Ақтоғай ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 218/42 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 27 желтоқсанда № 6197 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтоғай ауданының 2019 - 2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға арналған мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5444409 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 339754 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 25855 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 29665 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 5049135 мың теңге;
2) шығындар - 5467309 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 46614 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 71572 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 24958 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -69514 мың теңге;
6) бюджет тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 69514 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.05.2019 № 242/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.08.2019 № 252/53 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 265/56 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін 2 764 584 мың теңге сомасында субвенция ескерілсін.
3. Ақтоғай ауданның бюджетіне берілетін 190200 мың теңге сома Ақтоғай ауылдық округінің бюджетіне субвенция көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2019 жыл - 60900 мың теңге;
2020 жыл - 64400 мың теңге;
2021 жыл - 64900 мың теңге.
4. Ақтоғай ауылдық округінің бюджетіне трансферт көлемі 82986 мың теңге сома ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.05.2019 № 242/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.08.2019 № 252/53 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2019 жылға арналған аудан бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Об Актогайском районном бюджете на 2019 - 2021 годы
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 25 декабря 2018 года № 218/42. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2018 года № 6197
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23января 2001года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2019 - 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 5444409 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 339754 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 25855 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 29665 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5049135 тысяч тенге;
2) затраты - 5467309 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 46614 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 71572 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 24958 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -69514 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 69514 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 15.05.2019 № 242/49 (вводится в действие с 01.01.2019); от 16.08.2019 № 252/53 (вводится в действие с 01.01.2019); от 25.11.2019 № 265/56 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Учесть в районном бюджете на 2019 год объем субвенции из областного бюджета в сумме 2 764 584 тысяч тенге;
3. Учесть в Актогайском районном бюджете объем субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджет Актогайского сельского округа в сумме 190200 тысяч тенге, в том числе:
2019 год - 60900 тысяч тенге;
2020 год - 64400 тысяч тенге;
2021 год - 64900 тысяч тенге.
4. Учесть объем трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджет Актогайского сельского округа в сумме 82986 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 15.05.2019 № 242/49 (вводится в действие с 01.01.2019); от 16.08.2019 № 252/53 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 4.

6. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттік ауданның селолық округтер бойынша бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер соммаларын үлестіру 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға жоғарғы бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі мына мөлшерде ескерілсін:
272341 мың теңге- ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға.
57805 мың теңге - коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 16.08.2019 № 252/53 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2019 жылға жоғарғы бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферт 642527 мың теңге сомасында ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.05.2019 № 242/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Жұмыс берушілердің міндетті әлеуметтік сақтандыруға аудару ставкаларын төмендетуіне және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын енгізуді кейінге қалдыруына байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттер 124059 мың теңге сомада ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.05.2019 № 242/49 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам района на 2019 год согласно приложению 5.
7. Утвердить на 2019 год распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
8. Учесть из вышестоящего бюджета на 2019 год целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
272341 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
57805 тысяч тенге - на развитие объектов коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 16.08.2019 № 252/53 (вводится в действие с 01.01.2019).
9. Учесть из вышестоящего бюджета на 2019 год текущие целевые трансферты в сумме 642527 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 15.05.2019 № 242/49 (вводится в действие с 01.01.2019).
10. Учесть трансферты из районного бюджета в областной бюджет в связи с уменьшением ставок по отчислениям работодателей на обязательное социальное медицинское страхование и переносом срока ввода обязательных пенсионных взносов работодателя в сумме 124059 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 15.05.2019 № 242/49 (вводится в действие с 01.01.2019).

11. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 2019 жылға кредиттеу 71962 мың теңге сомада ескерілсін.
12. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2019 жылға арналған резерві 7000 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер қарастырылсын.

11. Учесть на 2019 год кредитование в сумме 71962 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов.
12. Утвердить на 2019 год резерв местного исполнительного органа Актогайского района в сумме 7000 тысяч тенге.
13. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

14. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихаттың бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
15. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Б. Әлханов
Мәслихат хатшысы Ж. Ташенев
Ақтоғай аудандық мәслихаттың
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 218/42 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
(өзгерістермен)

14. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Б. Альханов
Секретарь маслихата Ж. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата от 25
декабря 2018 года № 218/42
Районный бюджет на 2019 год
(с изменениями)