2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 243-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 қаңтарда № 4316 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігімен ұсынылған 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 446 047 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 875 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 219 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 33 933 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 13 513 425 мың теңге;
2) шығындар – 14 515 324 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 12 410 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 30 298 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 17 891 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 81 684 мың теңге:
қарыздар түсімі – 30 298 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 891 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 69 277 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 22.02.2019 № 260-VI; 09.07.2019 № 295-VI; 31.10.2019 № 318-VI; 19.12.2019 № 338-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100%;
әлеуметтік салық бойынша – 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 09.07.2019 № 295-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемдері 2019 жылға – 3 138 785 мың теңге сомасында болып көзделсiн.
4. Аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2019 жылға – 783 307 мың теңге, оның ішінде:

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Индерского районного маслихата Атырауской области от 29 декабря 2018 года № 243-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 4 января 2019 года № 4316.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 446 047 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 875 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 219 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 33 933 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 513 425 тысяч тенге;
2) затраты – 14 515 324 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 410 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 298 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 891 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 81 684 тысяч тенге:
поступление займов – 30 298 тысяч тенге;
погашение займов – 17 891 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 69 277 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 22.02.2019 № 260-VI; от 09.07.2019 № 295-VI; от 31.10.2019 № 318-VI; от 19.12.2019 № 338-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в районном бюджете в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты – 100%;
по социальному налогу – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 09.07.2019 № 295-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
3. Предусмотреть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме - 3 138 785 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме – 783 307 тысяч тенге, в том числе:

Индербор кенті – 394 004 мың теңге;
Жарсуат ауылдық округі – 87 628 мың теңге;
Елтай ауылдық округі – 82 960 мың теңге;
Есбол ауылдық округі – 105 942 мың теңге;
Өрлік ауылдық округі – 62 271 мың теңге;
Көктоғай ауылдық округі – 50 502 мың теңге сомасында көзделсiн.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 09.07.2019 № 295-VI; 31.10.2019 № 318-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
6. 2019 жылға ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға жетпіс еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы және бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредит қаралғаны ескерілсін.
6-1. 2019 жылға ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына бюджет қаражаты есебінен коммуналдық көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу және отын сатып алу бойынша әлеуметтік қолдау көрсету 5000 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 22.02.2019 № 260-VI шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2019 жылға жергілікті атқарушы органының резерві – 0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 31.10.2019 № 318-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 339 700 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 8 900 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 12 992 мың теңге;

поселок Индербор – 394 004 тысяч тенге;
Жарсуатский сельский округ – 87 628 тысяч тенге;
Елтайский сельский округ – 82 960 тысяч тенге;
Есболский сельский округ – 105 942 тысяч тенге;
Орликовский сельский округ – 62 271 тысяч тенге;
Коктогайский сельский округ – 50 502 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 09.07.2019 № 295-VI; от 31.10.2019 № 318-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
5. Установить на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Учесть, что на 2019 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты предусмотрено подъемное пособие в сумме, равной семидесятикратному месячному расчетному показателю и бюджетный кредит для приобретения или строительства жилья в сумме, не превышающей одну тысячу пятисоткратного размера месячного расчетного показателя.
6-1. Установить на 2019 год в размере 5000 тенге социальную поддержку по оплате коммунальных услуг и приобретению топлива за счет бюджетных средств специалистам государственных организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 22.02.2019 № 260-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2019 год в сумме - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 31.10.2019 № 318-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
339 700 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
8 900 тысяч тенге - на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения;
12 992 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;

еңбек нарығын дамытуға – 124 438 мың теңге;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 592 477 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 11 472 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 136 470 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 111 684 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 1 900 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 2 900 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін;
төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге - 4 721 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 19 068 мың теңге;
аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 341 822 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 371 541 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 09.07.2019 № 295-VI; 31.10.2019 № 318-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 30 298 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
10. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте келесі көлемде:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 280 042 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту – 508 950 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 31.10.2019 № 318-VI; 19.12.2019 № 338-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

124 438 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
592 477 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
11 472 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
136 470 тысяч тенге - на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования;
111 684 тысяч тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования;
1 900 тысяч тенге - на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
2 900 тысяч тенге - на доплату за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ;
4 721 тысяч тенге - на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы;
19 068 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
341 822 тысяч тенге - на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей;
371 541 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениими Индерского районного маслихата Атырауской области от 09.07.2019 № 295-VI; от 31.10.2019 № 318-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
9. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме - 30 298 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
10. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующем размере:
280 042 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
508 950 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениими Индерского районного маслихата Атырауской области от 31.10.2019 № 318-VI; от 19.12.2019 № 338-VI (вводится в действие c 01.01.2019).

11. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюдеттен келесі көлемдерде:
мемлекеттік органдар аппаратын ағымдағы шығындарына және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 41 886 мың теңге;
білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 115 848 мың теңге;
білім беру объектілерін жәй және күрделі жөндеуге – 153 494 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алуға және жеткізуге – 92 017 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 289 762 мың теңге;
мәдениет нысандарының ағымдағы шығындарына және материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 364 861 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 54 514 мың теңге;
азаматтардың жекеленген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 502 000 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне – 166 753 мың теңге;
автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 2 209 618 мың теңге;
мал молаларының жұмыс жасауын қамтамасыз етуге – 11 700 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін;
қоғамдық іс-шараларды өткізуге және әлеуметтік жобаларды іске асыруға - 14 198 мың теңге;
мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге - 17 939 мың теңге;
әлеуметтік қорғау органдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 6 400 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға – 756 102 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 80 046 мың теңге;
арнайы техникалар сатып алуға – 349 767 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 276 031 мың теңге;
суару арналарын суландыруға – 8 193 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу – 20 588 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру – 12 870 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 09.07.2019 № 295-VI; 31.10.2019 № 318-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте келесі көлемдерде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 37 592 мың теңге;
білім беру нысандарын салуға және жаңғыртуға – 52 963 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға– 550 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 5 484 мың теңге;

11. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
41 886 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
115 848 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций образования;
153 494 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
92 017 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
289 762 тысяч тенге - на текущее содержание учреждений образования;
364 861 тысяч тенге - на текущее содержание и укрепление материально-технической базы объектов культуры;
54 514 тысяч тенге - на развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
502 000 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
166 753 тысяч тенге – капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
2 209 618 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов;
11 700 тысяч тенге – на обеспечение фуникционирования скотомогильников;
14 198 тысяч тенге - на проведение общественных мероприятий и реализацию социальных проектов;
17 939 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
6 400 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение органов социальной защиты;
756 102 тысяч тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
80 046 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
349 767 тысяч тенге - на приобретение спецтехники;
276 031 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
8 193 тысяч тенге - на обводнение оросительных каналов;
20 588 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
12 870 тысяч тенге – предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями Индерского районного маслихата Атырауской области от 09.07.2019 № 295-VI; от 31.10.2019 № 318-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
12. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
37 592 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
52 963 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
550 000 тысяч тенге – на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда;
5 484 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;

спорт объектілерін дамытуға – 2 201 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 14 259 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға – 30 025 мың теңге облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Индер аудандық мәслихатының 09.07.2019 № 295-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. Аудандық бюджетте 2019 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу және борышына қызмет көрсетуге - 17 891 мың теңге көзделсін.

2 201 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
14 259 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры;
30 025 тысяч тенге – на развитие объектов сельского хозяйства.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением Индерского районного маслихата Атырауской области от 09.07.2019 № 295-VI (вводится в действие c 01.01.2019).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2019 год – 17 891 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.

14. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономикалық даму, бюджет, қаржы, шағын және орта кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (М. Ілияс) жүктелсін.
16. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезекті
ХХХ сессиясының төрағасы
Ө. Оразғалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Сапаров
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы "29" желтоқсандағы кезекті ХХХ сессиясының № 243-VI шешiмiне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет

14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2019 год согласно приложению 4.
15. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам развития экономики, бюджета, финансов, малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства (М. Ильяс).
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель очередной ХХХ
сессии районного маслихата
У. Уразгалиев
Секретарь районного маслихата Б. Сапаров
Приложение 1
к решению № 243-VI очередной
ХХХ сессии районного маслихата
от "29" декабря 2018 года
Районный бюджет на 2019 год

14 515 324
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1 670 142
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді атқарушы және басқа органдар
172 990
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
22 006
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 526
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
480
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
104 543
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
95 734
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 809
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
46 441
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
30 121
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 160
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 160
2
Қаржылық қызмет
1 050
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 050
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
800
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
250
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1 496 102
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 375
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 440
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 935
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
141 347
001
Жергілікті деңгейде білім, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 029
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы трансферттер
119 318
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
33 670
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 090
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 580
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 241 595
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

14 515 324
1
Государственные услуги общего характера
1 670 142
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
172 990
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
22 006
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
21 526
003
Капитальные расходы государственного органа
480
122
Аппарат акима района (города областного значения)
104 543
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
95 734
003
Капитальные расходы государственного органа
8 809
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
46 441
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
30 121
022
Капитальные расходы государственного органа
6 160
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 160
2
Финансовая деятельность
1 050
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 050
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
800
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
250
9
Прочие государственные услуги общего характера
1 496 102
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 375
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29 440
015
Капитальные расходы государственного органа
6 935
471
Отдел образования,физической культуры и спорта района (города областного значения)
141 347
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования физической культуры и спорта
22 029
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
119 318
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
33 670
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне (города областного значения)
27 090
003
Капитальные расходы государственного органа
6 580
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 241 595
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции

262 499
009
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
123 817
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынға ақшалай қаражат төлемдері
5 447
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
21 611
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдардың күрделі шығыстары
111 624
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
857 689
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
417 556
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
2 642
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2 642
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
414 914
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
414 914
2
Әлеуметтiк көмек
422 521
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл , ауылдық округ әкімінің аппараты
2 407
003
Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтiк көмек көрсету
2 407
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
420 114
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
277 770
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 830
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 392
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
847
011
Жергiлiктi өкілетті органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 475
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
16 181
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
28 052
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 567
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
17 612
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
17 612
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу

262 499
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
123 817
020
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5 447
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
21 611
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
111 624
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
857 689
1
Социальное обеспечение
417 556
471
Отдел образования,физической культуры и спорта района (города областного значения)
2 642
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 642
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
414 914
010
Государственная адресная социальная помощь
414 914
2
Социальная помощь
422 521
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2 407
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 407
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
420 114
004
Программа занятости
277 770
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 830
007
Оказание жилищной помощи
2 392
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
847
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 475
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
16 181
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
28 052
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 567
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
17 612
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
17 612
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат