Павлодар облысының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 8 және Павлодар облыстық мәслихатының 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 258/24 бірлескен қаулысы мен шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 26 қазанда № 6090 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 11-бабы 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес, Ақсу қаласының, Железин, Успен және Тереңкөл аудандарының өкілді және атқарушы органдарының пікірін ескере отырып, Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Павлодар облысының Ақсу қаласы, Железин, Успен және Тереңкөл аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Ақсу қаласы бойынша:
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің Еңбек ауылы таратылсын, оның аумағы Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округінің Путь Ильича ауылының құрамына қосылсын;
2) Железин ауданы бойынша:
Прииртышск ауылдық округінің Безводное ауылы және Прииртышск ауылдық округінің Степное ауылы таратылсын, олардың аумағы Прииртышск ауылдық округінің Груздевка ауылының құрамына қосылсын;
Озерный ауылдық округінің Жамбыл ауылы және Озерный ауылдық округінің Жаңабет ауылы таратылсын, олардың аумағы Озерный ауылдық округінің Озерный ауылының құрамына қосылсын;
Михайлов ауылдық округінің Благодатное ауылы таратылсын, оның аумағы Михайлов ауылдық округінің Михайловка ауылының құрамына қосылсын;
Еңбекші ауылдық округінің Обозное ауылы таратылсын, оның аумағы Еңбекші ауылдық округінің Уәлиханов ауылының құрамына қосылсын;
Лесной ауылдық округінің Октябрьское ауылы таратылсын, оның аумағы Лесной ауылдық округінің Лесное ауылының құрамына қосылсын;
3) Тереңкөл ауданы бойынша:
Калиновка ауылдық округінің Қаратал ауылы таратылсын, оның аумағы Калиновка ауылдық округінің Қызылдау ауылының құрамына қосылсын;
Федоровка ауылдық округінің Конторка ауылы таратылсын, оның аумағы Федоровка ауылдық округінің Федоровка ауылының құрамына қосылсын;
Октябрь ауылдық округінің Лесное ауылы таратылсын, оның аумағы Октябрь ауылдық округінің Первомайское ауылының құрамына қосылсын;
4) Успен ауданы бойынша:
Қозыкеткен ауылдық округінің құрамынан Травян ауылы шығарылсын және Успен ауылдық округінің құрамына қосылсын;
Белоусов ауылдық округі, Ковалев ауылдық округі, Надаров ауылдық округі таратылсын;
таратылатын Белоусов ауылдық округінің Ольгин, Тимирязев, Ольхов ауылдары құрамында Ольгин ауылдық округі құрылсын, оның әкімшілік орталығы Ольгин ауылы болып белгіленсін;
Успен ауылдық округінің құрамына таратылатын Белоусов ауылдық округінің Белоусов ауылы қосылсын;
Қозыкеткен ауылдық округінің құрамына таратылатын Ковалев ауылдық округінің Ковалев ауылы қосылсын;
Қоңырөзек ауылдық округінің құрамына таратылатын Надаров ауылдық округінің Вознесен ауылы, Надаров ауылы, Чистополь ауылы қосылсын;
Лозов ауылдық округінің құрамына Қаратай ауылы және Богатырь ауылы қосылсын;
Равнополь ауылдық округінің құрамына Таволжан ауылы қосылсын.

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Павлодарской области
Совместное постановление акимата Павлодарской области от 26 сентября 2018 года № 8 и решение маслихата Павлодарской области от 26 сентября 2018 года № 258/24. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 октября 2018 года № 6090
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", учитывая мнение представительных и исполнительных органов города Аксу, Железинского, Успенского районов и района Тереңкөл, акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в административно-территориальное устройство города Аксу, Железинского, Успенского районов и района Тереңкөл Павлодарской области следующие изменения:
1) по городу Аксу:
упразднить село Енбек сельского округа имени Мамаита Омарова с включением его территории в состав села Путь Ильича сельского округа имени Мамаита Омарова;
2) по Железинскому району:
упразднить село Безводное Прииртышского сельского округа и село Степное Прииртышского сельского округа с включением их территорий в состав села Груздевка Прииртышского сельского округа;
упразднить село Жамбыл Озерновского сельского округа и село Жанабет Озерновского сельского округа с включением их территорий в состав села Озерное Озерновского сельского округа;
упразднить село Благодатное Михайловского сельского округа с включением его территории в состав села Михайловка Михайловского сельского округа;
упразднить село Обозное Енбекшинского сельского округа с включением его территории в состав села Валиханово Енбекшинского сельского округа;
упразднить село Октябрьское Лесного сельского округа с включением его территории в состав села Лесное Лесного сельского округа;
3) по району Тереңкөл:
упразднить село Каратал Калиновского сельского округа с включением его территории в состав села Кызылдау Калиновского сельского округа;
упразднить село Конторка Федоровского сельского округа с включением его территории в состав села Федоровка Федоровского сельского округа;
упразднить село Лесное Октябрьского сельского округа с включением его территории в состав села Первомайское Октябрьского сельского округа;
4) по Успенскому району:
исключить из состава Козыкеткенского сельского округа и включить в состав Успенского сельского округа село Травянка;
упразднить Белоусовский сельский округ, Ковалевский сельский округ Надаровский сельский округ;
образовать Ольгинский сельский округ в составе сел Ольгино, Тимирязево, Ольховка, упраздняемого Белоусовского сельского округа, определив его административным центром село Ольгино;
включить в состав Успенского сельского округа село Белоусовка, упраздняемого Белоусовского сельского округа;
включить в состав Козыкеткенского сельского округа село Ковалевка, упраздняемого Ковалевского сельского округа;
включить в состав Конырозекского сельского округа село Вознесенка, село Надаровка, село Чистополь, упраздняемого Надаровского сельского округа;
включить в состав Лозовского сельского округа село Каратай и село Богатырь;
включить в состав Равнопольского сельского округа село Таволжан.

2. Осы қаулының және шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың азаматтардың құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы қаулы мен шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі Б. Бақауов
Сессия төрағасы Қ. Әбішев
Облыстық мәслихаттың хатшысы Б. Бексейітова

2. Контроль за исполнением настоящих постановления и решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам обеспечения прав и законных интересов граждан.
3. Настоящие постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области Б. Бакауов
Председатель сессии К. Абишев
Секретарь областного маслихата Б. Бексеитова