Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 27 қарашадағы № 37/4-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Өскемен қалалық Әділет басқармасында 2018 жылғы 11 желтоқсанда № 5-1-206 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 15 қарашадағы № 51/8-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 15.11.2019 № 51/8-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 510-бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Өскемен қаласының әкімшілік бағынысындағы шекараларда елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп жеріне Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 506-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1 аймақ бойынша – 30% арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 10% арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 10% азайтылсын;
4 аймақ бойынша – 30% азайтылсын.
Өскемен қаласының әкімшілік бағынысындағы шекараларда жеке тұлғаларға қора-қопсы салынған жерді қоса алғанда, жеке (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерге Салық кодексінің 504-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1 аймақ бойынша – 30% арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 20% арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 20% азайтылсын;
5 аймақ бойынша – 30% азайтылсын.
Өскемен қаласының әкімшілік бағынысындағы шекараларда елді мекендердің жеріне (үй маңындағы жер учаскелерін қоспағанда) Салық кодексінің 505-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1 аймақ бойынша – 31% арттырылсын;
2 аймақ бойынша – 33% арттырылсын;
3 аймақ бойынша – 35% арттырылсын;
4 аймақ бойынша – 38% арттырылсын;
5 аймақ бойынша – 41% арттырылсын;
6 аймақ бойынша – 44% арттырылсын;
7 аймақ бойынша – 46% арттырылсын;
8 аймақ бойынша – 50% арттырылсын.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Жер салығының мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері туралы" Өскемен қалалық мәслихатының 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 37/3-V шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3920 нөмірімен тіркелген, 2015 жылғы 14 мамырдағы "Өскемен", "Усть-Каменогорск" газеттерінде жарияланған);

О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 ноября 2018 года № 37/4-VI. Зарегистрировано Управлением юстиции города Усть-Каменогорска Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 11 декабря 2018 года № 5-1-206. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 ноября 2019 года № 51/8-VI.
Сноска. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.11.2019 № 51/8-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. На земли промышленности, расположенные вне населенных пунктов в границах административного подчинения города Усть-Каменогорска базовую ставку земельного налога, установленную статьей 506 Налогового кодекса (далее – Налоговый кодекс):
по 1 зоне – повысить на 30%;
по 2 зоне – повысить на 10%;
по 3 зоне – понизить на 10%;
по 4 зоне – понизить на 30%.
На земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства, включая земли, занятые под постройки, в границах административного подчинения города Усть-Каменогорска базовую ставку земельного налога, установленную статьей 504 Налогового кодекса:
по 1 зоне – повысить на 30%;
по 2 зоне – повысить на 20%;
по 4 зоне – понизить на 20%;
по 5 зоне – понизить на 30%.
На земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков) в границах административного подчинения города Усть-Каменогорска базовую ставку земельного налога, установленную статьей 505 Налогового кодекса:
по 1 зоне – повысить на 31%;
по 2 зоне – повысить на 33%;
по 3 зоне – повысить на 35%;
по 4 зоне – повысить на 38%;
по 5 зоне – повысить на 41%;
по 6 зоне – повысить на 44%;
по 7 зоне – повысить на 46%;
по 8 зоне – повысить на 50%.
2. Признать утратившими силу:
1) решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 6 апреля 2015 года № 37/3-V "О поправочных коэффициентах к ставкам земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3920, опубликовано в газетах "Өскемен", "Усть-Каменогорск" от 14 мая 2015 года).

2) "Жер салығының мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері туралы" Өскемен қалалық мәслихатының 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 37/3-V шешіміне өзгеріс енгізу туралы" Өскемен қалалық мәслихатының 2018 жылғы 14 ақпандағы № 26/7-VІ шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5519 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған).
3. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Кикина
Қалалық мәслихаттың хатшысы А. Светаш

2) решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 14 февраля 2018 года № 26/7-VІ "О внесении изменения в решение Усть-Каменогорского городского маслихата от 6 апреля 2015 года № 37/3-V "О поправочных коэффициентах к ставкам земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5519, опубликовано 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии М. Кикина
Секретарь городского маслихата А. Светаш