"Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 10 желтоқсандағы № 496 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 12 желтоқсанда № 17921 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 15 наурыздағы № 77 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 15.03.2021 № 77 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 9-3/271 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11008 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 декабря 2018 года № 496. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2018 года № 17921. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2021 года № 77.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 15.03.2021 № 77 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 9-3/271 "Об утверждении Правил субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11008, опубликован 3 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;

5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрiне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ө. Шөкеев
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Ақпарат
және коммуникациялар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2018 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 496 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 9-3/271 бұйрығымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға (бұдан әрі – дайындаушы ұйымдар) есептелген қосылған құн салығы (бұдан әрі – ҚҚС) шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жеке шот – субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олармен жасалатын операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы.
2) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, облыстардың (қаланың) жергілікті атқарушы органдарының ауыл шаруашылығы басқармасы немесе Астана қаласының инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы (бұдан әрі – басқарма) айқындайтын адам;

5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
У. Шукеев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и коммуникаций
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2018 года
№ 496
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 9-3/271
Правила субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 41-2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее - Закон) и определяют порядок субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса (далее - заготовительные организации) суммы налога на добавленную стоимость (далее – НДС), уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного НДС.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) лицевой счет – совокупность записей, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций с ними;
2) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, определяемое управлением сельского хозяйства местных исполнительных органов областей (города) или управлением по инвестициям и развитию предпринимательства города Астаны (далее – управление) в соответствии с законодательством о государственных закупках;

3) өтінім – дайындаушы ұйымның есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасы мөлшерінде субсидиялар алуына арналған электрондық өтінім;
4) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
5) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналасқан, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
7) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) жыл сайын 1 наурызға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) қажетті ақпаратты қоса бере отырып, алдағы қаржы жылына арналған субсидиялау сомаларына деген болжамды қажеттілікті ұсынады.
Басқарма ағымдағы жылы субсидиялауды алдыңғы жылдың қорытындысы бойынша жүзеге асырады.
4. Басқарма ағымдағы жылдың 1 ақпанына дейінгі мерзімде веб-порталда Қаржыландыру жоспарын орналастырады.
2-тарау. Субсидиялар алушылар
5. Субсидиялар Заңның 6-бабы 1- тармағының 41-1) тармақшасына сәйкес бекітілген агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарды аккредиттеу қағидаларында белгіленген тәртіппен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары (әкімдіктері) аккредиттеген дайындаушы ұйымдарға төленеді.

3) заявка – электронная заявка на получение заготовительной организацией субсидий в размере НДС стоимость, уплаченного в бюджет в пределах исчисленного;
4) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
5) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
6) веб-портал информационной системы субсидирования (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к информационной системе субсидирования;
7) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
8) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
3. Местные исполнительные органы (акиматы) областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно в срок до 1 марта текущего года представляют Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) прогнозную потребность в суммах субсидирования на предстоящий финансовый год с приложением необходимой информации.
Субсидирование осуществляется управлением в текущем году по итогам предыдущего года.
4. Управление в срок до 1 февраля текущего года размещает на веб-портале План финансирования.
Глава 2. Получатели субсидий
5. Субсидии выплачиваются заготовительным организациям, аккредитованным местными исполнительными органами (акиматы) областей, городов республиканского значения, столицы в порядке, установленном правилами аккредитации заготовительных организаций в сфере агропромышленного комплекса, утвержденными в соответствии с подпунктом 41-1) пункта 1 статьи 6 Закона.

3-тарау. Субсидиялар алу шарттары
6. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) ҚҚС бойынша және корпоративтік табыс салығы бойынша есептік жыл үшін декларациялар тапсыру жөніндегі салықтық міндеттеме орындалғаннан және бюджетке төлеуге жататын ҚҚС сомасы толықтай төленгеннен кейін "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінім (бұдан әрі – өтінім) беру;
"Электрондық үкімет" веб порталының және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде дайындаушы ұйым субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде шартты жеке шот ашады;
2) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді тіркеу.
Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде дайындаушы ұйымның жеке шоты болған жағдайда, ол субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өтінімді өздігінен тіркеуді жүзеге асыруға құқылы, бұл жағдайда өтінім беру талап етілмейді және ол осындай тіркелген сәттен бастап берілген болып саналады;
3) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорымен өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде расталған, дайындаушы ұйымның субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдайтын және өңдейтін ақпараттық жүйенің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде дайындаушы ұйымдардың ауыл шаруашылығы өнімін өткізгенін растау (дайындаушы ұйымның өткен жылы берілген тиісті электрондық шот-фактурасының болуы);
5) Заңның 11-бабының 5-тармағында көзделген ауыл шаруашылығы өнімін өткізуден түскен жылдық жиынтық кірістің (есептік жылға) кемінде 90 пайызын құрайтын жылдық жиынтық кіріс сомасы, алдыңғы жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген және есепке жазылған ҚҚС сомасы, субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен Қазақстан Республикасының интеграцияланған салықтық ақпараттық жүйесінің өзара ақпараттық іс-қимылы нәтижесінде алдыңғы жылға есептелген ҚҚС шегінде төленген ҚҚС сомасы жөніндегі мәліметтерді растау.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
7. Дайындаушы ұйымдарға субсидиялар тиісті алдыңғы жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасы бойынша төленеді.

Глава 3. Условия получения субсидий
6. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки на перечисление субсидий в размере суммы НДС, уплаченного в бюджет в пределах исчисленного НДС, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - заявка), после исполнения налогового обязательства по сдаче деклараций за отчетный год по НДС и по корпоративному подоходному налогу и полной оплаты суммы НДС, подлежащей уплате в бюджет, в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства".
При подаче заявки посредством веб-портала "электронного правительства" заготовительной организации открывается условный лицевой счет в информационной системе субсидирования.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) регистрации заявки в информационной системе субсидирования.
При наличии у заготовительной организации активного лицевого счета в информационной системе субсидирования, она вправе самостоятельно осуществить регистрацию заявки в информационной системе субсидирования, в этом случае подача заявки не требуется и она считается поданной с момента такой регистрации;
3) наличии лицевого счета в информационной системе субсидирования у заготовительной организации, данные которой подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица";
4) подтверждении реализации заготовительной организацией сельскохозяйственной продукции в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и информационной системы по приему и обработке электронных счетов-фактур (наличие соответствующего электронного счета-фактуры заготовительной организации, выданной в предыдущем году);
5) подтверждении сведений по сумме совокупного годового дохода от реализации сельскохозяйственной продукции, предусмотренной пунктом 5 статьи 11 Закона, не менее 90 процентов совокупного годового дохода (за отчетный год), сумме НДС, исчисленной и начисленной к уплате по декларациям за все налоговые периоды предыдущего года, сумме НДС, уплаченной в пределах исчисленной за предыдущий год в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и интегрированной налоговой информационной системой Республики Казахстан.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
7. Субсидии заготовительным организациям выплачиваются по сумме НДС, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного НДС за все налоговые периоды соответствующего предыдущего года.

Субсидияларды есептеуді Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 813 қаулысымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға субсидияланатын қосылған құн салығы сомасының мөлшерін айқындау үшін қолданылатын, жеке қосалқы шаруашылықтан сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің нақты көлемінің нормаларын ескере отырып, өтінімге қосымшаға сәйкес дайындаушы ұйым жүргізеді.
8. Егер, дайындаушы ұйым өткізген өнімнің нақты құны осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасына субсидияларды есептеу кезінде дайындаушы ұйым қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша жол берілетін құнынан жоғары болса, субсидиялар мөлшері барынша жол берілетін құнды пайдалана отырып есептеледі.
9. Егер, дайындаушы ұйым өткізген өнімнің нақты құны осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасына субсидияларды есептеу кезінде дайындаушы ұйым қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша жол берілетін құнынан төмен болса, субсидиялар мөлшері өнімнің нақты құнын пайдалана отырып есептеледі.
Бұл ретте, дайындаушы ұйым тиісті есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген ҚҚС сомасынан төмен ҚҚС сомасын төлеген жағдайда, субсидиялар мөлшері нақты төленген ҚҚС сомасына тең болады.
10. Дайындаушы ұйым тиісті есептік жылдың барлық салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша есептелгеннен артық ҚҚС сомасын төлеген жағдайда, субсидиялар мөлшері есептік жылдың тиісті салықтық кезеңдері үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген ҚҚС сомасына тең болады.
5-тарау. Субсидияларды төлеу және субсидиялар шегінде алынған қаржы құралдарын қайтару тәртібі
11. Өтінім қабылдау дайындаушы ұйымның орналасқан жері (заңды мекенжайы) бойынша есептік жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан бастап 1 желтоқсаны (қоса алғанда) аралығында жүзеге асырылады.
12. Веб-портал арқылы тізілім деректеріне (бұдан әрі – Жеке кабинет) қолжетімділік беру үшін:
1) дайындаушы ұйымның субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетінше тіркелуі үшін ЭЦҚ-сы болады;
2) басқарма жыл сайын көрсетілетін қызметті жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар жұмыскерлердің өзекті етілген тізімдерін жібереді.
13. Дайындаушы ұйым Жеке кабинетте тіркелуі үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:

Расчет субсидий производится заготовительной организацией в соответствии с приложением к заявке с учетом норм физического объема сельскохозяйственной продукции, закупленной от личного подсобного хозяйства, применяемых для определения размера суммы налога на добавленную стоимость, субсидируемой заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 813.
8. В случае если фактическая стоимость реализации продукции заготовительной организацией выше максимально допустимой стоимости единицы сельскохозяйственной продукции, применяемой заготовительной организацией при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, установленной в приложении 2 к настоящим Правилам, размер субсидий рассчитывается с использованием максимально допустимой стоимости.
9. В случае если фактическая стоимость реализации продукции заготовительной организацией ниже максимально допустимой стоимости единицы сельскохозяйственной продукции, применяемой заготовительной организацией при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость, установленной в приложении 2 к настоящим Правилам, размер субсидий рассчитывается с использованием фактической стоимости продукции.
При этом в случае уплаты заготовительной организацией суммы НДС меньше суммы НДС исчисленной к уплате по декларациям за все налоговые периоды соответствующего отчетного года размер субсидий будет равен сумме фактически уплаченного НДС.
10. В случае оплаты заготовительной организацией суммы НДС больше, исчисленного по декларациям за все налоговые периоды соответствующего отчетного года, размер субсидий будет равен сумме НДС исчисленной к уплате по декларациям за соответствующие налоговые периоды отчетного года.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий и возврата полученных в рамках субсидий денежных средств
11. Прием заявок осуществляется по месту нахождения (юридическому адресу) заготовительной организации с 1 февраля по 1 декабря (включительно) года, следующего за отчетным.
12. Для предоставления доступа к данным реестра через веб-портал (далее – Личный кабинет):
1) заготовительная организация обладает ЭЦП для самостоятельной регистрации в информационной системе субсидирования;
2) управление ежегодно направляет поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
13. Для регистрации в Личном кабинете заготовительной организацией указываются следующие сведения:

1) заңды тұлғалар және шетелдік заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), толық атауы; бірінші басшының немесе Жеке кабинетте тіркелуге уәкілетті адамның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және ЖСН-сы.
2) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
3) екінші деңгейдегі банктің ағымдағы шотының деректемелері;
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, дайындаушы ұйым бір жұмыс күні ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
14. Өтінімді қалыптастыру және тіркеу Жеке кабинетте мынадай тәртіппен жүргізіледі:
1) осы Қағидалардың 6-тармағының 3), 4) және 5) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің тексеруі үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып, өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде оған дайындаушы ұйымның ЭЦҚ-сы қойылу жолымен тіркеледі және басқарманың Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Басқарманың электрондық мекенжайына қарауға өтінім келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
Егер, басқарма төлем тапсырмаларын қалыптастырған сәтке дейін тіркелген өтінімде қателер анықталса, дайындаушы ұйым себебін көрсете отырып, өтінімді қайтарып алуға құқылы.
15. Басқарма өтінімді тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама дайындаушы ұйымның субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетінше тіркелген жағдайда дайындаушы ұйымның Жеке кабинетінде қолжетімді болады.
16. Басқарма:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
17. Басқарма осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес өтінім қабылданғаны расталғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде веб-порталда "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидиялар төлеуге арналған төлем тапсырмаларын қалыптастырады.
Субсидиялар көлемі Қаржыландыру жоспарында тиісті айға көзделген бюджет қаражаты көлемінен асатын өтінімдер бойынша субсидиялар төлеу келесі айда кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады.
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген қосылған
құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасын субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(дайындаушы ұйымның атауы)
Өтінім берген сәттегі өтінім берушінің мемлекеттік кіріс органдарында тіркеліп
есепке алынған орны: _________________________________________________
____________________________________________________________________
______жыл үшін есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасы мөлшерінде субсидиялар аударуға арналған өтінім
Маған _____ жыл үшін есептелген қосылған құн салығы (бұдан әрі - ҚҚС) шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасы мөлшерінде ________теңге көлемінде субсидия төлеуді сұраймын.

1) для юридических лиц и филиалов (представительств) иностранных юридических лиц: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя или лица, уполномоченного на регистрацию в Личном кабинете;
2) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
3) реквизиты текущего счета банка второго уровня.
При изменении вышеуказанных данных заготовительная организация в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
14. Формирование и регистрация заявки производится в Личном кабинете в следующем порядке:
1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 3), 4) и 5) пункта 6 настоящих Правил;
2) заявка регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП заготовительной организации и становится доступной в Личном кабинете управления. На электронный адрес управления направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки.
В случае если до момента формирования управлением платежных поручений, выявлено наличие ошибки в зарегистрированной заявке, заготовительная организация вправе отозвать заявку с указанием причины отзыва.
15. Управление в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете заготовительной организации в информационной системе субсидирования в случае самостоятельной регистрации.
16. Управление отказывает в оказании государственной услуги при выявлении:
1) недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами.
17. Управление формирует на веб-портале платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней после подтверждения принятия заявки согласно пункту 14 настоящих Правил.
По заявкам, в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце в порядке очередности.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса суммы налога на
добавленную стоимость,
уплаченного в бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Форма
Кому: _______________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
От __________________________________________________________________
(наименование заготовительной организации)
Место регистрационного учета заявителя в органах государственных доходов
на момент подачи заявки _____________________________________________
____________________________________________________________________
Заявка на перечисление субсидий в размере суммы налога на
добавленную стоимость, уплаченного в бюджет в пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость за_________ год
Прошу выплатить мне субсидии в размере суммы налога на добавленную стоимость (далее -
НДС), уплаченного в бюджет в пределах исчисленного за_________ год, в размере ________________тенге.

1. Дайындаушы ұйымның деректері:
Атауы ___________________________________
БСН _____________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
__________________________________________
мекенжайы ________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________
2. Дайындаушы ұйымның екінші деңгейлі банктегі ағымдағы шотының мәліметтері
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
Банк деректемелері: ________________________________________________________
Банктің атауы: _____________________________________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________

1. Данные заготовительной организации:
Наименование ________________________________
БИН _________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________________
адрес _______________________________________
номер телефона (факса): ________________________
2. Сведения текущего счета заготовительной организации в банке второго уровня
БИН _____________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Реквизиты банка: _______________________________________________
Наименование банка: ___________________________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________

4. Дайындаушы ұйымның ауыл шаруашылығы өнімінің өткізілгенін растайтын шот-фактуралары туралы мәліметтер:
шот-фактура нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
ауыл шаруашылығы өнімінің атауы ___________________________________________
өлшем бірлігі ______________________________________________________________
ауыл шаруашылығы өнімінің көлемі ___________________________________________
ҚҚС-мен бірге бағасы (теңге) _________________________________________________
бүкіл өткізу құны (теңге) ____________________________________________________
5. Салық декларациясынан алынған мәліметтер
(теңге)
1.
Есептік жыл үшін декларациялар бойынша төлеуге есептелген ҚҚС сомасы
2.
Есептік жыл үшін декларациялар бойынша бюджетке төленген ҚҚС сомасы
3.
Есептік жыл үшін жылдық жиынтық кіріс сомасы
4.
Есептік жыл үшін "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5-тармағында белгіленген тізбе (бұдан әрі - тізбе) бойынша өнімдерді өткізуден түскен кіріс сомасы
5.
Тізбе бойынша өнімдерді өткізуден түскен кірістің жылдық жиынтық кірістің жалпы сомасындағы үлес салмағы (кемінде 90 %)
6.
Дайындаушы ұйымның шотына аударылатын субсидиялар сомасы
7.
Мемлекеттік кірістер органдарының салық есептілігін қабылдағаны туралы деректемелері
Субсидиялар сомаларының есептемесі осы өтінімге қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыс екендігін растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің және субсидиялар сомалары есептемесінің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз алынған қаражатты қайтаруға міндеттенеміз.
20__ жылғы "__" __________ сағат 00:00-де қол қойылып, өтінім берушіге жіберілді:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні және уақыты
Өтінімнің қабылданғаны туралы хабарлама:
20__ жылғы "__" ______ сағат 00:00-де басқарма қабылдады:
ЭСҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ-ның қойылған күні және уақыты
Есептелген қосылған құн
салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасы мөлшерінде субсидиялар
аударуға арналған өтінімге
қосымша
Нысан
_____ жыл үшін субсидиялар сомаларының есептемесі
(теңге)
Р/с №
Электрондық шот-фактураның нөмірі
Толтырылған күні
Алушының атауы
Тауардың атауы
Саны (көлемі)
Тауар бірлігінің ҚҚС-сыз бағасы
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
кестенің жалғасы
Тауардың ҚҚС-сыз құны
ҚҚС сомасы
Өнім бірлігінің ҚҚС-сыз барынша жол берілген құны
Өткізудің барынша жол берілген құны бойынша ҚҚС-сыз сомасы
ҚҚС сомасы
Субсидиялауға жататын ҚҚС сомасы*
8
9
10
11
12
13

4. Сведения о счетах-фактурах заготовительной организации, подтверждающих реализацию сельскохозяйственной продукции:
номер счет-фактуры_____________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
наименование сельскохозяйственной продукции _____________________
единица измерения ______________________________________________
объем сельскохозяйственной продукции_____________________________
цена с НДС, (тенге) _______________
всего стоимость реализации (тенге)_________________________________
5. Сведения из налоговой декларации
(тенге)
1.
Сумма исчисленного к уплате НДС по декларациям за отчетный год
2.
Сумма НДС, уплаченная в бюджет по декларациям за отчетный год
3.
Сумма совокупного годового дохода за отчетный год
4.
Сумма дохода от реализации продукции по перечню, установленному пунктом 5 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – перечень) за отчетный год
5.
Удельный вес дохода от реализации продукции по перечню в общей сумме совокупного годового дохода (не менее 90%)
6.
Сумма субсидий к перечислению на счет заготовительной организации
7.
Реквизиты уведомлений о приеме налоговой отчетности органами государственных доходов
Расчет сумм субсидий прилагается по форме согласно приложению к настоящей заявке.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений и расчета сумм субсидий, обязуемся в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" __________ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение
к заявке на перечисление
субсидий в размере суммы
налога на добавленную
стоимость, уплаченного в
бюджет в пределах
исчисленного налога на
добавленную стоимость
Форма
Расчет сумм субсидий за ______ год
(тенге)
№ п/п
Номер электронного счета-фактуры
Дата составления
Наименование получателя
Наименование товара
Количество (объем)
Цена за единицу товара без НДС
1
2
3
4
5
6
7
1
2
3
продолжение таблицы
Стоимость товара без НДС
Сумма НДС
Максимально допустимая стоимость единицы продукции без НДС
Стоимость реализации по максимально допустимой стоимости без НДС
Сумма НДС
Сумма НДС, подлежащая субсидированию*
8
9
10
11
12
13

8-баған= 6-баған х 7-баған
9-баған = 8-баған х 12%
11-баған = 6-баған х 10-баған
12-баған =11-баған х 12%
1) егер 7-баған 10-бағаннан көп немесе тең болса, 13-баған= 12-баған;
2) егер 7-баған 10-бағаннан кем болса, 13-баған=9-баған
Ескертпе: * субсидиялауға жататын ҚҚС сомасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қазандағы № 813 қаулысымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға субсидияланатын қосылған құн салығы сомасының мөлшерін айқындау үшін қолданылатын, жеке қосалқы шаруашылықтан сатып алынған ауыл шаруашылығы өнімінің нақты көлемінің нормалары ескеріле отырып, салық төлеушінің жеке шоты бойынша есептік жылға есептелген ҚҚС шегінде бюджетке төленген ҚҚС сомасынан аспауы тиіс (Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасын субсидиялау қағидаларына 1-қосымшаның 4-тармағына сәйкес мәліметтер).
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы дайындаушы
ұйымдарға есептелген қосылған
құн салығы шегінде бюджетке
төленген қосылған құн салығы
сомасын субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығы сомасына субсидияларды есептеу кезінде дайындаушы ұйым қолданатын ауыл шаруашылығы өнімі бірлігінің барынша жол берілген құны
(теңге)
Тауардың атауы
Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім сыныптауышының кодтары
Өлшем бірлігі
Барынша жол берілген құны
1
2
3
4
5
1.
Тірі ірі қара мал
килограмм

графа 8 = графа 6 х графу 7
графа 9 = графа 8 х 12 %
графа 11 =графа 6 х графу 10
графа 12=графа 11 х 12 %
1) графа 13 = графе 12, если графа 7 больше или равна графе 10;
2) графа 13 = графе 9, если графа 7 меньше графы 10
Примечание: * сумма НДС, подлежащая субсидированию, не должна превышать сумму НДС, уплаченную в бюджет в пределах исчисленной за отчетный год по лицевому счету налогоплательщика, с учетом норм физического объема сельскохозяйственной продукции, закупленной от личного подсобного хозяйства, применяемых для определения размера суммы налога на добавленную стоимость, субсидируемой заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2015 года № 813 (сведения согласно пункту 4 приложения 1 к Правилам субсидирования заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы НДС, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного НДС).
Приложение 2
к Правилам субсидирования
заготовительным организациям
в сфере агропромышленного
комплекса
суммы налога на добавленную
стоимость, уплаченного в
бюджет, в
пределах исчисленного налога
на добавленную стоимость
Максимально допустимая стоимость единицы сельскохозяйственной продукции, применяемая заготовительной организацией при расчете субсидий суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
(тенге)
Наименование товара
Коды классификатора продукции по видам экономической деятельности
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость
1
2
3
4
5
1.
Скот крупный рогатый живой
килограмм