Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 19 ақпандағы № 121 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 22 ақпанда № 18339 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 2 (мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.07.2019 № 776 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Мемлекеттік кірістер органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 689 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12756 болып тіркелген, 2016 жылы 14 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидасын бекіту туралы.";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 121. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2019 года № 18339.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации).
2. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
3. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.07.2019 № 776 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 689 "Об утверждении Правил конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12756, опубликован 14 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Қоса беріліп отырған Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидасы бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидасында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру қағидасы.";
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру Қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 15-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы мониторингі органдары жедел-тергеу бөлімшелерінің (экономикалық тергеу қызметі) ұсталғандарды және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып жүру тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 128, 131-баптарының тәртібінде ұсталғандарды, сондай-ақ оларға қатысты ҚР ҚПК-нің 147-бабының негізінде сот күзетпен ұстауды санкциялаған адамдарды айдауылмен алып жүру жөніндегі міндетті орындау үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) Экономикалық тергеу қызметінде (бұдан әрі – ЭТҚ) және Комитеттің аумақтық органдарында (бұдан әрі – ЭТД) жедел қызметтердің қызметкерлерінің есебінен айдауыл топтар (бұдан әрі – Айдауыл) құрылады.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Айдауылдың қозғалысын бақылауды Комитеттің, ЭТД кезекші бөлімі орнатылған радио арналары және телефон байланысы бойынша үздіксіз жүзеге асырады.
8. Айдауылдың құрамын, аға айдауылды тағайындауды, нұсқама жүргізуді, байланыс тәртібін Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары (оны алмастыратын тұлға) айқындайды.";
12-тармақ мынадай редакция редакцияда жазылсын:
"12. Комитеттің, ЭТД жедел кезекшісі айдауылды жедел басқаруды қамтамасыз етеді және:
1) арнаулы автомобильдердің шығуы мен қайта келуін бақылап отырады;
2) жасақтардың қызмет ету аяқталған соң қаруларды, оқ-дәрілерді және басқа да оларға берілген арнаулы және техникалық құралдарды өз уақытында және толық тапсыруын қадағалайды.";
21-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Айдауылдау туралы тапсырысты Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарының (оны алмастыратын тұлға) қолымен және елтаңбалық мөрмен бекітіледі.";
27-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қажет болған кезде Комитеттің, ЭТД жедел кезекшісін хабардар ете отырып, медициналық көмек көрсету үшін медициналық мекемеге жеткізіледі.";

"1. Утвердить прилагаемые Правила конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)."
в Правилах конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов государственных доходов (служба экономических расследований),утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований)";
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" и определяют порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражу, оперативно-следственными подразделениями органов по финансовому мониторингу (служба экономических расследований).
2. Для выполнения задач по конвоированию лиц, задержанных в порядке, предусмотренных статьями 128, 131 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), а также лиц, в отношении которых судом санкционировано содержание под стражей на основании статьи 147 УПК РК в Службе экономических расследований (далее – СЭР) Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) и территориальных органах Комитета (далее – ДЭР) создаются конвойные группы (далее – конвой) из числа сотрудников оперативных служб.";
пункты 7 и 8 изложить следующей редакции:
"7. Контроль за передвижением конвоя осуществляется непрерывно, дежурной частью Комитета, ДЭР по установленным каналам радио и телефонной связи.
8. Состав, назначение старшего конвоя, проведение инструктажа, порядок связи, определяются заместителем руководителя, курирующим вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицом его замещающим).
При конвоировании женщин, в состав конвоя включаются сотрудники СЭР – женщины.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Оперативный дежурный Комитета, ДЭР обеспечивает оперативное руководство конвоя:
1) контролирует выезд специальных автомобилей и их возвращение;
2) следит за своевременной и полной сдачей нарядами по окончании несения службы оружия, боеприпасов и других выдаваемых им специальных и технических средств.";
часть вторую пункта 21 изложить в следующей редакции:
"Требование о конвоировании утверждается заместителем руководителя, курирующим вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицом его замещающим) и скрепляется гербовой печатью.";
часть вторую пункта 27 изложить в следующей редакции:
"При необходимости с уведомлением оперативного дежурного Комитета, ДЭР доставляется в медицинское учреждение для оказания медицинской помощи.";

28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Айдауылданушы жол үстінде қайтыс болған жағдайда аға айдауыл Комитеттің, ЭТД жедел кезекшісін хабардар етеді, ол қажетті тергеу әрекеттерін жүргізу үшін жақын орналасқан ішкі істер органынан жедел топты шақырады.
Тергеу әрекеттерін жүргізгеннен кейін, қайтыс болған адамның мәйітін тергеушінің қаулысы бойынша сот-медициналық сараптама жүргізу үшін жақын маңда орналасқан мәйітханаға жеткізіледі.
29. Күдіктілерді, айыпталушыларды елді мекендердің шегінде айдауылдау арнаулы автомобильдерде жүзеге асырылады.
Ерекше жағдайларда, арнаулы автомобиль болмаған кезде, таяу қашықтыққа айдауылдау Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарының (оны алмастыратын тұлға) рұқсатымен қызметтік жеңіл автокөлікпен жүзеге асырылуы мүмкін.";
32-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Айдауылдың құрамын, санын және қаруландыруды Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары (оны алмастыратын тұлға) айқындайды:";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Аға айдауыл түпкілікті барар пунктке дейін бара жатқан жолда Комитеттің, ЭТД кезекшісімен байланыс ұстап отыруға міндетті.
Айдауылданушылардың жүріп-тұруының қауіпсіздігін және сенімді күзетілуін қамтамасыз ету мақсатында арнаулы автомобильдер жарқылдағыш маяктармен, радиостанциялармен және Комитеттің, ЭТД кезекші бөлімінің пультіне дабыл беретін, жүргізуші мен айдауыл арасындағы сөйлесу құрылғыларымен жабдықталады.";
39-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Айдауылдау бағытының қашықтығы ұзақ болған жағдайда не әуе көлігі жалғыз қатынас құралы болып табылса тек Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарының (оны алмастыратын тұлға) рұқсатымен көліктегі ішкі істер органдарымен келісу бойынша әуе кемелерін және әуе кемесінің командирін пайдалануға рұқсат етіледі.";
47-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары (оны алмастыратын тұлға):";
48-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Түпкілікті барар пункттегі Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары (оны алмастыратын тұлға):";
56-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Түпкілікті барар пункттегі Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары (оны алмастыратын тұлға):";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. В случае смерти конвоируемого в пути следования, старший конвоя сообщает о данном факте оперативному дежурному Комитета, ДЭР, который вызывает оперативную группу ближайшего органа внутренних дел для проведения необходимым следственных действий.
После проведения следственных действий, доставляет труп умершего в ближайший морг для проведения судебно-медицинской экспертизы по постановлению следователя.
29. Конвоирование подозреваемых, обвиняемых в пределах населенного пункта осуществляется в специальных автомобилях.
В исключительных случаях, при отсутствии специального автомобиля, на небольшие расстояния конвоирование осуществляться на легковом служебном автотранспорте. Старший конвоя сообщает о данном факте оперативному дежурному Комитета, ДЭР.";
часть вторую пункта 32 изложить в следующей редакции:
"Состав, численность и вооружение конвоя определяется заместителем руководителя, курирующим вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицом его замещающим):";
пункт 38 изложить в следующей редакции;
"38. Старший конвоя поддерживает связь с дежурным Комитета, ДЭР в пути следования до пункта назначения.
В целях обеспечения безопасности движения и охраны конвоируемых, специальные автомобили оборудуются проблесковыми маячками, радиостанциями с выводом сигнала на пульт дежурной части Комитета, ДЭР переговорными устройствами между водителем и конвоем.";
часть первую пункта 39 изложить в следующей редакции:
"39. Перевозка конвоируемых воздушным транспортом допускается в случаях большой протяженности маршрута конвоирования, либо, когда воздушный транспорт является единственным средством сообщения, только с разрешения заместителя руководителя, курирующего вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лица его замещающего) по согласованию с органом внутренних дел на транспорте и уведомлением эксплуатанта воздушного судна и командира воздушного судна.";
абзац первый пункта 47 изложить в следующей редакции:
"47. Заместитель руководителя, курирующий вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицо его замещающее):";
абзац первый пункта 48 изложить в следующей редакции:
"48. Заместитель руководителя, курирующий вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицо его замещающее) пункта назначения:";
абзац первый пункта 56 изложить в следующей редакции:
"56. Заместитель руководителя, курирующий вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицо его замещающее) пункта назначения:";
пункт 57 изложить в следующей редакции:

"57. Күдіктілерді, айыпталушыларды межелі жерге жеткізгеннен кейін аға айдауыл әкелінген адамды сот, Комитет, ЭТД ғимараттарында уақытша ұстау бөлмесіне орналастырады, қолындағы кісенді шешеді.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Комитет, ЭТД ғимаратында тергеу әрекеттері аяқталғаннан кейін айдауылданушыны денесіне зақым келтірудің және тыйым салынған заттардың болмауына міндетті түрде сырт келбетін тексеріп, жеке тінту жасай отырып, тергеушіден қабылдап алады.
Анықталған жағдайда тыйым салынған заттарды алады, бұл туралы баянатпен Комитеттің, ЭТД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына (оны алмастыратын тұлға) баяндайды.";
64-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Нарядтың құрамын, түрін, санын, қызмет атқару кестесін Комитеттің, ҚМД басшысының құқық қорғау қызметі мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасары (оны алмастыратын тұлға) айқындайды, әйелдерді күзету кезінде, наряд құрамына ЭТҚ-ның әйел қызметкерлері кіреді.";
көрсетілген Қағидаға 1-қосымшаның оң жақтағы жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржы мониторингі органдары
жедел-тергеу бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
ұсталғандарды және
қамауға алынған адамдарды
айдауылмен алып жүру
қағидаларына
1-қосымша";
көрсетілген Қағидаға 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 8, 9 және 10-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 10 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 13.01.2022 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтүзбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 07.02.2023 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

"57. После доставления подозреваемых, обвиняемых к месту назначения старший конвоя помещает доставленного в комнату временного содержания в зданиях суда, Комитета, ДЭР, снимает наручники.";
пункта 60 изложить в следующей редакции:
"60. После окончания следственных действий в здании Комитета, ДЭР принимает конвоируемого от следователя, с обязательным проведением внешнего осмотра, личного досмотра на предмет наличия телесных повреждений и запрещенных предметов.
При обнаружении изымает запрещенные предметы, о чем докладывает рапортом заместителю руководителя, курирующему вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицу его замещающего).";
часть третью пункта 64 изложить в следующей редакции:
"Состав, вид, численность, график несения службы наряда определяется заместителем руководителя, курирующим вопросы правоохранительной деятельности Комитета, ДЭР (лицом его замещающим), при охране женщин в состав наряда включается сотрудники СЭР – женщины.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц,
заключенных под стражу
оперативно- следственными
подразделениями органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)";
приложения 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящему приказу.
5. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 10 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 13.01.2022 № 11 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 07.02.2023 № 1 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтүзбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. "Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтарындағы № 73 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16346 тіркелген, 2018 жылғы 19 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құжат жүйесінде ресми жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларында:
19-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) тауарларды кедендік тексеріп қарауды (қарап тексеруді) жүргізу кезінде уәкілетті лауазымды тұлға Кодекстің 413-бабы 2-тармағына сәйкес тауарларды кедендік тексеріп қарауды (қарап тексеруді) жүргізу бойынша әрекеттерді жүзеге асырады.
Уәкілетті лауазымды тұлға ақпараттық жүйе арқылы тауарларды кедендік тексеріп қарауды (қарап тексеруді) жүргізу үшін кедендік тексеріп қарауды (қарап тексеруді) (ол болған кезде) жүзеге асыратын лауазымды тұлғалар мамандандырылған (қарап тексеру тобына) бөлімшеге хабарлама жолдайды.
Тауарларға кедендік тексеріп қарауды (қарап тексеруді) жүргізу кезінде әкімшілік құқық бұзушылық белгілері анықталған жағдайда, уәкілетті лауазымды тұлға мемлекеттік кірістер органы басшысына не оны алмастырушы тұлғаға анықталған бұзушылықтар туралы дереу жазбаша түрде хабарлайды және ӘҚК-ге сәйкес шаралар қабылдайды.
Тауарларға кедендік тексеріп қарау (қарап тексеру) нәтижелері бойынша қылмыстық құқық бұзушылық белгілері бар бұзушылықтар анықталған кезде, уәкілетті лауазымды тұлға қаржы мониторингіорганының қылмыстық құқық бұзушылықтарды қарауға байланысты мәселелер құзыретіне кіретін тиісті бөлімшесіне осындай бұзушылықтар туралы ақпаратты береді.".
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 2 (мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 2 (мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 2 (мемлекеттік тіркеуден кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
4-қосымша

11. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 73 "Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16346, опубликован19 февраля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов):
в Правилах совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 19 изложить в следующей редакции:
"4) при проведении таможенного досмотра (осмотра) товаров уполномоченное должностное лицо осуществляет действия по проведению таможенного досмотра (осмотра) товаров в соответствии с пунктом 2 статьи 413 Кодекса.
Для проведения таможенного досмотра (осмотра) товаров уполномоченное должностное лицо посредством информационной системы направляет уведомление в специализированное подразделение (досмотровую группу), должностными лицами которого осуществляется таможенный досмотр (осмотр) (при ее наличии).
В случае обнаружения при проведении таможенного досмотра (осмотра) товаров признаков административного правонарушения, уполномоченное должностное лицо незамедлительно письменно информирует руководителя органа государственных доходов либо лицо, его замещающее, о выявленных нарушениях и принимает меры в соответствии с КоАП.
При выявлении по результатам таможенного досмотра (осмотра) товаров нарушений, содержащих признаки уголовного правонарушения, уполномоченное должностное лицо передает информацию о таких нарушениях в соответствующее подразделение органа по финансовому мониторингу, в чью компетенцию входят вопросы, связанные с рассмотрением уголовных правонарушений.".
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Перечень должностей оперативно-следственных подразделений Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
Сноска. Перечень утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации).
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 498
Перечень должностей оперативно-следственных подразделений территориальных органов Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе
Сноска. Перечень утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации).
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Приложение 1
к Правилам и условиям
внеконкурсного занятия
должностей в оперативно-
следственных подразделениях
органов по финансовому
мониторингу (служба
экономических расследований)
Форма
Сноска. Перечень утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации).
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121

Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
8-қосымша
Қаржы мониторингі органдары
жедел-тергеу бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
ұсталғандарды және қамауға
алынған адамдарды айдауылмен
алып жүру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жол журналы
Айдауыл___________________________________________
__________________________________________________
(Комитеттің, ЭТД атауы)
__________________________________________________
__________________________________________________
__________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
9-қосымша
Қаржы мониторингі органдары
жедел-тергеу бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
ұсталғандарды және қамауға
алынған адамдарды айдауылмен
алып жүру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Күдіктілерді, айыпталушыларды айдауылмен алып жүруге қойылатын талап
Комитеттің, ЭТД мөртаңбасы
Комитеттің, ЭТД басшысының
құқық қорғау қызметі мәселелеріне
жетекшілік ететін орынбасарына
(оны алмастыратын тұлғаға)
______________________________
Адамдарды (сыртқы бетінде барлығының аты-жөні) айдауылмен алып жүруге
20__ жылы "___"________ "__" сағат "__" минут
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(тергеу әрекеттерін, сот процесін жүргізу орны)
__________________________________________________________мекенжайы
бойынша айдауыл жіберуді сұраймын.
Айдауылмен алып жүруге жататын адамдар _________________________
(лауазымын, тегін көрсету)
қарауына түседі.
Тергеу әрекеті өндірісінің (сот процесінің) басталуы "__" сағат "__" минут.
Болжамды ұзақтығы _____________________________
(уақыт)
Тергеуші_______________________________________
(біліктілік сыныбы, тегі, қолы)
Қаржы мониторингі органдары
жедел-тергеу бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
ұсталғандарды және қамауға
алынған адамдарды айдауылмен
алып жүру қағидаларына
3-қосымша сыртқы беті
р/с
Т.А.Ә.
Туған жылы
ҚК қандай бабы бойынша күдікті, айыпталады
Ұстау орны, ТИ, УҰИ атауы
Ішкі оқшалау бойынша талап (сыбайластардан бөлек ұстауын көрсету)
Айдауылдың түрін көрсету (қарапайым, күшейтілген, ерекше)
Айдауылмен алып жүрудің тәртібі бойынша басқа да ұйғарымдар
Айдауылмен алып жүрген адамдарға тінтуді жүргізгеннің Т.А.Ә.
ТИ бастығының кезекші көмекшісінің, УҰИ кезекшісінің айдауылмен алып жүрген адамдарды қабылдағаны туралы мөрі қойылған қолхаты
Тергеуші ______________________________________________
(біліктілік сыныбы, тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
10-қосымша
Қаржы мониторингі органдары
жедел-тергеу бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
ұсталғандарды және қамауға
алынған адамдарды айдауылмен
алып жүру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Комитеттің, ЭТД мөртаңбасы
Кімге
__________________________
__________________________
(лауазымы, біліктілік сыныбы,
тегі, аты, әкесінің аты)
Ұйғарым
Осы ұйғарымды табыс еткен адам
__________________________________________________________________
(Комитеттің, ЭТД атауы)
күдіктілер мен айыпталушыларды
_________________________________________________________________ға
(Комитеттің, соттың, ЭТД атауы)
айдауылмен алып жүру және қабылдау (тапсыру) үшін аға айдауыл
болып тағайындалды.
Ұйғарым 20 __ жылғы "___" __________ бойынша жарамды.
М.О.
Комитеттің, ЭТД басшысының
құқық қорғау қызметі мәселелеріне
жетекшілік ететін орынбасары
(оны алмастыратын тұлға)
_______________________________
(біліктілік сыныбы, тегі, қолы)
Қаржы мониторингі органдары
жедел-тергеу бөлімшелерінің
(экономикалық тергеу қызметі)
ұсталғандарды және қамауға
алынған адамдарды айдауылмен
алып жүру қағидаларына
4-қосымша сыртқы беті
Айдауылдың құрамы
р/с №
Т.А.Ә.
Лауазымы, біліктілік сыныбы
Қарудың түрі, нөмірі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
11-қосымша

Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Сноска. Приложение 5 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Сноска. Приложение 6 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Сноска. Приложение 7 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Приложение 2
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц,
заключенных под стражу
оперативно- следственными
подразделениями органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Форма
Путевой журнал
конвоя _____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(Комитет, наименование ДЭР)
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Приложение 3
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц,
заключенных под стражу
оперативно-следственными
подразделениями органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Форма
Требование на конвоирование подозреваемых, обвиняемых
Штамп Комитета, ДЭР
Заместителю руководителя,
курирующему вопросы
правоохранительной
деятельности Комитета, ДЭР
(лицу его замещающего)
_________________________
Прошу выслать конвой на "__" часов"__" минут, "___" ____20__ года.
для конвоирования лиц (поименно на обороте) в
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(место проведения следственного действия, судебного процесса)
по адресу _______________________________________________________________________
Подлежащие конвоированию лица поступают в распоряжение
________________________________________________________________________________
(указать должность, фамилию)
Начало производство следственного действия (судебного процесса) в "__" часов"__" минут.
Ориентировочная продолжительность ______________________________________________
(время)
Следователь _____________________________________________________________________
(квалификационный класс, фамилия, подпись)
Оборотная сторона
приложения 3
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц,
заключенных под стражу
оперативно-следственными
подразделениями органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)
п/п
Ф.И.О.
Год рождения
По какой ст. УК подозревается, обвиняется
Место содержания, наименование СИ, ИВС
Требование по внутренней изоляции (указать раздельное содержание от соучастников)
Указать вид конвоя (обыкновенный, усиленный, особый)
Другие предписания по порядку конвоирования
Ф.И.О., производившего обыск конвоируемых
Расписка дежурного помощника начальника СИ, дежурного ИВС о приеме конвоируемых с приложением печати
Следователь _____________________________________________________________
(квалификационный класс, фамилия, подпись)
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Приложение 4
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц,
заключенных под стражу
оперативно-следственными
подразделениями органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических расследований)
Форма
Штамп Комитета, ДЭР
Кому _______________________
(должность, квалификационный класс,
____________________________
фамилия, имя, отчество)
Предписание
Предъявитель настоящего предписания назначен старшим конвоя
_______________________________________________________________________________
(Комитет, наименование ДЭР)
для конвоирования и приема (сдачи) подозреваемых и обвиняемых в (на)
________________________________________________________________________________
(Комитет, наименование суда, ДЭР)
Предписание действительно по "___" _____________ 20__года
Место печати
Заместитель руководителя, курирующий вопросы правоохранительной деятельности
Комитета, ДЭР (лицо его замещающее) ______________________________________________
(квалификационный класс, фамилия, подпись
Оборотная сторона
приложения 4
к Правилам конвоирования
задержанных и лиц,
заключенных под стражу
оперативно-следственными
подразделениями органов по
финансовому мониторингу
(служба экономических
расследований)
Состав конвоя
№ п/п
Ф.И.О.
Должность, квалификационный класс
Вид, номер оружия
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121

Ескерту. 11-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтүзбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
12-қосымша
Ескерту. 12-қосымшаның күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 11 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 121
Сноска. Приложение 12 утратило силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).