Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 418 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 қазанда № 17498 болып тіркелді
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласындағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Электрондық үкіметті" және мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
2018 жылғы 13 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі

Об утверждении цен на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 418. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2018 года № 17498
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 26 июля 2007 года "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые цены на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество.
2. Департаменту развития "электронного правительства" и государственных услуг Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
13 сентября 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

2018 жылғы 26 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2018 жылғы "__" _____
№___________ бұйрығымен
бекітілген
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу саласыңдағы тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары
Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
ҚҚС*-ті есепке алмағандағы бағасы, теңге
1
Мыналарға:
1)
пәтерге, жеке тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осындай объектілері бар), шаруашылық құрылыстарға

26 сентября 2018 года
Утвержден приказом
Министра информации
и коммуникаций
Республики Казахстан
от "__" ________2018 года
№ _____
Цены на товары (работы, услуги) в сфере государственной регистрации прав на недвижимое имущество
Наименование товаров (работы, услуги)
Цена без учета НДС*, тенге
1
За регистрацию возникновения прав собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов):
1)
на квартиру, индивидуальный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), хозяйственные постройки

1 073,7
2)
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осыған ұқсас объектілері бар), тұрғын үйдегі тұрғын емес үй-жайға, тұрғын емес құрылысқа
17 178,6
3)
гараждарға
1 073,7
4)
мыналарды:
-
бір объектіні
21 473,2
-
екіден беске дейінгі жеке тұрған объектілерді
32 209,8
-
алтыдан онға дейінгі жеке тұрған объектілерді
42 946,4
-
оннан көп жеке тұрған объектілерді қамтитын тұрғын емес мақсаттағы мүліктік кешендерге (ғимараттар, құрылыстар, құрылысжайлар) меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқықтарының туындауын тіркегені үшін
53 683,0
2
Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін:
-
көп пәтерлі тұрғын үйге (шаруашылық құрылыстары және басқа да осындай объектілері бар), тұрғын үйдегі тұрғын емес үй-жайға, тұрғын емес құрылысқа, тұрғын емес мақсаттағы мүліктік кешендерге (ғимараттар, құрылыстар, құрылысжайлар) меншік, сенімгерлік басқару, кепіл, рента, пайдалану (сервитуттардан басқа) құқықтарының туындауын тіркегені үшін
2 147,3
3
Жер учаскесіне меншік, жер пайдалану құқығын, өзге де құқықтарды (құқық ауыртпалықтарын) тіркегені үшін
1 073,7
4
Сервитутты (объектілерге қарамастан) тіркегені үшін
1 073,7
5
Кондоминиум объектісін тіркегені үшін
2 147,3
6
Ипотекалық куәлік беруді және оны кейіннен басқа иелерге беруді тіркегені үшін
536,8
7
Құқық иесі деректерінің, жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгеруін тіркегені үшін
536,8
8
Жылжымайтын мүліктің жойылуына (бүлінуіне) немесе оған құқықтан бас тартуға байланысты және құқығының ауысуымен байланысты емес өзге де жағдайларда жылжымайтын мүлікке құқықты тоқтатуды тіркегені үшін
536,8
9
Құқықтың үшінші тұлғаға ауысуына байланысты емес ауыртпалықты тоқтатуды тіркегені үшін, оның ішінде жылжымайтын мүліктің ипотекасын тоқтатуды тіркегені үшін
536,8
10
Міндеттемелері ипотекамен қамтамасыз етілген банктік займ шарты бойынша талаптар құқығын басқаға беруді тіркегені үшін
536,8
11
Құқықтың туындауына (құқық ауыртпалығына) негізі болып табылатын шарт талабының немесе өзге де заңдық фактілердің өзгеруі нәтижесінде құқықтың өзгеруін немесе құқықтың ауыртпалығын тіркегені үшін
536,8
12
Жылжымайтын мүлікке өзге де құқықтарды, сондай-ақ жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалықтарын тіркегені үшін
1 073,7
13
Заңдық талаптарды тіркегені үшін
536,8
14
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген тәртіппен мемлекеттік органдар салатын (өндіретін) жылжымайтын мүлікке құқық ауыртпалығын тіркегені үшін
0,0
15
Республикалық меншікті иелену, пайдалану және оған билік ету құқығын жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мен оның аумақтық органдары үшін мемлекеттік меншікке жатқызылған жылжымайтын мүлікке құқықты тіркегені үшін
0,0
16
Жылжымайтын мүлікке бұрын туындаған құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтарын) жүйелі тіркегені үшін
0,0
17
Мемлекеттік органдардың шешімдері негізінде, оның ішінде елді мекендердің атауы, көшелердің аттары, сондай-ақ ғимараттар мен құрылыстардың реттік нөмірлері (мекенжайлары) өзгерген кезде немесе Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылымын реформалауға байланысты кадастрлық нөмірлері өзгерген кезде жылжымайтын мүліктің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгеруін тіркегені үшін
0,0
18
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын бергені үшін
536,8
*Ескертпе:
ҚҚС – қосымша құн салығы

1 073,7
2)
на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение
17 178,6
3)
на гаражи
1 073,7
4)
на имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения), включающие:
-
один объект
21 473,2
-
от двух до пяти отдельно стоящих объектов
32 209,8
-
от шести до десяти отдельно стоящих объектов
42 946,4
-
свыше десяти отдельно стоящих объектов
53 683,0
2
Для субъектов малого предпринимательства:
-
за регистрацию возникновения права собственности, доверительного управления, залога, ренты, пользования (кроме сервитутов) на многоквартирный жилой дом (с хозяйственными постройками и другими подобными объектами), нежилое помещение в жилом доме, нежилое строение, имущественные комплексы нежилого назначения (здания, строения, сооружения)
2 147,3
3
За регистрацию права собственности, землепользования, иных прав (обременений прав) на земельный участок
1 073,7
4
За регистрацию сервитута (независимо от объектов)
1 073,7
5
За регистрацию объекта кондоминиума
2 147,3
6
За регистрацию выдачи ипотечного свидетельства и его последующей передачи другим владельцам
536,8
7
За регистрацию изменений данных правообладателя, идентификационной характеристики объекта недвижимости
536,8
8
За регистрацию прекращения права на недвижимость в связи с гибелью (повреждением) недвижимого имущества или отказом от прав на него и в иных случаях, не связанных с переходом права
536,8
9
За регистрацию прекращения обременения, не связанного с переходом права третьему лицу, в том числе за регистрацию прекращения ипотеки недвижимого имущества
536,8
10
За регистрацию уступки права требования по договору банковского займа, обязательства по которому обеспечены ипотекой
536,8
11
За регистрацию изменения права или обременения права в результате изменения условия договора, являющегося основанием возникновения права (обременения права) или иных юридических фактов
536,8
12
За регистрацию иных прав на недвижимое имущество, а также обременений прав на недвижимое имущество
1 073,7
13
За регистрацию юридических притязаний
536,8
14
За регистрацию обременения права на недвижимое имущество, налагаемого (производимого) государственным органом в порядке, предусмотренном законодательным актом Республики Казахстан
0,0
15
За регистрацию прав на недвижимое имущество, отнесенное к государственной собственности, для уполномоченного государственного органа, осуществляющего права владения, пользования и распоряжения республиканской собственностью, и его территориальных органов
0,0
16
За систематическую регистрацию ранее возникших прав (обременений прав) на недвижимое имущество
0,0
17
За регистрацию изменений идентификационных характеристик недвижимого имущества на основании решений государственных органов, в том числе при изменении наименования населенных пунктов, названия улиц, а также порядкового номера зданий и сооружений (адреса) или при изменении кадастровых номеров в связи реформированием административно-территориального устройства Республики Казахстан
0,0
18
За выдачу дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
536,8
*Примечание:
НДС – налог на добавленную стоимость.