2018-2019 оқу жылына жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 20 шілдедегі № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 шілдеде № 17238 болып тіркелді.
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2018 – 2019, 2019 – 2020, 2020 – 2021 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 сәуірдегі № 199 қаулысының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2018 - 2019 оқу жылына жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2018 - 2019 оқу жылына педагогикалық мамандықтар бойынша жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған білім беру гранттарының көлемі көрсетілген педагогикалық жоғары оқу орындарының тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2018 - 2019 оқу жылына "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" жобасы шеңберінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған білім беру гранттарының көлемі көрсетілген жоғары оқу орындарының тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 2018 - 2019 оқу жылына 5В011000 "Физика", 5В011100 "Информатика", 5В011200 "Химия", 5В011300 "Биология" мамандықтары бойынша жоғары білімі бар педагогикалық кадрларды ағылшын тілінде даярлауға арналған білім беру гранттарының көлемі көрсетілген жоғары оқу орындарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Ә.Ж. Тойбаев) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;

О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 2018-2019 учебный год
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 июля 2018 года № 366. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2018 года № 17238
В соответствии с пунктом 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2018 года № 199 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2018 - 2019, 2019 - 2020, 2020 - 2021 учебные года" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень высших учебных заведений, в которых размещается образовательный грант на подготовку кадров с высшим образованием на 2018 - 2019 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень педагогических высших учебных заведений с объемом образовательного гранта на подготовку кадров с высшим образованием по педагогическим специальностям на 2018 - 2019 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень высших учебных заведений с объемом образовательного гранта на подготовку кадров с высшим образованием в виде квоты в рамках проекта "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" на 2018 - 2019 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) перечень высших учебных заведений с объемом образовательного гранта на подготовку педагогических кадров с высшим образованием на английском языке обучения по специальностям: 5В011000 "Физика", 5В011100 "Информатика", 5В011200 "Химия", 5В011300 "Биология" на 2018 - 2019 учебный год согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Тойбаев А.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялау үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушы
Б. Асылова
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2018 жылғы 2020 шілдедегі
№ 366 бұйрығына
1-қосымша

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 20 июля 2018 г № 366

2018 - 2019 оқу жылына жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындарының тізбесі
1. Білім беру
5B010100 - Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Жоғары оқу орындарының атауы
1
"С. Баишев атындағы Ақтөбе университеті" мекемесі
2
"Ілияс Жансүгiров атындағы Жетісу мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Махамбет Өтемiсов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
9
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнысіпорны
10
"Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
11
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
12
"Батыс Қазақстан инновациялық-технологиялық университеті" жеке меншік жоғары кәсіби білім беру мекемесі
13
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
14
"Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті" мекемесі
15
"Қостанай мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
16
"Сырдария университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
17
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
18
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
19
"Еуразия гуманитарлық институты" жоғары білім беру мекемесі
20
"Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
21
"Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
22
"Х.А.Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі" мекемесі
23
"Тараз мемлекеттік педагогикалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
24
"Болашақ университеті" мемлекеттік емес мекемесі (Қызылорда)
25
"Болашақ академиясы" жеке мекемесі
26
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
27
"О.А. Байқоңыров атындағы Жезқазған университеті" акционерлік қоғамы
28
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
29
"Тараз инновациялық гуманитарлық университеті" мекемесі
Барлығы
29

Перечень высших учебных заведений, в которых размещается образовательный грант на подготовку кадров с высшим образованием на 2018 - 2019 учебный год
1. Образование
5B010100 - Дошкольное обучение и воспитание
Наименования высших учебных заведений
1
Учреждение "Актюбинский университет имени С. Баишева"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысуский государственный университет имени Ильяса Жансугурова"
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный педагогический университет"
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева"
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический университет"
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова"
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный университет имени Махамбета Утемисова"
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актюбинский региональный государственный университет имени К. Жубанова"
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аркалыкский государственный педагогический институт имени И. Алтынсарина"
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова"
12
Частное высшее профессиональное образовательное учреждение "Западно-Казахстанский инновационно-технологический университет"
13
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
14
Учреждение "Кокшетауский университет имени Абая Мырзахметова"
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный педагогический университет"
16
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет "Сырдария"
17
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева
18
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский государственный университет имени Халела Досмухамедова"
19
Учреждение высшего образования "Евразийский гуманитарный институт"
20
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный женский педагогический университет"
21
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата"
22
Учреждение "Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави""
23
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный педагогический университет"
24
Негосударственное образовательное учреждение "Университет "Болашак" (Кызылорда)
25
Частное учреждение "Академия Болашак"
26
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей"
27
Акционерное общество "Жезказганский университет имени О.А.Байконурова" О.А. Байконурова"
28
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова"
29
Учреждение "Таразский инновационно-гуманитарный университет"
Всего
29

10. Әскери іс және қауіпсіздік
5B100200 - Ақпараттық қауіпсіздік жүйелері
1
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Алматы энергетика және байланыс университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
3
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
5
"Халықаралық ақпараттық технологиялар университеті" акционерлік қоғамы
6
"Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Қарағанды мемлекеттік техникалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Барлығы
7
11. Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)
5B110100 - Мейірбике ісі
1
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медициналық университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Семей қаласының мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Астана" медициналық университеті" акционерлік қоғамы
4
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медициналық академиясы" акционерлік қоғамы
5
"М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Каспий қоғамдық университеті" мекемесі
8
"Қазақстан-Ресей медицина университеті" мемлекеттік емес білім беру мекемесі
Барлығы
8
5B110200 - Қоғамдық денсаулық сақтау
1
"Семей қаласының мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медициналық университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Астана" медициналық университеті" акционерлік қоғамы
5
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медициналық академиясы" акционерлік қоғамы
6
"М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Қазақстан-Ресей медицина университеті" мемлекеттік емес білім беру мекемесі
Барлығы
8

10. Военное дело и безопасность
5B100200 - Системы информационной безопасности
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
2
Некоммерческое акционерное общество "Алматинский университет энергетики и связи"
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева
4
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева"
5
Акционерное общество "Международный университет информационных технологий"
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата"
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный технический университет"
Всего
7
11. Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)
5B110100 - Сестринское дело
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет им. С.Д. Асфендиярова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный медицинский университет города Семей" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
3
Акционерное общество "Медицинский университет Астана"
4
Акционерное общество "Южно-Казахстанская государственная медицинская академия"
5
Республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
7
Учреждение образования "Каспийский общественный университет"
8
Негосударственное учреждение образования "Казахстанско-Российский медицинский университет"
Всего
8
5B110200 - Общественное здравоохранение
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный медицинский университет города Семей" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет им. С.Д. Асфендиярова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
4
Акционерное общество "Медицинский университет Астана"
5
Акционерное общество "Южно-Казахстанская государственная медицинская академия"
6
Республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
8
Негосударственное учреждение образования "Казахстанско-Российский медицинский университет"
Всего
8