"Ұшуды пайдалану саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1182 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 29 наурыздағы № 159 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 4 сәуірде № 18462 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 23 сәуірдегі № 220 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 23.04.2020 № 220 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұшуды пайдалану саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 1182 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12826 болып тіркелген, 2016 жылғы 25 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін: көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Пайдаланушы сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Пайдаланушы сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы және www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
сертификатты беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) лауазымды көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның жауапты құрылымдық бөлімшені анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1182 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере летной эксплуатации"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 марта 2019 года № 159. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2019 года № 18462. Утратил силу Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 23 апреля 2020 года № 220.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 23.04.2020 № 220 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 1182 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере летной эксплуатации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12826, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 25 января 2016 года) следующие изменения:
в регламенте государственной услуги "Выдача сертификата эксплуатанта", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача сертификата эксплуатанта" (далее - государственная услуга) оказывается юридическим лицам (далее - услугополучатель) Комитетом гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов для оказания государственной услуги и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
для выдачи сертификата:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;

3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының құжаттарды қарауы;
ұсынылған құжаттарды толықтығына, үш жұмыс күні ішінде;
ұсынылған құжаттарда мәліметтердің анықтығына, оларды тапсырған сәттен бастап жиырма жұмыс күні;
құжаттар сәйкес болған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушыға сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешімді жібереді;
5) жауапты орындаушы:
құжаттардың Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкессіздіктері анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға анықталған сәйкессіздіктерді жою мүмкіндігі беріледі, бұл ретте жою мерзімі оларды анықталған сәттен бастап он жұмыс күніне белгіленеді;
құжаттарды қараудан бас тарту үшін негіздемелері болған жағдайда, жоғарыда көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді;
құжаттардың сәйкессіздіктері жойылған жағдайда, оларды жою туралы хабарлама алған сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешімді жібереді;
6) сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешім қабылданған күннен бастап төрт жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен сертификаттық тексеру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылады;
7) комиссияның көрсетілетін қызметті алушыны сертификаттық тексеруден өткізуі, ең ұзақ мерзімі – он жұмыс күні;
8) сертификаттық тексеру актісіне кол койылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сертификаттық тексеруді жүргізу кезінде анықталған сәйкессіздіктерді жою жөніндегі түзету іс-қимыл жоспарын бекітуі, бес жұмыс күні ішінде сертификаттық талаптарға сәйкессіздіктерінің жойылуын тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешім қабылдауы, бір жұмыс күні ішінде;
9) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді, бір жұмыс күні;
10) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісу, бір сағат;
11) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті алушы порталына жіберу, екі сағат;
12) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі портал арқылы электрондық нысанда ресімделеді, басылып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен расталады, және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;
сертификаттың телнұсқасын беру үшін:

3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) рассмотрение ответственным исполнителем документов:
на полноту представленных документов, в течение трех рабочих дней;
на достоверность сведений в представленных документах, двадцать рабочих дней с момента их подачи;
в случае соответствия документов – направляет услугополучателю решение о переходе к этапу сертификационного обследования;
5) ответственный исполнитель:
в случае выявления несоответствий документов требованиям пункта 9 Стандарта предоставляет услугополучателю возможность устранить выявленные несоответствия, при этом срок устранения устанавливается в десять рабочих дней с момента их выявления;
в случае наличия оснований для отказа в рассмотрении документов в течение вышеуказанного срока направляет услугополучателю мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
в случае устранения несоответствий документов в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента получения уведомления об их устранении, направляет услугополучателю решение о переходе к этапу сертификационного обследования;
6) в течение четырех рабочих дней со дня принятия решения о переходе к этапу сертификационного обследования приказом руководителя услугодателя создается комиссия по сертификационному обследованию (далее - комиссия);
7) проведение комиссией сертификационного обследования услугополучателя, максимальный срок – десять рабочих дней;
8) утверждение плана корректирующих действий по устранению выявленных несоответствий при проведении сертификационного обследования, представленного услугополучателем в течение десяти рабочих дней со дня подписания акта сертификационного обследования, проверка устранения несоответствий сертификационным требованиям в течение пяти рабочих дней и принятие решения о результате оказания государственной услуги, в течение одного рабочего дня;
9) ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги, один рабочий день;
10) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, один час;
11) подписание руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом результата оказания государственной услуги и его направление услугополучателю на портал, два часа;
12) в случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется через портал в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя или уполномоченного им должностного лица, и выдается ответственным исполнителем услугополучателю;
для выдачи дубликата сертификата:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адаммен жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының сертификаттың телнұсқасын ресімдеуі, бір жұмыс күні;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісуі, екі сағат ішінде;
6) бұрын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен және мөрімен расталады және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі, құжаттарды тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
сертификатты беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның жауапты құрылымдық бөлімшені анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының құжаттарды қарауы;
ұсынылған құжаттарды толықтығына, үш жұмыс күні;
ұсынылған құжаттарда мәліметтердің аңықтығына, оларды тапсырған сәттен бастап жиырма жұмыс күні;
құжаттар сәйкес болған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушыға сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешімді жібереді;
5) жауапты орындаушы:
құжаттардың Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкессіздіктері анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға анықталған сәйкессіздіктерді жою мүмкіндігі беріледі, бұл ретте жою мерзімі оларды анықталған сәттен бастап он жұмыс күніне белгіленеді;
құжаттарды қараудан бас тарту үшін негіздемелері болған жағдайда, жоғарыда көрсетілген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді;
құжаттардың сәйкессіздіктері жойылған жағдайда, оларды жою туралы хабарлама алған сәттен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде көрсетілетін қызметті алушыға сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешімді жібереді;

1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) оформление ответственным исполнителем дубликата сертификата, один рабочий день;
5) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
6) результат ранее оказанной на портале государственной услуги заверяется подписью руководителя или уполномоченного им должностного лица и печатью услугодателя и выдается ответственным исполнителем услугополучателю, два рабочих дня с момента подачи документов.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия):
для выдачи сертификата:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) рассмотрение ответственным исполнителем документов:
на полноту представленных документов, три рабочих дня;
на достоверность сведений в представленных документах, двадцать рабочих дней с момента их подачи;
в случае соответствия документов – направляет услугополучателю решение о переходе к этапу сертификационного обследования;
5) ответственный исполнитель:
в случае выявления несоответствий документов требованиям пункта 9 Стандарта услугополучателю предоставляет возможность устранить выявленные несоответствия, при этом срок устранения устанавливается в десять рабочих дней с момента их выявления;
в случае наличия оснований для отказа в рассмотрении документов в течение вышеуказанного срока направляет услугополучателю мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
в случае устранения несоответствий документов в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента получения уведомления об их устранении, направляет услугополучателю решение о переходе к этапу сертификационного обследования;

6) сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешім қабылданған күннен бастап төрт жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен комиссия құрылады;
7) комиссияның көрсетілетін қызметті алушыны сертификаттық тексеруден өткізуі, ең ұзақ мерзімі – он жұмыс күні;
8) сертификаттық тексеру актісіне кол койылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сертификаттық тексеруді жүргізу кезінде анықталған сәйкессіздіктерді жою жөніндегі түзету іс-қимыл жоспарын бекітуі, бес жұмыс күні ішінде сертификаттық талаптарға сәйкессіздіктерін жоюды тексеруі және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы шешім қабылдауы, бір жұмыс күні ішінде;
9) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді, бір жұмыс күні;
10) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімше басшысымен келісу, екі сағат;
11) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті алушы порталына жіберу, екі сағат;
12) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі портал арқылы электрондық нысанда ресімделеді, басылып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген адамның қолымен расталады, және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;
сертификаттың телнұсқасын беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының сертификаттың телнұсқасын ресімдеуі, бір жұмыс күні;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісуі, екі сағат;
6) бұрын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен және мөрімен расталады және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі, құжаттарды тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

6) в течение четырех рабочих дней со дня принятия решения о переходе к этапу сертификационного обследования приказом руководителя услугодателя создается комиссия;
7) проведение комиссией сертификационного обследования услугополучателя, максимальный срок – десять рабочих дней;
8) утверждение плана корректирующих действий по устранению выявленных несоответствий при проведении сертификационного обследования, представленного услугополучателем в течение десяти рабочих дней со дня подписания акта сертификационного обследования, проверка устранения несоответствий сертификационным требованиям в течение пяти рабочих дней и принятие решения о результате оказания государственной услуги, в течение одного рабочего дня;
9) ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги, один рабочий день;
10) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два часа;
11) подписание руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом результата оказания государственной услуги и его направление услугополучателю на портал, два часа;
12) в случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется через портал в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя или уполномоченного им должностного лица, и выдается ответственным исполнителем услугополучателю;
для выдачи дубликата сертификата:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) оформление ответственным исполнителем дубликата сертификата, один рабочий день;
5) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два часа;
6) результат ранее оказанной на портале государственной услуги заверяется подписью руководителя или уполномоченного им должностного лица и печатью услугодателя и выдается ответственным исполнителем услугополучателю, два рабочих дня с момента подачи документов.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы немесе www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
авиациялық жұмыстарды орындауға куәлікті беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының құжаттарды қарауы, оларды тапсырған сәттен бастап жиырма жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы құжаттарды тапсырған сәттен бастап жиырма жұмыс күні аспайтын мерзімде:
құжаттарды қараудан бас тарту үшін негіздемелері болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді;
құжаттар сәйкес болған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушыға сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешімді жібереді;
6) сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешім қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен сертификаттық тексеру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылады;
7) комиссияның көрсетілетін қызметті алушыны сертификаттық тексеруден өткізуі, ең ұзақ мерзімі – бес жұмыс күні;
8) сертификаттық тексеру актісіне кол койылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сертификаттық тексеруді жүргізу кезінде анықталған сәйкессіздіктерді жою жөніндегі түзету іс-қиыл жоспарын бекітуі, сертификаттық талаптарға сәйкессіздіктердің жайылуын бес күні ішінде және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы шешім қабылдауы, бір жұмыс күні ішінде;

"1. Государственная услуга "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ" (далее - государственная услуга) оказывается физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель) Комитетом гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов для оказания государственной услуги и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
для выдачи свидетельства на выполнение авиационных работ:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) рассмотрение ответственным исполнителем документов, двадцать рабочих дней с момента их подачи;
5) в срок не более двадцати рабочих дней с момента подачи документов ответственный исполнитель:
в случае наличия оснований для отказа в рассмотрении документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
в случае соответствия документов – направляет услугополучателю решение о переходе к этапу сертификационного обследования;
6) в течение двух рабочих дней со дня принятия решения о переходе к этапу сертификационного обследования приказом руководителя услугодателя создается комиссия по сертификационному обследованию (далее - комиссия);
7) проведение комиссией сертификационного обследования услугополучателя, максимальный срок – пять рабочих дней;
8) утверждение плана корректирующих действий по устранению выявленных несоответствий при проведении сертификационного обследования, представленного услугополучателем в течение десяти рабочих дней со дня подписания акта сертификационного обследования и принятие решения о результате оказания государственной услуги, в течение одного рабочего дня со дня его получения;

3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік телнұсқасын ресімдеуі, бір жұмыс күні;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісуі, екі сағат;
6) бұрын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен және мөрімен расталады және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі, құжаттарды тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні.";
1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы немесе www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
ұшуларды орындау құқығына куәлікті беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының құжаттарды қарауы, оларды тапсырған сәттен бастап жиырма жұмыс күні;
5) жауапты орындаушы жоғарыда көрсетілген мерзім ішінде:
құжаттарды қараудан бас тарту үшін негіздемелері болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды жібереді;
құжаттар сәйкес болған жағдайда – көрсетілетін қызметті алушыға сертификаттық тексеруді жүргізу туралы хабарламаны жібереді;

3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) оформление ответственным исполнителем дубликата свидетельства на выполнение авиационных работ, один рабочий день;
5) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два часа;
6) результат ранее оказанной на портале государственной услуги заверяется подписью руководителя или уполномоченного им должностного лица и печатью услугодателя и выдается ответственным исполнителем услугополучателю, два рабочих дня с момента подачи документов.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)" (далее - государственная услуга) оказывается физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель) Комитетом гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - услугодатель).
Прием документов для оказания государственной услуги и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
для выдачи свидетельства на право выполнения полетов:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) рассмотрение ответственным исполнителем документов, двадцать рабочих дней с момента их подачи;
5) ответственный исполнитель в течение вышеуказанного срока:
в случае наличия оснований для отказа в рассмотрении документов направляет услугополучателю мотивированный отказ в оказании государственной услуги;
в случае соответствия документов – направляет услугополучателю уведомление о проведении сертификационного обследования;

6) сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен сертификаттық тексеру жөніндегі комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылады;
7) комиссияның ең ұзақ көрсетілетін қызметті алушыны тексеруден өткізуі, барынша мерзімі – сегіз жұмыс күні;
8) сертификаттық тексеру нәтижелері бойынша Пайдаланушыны тексеру актісі екі данада, өтініш беруші объектілерінің нақты жай-күйін, пайдаланушыны ұшуға жіберу не жібермеу туралы тұжырымдарды, ұсынымдарды және қорытындыны көрсете отырып, төрт жұмыс күн ішінде жасалады;
9) сертификаттық тексеру актісіне кол койылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған сертификаттық тексеруді жүргізу кезінде анықталған сәйкессіздіктерді жою жөніндегі түзету іс-қимыл жоспарын бекітуі, үш жұмыс күні ішінде сертификаттық талаптарға сәйкессіздіктердің жоиылуын тексеруі және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі туралы шешім қабылдауы, бес жұмыс күні ішінде;
10) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді, екі жұмыс күні ішінде;
11) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімше басшысымен келісу, екі жұмыс күні;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті алушы порталына жіберу, бір жұмыс күні;
13) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі портал арқылы электрондық нысанда ресімделеді, басылып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен расталады, және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;
ұшуларды орындау құқығына куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адаммен жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының орындау құқығына куәлік телнұсқасын рәсімдеуі, бір жұмыс күні;

6) в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о переходе к этапу сертификационного обследования приказом руководителя услугодателя создается комиссия по сертификационному обследованию (далее - комиссия);
7) проведение комиссией сертификационного обследования услугополучателя, максимальный срок – восемь рабочих дня;
8) по результатам сертификационного обследования составляется Акт обследования эксплуатанта в течение четырех рабочих дней в двух экземплярах с указанием фактического состояния объектов заявителя, выводов, рекомендаций и заключения о допуске либо не допуске к полетам эксплуатанта.
9) утверждение плана корректирующих действий по устранению выявленных несоответствий при проведении сертификационного обследования, представленного услугополучателем в течение десяти рабочих дней со дня подписания акта сертификационного обследования, проверка устранения несоответствий сертификационным требованиям в течение трех рабочих дней и принятие решения о результате оказания государственной услуги, в течение пяти рабочих дней.
10) ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги, в течение двух рабочих дней;
11) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два рабочих дня;
12) подписание руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом результата оказания государственной услуги и его направление услугополучателю на портал, один рабочий день;
13) в случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется через портал в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя или уполномоченного им должностного лица, и выдается ответственным исполнителем услугополучателю;
для выдачи дубликата свидетельства на право выполнения полетов:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) оформление ответственным исполнителем дубликата свидетельства на право выполнения полетов, один рабочий день;

10) жауапты орындаушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдейді, екі жұмыс күні ішінде;
11) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жауапты орындаушының құрылымдық бөлімше басшысымен келісу, екі жұмыс күні;
12) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы және оны көрсетілетін қызметті алушы порталына жіберу, бір жұмыс күні;
13) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі портал арқылы электрондық нысанда ресімделеді, басылып шығарылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен расталады, және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі;
ұшуларды орындау құқығына куәліктің телнұсқасын беру үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі маманының тіркеу нөмірі мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауы, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамға қарауға жіберу, отыз минут ішінде;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адаммен жауапты құрылымдық бөлімшесін анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
3) құрылымдық бөлімше басшысының жауапты орындаушыны анықтауы және қарар жазуы, екі сағат ішінде;
4) жауапты орындаушының ұшуларды орындау құқығына куәліктің телнұсқасын ресімдеуі, бір жұмыс күні;
5) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімшенің басшысымен келісуі, екі сағат;
6) бұрын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі порталда көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе ол уәкілеттік берген лауазымды адамның қолымен және мөрімен расталады және жауапты орындаушымен көрсетілетін қызметті алушыға беріледі, құжаттарды тапсырған сәттен екі жұмыс күні.";
1-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

10) ответственный исполнитель оформляет результат оказания государственной услуги, в течение двух рабочих дней;
11) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два рабочих дня;
12) подписание руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом результата оказания государственной услуги и его направление услугополучателю на портал, один рабочий день;
13) в случае обращения услугополучателя за получением государственной услуги на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется через портал в электронной форме, распечатывается и заверяется подписью руководителя услугодателя или уполномоченного им должностного лица, и выдается ответственным исполнителем услугополучателю;
для выдачи дубликата свидетельства на право выполнения полетов:
1) прием специалистом канцелярии услугодателя документов услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты, направление на рассмотрение руководителю услугодателя или уполномоченному им должностному лицу, в течение тридцати минут;
2) определение ответственного структурного подразделения и наложение резолюции руководителем услугодателя или уполномоченным им должностным лицом, в течение двух часов;
3) определение ответственного исполнителя и наложение резолюции руководителем структурного подразделения, в течение двух часов;
4) оформление ответственным исполнителем дубликата свидетельства на право выполнения полетов, один рабочий день;
5) согласование результата оказания государственной услуги с руководителем структурного подразделения, два часа;
6) результат ранее оказанной на портале государственной услуги в течение часа заверяется подписью руководителя услугодателя или уполномоченного им должностного лица и печатью услугодателя и выдается ответственным исполнителем услугополучателю, два рабочих дня с момента подачи документов.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
2. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі
Р. Скляр
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрлігінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 159 бұйрығына
1-қосымша
"Пайдаланушы сертификатын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 1-қосымша
"Пайдаланушы сертификатын беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрлігінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 159 бұйрығына
2-қосымша
"Авиациялық жұмыстарды
орындауға куәлік беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Авиациялық жұмыстарды орындауға куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету бойынша бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігінің
2019 жылғы 29 наурыздағы
№ 159 бұйрығына
3-қосымша
"Ұшуларды орындау құқығына
куәлік беру (жалпы мақсаттағы
авиацияны пайдаланушы)"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)" мемлекеттік қызмет көрсету бойынша бизнес-процестерінің анықтамалығы

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 159
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача сертификата эксплуатанта"
Справочник бизнес–процессов оказания государственной услуги "Выдача сертификата эксплуатанта"
Приложение 2
к приказу Министра
индустрии и инфраструктурного
развития Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 159
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства на
выполнение авиационных работ"
Справочник бизнес-процессов по оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства на выполнение авиационных работ"
Приложение 3
к приказу Министра по инвестиция
и развитию Республики Казахстан
от 29 марта 2019 года № 159
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача свидетельства на право
выполнения полетов (эксплуатант
авиации общего назначения)"
Справочник бизнес-процессов по оказанию государственной услуги "Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)"