Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша беру туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2018 жылғы 23 мамырдағы № 265 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 12 маусымда № 7837 болып тіркелді. Тақырып жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2020 жылғы 20 наурыздағы № 490 шешімімен. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 2021 жылғы 9 шілдедегі № 75 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы мәслихатының 09.07.2021 № 75 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімінің тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 9-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық бюджет қаражаты есебінен азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін қосымша:
дәрілік заттар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес;
бейімделген емдік өнімдер осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес;
медициналық бұйымдар осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес берілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Даданова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
денсаулық сақтау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Е. Даутбаев
Мәслихаттың
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 265 шешіміне 1-қосымша
Облыстық бюджет қаражаты есебінен азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін қосымша берілетін дәрілік заттар
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О дополнительном предоставлении лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Решение маслихата Костанайской области от 23 мая 2018 года № 265. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 12 июня 2018 года № 7837. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 9 июля 2021 года № 75
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайской области от 09.07.2021 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок решения на государственном языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств областного бюджета:
лекарственные средства согласно приложению 1 к настоящему решению;
специализированные лечебные продукты согласно приложению 2 к настоящему решению;
изделия медицинского назначения согласно приложению 3 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 на государственном языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые решения Костанайского областного маслихата согласно приложению 4 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Даданова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление
здравоохранения акимата
Костанайской области"
________________ Е. Даутбаев
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 мая 2018 года № 265
Дополнительно предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств областного бюджета лекарственные средства
Сноска. Заголовок приложения 1 на государственном языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. "Бозентан" препараты, таблетка, өкпенің артериялық гипертензиясымен ауыратын азаматтарға.
2. "Метотрексат" препараты, егуге арналған ерітінді, жүйелі склеродермиямен ауыратын азаматтарға.
3. "Тобрамицин" препараты, ингаляцияға арналған ерітінді, жылауықты фиброзбен (муковисцидоз) ауыратын азаматтарға.
4. "Третиноин" препараты, капсула, онкологиямен ауыратын азаматтарға.
5. "Руксолитиниб" препараты, таблетка, ересектердегі созылмалы миелопролиферациялық аурумен ауыратын азаматтарға.
6. "Пирфенидон" препараты, капсула, идеопатиялық өкпенің фиброзымен ауыратын азаматтарға.
7. "Адалимумаб" препараты, тері астына енгізуге арналған ерітінді, ювенилдік идеопатиялық артритімен ауыратын азаматтарға.
8. "Тоцилизумаб" препараты, тері асты инъекциясына арналған ерітінді, ювенилдік идеопатиялық артритімен ауыратын азаматтарға.
9. "Митотан" препараты, таблетка, онкологиямен ауыратын азаматтарға.
Ескерту. 1-қосымша 9-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. "Стирипентол" препараты, капсула, таблетка, Драв синдромымен ауыратын азаматтарға.
Ескерту. 1-қосымша 10-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мәслихаттың
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 265 шешіміне 2-қосымша
Облыстық бюджет қаражаты есебінен азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін қосымша берілетін бейімделген емдік өнімдер
Ескерту. 2-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Орта тізбекті триглицеридтер негізіндегі бейімделген емдік өнім, жылауықты фиброзбен (муковисцидоз) ауыратын азаматтарға.
2. Орта тізбекті триглицеридтер негізіндегі бейімделген емдік өнім, буллезді эпидермолизбен ауыратын азаматтарға.
3. Энтеральдық қоректендіруге арналған бейімделген емдік өнім, көмей стенозымен ауыратын азаматтарға.
Ескерту. 2-қосымша 3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мәслихаттың
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 265 шешіміне 3-қосымша
Облыстық бюджет қаражаты есебінен азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін қосымша берілетін медициналық бұйымдар

1. Препарат "Бозентан", таблетка, гражданам с заболеванием легочная артериальная гипертензия.
2. Препарат "Метотрексат", раствор для инъекций, гражданам с заболеванием системная склеродермия.
3. Препарат "Тобрамицин", раствор для ингаляций, гражданам с заболеванием кистозный фиброз (муковисцидоз).
4. Препарат "Третиноин", капсула, гражданам с заболеванием онкология.
5. Препарат "Руксолитиниб", таблетка, гражданам с заболеванием хроническая миелопролиферативная болезнь у взрослых.
6. Препарат "Пирфенидон", капсула, гражданам с заболеванием идиопатический легочный фиброз.
7. Препарат "Адалимумаб", раствор для подкожного введения, гражданам с заболеванием ювенильный идиопатический артрит.
8. Препарат "Тоцилизумаб", раствор для подкожных инъекций, гражданам с заболеванием ювенильный идиопатический артрит.
9. Препарат "Митотан", таблетка, гражданам с заболеванием онкология.
Сноска. Приложение 1 дополнено пунктом 9 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Препарат "Стирипентол", капсула, таблетка, гражданам с заболеванием синдром Драве.
Сноска. Приложение 1 дополнено пунктом 10 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к решению маслихата
от 23 мая 2018 года № 265
Дополнительно предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств областного бюджета специализированные лечебные продукты
Сноска. Заголовок приложения 2 на государственном языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Специализированный лечебный продукт на основе среднецепочечных триглицеридов, гражданам с заболеванием кистозный фиброз (муковисцидоз).
2. Специализированный лечебный продукт на основе среднецепочечных триглицеридов, гражданам с заболеванием буллезный эпидермолиз.
3. Специализированный лечебный продукт для энтерального питания, гражданам с заболеванием стеноз гортани.
Сноска. Приложение 2 дополнено пунктом 3 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к решению маслихата
от 23 мая 2018 года № 265
Дополнительно предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств областного бюджета изделия медицинского назначения

Ескерту. 3-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Буллезді эпидермолизбен ауыратын азаматтарға арналған медициналық бұйымдар:
зарарсыздандырылған, ылғалды жақсы сіңіретін тоқыма емес, ауа жіберетін, гигиеналық салфеткалар;
бекітілетін, жоғары эластикті, торкөзді, түтікшелі, мақталы синтетикалық бинт;
жабыстырғыш, силиконды жабындысы бар бастырма;
зарарсыздандырылған, адсорбентті, бактерияға қарсы, атравматикалық, дәрілік қоспасы бар таңғыштар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Көмей стенозымен ауыратын азаматтарға арналған медициналық бұйымдар:
аспираторлық катетер;
асқазандық сүңгі;
трахеостомаға арналған жылуылғалалмастырғыш;
энтеральдық қоректендіруге арналған шприц.
Ескерту. 3-қосымша 2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 20.03.2020 № 490 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Мәслихаттың
2018 жылғы 23 мамырдағы
№ 265 шешіміне 4-қосымша
Қостанай облыстық мәслихатының күші жойылды деп танылған шешімдерінің тізбесі
1. Қостанай облыстық мәслихатының 2014 жылғы 14 наурыздағы № 258 "Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 4577 болып тiркелген, 2014 жылғы 18 сәуірде "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде жарияланған).
2. Қостанай облыстық мәслихатының 2016 жылғы 5 қаңтардағы № 485 "Мәслихаттың 2014 жылғы 14 наурыздағы № 258 "Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 6192 болып тiркелген, 2016 жылғы 17 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. Қостанай облыстық мәслихатының 2017 жылғы 15 наурыздағы № 129 "Мәслихаттың 2014 жылғы 14 наурыздағы № 258 "Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды қосымша беру туралы" шешіміне толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 6972 болып тiркелген, 2017 жылғы 17 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).

Сноска. Заголовок приложения 3 на государственном языке изложен в новой редакции, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Изделия медицинского назначения гражданам с заболеванием буллезный эпидермолиз:
салфетки стерильные, нетканые с высокой впитывающей способностью, воздухопроницаемые, гигиенические;
бинт фиксирующий, высокоэластичный, сетчатый, трубчатый, ватный синтетический;
пластырь, накладка с силиконовым покрытием;
повязки стерильные, адсорбирующие, антибактериальные, атравматические, с лекарственным содержимым.
Сноска. В пункт 1 на государственном языке внесены изменения, текст на русском языке не меняется, решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Изделия медицинского назначения гражданам с заболеванием стеноз гортани:
катетер аспирационный;
зонд желудочный;
тепловлагообменник для трахеостом;
шприц для энтерального питания.
Сноска. Приложение 3 дополнено пунктом 2 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 20.03.2020 № 490 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к решению маслихата
от 23 мая 2018 года № 265
Перечень решений Костанайского областного маслихата признанных утратившими силу
1. Решение Костанайского областного маслихата от 14 марта 2014 года № 258 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4577, опубликовано 18 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Решение Костанайского областного маслихата от 5 января 2016 года № 485 "О внесении дополнений в решение маслихата от 14 марта 2014 года № 258 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6192, опубликовано 17 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Решение Костанайского областного маслихата от 15 марта 2017 года № 129 "О внесении дополнений в решение маслихата от 14 марта 2014 года № 258 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6972, опубликовано 17 апреля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).