"Жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 22 мамырдағы № 473 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 4 мамырдағы № 383 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 8 мамырда № 18634 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 280 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 280 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жол жүрісі қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 22 мамырдағы № 473 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11293 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Жүргізуші куәліктерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін;
3) "Көлік құралдары үшін мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
4) "Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалалары және облыстар полиция департаменттерінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары:
1) ішкі істер органдары жеке құрамының осы бұйрықтың талаптарын зерделеуін және сақтауын қамтамасыз етсін;
2) ішкі істер органдарының жұмысын осы бұйрықтың талаптарына сәйкес ұйымдастырсын.".
1-қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 22 мамырдағы
№ 473 бұйрығына
1-қосымша";
2-қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 22 мамырдағы
№ 473 бұйрығына
2-қосымша";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) регламенті.";
қосымшада:
оң жақтағы жоғарғы бұрыш мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлік құралының
сәйкестендіру нөмірі
бойынша көлік құралдарының
жекелеген түрлерін мемлекеттік
тіркеу, есепке алу және есептен
шығару, сондай-ақ көлік
құралдарын тіркеу туралы
куәліктер мен мемлекеттік
тіркеу нөмірі белгілерін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша";

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 473 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере обеспечения безопасности дорожного движения"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 мая 2019 года № 383. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2019 года № 18634. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 280.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 31.03.2020 № 280 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 473 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере обеспечения безопасности дорожного движения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11293, опубликован 23 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги "Выдача водительских удостоверений" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги "Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
4) Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему" согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Начальникам Департаментов полиции городов Нур-Султан, Алматы, Шымкента и областей, представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыр:
1) обеспечить изучение и соблюдение требований настоящего приказа личным составом органов внутренних дел;
2) организовать работу органов внутренних дел в соответствии с требованиями настоящего приказа.";
в приложении 1:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от "22" мая 2015 года № 473";
в приложении 2:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от "22" мая 2015 года № 473";
в Регламенте государственной услуги "Государственная регистрация и учет отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства", утвержденой указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Регламент государственной услуги "Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Настоящий регламент государственной услуги "Регламент государственной услуги "Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков" (далее – государственная услуга).";
в приложении:
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение
к Регламенту государственной услуги
"Государственная регистрация, учет и
снятие с учета отдельных видов
транспортных средств по
идентификационному номеру
транспортного средства, а также выдача
свидетельств о регистрации
транспортных средств и государственных
регистрационных номерных знаков";

осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (М. К. Байболов) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі полиция
генерал-майоры
Е. Тургумбаев
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 4 мамырдағы
№ 383 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 22 мамырдағы
№ 473 бұйрығына
3-қосымша
"Көлік құралдары үшін мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Көлік құралдары үшін мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғалар мен заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 341 бұйрығымен бекітілген "Көлік құралдары үшін мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11112 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетеді.

дополнить приложением 3 согласно приложению 1 к настоящему приказу.
дополнить приложением 4 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Байболов М.К.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент МВД сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-майор полиции
Е. Тургумбаев
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 мая 2019 года № 383
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 мая 2015 года № 473
Регламент государственной услуги "Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) физическим лицам и юридическим лицам (далее – услугополучатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 341 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11112) (далее – Стандарт).

2. Құжаттар пакетін қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушы арқылы;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісінің (бұдан әрі - МТНБ) телнұсқасын беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттері тәртібінің сипаты
5. Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттардың толық пакетін (құжаттар пакеті) ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) көрсетілетін қызметті алушы жиналған құжаттарды ұсынған кезде Мемлекеттік корпорация 15 минут ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүргізеді, содан кейін Мемлекеттік корпорацияның қызметкері оларды көрсетілетін қызметті берушіге береді;
2) көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) ұсынылған құжаттардың толықтығын және иесінің деректерінің, не оның көлік құралы деректерінің, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын 30 минут ішінде ішкі істер органдарының (бұдан әрі - ІІО) ақпараттық ресурстары бойынша тексеруді жүргізеді.
7. Көрсетілген іс-әрекеттердің нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) көлік иесінің не оның көлік құралының деректері, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының деректері іздестіру базасында болған жағдайда, құжаттарды тиісті процессуалдық шешім қабылдау үшін ІІО-ның аумақтық бөлінісіне береді;
2) іздестіру базасында деректер болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) құжаттарды қабылдайды және көрсетілетін қызметті алушыға Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді және құжаттарды аумақтық ІІО тіркеу-емтихан бөліністерінің (бұдан әрі - ТЕБ) операторына береді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші 1 жұмыс күні ішінде МТНБ дайындауға өтінім қалыптастырады және бекіту үшін ІІМ Әкімшілік полиция комитетіне жолдайды.
9. МТНБ дайындауға өтінім 1 жұмыс күні ішінде бекітіледі және дайындау үшін жіберіледі.
10. МТНБ дайындау және тасымалдау процесі Нұр-Сұлтан мен Алматы қалалары үшін 3 жұмыс күні ішінде, ал Шымкент қаласы мен облыстар үшін 13 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

2. Прием пакета документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) через услугополучателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака (далее – ГРНЗ), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем полного пакета документов согласно пункту 9 Стандарта (далее – пакет документов).
6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) при предоставлении услугополучателем собранных документов, Государственная корпорация проводит проверку полноты представленных документов в течении 15 минут, после сотрудник Государственной корпорации передает их услогодателю;
2) услугодатель (сотрудник) проводит проверку полноты представленных документов и нахождения данных владельца, либо данных его транспортного средства, а также данных услугополучателя по информационным ресурсам органов внутренних дел (далее – ОВД) в течение 30 минут.
7. По результатам указанных действий услугодатель (сотрудник), принимает одно из следующих решений:
1) в случае нахождения данных владельца, либо данных его транспортного средства, а также данных услугополучателя в базе розыска передает документы в территориальное подразделение ОВД для принятия соответствующего процессуального решения;
2) в случае отсутствия данных в базе розыска услугодатель (сотрудник) принимает документы и выдает услугополучателю расписку о принятии документов на оказание государственной услуги по форме, согласно приложению 1 к Стандарту и передает документы оператору территориальных регистрационно-экзаменационных подразделений ОВД (далее – РЭП).
8. Услугодателем формируется заявка на изготовление ГРНЗ в течении 1 рабочего дня и направляется для утверждения в Комитет административной полиции МВД.
9. Заявка на изготовление ГРНЗ утверждается в течении 1 рабочего дня и направляется для изготовления.
10. Процесс изготовления и транспортировки ГРНЗ для городов Нур-Султан и Алматы осуществляется в течении 3 рабочих дней, а для г. Шымкент и областей в течении 13 рабочих дней.

3-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
11. Жүгіну тәртібі мен мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-әрекеттері) ретінің сипаты:
Мемлекеттік корпорация арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы 15 (он бес) минут ішінде Мемлекеттік корпорацияның жұмыскеріне құжаттар пакетін тапсырады;
2) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері 15 (он бес) минут ішінде өтінішті тіркейді;
3) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері құжаттардың бар-жоғы туралы белгілеу бөлігінде қағаз нысанындағы сұрау салудың нысанын 15 (он бес) минут ішінде толтырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
4) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыға 15 (он бес) минут ішінде тиісті құжаттардың электрондық көшірмесі нысанында қабылдау туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды.
12. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның жинақтау секторынан құжаттар ұсынылған кезде ұсынылған құжаттардың толықтығын және иесі деректерінің, не оның көлік құралы деректерінің, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы деректерінің болуын ІІО-ның ақпараттық ресурстары бойынша 15 минут ішінде тексереді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасуы дәйектілігінің толықтай сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасасу тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
14. Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді. Көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды қабылдаудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.

Глава 3. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через:
Государственную корпорацию:
1) услугополучатель сдает пакет документов работнику Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) работник Государственной корпорации регистрирует заявление в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) работник Государственной корпорации заполняет форму запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме в течение 15 (пятнадцати) минут.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" и направляет услугодателю;
4) работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме в форме электронной копии соответствующих документов в течение 15 (пятнадцати) минут.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту государственной услуги.
Государственная корпорация направляет документы услугодателю.
12. Услугодатель при предоставлении документов из накопительного сектора Государственной корпорации проводит проверку полноты представленных документов и нахождения данных владельца, либо данных его транспортного средства, а также данных услугополучателя по информационным ресурсам ОВД в течение 15 минут.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
14. При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги. Услугодатель (сотрудник) обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель дает письменный мотивированный отказ в приеме документов.

15. Көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) және Мемлекеттік корпорация МТНБ-ның телнұсқасын МТНБ-ны беру тізіліміне қол қойғызып, көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхаттың негізінде (жеке тұлғалар үшін нотариаттық расталған) әрекет ететін оның өкіліне жеке басты куәландыратын құжатты көрсету бойынша береді.
16. Осы Регламенттің 14-тармағында көзделген іс-әрекеттер орындалғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет аяқталған деп есептеледі.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, оларды толтыру үлгілері, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламентке қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің mvd.gov.kz, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары полиция департаменттерінің интернет-ресурстарында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және әкімшілік полиция бөліністерінде орналасқан стендтерде орналастырылады.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2019 жылғы 4 мамырдағы
№ 383 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 22 мамырдағы
№ 473 бұйрығына
4-қосымша
"Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Құжаттарды қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністері (қызметкерлері) іс-әрекеттерінің тәртібі
5. Көрсетілетін қызметті берушінің Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 341 бұйрығымен бекітілген "Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11112 болып тіркелген) (бұдан әрі - Стандарт) белгіленген құжаттар пакетін қабылдауы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімінің басталу негіздемесі болып табылады.

15. Услугодатель (сотрудник) и Государственной корпорации выдает дубликат ГРНЗ под роспись в реестре выдачи ГРНЗ услугополучателю или его представителю, действующему на основании доверенности (для физических лиц нотариально заверенной) по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
16. После выполнения действий, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента, государственная услуга считается завершенной.
17. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, образцы их заполнения, а также справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту размещаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан mvd.gov.kz, департаментов полиции областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях административной полиции.
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 4 мая 2019 года № 383
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 22 мая 2015 года № 473
Регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Глава 2. Порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием начала процедуры оказания государственной услуги является прием услугодателем пакета документов, установленных Стандартом государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 341 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11112) (далее – Стандарт).

6. Көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) 20 минут ішінде құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 20 минут ішінде құжаттар пакетін қайтарады.
7. Көрсетілетін қызметті беруші (қызметкер) көлік құралын қарап тексеруді жүргізеді, содан кейін мәліметтерді автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтау куәлігіне толтырады және 1 (бір) жұмыс күні ішінде басшының қарауына жолдайды, басшы 1 (бір) жұмыс күні ішінде қарайды және қол қояды.
8. Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты куәландыратын құжатты көрсетуі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға немесе сенімхаттың негізінде (жеке тұлғалар үшін нотариаттық расталған) әрекет ететін оның өкіліне автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер береді.
9. Осы Регламенттің тармағында көзделген іс-әрекеттер орындалғаннан кейін мемлекеттік көрсетілетін қызмет аяқталған деп есептеледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен қажетті құжаттар туралы толық ақпарат, оларды толтыру үлгілері, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы Регламентке қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің mvd.gov.kz, интернет-ресурсында орналастырылады.
"Көлік құралдары үшін
мемлекеттік тіркеу нөмірі
белгісінің телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Көлік құралдары үшін мемлекеттік тіркеу нөмірі белгісінің телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Автокөлік құралын және
(немесе) оның тіркемелерін
қайта жабдықтауға
куәліктер беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәліктер беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы

6. Услугодатель (сотрудник) проверяет полноту документов в течении 20 минут.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в течении 20 минут возвращает пакет документов.
7. Услугодатель (сотрудник) проводит осмотр транспортного средства, после чего заполняет сведения в свидетельстве на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему и направляет на рассмотрение руководителю в течении 1 (одного) рабочего дня, руководитель рассматривает в течении 1 (одного) рабочего дня и подписывает.
8. Услугодатель выдает свидетельств на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему услугополучателю или его представителю, действующему на основании доверенности (для физических лиц нотариально заверенной) по предъявлению документа, удостоверяющего личность.
9. После выполнения действий, предусмотренных пунктом настоящего Регламента, государственная услуга считается завершенной.
10. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, образцы их заполнения, а также справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту размещаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан mvd.gov.kz.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Выдача дубликата
государственного регистрационного
номерного знака для
транспортных средств"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств"
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Выдача свидетельства
на переоборудование автотранспортного
средства и (или) прицепов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему"