Қостанай қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 310 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 8198 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57241093,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 26362177,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 168578,8 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4495322,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 26215015,7 мың теңге;
2) шығындар – 60821220,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -420,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -10903,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3568803,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3568803,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 19.11.2019 № 419 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 8393979,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі белгіленсін.
3. 2019 жылға арналған қала бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 теңге құрайтыны мәліметке алынсын.
4. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 44682,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 21100,0 мың теңге сомасында;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға 4836,0 мың теңге сомасында;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлігінің біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 5383,0 мың теңге сомасында;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге 329683,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге 628624,0 мың теңге сомасында;

О бюджете города Костаная на 2019-2021 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 20 декабря 2018 года № 310. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 декабря 2018 года № 8198. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 57241093,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26362177,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 168578,8 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4495322,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 26215015,7 тысяч тенге;
2) затраты – 60821220,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -420,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -10903,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3568803,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3568803,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 19.11.2019 № 419 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2019 год в сумме 8393979,0 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города на 2019 год составляет 0 тенге.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам в сумме 44682,0 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 21100,0 тысяч тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ в сумме 4836,0 тысяч тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ в сумме 5383,0 тысячи тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования в сумме 329683,0 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обоснованному содержанию образования в сумме 628624,0 тысячи тенге;

орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге 210025,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 20112,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 144112,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 103346,5 мың теңге сомасында;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 1510,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша мобильдік орталықтардағы оқуды қоса алғанда жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 92360,5 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (жалдау) бойынша шығыстарды өтеуге 3591,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 5729,0 мың теңге сомасында;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 18150,0 мың теңге сомасында;
1 сыныпқа электрондық кезекті ендіруге 12078,0 мың теңге сомасында;
жасанды көгалды күту бойынша арнайы жабдықты сатып алуға 19893,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік ғимаратты ағымдағы жөндеуге 443800,0 мың теңге сомасында;
ресайклирлеу әдісімен көшелерді орташа жөндеуге және инжинирингтік қызметтерге көшелерді орташа жөндеуге 412960,0 мың теңге сомасында;
аулалық аумақтарды ағымдағы жөндеуге және инжинирингтік қызметтерге 926453,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының бас жоспарын түзетуге 140231,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының кезекші жоспарын әзірлеуге (мемлекеттік қала құрылысы кадастрына енгізу үшін) 251536,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 694560,0 мың теңге сомасында;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығасыларды өтеуге 300000,0 мың теңге сомасында;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 54039,0 мың теңге сомасында;

на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования в сумме 210025,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 20112,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 144112,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 103346,5 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 1510,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 92360,5 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 в сумме 3591,0 тысяча тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 5729,0 тысяч тенге;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 18150,0 тысяч тенге;
на внедрение электронной очереди в 1 класс в сумме 12078,0 тысяч тенге;
на приобретение специального оборудования по уходу за искусственным газоном в сумме 19893,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт административного здания в сумме 443800,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улиц методом ресайклирования и инжиниринговые услуги в сумме 412960,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт дворовых территорий и инжиниринговые услуги в сумме 926453,0 тысяч тенге;
на корректировку генерального плана города Костаная в сумме 140231,0 тысяча тенге;
на разработку Дежурного плана города Костаная (для внесения в государственный градостроительный кадастр) в сумме 251536,0 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы в сумме 694560,0 тысяч тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников, для повышения размера их заработной платы в сумме 300000,0 тысяч тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях в сумме 54039,0 тысяч тенге;

қала мектептерінің күрделі және ағымдағы жөндеуге 283129,0 мың теңге сомасында;
өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптар үшін өлкетану бойынша оқу құралдарын шығаруға және оларды "Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында мектептерге енгізуге 1729,7 мың теңге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктерімен халықты жұмыспен қамту саласында аутсорсинг қызметтерге 1612,5 мың теңге сомасында;
Жеңіс саябағына Ұлы Отан соғысының батырларына мүсіндер дайындау және орнатуға 81336,0 мың теңге сомасында;
Жеңіс саябағында жаяу жол плиткаларын ауыстыруға 28110,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласының аумағынан жаңбырлы және тасқын суларды бұруға және тазартуға 60000,0 мың теңге сомасында;
құрамында сынабы бар шамдарды жоюға және контейнерлерді ұстауға 11000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 18.02.2019 № 336 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
бастауыш, негізгі, орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы трансферті 1578142,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе), салуға, реконструкциялауға нысаналы трансферті 2595915,9 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға нысаналы трансферті 7713292,4 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 132927,0 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттен дамытуға нысаналы трансферті 80000,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға нысаналы трансферті 1653,0 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферті 700000,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға нысаналы трансферті 1900,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерін салу және қайта жанартуға нысаналы трансферті 1673,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 18.02.2019 № 336 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 11397341,0 мың теңге сомасында.

на капитальный и текущий ремонт школ города в сумме 283129,0 тысяч тенге;
на издания учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жанғыру" в сумме 1729,7 тысяч тенге;
на аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017- 2021 годы в сумме 1612,5 тысяч тенге;
на изготовление и установку бюстов героям Великой Отечественной Войны в Парке Победы в сумме 81336,0 тысяч тенге;
на замену тротуарной плитки в Парке Победы в сумме 28110,0 тысяч тенге;
на отведение и очистку дождевых и паводковых вод с территории города Костаная в сумме 60000,0 тысяч тенге;
на утилизацию ртутьсодержащих ламп и содержание контейнеров в сумме 11000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 18.02.2019 № 336 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на строительство и реконструкцию объектов начального, основного, среднего и общего среднего образования в сумме 1578142,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 2595915,9 тысяч тенге;
целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 7713292,4 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 132927,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие из местного бюджета в сумме 80000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы в сумме 1653,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 700000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие объектов государственных органов в сумме 1900,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на строительство и реконструкцию объектов дошкольного воспитания и обучения в сумме 1673,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 18.02.2019 № 336 (вводится в действие с 01.01.2019).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 11397341,0 тысяча тенге.

7. 2019 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 672,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 19.11.2019 № 419 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2019 год в сумме 672,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 19.11.2019 № 419 (вводится в действие с 01.01.2019).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2019 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.