Зеренді аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 17-134 "Зеренді ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 20-161 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 6 наурызда № 6460 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 17-134 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6285 тіркелген, 2018 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Зеренді ауданының 2018–2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 455 501,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 067 418,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 243,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 012,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 355 828,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 665 310,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 179 267,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 214 726,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 35 459,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 15 580,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 15 580,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 404 656,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 404 656,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы
Қ.Ауғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Зеренді ауданының
әкімі
М.Мұстафин
2018 жылғы "28" ақпан
Зеренді аудандық мәслихатының
2018 жылғы 28 ақпандағы
№ 20-161 шешіміне 1 қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2017 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 17-134 шешіміне 1 қосымша
2018 жылғы аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 17-134 "О бюджете Зерендинского района на 2018-2020 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 28 февраля 2018 года № 20-161. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 марта 2018 года № 6460
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2018-2020 годы" от 21 декабря 2017 года № 17-134 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6285, опубликовано 16 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 455 501,0 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 067 418,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 243,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 012,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 355 828,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 665 310,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 179 267,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 214 726,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 35 459,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 580,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15 580,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 404 656,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 404 656,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 7, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии,
секретарь районного
маслихата
К.Аугалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким
Зерендинского района
М.Мустафин
"28" февраля 2018 года
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 28 февраля
2018 года № 20-161
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 21 декабря
2017 года № 17-134
Бюджет района на 2018 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

3950,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2208,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37635,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35646,6
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1209,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
780,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
10655,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10655,4
02
Қорғаныс
7108,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7108,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7108,8
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1000,0
04
Бiлiм беру
3802847,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
17397,6
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
17397,6
1
2
3
4
5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3555413,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9045,8
003
Жалпы білім беру
3039120,3
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1400,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
27000,0
006
Балаларға қосымша білім беру
89348,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
250,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
192262,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
24128,1
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

3950,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2208,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37635,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
35646,6
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1209,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
780,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
10655,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
10655,4
02
Оборона
7108,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7108,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7108,8
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1000,0
04
Образование
3802847,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
17397,6
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
17397,6
1
2
3
4
5
464
Отдел образования района (города областного значения)
3555413,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9045,8
003
Общеобразовательное обучение
3039120,3
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1400,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
27000,0
006
Дополнительное образование для детей
89348,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
250,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
192262,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
24128,1
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанских гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

479,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
91476,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
80904,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
230036,0
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
230036,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
281894,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
272320,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39240,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
46127,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34871,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1695,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
52664,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1115,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
671,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39698,9
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
10017,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34798,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
8583,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2839,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24,0
1
2
3
4
5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
24,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9550,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6959,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
2591,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
346001,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

479,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
91476,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80904,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
230036,0
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
230036,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
281894,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
272320,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39240,0
002
Программа занятости
46127,8
005
Государственная адресная социальная помощь
34871,0
006
Оказание жилищной помощи
1695,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
52664,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1115,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
671,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39698,9
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10017,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34798,7
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
8583,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2839,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24,0
1
2
3
4
5
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
24,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
9550,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6959,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
2591,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
346001,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

17467,7
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13517,7
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3950,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16966,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12516,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
500,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3950,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
92623,3
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18354,3
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2000,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
424,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
69864,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1981,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13239,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13239,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
13239,0
12
Көлiк және коммуникация
97901,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
97901,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
29798,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
55344,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
12759,0
13
Басқалар
55502,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12560,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
12560,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
41992,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
41992,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

17467,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13517,7
006
Капитальные расходы государственного органа
3950,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16966,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12516,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
500,0
007
Капитальные расходы государственного органа
3950,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
92623,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
18354,3
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2000,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
424,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
69864,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1981,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13239,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13239,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
13239,0
12
Транспорт и коммуникации
97901,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
97901,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
29798,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
55344,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
12759,0
13
Прочие
55502,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12560,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
12560,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
41992,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
41992,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)