"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 432 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 26 сәуірдегі № 347 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 сәуірде № 18610 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 15 шiлдедегi № 518 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2020 № 518 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 432 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11357 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 шілдеде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты мен ведомстволары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әділет департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр саясаты департаментіне (С.Қ. Сүйінбаев) жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 432 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 апреля 2019 года № 347. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2019 года № 18610. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 июля 2020 года № 518.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 15.07.2020 № 518 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 432 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11357, опубликован 3 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
квалификационные требования к должностям сотрудников центрального аппарата и ведомств Министерства внутренних дел Республики Казахстан, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан и Департамент кадровой политики Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Суйнбаев С.К.).

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция генерал-майоры
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
2019 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 26 сәуірдегі
№ 347 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 5 мамырдағы
№ 432 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің орталық аппараты мен ведомстволары қызметкерлерінің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
Санаты
Лауазымның атауы
Біліміне қойылатын талаптар
Жұмыс өтіліне қойылатын талаптар
Біліміне қойылатын талаптар
Қосымша талаптар
C-SV-1
Аппарат басшысы
Комитет төрағасы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білімі немесе әскери, арнаулы оқу орындарында алған жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің болуы
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он бес жылдан кем емес не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он сегіз жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда сегіз жылдан кем емес
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-2
Департамент бастығы
Комитет төрағасының орынбасары
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білімі немесе әскери, арнаулы оқу орындарында алған жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің болуы
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он үш жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он алты жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда алты жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-3
Департамент бастығының орынбасары
Қырғыз Республикасы
ІІМ-дегі Қазақстан Республикасы
ІІМ-нің өкілетті өкілі
Өкілетті аймақтық инспектор
Басқарма бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білімі немесе әскери, арнаулы оқу орындарында алған жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің болуы
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он екі жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он төрт жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда төрт жылдан кем емес немесе нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда үш жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-4
Комитеттің, департаменттің басқарма бастығы
Басқарма бастығының орынбасары
Орталық органның бірінші басшысының кеңесшісі
Автокөліктік қызмет көрсету мекемесінің бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білімі немесе әскери, арнаулы оқу орындарында алған жоғары оқу орнынан кейінгі білімінің болуы
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он бір жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он екі жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда үш жылдан кем емес, немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда екі жылдан кем емес, немесе орталық аппараттың нақты лауазымының функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда (C-SV-8 санаты бойынша) бес жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-5
Департаменттің, Комитеттің, басқарма бастығының орынбасары
Аса маңызды істер жөніндегі бас инспектор (тергеуші, жедел уәкіл)Бөлім бастығы
Автокөліктік қызмет көрсету мекемесі бастығының орынбасары
Кезекші бөлімнің бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі он жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он бір жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымының функционалдық бағыттарына сәйкес келетін басшы лауазымдарда екі жылдан кем емес, немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда екі жылдан кем емес, немесе орталық аппараттың нақты лауазымының функционалдық бағыттарына сәйкес келетін лауазымдарда (C-SV-8 санаты бойынша) үш жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-6
Департамент, Комитет
басқармасының бөлім бастығы
Бөлім бастығының орынбасары,
Орталық органның бірінші басшысының көмекшісі
"Әскери және арнайы жабдықтау базасы" мемлекеттік мекемесінің бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі тоғыз жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі он жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда екі жылдан кем емес.
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, не нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі алты жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-7
Департамент, Комитет басқармасының бөлім бастығының орынбасары
Бөлімше бастығы
"Әскери және арнайы жабдықтау базасы" мемлекеттік мекемесі басты ғының орынбасары
"Әскери және арнайы жабдықтау базасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімше бастығы
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі сегіз жылдан кем емес, не құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі тоғыз жылдан кем емес, оның ішінде нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда бір жылдан кем емес.
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін ішкі істер органдарындағы жұмыс өтілі үш жылдан кем емес, не нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім. Тиісті ұйымдастырушылық және басқарушылық дағдылары.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
Жоғары тұрған лауазымды атқару үшін кадр резервіне қабылданған қызметкерлер қатарынан тағайындалады.
C-SV-8
Аса маңызды істер жөніндегі аға тергеуші (жедел уәкіл, анықтаушы) Ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспектор Бас: криминалист, ревизор, маман-дәрігер, маман-психолог, маман-полиграфолог, маман Кезекші бөлім бастығының көмекшісі - жедел кезекші
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі бес жылдан кем емес, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін мемлекеттік органдардағы жұмысы алты жылдан кем емес.
Психолог және полиграфолог лауазымдарына тағайындау үшін құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі үш жылдан кем емес, не осы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмысы төрт жылдан кем емес.
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін жұмыс өтіліне талаптар белгіленбейді.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
Ішкі аудит қызметі үшін, Мемлекеттік аудитор біліктілікті беру туралы сертификаттың бар болуы.
C-SV-9
Барлық атаулардағы аға: тергеуші, анықтаушы, жедел уәкіл, криминалист, ревизор, инспектор және инженер
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі төрт жылдан кем емес, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін мемлекеттік органдардағы жұмысы бес жылдан кем емес. Психолог және полиграфолог лауазымдарына орналасу үшін құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі екі жылдан кем емес, не осы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмысы үш жылдан кем емес.
Техникалық қызмет лауазымына орналастыру үшін жұмыс өтіліне талаптар белгіленбейді.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
Жедел-криминалистикалық қызметке криминалистикалық зерттеулер немесе сот сараптамаларын жүргізуге құқық беретін біліктілік куәліктерінің болуы.
C-SV-10
Барлық атаулардағы тергеуші, анықтаушы, жедел уәкіл, криминалист, ревизор, инспектор және инженер
нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін жоғары білім
құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі үш жылдан кем емес, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін мемлекеттік органдардағы жұмысы төрт жылдан кем емес. Психолог және полиграфолог лауазымдарына орналасу үшін құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі бір жылдан кем емес, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес келетін салалардағы жұмысы екі жылдан кем емес.
Экстремизмге қарсы күрес, жоғары технологиялар саласындағы қылмыстарды ашу бөліністерінің жедел уәкілі; жедел-криминалистикалық қызметтің криминалисі; техникалық қызметтің инженері лауазымдарына орналасу үшін жұмыс өтіліне талап белгіленбейді.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
C-SV-12
Барлық атаулардағы полицей-жүргізуші, кіші жедел уәкіл, қойма меңгерушісі
орта білім немесе орта буын мамандарын даярлауды қамтамасыз ететін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.
Полицей-жүргізуші үшін жүргізуші куәлігінің болуы.
C-SV-13
Техник, кіші инспектор
орта білім немесе орта буын мамандарын даярлауды қамтамасыз ететін техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі.
Осы санаттар бойынша лауазымдық міндеттерін орындау үшін қажетті білім.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-майор полиции
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
"___" ________ 2019 года
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 26 апреля 2019 года № 347
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 5 мая 2015 года № 432
Квалификационные требования к должностям сотрудников центрального аппарата и ведомств Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Категория
Наименование должности
Требования к образованию
Требования к стажу
Требования к знаниям
Дополнительные требования
C-SV-1
Руководитель аппарата
Председатель комитета
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности или наличие послевузовского образования, полученного в военных, специальных учебных заведениях
не менее пятнадцати лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее восемнадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее восьми лет на руководящих должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-2
Начальник департамента
Заместитель председателя комитета
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности или наличие послевузовского образования, полученного в военных, специальных учебных заведениях
не менее тринадцати лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее шестнадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее шести лет на руководящих должностях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-3
Заместитель начальника департамента
Полномочный представитель МВД Республики Казахстан в МВД Кыргызской Республики
Полномочный зональный инспектор
Начальник управления
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности или наличие послевузовского образования, полученного в военных, специальных учебных заведениях
не менее двенадцати лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее четырнадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, или не менее трех лет на должностях следующей нижестоящей категории соответствующее функциональным направлениям конкретной должности.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-4
Начальник управления департамента, комитета.
Заместитель начальника управления,
Советник первого руководителя центрального органа,
Начальник учреждения автотранспортного обслуживания
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности или наличие послевузовского образования, полученного в военных, специальных учебных заведениях
не менее одиннадцати лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее двенадцати лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, или не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории, или не менее пяти лет на должностях соответствующее функциональным направлениям конкретной должности центрального аппарата (по категории C-SV-8).
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-5
Заместитель начальника управления департамента, комитета
Главный инспектор (следователь, оперуполномоченный) по особо важным делам
Начальник отдела
Заместитель начальника учреждения автотранспортного обслуживания
Начальник дежурной части
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее десяти лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее одиннадцати лет стажа на правоохранительной в том числе не менее двух лет на руководящих должностях соответствующее функциональным направлениям конкретной должности, или не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории, или не менее трех лет на должностях соответствующее функциональным направлениям конкретной должности центрального аппарата (по категории C-SV-8).
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-6
Начальник отдела управления департамента, комитета
Заместитель начальника отдела
Помощник первого руководителя центрального органа
Начальник государственного учреждения "База военного и специального снабжения"
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее девяти лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее десяти лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях следующей нижестоящей категории соответствующее функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должностей в технической службе не менее пяти лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее шести лет стажа на правоохранительной службе, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-7
Заместитель начальника отдела управления департамента, комитета
Начальник отделения
Заместитель начальника государственного учреждения "База военного и специального снабжения"
Начальник отделения государственного учреждения "База военного и специального снабжения"
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее восьми лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее девяти лет стажа на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на должностях следующей нижестоящей категории соответствующее функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должностей в технической службе не менее трех лет стажа в органах внутренних дел, либо не менее четырех лет стажа на правоохранительной службе, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории. Соответствующие организаторские и управленческие навыки
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
Назначается из числа сотрудников, зачисленных в кадровый резерв для занятия вышестоящих должностей.
C-SV-8
Старший следователь (оперуполномоченный, дознаватель) по особо важным делам
Старший инспектор по особым поручениям
Главный: криминалист, ревизор, специалист-врач, специалист-психолог, специалист-полиграфолог, специалист
Помощник начальника дежурной части - оперативный дежурный
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее пяти лет стажа службы на правоохранительной службе, либо не менее шести лет работы в государственных органах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должностей психологов и полиграфологов не менее трех лет стажа на правоохранительной службе, либо не менее четырех лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности.
Для замещения должностей в технической службе требования к стажу не устанавливаются.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
Для служб внутреннего аудита наличие сертификата о присвоении квалификации государственного аудитора.
C-SV-9
Старший: следователь, дознаватель, оперуполномоченный, криминалист, ревизор, инспектор и инженер всех наименований
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее четырех лет стажа службы на правоохранительной службе, либо не менее пяти лет работы в государственных органах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности. Для замещения должностей психологов и полиграфологов не менее двух лет стажа на правоохранительной службе, либо не менее трех лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной.
Для замещения должностей в технической службе требования к стажу не устанавливаются.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
В оперативно-криминалистическую службу наличие квалификационных свидетельств на право производства криминалистических исследований или судебных экспертиз.
C-SV-10
Следователь, дознаватель, оперуполномоченный, криминалист, ревизор, инспектор и инженер всех наименований
высшее образование, соответствующее функциональным направлениям конкретной должности
не менее трех лет стажа службы на правоохранительной службе, либо не менее четырех лет работы в государственных органах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности. Для замещения должностей психологов и полиграфологов не менее одного года стажа на правоохранительной службе, либо не менее двух лет работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной.
Для замещения должностей: оперуполномоченного подразделений по борьбе с экстремизмом, по раскрытию преступлений в сфере высоких технологий; криминалиста оперативно –криминалистической службы; инженера технической службы требования к стажу не устанавливаются.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
C-SV-12
Полицейский-водитель, младший оперуполномоченный, заведующий складом всех наименований
среднее образование или техническое и профессиональное, послесреднее образование, обеспечивающее подготовку специалистов среднего звена
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.
Для полицейских-водителей наличие водительского удостоверения.
C-SV-13
Техник,
младший инспектор
среднее образование или техническое и профессиональное, послесреднее образование, обеспечивающее подготовку специалистов среднего звена.
Знания, необходимые для исполнения должностных обязанностей по данной категории.