Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2018 жылғы 29 қарашадағы № 30/197-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2018 жылғы 21 желтоқсанда № 5-2-198 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 4 желтоқсандағы № 14/84-VIII шешімі.
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 04.12.2023 № 14/84-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.

О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 ноября 2018 года № 30/197-VI. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 21 декабря 2018 года № 5-2-198. Утратило силу решением маслихата города Семей области Абай от 4 декабря 2023 года № 14/84-VIII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Семей области Абай от 04.12.2023 № 14/84-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.

Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 510-бабының 1-тармағына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2003 жылғы 28 наурыздағы № 20/8-ІІ "Шығыс Казақстан облысының қалалар мен аудандардың аймаққа бөлу сұлбаларын бекіту туралы" (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1576 болып тіркелген) шешіміне, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 12 шілдедегі № 12/137-VI шешіміне және Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 171 "Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімшілік-аумақтық құрылысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысына сәйкес Семей қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2003 года № 20/8-ІІ "Об утверждении схем зонирования городов и районов Восточно-Казахстанской области", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1576) решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 12 июля 2017 года № 12/137-VI и постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 3 июля 2017 года № 171 "О внесении изменений в административно-территориальное устройство города Семей Восточно-Казахстанской области", маслихат города Семей РЕШИЛ:

1. Семей қаласы мен оның елді мекендері бойынша (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) бекітілген аймақ сұлбалары бойынша жер салығы мөлшерлемелері 1, 2-қосымшаларға сәйкес арттырылсын және азайтылсын.
2. Семей қаласы мәслихатының 2016 жылғы 29 қарашадағы № 8/60-VI "Жер салығының мөлшерлемелеріне түзету коэффициенттері туралы" (мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4777 болып тіркелген, 2016 жылғы 29 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.

1. Повысить и понизить ставки земельного налога по городу Семей и его населенным пунктам (за исключением придомовых земельных участков) по утвержденным схемам зонирования, согласно приложениям 1, 2.
2. Признать утратившим силу решение маслихата города Семей от 29 ноября 2016 года № 8/60-VI "О поправочных коэффициентах к ставкам земельного налога" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4777, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 29 декабря 2016 года).

Мысал үшін Қайнар ауылы бойынша, азайтылуы - 20,0 %:
0,48 теңге/ш.м - ауылдар бойынша жер салығының базалық мөлшерлемесі.
0,48 теңге/ш.м х 0,8 = 0,384 теңге/ш.м;
0,384 теңге/ш.м - 0,48 теңге/ш. м = - 0,096 теңге/ш.м;
- 0,096 : 0,48 х 100 %= - 20,0 %.
Мысал үшін Шүлбі кенті бойынша, + 50,0 % арттырылуы:
0,96 теңге/ш.м - кенттер бойынша жер салығының базалық мөлшерлемесі.
0,96 теңге/ш.м х 1,5 = 1,44 теңге/ш. м;
1,44 теңге /ш.м - 0,96 теңге/ш.м = + 0,48 теңге/ш.м;
+ 0,48 : 0,96 х 100%= + 50,0 %.

Расчет для примера по селу Кайнар, на понижение – 20,0 %:
0,48 тенге/кв.м - базовая ставка земельного налога по селам.
0,48 тенге/кв.м х 0,8 = 0,384 тенге/кв.м ;
0,384 тенге/кв.м - 0,48 тенге/кв.м = - 0,096 тенге/кв.м ;
- 0,096 : 0,48 х 100 %= - 20,0 %.
Расчет для примера по поселкe Шульбинск на повышение + 50,0 %:
0,96 тенге/кв.м - базовая ставка земельного налога по поселкам.
0,96 тенге/кв.м х 1,5 = 1,44 тенге/кв.м;
1,44 тенге/кв.м -0,96 тенге/кв.м = + 0,48 тенге/кв.м;
+ 0,48 : 0,96 х 100 %= + 50,0 %.