"Сенім білдірілген адамдарды тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2011 жылғы 21 қарашадағы № 62/108 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2018 жылғы 23 тамыздағы № 11/194 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2018 жылғы 19 қыркүйекте № 17389 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының 12-бабының 16-9) тармақшасына, 31-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сенім білдірілген адамдарды тіркеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2011 жылғы 21 қарашадағы № 62/108 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7307 болып тіркелген) қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Cенім білдірілген адамдарды тіркеу жөніндегі нұсқаулық осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
1. Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының ұйымдастырушылық-құқықтық қамтамасыз ету бөлімі:
1) осы қаулының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы қаулының Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында ресми орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы міндетін атқарушы
К. Петров
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы міндетін атқарушы
Б. Мелдешов
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2018 жылғы 23 тамыздағы
№ 11/194 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2011 жылғы 21 қарашадағы
№ 62/108 қаулысымен
бекітілген
Сенім білдірілген адамдарды тіркеу жөніндегі НҰСҚАУЛЫҚ
1. Осы Сенім білдірілген адамдарды тіркеу жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық заңының (бұдан әрі - Конституциялық заң) 12-бабының 16-9) тармақшасына, 31-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 36-1-бабына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының Президенттігіне, Парламенті Сенатының, Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын Парламенті Мәжілісінің депутаттығына, аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдігіне кандидаттардың (бұдан әрі – кандидаттар), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің, мәслихаттарының депутаттығына кандидаттардың партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың (бұдан әрі - саяси партиялар) сенім білдірілген адамдарын тіркеу рәсімін нақтылайды.

О внесении изменения в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 21 ноября 2011 года № 62/108 "Об утверждении Инструкции по регистрации доверенных лиц"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 23 августа 2018 года № 11/194. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 сентября 2018 года № 17389
В соответствии с подпунктом 16-9) статьи 12, статьей 31 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 21 ноября 2011 года № 62/108 "Об утверждении Инструкции по регистрации доверенных лиц" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7307) следующее изменение:
Инструкцию по регистрации доверенных лиц, утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Отделу организационно-правового обеспечения Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
К. Петров
Исполняющий обязанности секретаря
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
Б. Мельдешов
Приложение к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 23 августа 2018 года № 11/194
Утверждена постановлением
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 21 ноября 2011 года № 62/108
Инструкция по регистрации доверенных лиц
1. Настоящая Инструкция по регистрации доверенных лиц (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 16-9) статьи 12, статьей 31 Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" (далее - Конституционный закон), статьей 36-1 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее - Закон) и детализирует процедуру регистрации доверенных лиц кандидатов в Президенты, депутаты Сената Парламента, Мажилиса Парламента Республики Казахстан, избираемых Ассамблеей народа Казахстана, акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа (далее - кандидаты), а также доверенных лиц политических партий, выдвинувших партийные списки кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента, маслихатов Республики Казахстан (далее - политические партии).

2. Президенттікке, Парламент Сенатының, Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттығына кандидаттардың, саяси партиялардың Конституциялық заңның 31-бабының 1-тармағына сәйкес сайлау науқанын жүргізуге көмектесетін, сайлау алдындағы үгітті жүргізетін, кандидаттардың саяси партиялардың мүдделерін білдіретін сенім білдірілген адамдары бола алады.
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдігіне кандидаттар Заңның 36-1-бабының 7-тармағына сәйкес сайлау науқанын жүргiзуге көмектесетiн, сайлау алдындағы үгiттi жүргізетін, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен, қоғамдық бірлестіктермен, сайлау комиссияларымен қарым-қатынастарда кандидаттардың мүдделерiн білдіретін сенім білдірілген адамдары бола алады.
3. Кандидаттар, саяси партиялар сенім білдірілген адамдарды өз қалауы бойынша айқындайды және Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес тиісті сайлау комиссиясына сенім білдірілген адамдарды тіркеу туралы өтініш береді.
Кандидат, саяси партия сенiм бiлдiрiлген адамдар ретiнде ұсынған адамдар тиiстi сайлау комиссиясына өзiнiң сенiм бiлдiрiлген адам болуға келiскенi туралы өтінішін Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес табыс етедi.
4. Кандидаттардың сенім білдірген адамдарын тіркеу туралы өтінішке кандидаттың жеке өзі немесе сенімхат бойынша ол уәкілеттік берген адамдар қол қояды.
Саяси партиялардың сенім білдірген адамдарын тіркеу туралы өтінішке саяси партияның немесе оның филиалының (өкілдігінің) уәкілетті адамы қол қояды.
5. Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттардың, саяси партиялардың тиісті сайлау округіндегі әр сайлау учаскесіне үш адамнан аспайтын санда сенім білдірген адамдары бола алады.
Парламент Сенатының депутаттығына кандидаттың әрбір ауданда, қалада, қаладағы ауданда бір-бірден сенім білдірілген адамы бола алады.
Парламент Мәжілісінің Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын депутаттығына кандидаттың үш сенім білдірілген адамы бола алады.
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдігіне кандидаттың бестен аспайтын сенім білдірілген адамы бола алады.
6. Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттардың сенім білдірген адамдарын, саяси партиялардың сенім білдірген адамдарын тіркеуді тиісті аумақтық сайлау комиссиялары жүзеге асырады.
Парламент Сенатының депутаттығына кандидаттардың сенім білдірген адамдарын тіркеуді облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың және астананың) сайлау комиссиялары жүзеге асырады.
Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын Парламент Мәжілісінің депутаттығына кандидаттардың сенім білдірген адамдарын тіркеуді Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы жүзеге асырады.
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдігіне кандидаттардың сенім білдірген адамдарын тіркеуді тиісті аудандық, қалалық сайлау комиссиясы жүзеге асырады.

2. Кандидаты в Президенты, депутаты Сената Парламента, Мажилиса Парламента Республики Казахстан, избираемых Ассамблеей народа Казахстана, политические партии могут иметь доверенных лиц, которые оказывают им помощь в проведении избирательной кампании, ведут предвыборную агитацию, представляют интересы кандидатов, политических партий в соответствии с пунктом 1 статьи 31 Конституционного закона.
Кандидаты в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа могут иметь доверенных лиц, которые оказывают им помощь в проведении избирательной кампании, ведут предвыборную агитацию, представляют интересы кандидатов в отношениях с государственными органами и другими организациями, общественными объединениями, избирательными комиссиями в соответствии с пунктом 7 статьи 36-1 Закона.
3. Кандидаты, политические партии определяют доверенных лиц по своему усмотрению и обращаются с заявлением о регистрации доверенных лиц согласно приложению 1 к Инструкции в соответствующую избирательную комиссию.
Лица, предлагаемые кандидатом, политической партией в качестве доверенных лиц, представляют в соответствующую избирательную комиссию заявление о своем согласии быть доверенным лицом согласно приложению 2 к Инструкции.
4. Заявление о регистрации доверенных лиц кандидатов подписывается лично кандидатом или уполномоченными им лицами по доверенности.
Заявление о регистрации доверенных лиц политических партий подписывается лицом, уполномоченным политической партией или ее филиалом (представительством).
5. Кандидаты в Президенты Республики Казахстан, политические партии могут иметь доверенных лиц в количестве, не превышающем трех человек на каждый избирательный участок в соответствующем избирательном округе.
Кандидат в депутаты Сената Парламента может иметь по одному доверенному лицу в каждом районе, городе, районе в городе.
Кандидат в депутаты Мажилиса Парламента, избираемый Ассамблеей народа Казахстана, может иметь не более трех доверенных лиц.
Кандидат в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа может иметь не более пяти доверенных лиц.
6. Регистрацию доверенных лиц кандидатов в Президенты Республики Казахстан, доверенных лиц политических партий осуществляют соответствующие территориальные избирательные комиссии.
Регистрацию доверенных лиц кандидатов в депутаты Сената Парламента осуществляют областные (городов республиканского значения и столицы) избирательные комиссии.
Регистрацию доверенных лиц кандидатов в депутаты Мажилиса Парламента, избираемых Ассамблеей народа Казахстана, осуществляет Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан.
Регистрацию доверенных лиц кандидатов в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа осуществляет соответствующая районная, городская избирательная комиссия.

7. Қазақстан Республикасының Президенттiгіне кандидаттар Орталық сайлау комиссиясы олардың Қазақстан Республикасы Конституциясының, Конституциялық заңының талаптарына сәйкестiгiн анықтағаннан кейiн тиiстi сайлау комиссияларына сенiм бiлдiрген адамдарын тiркеу туралы өтiнiшпен жүгінеді.
Парламент Сенатының депутаттығына кандидат облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың сайлау комиссиясы оның Қазақстан Республикасы Конституциясының, Конституциялық заңының талаптарына сәйкестiгiн анықтағаннан кейін тиісті сайлау комиссиясына сенім білдірген адамдарды тіркеу туралы өтінішпен жүгінеді.
Қазақстан халқы Ассамблеясы сайлайтын Парламент Мәжілісінің депутаттығына кандидаттар оларды Орталық сайлау комиссиясы тіркегеннен кейін сенім білдірген адамдарын тіркеу туралы өтінішпен жүгінеді.
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімдігіне кандидат оны тиісті аудандық, қалалық сайлау комиссиясы тіркегеннен кейін сенім білдірген адамдарын тіркеу туралы өтінішпен жүгінеді.
Саяси партиялар Орталық сайлау комиссиясы Парламент Мәжілісінің депутаттарын сайлау кезінде және аумақтық сайлау комиссиясы мәслихаттардың депутаттарын сайлау кезінде партиялық тізімдерді тіркегеннен кейін сенім білдірілген адамдарын тіркеу туралы өтінішпен тиісті аумақтық сайлау комиссияларына жүгінеді.
8. Кандидаттардың, саяси партиялардың сенім білдірген адамдарын тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешімді тиісті сайлау комиссиясы өтініш келіп түскеннен кейін күнтізбелік екі күн ішінде қабылдайды және сайлау комиссиясының хаттамасымен ресімдейді.
Тиісті сайлау комиссиясы сенім білдірген адамдарды тіркегеннен кейін оларға куәліктер береді.
9. Тиісті сайлау комиссиясы мынадай жағдайларда, егер кандидаттың, саяси партияның сенім білдірген адамы:
1) Қазақстан Республикасының азаматы болмаса;
2) сайлау комиссиясының мүшесі болса;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығына сәйкес мемлекеттік саяси қызметші лауазымын атқарса;
4) Парламент Сенатының депутаттарын, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімін сайлауда мәслихат депутаты болса, оны тіркеуден бас тартады немесе тіркеу туралы шешімнің күшін жояды.
10. Кандидаттардың, саяси партиялардың сенім білдірген адамдарын тіркеудің күнін жою туралы шешімді сайлау комиссиясы сәйкессіздік анықталған сәттен бастап күнтізбелік екі күн ішінде қабылдайды және хаттамамен ресімдейді, оны жиырма төрт сағат ішінде кандидаттың, саяси партияның, учаскелік комиссиялардың назарына жеткізеді.

7. Кандидаты в Президенты Республики Казахстан, после установления Центральной избирательной комиссией их соответствия требованиям Конституции Республики Казахстан, Конституционного закона, обращаются с заявлением о регистрации доверенных лиц в соответствующие избирательные комиссии.
Кандидат в депутаты Сената Парламента после установления областной, городов республиканского значения, столицы избирательной комиссией его соответствия требованиям Конституции Республики Казахстан, Конституционного закона, обращается с заявлением о регистрации доверенных лиц в соответствующую избирательную комиссию.
Кандидаты в депутаты Мажилиса Парламента, избираемые Ассамблеей народа Казахстана, после их регистрации Центральной избирательной комиссией обращаются с заявлением о регистрации доверенных лиц.
Кандидат в акимы города районного значения, села, поселка, сельского округа после его регистрации соответствующей районной, городской избирательной комиссией обращается с заявлением о регистрации доверенных лиц.
Политические партии после регистрации партийных списков Центральной избирательной комиссией при выборах депутатов Мажилиса Парламента, и территориальной избирательной комиссией при выборах депутатов маслихатов, обращаются с заявлением о регистрации доверенных лиц в соответствующие территориальные избирательные комиссии.
8. Решение о регистрации или об отказе в регистрации доверенных лиц кандидатов, политических партий принимается соответствующей избирательной комиссией в течение двух календарных дней после поступления заявления и оформляется протоколом избирательной комиссии.
Соответствующая избирательная комиссия после регистрации доверенных лиц выдает им удостоверения.
9. Соответствующая избирательная комиссия отказывает в регистрации или отменяет решение о регистрации доверенного лица кандидата, политической партии в случаях, если лицо:
1) не является гражданином Республики Казахстан;
2) является членом избирательной комиссии;
3) занимает должность политического государственного служащего в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих";
4) является депутатом маслихата при выборах депутатов Сената Парламента, акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
10. Решение об отмене регистрации доверенных лиц кандидатов, политических партий принимается избирательной комиссией в течение двух календарных дней с момента выявления несоответствия и оформляется протоколом, который в течение двадцати четырех часов доводится до сведения кандидата, политической партии, участковых комиссий.

11. Сенім білдірілген адамның Конституциялық заңның 31-бабы 4-тармағының талаптарына сәйкестігі кандидаттың, саяси партияның ұсынған құжаттарының негізінде осы Нұсқаулықтың 3-тармағына сәйкес анықталады.
12. Сенім білдірілген адамдар сайлау науқаны аяқталғаннан кейін, өз ұйғарымымен, кандидаттың және саяси партияның шешімімен, сондай-ақ кандидатты, партиялық тізімді тіркеудің күші жойылған, Конституциялық заң бұзылған жағдайларда өз мәртебесінен айырылады.
Сенім білдірілген адамдарды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
______________ сайлау
комиссиясына
(комиссияның атауы)
________________ кандидат
____________________________
(кандидаттың тегі, аты,
әкесінің аты (болған кезде) /
саяси партияның атауы)
Сенім білдірілген адамдарды тіркеу туралы өтініш
Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарын сенім білдірген адамдарым ретінде тіркеуді сұраймын.
Қосымша:
_________________сенім білдірілген адамның тізімі ____ парақта (қағаз түрінде және электрондық жеткізушіде).
____________________________
(қолы) (аты-жөнінің бірінші
әріптері, тегі)
20___жылғы_________________
(өтініштің берілген күні)
Ескерту: Егер өтініш пен сенім білдірілген адамдардың тізіміне басқа адам нотариалды куәландырылған сенімхат негізінде қол қойса, өтінішке сенімхаттың көшірмесі қоса беріледі.
Саяси партия өкілінің өкілеттерін растайтын құжат қоса беріледі.
Өтінішке қосымша
Кандидаттың (саяси партияның) сенім білдірген адамдарының тізімі
___________________________________________________________________
р/с
Сенім білдірілген адамдардың
тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
байланыс деректері (телефон)
1.
2.
3.
4.
5.
Сенім білдірілген адамдарды
тіркеу жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
____________________сайлау
комиссиясына
(комиссияның атауы)
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде))
Сенім білдірілген адам болуға келіскені туралы өтініш
Мен, Қазақстан Республикасының азаматы,
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
Қазақстан Республикасы _____________________________________________
кандидат ___________________________________________________________
(кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
сенім білдірілген адамы болуға келісімімді беремін.
Қазақстан Республикасының __________________________________________
саяси партиясынан сенім білдірілген адам болуға келісімімді беремін.
Жеке басымды куәландыратын құжаттың көшірмесін қоса тіркедім.
Сайлау комиссиясының мүшесі емеспін.
Саяси мемлекеттік қызметші лауазымын атқармаймын.
Байланыс деректері:
_____________________________________________________________
__________ _______________________
(қолы) (аты-жөнінің бірінші
әріптері, тегі)
20___жылғы________________ ________
(өтініштің берілген күні)
Ескерту: Парламент Сенатының депутаттарын, аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкiмiн сайлау кезінде мәслихат депутаты кандидаттың сенім білдірілген адамы бола алмайды.

11. Соответствие доверенного лица требованиям пункта 4 статьи 31 Конституционного закона устанавливается на основании представленных кандидатом, политической партией документов в соответствии с пунктом 3 Инструкции.
12. Доверенные лица утрачивают свой статус по завершении избирательной кампании, по личной инициативе, по решению кандидата и политической партии, а также в случаях отмены регистрации кандидата, партийного списка, нарушения Конституционного закона.
Приложение 1
к Инструкции
по регистрации доверенных лиц
В __________________________
(наименование комиссии)
избирательную комиссию
от ____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) кандидата /
наименование политической партии)
Заявление о регистрации доверенных лиц
Прошу зарегистрировать доверенными лицами граждан Республики Казахстан согласно приложению.
Приложение:
Список _______ доверенных лиц на ____ листах (в бумажном виде и на электронном носителе).
___________ ________________________________
(подпись)             (инициал имени, фамилия)
_____ _________________ 20___ года
(дата подачи заявления)
Примечание: Если заявление и список доверенных лиц подписан иным лицом на основании нотариально удостоверенной доверенности, то к заявлению прилагается копия доверенности.
Прилагается документ, подтверждающий полномочия представителя политической партии.
Приложение к заявлению
Список доверенных лиц кандидата (политической партии)
________________________________________________________________________________
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) доверенных лиц
контактные данные (телефон)
1.
2.
3.
4.
5.
Приложение 2
к Инструкции
по регистрации доверенных лиц
В __________________________
(наименование комиссии)
избирательную комиссию
от ____________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заявление о согласии быть доверенным лицом
Я, гражданин Республики Казахстан,
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
даю согласие быть доверенным лицом кандидата в ____________________________________
Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество кандидата (при его наличии)
даю согласие быть доверенным лицом от политической партии
________________________________________________________________________________
(наименование политической партии)
Республики Казахстан
Копию документа, удостоверяющего личность прилагаю.
Членом избирательной комиссии не являюсь.
Должность политического государственного служащего не занимаю.
Контактные сведения:
________________________________________________________________________________
___________ ______________________________________
(подпись)             (инициал имени, фамилия)
_____ ____________________ 20___года
(дата подачи заявления)
Примечание: При выборах депутатов Сената Парламента, акима города районного значения, села, поселка, сельского округа доверенное лицо кандидата не может быть депутатом маслихата.