"Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2018 жылғы 13 маусымдағы № 234 бұйрығы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 14 маусымдағы № 449 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылы 12 шілдеде № 17188 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 21 шiлдедегi № 263 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 шiлдедегi № 400 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 21.07.2021 № 263 және ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 29.07.2021 № 400 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1."Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12617 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру қағидаларында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидалары";
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндіруді ынталандыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 17-бабы 29) тармақшасының отыз төртінші абзацына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру тәртібін айқындайды.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын өндірушілерге қойылатын талаптар";
3-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан жоғары экологиялық сыныбына сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралдарын және олардың құрауыштарын өндіруді ынталандыру тәртібі";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қаржыландыруды алу үшін қаржыландыру шарты жасалған Өндіруші Операторға келесі құжаттарды:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс орындарын күтіп ұстауға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша энергия ресурстарын пайдалануға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға кететін шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша доңғалақты көлік құралдары мен олардың компоненттерінің сынақтарын жүргізумен байланысты, өнімді шығарумен байланысты көлік құралдарының үлгілері мен олардың компоненттеріне сынақтар жүргізу орындарына дейін және кері қарай тасымалдауға байланысты шығындардың бір бөлігін қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша М санатты, соның ішінде, жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатты көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша N санатты, соның ішінде, жүріп өту мүмкіндігі жоғары G санатты көлік құралдарына қатысты кепілдік міндеттемелерін қолдаумен байланысты қаржыландыру есептемесін;
осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының өндірісі туралы есебін;

О внесении изменений и дополнения в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов"
Совместный приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 13 июня 2018 года № 234 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 июня 2018 года № 449. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2018 года № 17188. Утратил силу Совместным приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 июля 2021 года № 263 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июля 2021 года № 400.
Сноска. Утратил силу Совместным приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.07.2021 № 263 и Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 29.07.2021 № 400 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Введение в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12617, опубликованный 15 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, утвержденных указанным совместным приказом:
в заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
в пункт 1 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Требования к производителям экологически чистых автомобильных транспортных средств";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Для получения финансирования в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 настоящих Правил Производитель, с которым заключен договор на финансирование, представляет Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) с приложением следующих документов:
расчет финансирования части затрат на содержание рабочих мест по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
расчет финансирования части затрат на использование энергоресурсов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расчет финансирования части затрат на осуществление научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
расчет финансирования части затрат, связанных с проведением испытаний колесных транспортных средств и их компонентов, транспортировку образцов транспортных средств и их компонентов до места проведения испытаний и обратно, связанных с выпуском продукции, по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении колесных транспортных средств категории М, в том числе повышенной проходимости категории G, по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
расчет финансирования, связанного с поддержкой гарантийных обязательств в отношении колесных транспортных средств категорий N, в том числе повышенной проходимости категории G, по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
отчет о производстве экологически чистых автомобильных транспортных средств по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;

кепілдік міндеттемесін қолдауды қоспағанда, осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мәлімделген шығындар бөлігінде өнімнің (бір бірлігінің) өзіндік құнының бекітілген жоспарлы калькуляциясын қоса беріп, қаржыландыруды беру туралы өтінішті (Оператормен келісілген нысанда) ұсынады.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) бір экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) осы тармаққа сәйкес қаржыландыру сомасы қозғалтқыштарының тиісті көлемдері және толық массасының көрсеткіштері бар доңғалақты көлік құралдарының санаттары бөлінісінде өткен күнтізбелік жыл үшін (көрсетілген көлік құралы шығарылған жылға қатысты) осындай қаржыландырудың сомаларының орташа арифметикалық мәнінен аспауға тиіс.
Осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген қаржыландыру сомасы, өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткішіне қатынасы бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) өндірілген (2016 жылда өндірілгендерді қоспағанда) күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне пропорционалды түзетіледі.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Операторға қаржыландыру көлемін осы күнтізбелік жылы өзгерту туралы ұсыныспен жазбаша өтінішті, осындай ұсыныстың негізділігін растайтын құжаттарды қоса тіркеп, бере алады.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын Оператордың қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Талдау қорытындысы бойынша Оператор қаржыландыру көлемін анықтайды және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға келісу үшін жібереді.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Оператордың ұсынысын алғаннан кейін келіседі немесе ескертулерді Операторға жібереді.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен келісу қорытындысы бойынша Инвестициялық саясатқа тиісті өзгертулерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға келісуге жолдайды.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) экологиялық таза автомобиль көлік құралын (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) қаржыландыру, осы тармаққа сәйкес басқа қаржыландыру жүзеге асырылған көлік құралдарына берілмейді.

утвержденную плановую калькуляцию себестоимости продукции (одной единицы) в части заявляемых затрат, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, за исключением поддержки гарантийных обязательств.
Сумма финансирования в соответствии с настоящим пунктом одного произведенного и подлежащего реализации (реализованного) на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями), не должна превышать среднеарифметическое значение сумм такого финансирования за прошедший (по отношению к году, в котором указанное транспортное средство было произведено) календарный год в разрезе категорий колесных транспортных средств с соответствующими объемами двигателей и показателями полной массы.
Сумма финансирования, указанная в части второй настоящего пункта, корректируется пропорционально изменению месячного расчетного показателя календарного года, в котором экологически чистое автомобильное транспортное средство (соответствующее экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) было произведено (за исключением произведенного в 2016 году), по отношению к месячному расчетному показателю прошлого календарного года.
Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности может письменно обратиться к Оператору с предложением об изменении в данном календарном году объемов финансирования с предоставлением документов, подтверждающих обоснованность таких изменений.
Оператор анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на предмет финансовых возможностей Оператора. По итогам анализа Оператор определяет объем финансирования и направляет на согласование в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности после получения предложений от Оператора согласовывает или направляет замечания Оператору.
Оператор по итогам согласования с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности направляет соответствующие изменения в Инвестиционную политику на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
Финансирование произведенных и подлежащих реализации (реализованных) на территории Республики Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) не предоставляется по транспортным средствам, по которым, в соответствии с настоящим пунктом, уже осуществлено прочее финансирование.

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бір экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында белгіленген бағыттар бойынша осы тармаққа сәйкес басқа қаржыландыру сомалары (бұдан әрі – басқа қаржыландыру) Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген және өткізуге жататын (өткізілген) экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) қозғалтқыштарының тиісті көлемдері және толық массасының көрсеткіштері бар доңғалақты көлік құралдарының санаттары бөлінісінде өткен күнтізбелік жыл үшін (көрсетілген көлік құралы шығарылған жылға қатысты) қаржыландыру сомаларының орташа арифметикалық мәнінен аспауға тиіс.
Осы тармақтың 9-бөлімінде көрсетілген басқа қаржыландыру сомасы өткен күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткішіне қатынасы бойынша экологиялық таза автомобиль көлік құралының (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) өндірілген (2016 жылда өндірілгендерді қоспағанда) күнтізбелік жылдың айлық есептік көрсеткіштің өзгеруіне пропорционалды түзетіледі.
Басқа қаржыландырудың жалпы сомасын Оператор қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісілген өзінің тиісті жылға инвестициялық саясатында келесі тәртіп бойынша айқындайды:
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган өндірушілердің ұсыныстары негізінде тиісті күнтізбелік жылға басқа қаржыландырудың көлемі туралы ұсыныстарды Операторға жолдайды;
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын өзінің қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Талдау қорытындысы бойынша Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға басқа қаржыландыру ретінде бөлуге болатын қаражаттың көлемі туралы ақпаратты жолдайды;
индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган басқа қаржыландыру ретінде бөлуге болатын Операторда бар қаражат көлемінің шегінде Өндірушілер мен көлік құралдарының санаттары тұрғысында басқа қаржыландыру көлемі туралы ұсыныстарын жасайды және Операторға жолдайды.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстары негізінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға келісуге жолданатын Инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне басқа қаржыландыру көлемін қосады.
Басқа қаржыландыру осы тармаққа сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында өндіру және өткізу кезінде қаржыландырылып қойған көлік құралдарына берілмейді.
Басқа қаржыландыруды алу үшін қаржыландыруға шарт жасаған Өндіруші Операторға осы тармақтың бірінші бөлімінің екінші - тоғызыншы абзацтарында көрсетілген құжаттарын, Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес кедендік декларациясы және (немесе) тауарлардың ілеспе құжаттарын қоса беріп, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысанда өтініш ұсынады.

Прочие суммы финансирования в соответствии с настоящим пунктом по направлениям, установленным подпунктом 1) пункта 2 настоящих Правил (далее – прочее финансирование), одного произведенного на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) не должны превышать среднеарифметическое значение сумм финансирования произведенных и реализованных на территории Республики Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) за прошедший (по отношению к году, в котором указанное транспортное средство было произведено) календарный год в разрезе категорий колесных транспортных средств с соответствующими объемами двигателей и показателями полной массы.
Сумма прочего финансирования, указанная в части девятой настоящего пункта, корректируется пропорционально изменению месячного расчетного показателя календарного года, в котором экологически чистое автомобильное транспортное средство (соответствующее экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) было произведено (за исключением произведенного в 2016 году), по отношению к месячному расчетному показателю прошлого календарного года.
Общая сумма прочего финансирования определяется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в следующем порядке:
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на основании предложений Производителей направляет Оператору предложения об объемах прочего финансирования на соответствующий календарный год;
Оператор анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на предмет своих финансовых возможностей. По итогам анализа Оператор направляет уполномоченному органу в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности информацию об объемах доступных средств, которые могут быть выделены в качестве прочего финансирования;
уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в пределах объемов доступных средств Оператора, которые могут быть им выделены в качестве прочего финансирования, формирует и направляет Оператору предложение об объемах прочего финансирования в разрезе Производителей и категорий транспортных средств;
Оператор на основании предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности включает объемы прочего финансирования в соответствующий раздел инвестиционной политики, который направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.
Прочее финансирование не предоставляется по транспортным средствам, по которым в соответствии с настоящим пунктом уже осуществлено финансирование при их производстве и реализации на территории Республики Казахстан.
Для получения прочего финансирования, Производитель, с которым заключен договор на финансирование, представляет Оператору заявление по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в абзацах втором – девятом части первой настоящего пункта, таможенных деклараций и (или) товаросопроводительных документов в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.

Егер осы тармаққа сәйкес қаржыландыру үшін ұсынылған (басқа қаржыландыру) доңғалақты көлік құралдарының белгілі санатына өткен күнтізбелік жылы (осы тармақтың екінші немесе тоғызыншы бөлімінде көрсетілген өндірілген көлік құралдарының жылына қатысты) қаржыландыру болмаса, осындай санатты доңғалақты көлік құралдарының қаржыландырылуы (басқа қаржыландырылуы), осы Қағидаларға 6-шы және 7-қосымшаларға сәйкес, кепілдік міндеттемелерді қолдауға байланысты, олардың өндірілген жылы әрекет еткен қаржыландыру мөлшерлемесінің олар үшін қарастырылған ең жоғары мөлшерінің шегінде жүргізіледі. Бұл жағдайда басқа қаржыландырудың сомасы, осы тармақтың оныншы бөлімімен қарастырылған тәртіпте, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілеттік органмен келісілген, Оператордың тиісті жылға инвестициялық саясатында қосымша анықталады.";
10-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10-1. Осы Қағидалардың 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес қаржыландыруды алу үшін қаржыландыру шарты жасалған Өндіруші Операторға алдыңғы ай ішінде сатып алушылардан алған жеңілдік сертификаттарын алғанын растайтын құжаттарды қоса беріп, Қазақстан Республикасында өндірілген экологиялық таза автомобиль көлік құралын өткізу кезінде жеке және заңды тұлғаларға берген жеңілдікті қаржыландыруды беру туралы өтінішті (Оператормен келісілген нысанда) айына екі рет ұсынады.
Жеңілдіктің мөлшері жеңілдік сертификатында көрсетіледі және теңгемен көрсетілген соманы білдіреді.
Жеңілдік сертификаты берілген кезден бастап бір жыл ішінде қолданылады және ол берілген кезден бастап екі реттен аспай өзге тұлғаларға берілуі мүмкін. Өзге тұлғаларға сертификатты беру оның қолданыс мерзімін өзгертпейді.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралын сатып алуға жеңілдік бір сатып алынатын көлік құралына екіден аспайтын жеңілдік сертификаты бойынша қосылуы мүмкін.
Жеңілдік мөлшерін айқындау үшін индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Өндірушілердің ұсыныстары негізінде Операторға экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) автомобиль көлік құралын өндіру жоспарын және келесі жылға автомобиль көлік құралдарының санаттары бөлінісінде жеңілдік мөлшерін жолдайды.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның ұсыныстарын Оператордың қаржы мүмкіндіктері тұрғысынан талдайды. Оператор талдау қорытындысы бойынша жеңілдік сертификаттарының санын және автомобиль көлік құралдарының санаттары бөлінісінде көзделген жеңілдік мөлшерін айқындайды және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға келісуге жібереді.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган Оператордан ұсыныстарды алғаннан кейін онымен келіседі немесе Операторға ескертулер жолдайды.
Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен келісу қорытындысы бойынша жеңілдік сертификаттарының санын және автомобиль көлік құралдарының санаттары бөлінісіндегі жеңілдік мөлшерін келесі жылға Инвестициялық саясаттың тиісті бөліміне енгізеді және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға келісуге жібереді.";
14-тармақта орыс тілінде өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
мынадай мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:

В случае отсутствия за прошедший (по отношению к году, в котором транспортное средство, указанное в части второй либо девятой настоящего пункта было произведено) календарный год финансирования определенной категории колесных транспортных средств, предлагаемых для финансирования (прочего финансирования) в соответствии с настоящим пунктом, финансирование (прочее финансирование) такой категории колесных транспортных средств производится в пределах, предусмотренных для них максимальных размеров ставок финансирования, действовавших в году их производства, связанного с поддержкой гарантийных обязательств, согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам. Сумма прочего финансирования в таком случае дополнительно определяется Оператором в его Инвестиционной политике на соответствующий год, согласованной уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в порядке, предусмотренном частью десятой настоящего пункта.";
пункт 10-1 изложить в следующей редакции:
"10-1. Для получения финансирования в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 настоящих Правил Производитель, с которым заключен договор на финансирование, два раза в месяц представляет Оператору заявление о предоставлении финансирования (в согласованной с Оператором форме) скидки, предоставленной им физическим и юридическим лицами при реализации произведенного в Республике Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства, с приложением документов, подтверждающих получение скидочных сертификатов от покупателей в течение предыдущего месяца.
Размер скидки указывается в скидочном сертификате и представляет собой выраженную в тенге сумму.
Скидочный сертификат действует в течение одного года с момента его выдачи и может быть передан иным лицам не более двух раз с момента его выдачи. Передача сертификата иным лицам не изменяет срок его действия.
Скидка на приобретение произведенного на территории Республики Казахстан экологически чистого автомобильного транспортного средства (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) может быть суммирована не более чем по двум скидочным сертификатам на одно приобретаемое автомобильное транспортное средство.
Для определения размера скидки уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на основании предложений Производителей, направляет Оператору план производства экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующего экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и размер скидок в разрезе категории автомобильных транспортных средств на следующий год.
Оператор анализирует предложения уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности на предмет финансовых возможностей Оператора. По итогам анализа Оператор определяет количество скидочных сертификатов и размер скидок, предусмотренных в них, в разрезе категории автомобильных транспортных средств и направляет на согласование в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
Уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности после получения предложений от Оператора согласовывает или направляет замечания Оператору.
Оператор по итогам согласования с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности включает количество скидочных сертификатов и размер скидок, в разрезе категории автомобильных транспортных средств в соответствующий раздел Инвестиционной политики на следующий год, который направляется на согласование уполномоченному органу в области охраны окружающей среды.";
пункт 14 изложить в следующей редакции, текст на казахском языке не меняется:
"14. Производитель предоставляет по запросу Оператора не более двух раз в год заключение независимой аудиторской организации по статьям расходов, указанных в подпунктах 1)-7) пункта 10 настоящих Правил.";
дополнить пунктом 15 следующего содержания:

"15. Өндірушілер Оператордың сұранысы бойынша автомобиль көлік құралдарының санаттары бөлінісіндегі пайдаланылған жеңілдік сертификаттары туралы ақпаратты ұсынады.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Қалдықтарды басқару департаменті:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялауға және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрінің міндетін атқарушы
М. Досмұхамбетов

"15. Производители предоставляют по запросу Оператора информацию об использованных скидочных сертификатах в разрезе категорий автомобильных транспортных средств.".
2. Департаменту управления отходами Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего совместного приказа в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан на официальное опубликование в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан" и для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2017 года.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Исполняющий обязанности
Министра энергетики Республики Казахстан
М. Досмухамбетов