"Орта Азия-Орталық" және "Мақат-Солтүстік Кавказ" магистральдық газ құбырларының күзет аймағы шекарасын белгілеу және жерді пайдалану режимін айқындау туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2018 жылғы 7 маусымдағы № 128 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 25 маусымда № 4181 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 16, 69, 118, 121-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27, 37-баптарына және "Магистральдық құбыр туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 22 маусымдағы Заңының 14-бабына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

Об установлении границ охранной зоны и определения режима использования земель магистральных газопроводов "Средняя Азия-Центр" и "Макат-Северный Кавказ"
Постановление акимата Атырауской области от 7 июня 2018 года № 128. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 25 июня 2018 года № 4181
В соответствии со статьями 16, 69, 118121 Земельного Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и статьей 14 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жер учаскелерін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамының "Орта Азия-Орталық" және "Мақат-Солтүстік Кавказ" магистральдық газ құбырлары осінің әрбір жағынан 50 метр жерден, ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде құбыр осінің әрбір жағынан 25 метр жерден және газ тарату станциялары аумақтарының шекараларынан барлық жаққа 100 метрден күзет аймағының шекарасы белгіленсін.

1. Установить границы охранной зоны магистральных газопроводов "Средняя Азия-Центр" и "Макат-Северный Кавказ" акционерного общества "Интергаз Центральная Азия" без изъятия земельных участков у собственников и землепользователей по 50 метров от оси газопровода, на землях сельскохозяйственного назначения по 25 метров от оси газопровода с каждой стороны и по 100 метров во все стороны от границ территорий газораспределительных станций, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.

2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Орта Азия-Орталық" және "Мақат-Солтүстік Кавказ" магистральдық газ құбырларының күзет аймағындағы жерді пайдалану режимі айқындалсын.
3. "Атырау облысы Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі және Атырау қаласы, Жылыой, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Исатай, Индер, Құрманғазы аудандарының әкімдері осы қаулыдан туындайтын шараларды алсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ә.И. Нәутиевке жүктелсін.

2. Определить режим использования земель в охранной зоне магистральных газопроводов "Средняя Азия-Центр" и "Макат-Северный Кавказ" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Атырауской области" и акимам города Атырау, Жылыойского, Кзылкогинского, Макатского, Махамбетского, Исатайского, Индерского, Курмангазинского районов принять меры вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Атырауской области А.И. Наутиева.

5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшiне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Атырау облысы әкімдігінің
2018 жылғы "7" маусымдағы
№ 128 каулысына
1-қосымшасы
Атырау облысының аумағында "Орта Азия-Орталық" және "Мақат-Солтүстік Кавказ" магистралды газ құбырларының күзет аймағына кіретін жердегі объектілердің және магистральдық газ құбырының бойындағы күзет аймағы жерінің экспликациясы
Атырау қаласының жане аудандардың атауы
Жер көлемі, га
1
Атырау қаласы

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Ногаев
Приложение 1
к постановлению акимата
Атырауской области № 128
от "7" июня 2018 года
Экспликация земель охранной зоны вдоль магистральных газопроводов и наземных объектов, входящих в состав магистральных газопроводов "Средняя Азия-Центр" и "Макат-Северный Кавказ" на территории Атырауской области
Наименование
Общая площадь, га
1
Город Атырау

1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;
2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;
8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге рұқсат берілмейді.

1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;
2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубиной не более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопровода и обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;
8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).