Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 182 "Лисаков қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 сәуірдегі № 231 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 23 сәуірде № 7721 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2017 жылғы 21 желтоқсандағы № 182 "Лисаков қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7455 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Лисаков қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4897274,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2108427,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22201,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 38852,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2727794,5 мың теңге;
2) шығындар – 5008972,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -25107,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25107,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -86591,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86591,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2018 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 5582,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласының мемлекеттік-жекешелік әріптестігі есебінен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында 210 орынға арналған "Болашақ" балабақшасында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 58272,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 13453,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарды өтеуге 633,0 мың теңге сомасында;

О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 182 "О бюджете города Лисаковска на 2018-2020 годы"
Решение маслихата города Лисаковска Костанайской области от 13 апреля 2018 года № 231. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 апреля 2018 года № 7721. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2017 года № 182 "О бюджете города Лисаковска на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7455, опубликовано 17 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Лисаковска на 2018-2020 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 4897274,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2108427,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22201,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 38852,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2727794,5 тысячи тенге;
2) затраты – 5008972,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -25107,0 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 25107,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -86591,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86591,0 тысяча тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 5582,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет государственно-частного партнерства города Лисаковска детского сада "Болашак" на 210 мест в сумме 58272,0 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 13453,0 тысячи тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 633,0 тысячи тенге;

Лисаков қаласы "Қалалық мәдениет және спорт орталығы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеуге 48947,0 мың теңге сомасында;
"Россия" мәдениет үйі" жедел басқару құқығындағы мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеуге 21500,0 мың теңге сомасында;
"Тың - Целина 2018" облыстық спартакиадасына арналған сахналық реквизиттер сатып алуға, мәдени-бұқаралық іс-шараларды дайындауға және өткізуге 42288,0 мың теңге сомасында;
"Тың - Целина 2018" жыл сайынғы облыстық спартакиадасын өткізу үшін спорттық жарақпен спорттық мүкәммал сатып алуға 27782,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 84,0 мың теңге сомасында;
Лисаков қаласының жолдарын жөндеуге 305000,0 мың теңге сомасында;
білім ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы Интернетке қосуға 619,5 мың теңге сомасында;
Октябрь кентінде саябақты абаттандыруға 23000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2018 жылға арналған Лисаков қаласының бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 2983,0 мың теңге сомасында;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1417,0 мың теңге сомасында;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына 11351,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 3436,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға 228,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 5534,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді ендіруге 3652,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 16062,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға 11628,0 мың теңге сомасында;
Техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге 4434,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия "Городской центр культуры и спорта" города Лисаковска в сумме 48947,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания государственного коммунального казенного предприятия на праве оперативного управления "Дом культуры "Россия" в сумме 21500,0 тысяч тенге;
на приобретение сценических реквизитов, подготовку и проведение культурно-массовых мероприятий, посвященных областной спартакиаде "Тын - Целина 2018" в сумме 42288,0 тысяч тенге;
на приобретение спортивной экипировки и спортивного инвентаря для проведения ежегодной областной спартакиады "Тын - Целина 2018" в сумме 27782,0 тысячи тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 84,0 тысячи тенге;
на ремонт дорог города Лисаковска в сумме 305000,0 тысяч тенге;
для подключения организаций образования к высокоскоростному Интернету в сумме 619,5 тысяч тенге;
на благоустройство парка в поселке Октябрьский в сумме 23000,0 тысячи тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в бюджете города Лисаковска на 2018 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам, в сумме 2983,0 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1417,0 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы и молодҰжную практику в сумме 11351,0 тысяча тенге;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, и работодателям, оказывающим содействие в переселении, в сумме 3436,0 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов в сумме 228,0 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 5534,0 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения в сумме 3652,0 тысячи тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 16062,0 тысячи тенге, в том числе:
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 11628,0 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 4434,0 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.