Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 12/145 "2018 - 2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"­­ шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 22/251 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 3765 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы №22/264 "Облыстық мәслихаттың 2017 жылғы 13 желтоқсандағы №15/173 "2018-2020 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3750 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2017 жылғы 21 желтоқсандағы №12/145 "2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3506 болып тіркелген, 2018 жылы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, тиісінше оның ішінде 2018 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 7 929 533,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 008 224,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 43 042,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша- 42 110,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 2 836 157,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 933 993,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 241 686,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер -273 150,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 31 463,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 246 147,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 246 147,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі - 273 150,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 31 463,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 460,5 мың теңге";
4 тармақта:
бірінші, бесінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"6 901,0 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге және олардың оқуы кезеңінде негізгі қызметкердің орнын ауыстырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 12/145 "О районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2018 года № 22/251. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 28 декабря 2018 года № 3765
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением областного маслихата от 12 декабря 2018 года №22/264 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2017 года №15/173 "Об областном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3750), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 21 декабря 2017 года №12/145 "О районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3506, опубликовано 19 января 2018 года в Эталлонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 929 533,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 5 008 224,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 43 042,1 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 42 110,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 836 157,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 933 993,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 241 686,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 273 150,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 31 463,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -246 147,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 246 147,0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов - 273 150,0 тысяч тенге;
погашение займов - 31 463,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 460,5 тысяч тенге";
в пункте 4:
абзацы первое, пятое изложить в новой редакции:
"6 901,0 тысяч тенге - на дополнительную плату учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе и учителям заменяющих основных сотрудников на время их учебы;

113 665,0 мың теңге – ұлттық тестіден өткен мұғалімдерге және оқу бағдарламаларын жаңартылған мазмұнда іске асырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

113 665,0 тысяч тенге - на дополнительную плату учителям, прошедшим национальный тест и учителям реализующим учебные программы по обновленному содержанию;";
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и средствах массовой информации.

7 933 993,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
475 130,0
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
23 716,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
23 716,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
139 310,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
139 310,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
89 234,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
89 234,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 314,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 314,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
156 921,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3 636,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 138,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
96 459,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
688,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
34 635,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 635,0
02
Қорғаныс
15 290,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15 290,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15 290,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 143,0
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
10 143,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 143,0
04
Бiлiм беру
3 343 968,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
89 473,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
89 473,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 101 122,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

7 933 993,6
01
Государственные услуги общего характера
475 130,0
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
23 716,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
23 716,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
139 310,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
139 310,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
89 234,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
89 234,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 314,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
31 314,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
156 921,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3 636,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
56 138,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
96 459,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
688,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
34 635,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
34 635,0
02
Оборона
15 290,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15 290,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15 290,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 143,0
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
10 143,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
10 143,0
04
Образование
3 343 968,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
89 473,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
89 473,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 101 122,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

35 500,0
003
Жалпы білім беру
2 846 994,0
006
Балаларға қосымша білім беру
63 782,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 380,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
115 749,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
4 723,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
1 535,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
459,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
153 373,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
153 373,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
391 005,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 108,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 108,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
793,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
793,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
388 781,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 629,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
45 669,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
199 817,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 723,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
9 964,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
12 909,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 330,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 106,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 200,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
5 834,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

35 500,0
003
Общеобразовательное обучение
2 846 994,0
006
Дополнительное образование для детей
63 782,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
32 380,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
115 749,0
007
Проведение школьных олимпиад и внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
4 723,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 535,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
459,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
153 373,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
153 373,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
391 005,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 108,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 108,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
793,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
793,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
388 781,0
005
Государственная адресная социальная помощь
25 629,0
002
Программа занятости
45 669,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
199 817,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 723,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9 964,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
12 909,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 330,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 106,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 200,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы
5 834,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)