"Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 467 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 17899 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1."Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жергілікті атқарушы органдар, мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөнiндегi орган немесе оның аумақтық бөлімшелері энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың (бұдан әрі – ұйымдар) өтініштерін қабылдауды жыл сайын 15 тамыздан бастап 30 қыркүйекті қоса алғанда, жүйелік оператор үшін 25 қазанды қоса алғанда жүзеге асырады.
30 қыркүйектен кейін әзірлік паспортын алуға келіп түскен өтініштер құжаттардың толық топтамасымен бірге өтініш берушіге қаралмастан қайтарылады.
Әзірлік паспорты өтінішті берген сәттен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде беріледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Өтінішті "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы арқылы беруді қоспағанда, осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттар нөмірленеді, тігіледі, сондай-ақ ұйым басшысының қолымен куәландырылады.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Мыналар комиссияның әзірлік паспортын беруден бас тартуы үшін негіздеме болып табылады:
1) ұйымдардың мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтауы;
2) ұйымдардың және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) ұйымдарға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.";

О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55 "Об утверждении Правил получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 467. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17899
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55 "Об утверждении Правил получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10516, опубликован 15 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Правилах получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями паспорта готовности к работе в осенне-зимний период (далее-Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Прием заявлений энергопроизводящих, энергопередающих организаций (далее – организации) местными исполнительными органами, государственным органом по государственному энергетическому надзору и контролю или его территориальными подразделениями осуществляется ежегодно с 15 августа по 30 сентября включительно, для системного оператора по 25 октября включительно.
Заявления на получение паспорта готовности, поступившие после 30 сентября, возвращаются заявителю без рассмотрения с полным пакетом документов.
Выдача паспорта готовности с момента подачи заявления осуществляется в течение 20 (двадцати) календарных дней.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Документы, указанные в пункте 7 настоящих Правил, нумеруются, прошнуровываются, а также удостоверяются подписью руководителя организации, за исключением подачи заявления через веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz и www.elicense.kz.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Основанием для принятия решения комиссией об отказе в выдаче паспорта готовности являются:
1) установление недостоверности документов, представленных организациями для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие организаций и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении организаций имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.";