Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Саран қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін базалық мөлшерлемені өсіру мақсатында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын бекіту туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2018 жылғы 17 мамырдағы 25 сессиясының № 279 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 5 маусымда № 4806 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 505, 509 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:

Об утверждении категорий автостоянок (паркингов) в целях увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Сарани, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение 25 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 17 мая 2018 года № 279. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 июня 2018 года № 4806
В соответствии со статьями 505, 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:

1. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Саран қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін базалық мөлшерлемені өсіру мөлшері және автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Саран қалалық мәслихатының 2011 жылғы 10 қарашадағы "Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Саран қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін базалық ставканы ұлғайту мақсатында автотұрақтардың (паркингтердің) санаттарын бекіту туралы" № 646 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8–7-127 болып тіркелген, 2011 жылғы 16 желтоқсандағы № 51 "Саран газеті" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

1. Утвердить категории автостоянок (паркингов) и размер увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Сарани, выделенные под автостоянки (паркинги) согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Саранского городского маслихата от 10 ноября 2011 года № 646 "Об утверждении категорий автостоянок (паркингов) в целях увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Сарани, выделенные под автостоянки (паркинги)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-7-127, опубликовано в газете "Саран газеті" 16 декабря 2011 года № 51).

3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш. Исенов
Мәслихат хатшысы Ө. Баймағанбетов
Саран қалалық мәслихатының
2018 жылғы 17 мамырдағы
25 сессиясының № 279
шешіміне қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Саран қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін өсірілген базалық мөлшерлеме есепке алынған автотұрақтар (паркингтер) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтің) типтері
Автотұрақтардың (паркингтің) санаты
Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, Саран қаласының жерлеріне бір шаршы метр үшін салынатын базалық салық мөлшерлемелері (теңге)
Базалық ставканың өсіру мөлшері
Өсіру мөлшерін есепке ала отырып (теңге), автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Саран қаласының жерлеріне базалық салық мөлшерлемесі
1
Ашық типті, жабық типті жерүсті автотұрақтары
1
8,2
10
82
2
Басқа мақсаттағы ғимараттарға қатар салынған автотұрақтар, басқа мақсаттағы ғимараттарға жапсарлас салынған автотұрақтар
2
8,2
9
73,8
3
Жер астындағы, жертөлелердегі, астыңғы қабаттағы немесе жер үстіндегі төменгі қабаттағы ғимараттардың астына орналасқан автотұрақтар
3
8,2
8
65,6

3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ш. Исенов
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Приложение
к решению 25 сессии
Саранского городского маслихата
от 17 мая 2018 года № 279
Категории автостоянок (паркингов) с учетом размера увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Сарани, выделенные под автостоянки (паркинги)
Тип автостоянок (паркингов)
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая ставка налога на земли города Сарани, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем за один квадратный метр (в тенге)
Размер увеличения базовой ставки
Базовая ставка налога на земли города Сарани, выделенные под автостоянки (паркинги), с учетом размера увеличения (в тенге)
1
Надземные автостоянки закрытого типа, открытого типа
1
8,2
10
82
2
Автостоянки пристраиваемые к зданиям другого назначения, автостоянки, встроенные в здания другого назначения
2
8,2
9
73,8
3
Автостоянки, расположенные под зданиями в подземных, подвальных, цокольных или нижних надземных этажах
3
8,2
8
65,6