"Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 29 тамыздағы № 213 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2018 жылғы 5 қазанда № 17495 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14740 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларында:
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын сыртқы мемлекеттік бақылауды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) және оның аумақтық органдары Тексерілетін субъектілердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасын сақтауын профилактикалық бақылау, жоспардан тыс тексеру (бұдан әрі - тексеру) және мониторингтеу нысанында жүзеге асырады.
5. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу кезінде Агенттік және оның аумақтық органдары:
1) тексерілетін субъектілерден және (немесе) лауазымды адамдардан тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің нысанасына тиісті қағаз және (немесе) электрондық жеткiзгiштердегi құжаттарды (мәлiметтердi) не олардың көшiрмелерiн тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің нәтижелерi туралы актіге қосу үшiн, сондай-ақ тексерудiң және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің мiндеттерi мен нысанасына сәйкес автоматтандырылған деректер қорына (ақпараттық жүйелерге) қол жеткiзуді сұратады және алады;
2) ауызша тыңдайды және тиісті лауазымдық тұлғалардан жазбаша түсініктемелерді талап етеді (қажет болған жағдайда нақты сұрақтар қою жолымен);

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 29 августа 2018 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2018 года № 17495
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14740, опубликован 6 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
В Правилах государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Внешний государственный контроль за качеством оказания государственных услуг осуществляется Агентством Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее – Агентство) и его территориальными органами в форме профилактического контроля, внеплановой проверки (далее – проверка) и мониторинга соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг Проверяемыми субъектами.
5. При проведении проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта Агентство и его территориальные органы:
1) запрашивают и получают от Проверяемых субъектов и (или) должностных лиц документы (сведения), относящиеся к предмету проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, на бумажных и (или) электронных носителях либо их копии для приобщения к акту о результатах проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, а также доступ к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии с задачами и предметом проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта;
2) заслушивают устно и истребуют письменные объяснения (в случае необходимости путем постановки конкретных вопросов) должностных лиц;

3) ішкі бақылау нәтижелері туралы ақпаратты сұратады;
4) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасының қоғамдық мониторингінің нәтижелері бойынша жеке тұлғалар, коммерциялық емес ұйымдар ұсынған ақпаратты қолданады;
5) Тексерілетін субъектілерге мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру, оның ішінде анықталған бұзушылықтарды жою, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы талаптарының орындамағаны немесе тиісті түрде орындамағаны үшін кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту жөнінде ұсыныстар енгізеді.";
§ 1-параграф тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"§ 1-параграф. Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасының сақталуына тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің тәртібі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Профилактикалық бақылау:
1) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауға;
2) Тексерілетін субъектіге бармай профилактикалық бақылауға бөлінеді.";
мынадай мазмұндағы 6-1, 6-2, және 6-3-тармақтармен толықтырылсын:
"6-1. Тексерілетін субъектіге бару арқылы жүзеге асырылатын, құқық бұзушылықтардың профилактикасына, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне олардан төнетін қатердің профилактикасы мен алдын алу мақсатында олардың жасалу себептері мен жағдайларын жою үшін ұсынымдар беруге бағытталған бақылау профилактикалық бақылау болып табылады.
Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы нұсқама жасалады.
Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және қорғау саласындағы бақылауды жүзеге асырған кезде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғайды.
6-2. Тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес өрескел бұзушылықтар анықталған жағдайда, Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы тексеру тағайындайды.
6-3. Тексерілетін субъектіге бармай профилактикалық бақылауды талдау нәтижелері Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу үшін бақылау субъектілерін іріктеуге негіз бола алады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау тағайындау негіздемелері Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың 10 желтоқсанына дейінгі және ағымдағы күнтізбелік жылдың 10 мамырына дейінгі мерзімде Агенттік Төрағасының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бекіткен жартыжылдық тізімі болып табылады.";

3) запрашивают информацию о результатах внутреннего государственного контроля;
4) используют информацию, представленную физическими лицами, некоммерческими организациями по результатам общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
5) вносят Проверяемым субъектам рекомендаций по повышению качества оказания государственных услуг, в том числе устранению выявленных нарушений, а также привлечению к ответственности виновных лиц за неисполнение или ненадлежащее исполнение требований законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг.";
заголовок параграфа § 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф § 1. Порядок проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг Проверяемыми субъектами.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Профилактический контроль подразделяется на:
1) профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта;
2) профилактический контроль без посещения Проверяемого субъекта.";
дополнить пунктами 6-1, 6-2 и 6-3 следующего содержания:
"6-1. Профилактическим контролем с посещением Проверяемого субъекта является контроль в отношении конкретного субъекта контроля, направленный на профилактику, представление рекомендации для устранения причин и условий совершения правонарушений с целью их профилактики и предупреждения наступления угрозы законным интересам физических и юридических лиц, государства.
По результатам профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта составляется предписание об устранении нарушений.
Агентством и (или) его территориальным органом возбуждаются дела об административном правонарушении при осуществлении контроля в области поддержки и защиты субъектов предпринимательства.
6-2. В случае выявления грубых нарушений в соответствии с критериями оценки степени риска, по результатам профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта в соответствии с критериями оценки степени риска Агентство и (или) его территориальный орган назначают проверку.
6-3. Результаты анализа профилактического контроля без посещения Проверяемого субъекта могут являться основанием для отбора субъектов контроля для проведения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Основанием для назначения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта является полугодовой список проведения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, утверждаемый в срок до 10 декабря года, предшествующего году проведения профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, и до 10 мая текущего календарного года приказом Председателя Агентства или лицом, исполняющим его обязанности.";

мынадай мазмұндағы 7-1 және 7-2-тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау тізімдері Кәсіпкерлік кодекстің 141-бабына сәйкес бекітілген тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары негізінде жасалады және есептілікті және бақылаудың өзге де нысандарының нәтижелерін талдау нәтижелері бойынша, сондай-ақ, нақты фактіге байланысты және ықтимал тәуекелдері бар бақылау субъектілері аясын айқындау мақсатында, оның ішінде "электрондық үкімет" веб-порталын пайдалана отырып және басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу арқылы қалыптастырылады.
7-2. Тексерілетін субъектіге бармай профилактикалық бақылау осы Кәсіпкерлік кодекстің 137-бабына және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарына сәйкес жүзеге асырылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Тексеруді жүргізуге:
1) тексерудің және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижесінде тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемшарттарында айқындалған, анықталған өрескел бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалардың орындалуын бақылау;
2) Тексерілетін субъект анықталған бұзушылықтарды жою туралы ақпаратты бір реттен көп бермеген және (немесе) бұзушылықтарды жоймаған жағдайларда, тексерудің және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижесінде тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемшарттарында айқындалған, анықталған елеулі және елеусіз бұзушылықтарды жою туралы нұсқамалардың орындалуын бақылау;
3) құқықтары бұзылған жеке және заңды тұлғалардың (тұтынушылардың) өтініштері;
4) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың бұзылуының нақты фактілері бойынша прокуратура органдарының тапсырмалары;
5) Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың бұзылуының нақты фактілері бойынша мемлекеттік органдардың өтініштері;
6) тексерудi жүзеге асыру үшiн қажеттi ақпаратты алу мақсатында бақылау және қадағалау субъектiсі азаматтық-құқықтық қатынастарда болған үшiншi тұлғаларға қатысты қарсы тексеру;
7) бақылау және қадағалау субъектісінің бастапқы тексерумен келіспейтіні туралы жүгініміне байланысты қайта тексеру;
8) қылмыстық қудалау органының Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексiнде көзделген негіздер бойынша тапсырмасы негіздер болып табылады.";
9. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау:
орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының және оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметтеріне Агенттіктің қызметкерлері жүргізеді;
орталық мемлекеттік органдарының аумақтық бөлімшелерінің және олардың ведомстволарының, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің және оларға ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметтеріне құзіреті шегінде Агенттіктің аумақтық органдарының қызметкерлері, сонымен қатар Агенттік басшылығының тапсырмасы бойынша Агенттіктің қызметкерлері жүргізеді.";

дополнить пунктами 7-1 и 7-2 следующего содержания:
"7-1. Списки профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта составляются на основе оценки степени рисков, утвержденных в соответствии со статьей 141 Предпринимательского кодекса, и формируются по результатам анализа отчетности, в том числе с использованием веб-портала "электронного правительства" и путем запроса в другие государственные органы с целью определения круга субъектов контроля, связанных с конкретным фактом и имеющих потенциальные риски.
7-2. Профилактический контроль без посещения Проверяемого субъекта осуществляются в соответствии со статьей 137 Предпринимательского Кодекса и иными законами Республики Казахстан.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Основаниями для проведения проверок являются:
1) контроль исполнения предписаний об устранении выявленных грубых нарушений, определенных в критериях оценки степени риска, в результате проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта;
2) контроль исполнения предписаний об устранении выявленных значительных и незначительных нарушений, определенных в критериях оценки степени риска, в результате проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта в случаях, если Проверяемый субъект более одного раза не предоставил информацию об устранении выявленных нарушений и (или) не устранил нарушения;
3) обращения физических и юридических лиц (потребителей), права которых нарушены;
4) поручения органов прокуратуры по конкретным фактам нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
5) обращения государственных органов по конкретным фактам нарушений законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
6) встречная проверка в отношении третьих лиц, с которыми субъект контроля имел гражданско-правовые отношения, с целью получения необходимой для осуществления проверки информации;
7) повторная проверка, связанная с обращением субъекта контроля о несогласии с первоначальной проверкой;
8) поручение органа уголовного преследования по основаниям, предусмотренным Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
9. Проверка и профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта деятельности:
центральных государственных органов, их ведомств и подведомственных им организаций, проводится работниками Агентства;
территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов и подведомственных им организаций, проводится работниками территориальных органов Агентства в пределах компетенции, а также работниками Агентства по поручению руководства Агентства.";

11, 12, 13, және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Кәсіпкерлік кодекстің 154-бабы 1-тармағы 3) тармақшасына сәйкес тексеру жүргізуге және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауға мемлекеттiк органдардың және ведомстволық бағынысты ұйымдардың мамандарын, консультанттарын және сарапшыларын тарта алады.
12. Тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау Кәсіпкерлік кодексінің 145-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес мәліметтерімен қамтылған Агенттіктің басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар шығарған тексеруді және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы акт негізінде жүргізіледі.
13. Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің мерзімдері алдағы жұмыстардың көлемі, сондай-ақ қойылған міндеттер ескеріле отырып келесідей белгіленеді:
тексеру жүргізу кезінде - он жұмыс күнінен аспайтын және он жұмыс күніне дейін ұзартылатын мерзімнен;
Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу кезінде - он бес жұмыс күнінен аспайтын және он бес жұмыс күніне дейін ұзартылатын мерзімнен аспауға тиіс.
14. Агенттіктің басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізудің мерзімдерін осы Қағидалардың 13-тармағында айқындалған мерзімдерге бір рет қана ұзарта алады.
Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау мерзiмдерi ұзартылған жағдайда Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы мiндеттi түрде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкiлеттi органда тіркей отырып, тексеруді және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды ұзарту туралы қосымша актіні ресiмдейдi, онда тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы алдыңғы актiнiң нөмiрi мен тіркелген күні және ұзарту себебі көрсетiледi.
Тексеру және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылау мерзімдері ұзартылған туралы хабарлама Тексерілетін субъектіге ұзартылғанға дейін бір жұмыс күн бұрын жолданады.";
16, 17 және 18-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Осы Қағидалардың 8-тармағының 3) және 8) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, тексеруді және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу кезiнде Агенттіктің немесе оның аумақтық органының құзыретті қызметкері (бұдан әрі - Тексеруші адам) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізу нысанасын көрсете отырып, тексеруді және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізудің басталатыны туралы олар басталғанға дейін кемінде бір тәулік бұрын Тексерілетін субъектіге хабарлайды.

пункты 11, 12, 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"11. В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 154 Предпринимательского кодекса к проведению проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта могут привлекаться специалисты, консультанты и эксперты государственных органов и подведомственных организаций.
12. Проверка и (или) профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта проводится на основании акта о назначении проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, изданного руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности, которые содержат сведения согласно пунктам 2 и 3 статьи 145 Предпринимательского кодекса.
13. Сроки проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта устанавливаются с учетом объема предстоящих работ, а также поставленных задач и не должны превышать:
при проведении проверок – не более десяти рабочих дней и с продлением до десяти рабочих дней;
при проведении профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта – не более пятнадцати рабочих дней и с продлением до пятнадцати рабочих дней.
14. Сроки проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта могут быть продлены только один раз в сроки, определенные пунктом 13 настоящих Правил, руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности.
В случае продления сроков проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта Агентство и (или) его территориальный орган оформляет дополнительный акт о продлении проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта с регистрацией в уполномоченном органе в области правовой статистики и специальных учетов, в котором указываются номер и дата регистрации предыдущего акта о назначении проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта и причина продления.
Уведомление о продлении сроков проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта направляется Проверяемому субъекту за один рабочий день до продления.";
пункты 16, 17 и 18 изложить в следующей редакции:
"16. При проведении проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 3) и 8) пункта 8 настоящих Правил, уполномоченный работник Агентства и его территориального органа (далее – Проверяющее лицо) извещает Проверяемый субъект о начале проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта не менее чем за сутки до их начала с указанием предмета проведения проверки и профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта.

17. Тексерілетін субъектіге немесе оның өкіліне тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актіні табыс ету, сондай-ақ Тексерілетін субъектіні тексеруге және Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауға жататын талаптардың тармақтары көрсетілген тексеру парағымен таныстыру күні тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізудің басталуы деп есептеледі.
18. Тексерудi немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актiнi қабылдаудан, тексеру парағымен танысудан бас тартылған, сондай-ақ Тексерілетін субъектіні тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлғаның тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргiзу үшін қажетті материалдарға қол жеткiзуiне кедергі келтiрiлген жағдайларда хаттама жасалады. Хаттамаға Агенттік және (немесе) онын аумақтық органының лауазымды тұлғасы не оның уәкілетті адамы қол қояды.
Тексерудi немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды тағайындау туралы актiнi алудан бас тарту тексеруді немесе Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылауды жүргізбеуге негіз болып табылмайды.";
21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Тексерiлетiн субъектiнi тексерудi тоқтата тұру не қайта бастау туралы хабардар ету Кәсіпкерлік кодекстің 146-бабына сәйкес жүргiзiледi.
22. Тексерудің аяқталуы бойынша Тексеруші адам тексерудің нәтижелері туралы актіні үш данада жасайды.
Агенттік және оның аумақтық органы тексеру нәтижелері туралы актінің бірінші данасын құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы уәкілетті органға және оның аумақтық органдарына электрондық нысанда тапсырады, екінші данасы танысу және анықталған бұзушылықтарды жою бойынша шаралар қабылдау және басқа да іс-қимылдар үшін Тексерiлетiн субъектiге немесе оның өкіліне қағаз жеткізгіште қолын қойғызып беріледі, үшінші данасы бақылау органында қалады.
Тексерудің нәтижелері туралы актіде Кәсіпкерлік кодексінің 152-бабының 1-тармағына сәйкес мәліметтер көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 22-1 тармағымен толықтырылсын:
"22-1. Тексеру нәтижелері туралы актіге бұзушылықтар анықталған жағдайларда анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама қоса беріледі.
Тексеру жүргізілу барысында тексеру парақтарының талаптарын бұзушылықтар анықталған тексеру нәтижелері туралы әрбір акт бойынша бір ғана нұсқама беріледі.

17. Началом проведения проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта считается дата вручения Проверяемому субъекту либо его представителю акта о назначении проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, а также ознакомления Проверяемого субъекта с проверочным листом с указанием пунктов требований, подлежащих проверке и (или) профилактическому контролю с посещением Проверяемого субъекта.
18. В случаях отказа в принятии акта о назначении проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, ознакомлении с проверочным листом, а также воспрепятствования доступу Проверяющего лица, осуществляющего проверку или профилактический контроль с посещением Проверяемого субъекта, к материалам, необходимым для проведения проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, составляется протокол. Протокол подписывается должностным лицом Агентства и (или)его территориального органа либо его уполномоченным лицом.
Отказ от получения акта о назначении проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта не является основанием для отмены проверки или профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта.";
пункт 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"21. Уведомление Проверяемого субъекта о приостановлении либо возобновлении проверки производится в соответствии со статьей 146 Предпринимательского кодекса.
22. По завершению проверки Проверяющим лицом составляется акт о результатах проверки в трех экземплярах.
Агентством или его территориальным органом первый экземпляр акта о результатах проверки в электронной форме сдается в уполномоченный орган в области правовой статистики и специальных учетов и его территориальные органы, второй экземпляр на бумажном носителе передается под роспись Проверяемому субъекту либо его представителю для ознакомления и принятия мер по устранению выявленных нарушений и других действий, третий остается у органа контроля.
В акте о результатах проверки указываются сведения в соответствии с пунктом 1 статьи 152 Предпринимательского Кодекса.";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. К акту о результатах проверки прилагается предписание об устранении выявленных нарушений в случаях выявления нарушений.
По каждому акту о результатах проверки, в ходе проведения которой были выявлены нарушения требований проверочных листов, выдается только одно предписание.

Анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамада Кәсіпкерлік кодексінің 152-1-бабының 2-тармағына сәйкес мәліметтер көрсетіледі.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижесінде анықталған бұзушылықтар бойынша қосымша уақыт және (немесе) қаржы шығындары қажет болған жағдайда, Тексерілетін субъект үш жұмыс күнінен кешіктірмей бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту туралы өтінішпен Агенттік және (немесе) оның аумақтық органына жүгінеді.
Өтініште Тексерілетін субъект бұзушылықтарды жою бойынша қабылданатын шараларды және бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзартудың объективті себептерін баяндайды.
Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы өтініште жазылған дәлелдерді ескере отырып, үш жұмыс күні ішінде, бұзушылықтарды жою мерзімдерін ұзарту немесе уәжді негіздемемен ұзартудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 28-1, 28-2 және 28-3-тармақтармен толықтырылсын:
"28-1. Анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамада белгіленген бұзушылықтарды жою мерзімі өткеннен кейін Тексерілетін субъект анықталған бұзушылықтарды жою туралы ақпаратты нұсқамада белгіленген мерзім ішінде Агенттікке және (немесе) оның аумақтық органына ұсынады.
28-2. Тексерілетін субъект тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың нәтижесінде анықталған, тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемшарттарында айқындалған елеулі және елеусіз бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың орындалуы туралы ақпаратты белгіленген мерзімде бермеген жағдайда, Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы екі жұмыс күні ішінде Тексерілетін субъектіге нұсқаманың орындалуы туралы ақпаратты беру қажеттігі туралы сұрау салу жібереді.
28-3. Ақпаратты беру қажеттігі туралы сұрау салуды алғаннан кейін Тексерілетін субъект үш жұмыс күні ішінде тиісті ақпаратты Агенттікке және (немесе) оның аумақтық органына ұсынады.
Аталған ақпарат ұсынылмаған жағдайда Агенттік және (немесе) оның аумақтық органы осы Қағидалардың 8-тармағы 2) тармақшасына сәйкес тексеру тағайындайды.";
29 және 30-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Тексерілетін субъектілердің лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық құқық бұзушылық немесе қылмыс белгілері табылған жағдайда, Агенттіктің басшылығы немесе оның аумақтық органының басшылары немесе олардың міндетін атқарушы тұлғалар тексеру және (немесе) Тексерілетін субъектіге бару арқылы профилактикалық бақылаудың материалдарын тиісті құзыретті органдарға жолдау бойынша шараларды қабылдайды.

В предписании об устранении выявленных нарушений указываются сведения в соответствии с пунктом 2 статьи 152-1 Предпринимательского Кодекса.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. По выявленным в результате проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта нарушениям в случае необходимости дополнительных временных и (или) финансовых затрат Проверяемый субъект не позднее трех рабочих дней обращается в Агентство и (или) его территориальный орган, с заявлением о продлении сроков устранения нарушений.
В заявлении Проверяемый субъект излагает меры, которые будут приняты по устранению нарушений, и объективные причины продления сроков устранения нарушений.
Агентство и (или) его территориальный орган в течение трех рабочих дней с учетом изложенных в заявлении доводов принимает решение о продлении сроков устранения нарушений или отказе в продлении с мотивированным обоснованием.";
дополнить пунктами 28-1, 28-2 и 28-3 следующего содержания:
"28-1. По истечении срока устранения нарушений, установленных в предписании об устранении выявленных нарушений, Проверяемый субъект в течение срока, установленного в предписании, предоставляет в Агентство и (или) его территориальный орган информацию об устранении выявленных нарушений.
28-2. В случае непредоставления Проверяемым субъектом в установленный срок информации об исполнении предписания об устранении значительных и незначительных нарушений, определенных в критериях оценки степени рисков, выявленных в результате проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта, Агентство и (или) его территориальный орган в течение двух рабочих дней направляет Проверяемому субъекту запрос о необходимости предоставления информации об исполнении предписания.
28-3. После получения запроса о необходимости предоставления информации Проверяемый субъект в течение трех рабочих дней предоставляет соответствующую информацию в Агентство и (или) его территориальный орган.
В случае непредоставления информации Агентство и (или) его территориальный орган назначает проверку в соответствии с подпунктом 2) пункта 8 настоящих Правил.";
пункты 29 и 30 изложить в следующей редакции:
"29. При обнаружении в действиях должностных лиц Проверяемых субъектов признаков уголовного правонарушения или преступления руководством Агентства или руководителями его территориальных органов или лицами, исполняющими их обязанности принимаются меры по направлению материалов проверки и (или) профилактического контроля с посещением Проверяемого субъекта в соответствующие уполномоченные органы.

30. Егер тексеру жүргiзу нәтижесiнде тексерiлетiн субъектiнiң Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген талаптарды бұзу фактiсi анықталған болса, Тексерілетін субъект басшысының немесе оның өкілі атына анықталған бұзушылықтарды, оларға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою, мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттары мен регламенттеріне, басқа да нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу, мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру, кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту, көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіру бойынша шаралар қабылдау және тиiстi мерзiмге қараудың нәтижелерi туралы Агенттікке немесе оның аумақтық органына хабардар ету туралы шаралар қолдану бар хат (бұдан әрі - Шаралар қолдану бар хат) жолданады.";
61 және 62-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талдамалық анықтаманы қоса отырып, ішкі мемлекеттік бақылау бойынша жұмыс туралы есепті:
орталық мемлекеттік органдар - Агенттікке;
орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелері - Агенттіктің аумақты органдарына Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесі (БЭҚАЖ) және "Е-қызмет" персоналды басқарудың ықпалдасқан ақпараттық жүйесі арқылы ұсынады.
Есеп орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ қызметін үйлестіруді мемлекекттік орган жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі мемлекеттік бақылаудың қорытындысын қамтиды.
62. Жергілікті атқарушы органдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша талдамалық анықтаманы қоса отырып, ішкі мемлекеттік бақылау бойынша жұмыс туралы есепті Агенттікке және оның аумақтық органдарына Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесі (БЭҚАЖ) және "Е-қызмет" персоналды басқарудың ықпалдасқан ақпараттық жүйесі арқылы ұсынады.
Есеп облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдардың, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі мемлекеттік бақылаудың қорытындысын қамтиды.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына ішкі мемлекеттік бақылау бойынша есепті бекітілген нысан бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-інші күнінен кешіктірмей береді.";

30. Если в результате проведения проверки будет выявлен факт нарушений Проверяемым субъектом требований, установленных законодательством Республики Казахстан, в адрес руководителя Проверяемого субъекта либо его представителя направляется письмо о принятии мер по устранению выявленных нарушений, причин и условий, способствующих их совершению, внесению соответствующих изменений и (или) дополнений в стандарты, регламенты государственных услуг и иные нормативные правовые акты, оптимизации процессов оказания государственных услуг, привлечению к ответственности виновных лиц, восстановлению нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателя и информировании Агентства или его территориального органа о результатах рассмотрения к соответствующему сроку (далее – Письмо о принятии мер).";
пункты 61 и 62 изложить в следующей редакции:
"61. Отчет о работе по внутреннему государственному контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам предоставляют через Единую систему электронного документооборота (ЕСЭДО) и интегрированную информационную систему управления персоналом "Е-қызмет":
центральные государственные органы – в Агентство;
территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств – в территориальные органы Агентства;
Отчет содержит итоги внутреннего государственного контроля за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется государственным органом.
62. Отчет о работе по внутреннему государственному контролю с приложением аналитической справки по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам местные исполнительные органы предоставляют в Агентство и его территориальные органы через Единую систему электронного документооборота (ЕСЭДО) и интегрированную информационную систему управления персоналом "Е-қызмет".
Отчет содержит итоги внутреннего государственного контроля за качеством государственных услуг, оказываемых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами.
Местные исполнительные органы районов (городов областного значения) предоставляют отчет по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг по утвержденной форме в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом.";

1, 2, 3, 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істер және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Мемлекеттік қызметтер көрсету департаменті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау үшін және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау мемлекеттік қызметтерді көрсетудің сапасын бақылау және бағалау мәселелеріне жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істер және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы
А. Шпекбаев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
________________ Д. Абаев
2018 жылғы "___"___________
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_________________ Н. Айдапкелов
2018 жылғы "___"______________
"Мемлекеттiк қызметтер
көрсету сапасын мемлекеттік
бақылау қағидаларын бекіту
туралы" Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Төрағасының 2016
жылғы 8 желтоқсандағы № 78
бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 213 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттiк қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау бойынша орталық мемлекеттік органның, оның ведомствосының, аумақтық органдарының, ведомствоға қарасты ұйымдардың жұмысы туралы есеп Есептік кезең 20___ жылғы ___ тоқсан
Индекс: 1-мқ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалардың тобы: орталық мемлекеттік органдар, олардың ведомстволарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ қызметін үйлестіруді орталық мемлекеттік органдар жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, сонымен бірге орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелері және олардың ведомстволары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тапсыру мерзімі - тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күнінен кешіктірмей
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша

приложения 1, 2, 3 и 4 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту государственных услуг Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, курирующего вопросы контроля и оценки качества оказания государственных услуг.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
А. Шпекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________________ Д. Абаев
"__"___________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ Н. Айдапкелов
"__"___________ 2018 года
приложение 1 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2018 года № 213
"О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции от
8 декабря 2016 года № 78
"Об утверждении Правил
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг"
приложение 1 к Правилам
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг
Форма
Отчет о работе центрального государственного органа, его ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 1-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: центральные государственные органы с учетом их ведомств, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется центральными государственными органами, а также территориальные подразделения центральных государственных органов и их ведомств
Куда представляется форма: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы по областям, городам Астане, Алматы и Шымкент
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал

1. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат (ішкі бақылау қорытындысы бойынша анықталғандар)
1.
Жүргізілген бақылау іс-шараларының саны, барлығы, олардың ішінде:
1.1.
бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес
1.2.
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша
2.
Бақылау іс-шаралары объектілерінің саны, барлығы, олардың ішінде:
2.1.
орталық мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшелерінің және ведомстволарының саны
2.2.
ведомстволық бағынысты ұйымдардың саны
2.3.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін жеке тұлғалардың саны
2.4.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсететін заңды тұлғалардың (мемлекеттік органдар немесе ведомстволық бағынысты ұйымдар болып табылмайтын) саны
3.
Анықталған бұзушылықтардың саны, барлығы, олардың ішінде:
3.1.
мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімінің бұзылу фактілері
3.2.
мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту мерзімінің бұзылу фактілері
3.3.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделген құжаттардың толық топтамасы болмаған кезде мемлекеттік қызметті көрсету фактілері
3.4.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің бекітілген стандартында көзделмеген құжаттарды талап ету фактілері
3.5.
ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі бар құжаттарды талап ету фактілері
3.6.
мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін (бизнес-процесін) бұзу фактілері
3.7.
мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелсіз бас тарту фактілері
3.8.
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен көзделген жұмыс кестесін сақтамау
3.9.
Қазақстан Республикасының заңдарымен тегін ұсынылуға кепілдік берілген мемлекеттік қызметтерді ақылы негізде көрсету
3.10.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнаманың өзге де талаптарының бұзылу фактілері
4.
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың саны
5.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген қызмет алушылардың саны
6.
Бақылау іс-шаралары барысында анықталған шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылу саны
7.
Бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың саны, барлығы, олардың ішінде:
7.1.
ескерту
7.2.
сөгіс
7.3.
қатаң сөгіс
7.4.
қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту
7.5.
лауазымын төмендету
7.6.
атқаратын лауазымынан босату
8.
Тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың саны, барлығы, олардың ішінде:
8.1.
мемлекеттік органның қызметкерлері
8.2.
ведомствоға бағынысты ұйымдардың қызметкерлері
8.3.
өзге адамдар
9.
Бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстардың саны, барлығы, олардың ішінде:
9.1.
орындалған
9.2.
орындалмаған

1. Информация о результатах контрольных мероприятий (установленных по итогам внутреннего контроля)
1.
Количество проведенных контрольных мероприятий, всего,
из них:
1.1.
согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий
1.2.
по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг
2.
Количество объектов контрольных мероприятий, всего, из них:
2.1.
структурных подразделений и ведомств центрального государственного органа
2.2.
подведомственных организаций
2.3.
физических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан
2.4.
юридических лиц, оказывающих государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан (не являющихся государственными органами или подведомственными организациями)
3.
Количество выявленных нарушений, всего, из них:
3.1.
факты нарушений сроков оказания государственных услуг
3.2.
факты нарушений сроков отказов оказания государственных услуг
3.3.
факты оказания государственных услуг при отсутствии полного пакета документов, предусмотренного утвержденным стандартом государственной услуги
3.4.
факты истребования документов, не предусмотренных утвержденным стандартом государственной услуги
3.5.
факты истребования документов, которые могут быть получены из информационных систем
3.6.
факты нарушения процедур (бизнес-процессов) оказания государственных услуг
3.7.
факты необоснованных отказов в оказании государственных услуг
3.8.
несоблюдение графика работы, предусмотренного стандартом государственных услуг
3.9.
предоставление государственной услуги на платной основе, бесплатное предоставление которой гарантировано законами Республики Казахстан
3.10.
факты нарушений иных требований законодательства в сфере оказания государственных услуг
4.
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
5.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
6.
Количество выявленных в ходе контрольных мероприятий нарушений сроков рассмотрения жалоб
7.
Количество наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий, всего, из них:
7.1.
замечание
7.2.
выговор
7.3.
строгий выговор
7.4.
предупреждение о неполном служебном соответствии
7.5.
понижение в должности
7.6.
увольнение с занимаемой должности
8.
Количество лиц, привлеченных к дисциплинарной ответственности, всего, из них:
8.1.
сотрудники местных исполнительных органов
8.2.
сотрудники подведомственных организаций
8.3.
иные лица
9.
Количество выработанных рекомендаций по итогам контрольных мероприятий, всего,
из них:
9.1.
исполненных
9.2.
неисполненных

2. Мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпарат
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрлерінің жалпы саны, барлығы, олардың ішінде
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
10.1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне есептік кезеңде енгізілген, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
11
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарының саны
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы

2. Информация о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг
10.
Общее количество видов государственных услуг в Реестре государственных услуг, всего,
из них:
наименование государственной услуги
10.1.
включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе по видам услуг:
наименование государственной услуги
11
Общее количество утвержденных стандартов государственных услуг
наименование государственной услуги

11.1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген регламенттерінің жалпы саны
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
2.1. Мемлекеттік көрсетілген қызметтер туралы ақпарат
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
12.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, олардың ішінде:
12.1.
көрсетілетін қызметті берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) қағаз түрінде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.2.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталы және (немесе) Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету мүмкіндігі болса да, қызметті берушілермен баламалы негізде қағаз түрінде көрсетілгендер саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
12.3.
мемлекетік көрсетілетін қызметті берушілердің ақпараттық жүйелері арқылы электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
13.
Мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартулардың саны, барлығы, оның ішінде:
13.1.
электронды түрде ұсынылған ("электрондық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда)
13.2.
қағаз түрінде ұсынылған
2.2. Мемлекеттік қызметтер көрсету мерзімдерінің бұзушылықтарының жалпы саны, сонын ішінде мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органдарымен анықталғандар
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
жеке тұлға
заңды тұлға
14.
Мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:

11.1.
Общее количество утвержденных регламентов государственных услуг
наименование государственной услуги
2.1. Информация о количестве оказанных государственных услуг
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал
физ.лицо
юр.лицо
физ.лицо
юр.лицо
физ.лицо
юр.лицо
физ.лицо
юр.лицо
12.
Количество оказанных государственных услуг – всего, из них:
12.1.
оказанных услугодателями (за исключением оказанных через Государственную корпорацию) в бумажной форме, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.2.
оказанных услугодателями на альтернативной основе в бумажной форме, которые могли быть оказаны через веб-портал "электронного правительства" и (или) Государственную корпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
12.3.
оказанных в электронном виде через информационные системы услугодателя (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz),
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
13.
Количество отказов в оказании государственных услуг, всего, из них:
13.1.
выданных в электронном виде (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz)
13.2.
выданных в бумажном виде
2.2. Общее количество выявленных нарушения сроков оказания государственных услуг, в том числе установленных уполномоченными органами по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и в сфере информатизации
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал
физ.лицо
юр.лицо
физ.лицо
юр.лицо
физ.лицо
юр.лицо
физ.лицо
юр.лицо
14.
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков, всего,
в том числе:

14.1.
көрсетілетін қызметтерді берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) мерзімдерін бұзып көрсеткен қағаз түріндегі мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
14.2.
электронды түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы) мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
14.3.
ақпараттық жүйелер арқылы электронды түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
14.4.
Мемлекеттік корпорация арқылы мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.
Мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны - барлығы, оның ішінде:
15.1.
көрсетілетін қызметтерді берушілер (Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілгендерді қоспағанда) мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген қағаз түріндегі мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.2.
электронды түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы) мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
15.3.
ақпараттық жүйелер арқылы электронды түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және ақпараттық жүйенің атауы
15.4.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметтер көрсетуден бас тарту мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
2.3. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына келіп түскен шағымдар туралы ақпарат
16.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың саны, барлығы, оның ішінде:
16.1
қағаз түрінде көрсетілген, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы

14.1.
оказанных с нарушением установленных сроков услугодателями (за исключением оказанных через Государственную корпорацию) в бумажном виде, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
14.2.
оказанных с нарушением установленных сроков в электронном виде (через "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
14.3.
оказанных с нарушением установленных сроков в электронном виде через информационных систем (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
14.4.
оказанных с нарушением установленных сроков через Государственную корпорацию, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.
Количество нарушений сроков отказов оказания государственных услуг, всего,
в том числе:
15.1.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов услугодателями (за исключением оказанных через Государственную корпорацию) в бумажном виде, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.2.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов в электронном виде (через "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
15.3.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов в электронном виде через информационных систем (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги и информационной системы
15.4.
оказанных с нарушением установленных сроков отказов через Государственную корпорацию, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
2.3. Информация о количестве жалоб на качество оказанных государственных услуг
16.
Количество жалоб на качество оказанных государственных услуг – всего,
в том числе:
16.1
оказанных в бумажном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги

18.1.
қағаз түрінде көрсетілген, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
18.2.
электрондық түрде көрсетілген, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
18.3.
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
2.4. Қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру және қызмет берушілермен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары туралы ақпарат
19.
Қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтар саны
20.
Мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың саны
21.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шараларының саны
22.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту
23.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың саны
Мемлекеттік органның атауы:                  Мекенжайы:
________________________________            ______________________________
Басшы                              тегі, аты, жөні (болған жағдайда), қолы)
________________________________            ______________________________
Орындаушының аты-жөні:                        Телефоны:
____________________________                  ______________________________
20___ жылғы " " ______________                  М.О.
Мәліметтерді, деректерді жинау туралы есеп нысанын толтыру және мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын ішкі бақылау бойынша талдамалық анықтаманың мазмұны бойынша түсініктеме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылау бойынша есеп нысаны (бұдан әрі - Есеп нысаны) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңы 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Есеп нысанын жүргізудің басты міндеті мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелерінің мониторингі болып табылады.
3. Есеп нысаны толтырылады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күніне дейін:
орталық мемлекеттік органды, оның ведомстволарын, аумақтық бөлімшелерін, ведомстволық бағынысты ұйымдарын, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, орталық мемлекеттік органның орталық аппараты - Агенттікке;
аумақтық бөлімшелерді, сондай-ақ жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғаларды ескере отырып, орталық мемлекеттік органның және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелері - Агенттіктің облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарына ұсынады.

18.1.
оказанных в бумажном виде, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
18.2.
оказанных в электронном виде, всего,
в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
18.3.
оказанных через Государственную корпорацию, всего, в том числе по видам услуг:
Наименование государственной услуги
2.4. Информация по восстановленным правам услугополучателей и проведению услугодателями разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
19.
Количество нарушений, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей
20.
Количество лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг
21.
Количество проведенных разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг
22.
Охват населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг
23.
Количество лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг
Наименование государственного органа:                   Адрес:
__________________________________                   ______________________________
Руководитель                                     (фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
__________________________________                   ______________________________
Фамилия и телефон исполнителя:                         Телефон:
__________________________________                   ______________________________
Дата " " ______________ 20___ года М.П.
Пояснение по заполнению формы отчета о сборе сведений, данных и содержанию аналитической справки по внутреннему государственному контролю за качеством оказания государственных услуг
Глава 1. Общие положения
1. Форма отчета по внутреннему государственному контролю за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами в курируемой центральным государственным органом сфере, (далее – Форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" от 15 апреля 2013 года.
2. Основной задачей введения Формы отчета является мониторинг результатов внутреннего государственного контроля за качеством оказания государственных услуг.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом:
центральным аппаратом центрального государственного органа с учетом центрального государственного органа, его ведомств, территориальных подразделений, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в курируемой центральным государственным органом сфере, – в Агентство;
территориальными подразделениями центрального государственного органа и его ведомств с учетом территориальных подразделений, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги в курируемой сфере, – в территориальные органы Агентства по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент.

4. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, егер ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
§ 1-параграф. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат
5. Есеп нысанының 1-тармағында есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі (1.1 және 1.2-тармақтарының сомасы).
6. Есеп нысанының 1.1-тармағында бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 1.2-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 2, 2.1, 2.2, 2.3 және 2.4-тармақтарында бақылау іс-шаралары объектілерінің жалпы саны туралы, оның ішінде объектілердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9 және 3.10-тармақтарында есептік кезеңде анықталған бұзушылықтардың жалпы саны туралы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 4-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 5-тармағында мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 6-тармағында бақылау іс-шаралары барысында есептік кезеңде шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 және 7.6-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың жалпы саны туралы, оның ішінде тәртіптік жазалардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
14. Есеп нысанының 8, 8.1, 8.2, және 8.3-тармақтарында есептік кезеңде тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдардың жалпы саны туралы, оның ішінде осындай адамдар бойынша сандық деректер көрсетіледі.
15. Есеп нысанының 9, 9.1 және 9.2-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстардың жалпы саны туралы, оның ішінде орындалған және орындалмаған ұсыныстар бойынша сандық деректер көрсетіледі.
§ 2-параграф. Мемлекеттік қызметті көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпарат

4. Форму отчета подписывает руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
Параграф § 1. Информация о результатах контрольных мероприятий
5. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий (сумма пунктов 1.1 и 1.2).
6. В пункте 1.1 Формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий.
7. В пункте 1.2 Формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг.
8. В пунктах 2, 2.1, 2.2, 2.3 и 2.4 Формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве объектов контрольных мероприятий, в том числе в разрезе видов объектов.
9. В пунктах 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9 и 3.10 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных за отчетный период нарушений, в том числе в разрезе видов нарушений.
10. В пункте 4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений за отчетный период, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
11. В пункте 5 Формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг.
12. В пункте 6 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных в ходе контрольных мероприятий за отчетный период нарушений сроков рассмотрения жалоб.
13. В пунктах 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 и 7.6 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий за отчетный период, в том числе в разрезе видов дисциплинарных взысканий.
14. В пунктах 8, 8.1, 8.2 и 8.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, привлеченных за отчетный период к дисциплинарной ответственности, в том числе в разрезе таких лиц.
15. В пунктах 9, 9.1 и 9.2 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выработанных рекомендаций по итогам контрольных мероприятий в отчетном периоде, в том числе исполненные и неисполненные рекомендации.
Параграф § 2. Информация о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг

16. Есеп нысанының 10-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер түрлерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
17. Есеп нысанының 10.1-тармағында Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне есептік кезеңде енгізілген мемлекеттік қызмет түрлерінің жалпы саны туралы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
18. Есеп нысанының 11-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген стандарттарының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
19. Есеп нысанының 11.1-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің бекітілген регламенттерінің жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
20. Есеп нысанының 12, 12.1, 12.2 және 12.3-тармақтарында есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша ақпараттық жүйенің атауын ескере отырып, сандық деректер көрсетіледі.
21. Есеп нысанының 13-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
22. Есеп нысанының 13.1 және 13.2-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден негізсіз бас тартудың жалпы саны туралы, соның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
23. Есеп нысанының 14, 14.1, 14.2, 14.3 және 14.4-тармақтарында есептік кезеңде мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша ақпараттық жүйенің атауын ескере отырып, сандық деректер көрсетіледі.
24. Есеп нысанының 15, 15.1, 15.2, 15.3 және 15.4-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар кесіндісінде, ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша ақпараттық жүйенің атауын ескере отырып, сандық деректер көрсетіледі.
25. Есеп нысанының 16, 16.1, 16.2 және 16.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдардың жалпы саны туралы, оның ішінде ұсыну нысаны мен қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 және 17.7-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағым көздерінің жалпы саны туралы және оның түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.

16. В пункте 10 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве видов государственных услуг в Реестре государственных услуг.
17. В пункте 10.1 Формы отчета указываются количественные данные о количестве видов государственных услуг, включенных в Реестр государственных услуг в отчетном периоде, в том числе по видам услуг.
18. В пункте 11 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве утвержденных стандартов государственных услуг.
19. В пункте 11.1. Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве утвержденных регламентов государственных услуг.
20. В пунктах 12, 12.1, 12.2 и 12.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг с указанием наименования информационных систем.
21. В пункте 13 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве отказов в оказании государственных услуг за отчетный период.
22. В пунктах 13.1 и 13.2. Формы отчета указываются количественные данные о количестве отказов в оказании государственных услуг за отчетный период, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг.
23. В пунктах 14, 14.1, 14.2, 14.3 и 14.4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг с нарушением установленных сроков, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг с указанием наименования информационных систем.
24. В пунктах 15, 15.1, 15.2, 15.3 и 15.4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных с нарушением установленных сроков отказов оказания государственных услуг, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления и видов услуг с указанием наименования информационных систем.
25. В пунктах 16, 16.1, 16.2 и 16.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве поступивших в отчетном периоде жалоб на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе форм предоставления, видов услуг.
26. В пунктах 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 и 17.7 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве источников поступления за отчетный период жалоб на качество оказания государственной услуги, в том числе в разрезе источников.

27. Есеп нысанының 18, 18.1, 18.2 және 18.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдері бұзылуының жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
28. Есеп нысанының 19-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
29. Есеп нысанының 20-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген қызмет алушылардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
30. Есеп нысанының 21-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
31. Есеп нысанының 22-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту (адамдардың саны) туралы сандық деректер көрсетіледі.
32. Есеп нысанының 23-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
33. Есеп нысаны міндетті түрде толық толтырылады, есеп нысанда қалдырып кеткен, толтырылмаған кесте ұяшығының болуына жол берілмейді. Мәліметтер болмаған жағдайда тиісті кесте ұяшығында "-" белгісі қойылады.
3-тарау. Талдамалық анықтаманың мазмұнына түсініктеме
33. Талдамалық анықтама есеп нысанымен бірге ұсынылады және
1) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген бақылау іс-шараларының нәтижесі туралы ақпаратты, атап айтқанда:
жүргізілген бақылау іс-шаралары, бақылау объектілері;
бақылау іс-шарасы барысында себептері мен қабылданған шараларды көрсете отырып, анықталған мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мерзімдерінің, шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуы;
тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдар;
бақылау іс-шарасының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстар, олардың орындалғаны, орындалмағаны және орындалмау себептері туралы мәліметтерді;
2) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты, атап айтқанда:
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесін жетілдіру бойынша, оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру және Мемлекеттік корпорация арқылы оларды көрсетуге көшіру бойынша қабылданған шаралар;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттеріне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар (нормативтік құқықтық актінің атауын, нөмірін және күнін көрсете отырып);
жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу жөніндегі уәкілетті органға ұсыныстар енгізу бойынша жүргізілген жұмыс;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы бұзылуының анықталған фактілері, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қарау мерзімдері бұзылған мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына шағымдар, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қабылданған шараларды көрсете отырып, көрсетілетін қызметтерді алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
33. Есепке талдамалық анықтамаға ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептік нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті материалдар (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, анықтамалардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар) қоса беріледі.
"Мемлекеттiк қызметтер
көрсету сапасын мемлекеттік
бақылау қағидаларын бекіту
туралы" Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Төрағасының 2016
жылғы 8 желтоқсандағы № 78
бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 213 бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау бойынша жергілікті атқарушы органның жұмысы туралы есеп Есептік кезең 20___ жылғы ___ тоқсан
Индекс: 6-мқ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің жергілікті атқарушы органдары, ведомстволық бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдар жүзеге асыратын мемлекеттік көрсететін жеке және заңды тұлғалар
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тапсыру мерзімі: тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күнінен кешіктірмей
Р/р
Атқарылып жатқан шаралар
Айлардың атауы
БАРЛЫҒЫ
Қаңтар (сәуір, шілде, қазан)
Ақпан (мамыр, тамыз, қараша)
Наурыз (маусым, қыркүйек, желтоқсан)
__ тоқсан бойынша

27. В пунктах 18, 18.1, 18.2 и 18.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве допущенных в отчетном периоде нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе форм предоставления, видов услуг.
28. В пункте 19 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений в отчетном периоде, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
29. В пункте 20 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, восстановивших в отчетном периоде нарушенные права при получении государственных услуг.
30. В пункте 21 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг.
31. В пункте 22 Формы отчета указываются количественные данные об охвате населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг (количество человек).
32. В пункте 23 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг.
33. Формы отчета в обязательном порядке заполняется полностью, пропущенные, незаполненные ячейки формы отчета не допускаются. В случае отсутствия сведений, в соответствующей ячейке ставится знак "–".
Глава 3. Пояснение к содержанию аналитической справки
34. Аналитическая справка предоставляется вместе с отчетом и содержит:
1) информацию о результатах контрольных мероприятий, проведенных структурным подразделением местного исполнительного органа, ответственным за внутренний государственный контроль, а именно сведения о:
проведенных контрольных мероприятиях, объектах контроля;
выявленных в ходе контрольного мероприятия нарушениях порядка и сроков оказания государственных услуг, сроков рассмотрения жалоб с указанием их причин и принятых мер;
лицах, привлеченных к дисциплинарной ответственности;
выработанных рекомендациях по итогам контрольного мероприятия с указанием исполненных и неисполненных услугодателями рекомендаций и причин их неисполнения;
2) информацию о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг, проведенного структурным подразделением местного исполнительного органа, ответственным за внутренний государственный контроль, а именно сведения о:
принятых мерах по совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их автоматизации, оптимизации и переводу на оказание через Государственную корпорацию;
внесенных изменениях и (или) дополнениях в Реестр государственных услуг, стандарты и регламенты государственных услуг (с указанием наименования, номера и даты нормативных правовых актов);
проведенной работе по выявлению новых государственных услуг и внесению предложений в уполномоченный орган по ведению Реестра государственных услуг;
отказах в оказании государственных услуг услугополучателям с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
о выявленных фактах нарушения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
рассмотренных в отчетном периоде с нарушением установленных сроков жалобах на качество оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
восстановлении нарушенных прав услугополучателей с указанием принятых мер;
проведенных разъяснительных мероприятиях по информированию услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
лицах, прошедших повышение квалификации по вопросам оказания государственных услуг.
35. Аналитическая справка к отчету сопровождается соответствующими материалами (копии приказов, протоколов, решений, писем, справок, служебных записок, фотоматериалы), подтверждающие сведения, указанные в отчетной форме о работе по внутреннему государственному контролю.
приложение 2 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции от
29 августа 2018 года № 213
"О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 декабря 2016 года № 78
"Об утверждении Правил
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг"
приложение 2 к Правилам
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг
Форма
Отчет о работе местного исполнительного органа по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 6-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы с учетом местных исполнительных органов районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственных организаций, а также физических и юридических лиц, оказывающих государственные услуги, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами
Куда представляется форма: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальные органы по областям, городам Астане, Алматы и Шымкент
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Выполняемые мероприятия
Наименование месяцев
ВСЕГО
Январь (апрель, июль, октябрь)
Февраль (май, август, ноябрь)
Март (июнь, сентябрь, декабрь)
за __ квартал

3. Есеп нысанын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдіктері, ведомствоға бағынысты ұйымдар, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдары жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар толтырады және талдамалық анықтамамен бірге тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-ыншы күніне дейін Агенттікке және оның облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдарына ұсынады.
4. Есеп нысанына облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарының басшылары, ал олар болмаған жағдайда олардың міндетін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
§ 1-параграф. Бақылау іс-шараларының нәтижелері туралы ақпарат
5. Есеп нысанының 1-тармағында есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі (1.1 және 1.2-тармақтарының сомасы).
6. Есеп нысанының 1.1-тармағында бақылау іс-шараларының бекітілген жылдық жоспарына сәйкес есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
7. Есеп нысанының 1.2-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері бойынша есептік кезеңде жүргізілген бақылау іс-шараларының саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
8. Есеп нысанының 2, 2.1, 2.2, 2.3 және 2.4-тармақтарында бақылау іс-шаралары объектілерінің жалпы саны туралы, оның ішінде объектілердің түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
9. Есеп нысанының 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9 және 3.10-тармақтарында есептік кезеңде анықталған бұзушылықтардың жалпы саны туралы, оның ішінде бұзушылықтардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
10. Есеп нысанының 4-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
11. Есеп нысанының 5-тармағында мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
12. Есеп нысанының 6-тармағында бақылау іс-шаралары барысында есептік кезеңде шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
13. Есеп нысанының 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 және 7.6-тармақтарында есептік кезеңде бақылау іс-шараларының қорытындысы бойынша қабылданған тәртіптік жазалардың жалпы саны туралы, оның ішінде тәртіптік жазалардың түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.

3. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой акиматами областей, городов Астана, Алматы и Шымкент с учетом местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами, ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, в Агентство и его территориальные органы по областям, городам Астана, Алматы и Шымкент.
4. Формы отчетов подписывают руководители местных исполнительных органов областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, а в случае их отсутствия, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы отчета
Параграф § 1. Информация о результатах контрольных мероприятий
5. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий (сумма пунктов 1.1 и 1.2).
6. В пункте 1.1 Формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий согласно утвержденному годовому плану контрольных мероприятий.
7. В пункте 1.2 Формы отчета указываются количественные данные о количестве проведенных в отчетном периоде контрольных мероприятий по результатам мониторинга качества оказания государственных услуг.
8. В пунктах 2, 2.1, 2.2, 2.3 и 2.4 Формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве объектов контрольных мероприятий, в том числе в разрезе видов объектов.
9. В пунктах 3, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9 и 3.10 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных за отчетный период нарушений, в том числе в разрезе видов нарушений.
10. В пункте 4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений за отчетный период, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
11. В пункте 5 Формы отчета указываются количественные данные за отчетный период об общем количестве лиц, восстановивших нарушенные права при получении государственных услуг.
12. В пункте 6 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выявленных в ходе контрольных мероприятий за отчетный период нарушений сроков рассмотрения жалоб.
13. В пунктах 7, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 и 7.6 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве наложенных дисциплинарных взысканий по итогам контрольных мероприятий за отчетный период, в том числе в разрезе видов дисциплинарных взысканий.

25. Есеп нысанының 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 және 17.7-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағым көздерінің жалпы саны туралы және оның түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
26. Есеп нысанының 18, 18.1, 18.2 және 18.3-тармақтарында есептік кезеңде мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасына келіп түскен шағымдарды қарау мерзімдері бұзылуының жалпы саны туралы, оның ішінде көрсетілетін қызметті берушілер, ұсыну нысаны, қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.
27. Есеп нысанының 19-тармағында қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті алушының бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша шаралар қабылданған бұзушылықтардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
28. Есеп нысанының 20-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметті алу кезінде бұзылған құқықтары қалпына келтірілген қызмет алушылардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
29. Есеп нысанының 21-тармағында есептік кезеңде мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларының жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
30. Есеп нысанының 22-тармағында мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша түсіндірме іс-шараларымен халықты қамту (адамдардың саны) туралы сандық деректер көрсетіледі.
31. Есеп нысанының 23-тармағында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдардың жалпы саны туралы сандық деректер көрсетіледі.
32. Есеп нысаны міндетті түрде толық толтырылады, есеп нысанда қалдырып кеткен, толтырылмаған кесте ұяшығының болуына жол берілмейді. Мәліметтер болмаған жағдайда тиісті кесте ұяшығында "-" белгісі қойылады.
3-тарау. Талдамалық анықтаманың мазмұнына түсініктеме
32. Талдамалық анықтама есеп нысанымен бірге ұсынылады және:
1) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген бақылау іс-шараларының нәтижесі туралы ақпаратты, атап айтқанда:
жүргізілген бақылау іс-шаралары, бақылау объектілері;
бақылау іс-шарасы барысында себептері мен қабылданған шараларды көрсете отырып анықталған мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мерзімдерінің, шағымдарды қарау мерзімдерінің бұзылуы;
тәртіптік жауапкершілікке тартылған адамдар;
бақылау іс-шарасының қорытындысы бойынша әзірленген ұсыныстар, олардың орындалғаны, орындалмағаны және орындалмау себептері туралы мәліметтерді;
2) орталық мемлекеттік органның ішкі бақылауға жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізген мемлекеттік қызмет көрсету сапасы мониторингінің нәтижелері туралы ақпаратты, атап айтқанда:
мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесін жетілдіру бойынша, оның ішінде оларды автоматтандыру, оңтайландыру және Мемлекеттік корпорация арқылы оларды көрсетуге көшіру бойынша қабылданған шаралар;
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттеріне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар (нормативтік құқықтық актінің атауын, нөмірін және күнін көрсете отырып);
жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу жөніндегі уәкілетті органға ұсыныстар енгізу бойынша жүргізілген жұмыс;
көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер саласындағы заңнамасы бұзылуының анықталған фактілері, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қарау мерзімдері бұзылған мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасына шағымдар, олардың саны, себептері және олар бойынша қабылданған шаралар;
қабылданған шараларды ескере отырып, көрсетілетін қызметтерді алушылардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру;
мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру бойынша жүргізілген түсіндірме іс-шаралары;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткен адамдар туралы мәліметтерді қамтиды.
33. Есепке талдамалық анықтамаға ішкі бақылау бойынша жұмыс туралы есептік нысанда көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті материалдар (бұйрықтардың, хаттамалардың, шешімдердің, хаттардың, анықтамалардың, қызметтік жазбалардың көшірмелері, фотоматериалдар) қоса беріледі.
"Мемлекеттiк қызметтер
көрсету сапасын мемлекеттік
бақылау қағидаларын бекіту
туралы" Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Төрағасының 2016
жылғы 8 желтоқсандағы № 78
бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 213 бұйрығына 3-қосымша
Мемлекеттiк қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп Есептік кезең 20___ жылғы ___ тоқсан
Индекс: 4-мқ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалардың тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган және оның аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тапсыру мерзімі - тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-інші күнінен кешіктірмей
Р/н
Көрсетілетін қызметті беруші және көрсету нысаны (қағаз / электрондық) кесінінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерінің берілген саны
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерінің берілген саны
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту саны
барлығы
Оның ішінде
барлығы
Оның ішінде
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша
қызметті берушінің кінәсі бойынша
басқа себептер бойынша (электр қуатының болмауы, байланыспен, модеммен олқылықтар, техникалық жаңылысу)
"Қазпочта" АҚ-ның кінәсы бойынша (жеткізу)
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша (толық емес құжаттар пакетін қабылдады)
ауыртпалықтар, шектеулер, қамап ұстаулар, тыйым салулар бар
көрсетілетін қызметті берушімен негізделген басқа себептер
БАРЛЫҒЫ
Қағаз нұсқасында көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
1
Мемлекеттік қкөрсетілетін қызметтің атауы
Электрондық нұсқада көрсетілетін қызметтер
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган:            Мекенжайы:
_____________________________________ __________________________________________
Басшы                        (тегі, аты, жөні (болған жағдайда), қолы)
_____________________________________ __________________________________________
Орындаушының аты-жөні:                  Телефоны:
_______________________________      ____________________________________________
20___ жылғы " " _____________________            М.О.
"Мемлекеттiк қызметтер
көрсету сапасын мемлекеттік
бақылау қағидаларын бекіту
туралы" Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік
қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігі Төрағасының 2016
жылғы 8 желтоқсандағы № 78
бұйрығына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі Төрағасының
2018 жылғы 29 тамыздағы
№ 213 бұйрығына 4-қосымша
Мемлекеттiк қызметтер көрсету
сапасын мемлекеттік бақылау
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы, ақпараттық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп Есептік кезең 20___ жылғы ___ тоқсан
Индекс: 5-мқ
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалардың тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган және оның аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның облыстар, Астана, Алматы және Шымкент қалалары бойынша аумақтық органдары
Тапсыру мерзімі - тоқсанда бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-інші күнінен кешіктірмей
Р/н
Мемлекеттік органның, оның ведомствосының, ведомствоға бағынысты ұйымның, мемлекеттік қызметтерді көрсететін жеке немесе заңды тұлғаның атауы
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны
Белгіленген мерзімдері бұзылып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
барлығы
олардың ішінде:
оның ішінде "Е-лицензиялау" Мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың жалпы саны
барлығы
оның ішінде:
"Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлық қоғамы сүйемелдейтін ақпараттық жүйелердегі техникалық себептер
"электрондық үкімет" веб-порталы арқылы
"Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Барлығы
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган:            Мекенжайы:
_____________________________________ __________________________________________
Басшы                        (тегі, аты, жөні (болған жағдайда), қолы)
_____________________________________ __________________________________________
Орындаушының аты-жөні:                  Телефоны:
_______________________________      ____________________________________________
20___ жылғы " " _____________________            М.О.

25. В пунктах 17, 17.1, 17.2, 17.3, 17.4, 17.5, 17.6 и 17.7 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве источников поступления за отчетный период жалоб на качество оказания государственной услуги, в том числе в разрезе источников.
26. В пунктах 18, 18.1, 18.2 и 18.3 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве допущенных в отчетном периоде нарушений сроков рассмотрения жалоб лиц на качество оказанных государственных услуг, в том числе в разрезе форм предоставления, видов услуг.
27. В пункте 19 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве нарушений в отчетном периоде, по итогам которых приняты меры по восстановлению нарушенных прав услугополучателей.
28. В пункте 20 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, восстановивших в отчетном периоде нарушенные права при получении государственных услуг.
29. В пункте 21 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве проведенных в отчетном периоде разъяснительных мероприятий по повышению качества оказания государственных услуг.
30. В пункте 22 Формы отчета указываются количественные данные об охвате населения разъяснительными мероприятиями по повышению качества оказания государственных услуг (количество человек).
31. В пункте 23 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве лиц, прошедших курсы повышения квалификации по вопросам оказания государственных услуг.
32. Формы отчета в обязательном порядке заполняется полностью, пропущенные, незаполненные ячейки формы отчета не допускаются. В случае отсутствия сведений, в соответствующей ячейке ставится знак "–".
Глава 3. Пояснение к содержанию аналитической справки
33. Аналитическая справка предоставляется вместе с отчетом и содержит:
1) информацию о результатах контрольных мероприятий, проведенных структурным подразделением местного исполнительного органа, ответственным за внутренний государственный контроль, а именно сведения о:
проведенных контрольных мероприятиях, объектах контроля;
выявленных в ходе контрольного мероприятия нарушениях порядка и сроков оказания государственных услуг, сроков рассмотрения жалоб с указанием их причин и принятых мер;
лицах, привлеченных к дисциплинарной ответственности;
выработанных рекомендациях по итогам контрольного мероприятия с указанием исполненных и неисполненных услугодателями рекомендаций и причин их неисполнения;
2) информацию о результатах мониторинга качества оказания государственных услуг, проведенного структурным подразделением местного исполнительного органа, ответственным за внутренний государственный контроль, а именно сведения о:
принятых мерах по совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их автоматизации, оптимизации и переводу на оказание через Государственную корпорацию;
внесенных изменениях и (или) дополнениях в Реестр государственных услуг, стандарты и регламенты государственных услуг (с указанием наименования, номера и даты нормативных правовых актов);
проведенной работе по выявлению новых государственных услуг и внесению предложений в уполномоченный орган по ведению Реестра государственных услуг;
отказах в оказании государственных услуг услугополучателям с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
о выявленных фактах нарушения законодательства Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
рассмотренных в отчетном периоде с нарушением установленных сроков жалобах на качество оказания государственных услуг с указанием их количества, причин и принятых по ним мерам;
восстановлении нарушенных прав услугополучателей с указанием принятых мер;
проведенных разъяснительных мероприятиях по информированию услугополучателей о порядке оказания государственной услуги;
лицах, прошедших повышение квалификации по вопросам оказания государственных услуг.
34. Аналитическая справка к отчету сопровождается соответствующими материалами (копии приказов, протоколов, решений, писем, справок, служебных записок, фотоматериалы), подтверждающие сведения, указанные в отчетной форме о работе по внутреннему государственному контролю.
приложение 3 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2018 года № 213
"О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 декабря 2016 года № 78
"Об утверждении Правил
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг"
приложение 3 к Правилам
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг
Форма
Отчет о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 4-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: уполномоченный орган в сфере информатизации
Куда представляется форма: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Наименование государственной услуги в разрезе услугодателя и формы оказания (бумажная/электронная)
Количество выданных результатов оказания государственных услуг
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
Количество отказов в оказании государственных услуг
всего
из них:
по вине работника Государственной корпорации
технические проблемы ИС сопровождаемых АО "НИТ"
по вине АО "Казпочта" (доставка)
всего
из них:
по вине работника Государственной корпорации (принял неполный пакет документов)
имеются обременения, ограничения, арест, запрещения
иные причины, обоснованные услугодателем
ИТОГО
Услуги оказываемые в бумажной форме
Наименование услугодателя
1
Наименование государственной услуги
Услуги оказываемые в электронной форме
Наименование услугодателя
1
Наименование государственной услуги
Уполномоченный орган в                         Адрес:
сфере информатизации:
___________________________________             ____________________________________
Руководитель:                               фамилия, имя, отчество
(при его наличии), подпись)
_____________________________________       ____________________________________
Фамилия и телефон исполнителя:                   Телефон:
_____________________________________       ____________________________________
Дата " " _____________ 20___ года М.П.
приложение 4 к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 29 августа 2018 года № 213
"О внесении изменений и
дополнений в приказ
Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам
государственной службы и
противодействию коррупции
от 8 декабря 2016 года № 78
"Об утверждении Правил
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг"
приложение 4 к Правилам
государственного контроля за
качеством оказания
государственных услуг
Форма
Отчет о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства", информационные системы)
Отчетный период ___ квартал 20__ года
Индекс: 5-мк
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: уполномоченный орган в сфере информатизации
Куда представляется форма: Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Срок представления – один раз в квартал, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом
№ п/п
Наименование государственного органа, его ведомства, подведомственной организации, физического или юридического лица, оказывающего государственные услуги
Количество оказанных государственных услуг, оказанных в электронном виде
из них, общее количество отказов в оказании государственных услуг, выданных в электронном виде через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование"
Количество государственных услуг, оказанных
с нарушением установленных сроков
всего
из них:
всего
из них:
технические причины в информационных системах, сопровождаемых акционерным обществом "Национальные информационные технологий"
через веб-портал "электронного правительства"
через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование"
1
Наименование государственной услуги
Итого
Уполномоченный орган в сфере информатизации:       Адрес:
____________________________________             _______________________________
Руководитель:                                     (фамилия, имя, отчество (при его
наличии), подпись)
____________________________________             _______________________________
Фамилия и телефон исполнителя:                         Телефон:
____________________________________             _______________________________
Дата " " ____________ 20___ года М.П.