Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/1 "2018-2020 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 қарашадағы № 34/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 30 қарашада № 5018 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының Қызылжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 22/1 "2018-2020 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4497 болып тіркелді, 2018 жылғы 19 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерді электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2018-2020 жылдарға арналған Қызылжар аудандық бюджет осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2018 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 050 705,9 мың теңге:
салықтық түсімдер – 795 305,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 782,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 531 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 183 086,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 069 760,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 83 451,8 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 115 484,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32 032,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 102 506,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102 506,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 115 440 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32 032,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 099,2 мың теңге.";
14 тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"14. 2018 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 10 010 мың теңге сомасында бекітілсін.";

О внесении изменений в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 22/1 "О Кызылжарском районном бюджете на 2018-2020 годы"
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 ноября 2018 года № 34/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 ноября 2018 года № 5018
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылжарский районный маслихат Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2017 года № 22/1 "О Кызылжарском районном бюджете на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4497, опубликовано 19 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Кызылжарский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 050 705,9 тысяч тенге:
налоговые поступления – 795 305,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 782,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 55 531 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 183 086,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5 069 760,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 83 451,8 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 115 484,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32 032,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 102 506,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102 506,5 тысяч тенге:
поступление займов – 115 440 тысяч тенге;
погашение займов – 32 032,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 099,2 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 10 010 тысяч тенге.";

көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихаты сессиясының
төрайымы
М. Безуглова
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Молдахметова
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 қарашадағы № 34/2 шешіміне 1 қосымша

приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
Кызылжарского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
М. Безуглова
Секретарь Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
А. Молдахметова
Приложение 1 к решению Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 26 ноября 2018 года №34/2

238 781
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 329,5
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
6 329,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 768 035,7
003
Жалпы білім беру
2 721 950,2
006
Балаларға қосымша білім беру
46 085,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 039,6
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
47 039,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1
059
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
145 542,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 264
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
76 260
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
18 951,6
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
181
023
Әдістемелік жұмыс
19 715
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
13 171
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
328 785,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16 738
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 738
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 280,6
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6 771,6
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6 509
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
298 766,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
114 198,1
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 117
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 008
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87 691
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

238 781
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 329,5
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
6 329,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 768 035,7
003
Общеобразовательное обучение
2 721 950,2
006
Дополнительное образование для детей
46 085,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 039,6
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
47 039,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1
059
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1
464
Отдел образования района (города областного значения)
145 542,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
17 264
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
76 260
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18 951,6
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
181
023
Методическая работа
19 715
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
13 171
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
328 785,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16 738
005
Государственная адресная социальная помощь
16 738
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 280,6
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6 771,6
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6 509
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
298 766,9
002
Программа занятости
114 198,1
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 117
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 008
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87 691
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

4 046
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
35 173,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 425
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
410
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
13 698,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
286 164,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
236 704,9
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
198 484,5
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
38 220,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 016,6
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
7 016,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 326,5
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
0,1
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
18 326,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9 119
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
8 658,5
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
240,5
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
220
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 997,6
029
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
14 997,6
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
180 652,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
29 247,2
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
29 247,2
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
36 872
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
36 872
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 370
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 927
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
362
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

4 046
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
35 173,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 425
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
410
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
13 698,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
286 164,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
236 704,9
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
198 484,5
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
38 220,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 016,6
014
Организация водоснабжения населенных пунктов
7 016,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 326,5
013
Развитие коммунального хозяйства
0,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
18 326,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9 119
008
Освещение улиц населенных пунктов
8 658,5
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
240,5
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
220
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 997,6
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
14 997,6
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
180 652,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
29 247,2
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
29 247,2
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
36 872
003
Поддержка культурно-досуговой работы
36 872
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 370
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 927
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
362
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях