2019-2021 жылдарға арналған Ақжар ауданы Ленинград ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 35-9 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 қаңтарда № 5126 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1, 75-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. . 2019-2021 жылдарға арналған Ақжар ауданы Ленинград ауылдық округінің бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44229,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11361,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 70,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32797 мың теңге;
2) шығындар – 46418 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2188,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2188,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2188,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 28.10.2019 № 47-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне сәйкес мынадай салық түсімдері есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) Ленинград ауылдық округінің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;
2) Ленинград ауылдық округінің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;

Об утверждении бюджета Ленинградского сельского округа Акжарского района на 2019-2021 годы
Решение Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 35-9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 января 2019 года № 5126
В соответствии со статьями 9-1, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ленинградского сельского округа Акжарского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 44229,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11361,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 70,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов –32797 тысяч тенге;
2) затраты –46418 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2188,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2188,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2188,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.10.2019 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории Ленинградского сельского округа расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории Ленинградского сельского округа;

3) Ленинград ауылдық округінің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері Ленинград ауылдық округінің аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері Ленинград ауылдық округінің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы.
3. 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 30 052 мың теңге сомасында көзделгендігі ескерілсін.
3-1. Осы шешімге 2 қосымшаға сәйкес Ленинград ауылдық округінің бюджет қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтарын қайтару есебінен шығыстар көзделсін.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Ақжар аудандық мəслихатының 28.10.2019 № 47-2 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2019 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төленуі қамтамасыз етілсін.
5. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысының
Ақжар аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
С.Ахметова
Солтүстік Қазақстан облысының
Ақжар аудандық
мәслихаттың хатшысы
А.Хоршат

3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории Ленинградского сельского округа;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории Ленинградского сельского округа;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории Ленинградского сельского округа.
3. Учесть, что в бюджете сельского округа на 2019 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из районного бюджета в бюджет округа в сумме 30 052 тысячи тенге.
3-1. Предусмотреть расходы бюджета Ленинградского сельского округа за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, согласно приложению 2 к настоящему решению.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Акжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28.10.2019 № 47-2 (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Обеспечить в 2019 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Акжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С.Ахметова
Секретарь Акжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А.Хоршат