2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы ХХVII сессиясының № 241 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5114 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 909 183 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 292 405 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 413 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 236 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 612 129 мың теңге;
2) шығындар – 8 941 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78 442 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –102 262 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 820 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 110 350 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 110 350 мың теңге:
қарыздар түсімі – 102 262 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 263 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 351 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 99 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 99 пайыз.
3. 2019 жылға арналған бюджетте аудандық бюджеттен облыстық бюджетке берілетін бюджеттік алудың көлемі 2 116 635 мың теңге ескерілсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 187 646 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Ұлытау ауылдық округіне – 71 421 мың теңге;
Жезді кентіне – 116 225 мың теңге.
5. 2019 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының азаматтық қызметшілеріне осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение ХХVII сессии Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2018 года № 241. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 29 декабря 2018 года № 5114. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 909 183 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 292 405 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 413 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 236 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 612 129 тысяч тенге;
2) затраты – 8 941 091 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78 442 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 102 262 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 820 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 110 350 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 110 350 тысяч тенге:
поступление займов – 102 262 тысяч тенге;
погашение займов – 25 263 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 351 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 322 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 99 процентов;
2) по социальному налогу – 99 процентов.
3. Учесть объем бюджетного изъятия из районного бюджета на 2019 год передаваемый в областной бюджет в сумме 2 116 635 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа в сумме 187 646 тысяч тенге, в том числе:
Улытауский сельский округ – 71 421 тысяч тенге;
Поселок Жезди – 116 225 тысяч тенге.
5. Установить на 2019 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Ұлытау ауданы әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 5000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 322 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить резерв акимата Улытауского района на 2019 год в сумме 5000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2019 № 322 (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Установить в составе районного бюджета на 2019 год целевые трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета на 2019 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов согласно приложению 5.

9. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің кент, ауылдық округ әкімінің аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды іске асыру бойынша шығындары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің құрамында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 7 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
11. 2019 жылға арналған кент және ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 9 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить затраты районного бюджета на 2019 год по реализации бюджетных программ через аппараты акима поселка, сельского округа согласно приложению 6.
10. Установить в составе районного бюджета на 2019 год трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
11. Утвердить целевые трансферты бюджетам поселка и сельского округа из районного бюджета на 2019 год согласно приложению 8.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 9.

10922
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға және педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2324
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
16971
Білім беру нысандарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
374879
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
3496
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға
50265
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлауға аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14175
Жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс кеңесшілерін және көмекшілерін енгізуге
5850
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63168
Автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеуге ағымдағы нысаналы трансферттер
92562
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру бойынша ағымдағы нысаналы трансферттер
613778
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жоюға иелеріне орнын толтыруға және ветеринариялық препараттарды вакцинациялау, тасымалдау және сақтау бойынша қызметтер көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6300
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне спорт мекемелерінің ағымдағы шығындарына берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
816
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне шығындарды өтеу және мәдени мекемелерді жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9229
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
431614
Нысаналы даму трансферттер
1143549
Ұлытау ауылында кәріз жүйесін салуға
711759
Ұлытау ауылында кәріз тазалағыш имаратын салуға
376654
Ұлытау селосындағы "Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 20 жылдығы" атындағы көшеде салынатын екі пәтерлі үш бөлмелі 10 коммуналдық тұрғын үйлердің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды байланыстыратын желілерінің және аулаларын абаттандырудың құрылысына
55136
Бюджеттік кредиттер
102262
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
102262
Ұлытау аудандық мәслихатының
XXVII сессиясының 2018 жылғы
26 желтоқсандағы №241 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бағдарламаларының тізбесі

10922
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
2324
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
16971
На укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
374879
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3496
На развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
50265
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение квалификации, подготовку и переподготовку кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы
14175
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
5850
Государственная адресная социальная помощь
63168
Целевые текущие трансферты на текущий ремонт автомобильных дорог
92562
Целевые текущие трансферты на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
613778
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями и оказание услуг по вакцинации, транспортировке и хранению ветеринарных препаратов
6300
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы организаций спорта
816
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы и проведение ремонта организаций культуры
9229
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
431614
Целевые трансферты на развитие
1143549
Строительство канализационных сетей в селе Улытау
711759
Строительство канализационного очистного сооружения в селе Улытау
376654
Подведение инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство территории 10 трехкомнатных двухквартирных жилых домов по улице "20 лет Независимости Республики Казахстан" в селе Улытау
55136
Бюджетные кредиты
102262
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
102262
Приложение 5
к решению XXVII сессии
Улытауского районного
маслихата от 26 декабря
2018 года №241
Перечень бюджетных программ районного бюджета на 2019 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов