"2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №141 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 10 шілдедегі № 173 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 шілдеде № 6386 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қармақшы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 141 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 6119 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақтың 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 13 841 690,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 865 605 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56 596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 12 873 489,1 мың теңге;
2) шығындар – 13 889 185,1 мың теңге;";
5-тармақтың 5), 6), 12) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде 6 ай жұмыс істеген (қызмет еткен) адамдарды әлеуметтік қолдауға – 34 920,7 мың теңге;
6) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарындағы отбасылар санынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге – 33 683 мың теңге;";
"12) көлік инфрақұрылымын күрделі және орташа жөндеуге –845 834,4 мың теңге;";
5-тармақтың 16) тармақшасы алынып тасталсын;
5-тармақ жаңа мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) 1 топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің әлеуметтік көмектеріне ақы төлеуге – 19 226 мың теңге.";
5-1 тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) "Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысына. Кәріз және ауыз су жүйелерімен қамтамасыз ету" жобасын қоса қаржыландыруға – 9 262 мың теңге.";
5-1 тармақ жаңа мазмұндағы 2), 3) тармақшаларымен толықтырылсын:
"2) "Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысы" жобасын қоса қаржыландыруға – 108 279 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Кармакшинского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 141 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 10 июля 2018 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 19 июля 2018 года № 6386. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 141 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6119, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан от 17 января 2018 года) следующие изменения и дополнения:
подпункты 1), 2) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) доходы – 13 841 690,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 865 605 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 56 596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 873 489,1 тысяч тенге;
2) затраты – 13 889 185,1 тысяч тенге;";
подпункты 5), 6), 12) пункта 5 изложить в новой редакции:
"5) на социальную поддержку лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны – 34 920,7 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям – 33 683 тысяч тенге;";
"12) на капитальный и средний ремонт транспортной инфраструктуры – 845 834,4 тысяч тенге;";
подпункт 16) пункта 5 исключить;
пункт 5 дополнить подпунктом 17) нового содержания:
"17) на оплату социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов I группы – 19 226 тысяч тенге;";
подпункт 1) пункта 5-1 изложить в новой редакции:
"1) на софинансирование проекта "Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области. Водоснабжение и канализация" – 9 262 тысяч тенге.";
пункт 5-1 дополнить подпунктами 2), 3) нового содержания:
"2) на софинансирование проекта "Строительство пять 50 квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области" – 108 279 тысяч тенге;

3) "Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысы. Электр жүйелерімен қамтамасыз етуге" жобасын қоса қаржыландыруға – 3 873 мың теңге.";
6-тармақтың 2), 3), 5), 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеуге – 9 555 мың теңге;
3) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 392 мың теңге;";
"5) халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 9 158 мың теңге;";
"7) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларын іске асыруға – 71 989 мың теңге, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға – 9 620 мың теңге, жастар тәжірибесіне – 62 369 мың теңге.";
6 тармақ жаңа мазмұндағы 8), 9), 10) тармақшаларымен толықтырылсын:
"8) жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 277 049 мың теңге;
9) ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 31 490 мың теңге;
10) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға – 300 000 мың теңге.";
6-1 тармақ жаңа мазмұндағы 2), 3) тармақшаларымен толықтырылсын:
"2) Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысына – 1 899 000 мың теңге;
3) Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Байқоңыр қаласындағы 50 пәтерлі бес тұрғын үй құрылысы. Электр жүйелерімен қамтамасыз етуге – 34 843 мың теңге.";
аталған шешімнің 1, 9-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық
мәслихатының кезекті
23-сессиясының төрағасы _________ Ғ.Ұзақбаев
Қармақшы аудандық
мәслихатының хатшысы _________ М.Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2018 жылғы "10" шілдедегі
№173 шешіміне 1-қосымша
Қармақшы аудандық мәслихатының
2017 жылғы "22" желтоқсандағы
№141 шешіміне 1-қосымша
2018 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

3) на софинансирование проекта "Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области. Электроснабжение" – 3 873 тысяч тенге.";
подпункты 2), 3), 5), 7) пункта 6 изложить в новой редакции:
"2) на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 9 555 тысяч тенге;
3) на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 6 392 тысяч тенге;";
"5) на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов Центров занятости – 9 158 тысяч тенге;";
"7) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства – 71 989 тысяч тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы – 9 620 тысяч тенге, на молодежную практику – 62 369 тысяч тенге;";
пункт 6 дополнить подпунктами 8), 9), 10) нового содержания:
"8) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 277 049 тысяч тенге;
9) на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 31 490 тысяч тенге;
10) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры – 300 000 тысяч тенге.";
пункт 6-1 дополнить подпунктами 2), 3) нового содержания:
"2) на строительство пять 50 квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области – 1 899 000 тысяч тенге;
3) на строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кармакшинского района Кызылординской области. Электроснабжение – 34 843 тысяч тенге.";
приложения 1, 9 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной
23-сессии Кармакшинского
районного маслихата ____________ Ғ.Ұзақбаев
Секретарь Кармакшинского
районного маслихата ___________ М.Наятұлы
Приложение 1
к решению Кармакшинского районного маслихата
от "10" июля 2018 года №173
Приложение 1
к решению Кармакшинского районного маслихата
от "22" декабря 2017 года №141
Районный бюджет на 2018 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

97400
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
26850
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23371
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3479
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
13526
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13487
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
26405
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26405
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
295433
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22504
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
272929
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
20620
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20345
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
275
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
72385
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70432
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
953
02
Қорғаныс
13830,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13010,7
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13010,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
820
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
492
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
328
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2250
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

97400
452
Отдел финансов района (города областного значения)
26850
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23371
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
3479
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
13526
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных закупок на местном уровне
13487
003
Капитальные расходы государственного органа
39
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
26405
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26405
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
295433
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
22504
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
272929
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
20620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
20345
003
Капитальные расходы государственного органа
275
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
72385
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
70432
003
Капитальные расходы государственного органа
1000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
953
02
Оборона
13830,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13010,7
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13010,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
820
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
492
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
328
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2250
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

188246
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
188246
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
640301,7
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
179987
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
26553
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
102109
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4416
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104743,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51994
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
107280
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
63219
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
759
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
759
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал атілерін тіркеу бөлімі
51871
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3039
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
48832
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2118324
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4134
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3816
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
318
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2094696
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2011279
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
74917
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
8500
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6899
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

188246
010
Государственная адресная социальная помощь
188246
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
640301,7
004
Программа занятости
179987
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
26553
007
Оказание жилищной помощи
102109
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4416
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104743,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51994
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
107280
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
63219
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
759
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
759
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
51871
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3039
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
48832
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2118324
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4134
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3816
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
318
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2094696
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2011279
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
74917
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
8500
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6899
005
Развитие коммунального хозяйства