"Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 179 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 2 сәуірде № 18455 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 01.08.2022 № 314-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 100-бабының 2-тармағы 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12730 болып тіркелген, 2016 жылғы 16 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінін Экспортты дамыту және ілгерілету департаменті заңнама белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года № 179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 апреля 2019 года № 18455. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 01.08.2022 № 314-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 2 статьи 100 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12730, опубликован 25 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту по развитию и продвижению экспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
20__ жылғы "___" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
20__ жылғы "___" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
20__ жылғы "___" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, қорғаныс және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
20__ жылғы "___" ____________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
20__ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2019 жылғы 2 сәуірдегі
№ 179 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 1128 бұйрығына
1-қосымша
Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 100-бабының 2-тармағы 13) тармақшасына сәйкес әзірленген және отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібін айқындайды.
2. Шығындардың бір бөлігін өтеу индустриалды-инновациялық қызмет субъектілеріне оларды ілгерілету бойынша шығындар ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлар тізбесі (бұдан әрі – тізбе) негізінде және ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде беріледі.
3. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі ұсынылатын өтінімнің және оған қоса берілетін құжаттардың, ақпараттың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібі
4. Тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу мынадай түрлері бойынша жүргізіледі:
1) шетелде тауарды жарнамалауға байланысты шығындар:
бұқаралық ақпарат құралдары (баспасөз, телевидение, радио, интернет-ресурс), мамандандырылған және жарнамалық журналдар мен каталогтар арқылы шетелдегі жарнамаға;
қоғамдық орындардағы шетелдегі жарнамаға (баннерлер, кермелер, лайт-бокстар, аудио-бейнероликтердің көрсетілімі, көлік құралдарының сыртқы беттеріндегі жарнамаға), қоғамдық көлік салондарындағы жарнамаға;
осы мақсаттарға арналған аудио-бейнероликтерді және жарнама материалдарын дайындауға, жарнамалық конструкцияларды және сыртқы парақшаларын жалға алуға;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"___" ______________ 20__ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"___" ______________ 20__ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"___" ______________ 20__ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
"___" ______________ 20__ года
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"___" ______________ 20__ года
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 2 апреля 2019 года № 179
Приложение 1 к приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 1128
Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13) пункта 2 статьи 100 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и определяют порядок возмещения части затрат субъектам индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров.
2. Возмещение части затрат предоставляется субъектам индустриально-инновационной деятельности на основании перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению (далее – перечень) и в пределах средств, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год.
3. Субъект индустриально-инновационной деятельности обеспечивает полноту и достоверность предоставляемой заявки и прилагаемых к ней документов, информации, исходных данных, расчетов, обоснований.
Глава 2. Порядок возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров
4. Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров производится по следующим видам:
1) затраты, связанные с рекламой товаров за рубежом:
на рекламу за рубежом через средства массовой информации (печатные, телевидение, радио, интернет-ресурсы), специализированные и рекламные журналы и каталоги;
на рекламу за рубежом в общественных местах (баннеры, растяжки, лайт-боксы, трансляция аудио-видеороликов, реклама на наружных поверхностях транспортных средств), реклама в салонах общественного транспорта;
на изготовление предназначенных на эти цели аудио-видеороликов и рекламных материалов, аренду рекламных конструкций и поверхностей;

2) шетелдік көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға тікелей қатысу шығындары:
тіркеу жарнасын төлеуге;
көрме алаңдарын жалға алуға;
көрме стендтерін, қосалқы жабдықтарды дайындауға (жалға алуға) монтаждауға/бөлшектеуге;
көрме алаңдарын әзірлеуге, дизайнына және ресімдеуге;
жарнамалық - үлестірме материалдарын әзірлеуге, дизайнына, аударуға және дайындауға;
көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға қатысатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің 2 (екі) қызметкерінің экономикалық класта ұшуына;
бес тәуліктен аспайтын мерзімге, осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген шетелдік көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға қатысатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері қызметкерлеріне қонақ үй нөмірлерін жалдау бойынша шығыстарды өтеудің шекті cомаларынан АҚШ долларында және евродан (тәулігіне қызметкерге) аспайтын мөлшерде көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға қатысатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің 2 (екі) қызметкерінің тұруына;
3) шетелде тарату үшін мамандандырылған каталогты әзірлеумен, шетел тілдеріне аударумен және басып шығарумен байланысты шығындар;
4) шетелде өкілдікті, сауда нүктесін және қойманы ұстауға арналған шығындар:
өкілдіктің кеңсе үй-жайларын жалға алуға/қосымша жалға алуға төлеміне;
сауда алаңдарын және қойманы жалға алуға/қосымша жалға алу төлеміне;
5) шетелде тауар белгілерін (бренд) тіркеумен байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар;
6) шетелде өнімді сертификаттауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар;
7) тауарларды жеткізумен байланысты шығындар:
теміржол көлігімен:
магистралдық теміржол желісіне, локомотив тартуына және жүк коммерциялық жұмыстар тарифті төлеуге бағытталған, жөнелту пуктінен Қазақстан Республикасының шекарасы арқылы теміржол өткізу пунктеріне дейін тауарларды жеткізу кезінде тартқан шығындар өтеледі;
автомобиль көлігімен:
жөнелту пунктінен халықаралық және республикалық мағызы бар автомобиль жолдары бойымен Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы арқылы халықаралық өткізу пункттеріне дейін шығындар өтеледі.
5. 4-тармақтың 1) - 7) тармақшаларында көрсетілген кәсіпкерлік субъектілерінің санаттарына байланысты индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне негізделген және құжат түрінде расталған шығындар мынадай тәртіпте өтеледі:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге берілген сомадан 30% мөлшерінде;
2) орта кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге берілген сомадан 50% мөлшерінде;

2) затраты на прямое участие в зарубежных выставках, ярмарках, фестивалях:
на оплату регистрационного взноса;
на аренду выставочных площадей;
на изготовление (аренду), монтаж/демонтаж выставочных стендов, дополнительного оборудования;
на разработку, дизайн и оформление выставочных площадей;
на разработку, дизайн, перевод и изготовление рекламно-раздаточных материалов;
на перелет экономическим классом 2 (двух) сотрудников субъекта индустриально-инновационной деятельности, принимающих участие в выставках, ярмарках, фестивалях;
на проживание 2 (двух) сотрудников субъекта индустриально-инновационной деятельности, принимающих участие в выставках, ярмарках, фестивалях в размерах, не превышающих предельные суммы возмещения расходов по найму гостиничных номеров сотрудникам субъектов индустриально-инновационной деятельности, принимающим участие в зарубежных выставках, ярмарках, фестивалях в долларах США и евро (в сутки на одного сотрудника), указанные в приложении 1 к настоящим Правилам, на срок не более пяти суток;
3) затраты, связанные с разработкой, переводом на иностранные языки и изданием специализированного каталога для распространения за рубежом;
4) затраты на содержание представительства, торговой площади и склада за рубежом:
на оплату аренды/субаренды офисных помещений представительства;
на оплату аренды торговых площадей и склада;
5) затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков (бренда) за рубежом;
6) затраты на проведение процедур, связанных с сертификацией товаров за рубежом;
7) затраты, связанные с доставкой товаров:
железнодорожным транспортом:
возмещаются затраты, направленные на оплату тарифа за магистральную железнодорожную сеть, локомотивную тягу и грузовые коммерческие работы, понесенные при доставке товаров от пункта отправления до железнодорожных пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан;
автомобильным транспортом:
возмещаются затраты от пункта отправления до международных пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан по автомобильным дорогам международного и республиканского значения.
5. В зависимости от категории субъектов предпринимательства, указанных в подпунктах 1) – 7) пункта 4 субъектам индустриально-инновационной деятельности возмещаются обоснованные и документально подтвержденные затраты в следующем порядке:
1) субъектам крупного предпринимательства в размере 30% от суммы, предъявленной к возмещению;
2) субъектам среднего предпринимательства в размере 50% от суммы, предъявленной к возмещению;

3) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге берілген сомадан 60% мөлшерінде.
6. Осы Қағидалардың 4-тармағының 1) - 7) тармақшыларында көрсетілген шығынның бір бөлігінің өтеу Қазақстан Республикасының жанама салығын (қосымша құн салығы және акциздер) есептеусіз жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 4-тармағының 1) - 6) тармақшыларында көрсетілген түрлері бойынша шығынның бір бөлігін өтеуідің шекті мөлшері ағымдағы қаржы жылында бір индустриалық-инновациялық қызмет субъектісіне отыз мың айлық есептік көрсеткіштерден аспауы тиіс.
Осы Қағидалардың 4-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген шығынның бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері тиісті қаржыжылы ішінде бір индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне осы Қағидалардың 1-тармағында көрсетілген мақсаттарда берілетін түрі бойынша ағымдағы қаржы жылына бөлінген қаржы қаражатының көлемнен 1/50 асуы тиіс.
Шығынның бір бөлігінің өтеу лимиті жүк автомобилімен тауарларды жеткізу кезінде жүгірістің 1 (бір) шақырымына 300 (үш жүз) теңгеден астам емесін құрайды.
7. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргізіледі. Шетелдік валютада жұмсалған шығындарды қайта есептеу индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің мәлімделген шығыстары бойынша орындалған жұмыстарға/көрсетілетін қызметтерге төлеу үшін төлемді аудару күніндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің валюта бағамы бойынша жүзеге асырылады.
8. Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу бойынша өтінімдерді қабылдауды (бұдан әрі – өтінім) Экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институты (бұдан әрі – Оператор) жүзеге асырады.
9. Оператор индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) тапсырмасы бойынша республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында және export.gov.kz веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) өтінімдерді қабылдау орны мен оған қоса берілетін құжаттарды көрсете отырып, өтінімдерді қабылдау, олардың қабылданғанын жүзеге асыратын Оператордың атауы, өтінімдерді қабылдаудың аяқталған күні туралы хабарландыруды, сондай-ақ толық ақпаратты қамтитын интернет-ресурсқа сілтемелерді орналастырады.
Өтінімдерді қабылдау бұқаралық ақпарат құралдарында және веб-порталда хабарландыру жарияланғаннан кейін кемінде бір ай өткен соң аяқталуы тиіс.
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі сәйкес келуге тиіс талаптар, өтінім нысаны және оған қоса берілетін құжаттар мен материалдардың тізбесі Уәкілетті органның интернет-ресурсында және веб-порталда орналастырылады.

3) субъектам малого предпринимательства в размере 60% от суммы, предъявленной к возмещению.
6. Возмещение части затрат, по видам, указанным в подпунктах 1) – 7) пункта 4 настоящих Правил, осуществляется без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) Республики Казахстан.
Предельный размер возмещения части затрат, по видам указанным в подпунктах 1) – 6) пункта 4 настоящих Правил не может превышать тринадцати тысяч месячных расчетных показателей на одного субъекта индустриально-инновационной деятельности в текущем финансовом году.
Предельный размер возмещения части затрат по виду, указанному в подпункте 7) пункта 4 настоящих Правил, предоставляемый одному субъекту индустриально-инновационной деятельности в течение соответствующего финансового года на цели, указанные в пункте 1 настоящих Правил, не может превышать 1/50 от объема выделенных финансовых средств на текущий финансовый год.
Лимит возмещения части затрат, при доставке товаров грузовым автомобилем составляет не более 300 (триста) тенге на 1 (один) километр пробега.
7. Возмещение части затрат производится в национальной валюте Республики Казахстан. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан на дату перечисления платежа за выполненные работы/услуги субъектом индустриально-инновационной деятельности по заявленным затратам.
8. Прием заявок по возмещению части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров (далее – заявка) осуществляется Национальным институтом развития в области развития и продвижения экспорта (далее – Оператор).
9. Оператор по поручению уполномоченного органа в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности (далее – Уполномоченный орган) размещает в республиканских средствах массовой информации и на веб-портале еxport.gov.kz (далее – веб-портал) объявление о приеме заявок с указанием места приема заявок и прилагающиеся к ним документы, наименование оператора, осуществляющего их прием, даты завершения приема заявок, а также ссылки на интернет-ресурс, содержащий подробную информацию.
Прием заявок должен завершаться не ранее, чем через месяц после опубликования объявления в средствах массовой информации и на веб-портале.
Требования, которым должен соответствовать субъект индустриально-инновационной деятельности, форма заявки и перечень прилагаемых к ней документов и материалов размещаются на интернет-ресурсе Уполномоченного органа и веб-портале.

10. Оператор өтінімді қабылдау күні, уақыты және оны қарау кезеңі туралы мәліметтерді веб-порталда орналастырады.
11. Оларды қабылдау аяқталған күннен кейін келіп түскен өтінімдер индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне тиісті хабарлама жібере отырып, қайтарылуы тиіс.
12. Осы Қағидалардың 4-тармағының 1) - 7) тармақшаларында көрсетілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға өтінім мынадай құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады:
1) сараптама актілерімен және/немесе индустриялық сертификатпен бірге "СТ-KZ", сондай-ақ "СТ-1" және/немесе "СТ-2" және/немесе "А" және/немесе "түпнұсқа" нысанындағы тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың көшірмелері;
2) төлем шығындары оларды өтеу үшін өтінімге енгізілген шартқа қосымшаларымен бірге жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді орындауға арналған шарттың (шарттардың) көшірмесі;
3) шығындардың бір бөлігін өтеу туралы келісім жасасу жоспарланып отырған айдың алдындағы айдың 1-ші күнгі жағдай бойынша есепке алуды мемлекеттік кірістер органы жүргізетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер.
Шетелдік көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға тікелей қатысуға арналған жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді орындауға арналған шарт болмаған жағдайда – шетелдік көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға тікелей қатысуға арналған өтінімдердің көшірмелері;
4) Төлем шоттарының (егер төлем құжаттарында көзделсе), шот-фактуралардың (инвойстың) көшірмелері және/немесе орындалған жұмыстар/көрсетілетін қызметтер актілері, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді төлеу фактісін растайтын төлем құжаттары.
5) тауарды жеткізуге арналған шарттың көшірмесі;
6) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің бірінші басшысы және бас бухгалтері (бар болса) расталған тауарларды жеткізу бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің іс жүзінде шеккен шығындарын растайтын мынадай құжаттардың көшірмелері:
тауарларды жеткізу шығындары бойынша жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді орындауға арналған жасасқан шарт;
тауарларды жеткізуді жүзеге асыруға байланысты жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді орындауға арналған шот-фактура;
тауарларды жеткізуді жүзеге асыруға байланысты жұмыстарға/көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған шот;
орындалған жұмыстардың/көрсетілетін қызметтердің актілері немесе тауарларды жеткізуді жүзеге асыруды растайтын өзге де құжаттар;
7) тауар-көлік жүк түбіршектердің құжаттарының, автомобиль және теміржол көлігінде жүкті қабылдау туралы квитанциялардың көшірмелері;

10. Сведения о дате, времени приема заявки и стадии ее рассмотрения, размещаются Оператором на веб-портале.
11. Заявки, поступившие после даты завершения их приема, подлежат отклонению с направлением соответствующего уведомления субъекту индустриально-инновационной деятельности.
12. Заявка на получение возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности, указанных в подпунктах 1) - 7) пункта 4 настоящих Правил составляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением следующих документов:
1) копии документов, подтверждающих происхождение товара (сертификаты о происхождении товара) формы "CT-KZ", а также "СТ-1" и/или "СТ-2" и/или "А" и/или "Оригинал" с актами экспертизы и/или индустриальный сертификат;
2) копия договора (договоров) на выполнение работ/услуг с приложениями к договору, затраты на оплату которого включены в заявку для их возмещения;
3) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется органом государственных доходов, по состоянию на 1-ое число месяца, предшествующего месяцу, в котором планируется заключение соглашения о возмещении части затрат;
В случае отсутствия договора на выполнение работ/услуг на прямое участие в зарубежных выставках, ярмарках, фестивалях – копии заявок на прямое участие в зарубежных выставках, ярмарках, фестивалях;
4) копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах), счетов-фактур (инвойса) и/или акты выполненных работ/услуг, а также платежные документы, подтверждающие факт оплаты субъектом индустриально-инновационной деятельности работ/услуг.
5) копия договора на поставку товара;
6) заверенные первым руководителем и главным бухгалтером (при наличии) субъекта индустриально-инновационной деятельности копии следующих документов, подтверждающие фактически понесенные затраты субъекта индустриально - инновационной деятельности по доставке товаров:
заключенный договор на выполнение работ/услуг по затратам на доставку товаров;
счет-фактура на выполнение работ/услуг, связанных с осуществлением доставки товаров;
счет на оплату работ/услуг, связанных с осуществлением доставки товаров;
акты выполненных работ/услуг или иные документы, подтверждающие осуществление доставки товаров;
7) копии товаро-транспортных накладных, квитанций о приеме груза на автомобильном и железнодорожном транспорте;

8) жасалған шарттар бойынша отандық өңделген тауарларды жеткізуге байланысты ақшалай қаражаттың түсуі туралы Қазақстан Республикасының резиденті - екінші деңгейдегі банктің анықтамасы;
9) 2 (екі) жылдан кем емес мерзімде тауарларды жеткізу жөніндегі қызметті жүзеге асырғанын растайтын тасымалдаушыға қатысты ғана ұсынылатын құжаттардың көшірмелері;
10) тауарларды жеткізу кезінде пайдаланылған көлік құралының мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі;
11) тауарларды жеткізу кезінде пайдаланылған көлік құралының меншігінде немесе жалдауында болуын растайтын құжаттардың көшірмелері;
13. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі шығындардың түрлері бойынша қосымша мынадай құжаттарды ұсынады:
1) тауарларды шетелде жарнамалауға арналған шығындар бойынша:
шетелде тауарларды жарнамалау бойынша қызметтер көрсетуге арналған шарттар және осы жарнамаға шығындарды растайтын құжаттар;
каталогтардың, газеттердің немесе өзге де баспа басылымдарының, мамандандырылған және жарнамалық журналдардың, тауарлар жарнамасы бар каталогтардың түпнұсқалары (оның ішінде тауар және өндіруші туралы жарнамалық мақалалармен);
телевизиялық жарнаманың бейне нұсқалары (USB флэш жинақтағыштар);
аудио және/немесе бейнероликтердің көрсетілуін растайтын құжаттардың көшірмелері (медиажоспарлар, эфирлік анықтамалар және/немесе жарнаманың расталған шығу кестелері);
радиодағы жарнаманың аудио нұсқалары (USB флэш жинақтағыштар);
шартқа сәйкес орындар мен жарнамалық алаңдарды толық қамтитын қоғамдық орындарда жүргізілген жарнама туралы 2592х1944 пиксельден кем емес рұқсаты бар түрлі-түсті фотоесептер;
шартқа сәйкес орындар мен жарнамалық алаңдарды толық қамтитын көлік құралдарының сыртқы беттеріне жүргізілген жарнама туралы 2592х1944 пиксельден кем емес рұқсаты бар түрлі-түсті фотоесептер;
шартқа сәйкес орындар мен жарнамалық алаңдарды толық қамтитын қоғамдық көлік салондарында жүргізілген жарнама туралы 2592х1944 пиксельден кем емес рұқсаты бар түрлі-түсті фотоесептер;
2) шетелдік көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға қатысуға арналған шығындар бойынша:
түсірілім орны мен күнін көрсете отырып, шетелдік көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға қатысу туралы 2592х1944 пиксельден кем емес рұқсаты бар түрлі-түсті фотоесептер, кемінде 3 (үш) дана;
жарнамалық-тарату материалдарының түпнұсқа даналары;
ұшу және тұру бойынша құжаттардың көшірмелері: авиабилеттер, отырғызу талондары, шот-фактуралар және авиабилеттерді сатып алу және тұру бойынша орындалған жұмыстардың актілері, сондай-ақ олардың төленгенін растайтын құжаттар;
осы көрмелерге, жәрмеңкелерге, фестивальдарға қатысу үшін қызметкерлерді іссапарға жіберу туралы бұйрықтың көшірмесі және іссапар куәліктері;

8) справка банка второго уровня - резидента Республики Казахстан о поступлении денежных средств, связанных с доставкой отечественных обработанных товаров по заключенным договорам;
9) копии документов, представляемые только в отношении перевозчика, подтверждающие осуществление им деятельности по доставке товаров, сроком не менее 2 (двух) лет;
10) копия свидетельства о государственной регистрации транспортного средства, которое было использовано при доставке товаров;
11) копии документов, подтверждающих наличие в собственности или аренде транспортного средства, которое использовано при доставке товаров.
13. Субъектом индустриально-инновационной деятельности дополнительно представляются следующие документы по видам затрат:
1) по затратам на рекламу товаров за рубежом:
договора на оказание услуг по рекламе товаров за рубежом и документы, подтверждающие затраты на данную рекламу;
оригиналы каталогов, газет или иных печатных изданий, специализированных и рекламных журналов, каталогов с рекламой товаров (в том числе рекламными статьями о товаре и производителе);
видеоверсии телевизионной рекламы (USB флэш накопители);
копии документов, подтверждающих трансляцию аудио и/или видеороликов (медиапланы, эфирные справки и/или графики подтвержденных выходов рекламы);
аудио версии рекламы на радио (USB флэш накопители);
цветные фотоотчеты с разрешением не менее 2592х1944 пикселей о проведенной рекламе в общественных местах с полным охватом мест и рекламных площадей в соответствии с договором;
цветные фотоотчеты с разрешением не менее 2592х1944 пикселей о проведенной рекламе на наружных поверхностях транспортных средств с полным охватом мест и рекламных площадей в соответствии с договором;
цветные фотоотчеты с разрешением не менее 2592х1944 пикселей о проведенной рекламе в салонах общественного транспорта с полным охватом мест и рекламных площадей в соответствии с договором;
2) по затратам на участие в зарубежных выставках, ярмарках, фестивалях:
цветные фотоотчеты с разрешением не менее 2592х1944 пикселей об участии в зарубежных выставках, ярмарках, фестивалях с указанием места и даты съемки, не менее 3 (трех) штук;
оригинальные экземпляры рекламно-раздаточных материалов;
копии документов по перелету и проживанию: авиабилеты, посадочные талоны, счет-фактуры и акты выполненных работ по приобретению авиабилетов и проживанию, а также документы, подтверждающие их оплату;
копия приказа о командировании сотрудников для участия в данных выставках, ярмарках, фестивалях и командировочные удостоверения;

3) каталогты әзірлеу және басып шығару шығындары бойынша:
каталогтың түпнұсқасы;
каталогты тарату және олардың саны туралы бірінші басшының қолы қойылған индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі анықтамасының түпнұсқасы;
жүкқұжаттың көшірмесі (каталогты пошта қызметі арқылы жөнелткен жағдайда);
көлік жүкқұжатының көшірмесі (авиа, авто, теміржол көлігі арқылы каталогтар жөнелтілген жағдайда);
4) шетелдегі өкілдікті, сауда алаңын немесе нүктесін, қойманы күтіп-ұстауға арналған шығындар бойынша:
өкілдікті тіркеу туралы құжаттың көшірмесі;
түсірілімнің орны мен күні көрсетілген өкілдіктің офистік үй-жайы фотосуретінің көшірмесі;
түсіру орны мен күні көрсетілген сауда алаңдары, қойманың фотосуретінің көшірмесі;
өкілдікті қаржыландыруды растайтын құжаттардың көшірмелері;
5) шетелде тауар белгілерін (брендті) тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар бойынша:
тіркеу құжаттарының көшірмелері (сертификаттар);
6) шетелде сертификаттауға байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар бойынша:
тауарларды сертификаттаудан өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері (сертификаттар, рұқсаттар және басқа да құжаттар).
7) тауарларды жеткізуге байланысты шығындар бойынша:
жол парақтарының көшірмелері;
тауарларды автомобиль көлігімен жеткізген жағдайда - автомобиль жолдарын басқару жөніндегі Ұлттық оператордан алынған халықаралық және Республикалық маңызы бар автомобиль жолының жөнелту пунктінен Қазақстан Республикасының халықаралық автомобиль өткізу пункттеріне дейінгі ұзындығы туралы мәліметтер.
14. Өтінім және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде ресімделеді.
Құжаттарды шет тілінде ұсынған жағдайда, индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі олардың мемлекеттік немесе орыс тілдеріне нотариалды куәландырылған аудармасын қамтамасыз етеді.
15. Қарау үшін индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өтінімдері жіберіледі:
1) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (ЕАЭО СЭҚ БТН) 6 және одан да көп белгілері деңгейіндегі тауар позицияларына сәйкес келетін, тізбеге енгізілген өнімдерді сатуды жүзеге асыратын;
2) өз тауарларын ілгерілету бойынша шығындар туралы мәліметтерді қамтитын:
осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген шығындар түрлеріне жатады;
осы Қағидалардың 4-тармағының 1) - 6) тармақшаларында көрсетілген шығындар түрлері бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күнге дейін екі жылдан ерте емес жұмсалған шығындарды;
осы Қағидалардың 4-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген шығындар түрлері бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері 2019 жылғы 1 қаңтардан кейін, өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыру шыққан күнге дейін бір жылдан ерте емес жұмсалған шығындарды қамтиды.

3) по затратам на разработку и издание каталога:
оригинал каталога;
оригинал справки субъекта индустриально-инновационной деятельности за подписью первого руководителя о распространении каталога и их количестве;
копии накладной (в случае отправления каталога посредством почтовой службы);
копии транспортной накладной (в случае отправления каталогов посредством авиа, авто, железнодорожного транспорта);
4) по затратам на содержание представительства, торговой площади, склада за рубежом:
копия документа о регистрации представительства;
копия фотографии офисного помещения представительства с указанием места и даты съемки;
копия фотографии торговой площади, склада с указанием места и даты съемки;
копии документов, подтверждающих финансирование представительства;
5) по затратам на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков (бренда) за рубежом:
копии регистрационных документов (сертификаты);
6) по затратам на проведение процедур, связанных с сертификацией товаров за рубежом:
копии документов, подтверждающих прохождение сертификации товаров (сертификаты, разрешения и другие документы).
7) по затратам, связанным с доставкой товаров:
копии путевых листов;
в случае доставки товаров автомобильным транспортом – сведения о протяженности автомобильной дороги международного и республиканского значения от пункта отправления до международных автомобильных пунктов пропуска Республики Казахстан, полученные от Национального оператора по управлению автомобильными дорогами.
14. Заявка и прилагаемые к ней документы оформляются на государственном и/или русском языках.
В случае предоставления документов на иностранном языке, субъект индустриально-инновационной деятельности обеспечивает их нотариально-заверенный перевод на государственный или русский языки.
15. Для рассмотрения допускаются заявки субъектов индустриально-инновационной деятельности:
1) осуществляющих реализацию продукции, которая соответствует товарным позициям на уровне 6 и более знаков единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (ЕТН ВЭД ЕАЭС), включенным в перечень;
2) содержащие сведения о затратах по продвижению своих товаров, которые:
относятся к видам затрат, указанным в пункте 4 настоящих Правил;
были понесены субъектами индустриально-инновационной деятельности по видам затрат, указанным в подпунктах 1) - 6) пункта 4 настоящих Правил, не ранее двух лет до даты выхода объявления о приеме заявок;
были понесены субъектами индустриально-инновационной деятельности по видам затрат, указанным в подпункте 7) пункта 4 настоящих Правил, после 1-го января 2019 года, не ранее одного года до даты выхода объявления о приеме заявок.

Осы Қағидалардың 12 және 13-тармақтарында көрсетілген құжаттар тізбесін қоса бере отырып, осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған өтінім Операторға құжаттардың электрондық көшірмелерін немесе өтінімге қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған веб-портал арқылы электрондық құжаттарды қоса бере отырып, қағаз тасығышта нөмірленген түрде ұсынылады.
Өтінімде шегерімдердің, қосып жазулардың, сызылған сөздердің және өзге де келісілмеген түзетулердің болуына жол берілмейді.
16. Оператор өтінімдерді қабылдағаннан және тіркегеннен кейін 7 (жеті) жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға арналған өтінімнің түйіндемесін дайындайды.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу, дара кәсіпкердің мәртебесі, кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы, берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді Оператор тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қажетті мәліметтер болмаған жағдайда, Оператор уәкілетті мемлекеттік органдардан және индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінен растайтын құжаттарды сұратуға құқылы.
17. Осы Қағидалардың 12 және 13-тармақтарында көрсетілген ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, Оператор өтінім түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне ескертулерді 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жою үшін тиісті ескертулерді жібереді.
18. Оператор ескертулер болмаған немесе жойылған жағдайда, өтінімді және өтінімнің түйіндемесін Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу жөніндегі ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына жібереді.
19. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу туралы өтінімді Комиссия қарайды, оның құрамын Уәкілетті орган бекітеді.
Комиссияға Уәкілетті органның, мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың, Экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институтының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері кіреді.
Комиссияның отырысы тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
20. Комиссия Оператор өтінімді және өтінім түйіндемесін алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы тиісті шешім шығарады.
Уәкілетті орган Комиссия отырыстарының аудио немесе бейнежазбасын қамтамасыз етеді.

Заявка, составленная по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением перечня документов, указанных в пунктах 12 и 13 настоящих Правил представляется Оператору в пронумерованном виде на бумажном носителе с приложением электронных копий документов, или электронных документов посредством веб-портала удостоверенных электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать заявку.
В заявке не допускается наличие подчисток, приписок, зачеркнутых слов и иных неоговоренных исправлений.
16. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней после приема и регистрации заявок рассматривает их на соответствие требованиям настоящих Правил и готовит резюме заявки на получение возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о государственной регистрации/перерегистрации юридического лица, статусе индивидуального предпринимателя, категории субъекта предпринимательства, об отсутствии (наличии) задолженности, Оператор получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае отсутствия в государственных информационных системах необходимых сведений Оператор имеет право запрашивать подтверждающие документы от уполномоченных государственных органов и субъекта индустриально-инновационной деятельности.
17. В случае неполноты представленных документов, указанных в пунктах 12 и 13 настоящих Правил, Оператор в течение 3 (трех) рабочих дней с момента поступления заявки направляет соответствующие замечания субъекту индустриально-инновационной деятельности для устранения замечаний в течение 7 (семи) рабочих дней.
18. В случае отсутствия замечаний или их устранения Оператор направляет заявку и резюме заявки на рассмотрение Межведомственной комиссии по возмещению части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности (далее – Комиссия).
19. Заявка о возмещении части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности рассматривается Комиссией, состав которой утверждает Уполномоченный орган.
В Комиссию входят представители Уполномоченного органа, заинтересованных государственных органов и организаций, Национального института развития в области развития и продвижения экспорта, а также Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
Заседание Комиссии проводится не менее одного раза в квартал.
20. Комиссия в течение 7 (семи) рабочих дней со дня получения Оператором заявки и резюме заявки выносит соответствующее решение о возможности или невозможности возмещения части затрат.
Уполномоченный орган обеспечивает аудио или видеозапись заседаний Комиссии.

21. Комиссия шешімінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы, келтірілген шығындардың түрлері мен сомасы, сондай-ақ өтінімде көрсетілгеннен ішінара өтеуге жататын шығындардың атауы мен сомасы көрсетіледі.
22. Комиссия:
1) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі ұсынған, өтінімде көрсетілген тиісті шығындарды растайтын құжаттардың толықтығын және/немесе дұрыстығын растаған;
2) өтінімнің осы Қағидаларға сәйкес келген;
3) ағымдағы қаржы жылы ішінде өтінімде көрсетілген шығындарға қатысты жүргізілген өтемнің өтінімін қарау фактілері болмаған;

21. В решении Комиссии указываются наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности, виды и суммы понесенных затрат, а также наименование и суммы затрат, подлежащих частичному возмещению из указанных в заявке.
22. Комиссия принимает решение о возмещении части затрат, указанных в заявке при:
1) подтверждении полноты и/или достоверности документов, представленных субъектом индустриально-инновационной деятельности, подтверждающих соответствующие затраты, указанные в заявке;
2) соответствии заявки настоящим Правилам;
3) отсутствия фактов в течение текущего финансового года рассмотрения заявки произведенного возмещения в отношении затрат, указанных в заявке;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес орындау мерзімі келген, индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу туралы үлгі келісім жасасу жоспарланатын айдың алдындағы айдың 1-күнгі жағдай бойынша Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес салықтарды, алымдарды және басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша берешегі болмаған;
5) Қазақстан Республикасының аумағында кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелген;

4) отсутствии задолженности по уплате налогов, сборов и других обязательных платежей в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, срок исполнения по которым наступил в соответствии с законодательством Республики Казахстан, по состоянию на 1-е число месяца, предшествующего месяцу, в котором планируется заключение соглашения о возмещении части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности;
5) регистрации в качестве субъекта предпринимательства на территории Республики Казахстан;

6) дара кәсіпкер ретінде тіркелген немесе заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген;
7) салық төлеуші ретінде тіркелген кезде өтінімде көрсетілген шығындардың бір бөлігін өтеу туралы шешім қабылдайды.
Комиссия шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тарту туралы шешім қабылдаған жағдайда, Оператор 3 (үш) жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне бас тарту себептерін көрсете отырып, осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тиісті хабарлама жібереді.

6) регистрации в качестве индивидуального предпринимателя или государственной регистрации в качестве юридического лица;
7) регистрации в качестве налогоплательщика.
В случае принятия Комиссией решения об отказе в возмещении части затрат, Оператор в течение 3 (трех) рабочих дней направляет субъекту индустриально-инновационной деятельности соответствующее уведомление по форме согласно приложению 4 настоящих Правил с указанием причин отказа.

23. Егер индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі өтеуге екі және одан да көп шығындары бар бір өтінім берсе және қарау нәтижелері бойынша жекелеген шығындар бойынша осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес бас тарту үшін негіздер бар екені анықталса, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеу бөлігінде шығындарды өтеуден бас тартылады.
24. Уәкілетті орган Комиссия шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектісімен осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қаражат аудару туралы келісім жасасады, оған сәйкес өтелетін соманы индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің шоттарына аударуды жүргізеді.
Отандық өңделген тауарларды
ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері
шығындарының
бір бөлігін өтеу қағидаларына
1-қосымша
Шетелдік көрмелерге қатысатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері қызметкерлеріне қонақ үй нөмірлерін жалдау бойынша шығыстарды өтеудің шекті cомалары АҚШ долларымен және евромен (тәулігіне бір қызметкерге)
Р/с №
Мемлекет
АҚШ доллары
евро
1
2
3
4
1.
Аустрия Республикасы

23. Если субъектом индустриально-инновационной деятельности к возмещению подана одна заявка с двумя и более затратами и по результатам рассмотрения будет установлено, что по отдельным затратам имеются основания для отказа в соответствии с пунктом 22 настоящих Правил, в возмещении затрат отказывается в части, не соответствующей требованиям настоящих Правил.
24. Уполномоченный орган в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия Комиссией решения о возможности возмещения части затрат, заключает с субъектом индустриально-инновационной деятельности соглашение о перечислении средств, по форме согласно приложению 5 настоящих Правил, в соответствии с которым производит перечисление возмещаемой суммы на счета субъектов индустриально-инновационной деятельности.
Приложение 1 к Правилам
возмещения части затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров
Предельные суммы возмещения расходов по найму гостиничных номеров сотрудникам субъектов индустриально-инновационной деятельности, принимающим участие в зарубежных выставках в долларах США и евро (в сутки на одного сотрудника)
№ п/п
Государство
долл. США
евро
1
2
3
4
1.
Австрийская Республика

184
Экваториалды Гвинея
100
185.
Эстон Республикасы
125
186.
Эфиопия Федеративтік Демократиялық Республикасы
120
187.
Ямайка
120
Отандық өңделген тауарларды
ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері
шығындарының бір бөлігін
өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға арналған өтінім
Кімге: ______________________________________________________________
(Оператордың атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің ұйымдық-құқықтық нысаны
көрсетілген толық атауы)
Мемлекеттік тіркелген/қайта тіркелген күні ______________________________
(анықтама/ куәлік №, кім және қашан берілген)
Нақты мекенжайы ____________________________________________________
БСН/ЖСН ___________________________________________________________
Саланың атауы _______________________________________________________
Қызмет түрі _________________________________________________________
Қызметкердің саны ___________________________________________________
Өндірістік қуаты, ұлғайту мүмкіндігі ____________________________________
Өндірістің нақты жүктелуі _____________________________________________
(пайызда)
Бірінші басшы _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, телефон нөмірі)
Өтеуге өтінімді толтырған, байланысатын адам
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, электрондық мекенжайы,
телефон)

184.
Эстонская Республика
125
185.
Южно-Африканская Республика
100
186.
Ямайка
120
187.
Япония
220
Приложение 2
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров
Форма
Заявка на получение возмещения части затрат субъектов
индустриально-инновационной деятельности
Кому: __________________________________________________________________
(наименование Оператора)
От кого: ______________________________________________________________________
(полное наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности с
указанием организационно-правовой формы)
Государственная регистрация/перерегистрация
_______________________________________________________________________________
(№ свидетельства/справки/уведомления о начале деятельности в качестве
индивидуального предпринимателя, кем и когда выдано)
Фактический адрес ______________________________________________________________
БИН/ИИН______________________________________________________________________
Наименование отрасли ___________________________________________________________
Вид деятельности _______________________________________________________________
Численность сотрудников ________________________________________________________
Производственная мощность, возможности увеличения _______________________________
Фактическая загруженность производства___________________________________________
(в процентах)
Руководитель ___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер телефона)
Контактное лицо, заполнившее заявку на возмещение _________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, электронный адрес, номера телефона, факса)

7) тауарларды жеткізуге байланысты шығындар:
Шығындар атауы
Шығындар шарттың №
Жеткізушіден көрсетілген қызметтерді/ жұмыстарды қабылдау күні
Шығындар сомасы
төлем валютасында
теңгемен (ҚР ҚҚС-сыз)
1
2
3
4
5
1.
2.
Барлығы:
Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделетін жалпы сомасы:
_______________________________________________________________ теңге.
(санмен және жазумен жазылған сомасы)
2. Өткізілетін өнім туралы мәліметтер:
ЕАЭО СЭҚ БТН-ның 6 және одан да көп белгісі деңгейінде тауар
позициясы көрсетілген өнім атауы: ______________________________________
3. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің шығындарының бір бөлігін
осы Қағидалардың 10 және 12-тармақтарына сәйкес өтеу туралы өтінімге қоса берілетін
құжаттар тізбесінің талаптарына сәйкес құжаттардың тізбесі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Осы өтініммен индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі, ұсынылған құжаттардың толықтығына және ақпараты, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің дұрыстығына өзіне жауапкершілікті алады.
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі кәсіпкерлік саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген мемлекеттік қолдаудың өзге де шаралары шеңберінде шығындар республикалық және/немесе жергілікті бюджеттің қаражаты есебінен бұрын өтелмегендігін, қаржыландырмайды немесе қаржыландырылмағандығын растайды.
Басшы: ________ ________________________________________________
(қолы)       тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Өтінімді берген күні: _________________
Ескерту:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚР ҚҚС – Қазақстан Республикасының қосылған құн салығы;
ЕАЭО СЭҚ БТН – Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы.
Отандық өңделген тауарларды
ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері
шығындарының бір бөлігін
өтеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Индустриялық инновациялар қызмет субъектілерінің шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға өтінімдің түйіндемесі
1. Шығындардың бір бөлігін өтеуге өтінім берген ұйым туралы ақпарат:
Ұйымның ұйымдық-құқықтық нысанын көрсететін атауы
____________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу/қайта тіркеу күні ____________________________________
(№ куәліктер/сертификаттар кіммен
және қашан беріледі)
Нақты мекен-жайы____________________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Сала атауы___________________________________________________________
Қызмет түрі__________________________________________________________
Қызметкерлер саны ___________________________________________________
Өндірістік қуаты, ұлғайту мүмкіндігі _____________________________________
Өндірістің нақты жүктелуі _____________________________________________
(пайызда)
Бірінші басшы _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, телефон нөмірі)
Өтеуге өтінімді толтырған, байланысатын адам ______________________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, электрондық мекенжайы,
телефон нөмірі, факс номірі)
2. Осы Қағидаларының 10 және 12-тармақтарының талаптарына сәйкес
Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу құжаттардың тізбесі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
3. Осы Қағидаларының 10 және 12-тармақтарының талаптарына сәйкес отандық
өңделген тауарларды (бар болған жағдайда толтыруға) ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін
өтеу үшін қайтармағаны үшін ұсынылмаған құжаттардың тізбесі:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________

7) затраты, связанные с доставкой товаров:
Наименование затрат
№ договора, по которому произведены затраты
Дата приемки услуг/работ от поставщика
Сумма затрат
в валюте платежа
в тенге (без НДС РК)
1.
2.
Всего
Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат:
___________________________________________________________________________тенге
(сумма цифрами и прописью)
2. Сведения о реализуемых отечественных обработанных товарах:
Наименование товаров с указанием товарной позиции на уровне 6 и более знаков ЕТН ВЭД ЕАЭС:
________________________________________________________________________________
3. Перечень документов в соответствии с требованиями перечня документов, прилагаемых к
заявке согласно пунктам 12 и 13 настоящих Правил, с указанием количества страниц:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Данной заявкой субъект индустриально-инновационной деятельности берет на себя
ответственность за полноту и достоверность представленных документов, информации,
исходных данных, расчетов, обоснований.
Субъект индустриально-инновационной деятельности подтверждает, что заявленные на
возмещение затраты ранее не возмещались, не финансируются и не профинансированы за
счет средств республиканского и/или местного бюджетов в рамках текущих или иных мер
государственной поддержки, предусмотренных законодательством Республики Казахстан в
области предпринимательства.
Руководитель: __________ ________________________________________________________
(подпись)                   фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата подачи заявки: __________
Примечание:
БИН - бизнес идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
НДС РК - налог на добавленную стоимость Республики Казахстан;
ЕТН ВЭД ЕАЭС - единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Приложение 3
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров
Форма
Резюме заявки на получение возмещения части затрат субъектов
индустриально-инновационной деятельности
1. Информация об организации, подавшей заявку:
Наименование организации с указанием организационно-правовой формы
_____________________________________________________________________________
Государственная регистрация/перерегистрация
_____________________________________________________________________________
(№ свидетельства/справки/уведомления о начале деятельности в качестве
индивидуального предпринимателя, кем и когда выдано)
Фактический адрес ____________________________________________________________
БИН/ИИН____________________________________________________________________
Наименование отрасли _________________________________________________________
Вид деятельности _____________________________________________________________
Численность сотрудников ______________________________________________________
Производственная мощность, возможности увеличения _____________________________
Фактическая загруженность производства_________________________________________
(в процентах)
Руководитель _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер телефона)
Контактное лицо, заполнившее заявку
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, электронный адрес, номера телефона, факса)
2. Перечень документов в соответствии с требованиями пункта 12 и 13 настоящих Правил:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
3. Перечень не предоставленных документов в соответствии с требованиями пункта 12 и 13
настоящих Правил (заполняется при наличии):
1._____________________________________________________________
2._____________________________________________________________
3._____________________________________________________________

6. ЕАЭО СЭҚ БТН коды бойынша шығарылатын Отандық өңделген тауарлардың түрі ____________
7. Шығындардың бір бөлігін өтеуге болжанатын жалпы сома:
_______________________________________________________________ теңге.
(санмен және жазумен жазылған сомасы)
Өтінім бойынша қорытынды: ______________________________________
Орындаушы: ___________ ________________________________________
(қолы) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Күні _________
Ескерту:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚР ҚҚС – Қазақстан Республикасының қосылған құн салығы;
ЕАЭО СЭҚ БТН – Еуразиялық экономикалық одағының сыртқы экономикалық қызметінің
бірыңғай тауар номенклатурасы.
Отандық өңделген тауарларды
ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері
шығындарының бір бөлігін
өтеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Ескерту
Кімге _______________________________________________________________
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы
Осы арқылы шығындардың бір бөлігін өтеуге арналған өтінімінің
Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларының талаптарына сәйкес еместігі туралы хабарлаймыз.
Себептердің сипаттамасы: _______________________________________
Отандық өңделген тауарларды
ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілері
шығындарының бір бөлігін
өтеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу туралы үлгі келісім
Нұр-Сұлтан қаласы                               ___ жылғы _____ ______________
(жыл, күні, айы)
__________________________________________________________________________
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті
органның атауы
(бұдан әрі – Уәкілетті орган) __________________________________________ атынан
(басшысының немесе оның міндетін атқаратын адамның тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________________________ негізінде әрекет ететін
(Ереже немесе сенімхат)
__________________________________________________________ бір тараптан және
(Қазақстан Республикасының заңды тұлғасының атауы, шығындарының бір бөлігін
өтеуді алушының атауы, мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер)
бұдан әрі "Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі" деп аталатын
__________________________________________________________________________
(басшысының немесе оның міндетін атқаратын адамның тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________________________ негізінде әрекет ететін
(Жарғы немесе сенімхат)
бұдан әрі Тараптар деп аталатындар, Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша
Индустриялық- инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларына
(бұдан әрі – Қағидалар) сәйкес Комиссияның _____ жылғы ____ _________ № ____ шешімінің
(бұдан әрі – Комиссия шешімі) негізінде төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты:

6. Вид выпускаемых отечественных обработанных товаров по коду ЕТН ВЭД ЕАЭС ______________
7. Общая сумма, предполагаемая к возмещению части затрат:
__________________________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Заключение по заявке: ____________________________________________________________
Исполнитель: ____________ _______________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Дата ____________
Примечание:
БИН - бизнес идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
НДС РК - налог на добавленную стоимость Республики Казахстан;
ЕТН ВЭД ЕАЭС - единая товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза.
Приложение 4
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров
Форма
Уведомление
Кому ____________________________________________________________________
Наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности
Настоящим сообщаем о несоответствии заявки на возмещение части затрат требованиям
Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по
продвижению отечественных обработанных товаров.
Описание причин: ______________________________________________
Приложение 5
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров
Форма
Типовое соглашение о возмещении части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности
город Нур-Султан
______ ______ _______ год
(число, месяц, год)
_________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа в области государственной поддержки
индустриально-инновационной деятельности)(далее – Уполномоченный орган)
в лице__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя или лица, исполняющего его обязанности),
действующего на основании ______________________________________________________,
(положение)
с одной стороны и _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности, получателя
возмещения части затрат, сведения о государственной регистрации)
_______________________________________________________________________________,
далее именуемое "Субъект индустриально-инновационной деятельности",
в лице _________________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество руководителя или лица, исполняющего его обязанности)
действующего на основании ______________________________________________________
(Устава/документа подтверждающего государственную регистрацию или доверенности)
с другой стороны, в дальнейшем именуемые Стороны, в соответствии с Правилами
возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по
продвижению отечественных обработанных товаров (далее – Правила) на основании
решения Комиссии от "___" "_____" года № _____ (далее – решение Комиссии), заключили
настоящее Соглашение о нижеследующем:

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы келісімде пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) Келісім – осы Келісімге, оған сәйкес Уәкілетті орган индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің өңделген тауарларды ілгерілету кезінде олар шеккен шығындардың бір бөлігін индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің есеп шотына қаражаттарды аудару жолымен өтейді;
2) шығындардың бір бөлігін өтеу – осы Қағидаларға сәйкес, отандық Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өңделген тауарларды ілгерілету кезінде шеккен шығындарыныңбір бөлігін өтеу рәсімі.
2. Келісімнің мәні
2. Осы Келісімнің мәні Уәкілетті органның индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне шығындарының бір бөлігін _______________________________ теңге сомасындағы өтеуі болып табылады.
3. Шығындардың бір бөлігін өтеу Комиссияның ___ жылғы _______ № __ шешімі негізінде жүзеге асырылады.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Уәкілетті орган қабылдаған шешімнің негізінде отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі шығындарының бір бөлігін олар өтеу үшін олардың шоттарына ақшалай қаражатты аударуды жүзеге асыруға міндетті.
5. Уәкілетті орган:
егер осы Келісім орындалғаннан кейін, индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне шығындардың бір бөлігін өтеу құқығы заңсыз берілгені анықталса, өтеу сомасын қайтаруды талап етуге;
индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыруға құқылы.
6. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің:
Оператордың шешіміне сәйкес отандық өңделген тауарларды ілгерілетумен байланысты шығындардың бір бөлігін өтеуге;
бас тарту және өтеу сомасын алған жағдайда, оны қайтару себебін көрсете отырып, өзінің шешімі туралы жазбаша хабарлау жолымен шығындардың бір бөлігін толық немесе ішінара өтеуге арналған қаражаттарды аударудан бас тартуға;
шығындардың бір бөлігінің өтелгені туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыруға құқылы.
7. Уәкілетті орган өз құзыреті шегінде осы Келісімге қол қойылғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Келісімде көрсетілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің банктік деректемелері бойынша ақша қаражатын аудару жолымен Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі шығындарының бір бөлігін өтеуге міндеттенеді.
8. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі Қазақстан Республикасының заңнамасын және осы Келісімнің ережелерін сақтауға міндеттенеді.

1. Основные понятия
1. Основные понятия, используемые в настоящем соглашении:
1) Соглашение – настоящее соглашение, в соответствии с которым Уполномоченный орган возмещает часть затрат Субъекта индустриально-инновационной деятельности, понесенных им при продвижении отечественных обработанных товаров путем перечисления средств на расчетный счет Субъекта индустриально-инновационной деятельности;
2) возмещение части затрат – оказываемая в соответствии с Правилами процедура возмещения части затрат Субъектов индустриально-инновационной деятельности, понесенных ими при продвижении отечественных обработанных товаров.
2. Предмет Соглашения
2. Предметом настоящего Соглашения является возмещение Уполномоченным органом части затрат Субъекту индустриально-инновационной деятельности в сумме ______________________________ тенге.
3. Возмещение части затрат осуществляется на основе решения Комиссии от "____" "__________" года № _____.
3. Права и обязанности Сторон
4. Уполномоченный орган обязан на основании принятого решения осуществить перечисление денежных средств на счета субъекта индустриально-инновационной деятельности для возмещения им части затрат по продвижению отечественных обработанных товаров.
5. Уполномоченный орган имеет право:
в случае, если после исполнения настоящего Соглашения будет установлено, что субъекту индустриально-инновационной деятельности неправомерно предоставлено право возмещения части затрат, востребовать возврата суммы возмещения;
разместить информацию о произведенном возмещении части затрат субъекту индустриально-инновационной деятельности в средствах массовой информации.
6. Субъект индустриально-инновационной деятельности имеет право:
на возмещение части затрат, связанных с продвижением отечественных обработанных товаров в соответствии с решением Комиссии;
отказаться от перечисления средств на возмещение части затрат полностью или частично путем письменного уведомления о своем решении с указанием причин отказа и возврата суммы возмещения в случае ее получения;
разместить информацию о произведенном возмещении части затрат в средствах массовой информации.
7. Уполномоченный орган в пределах своей компетенции обязуется в течение 5 (пяти) рабочих дней после подписания настоящего Соглашения возместить части затрат Субъекта индустриально-инновационной деятельности путем перечисления денежных средств по банковским реквизитам Субъекта индустриально-инновационной деятельности, указанным в настоящем Соглашении.
8. Субъект индустриально-инновационной деятельности обязуется соблюдать законодательство Республики Казахстан и положения настоящего Соглашения.

4. Құпиялылық
9. Осы Келісім бойынша Тараптардың әрқайсысы алған кез келген ақпарат құпия болып танылады және өтелген соманы, шығындардың түрін, индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауын және тауар позициясының атауын қоспағанда, қарсы тараптың келісімінсіз жария етуге жатпайды.
10. Тараптың екінші Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз өтелген соманы, шығындардың түрін, индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауын және тауар позициясының атауын қоспағанда, осы Келісімді орындау мақсатында Келісімнің немесе оның қандай да бір ережелерінің сондай-ақ бір берілген немесе алынған өзге де ақпаратты, материалдарды, мазмұнын, ашуға құқығы жоқ.
5. Форс-мажор
11. Форс-мажорлық жағдайлар басталуына қарай Тараптар міндеттемелерді орындаудан толық немесе ішінара босатылады. Тараптар табиғи және техногендік сипаттағы дүлей апаттарды, әскери іс-қимылдарды, ереуілдерді, жоғары мемлекеттік органдардың тыйым салатын немесе шектейтін сипаттағы шешімдерін форс-мажорлық жағдайлары деп түсінеді.
12. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған жағдайда Тарап күнтізбелік бір күннің ішінде міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігі туралы басқа тарапты хабардар етуге міндетті. Осы талапты сақтамау Тарапты жауапкершіліктен босататын негіз ретінде форс-мажорлық жағдайларға сілтеме жасаудан айырады.
13. Егер форс-мажорлық жағдайлар міндеттемелерді Келісімде көзделген мерзімде орындауға тікелей әсер еткен болса, егер тараптар өзгеше уағдаласпаса, онда бұл мерзім осындай жағдайларды қолданылу уақытына тиісінше кейінге шегеріледі.
6. Хабарлама
14. Келісімге сәйкес бір тараптың басқа тарапқа жолдайтын кез келген хабарламасы хат, жеделхат, кейіннен түпнұсқасын бере отырып, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
15. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе көрсетілген күшіне енген күні (егер хабарламада көрсетілген болса), осы күндердің қайсысы кешірек болатынына қарай күшіне енеді.
7. Келісімнің қолданылу мерзімі
16. Келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және ағымдағы қаржы жылы аяқталғанға дейін қолданылады.
17. Егер Келісім жасасқаннан кейін индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне шығындарының бір бөлігін өтеу құқығы заңсыз берілгені анықталған болса, ол орындаусыз бұзылуға жатады.
8. Тараптардың жауапкершілігі. Қолданылатын құқық
18. Осы Келісімді орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапты болады.

4. Конфиденциальность
9. Любая информация, полученная каждой из Сторон по настоящему Соглашению, признается конфиденциальной и не подлежит разглашению без согласования с противоположной стороной, за исключением суммы произведенного возмещения, вида затрат, наименования субъекта индустриально-инновационной деятельности и наименования товарной позиции.
10. Сторона не вправе без предварительного письменного согласия другой стороны раскрывать кому-либо содержание настоящего Соглашения или какого-либо из его положений, а также иной информации, материалов, предоставленных или полученных в целях исполнения настоящего Соглашения за исключением суммы произведенного возмещения, вида затрат, наименования субъекта индустриально-инновационной деятельности и наименования товарной позиции.
5. Форс-мажор
11. Стороны освобождаются от исполнения обязательств полностью или частично в силу наступления форс-мажорных обстоятельств. Под форс-мажорными обстоятельствами стороны понимают стихийные бедствия природного и техногенного характера, военные действия, забастовки, решения высших государственных органов запретительного или ограничительного характера.
12. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств сторона обязана в течение одного календарного дня уведомить другую сторону о невозможности исполнения обязательств. Несоблюдение данного условия лишает сторону ссылаться на форс-мажорные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности.
13. Если форс-мажорные обстоятельства непосредственно повлияли на исполнение обязательства в срок, предусмотренный настоящим Соглашением, то этот срок соответственно отодвигается на время действия таких обстоятельств, если стороны не договорились об ином.
6. Уведомление
14. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с настоящим Соглашением, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
15. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
7. Срок действия Соглашения
16. Соглашение вступает в силу с момента его подписания и действует до завершения текущего финансового года.
17. Соглашение подлежит расторжению без исполнения в случае, если после его заключения будет установлено, что субъекту индустриально-инновационной деятельности неправомерно предоставлено право возмещения части затрат.
8. Ответственность сторон. Применимое право
18. В случае неисполнения или ненадлежащего исполнения настоящего Соглашения стороны несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.

19. Келісім үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормалары қолданылады.
9. Өзге де шарттар
20. Тараптардың осы Келісім бойынша өзінің құқықтары мен міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да беруге құқығы жоқ.
21. Егер жазбаша нысанда жасалған және тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған әрі олардың мөрлерімен бекітілген жағдайда ғана Келісімге кез келген өзгерістер мен толықтырулар жарамды болады.
22. Келісім бірдей заңды күші бар, Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бірден орыс не мемлекеттік тілде екі данада жасалған.
23. Келісіммен реттелмеген бөлігінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
Уәкілетті орган
__________________________________
(Уәкілетті органның атауы)
Мекенжайы: ______________________
БСН _____________________________
ЖСК _____________________________
БАНК ____________________________
БСК _____________________________
Тел./факс _________________________
(Уәкілетті органның бірінші басшысының
немесе өзге уәкілетті адамның
қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі
________________________________
(Индустриялық-инновациялық қызмет
субъектісінің атауы)
Мекенжайы: _____________________
БСН ____________________________
ЖСК ____________________________
БАНК ___________________________
БСК ____________________________
Тел./факс ________________________
(Индустриялық-инновациялық қызмет
субъектісінің бірінші басшысының немесе
өзге уәкілетті адамның
қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
Ескерту:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды

19. Для Соглашения применяются нормы действующего законодательства Республики Казахстан.
9. Прочие условия
20. Стороны не вправе ни полностью, ни частично передавать кому-либо свои права и обязательства по настоящему Соглашению.
21. Любые изменения и дополнения к Соглашению действительны лишь при условии, если они совершены в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями сторон и скреплены их печатями.
22. Соглашение составлено на русском либо государственном языке, в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой из Сторон.
23. В части, не урегулированной Соглашением, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
Уполномоченный орган ______________________________
(наименование Уполномоченного органа)
Субъект индустриально-инновационной деятельности ___________________________________
(наименование Субъекта индустриально- инновационной деятельности)
Адрес: _________________________
БИН ___________________________
ИИК ___________________________
БАНК __________________________
БИК ___________________________
Тел./факс _______________________
(Подпись, фамилия, имя, отчество первого руководителя Уполномоченного органа или иного уполномоченного лица)
Адрес: ____________________________
БИН/ИИН _________________________
ИИК ______________________________
БАНК _____________________________
БИК ______________________________
Тел./факс __________________________
(Подпись, фамилия, имя, отчество первого руководителя Субъекта индустриально-инновационной деятельности или иного уполномоченного лица)
Примечание:
БИН - бизнес идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
БИК - банковский идентификационный код.