"2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 27/13 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 5115 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, 7-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 27/1 шешіміне (2018 жылғы 26 желтоқсан Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланды, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5088 болып тіркелді) мына өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 177 375 396 мың теңге:
салықтық түсімдер – 16 481 924 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 455 952 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 857 мың тенге;
трансферттер түсімі – 160 431 663 мың теңге;
2) шығындар – 174 122 920 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 882 235 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 5 335 009 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 452 774 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 069 900 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2 070 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -699 659 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 699 659 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 524 989 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 825 330 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.";
8-тармақ мына мазмұндағы 30) тармақшамен толықтырылсын:
"30) білім беру объектілерін күрделі жөндеу.";
көрсетілген шешімдегі 1-қосымшасы осы шешімдегі қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихат аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

О внесении изменений и дополнения в решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2018 года № 27/1 "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 28 декабря 2018 года № 27/13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 29 декабря 2018 года № 5115
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6, пунктом 4 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Северо-Казахстанского областного маслихата "Об утверждении областного бюджета Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 13 декабря 2018 года № 27/1 (опубликовано 26 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5088) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 177 375 396 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 16 481 924 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 455 952 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 857 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 160 431 663 тысячи тенге;
2) затраты – 174 122 920 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 882 235 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 5 335 009 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 452 774 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 069 900 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2 070 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 699 659 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 699 959 тысяч тенге:
поступление займов – 3 524 989 тысяч тенге;
погашение займов – 2 825 330 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге.";
пункт 8 дополнить подпунктом 30) следующего содержания:
"30) капитальный ремонт объектов образования.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Аппарат Северо-Казахстанского областного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі қазақ және орыс тіліндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы – Солтүстік Қазақстан аймақтық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;

1) государственную регистрацию настоящего решения в республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Северо-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Северо-Казахстанский региональный центр правовой информации – филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы шешімді ресми жарияланған соң оны Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
В.Мантариди
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
В. Бубенко
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 27/13 шешіміне қосымша

3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Северо-Казахстанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Мантариди
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
В. Бубенко
Приложение к решению Северо-Казахстанского областного маслихата от 28 декабря 2018 года № 27/13

5 401 063
001
Облыс аумағында қоғамдық тәртіптті және қауіпсіздікті сақтауды қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 393 602
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
6 195
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 266
04
Бiлiм беру
22 200 986
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
178 641
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
121 737
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
48 804
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
8 100
261
Облыстың білім басқармасы
18 559 634
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 631
003
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
1 597 470
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
19 566
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
90 848
006
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
868 347
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
37 775
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
40 724
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
22 700
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
4 205 665
029
Әдістемелік жұмыс
35 260
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
647 015
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
31 724
055
Балаларға қосымша білім беру
257 143
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
283 718
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
47 076
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
463 335
071
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

5 401 063
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории области
5 393 602
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
6 195
006
Капитальные расходы государственного органа
1 266
04
Образование
22 200 986
253
Управление здравоохранения области
178 641
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
121 737
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
48 804
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
8 100
261
Управление образования области
18 559 634
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
115 631
003
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
1 597 470
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
19 566
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
90 848
006
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
868 347
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
37 775
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
40 724
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
22 700
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
4 205 665
029
Методическая работа
35 260
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
647 015
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
31 724
055
Дополнительное образование для детей
257 143
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
283 718
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
47 076
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
463 335
071
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования

3 019 019
072
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 144 356
073
Мектепке дейінгі білім беру нысандарын күрделі жөндеуге аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
208 505
074
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға және педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
79 909
075
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мектеп білім беру нысандарын күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 360 995
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
982 853
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 408 664
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 027 161
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
381 503
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 054 047
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
283 929
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 768 118
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 000
05
Денсаулық сақтау
5 328 009
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
5 191 648
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 116
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
178 021
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
102 557
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
88 865
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 172
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 756
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
24 240
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
686 787
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
59 532
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 776 564
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету

3 019 019
072
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования
1 144 356
073
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный ремонт объектов дошкольного образования
208 505
074
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на увеличение размеров должностных окладов и на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ
79 909
075
Целевые текущие трансферты бюджетам районным (городов областного значения) бюджетам на капитальный ремонт объектов школьного образования
4 360 995
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
982 853
285
Управление физической культуры и спорта области
1 408 664
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 027 161
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
381 503
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 054 047
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
283 929
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 768 118
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
2 000
05
Здравоохранение
5 328 009
253
Управление здравоохранения области
5 191 648
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
107 116
006
Услуги по охране материнства и детства
178 021
007
Пропаганда здорового образа жизни
102 557
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
88 865
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 172
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 756
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
24 240
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
686 787
029
Областные базы специального медицинского снабжения
59 532
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 776 564
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей

120 555
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
483
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
136 361
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
136 361
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 913 253
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 187 402
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
122 033
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
531 812
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
248 000
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
58 397
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 573 030
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
50 989
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
229 280
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39 072
037
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 721 224
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
3 523
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
316 073
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру

120 555
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
483
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
136 361
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
136 361
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 913 253
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 187 402
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
122 033
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
531 812
003
Социальная поддержка инвалидов
248 000
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
58 397
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 573 030
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
50 989
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
229 280
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39 072
037
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1 721 224
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
3 523
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
316 073
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

3 888
049
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
142 253
056
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
118 507
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 321
261
Облыстың білім басқармасы
633 062
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
581 065
037
Әлеуметтік сауықтандыру
51 997
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28 114
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 114
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11 354
045
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 354
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
53 321
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
53 321
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 942 871
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 049 336
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 326
010
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
323 867
030
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 453 761
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
4 978 602
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 207 653
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
26 127
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 893 535
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 256 930
034
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

3 888
049
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной социальной помощи
142 253
056
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
118 507
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 321
261
Управление образования области
633 062
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
581 065
037
Социальная реабилитация
51 997
263
Управление внутренней политики области
28 114
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 114
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11 354
045
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11 354
298
Управление государственной инспекции труда области
53 321
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
53 321
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 942 871
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 049 336
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
59 326
010
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
323 867
030
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 453 761
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
4 978 602
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 207 653
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
26 127
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 893 535
014
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
2 256 930
034
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

46 598
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
976
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
14 600
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 256 309
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
77 035
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
5 000
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 045 151
006
Жануарлар дүниесін қорғау
107 879
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
21 244
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
42 049 967
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 513
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
1 386 090
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 452
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
21 720
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
6 942 744
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
130 734
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 030
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
5 447 456
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
7 802 491
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
129 151
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 850 785
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
131 735
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 132 246
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 266 065
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
838 500
058
Өсімдік шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

46 598
010
Капитальные расходы государственного органа
976
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
14 600
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 256 309
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
77 035
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
5 000
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 045 151
006
Охрана животного мира
107 879
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 244
255
Управление сельского хозяйства области
42 049 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
152 513
002
Поддержка семеноводства
1 386 090
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 452
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
21 720
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
6 942 744
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
130 734
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 030
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
5 447 456
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
7 802 491
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
129 151
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 850 785
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
131 735
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
3 132 246
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 266 065
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
838 500
058
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере растениеводства

310 162
059
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
200 889
060
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
228 515
061
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
71 689
719
Облыстың ветеринария басқармасы
160 690
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 794
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 186
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
30 073
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
58 637
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
47 710
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 710
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
286 642
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
251 278
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 878
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40 000
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
140 000
728
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау басқармасы
35 364
001
Жергілікті деңгейде сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 364
12
Көлiк және коммуникация
19 311 436
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 311 436
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 071
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 102 750
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 049 240
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
750 000
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2 055 000
027
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер

310 162
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
200 889
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
228 515
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
71 689
719
Управление ветеринарии области
160 690
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
69 794
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 186
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
30 073
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
58 637
729
Управление земельной инспекции области
47 710
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
47 710
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
286 642
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
251 278
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
70 878
003
Капитальные расходы государственного органа
400
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
40 000
114
Целевые трансферты на развитие из местных бюджетов
140 000
728
Управление государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования области
35 364
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектурно-строительного контроля и лицензирования на местном уровне
35 364
12
Транспорт и коммуникации
19 311 436
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 311 436
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
64 071
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 102 750
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 049 240
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
750 000
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
2 055 000
027
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры

5 094 044
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
8 132 206
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 064 125
13
Басқалар
7 148 789
257
Облыстың қаржы басқармасы
3 575 558
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
318 241
059
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 257 317
261
Облыстың білім басқармасы
214 620
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
214 620
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 062 913
024
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
451 607
035
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
320 183
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
291 123
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
57 724
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 623
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
6 101
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 067 510
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 067 510
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
1 170 464
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
16 000
006
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
902 024
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
6 437
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
210 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағадарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
36 003
14
Борышқа қызмет көрсету

5 094 044
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
8 132 206
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 064 125
13
Прочие
7 148 789
257
Управление финансов области
3 575 558
012
Резерв местного исполнительного органа области
318 241
059
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
3 257 317
261
Управление образования области
214 620
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
214 620
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 062 913
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
451 607
035
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
320 183
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
291 123
280
Управление индустриально-инновационного развития области
57 724
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
51 623
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
6 101
285
Управление физической культуры и спорта области
1 067 510
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 067 510
289
Управление предпринимательства и туризма области
1 170 464
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
16 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
902 024
008
Поддержка предпринимательской деятельности
6 437
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
210 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
36 003
14
Обслуживание долга