"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 16 мамырдағы № 134 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 мамырда № 4730 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2019 жылғы 19 сәуірдегі № 104 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 19.04.2019 № 104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі мыналарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы әкімдік қаулысын мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның мемлекеттік және орыс тіліндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы - Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жолдауды;
3) осы қаулыны ресми жариялағаннан кейін Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің жетекшілік ететін мәселелері жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қоланысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан
облысының әкімі
Қ. Ақсақалов
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2018 жылғы 16 мамырдағы
№ 134 қаулысымен
бекітілді
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 16 мая 2018 года № 134. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 мая 2018 № 4730. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 19 апреля 2019 года № 104
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 19.04.2019 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса".
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления акимата направление его копии в бумажном и электронном виде на государственном и русском языках в Северо-Казахстанском региональном центре правовой информации - филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет - ресурсе акимата Северо-Казахстанской области после его официального опубликования;
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Северо-Казахстанской области по курируемым вопросам.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Северо-Казахстанской области
К. Аксакалов
Утвержден
постановлением акимата
Северо-Казахстанской области
от 16 мая 2018 года № 134
Регламент государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"

1. Жалпы ережелер
1. "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 1 шілдедегі № 279 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15537 болып тіркелді) бекітілген "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қаржы институтына/қаржы агенттігіне субсидияларды аудару не осы Регламенттің 7-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде.
5. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскi үзiлiссіз, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, электрондық кезек тәртібімен көрсетілетін қызметті алушының тіркелген орны бойынша көрсетіледі, көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті "брондауға" болады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" (далее – Регламент) разработан на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июля 2017 года № 279 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15537).
2. Государственная услуга оказывается местным исполнительным органом Северо-Казахстанской области согласно приложению 1 к настоящему Регламенту (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – перечисление субсидий финансовому институту/финансовому агенту, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 7 настоящего Регламента.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя в порядке электронной очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, при желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша іс-қимылдың басталуы үшін негіздеме көрсетілетін қызметті алушымен (не сенімхат бойынша оның өкілімен) мыналарды қамтитын құжаттар топтамасымен бірге өтінімдерді бір данада ұсыну болып табылады:
1) қаржыландыру шарттарын өзгерту жөніндегі қабылданған шешімнің көшірмесі;
2) негізгі борышты және сыйақыны өтеудің жаңартылған кестесі.
Мемлекеттік қызметті беруші және Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігі анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Регламенттің 6-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
8. Құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын құжаттарды беру жеке басты куәландыратын (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкіліне) құжатты көрсеткен кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткен соң жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорацияның сұратуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін дайын құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір іс-қимылдың мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялаған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды қабылдауды және сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аудару үшін өтінімді (бұдан әрі – өтінім) тіркеуді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды – 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау жөніндегі операторлық көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын ұйымға (бұдан әрі – Оператор) (тарту жағдайында) қоса берілген құжаттармен бірге өтінімді тапсырады – 1 (бір) сағат;

6. Основанием для начала действия по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по доверенности) в одном экземпляре в Государственную корпорацию заявки с пакетом документов, содержащим:
1) копию принятого решения по изменению условий финансирования;
2) обновленный график погашения основного долга и вознаграждения.
Услугодатель и работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
7. При установлении недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них услугодатель отказывает в оказании государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 6 настоящего Регламента работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 1 к Стандарту.
8. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
9. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
при субсидировании без участия финансового агента:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и регистрирует заявку для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения (далее – заявка) – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 (один) час;
3) ответственный исполнитель услугодателя передает заявку с приложенными документами в организацию (в случае привлечения), осуществляющую операторские услуги по субсидированию процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса (далее – Оператор) – 1 (один) час;

4) Оператор, ол болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды алғаннан кейін негізгі борышты және сыйақыны өтеудің жаңартылған кестесін есептеу дұрыстығын тексеруді жүзеге асырады және құжаттарды қаржылық сауықтыру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) отырысында қарау үшін жолдайды – 10 (он) жұмыс күні;
5) Комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды – 1 (бір) жұмыс күні;
6) Оператор немесе көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы:
Комиссия мүшелерінің қолдарын жинайды – 3 (үш) жұмыс күні;
хаттамаға қол қойғаннан кейін Комиссия отырысының хаттамасынан үзіндіні электрондық пошта бойынша қаржы институттарына жібереді, ал хаттамадан үзіндінің түпнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға одан әрі тапсыру үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Комиссиямен оң шешім қабылданған жағдайда, қаржылай агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына тиісті өзгерістер енгізеді, теріс шешім қабылдаған жағдайда, қолданыстағы қайта құрылымдалған немесе қайта қаржыландырылған кредиттік немесе лизингтік шарт талаптары өзгеріссіз қалады – 4 (төрт) жұмыс күні;
8) Оператор (тартылған жағдайда) екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар, агроөнеркәсіптік кешен саласындағы кредиттік серіктестіктер, микроқаржылық/микрокредиттік ұйымдар, агроөнеркәсіптік кешен саласында (бұдан әрі – қаржы институты) қызметін жүзеге асыратын лизингтік компаниялар қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына қол қояды – 5 (бес) жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына қол қойғаннан кейін Оператормен және қаржы институтымен шартқа қол қояды – 1 (бір) жұмыс күні;
10) Оператор сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінім негізінде тиісті төлем шоттарын қазынашылық органдарына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
қаржы агентінің қатысуымен:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды – 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Операторға қоса берілген құжаттармен хатты тапсырады – 1 (бір) сағат;

4) Оператор, а в случае его отсутствия ответственный исполнитель услугодателя после получения документов, осуществляет проверку правильности расчета обновленного графика погашения основного долга и вознаграждения, составляет заключение и направляет документы для рассмотрения на заседание комиссии по финансовому оздоровлению (далее – Комиссия) – 10 (десять) рабочих дней;
5) Комиссия рассматривает поступившие документы – 1 (один) рабочий день;
6) Оператор или ответственный исполнитель услугодателя:
собирает подписи членов Комиссии – 3 (три) рабочих дня;
после подписания протокола направляет финансовым институтам по электронной почте выписки из протокола заседания Комиссии, а оригинал выписки из протокола направляет услугодателю для дальнейшей передачи в Государственную корпорацию – 1 (один) рабочий день;
7) ответственный исполнитель услугодателя в случае принятия Комиссией положительного решения, вносит соответствующие изменения в договор субсидирования без участия финансового агента, при отрицательном решении, условия действующего реструктурированного или рефинансированного кредитного или лизингового договора остаются без изменений – 4 (четыре) рабочих дня;
8) Оператор (в случае привлечения) подписывает договор субсидирования без участия финансового агента с банком второго уровня, организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, кредитные товарищества в сфере агропромышленного комплекса, микрофинансовой/микрокредитной организацей, лизинговой компанией, осуществляющей деятельность в сфере агропромышленного комплекса (далее – финансовый институт) – 5 (пять) рабочих дней;
9) руководитель услугодателя после подписания договора субсидирования без участия финансового агента Оператором и финансовым институтом, подписывает договор – 1 (один) рабочий день;
10) Оператор направляет услугодателю заявку для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения – 1 (один) рабочий день;
11) ответственный исполнитель услугодателя на основании заявки для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения направляет соответствующие счета к оплате в органы казначейства – 1 (один) рабочий день;
с участием финансового агента:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию документов – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 (один) час;
3) ответственный исполнитель услугодателя передает письмо с приложенными документами Оператору – 1 (один) час;

4) Оператор (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы) құжаттарды алғаннан кейін негізгі борышты өтеудің жаңартылған кестесін есептеу дұрыстығын тексеруді жүзеге асырады, қорытынды жасайды және құжаттарды Комиссия отырысында қарау үшін жолдайды – 10 (он) жұмыс күні;
5) Комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды – 1 (бір) жұмыс күні;
6) Оператор (көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы):
Комиссия мүшелерінің қолдарын жинайды – 3 (үш) жұмыс күні;
хаттамаға қол қойғаннан кейін Комиссия отырысының хаттамасынан үзіндіні электрондық пошта бойынша қаржы агентіне және қаржы институттарына жібереді, ал хаттамадан үзіндінің түпнұсқасын Мемлекеттік корпорацияға одан әрі тапсыру үшін көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Комиссиямен оң шешім қабылданған жағдайда және қаржы агентінің келісім беру туралы хаты болған жағдайда, қаржылай агентінің қатысуымен қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақылық мөлшерлемені субсидиялау шартына тиісті өзгерістер енгізеді, қаржы агентінің келісім беру туралы хаты болмаған жағдайда, қаржы агентінің субсидиялау шартын бұзады және қаржылай агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартын жасайды – 10 (он) жұмыс күні;
8) Оператор қаржы агентпен қаржы агентінің субсидиялау шартына немесе қаржы институттарымен қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына қол қояды – 5 (бес) жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Оператормен және қаржы агентімен немесе қаржы институттарымен жоғарыда көрсетілген шарттарға қол қойғаннан кейін шартқа қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні;
10) Оператор сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінім негізінде тиісті төлем шоттарын қазынашылық органдарына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
10. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
қаржы агентінің қатысуынсыз:
1) құжаттарды қабылдау және өтінімді тіркеу;
2) жауапты орындаушыны айқындау;
3) құжаттарды Операторға тапсыру;
4) есептеу дұрыстығын тексеру, қорытынды жасау, құжаттарды жолдау;
5) құжаттарды қарау;
6) хаттамаға қол қою;
7) хаттамадан үзіндіні жолдау;
8) қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына өзгерістер енгізу немесе оны өзгеріссіз қалдыру;

4) Оператор (ответственный исполнитель услугодателя) после получения документов, осуществляет проверку правильности расчета обновленного графика погашения основного долга, составляет заключение и направляет документы для рассмотрения на заседание Комиссии – 10 (десять) рабочих дней;
5) Комиссия рассматривает поступившие документы – 1 (один) рабочий день;
6) Оператор (ответственный исполнитель услугодателя):
собирает подписи членов Комиссии – 3 (три) рабочих дня;
после подписания протокола направляет финансовому агенту и финансовым институтам по электронной почте выписки из протокола заседания Комиссии, а оригинал выписки из протокола направляет услугодателю для дальнейшей передачи в Государственную корпорацию – 1 (один) рабочий день;
7) ответственный исполнитель услугодателя при принятии Комиссией положительного решения и при наличии письма согласия финансового агента вносит соответствующие изменения в договор субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления с участием финансового агента, в случае отсутствия письма согласия финансового агента расторгает договор субсидирования финансового агента и заключает договор субсидирования без участия финансового агента – 10 (десять) рабочих дней;
8) Оператор подписывает с финансовым агентом договор субсидирования финансового агента или с финансовыми институтами договора субсидирования без участия финансового агента – 5 (пять) рабочих дней;
9) руководитель услугодателя после подписания вышеуказанных договоров Оператором и финансовым агентом или финансовыми институтами, подписывает договор – 2 (два) рабочих дня;
10) Оператор направляет услугодателю заявку для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения – 1 (один) рабочий день;
11) ответственный исполнитель услугодателя на основании заявки для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения направляет соответствующие счета к оплате в органы казначейства – 1 (один) рабочий день.
10. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
без участия финансового агента:
1) прием документов и регистрация заявки;
2) определение ответственного исполнителя;
3) передача документов Оператору;
4) проверка правильности расчета, заключение, направление документов;
5) рассмотрение документов;
6) подписание протокола;
7) направление выписки из протокола;
8) внесение изменений в договор субсидирования без участия финансового агента или оставление его без изменений;

9) қаржы агентінің қатысуынсыз Оператормен және қаржы институтымен субсидиялау шартына қол қою;
10) қаржы агентінің қатысуынсыз көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен субсидиялау шартына қол қою;
11) сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінімді жолдау;
12) төлем шоттарын жолдау;
қаржы агентінің қатысуымен:
1) құжаттарды қабылдау және хатты тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындау;
3) құжаттарды Операторға тапсыру;
4) есептеу дұрыстығын тексеру, қорытынды жасау, құжаттарды жолдау;
5) құжаттарды қарау;
6) хаттамаға қол қою;
7) хаттамадан үзіндіні жолдау;
8) қаржы агентінің субсидиялау шартына өзгерістер енгізу немесе қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартын жасау;
9) Оператормен және қаржы агентімен қаржы агентінің субсидиялау шартына немесе Оператормен және қаржы институттарымен қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына қол қою;
10) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қаржы агентінің субсидиялау шартына немесе қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына қол қою;
11) сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінімді жолдау;
12) төлем шоттарын жолдау.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) Оператор;
5) Комиссия.
12. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметшілері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
қаржы агентінің қатысуынсыз:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жауапты орындаушыны айқындайды – 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Операторға қоса берілген құжаттармен өтінімді тапсырады – 1 (бір) сағат;
4) Оператор, ол болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды алғаннан кейін негізгі борышты және сыйақыны өтеудің жаңартылған кестесін есептеу дұрыстығын тексеруді жүзеге асырады және құжаттарды Комиссияның отырысында қарау үшін жолдайды – 10 (он) жұмыс күні;
5) Комиссия келіп түскен құжаттарды қарайды – 1 (бір) сағат;

9) подписание договора субсидирования без участия финансового агента Оператором и финансовым институтом;
10) подписание договора субсидирования без участия финансового агента руководителем услугодателя;
11) направление заявки для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения;
12) направление счета к оплате;
с участием финансового агента:
1) прием документов и регистрация письма;
2) определение ответственного исполнителя услугодателя;
3) передача документов Оператору;
4) проверка правильности расчета, заключение, направление документов;
5) рассмотрение документов;
6) подписание протокола;
7) направление выписки из протокола;
8) внесение изменений в договор субсидирования финансового агента или заключение договора субсидирования без участия финансового агента;
9) подписание договора субсидирования финансового агента Оператором и финансовым агентом или договора субсидирования без участия финансового агента Оператором и финансовыми институтами;
10) подписание руководителем услугодателя договора субсидирования финансового агента или договора субсидирования без участия финансового агента;
11) направление заявки для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения;
12) направление счета к оплате.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
11. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) Оператор;
5) Комиссия.
12. Описание последовательности действий между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждого действия:
без участия финансового агента:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов и регистрирует заявку – 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и определяет ответственного исполнителя – 1 (один) час;
3) ответственный исполнитель услугодателя передает заявку с приложенными документами Оператору – 1 (один) час;
4) Оператор, а в случае его отсутствия ответственный исполнитель услугодателя после получения документов, осуществляет проверку правильности расчета обновленного графика погашения основного долга и вознаграждения, составляет заключение и направляет документы для рассмотрения на заседание Комиссии – 10 (десять) рабочих дней;
5) Комиссия рассматривает поступившие документы – 1 (один) час;

7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Комиссиямен оң шешім қабылданған жағдайда және қаржы агентінің келісім беру туралы хаты болған жағдайда, қаржылай агентінің қатысуымен қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақылық мөлшерлемені субсидиялау шартына тиісті өзгерістер енгізеді, қаржы агентінің келісім беру туралы хаты болмаған жағдайда, қаржы агентінің субсидиялау шартын бұзады және қаржылай агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартын жасайды – 10 (он) жұмыс күні;
8) Оператор қаржы агентпен қаржы агентінің субсидиялау шартына немесе қаржы институттарымен қаржы агентінің қатысуынсыз субсидиялау шартына қол қояды – 5 (бес) жұмыс күні;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы Оператормен және қаржы агентімен немесе қаржы институттарымен жоғарыда көрсетілген шарттарға қол қойғаннан кейін шартқа қол қояды – 2 (екі) жұмыс күні;
10) Оператор сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні;
11) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға қаражат аударуға арналған өтінім негізінде тиісті төлем шоттарын қазынашылық органдарына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
13. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – 5 (бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы осы Регламенттің 6-тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді қабылдаудан бас тартады және өтінімді қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
2) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінішті толтыру дұрыстығын және қызметті алушымен ұсынылған құжаттар топтамасының толықтығын сақтаған кезде "Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған біріктірілген ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ХҚКО БАЖ) өтінішті тіркейді – 5 (бес) минут;
3) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері, егер, Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады – 2 (екі) минут;

7) ответственный исполнитель услугодателя при принятии Комиссией положительного решения и при наличии письма согласия финансового агента вносит соответствующие изменения в договор субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления с участием финансового агента, в случае отсутствия письма согласия финансового агента расторгает договор субсидирования финансового агента и заключает договор субсидирования без участия финансового агента – 10 (десять) рабочих дней;
8) Оператор подписывает с финансовым агентом договор субсидирования финансового агента или с финансовыми институтами договора субсидирования без участия финансового агента – 5 (пять) рабочих дней;
9) руководитель услугодателя после подписания вышеуказанных договоров Оператором и финансовым агентом или финансовыми институтами, подписывает договор – 2 (два) рабочих дня;
10) Оператор направляет услугодателю заявку для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения – 1 (один) рабочий день;
11) ответственный исполнитель услугодателя на основании заявки для перечисления средств на субсидирование ставок вознаграждения направляет соответствующие счета к оплате в органы казначейства – 1 (один) рабочий день.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
13. Содержание каждого действия, входящего в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) работник Государственной корпорации осуществляет проверку полноты представленных услугополучателем документов - 5 (пять) минут;
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 6 настоящего Регламента, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 1 к Стандарту.
2) при соблюдении правильности и полноты заполнения заявления и предоставления полного пакета документов работник Государственной корпорации регистрирует заявление в информационной системе "Интегрированная информационная система для Центров обслуживания населения" (далее – ИИС ЦОН) - 5 (пять) минут;
3) работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан - 2 (две) минуты;

4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының жеке басын сәйкестендіреді, көрсетілетін қызметті алушы туралы тиісті ақпаратты және ХҚКО БАЖ берілген құжаттардың тізімін енгізеді, көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатты береді – 3 (үш) минут;
5) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушіге курьерлік немесе осы байланысқа басқа да уәкілетті арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 15 (он бес) минут;
6) көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын Мемлекеттік корпорацияға тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасына сәйкес рәсімдерді (іс-қимылдарды) жүзеге асырады – қаржы агенті болмаған жағдайда 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні және қаржы агенті қатысқан жағдайда 35 (отыз бес) жұмыс күні;
7) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхатта көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді – 15 (он бес) минут.
14. Тіршілік әрекетін шектейтін ағза функцияларының тұрақты бұзушылықтары бар, денсаулығы нашар көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарын қабылдауды Бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгіну жолымен Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті берушінің және Мемлекеттік корпорацияның ғимараттары мүмкіндігі шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандустары бар кіреберіспен жабдықталған болады.
Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылының реттілігінің толық сипаттамасы және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі осы Регламентке 2 және 3-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін
қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт
шеңберінде кредиттік және лизингтік
міндеттемелер бойынша пайыздық
мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Орналасқан жері
Жұмыс режимі
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы, Парк көшесі, 57 В

4) работник Государственной корпорации идентифицирует личность услугополучателя, вносит соответствующую информацию об услугополучателе и список поданных документов в ИИС ЦОН, выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов- 3 (три) минуты;
5) работник Государственной корпорации подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь - 15 (пятнадцать) минут;
6) услугодатель осуществляет процедуры (действия) в соответствии с описанием порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 28 (двадцать восемь) рабочих дней в случае отсутствия финансового агента и 35 (тридцать пять) рабочих дней в случае участия финансового агента;
7) работник Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю – 15 (пятнадцать) минут.
14. Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорацией с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт- центр 1414, 8 800 080 7777.
Здания услугодателя и Государственной корпорации оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией отражается в справочниках бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2 и 3 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование процентной ставки
по кредитным и лизинговым
обязательствам в рамках направления
по финансовому оздоровлению
субъектов агропромышленного
комплекса"
Наименование услугодателя
Местонахождение
Режим работы
Коммунальное государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск, улица Парковая, 57 В

Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық
сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және
лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық
мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Қаржы агентінің қатысуынсыз мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық
сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және
лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық
мөлшерлемені субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Қаржы агентінің қатысуымен мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесстерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:

с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым
обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов
агропромышленного комплекса"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги без участия финансового агента
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым
обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов
агропромышленного комплекса"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги с участием финансового агента
Условные обозначения: