"Заманауи педагогикалық технологиялар" жоғары оқу орындарының педагогикалық мамандықтар оқытушыларының біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 16 ақпандағы № 152 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 261 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 7 маусымда № 18813 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 152 "Об утверждении образовательной программы курсов повышения квалификации преподавателей педагогических специальностей высших учебных заведений "Современные педагогические технологии"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 261. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2019 года № 18813
ПРИКАЗЫВАЮ:

1. "Заманауи педагогикалық технологиялар" жоғары оқу орындарының педагогикалық мамандықтар оқытушыларының біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 16 ақпандағы № 152 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 14 наурызда № 13445 болып тіркелген, 2016 жылғы 29 наурыздағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Жоғары оқу орындарының педагогикалық мамандықтары оқытушыларына арналған "Жаңартылған білім беру мазмұны аясында жоғары оқу орындарындағы заманауи педагогикалық технологиялар" педагогикалық кадрлар біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламасына 1-қосымшада:
1.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.1
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі "Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру" атты бағдарламалық мақаласы. Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 20 мамырдағы "Ұлт жоспары – бес институционалдық реформаны іске асыру бойынша 100 қадам" бағдарламасы. "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 шілдедегі № 460 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы.
2
-
-
-
-
-
-
2
";
Жоғары оқу орындарының педагогикалық мамандықтары оқытушыларына арналған "Жаңартылған білім беру мазмұны аясында жоғары оқу орындарындағы заманауи педагогикалық технологиялар" педагогикалық кадрлар біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламасына 2-қосымшада:
1.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.1
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі "Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру" атты бағдарламалық мақаласы. Қазақстан Республикасының Президентінің 2015 жылғы 20 мамырдағы "Ұлт жоспары – бес институционалдық реформаны іске асыру бойынша 100 қадам" бағдарламасы. "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 шілдедегі № 460 Қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы.
2
-
-
-
-
-
-
2
".

1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 февраля 2016 года № 152 "Об утверждении образовательной программы курсов повышения квалификации преподавателей педагогических специальностей высших учебных заведений "Современные педагогические технологии" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 марта 2016 года за № 13445, опубликован 29 марта 2019 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
в приложении 1 к Образовательной программе курсов повышения квалификации педагогических кадров "Современные педагогические технологии в высших учебных заведениях в рамках обновленного содержания образования" для преподавателей педагогических специальностей высших учебных заведений:
строку 1.1 изложить в следющей редакции:
"
1.1
Программная статья Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2017 года. "Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру". Программа Президента Республики Казахстан от 20 мая 2015 года "План нации – 100 конкретных шагов по реализации пяти институциональных реформ", Закон Республики Казахстан "Об образовании" от 27 июля 2007 года. Государственная программа развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 - 2019 годы утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2018 года № 460
2
-
-
-
-
-
-
2
";
в приложении 2 к Образовательной программе курсов повышения квалификации педагогических кадров "Современные педагогические технологии в высших учебных заведениях в рамках обновленного содержания образования" для преподавателей педагогических специальностей высших учебных заведений:
строку 1.1 изложить в следующей редакции:
"
1.1
Программная статья Президента Республики Казахстан от 12 апреля 2017 года "Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру". Программа Президента Республики Казахстан от 20 мая 2015 года "План нации – 100 конкретных шагов по реализации пяти институциональных реформ".
Закон Республики Казахстан "Об образовании" от 27 июля 2007 года. Государственная программа развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 - 2019 годы утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2018 года № 460
2
-
-
-
-
-
2
".

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Респуликасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделеген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ф.Н. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.

2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Жакыпову Ф.Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министра образования и науки
Республики Казахстан