Мәртөк аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 103 "2018-2020 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2018 жылғы 1 маусымдағы № 149 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Мәртөк аудандық Әділет басқармасында 2018 жылғы 15 маусымда № 3-8-175 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 106, 109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк аудандық мәслихатының 2017 жылғы 15 желтоқсандағы № 103 "2018-2020 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 5832, 2018 жылғы 22 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкіде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер
"4 847 367" сандары "5 808 065,1" сандарымен ауыстырылсын,
оның ішінде:
трансферттер түсімі
"4 244 796" сандары "5 205 494,1" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар
"4 898 857,8" сандары "5 859 555,9" сандарымен ауыстырылсын;
6 тармақта:
үшінші абзацта:
"11 792" сандары "10 882" сандарымен ауыстырылсын;
төртінші абзацта:
"10 359" сандары "9 970" сандарымен ауыстырылсын;
жетінші абзацта:
"27 968" сандары "28 690" сандарымен ауыстырылсын;
келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 121 662 мың теңге";
"ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 16 947 мың теңге";
"инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 84 869 мың теңге";
"елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 502 730 мың теңге";
"көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 178 145,9 мың теңге";
8 тармақта:
үшінші абзацта:
"14 300" сандары "26 300" сандарымен ауыстырылсын;
бесінші абзацта:

О внесении изменений и дополнений в решение Мартукского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 103 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2018-2020 годы"
Решение Мартукского районного маслихата Актюбинской области от 1 июня 2018 года № 149. Зарегистрировано Управлением юстиции Мартукского района Департамента юстиции Актюбинской области 15 июня 2018 года № 3-8-175. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии пунктом 2 статьи 9 и статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мартукского районного маслихата от 15 декабря 2017 года № 103 "Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2018-2020 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5832, опубликованное 22 января 2018 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 :
в подпункте 1):
доходы
цифры "4 847 367" заменить цифрами "5 808 065,1",
в том числе:
поступления трансфертов
цифры "4 244 796" заменить цифрами "5 205 494,1";
в подпункте 2):
затраты
цифры "4 898 857,8" заменить цифрами "5 859 555,9";
в пункте 6:
в абзаце третьем:
цифры "11 792" заменить цифрами "10 882";
в абзаце четвертом:
цифры "10 359" заменить цифрами "9 970";
в абзаце седьмом:
цифры "27 968" заменить цифрами "28 690";
дополнить абзацами следующего содержания:
"на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 121 662 тысяч тенге";
"на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 16 947 тысяч тенге";
"на проектирование, развитие, и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 84 869 тысяч тенге";
"на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 502 730 тысяч тенге";
"на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 178 145,9 тысяч тенге".
в пункте 8:
в абзаце третьем:
цифры "14 300" заменить цифрами "26 300";
в абзаце пятом:

24 648
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
78 500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
224
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
17 533
023
Әдістемелік жұмыс
14 972
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
214 295
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
38 223
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
361 483
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
77 638
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66 827
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66 827
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 811
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 811
2
Әлеуметтiк көмек
254 519
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
254 519
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
125 017
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 733
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 736
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
284
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
7 769
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
16 602
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 078
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
29 326
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
29 326
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 423
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
430
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
229
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

24 648
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
78 500
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
224
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
17 533
023
Методическая работа
14 972
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
214 295
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
38 223
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
361 483
1
Социальное обеспечение
77 638
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66 827
005
Государственная адресная социальная помощь
66 827
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 811
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 811
2
Социальная помощь
254 519
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
254 519
002
Программа занятости
125 017
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 733
006
Оказание жилищной помощи
300
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 736
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
284
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7 769
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16 602
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 078
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
29 326
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
29 326
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 423
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
430
021
Капитальные расходы государственного органа
229
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

2 590
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
20 664
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 664
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 664
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 214
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 214
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23 214
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
9 058
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14 156
12
Көлiк және коммуникация
312 613,9
1
Автомобиль көлiгi
312 613,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
312 613,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
41 568
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
92 900
051
Көлік инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
178 145,9
13
Басқалар
37 658
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
7 008
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7 008
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 735
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
273
9
Басқалар
30 650
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 714
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9 714
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
12 051
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12 051
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
7 742
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

2 590
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
20 664
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 664
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 664
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 214
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 214
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23 214
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
9 058
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
14 156
12
Транспорт и коммуникации
312 613,9
1
Автомобильный транспорт
312 613,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
312 613,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
41 568
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
92 900
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
178 145,9
13
Прочие
37 658
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
7 008
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7 008
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
6 735
003
Поддержка предпринимательской деятельности
273
9
Прочие
30 650
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 714
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9 714
452
Отдел финансов района (города областного значения)
12 051
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12 051
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
7 742
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов