2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 35-227-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2018 жылғы 28 желтоқсанда № 4863 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VІ "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4843 тіркелген шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Шардара ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 20 364 142 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 924 642 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 9 484 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 416 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 17 389 600 мың теңге;
2) шығындар – 20 550 452 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 976 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 174 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 191 286 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 191 286 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 174 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 186 310 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 52-319-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледі).
2. 2019 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 953 525 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округі
- 83 148 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округі
- 74 012 мың теңге;
Көксу ауылдық округі
- 204 423 мың теңге;
Ұзын-ата ауылдық округі
- 66 428 мың теңге;
Алатау батыр ауылдық округі
- 120 762 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі
- 35 976 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округі
- 74 074 мың теңге;
Сүткент ауылдық округі
- 45 987 мың теңге;
Достық ауылдық округі

О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2018 года № 35-227-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 28 декабря 2018 года № 4863. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VІ "Об областном бюджете на 2019-2021 годы" зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4843, Шардаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шардаринского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 364 142 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 924 642 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 484 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 416 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 389 600 тысяч тенге;
2) затраты – 20 550 452 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 976 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 174 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 191 286 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 191 286 тысяч тенге:
поступление займов – 15 150 тысяч тенге;
погашение займов – 10 174 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 186 310 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2019 № 52-319-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить на 2019 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 953 525 тысяча тенге, в том числе:
сельский округ К.Турысбекова
- 83 148 тысяч тенге;
сельский округ Коссейт
- 74 012 тысяч тенге;
сельский округ Коксу
- 204 423 тысяч тенге;
сельский округ Узыната
- 66 428 тысяч тенге;
сельский округ Алатау батыр
- 120 762 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум
- 35 976 тысяч тенге;
сельский округ Акшенгелди
- 74 074 тысяч тенге;
сельский округ Суткент
- 45 987 тысяч тенге;
сельский округ Достык

- 72 461 мың теңге;
Жаушықұм ауылдық округі
- 69 812 мың теңге;
Шардара қаласы
- 106 442 мың теңге.
3. Аудан әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві – 58 850 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
6. "Шардара аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

- 72 461 тысяч тенге;
сельский округ Жаушыкум
- 69 812 тысяч тенге;
город Шардара
- 106 442 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2019 год в сумме – 58 850 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год, согласно приложению 4.
6. Установить на 2019 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Государственному учреждению "Аппарат Шардаринского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;

2) осы мәслихат шешімі мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолданылуын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения маслихата направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы З. Талбидин
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
21 желтоқсандағы
№ 35-227-VІ шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 20.12.2019 № 52-319-VI шешiмiмен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

4) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии З. Талбидин
Секретарь районного маслихата Б. Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 21 декабря
2018 года № 35-227-VІ
Районный бюджет на 2019 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 20.12.2019 № 52-319-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

25 755
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
240 795
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
714
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
220
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23 175
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
195
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
212 945
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
331 708
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
38 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
33 066
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
33 066
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 564
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 564
2
Әлеуметтiк көмек
240 219
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240 219
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
49 660
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21 956
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 939
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 193
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
86 712
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
32 759
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
52 859
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
52 859
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 218
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 641
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
714 261
1
Тұрғын үй шаруашылығы
290 362
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

25 755
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
240 795
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
714
012
Капитальные расходы государственного органа
220
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23 175
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
195
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
212 945
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
331 708
1
Социальное обеспечение
38 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
33 066
005
Государственная адресная социальная помощь
33 066
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 564
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 564
2
Социальная помощь
240 219
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240 219
002
Программа занятости
49 660
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21 956
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 939
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 193
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
86 712
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
32 759
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
52 859
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
52 859
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 218
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 641
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
714 261
1
Жилищное хозяйство
290 362
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

5. Бюджет тапшылығы
9 776
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
- 9 776
Қарыздар түсімі
0
Қарыздарды өтеу
9 776
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Шардара аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
21 желтоқсандағы
№ 35-227-VІ шешіміне
4 қосымша
2019 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарламалар тізбесі
Атауы
1
Білім беру
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
4 9 464 005 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу"
Шардара аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
21 желтоқсандағы
№ 35-227-VІ шешіміне
5 қосымша
2019 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі

5. Дефицит бюджета
9 776
6. Финансирование дефицита бюджета
- 9 776
Поступление займов
0
Погашение займов
9 776
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
маслихата Шардаринского
района от 21 декабря
2018 года № 35-227-VІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2019 год
Наименование
1
Образования
Отдел образования района (города областного значения)
4 9 464 005 "Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)"
Приложение 5 к решению
маслихата Шардаринского
района от 21 декабря
2018 года № 35-227-VІ
Перечень распределение целевых текущих трансфертов из местных бюджетов бюджетам сельских округов на 2019 год