"2018-2020 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 2-20 с шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 11 мамырдағы № 2-26 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 мамырда № 4731 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына және 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26 бабына сәйкес Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2018-2020 жылдарға арналған Уәлиханов ауданының бюджеті туралы" Уәлиханов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы №2-20 с шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4484 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне 2018 жылғы 22 қаңтарда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"1. Сәйкесінше 1 және 2 қосымшаларға 2018-2020 жылдарға, соның ішінде 2018 жылға арналған Уәлиханов аудандық бюджеті келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 173 052 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 420 458 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 845 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 718 749 мың теңге;
2) шығындар – 3 174 644,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 762 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 61 327 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 565 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 46 354,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46 354,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 61 327 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 16 565 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 592,9 мың теңге.".
8 тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Уалихановского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 2-20 с "О бюджете Уалихановского района на 2018-2020 годы"
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 11 мая 2018 года № 2-26 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 мая 2018 года № 4731
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 и статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уалихановского районного маслихата от 22 декабря 2017 года № 2-20 с "О бюджете Уалихановского района на 2018-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4484, опубликовано 22 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Уалихановский районный бюджет на 2018-2020 годы согласно приложениям 1 и 2 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы — 3 173 052 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям — 420 458 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям — 22 845 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала — 11 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов — 2 718 749 тысяч тенге;
2) затраты — 3 174 644,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 44 762 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 61 327 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 565 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 46 354,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46 354,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 61 327 тысяч тенге;
погашение займов – 16 565 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 592,9 тысяч тенге.".
пункт 8 изложить в следующей редакции:

"8. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2018 жылға резерві 4 559 мың теңге көлемінде бекітілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 және 5 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VІ шақырылған ХХVІ сессия төрайымы М.Латыпова
Уәлиханов аудандық мәслихаттың хатшысы Б.Кәдіров
Уәлиханов аудандық маслихатының

"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2018 год в сумме 4 559 тысяч тенге.".
Приложение 1 и 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель ХXVІ сессии VI созыва М. Латыпова
Секретарь Уалихановского районного маслихата Б. Кадиров
Приложение 1
к решению
Уалихановского районного маслихата

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
104560,9
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7640
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1480
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
559
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
921
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16319
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16319
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27571
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27571
2
Қорғаныс
8485
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8485
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5299
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2186
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1500
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1500
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1500
4
Бiлiм беру
1926283
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
244729
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
116132
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
128597
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1594899
003
Жалпы білім беру
1533078
006
Балаларға қосымша білім беру
23437
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
38384
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
43681
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
104560,9
022
Капитальные расходы государственного органа
7640
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1480
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
559
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
921
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16319
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
16319
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27571
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета района и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27571
2
Оборона
8485
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8485
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5299
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2186
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1500
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1500
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1500
4
Образование
1926283
464
Отдел образования района (города областного значения)
244729
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
116132
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
128597
464
Отдел образования района (города областного значения)
1594899
003
Общеобразовательное обучение
1533078
006
Дополнительное образование для детей
23437
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
38384
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
43681
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту