"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №146 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 ақпандағы № 167 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 ақпанда № 6170 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 146 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6094 нөмерімен тіркелген, "Тұран-Қазалы" газетінің 2018 жылғы 17 қаңтардағы №6-11 сандарында және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 10 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14072990,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1151519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16423 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 28699 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12876349,3 мың теңге;
2) шығындар – 14249570,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91818 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 182100 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 90282 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -268398 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 268398 мың теңге.
5-тармақ мынадай мазмұндағы 14), 15) тармақшалармен толықтырылсын:
"14) әлеуметтік объектілерді ағымдағы және күрделі жөндеу 30000 мың теңге;";
"15) облыстық деңгейден аудандық деңгейге 1 бірлік штаттан тыс қызметкерлерді бөлу 1072 мың теңге;";
5-тармақ:
1), 12) тармақшалары мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"1) білім беруге 261848 мың теңге;";
"12) көлік инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеуге 672795 мың теңге;";
жаңа мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2018 жылға арналған облыстық бюджетте аудан бюджетіне облыстық бюджет қаражаты есебінен төмендегідей нысаналы даму трансферттердің қаралғаны ескерілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение Казалинского районного маслихата от 22 декабря 2017 года №146 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 16 февраля 2018 года № 167. Зарегистрировано департаментом юстиции Кызылординской области 19 февраля 2018 года № 6170. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение сессии Казалинского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 146 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6094, опубликовано в газете "Тұран-Қазалы" от 17 января 2018 года №6-11 и в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 10 января 2018 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 14072990,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1151519 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16423 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –28699 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12876349,3 тысяч тенге;
2) затраты – 14249570,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91818 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 182100 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 90282 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -268398 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 268398 тысяч тенге.
пункт 5 дополнить подпунктами 14), 15) следующего содержания:
"14) на капитальный и текущий ремонт социальных объектов 30000 тысяч тенге;";
"15) на перераспределение 1 единицы внештатного сотрудника с областного уровня на районный уровень 1072 тысяч тенге;";
пункт 5:
подпункты 1), 12) изложить в следующей новой редакции:
"1) на образование 261848 тысяч тенге;";
"12) на капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры 672795 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 6-1 нового содержания:
"6-1. Учесть, что в областном бюджете на 2018 год за счет средств областного бюджета предусмотрены нижеследующие целевые трансферты на развитие бюджету района:

1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру 173700,1 мың теңге;
2) жылу-энергетикалық жүйені дамыту 5536,2 мың теңге;";
жаңа мазмұндағы 8-1 тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Аудандық бюджеттен электронды құжат айналымы бірыңғай жүйесінің орталықтандырылуына байланысты 4132 мың теңге облыстық бюджетке қайтарылсын.";
9-тармақ мынадай мазмұндағы 5), 6), 7) тармақшалармен толықтырылсын:
"5) заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту;";

1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 173700,1 тысяч тенге;
2) на развитие теплоэнергетической системы 5536,2 тысяч тенге;";
дополнить пунктом 8-1 нового содержания:
"8-1. В связи с централизацией единой системы электронного документооборота возвратить 4132 тысяч тенге с бюджета района в областной бюджет.";
пункт 9 дополнить подпунктами 5), 6), 7) следующего содержания:
"5) на пополнение уставного капитала юридических лиц";

"6) жарықтандыру;";
"7) санитарияны қамтамасыз ету.";
аталған шешімнің 1, 5, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
XXІ сессиясының төрағасы
Н. Имандосов
Аудандық мәслихат хатшысы К.Назымбеков
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы "16" ақпандағы ХХІ сессиясының №167 шешіміне 1қосымша
Аудандық мәслихаттың 2017 жылғы "22" желтоқсандағы ХІХ сессиясының №146 шешіміне 1қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы

"6) освещение";
"7) обеспечение санитарии";
приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2018 года.
Председатель XХІ сессии
районного районного маслихата
Н.Имандосов
Секретарь маслихата К.Назымбеков
Приложение 1 к решению XХІ сессии районного маслихата от "16" февраля 2018 года №167
Приложение 1       к решению XIX сессии районного маслихата от "22" декабря 2017 года №146
Районный бюджет на 2018 год
Категория
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Класс
Подкласс

390
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
470
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27766
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
28569
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
241409
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
927
5
Денсаулық сақтау
170
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
170
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
170
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
698325
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
14798
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
14798
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
192093
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
192093
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
454655
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
161328
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
84
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35190
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
12777
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
519
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4329
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104950
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51107
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
40234
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

390
012
Капитальные расходы государственного органа
470
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27766
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
28569
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
241409
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
927
5
Здравоохранение
170
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
170
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
170
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
698325
464
Отдел образования района (города областного значения)
14798
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
14798
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
192093
010
Государственная адресная социальная помощь
192093
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
454655
004
Программа занятости
161328
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
84
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35190
007
Оказание жилищной помощи
12777
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
519
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4329
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104950
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51107
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
40234
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
4
Бiлiм беру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Cпорт объектілерін дамыту
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

452
Отдел финансов района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
040
Развитие объектов государственных органов
4
Образование
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
464
Отдел образования района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
028
Развитие коммунального хозяйства
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
005
Развитие коммунального хозяйства
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
(города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие объектов спорта
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения