Ақбұлым ауылдық округінің Ақбұлым ауылындағы көшелер атауларын қайта атау және Ақбұлым ауылдық округінің Ақбұлым ауылындағы көшелер атауларының транскрипциясын нақтылау туралы
Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Ақбұлым ауылдық округі әкімінің 2018 жылғы 14 желтоқсандағы № 41 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 желтоқсанда № 4068 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 35 бабына, "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 14 бабының 4) тармақшасына және Жамбыл облысы әкімдігі жанындағы ономастика комиссиясының 2018 жылғы 8 қарашадағы қорытындысы және тиісті аумақ халқының пікірлерін ескере отырып, ауылдық округ әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақбұлым ауылдық округінің Ақбұлым ауылының төмендегі көшелері қайта аталсын:
Жібек жолы бұрылысын – Ақтерек көшесі;
Жібек жолы 1-бұрылысын – Түркістан көшесі;
Абай көшесінің 1-бұрылысын – Арғымақ көшесі;
Абай көшесінің 2-бұрылысын – Достық көшесі.
2. Ақбұлым ауылдық округінің Ақбұлым ауылындағы көшелердің атауының транскрипциясы нақтылансын:
Ақбұлым ауылының орталық көшесі атауының транскрипциясы Жібек жолы көшесі болып нақтылансын;
Жібек жолы көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Дербіс болыс көшесі болып нақтылансын;
Абай көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Баймырза Бесбаев көшесі болып нақтылансын;
Баймырза Бесбаев пен Жібек жолы көшелері ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Абай көшесі болып нақтылансын;
Жеңістің 40 жылдығы көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Желтоқсан көшесі болып нақтылансын;
Желтоқсан көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Төрегелді көшесі болып нақтылансын;
Жібек жолы көшесінің сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Бәйдібек баба көшесі болып нақтылансын;
Бәйдібек баба мен Бес ана көшелері ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Домалақ ана көшесі болып нақтылансын;
Сарыбұлақ пен Қани Органов көшелері ортасында орналасқан көше атауының транскрипциясы Қарасай батыр көшесі болып нақтылансын;
Жібек жолы 1-бұрылысының сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Жамбыл көшесі болып нақтылансын;
Қарасай батыр көшесінің сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Қани Органов көшесі болып нақтылансын;
Бәйдібек баба көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Қайрат Рысқұлбеков көшесі болып нақтылансын;
Жібек жолы көшесінің оң жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Тұрсынбек Дүйсенбаев көшесі болып нақтылансын;
Домалақ ана көшесінің сол жағында орналасқан көше атауының транскрипциясы Бес ана көшесі болып нақтылансын.

О переименования улиц в селе Акбулым Акбулымского сельского округа и уточнение транскрипции улиц в селе Акбулым Акбулымского сельского округа
Решение акима Акбулымского сельского округа Жамбылского района Жамбылской области от 14 декабря 2018 года № 41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2018 года № 4068
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Републике Казахстан", подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения ономастической комиссии при акимате Жамбылской области от 8 ноября 2018 года и с учетом мнения населения соответствующей территории, аким сельского округа РЕШИЛ:
1. Переименовать улиц в селе Акбулым Акбулымского сельского округа:
переулок Жибек жолы – улица Актерек;
1-переулок Жибек жолы - улица Туркистан;
1-переулок улицы Абая – улица Аргымак;
2-переулок улицы Абая – улица Достык.
2. Уточнить транскрипцию наименование улиц в селе Акбулым Акбулымского сельского округа:
центральную улицу села Акбулым уточнить транскрипцию наименования на улицу Жибек жолы;
улицу расположенного с правой стороны улицы Жибек жолы уточнить транскрипцию наименования на улицу Дербис болыс;
улицу расположенного с правой стороны улицы Абай уточнить транскрипцию наименования на улицу Баймырза Бесбаева;
улицу расположенного между улицами Баймырза Бесбаева и Жибек жолы уточнить транскрипцию наименования на улицу Абая;
улицу расположенного с правой стороны улицы Женистын 40 жылдыгы уточнить транскрипцию наименования на улицу Желтоксан;
улицу расположенного с правой стороны улицы Желтоксан уточнить транскрипцию наименования на улицу Торегелди;
улицу расположенного с левой стороны улицы Жибек жолы уточнить транскрипцию наименования на улицу Байдибек баба;
улицу расположенного между улицами Байдибек баба и Бес ана уточнить транскрипцию наименования на улицу Домалак ана;
улицу расположенного между улицами Сарыбулак и Кани Органова уточнить транскрипцию наименования на улицу Карасай батыр;
улицу расположенного с левой стороны 1-переулка Жибек жолы уточнить транскрипцию наименования на улицу Жамбыл;
улицу расположенного с левой стороны улицы Карасай батыр уточнить транскрипцию наименования на улицу Кани Органова;
улицу расположенного с правой стороны улицы Байдибек баба уточнить транскрипцию наименования на улицу Кайрата Рыскулбекова;
улицу расположенного с правой стороны улицы Жибек жолы уточнить транскрипцию наименования на улицу Турсынбека Дуйсенбаева;
улицу расположенного с левой стороны улицы Домалак ана уточнить транскрипцию наименования на улицу Бес ана.

3. Осы шешімнің орындалуын өзіме қалдырамын.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Округ әкімі С. Джанысбаев

3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводиться в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликование.
Аким округа С. Джанысбаев