"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 228 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 маусымда № 18821 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелген, 2019 жылғы 28 наурызда Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы комиссия – облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары деңгейінде құрылатын, "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (бұдан әрі – "Атамекен" ҰКП) өңірлік кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық салалық одақтардың/қауымдастықтардың/республикалық палаталардың өкілдерінен және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі – Басқарма) мамандарынан қалыптастырылатын және тауар өндірушілерде тиісті инфрақұрылымның бары бойынша салыстырып тексеруді жүзеге асыратын комиссия;
2) арнайы шот – субсидиялар сомалары аударылатын қаржы институтының екінші деңгейлі банктегі шоты;
3) бордақылау алаңы – сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас мамандандырылған алаңы бар және одан әрі бордақылау үшін бұқашықтар сатып алуды жүзеге асыратын агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;
4) етті мал шаруашылығындағы оператор – сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды тауарлық және қоғамдық табындарға жалға беруді жүзеге асыратын, сондай-ақ одан әрі бордақылау үшін бұқашықтарды сатып алуды жүзеге асыратын бордақылау алаңы;
5) қаржы институты – банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына лицензиялары бар қаржылық және кредиттік ұйымдар, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы лизингтік компаниялар мен кредиттік серіктестіктер;

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 228. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2019 года № 18821.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404, опубликован 28 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) специальная комиссия – комиссия, создаваемая на уровне областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкента, которая формируется из представителей: региональной палаты предпринимателей Национальной палаты предпринимателей "Атамекен" (далее – НПП "Атамекен"), общественного отраслевого союза/ассоциации/республиканских палат и специалистов управления сельского хозяйства местного исполнительного органа областей, городов республиканского значения (далее - Управление), и осуществляющая сверку по наличию соответствующей инфраструктуры у товаропроизводителей;
2) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы субсидий;
3) откормочная площадка – субъект агропромышленного комплекса, имеющий специализированную площадку вместимостью не менее 1000 голов единовременно и осуществляющий закуп бычков для дальнейшего откорма;
4) оператор в мясном скотоводстве – откормочная площадка вместимостью не менее 1000 голов единовременно, осуществляющая передачу в аренду племенных быков-производителей в товарные и общественные стада, а также осуществляющая закуп бычков для дальнейшего откорма;
5) финансовый институт – финансовые и кредитные организации, имеющие лицензии на право осуществления банковских операций, а также лизинговые компании и кредитные товарищества в сфере агропромышленного комплекса;

6) қоғамдық табын – жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал табыны;
7) қой шаруашылығындағы оператор – саулық басы 3000 бастан басталатын, тауарлық отарларға асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды жалға беруді жүзеге асыратын, сондай-ақ одан әрі бордақылау үшін еркек тоқтыларды сатып алуды жүзеге асыратын шаруашылық;
8) мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтер – меншігінде бордақылауға арналған бұқашықтары бар заңды тұлғаларға бордақылау алаңы көрсететін мал бордақылау жөніндегі ақылы қызмет;
9) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (бұдан әрі – тауар өндіруші) – асыл тұқымды мал шаруашылығымен және (немесе) ауыл шаруашылығы өнімін өндірумен айналысатын жеке немесе заңды тұлға, заңды тұлғаның филиалы немесе өкілдігі;
10) өтінім – тауар өндірушінің субсидиялар алуға арналған электрондық өтінімі;
11) сатып алынған асыл тұқымды жануарларды мақсатты пайдалану – сатып алынған және субсидияланған жануарларды осы Қағидаларда көрсетілген шарттар мен мерзімдерде өсімін молайту мақсатында пайдалану;
12) селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры (бұдан әрі – САТЖАҚ) – уәкілетті орган "Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 34) тармақшасына сәйкес айқындаған оператор сүйемелдейтін, жануарлардың табынын жетілдіру және генетикалық әлеуетін арттыру үшін пайдаланылатын, асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілеріндегі асыл тұқымды жануарлар туралы және селекциялық процеске тартылған жануарлар туралы деректерді жинаудың, жинақтаудың және өңдеудің автоматтандырылған жүйесі;
13) селекциялық және асыл тұқымды жұмысқа қатысатын аналық бас – табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын, жыныстық жағынан жетілген (мал шаруашылығы бойынша: асыл тұқымды жануарлар – 13 айдан бастап, тауарлық жануарлар – 18 айдан бастап, қой шаруашылығы бойынша – 12 айдан бастап, марал шаруашылығы (бұғы шаруашылығы) бойынша – 24 айдан бастап, шошқа шаруашылығы бойынша – 8 айдан бастап) жануарлардың ұрғашы дарақтарының басы;
14) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – САЖ) – САТЖАҚ кіші жүйесі болып табылатын, субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкімет" веб-порталымен өзара іс-қимыл жүргізуге, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін, Интернет желісінде орналасқан ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;

6) общественное стадо – стадо крупного рогатого скота, сформированное из поголовья личных подсобных хозяйств;
7) оператор в овцеводстве – хозяйство с поголовьем овцематок от 3000 голов, осуществляющая передачу в аренду племенных баранов-производителей в товарные отары, а также осуществляющая закуп баранчиков для дальнейшего откорма;
8) услуги по откорму скота – платная услуга по откорму скота, предоставляемая откормочной площадкой юридическим лицам, имеющим в собственности бычков для откорма;
9) отечественный сельскохозяйственный товаропроизводитель (далее - товаропроизводитель) - физическое или юридическое лицо, филиал или представительство юридического лица, занимающиеся племенным животноводством и (или) производством сельскохозяйственной продукции;
10) заявка – электронная заявка на получение товаропроизводителем субсидий;
11) целевое использование приобретенных племенных животных – использование приобретенных и просубсидированных животных в целях воспроизводства на условиях и в сроки, указанные в настоящих Правилах;
12) информационная база селекционной и племенной работы (далее – ИБСПР) – автоматизированная система сбора, накопления и обработки данных о племенных животных в субъектах племенного животноводства и о животных, вовлеченных в селекционный процесс, используемая для совершенствования стада и повышения генетического потенциала животных, сопровождаемая оператором, определенным уполномоченным органом, в соответствии с подпунктом 34) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О племенном животноводстве";
13) маточное поголовье, участвующее в селекционной и племенной работе – поголовье женских особей животных, достигших половозрелого возраста (по скотоводству: племенные животные – от 13 месяцев, товарные животные – от 18 месяцев, по овцеводству – от 12 месяцев, по мараловодству (оленеводству) – от 24 месяцев, по свиноводству – от 8 месяцев), используемое для воспроизводства стада;
14) информационная система субсидирования (далее – ИСС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий размещенной в сети Интернет, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность взаимодействия с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования, являющееся подсистемой ИБСПР;

15) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және САЖ-да көрсетілген өзге де мәліметтер;
16) тауарлық табын/отар – ірі қара малдың/қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуді жүзеге асыратын шаруашылықтың немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал табыны/қой отары;
17) тұқымдық түрлендіру – өсімін молайтуда асыл тұқымды тұқымдық жануарларды пайдалану жолымен аналық бастың тұқымдық және өнімділік сапаларын жақсарту;
18) шағылыстыру маусымы – ауыл шаруашылығы жануарларының өсімін молайту кезеңі;
19) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе;
20) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Субсидиялар мынадай шарттарды сақтаған кезде төленеді:
1) "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы электрондық түрде мыналарға арналған өтінімнің берілуі:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), отандық етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқа, асыл тұқымды қойлар, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғыр, асыл тұқымды тұқымдық түйе, шошқалардың асыл тұқымдық басы, ешкілердің асыл тұқымды аналық басы, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапан және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша тауарлық отардың өсімін молайтуға пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 4-нысан бойынша шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтыр мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін субсидиялар алуға арналған;

15) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в ИСС;
16) товарное стадо/отара – стадо крупного рогатого скота/отара овец, сформированное из поголовья хозяйства или сельскохозяйственного кооператива, осуществляющего ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота/овец;
17) породное преобразование – улучшение породных и продуктивных качеств маточного поголовья путем использования в воспроизводстве племенных производителей;
18) случной сезон – период воспроизводства сельскохозяйственных животных;
19) веб-портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
20) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи заявки в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства":
на получение субсидий за приобретенное племенное маточное поголовье крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и мясо-молочных пород), отечественных племенных быков-производителей мясных пород, племенных овец, племенного жеребца-производителя продуктивного направления, племенного верблюда-производителя, племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, по форме 1 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных быков-производителей, используемых для воспроизводства стада, по форме 2 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за содержание племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства товарной отары, по форме 3 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, по форме 4 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 5-нысан бойынша ірі қара малдың тауарлық аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 6-нысан бойынша етті тұқымды асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 7-нысан бойынша қойдың асыл тұқымды аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 8-нысан бойынша қойлардың тауарлық аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 9-нысан бойынша маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 10-нысан бойынша балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 11-нысан бойынша шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 12-нысан бойынша сүтті және сүтті-етті тұқымның асыл тұқымды бұқаларының бір жынысты немесе қос жынысты ұрығын сатып алу үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 13-нысан бойынша эмбриондарды телу бойынша көрсетілетін қызметтерді субсидиялауға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 14-нысан бойынша құс етін (бройлер тауығының етін, күркетауық, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқа (тауық жұмыртқасы), сүт (сиыр, бие, түйе сүті), биязы және жартылай биязы жүн өндіру, сондай-ақ, ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 15-нысан бойынша сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдары үшін бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 16-нысан бойынша сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылауға өткізілген немесе ауыстырылған бұқашықтар құнын арзандату үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 17-нысан бойынша сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылауға өткізілген бұқашықтар құнын арзандату үшін субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 18-нысан бойынша қозы өткізу құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;

на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота, по форме 5 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого скота, по форме 6 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с племенным маточным поголовьем овец, по форме 7 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с товарным маточным поголовьем овец, по форме 8 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей), по форме 9 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями, по форме 10 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней, по форме 11 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за приобретенное однополое и двуполое семя племенных быков молочных и молочно-мясных пород, по форме 12 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на субсидирование услуг по трансплантации эмбрионов, по форме 13 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости производства мяса птицы (мясо бройлерной птицы, мясо индейки, водоплавающей птицы), пищевого яйца (куриное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье), тонкорунной и полутонкорунной шерсти, а также заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающиеся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, по форме 14 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление затрат откорма бычков для откормочных площадок вместимостью не менее 1000 голов единовременно по форме, 15 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости бычков, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно, по форме 16 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости бычков, реализованных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно, по форме 17 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на получение субсидий на удешевление стоимости реализации ягнят, по форме 18 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 19-нысан бойынша сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басының және толықтыратын мал басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 20-нысан бойынша арнайы шотқа субсидиялар аударуға арналған;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 21-нысан бойынша асыл тұқымды ірі қара мал сатып алғаны үшін тиесілі субсидияларға арналған.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен САЖ-дың ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады;
2) өтінімнің САЖ-да ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тіркелуі;
3) өтінімнің осы Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келуі.
11. Өтінімдерді қабылдау ауыл шаруашылығы жануарларының орналасқан/тіркелген жері бойынша осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес субсидиялау өлшемшарттарында көзделген мерзімдерде жүзеге асырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш
өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 6 маусымдағы
№ 228 бұйрығына
1-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Субсидиялау бағыттары мен нормативтерінің тізбесі
Р/с №
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма маточному и ремонтному поголовью молочного и молочно-мясного направления, по форме 19 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на перечисление субсидий на специальный счет, по форме 20 согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
на причитающиеся субсидии за приобретение племенного крупного рогатого скота, по форме 21 согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и ИСС осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) регистрации поданной заявки в ИСС с использованием ЭЦП;
3) соответствии заявки критериям, установленным в приложении 2 к настоящим Правилам.
11. Прием заявок осуществляется по месту нахождения/регистрации сельскохозяйственных животных в сроки, предусмотренные в критериях согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
оборонной и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 июня 2019 года №228
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства,
повышения продуктивности
и качества продукции
животноводства
Перечень направлений и нормативов субсидирования
№ п/п Направления субсидирования Единица измерения Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

10 000
Балара шаруашылығы
1.
Балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
балара ұясы/маусым
5 000
Ескертпе:
* - жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан қайта бөлінген кезде субсидиялау нормативтерін осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес Министрлікпен келісім бойынша белгіленген нормативтен 50%-ға дейін және мал азығын субсидиялау бойынша 100 %-ға дейін ұлғайтуға жол беріледі;
** - жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінгенде.
Асыл тұқымды жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Отандық асыл тұқымды ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын сатып алу қаржы институтымен кредит беру шарты болған кезде субсидияланады, бұл ретте субсидиялар кредитті өтеу есебіне арнайы шотқа аударылады.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚШ – Америка Құрама Штаттары;
ТМД – Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 6 маусымдағы
№ 228 бұйрығына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидияларды алуға үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге, жеке және заңды тұлғаларға қойылатын өлшемшарттар
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар
САЖ-да субсидиялау шарттарына сәйкестігін тексеру әдісі
Өтінімді беру мерзімі
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
Өтінімді берген сәтте жануарлардың САТЖАҚ-та тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық мал басы
Өсімді молайтуда мынадай талаптарға сәйкес етті тұқымның асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын (өзінің бұқаларын немесе жалдау шарттарымен) пайдалану:
1) жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа;
2) қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
3) жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы;
4) бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
1.2
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық мал басы
1) аналық баста тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) асыл тұқымды аналық мал басын етті тұқымның тұқымдық бұқаларының ұрығымен қолдан ұрықтандыру немесе өсімін молайтуда етті тұқымның бірінші санатты асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын пайдалану.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл

10 000
Пчеловодство
1.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелиная семья/сезон
5 000
Примечание:
* - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или при перераспределении с других бюджетных программ допускается увеличение нормативов субсидирования до 50% и по субсидированию кормов до 100% от утвержденного норматива по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 4 Правил;
** - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета.
Приобретение племенных животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения.
Приобретение отечественного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота и овец субсидируется при наличии договора кредитования с финансовым институтом, при этом субсидии перечисляются на специальный счет в счет погашения кредита.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
США – Соединенные Штаты Америки;
СНГ – Содружество Независимых Государств.
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 июня 2019 года №228
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства,
повышения продуктивности
и качества продукции
животноводства
Критерии к товаропроизводителям, претендующим на получение субсидий
Направления субсидирования Критерии Метод проверки в ИСС на соответствие условиям субсидирования Срок для подачи заявки
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
Наличие регистрации животных в ИБСПР на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 15 апреля до 1 октября текущего года
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
Использование в воспроизводстве племенных быков-производителей мясных пород (собственных или на условиях аренды) в соответствии со следующими требованиями:
1) не менее одного племенного быка – производителя на двадцать пять голов маточного поголовья;
2) использование не более двух случных сезонов подряд;
3) возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года;
4) ранее не использованных в породном преобразовании.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
1.2
Племенное маточное поголовье крупного рогатого скота
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) искусственное осеменение маточного поголовья семенем племенных быков-производителей мясных пород или использование в воспроизводстве племенных быков-производителей первой категории мясных пород.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР

ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
2.
Табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағу
1) бұқаларды жалға беру жөніндегі операторда есепке алу нөмірінің болуы және арнайы комиссияның оң қорытындысы бар сыйымдылығы кемінде 1000 бас болатын мал бордақылау алаңының сертификатталған болуы (тек операторлар үшін);
2) оператордың шаруашылықпен/ауыл шаруашылығы кооперативімен жасалған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды жалдау шартының болуы немесе осы өлшемшарттарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында тауарөндірушілердің асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары – мал иелері жиыны хаттамасының болуы;
3) мынадай зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану:
- жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа есебімен;
- қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
- жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
3.
Отандық асыл тұқымды ірі қара мал сатып алу
1) мал басында тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) сатып алынған бастың жасы сатып алу сәтінде (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қашарлар – 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
құнажындар – 26 айға дейін (қоса алғанда);
бұқашықтар – 6 айдан 26 айға дейін (қоса алғанда).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
4.
Шетелдік асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу
5.
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына өткізілген немесе орны ауыстырылған бұқашықтардың құнын арзандату
1) өтінім берген сәтте жануарлардың САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) бұқашықтардың тірідей салмағы 200-ден 300 килограмға* дейін;
3) бұқашықтардың жасы 7-ден 15 айға дейін (қоса алғанда).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген немесе ауыстырылған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
6.
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдары үшін бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандату
1) бұқалардың САТЖАҚ-та тіркелген болуы (бордақылау алаңының меншігінде немесе бұқашықтарды бордақылау қызметін көрсету шарты бойынша);

с 20 января до 20 декабря текущего года
2.
Содержание племенного быка-производителя мясных и мясо-молочных пород, используемых для воспроизводства стада
1) наличие у оператора по аренде быков учетного номера и сертификации откормочной площадки емкостью не менее 1000 скотомест, имеющее положительное заключение специальной комиссии (только для операторов);
2) наличие договора аренды племенных быков-производителей оператора с хозяйством/сельскохозяйственным кооперативом или наличие протокола схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей товаропроизводителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств, по форме согласно приложению 1 к настоящим критериям;
3) использование племенных быков-производителей в соответствии со следующими зоотехническими нормативами:
- из расчета не менее одного племенного быка-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья;
- использование не более двух случных сезонов подряд;
- возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 15 апреля до 1 октября текущего года
3.
Приобретение отечественного племенного крупного рогатого скота
1) наличие у поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент приобретения (при приобретении внутри страны – на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте – на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
телки – от 6 месяцев до 18 месяцев включительно;
нетели – до 26 месяцев включительно;
быки – от 6 месяцев до 26 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
(заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
4.
Приобретение зарубежного племенного маточного поголовья
5.
Удешевление стоимости бычков, реализованных или перемещенных на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно
1) наличие регистрации животных в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) живой вес бычков от 200 до 300 килограмм*;
3) возраст бычков от 7 до 15 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
(заявка подается в течение шести месяцев с момента реализации или с даты перемещения)
6.
Удешевление затрат откорма бычков для откормочных площадок вместимостью от 1000 голов единовременно
1) наличие регистрации бычков в ИБСПР (в собственности у откормочной площадки либо по договору оказания услуг откорма бычков);

2) бордақылаудағы бұқашықтарда радиожиілікті құлақ сырғаларының болуы;
3) бордақылауға қойған сәтте бұқашықтардың тірідей салмағы 200 килограмнан кем емес;
4) союға не елден тыс жерлерге өткізген сәтте бұқашықтардың тірідей салмағы - 400 килограмнан кем емес; бұқашықтардың сойылған салмағы - 210 килограмнан кем емес;
5) мыналары бар ірі қара малды бордақылауға арналған дамыған инфрақұрылымымен, етті бағыттағы ірі қара мал кәсіпорындарын технологиялық жобалауға ұсынылған нормаларға сәйкес келетін мамандандырылған алаңға арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы:
карантиндік алаң;
кіру дезинфекциялық тосқауылы;
малдарды ұстауға арналған қаша;
желден қорғаныс (оңтүстік облыстар үшін міндетті емес);
науалар және суаратын астаулардың алдында қатты жабын;
бетонды/темір науалар немесе азықтық үстелдер;
автономды көз немесе сумен қамтамасыз ету жүйесі;
жылытылатын автосуаттар (оңтүстік облыстар үшін міндетті емес);
көң сақтау орны және қар суларын жинауға арналған мүйіс;
азықдайындағыш және азықтаратқыш техника /жабдық (ұсақтағыш/астықты жаншығыш немесе құрамажем цехы, азықтаратқыштар);
азықтарды сақтауға арналған орын;
ветеринариялық пункт, өткелек және ІҚМ-ға арналған электрондық таразылары бар бекіткіш;
радиожиілікті сырғаларды санағыш;
малдарды түсіруге және тиеуге арналған басқыш;
азықтың қажетті көлемінің болуы және бұқашықтарды астықпен бордақылауға арналған рационның сақталуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
7.
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандату (2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданылады)
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорынға арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы, онда:
1) жобалық қуаты жылына кемінде 100 мың бас болатын (ауысымға 400 бас) ірі қара малды сою және етін сүйектен ажырату жөніндегі өз жабдығының болуы;
2) сойылған ірі қара малдың қалдықтарын кәдеге жарататын өз жүйесінің болуы;
3) халықаралық сапа стандартына (халықаралық аудитпен расталған) сәйкес болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Сүтті және сүтті-етті мал шаруашылығы
1.
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды бұқасының ұрығын сатып алу
1) аналық мал басында тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;

2) наличие у бычков на откорме радиочастотных ушных бирок;
3) живая масса бычков на момент постановки на откорм – не менее 200 килограмм;
4) живая масса бычков на момент реализации на убой либо за пределы страны – не менее 400 килограмм; убойная масса бычков – не менее 210 килограмм;
5) наличие положительного заключения специальной комиссии на специализированную площадку для откорма крупного рогатого скота с развитой инфраструктурой, соответствующей рекомендованным нормам технологического проектирования предприятий крупного рогатого скота мясного направления, имеющее:
карантинную площадку;
въездной дезбарьер; загоны для содержания животных;
ветрозащиту (не обязательно для южных областей);
твердое покрытие перед кормушками и поилками;
бетонные / железные кормушки или кормовые столы;
автономный источник и система водоснабжения;
автопоилки с подогревом (не обязательно для южных областей);
навозохранилище и лагуна для сбора талых вод;
кормоприготовительную и кормораздаточную технику /оборудование (дробилка/ плющилка зерна или комбикормовый цех, кормораздатчики);
хранилище для кормов;
ветеринарный пункт, раскол и фиксатор с электронными весами для КРС;
считыватель радиочастотных бирок;
трап для разгрузки и погрузки животных; наличие необходимого объема кормов и соблюдение рациона для зернового откорма бычков.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
(заявка подается в течение шести месяцев с момента реализации)
7.
Удешевление стоимости заготовки говядины мясоперерабатывающими предприятиями, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
(действует с 1 января 2020 года)
Наличие положительного заключения специальной комиссии на мясоперерабатывающее предприятие, занимающееся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота, имеющее:
1) собственное оборудование по забою и обвалке крупного рогатого скота с проектной мощностью не менее 100 тыс. голов в год (400 голов в смену);
2) собственную систему утилизации отходов забоя крупного рогатого скота;
3) соответствие международным стандартам качества (подтвержденных международным аудитом).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Молочное и молочно-мясное скотоводство
1.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;

2) тұқымдық бұқалар ұрығының асыл тұқымдық құндылығы индекстерінің болуы: асыл тұқымдық сапаларының кешенді индексі, табындағы ұрғашы төлдер саны, бағалаудың сенімділігі, сүт сауымы, тоңмай, өнімді тіршілік ету кезеңі, төлдеу жеңілдігі, ұрықтылығы, соматикалық жасушалардың құрамы.
3) табынды басқару бағдарламасының болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
1.1
бір жынысты
1.2
қос жынысты
2.
Ірі қара малдың асыл тұқымды аналық мал басын сатып алу:

2) наличие индексов племенной ценности семени быков-производителей: комплексный индекс племенных качеств, количество дочерей в стадах, достоверность оценки, удой, жир, период продуктивной жизни, легкость отела, фертильность, содержание соматических клеток;
3) наличие программы по управлению стадом.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
1.1
Однополое
1.2
Двуполое
2.
Приобретение племенного маточного поголовья крупного рогатого скота:

1) аналық мал басында тиісті тұқым бойынша Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) сатып алынған бастың жасы сатып алу сәтінде (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қашарлар – 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
құнажындар – 26 айға дейін (қоса алғанда).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
3.
Шаруа (фермер) қожалықтарында және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді субсидиялау
1) шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқасының ұрығымен қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы;
2) осы өлшемшарттарға 6-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және зерттеп-қарау актісінің болуы;
3) асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығына Республикалық палата берген асыл тұқымдық куәліктің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 мамырдан 1 желтоқсанға дейін
4.
Эмбриондарды телу жөніндегі қызметтерді субсидиялау
1) шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық басының эмбриондарын телу жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы;
2) телу және ірі қара малдың аналық басының буаздылығын зерттеп-қарау актісінің болуы;
3) алынған төлге генетикалық сертификаттың болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
5.
Сүт өндіру құнын арзандату:
Өтінімді берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы (ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоспағанда).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
5.1
Бағымдағы сиыр басы 600 бастан басталатын шаруашылықтар
1) май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сүтті ай сайынғы зертханалық талдау (аккредиттелген зертханаларда);
2) азықты жыл сайынғы зоотехникалық талдау;
3) 2007 жылдан кейін тиісті инфрақұрылыммен пайдалануға берілген немесе жаңғыртудан өткен тауарлық сүт фермасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы, онда:
- сиырларды байлаусыз күтіп-бағуға арналған үй-жай;
- автоматтандырылған сауу қондырғысы (әткеншек, шырша, параллель, тандем, робаттандырылған көлік) бар сауу залы;
- автоматтандырылған көң шығару, азық тарату және суару;
- азық цехы;
- ветеринариялық пункт болады.
5.2
Бағымдағы сиыр басы 400 бастан басталатын шаруашылықтар

1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) возраст приобретенного поголовья не превышает на момент приобретения (при приобретении внутри страны – на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте – на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
телки – от 6 месяцев до 18 месяцев включительно;
нетели – до 26 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
3.
Субсидирование услуги по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
1) наличие договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота семенем племенных быков-производителей молочных и молочно-мясных пород в крестьянских (фермерских) хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах;
2) наличие акта осеменения и обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота, по форме 1 согласно приложению 2 к настоящим критериям;
3) наличие племенного свидетельства на семя племенных быков-производителей, выданногоРеспубликанской палатой.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 мая до 1 декабря текущего года
4.
Субсидирование услуги по трансплантации эмбрионов
1) наличие договора по оказанию услуг по трансплантации эмбрионов маточного поголовья крупного рогатого скота в хозяйствах;
2) наличие акта трансплантации и обследования стельности маточного поголовья крупного рогатого скота;
3) наличие генетического сертификата на полученный приплод.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
5.
Удешевление стоимости производства молока:
Наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки (за исключением сельскохозяйственных кооперативов).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
5.1
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 600 голов
1) ежемесячный лабораторный анализ молока по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) ежегодный зоотехнический анализ кормов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой не ранее 2007 года положительного заключения специальной комиссии, имеющее:
- помещение для беспривязного содержания коров;
- доильный зал с автоматизированной доильной установкой (карусель, елочка, параллель, тандем, роботизированная машина);
- автоматизированное навозоудаление, кормораздача и поение;
- кормоцех;
- ветеринарный пункт.
5.2
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 400 голов

1) май, ақуыз және соматикалық жасушалар көрсеткіштері бойынша сүтті ай сайынғы зертханалық талдау (аккредиттелген зертханаларда);
2) азықты жыл сайынғы зоотехникалық талдау.
3) 2007 жылдан кейін тиісті инфрақұрылыммен пайдалануға берілген немесе жаңғыртудан өткен тауарлық сүт фермасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы, онда:
- тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, автоматтандырылған немесе машиналық саууға арналған жабдық;
- автоматтандырылған көң шығару, азық тарату және суару;
- азық цехы;
- ветеринариялық пункт болады.
5.3
Бағымдағы сиыр басы 50 бастан басталатын шаруашылықтар
Тауарлық сүт фермасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы, онда:
- сиырларды күтіп-бағуға арналған қора-жай;
тасымалды сауу қондырғысын қоса алғанда, машиналық сауу;
- ветеринариялық пункт;
- малға арналған бекіткіш болады.
5.4
Ауыл шаруашылығы кооперативі
Онда мыналар болады:
1) есепке алу нөмірі бар меншікті сүт қабылдау пункті;
2) дайындалған сүтті сүт өңдеуші кәсіпорынға өткізу немесе сүт өңдеу зауытынан 50 км (қоса алғанда) дейінгі қашықтық кезінде жеке сүт тасығыштың болуы
6.
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басының және толықтыратын мал басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату
1) кемінде 600 аналық бас болуы және олардың өтінім берген сәтте САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) 2007 жылдан кейін пайдалануға берілген, тиісті инфрақұрылымы бар (сиырларды байлаусыз күтіп-бағу, автоматтандырылған сауу қондырғысы (әткеншек, шырша, параллель, тандем) бар сауу залы, автоматтандырылған көң шығару, азық тарату және суару, азық цехы, ветеринариялық пункт) тауарлық сүт фермасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
7.
Табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын күтіп-бағу
1) жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында тауарөндірушілердің асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары – мал иелері жиыны хаттамасының болуы;
2) мынадай зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану:
- жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық бұқа есебімен;
- қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;

1) ежемесячный лабораторный анализ молока по показателям жира, белка и соматических клеток (в аккредитованных лабораториях);
2) ежегодный зоотехнический анализ кормов;
3) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, введенной в эксплуатацию или прошедшей модернизацию с соответствующей инфраструктурой не ранее 2007 года, имеющее:
- оборудование для автоматизированного или машинного доения, включая переносные доильные установки;
- автоматизированное навозоудаление, кормораздача и поение;
- кормоцех;
- ветеринарный пункт.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
5.3
Хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
Наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, имеющее:
- помещение для содержания коров;
- машинное доение, включая переносные доильные установки;
- ветеринарный пункт;
- фиксатор для скота.
5.4
Сельскохозяйственный кооператив
Наличие:
1) собственного молокоприемного пункта, имеющего учетный номер или наличие собственного молоковоза при расстоянии до 50 км (включительно) от молокоперерабатывающего завода;
2) реализация заготовленного молока на молокоперерабатывающее предприятие.
6.
Удешевление стоимости затрат на корма маточному и ремонтному поголовью молочного и молочно-мясного направления
1) наличие не менее 600 голов маточного поголовья, и их регистрация в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на молочно-товарную ферму, с соответствующей инфраструктурой (беспривязное содержание коров, доильный зал с автоматизированной доильной установкой (карусель, елочка, параллель, тандем, роботизированная машина), автоматизированное навозоудаление, кормораздача и поение, кормоцех, ветеринарный пункт), введенной в эксплуатацию не ранее 2007 года;
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
7.
Содержание племенного быка-производителя молочных и молочно-мясных пород, используемых для воспроизводства стада
1) наличие протокола схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей товаропроизводителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств, по форме согласно приложению 1 к настоящим критериям;
2) использование племенных быков-производителей в соответствии со следующими зоотехническими нормативами:
- из расчета не менее одного племенного быка-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья;
- использование не более двух случных сезонов подряд;

- жасы ағымдағы жылдың 1 маусымына 12 айдан кем болмауы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
Етті құс шаруашылығы
1.
Ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
Өтінімді берген сәтте тәуліктік балапандардың САТЖАҚ-та тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Құс етін өндіру құнын арзандату
1)
15 000 тоннадан басталатын нақты өндіріс
1) құс етінің нақты өндірісі жылына 2000 тоннадан бастап (қызметін 12 айдан аз жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін нақты өндіріс көлемі қызмет кезеңі айларға бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің мәлімделген нақты көлеміне сүйене отырып айқындалады);
2) 2007 жылдан кейін жаңадан салынған немесе технологиялық жабдықтау бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдықтар, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, құс сою желісі (сою цехы)) құс фабрикасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) тізбеленген сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
2)
10 000 тоннадан басталатын нақты өндіріс
3)
5 000 тоннадан басталатын нақты өндіріс
4)
2 000 тоннадан басталатын нақты өндіріс
3.
Күрке тауық етін өндіру құнын арзандату
4.
Суда жүзетін құс етін өндіру құнын арзандату
1) құс етінің нақты өндірісі жылына 20 тоннадан бастап (қызметін 12 айдан аз жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін қызмет кезеңі айларға бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып айқындалады);
2) мыналары бар құс фабрикасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы:
- құстарды күтіп-бағуға арналған үй-жай;
- союға арналған жабдық.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды құстан алынған финалдық нысанды жұмыртқа бағытындағы тәуліктік балапан сатып алу
Өтінім берген сәтте тәуліктік балапандардың ата-енесінің Республикалық палатада тіркелуі
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Тағамдық жұмыртқа өндіру құнын арзандату

- возрастом не менее 12 месяцев на 1 июня текущего года.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 15 апреля до 1 октября текущего года
Мясное птицеводство
1.
Приобретение племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы
Наличие регистрации суточного молодняка в ИБСПР на момент подачи заявки
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства мяса птицы
1)
фактическое производство от 15 000 тонн
1) фактическое производство от 2000 тонн птицы в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, линии по забою птицы (убойный цех)) не ранее 2007 года;
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
2)
фактическое производство от 10 000 тонн
3)
фактическое производство от 5 000 тонн
4)
фактическое производство от 2 000 тонн
3.
Удешевление стоимости производства мяса индейки
4.
Удешевление стоимости производства мяса водоплавающей птицы
1) фактическое производство от 20 тонн мяса птицы в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, имеющее:
- помещение для содержания птицы;
- оборудование для убоя.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Яичное птицеводство
1.
Приобретение суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы
Наличие регистрации родителей суточного молодняка в Республиканской палате на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства пищевого яйца

1)
200 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
1) құс етінің нақты өндірісі жылына 20 млн. данадан бастап (қызметін 12 айдан аз жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін қызмет кезеңі айларға бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып айқындалады);
2) 2007 жылдан кейін жаңадан салынған немесе технологиялық жабдықтау бойынша жаңғыртудан өткен (құстарды күтіп-бағуға арналған жабдықтар, азықтандырудың, сумен жабдықтаудың, желдетудің автоматтандырылған жүйесі, жұмыртқаларды сұрыптауға арналған автоматты машина) инфрақұрылымы бар құс фабрикасына арнайы комиссияның оң қорытындысының болуы;
3) тізбеленген сертификаттардың (ИСО, ХАССП азық-түлік қауіпсіздігі жүйесі) бірінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
2)
150 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
3)
100 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
4)
50 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
5)
20 миллион данадан басталатын нақты өндіріс
Шошқа шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды шошқалар сатып алу
1) өтінім берген сәтте жануарлар басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) сатып алынған жануар басының жасы (жануарды (сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
шошқа басын толықтыратын ұрғашы және еркек төлдер – 1 айдан 12 айға (қоса алғанда) дейін.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Шошқалардың аналық және шошқа басын толықтыратын басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу
1) жануарларда радиожиілікті құлақ сырғаларының болуы;
2) өтінім берген сәтте кемінде 50 аналық шошқа басының болуы және олардың САТЖАҚ-та тіркелуі.
3) мынадай зоотехникалық нормативтерге сәйкес өсімді молайтуда аналық және шошқа басын толықтыратын басты қолдан ұрықтандыруды пайдалану немесе асыл тұқымды тұқымдық еркек шошқаларды пайдалану;
- қолдан шағылыстыру кезінде елу басқа кемінде бір тұқымдық еркек шошқа немесе қолдан ұрықтандыру кезінде екі жүз басқа кемінде бір тұқымдық еркек шошқа;
- тұқымдық еркек шошқаларды қатарынан екі жылдан артық пайдаланбау.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін
Қой шаруашылығы
1.
Шаруашылықтарда және ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1) шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі қызметтерді көрсету бойынша шарттың болуы.

1)
фактическое производство от 200 миллионов штук
1) фактическое производство от 20 миллионов штук в год (для товаропроизводителей, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем производства определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев);
2) наличие положительного заключения специальной комиссии на птицефабрику, вновь построенная или прошедшая модернизацию по технологическому оборудованию (оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции, автоматической машины для сортировки яиц) не ранее 2007 года;
3) наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, система пищевой безопасности ХАССП).
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
2)
фактическое производство от 150 миллионов штук
3)
фактическое производство от 100 миллионов штук
4)
фактическое производство от 50 миллионов штук
5)
фактическое производство от 20 миллионов штук
Свиноводство
1.
Приобретение племенных свиней
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
поголовье ремонтных свинок и хрячков – от 1 до 12 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным и ремонтным поголовьем свиней
1) наличие радиочастотных ушных бирок у поголовья.
2) наличие не менее 50 голов свиноматок, и их регистрация поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
3) использование в воспроизводстве искусственного осеменения маточного и ремонтного поголовья или использование племенных хряков-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами:
- не менее одного хряка-производителя на пятьдесят голов при ручной случке или не менее одного хряка-производителя на двести голов поголовья при искусственном осеменении;
- использование хряков-производителей не более двух лет подряд.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
Овцеводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
1) наличие договора по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах;

2) осы өлшемшарттарға 2-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша қойлардың аналық басын ұрықтандыру актісінің болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 мамырдан 1 желтоқсанға дейін
2.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
Өтінімді берген сәтте жануарлардың САТЖАҚ-та тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
2.1
Қойлардың асыл тұқымды аналық басы
1) аналық баста Республикалық палата берген асыл тұқымды мал мәртебесінің болуы;
2) мынадай талаптарға сәйкес аналық басты қолдан ұрықтандыруды пайдалану және (немесе) асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды (өзінің қошқарларын немесе жалдау шарттарымен) өсімді молайтуда пайдалану және оларды бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған қошқарларға ауыстыру:
- еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар және/немесе қолдан ұрықтандыруда үш жүз аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар;
- тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
- асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 12 айдан кем болмауы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға дейін
2.2
Қойлардың тауарлық аналық басы
Мынадай талаптарға сәйкес аналық басты қолдан ұрықтандыруды пайдалану және (немесе) асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды (өзінің қошқарларын немесе жалдау шарттарымен) өсімді молайтуда пайдалану және оларды бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған қошқарларға ауыстыру:
- еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар және/немесе қолдан ұрықтандыруда үш жүз аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар;
- тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
- асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 12 айдан кем болмауы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға дейін
3.
Асыл тұқымды қойлар сатып алу
1) өтінім берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте):
қошқарлар – 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда);
қойлардың аналық басы – 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда)
ешкілердің аналық басы – 6 айдан 18 айға дейін (қоса алғанда).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
3.1
Асыл тұқымды ешкілердің аналық басын сатып алу
4.
Тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдалынылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарды күтіп-бағу

2) наличие акта об осеменении маточного поголовья овец, по форме 2 согласно приложению 2 к настоящим критериям.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 мая до 1 декабря текущего года
2.
Ведение селекционной и племенной работы:
Наличие регистрации животных в ИБСПР на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 сентября до 1 декабря текущего года
2.1
Племенное маточное поголовье овец
1) наличие у маточного поголовья статуса племенного животного, присвоенного Республиканской палатой;
2) использование искусственного осеменения маточного поголовья и (или) использование в воспроизводстве и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей (собственных или на условиях аренды) в соответствии со следующими требованиями:
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
- не менее одного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке и/или не менее одного барана-производителя на триста голов маточного поголовья при искусственном осеменении;
- использование барана-производителя не более двух случных сезонов подряд;
- возрастом племенных баранов-производителей на 1 сентября текущего года не менее 12 месяцев.
2.2
Товарное маточное поголовье овец
Использование искусственного осеменения маточного поголовья и (или) использование в воспроизводстве и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей (собственных или на условиях аренды) в соответствии со следующими требованиями:
- не менее одного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке и/или не менее одного барана-производителя на триста голов маточного поголовья при искусственном осеменении;
- использование барана-производителя не более двух случных сезонов подряд;
- возрастом племенных баранов-производителей на 1 сентября текущего года не менее 12 месяцев.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 сентября до 1 декабря текущего года
3.
Приобретение племенных овец
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
бараны-производители – от 6 до 18 месяцев включительно;
маточное поголовье овец – от 6 до 18 месяцев включительно
маточное поголовье коз – от 6 до 18 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
3.1
Приобретение племенного маточного поголовья коз
4.
Содержание племенного барана-производителя, используемых для воспроизводства товарной отары

1) операторда өтінім берген сәтте 3000 бастан басталатын аналық бастың болуы;
2) операторда тауарлық шаруашылықпен жасалған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды отарға жалға беру шартының болуы;
3) өтінім берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
4) аталған отарда асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау;
5) еркін шағылыстыру кезінде жиырма бес аналық басқа кемінде бір асыл тұқымды тұқымдық қошқар немесе қолдан ұрықтандыру кезінде үш жүз аналық басқа кемінде бір тұқымдық қошқар.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға дейін
5.
Қозы өткізу құнын арзандату
1) қозылардың жасы өткізу сәтінде он бес айдан аспаған болуы;
2) қозыларды арнайы комиссияның қорытындысы бар мамандандырылған ет комбинатында немесе қуаты ауысымына 200 бас сою пункттерінде сою немесе тірідей операторға өткізу.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
6.
Өңдеуге өткізілген биязы және жартылай биязы жүн құнын арзандату
6.1
Сапасы 60-тан басталатын жүн
1) биязы және жартылай биязы жүнді бастапқы өңдеуші кәсіпорынға өткізу;
2) жүн сапасын бағалаудың болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
6.2
Сапасы 50-ден басталатын жүн
Жылқы шаруашылығы
1.
Өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырлар сатып алу
1) өтінім берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) сатып алынған мал басының жасы (ел ішінен сатып алған жағдайда - асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде; импортталған жағдайда - малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) – 18 айдан 60 айға дейін (қоса есептегенде).
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Бие сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
1) өтінім берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) үш жастан асқан кемінде 30 бас өз аналық мал басының болуы;
3) сүтті өңдеуші кәсіпорындарға немесе есепке алу нөмірі бар сүт өңдеу цехына өткізу;
4) бие сүтінің жылдық өндіріс көлемі сауылатын биенің 1 басына 750 килограмнан аспауы тиіс.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Түйе шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды тұқымдық түйелер сатып алу

1) наличие у оператора маточного поголовья от 3000 голов на момент подачи заявки;
2) наличие договора оператора с товарными хозяйствами по аренде племенных баранов-производителей в отаре;
3) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
4) использование племенных баранов-производителей не более двух случных сезонов в данной отаре;
5) не менее одного барана-производителя на двадцать пять голов маточного поголовья при вольной случке, или не менее одного барана-
производителя на триста голов маточного поголовья при искусственном осеменении.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 сентября до 1 декабря текущего года
5.
Удешевление стоимости реализации ягнят
1) возраст ягнят на момент реализации не более пятнадцати месяцев;
2) убой ягнят на специализированном мясокомбинате или в убойных пунктах с мощностью 200 голов в смену, имеющее заключение специальной комиссии или реализация в живом виде оператору.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
6.
Удешевление стоимости тонкой и полутонкой шерсти
6.1
Шерсть от 60 качества
1) реализация тонкой и полутонкой шерсти на предприятия первичной переработки шерсти;
2) наличие оценки качества шерсти.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
6.2
Шерсть от 50 качества
Коневодство
1.
Приобретение племенных жеребцов- производителей продуктивного направления
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)) – от 18 до 60 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства и переработки кобыльего молока
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше трех лет не менее 30 голов;
3) реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер;
4) годовой объем производства кобыльего молока на 1 голову дойной кобылы не должна превышать 750 килограмм.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Верблюдоводство
1.
Приобретение племенных верблюдов-производителей

1) өтінім берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) сатып алынған малдың жасы (елдің ішінен сатып алған кезде – асыл тұқымдық куәлікте көрсетілген сату сәтінде, импорттаған кезде – малды сатушыда (экспорттаушыда) карантинге қойған сәтте) – 12 айдан 60 айға дейін.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім сатып алған сәттен бастап он екі айдың ішінде беріледі)
2.
Түйе сүтін өндіру және өңдеу құнын арзандату
1) өтінім берген сәтте мал басының САТЖАҚ-та тіркелген болуы;
2) үш жастан асқан кемінде 30 бас өз аналық мал басының болуы;
3) сүтті өңдеуші кәсіпорындарға немесе есепке алу нөмірі бар сүт өңдеу цехына өткізу;
4) түйе сүтінің жылдық өндіріс көлемі сауылатын інгеннің 1 басына 1500 килограммнан аспауы тиіс.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 20 қаңтардан 20 желтоқсанға дейін (өтінім өткізілген өнімге төлемді алған сәттен бастап алты айдың ішінде беріледі)
Марал шаруашылығы (бұғы шаруашылығы)
1.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1) САТЖАҚ-та және Республикалық палатада тіркелген болуы.
2) мынадай зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды өсімді молайтуда және ротациялауда пайдалану:
- аталықтардың жасы ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне 36 айдан кем болмауы;
- отыз аналық басқа кемінде бір тұқымдық аталық;
- тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 1 қыркүйектен 1 желтоқсанға дейін
Балара шаруашылығы
1.
Балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
Өтінім берген сәтте САТЖАҚ-та кемінде 10 балара ұясының тіркелген болуы.
САТЖАҚ-пен интеграцияланған өзара іс-қимыл
ағымдағы жылғы 15 сәуірден 1 қазанға дейін
* - сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына тірі салмағы 300 кг-дан асатын бұқашықтарды бордақылауға өткізген немесе орнын ауыстырған кезде субсидия төлеу 300 кг тірі салмаққа есептеледі.
Мыналар субсидиялауға жатпайды:
1) бұрын сатып алу кезінде құнын арзандатуға субсидияланған, айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған немесе өсімін молайту үшін пайдаланылмайтын асыл тұқымды жануарларды, асыл тұқымды өнімді (материалды) сатып алу;
2) нақты құны бекітілген нормативтен ең кемі екі есе аспайтын сатып алынған отандық асыл тұқымды жануарлар;
3) ағымдағы шағылыстыру маусымында селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізілгені үшін субсидиялау бағыты бойынша ағымдағы жылы субсидияланған жануарлармен және балара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс;

1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) возраст приобретенного поголовья (при приобретении внутри страны - на момент даты продажи, указанный в племенном свидетельстве; при импорте - на момент постановки скота на карантинирование у продавца (экспортера)):
верблюды-производители – от 12 до 60 месяцев включительно.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года (заявка подается в течение двенадцати месяцев с момента приобретения)
2.
Удешевление стоимости производства и переработки верблюжьего молока
1) наличие регистрации поголовья в ИБСПР на момент подачи заявки;
2) наличие собственного маточного поголовья старше трех лет не менее 30 голов;
3) реализация молока на молокоперерабатывающее предприятие или цех по переработке молока, имеющий учетный номер;
4) годовой объем производства верблюжьего молока на 1 голову дойной верблюдицы не должна превышать 1500 килограмм.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 20 января до 20 декабря текущего года
(заявка подается в течение шести месяцев с момента получения оплаты за реализованную продукцию)
Мараловодство (оленеводство)
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1) наличие регистрации в ИБСПР и Республиканской палате;
2) использование в воспроизводстве и ротации племенных самцов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами:
- возраст самцов – не менее 36 месяцев на 1 сентября текущего года;
- не менее одного самца-производителя на тридцать голов маточного поголовья;
- использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 1 сентября до 1 декабря текущего года
Пчеловодство
1.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Наличие не менее 10 пчелосемей в ИБСПР на момент подачи заявки.
Интеграционное взаимодействие с ИБСПР
с 15 апреля до 1 октября текущего года
* - при реализации или перемещении бычков на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно живым весом свыше 300 кг, выплата субсидий рассчитывается на 300 кг живого веса.
Субсидированию не подлежат:
1) приобретение племенных животных, племенной продукции (материала), ранее просубсидированных на удешевление стоимости при приобретении, приобретенных по бартеру в счет взаиморасчетов или используемых не для воспроизводственных целей;
2) приобретенные отечественные племенные животные, фактическая стоимость которых не превышает утвержденный норматив минимум в два раза;
3) селекционная и племенная работа с животными и пчелосемьями, просубсидированными в текущем году по направлению субсидирования за ведение селекционной и племенной работы за текущий случной сезон;

4) ағымдығы жылы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды/асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу бағыты бойынша субсидияланған табындарда/отарларда өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқалары/асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар;
5) ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындарды және ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоспағанда, тауар өндірушілер басқа жеке және заңды тұлғалардан одан әрі қайта сату және (немесе) өңдеу үшін сатып алған мал шаруашылығы өнімдері;
6) тауар өндірушілер айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне өткізген немесе ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындар сатып алатын бұрын субсидияланған мал шаруашылығы өнімдерін қоспағанда, бұрын субсидияланған мал шаруашылығы өнімдері;
7) жеке аулада сойылған, сондай-ақ сою цехтарында (пункттерінде) және ет өңдеуші кәсіпорындарда бастапқы өңдеуден өтпеген мал шаруашылығы өнімдері;
8) тауар өндірушілер жануарларды мәжбүрлі санитариялық сою нәтижесінде алған мал шаруашылығы өнімдері, сондай-ақ белгілі бір жануар түрі бойынша аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантинге қою кезеңіндегі ауыл шаруашылығы жануарларының өнімдері мен бастары;
9) тұқымдық түрлендіру нәтижесінде алынбаған, сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар (тауарлық сүт фермалары және асыл тұқымды аналық басы бар шаруашылықтар өткізген бұқашықтарды қоспағанда);
10) етті құс шаруашылығының жанама өнімдері - аяқтары, бастары, ішкі органдары;
11) орамасыз өткізілген өңделген сүт;
12) жұмыртқа ұнтағын өндіру үшін өткізілген және (немесе) берілген тағамдық жұмыртқа.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
САЖ - субсидиялаудың ақпараттық жүйесі;
САТЖАҚ – селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қоры;
МЖКАТЖ – мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық талдау жүйесі;
ХАССП (ағылшын тілінен HACCP – Hazard Analysіs and Crіtіcal Control Poіnts) – тәуекелдерді және сыни бақылау нүктелерін талдау үшін әзірленген және қабылданған халықаралық стандарт;
ИСО (ағылшын тілінен ІSO – Іnternatіonal Standard for Organіzatіon) – стандарттау жөніндегі ұлттық ұйымдардың дүниежүзілік федерациясы әзірлеген және қабылдаған халықаралық стандарт.
Субсидияларды алуға үміткер
ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге, жеке және заңды
тұлғаларға қойылатын
өлшемшарттарға
1-қосымша
Нысан
Елді мекен тұрғындары – мал иелері жиынының жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі хаттамасы

4) племенные быки-производители мясных пород/племенных баранов-производителей, используемых для воспроизводства в стадах/отарах, просубсидированные в текущем году по направлению содержания племенных быков-производителей/племенных баранов-производителей;
5) продукция животноводства, приобретенная товаропроизводителями у других физических и юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки, за исключением мясоперерабатывающих предприятий, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота и сельскохозяйственных кооперативов;
6) продукция животноводства, реализованная товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов или ранее просубсидированная, за исключением ранее просубсидированной продукции животноводства, закупаемой мясоперерабатывающими предприятиями, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота;
7) животноводческая продукция подворного забоя, а также не прошедшая первичную переработку в убойных цехах (пунктах) и мясоперерабатывающих предприятиях;
8) продукция животноводства, полученная товаропроизводителями в результате вынужденного санитарного забоя животных, а также продукция и поголовье сельскохозяйственных животных в период осуществления карантинирования по особо опасным и инфекционным заболеваниям по определенному виду животных;
9) бычки, реализованные на откорм в откормочные площадки вместимостью не менее 1000 голов единовременно, полученные не в результате породного преобразования (за исключением бычков, реализованных молочно-товарными фермами и хозяйствами с племенным маточным поголовьем);
10) побочная продукция мясного птицеводства – лапки, головы, внутренние органы;
11) переработанное молоко, реализованное без упаковки;
12) пищевое яйцо, реализованное и (или) переданное для производства яичного порошка.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИСС – информационная система субсидирования;
ИБСПР - информационная база селекционной и племенной работы;
АИСГЗК - аналитическая информационная система государственного земельного кадастра;
ИСО – система менеджмента безопасности пищевой продукции;
ХАССП (от английского HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points) – международный стандарт, разработанный и принятый для анализа рисков и критических контрольных точек;
ИСО (от английского ISO – International Standard for Organization) – международный стандарт, разработанный и принятый всемирной федерацией национальных организаций по стандартизации.
Приложение 1
к критериям
товаропроизводителей,
претендующих на
получение субсидий
форма
Протокол
схода жителей населенного пункта – владельцев скота по закреплению и
использованию племенных быков-производителей в общественном стаде,
сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств

1. Елді мекен __________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
2. Жиынның өткізілген күні 20___ жылғы "_____"_____________.
3. Жиынға қатысқан, малдары бар мал иелері __________ адам.
4. Ағымдағы жайылым маусымында қоғамдық табындағы ірі қара малдың
_________________________________________________ аналық басын асыл
тұқымды тұқымдық бұқалармен еркін шағылыстыруды ұйымдастыру жоспарлануда.
5. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды өсімді молайтуда зоотехникалық
нормативтерге сәйкес пайдалану.

1. Населенный пункт ___________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
2. Дата проведения схода "_____"_____________ 20_____ года.
3. Участвовало в сходе владельцев скота, имеющих скот ______человек.
4. Планируется организовать вольную случку маточного поголовья
крупного рогатого скота в общественном стаде племенными быками-
производителями в текущем пастбищном сезоне в
количестве_______________________ голов.
5. Использовать в воспроизводстве племенных быков-производителей в
соответствии с зоотехническими нормативами.

6. Қоғамдық табынның 6 айдан асқан тұқымсыз бұқаларын піштіру.
____________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
қоғамдық табынына тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану бойынша
тұрғындар жиынына қатысушылардың тізімі
Р/с №
Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Қолы
Күні
1.
2.
3.
Жиынды өткізу қорытындылары бойынша жоғарыда көрсетілген елді мекен тұрғындары:
1) қоғамдық табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы;
2) аталған қоғамдық табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру туралы шешім қабылдады.
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорындағы тіркеу нөмірі
Бұқаның иесі
1.
2.
3.
Қоғамдық табындағы аналық бастың тізімі
Аналық бастың бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
Аналық бас иесінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және жеке сәйкестендіру нөмірі
1.
2.
3.
Асыл тұқымды бұқаны жалға беретін жеке/заңды тұлға
________ _______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Ауылдық округ әкімі ________ _______________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Тұрғындар жиынының хатшысы ________ ______________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Осы хаттама селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.
Субсидияларды алуға үміткер
ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге, жеке және заңды
тұлғаларға қойылатын
өлшемшарттарға
2-қосымша
1-нысан
Ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және зерттеп-қарау туралы акт
20___ жылғы "___"_______________ № _______
Біз, ұрықтандырушы-техник _________________________________________,
(ұрықтандырушы-техниктің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
және шаруашылық/кооператив басшысы
________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
төмендегі тізімдемеге сәйкес ______ бас аналық бас қолдан ұрықтандырылғаны
және зерттеп-қарау нәтижелері бойынша ірі қара малдың _________ аналық
басының нақты ұрықтандырылғаны анықталғаны туралы осы актіні жасадық.
Р/с
Шаруашылықтың /ауыл шаруашылығы кооперативінің атауы
Мал иесінің мекенжайы (елді мекен атауы)
Малдың бірдейлендіру нөмірі
Ұрықтандырылған күні
Зерттеп- қарау күні
Зерттеп-қарау нәтижесі
Ұрықтандырушы-техник
______________ _________________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Шаруашылық/кооператив басшысы
______________ _________________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Осы акт селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.
2-нысан
Қойдың аналық басын ұрықтандыру туралы акт
20__жылғы "___"_______________ № _______
Біз, ұрықтандырушы-техник
_______________________________________________________________,
(ұрықтандырушы-техниктің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
және шаруашылық/кооператив басшысы
________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
төмендегі тізімдемеге сәйкес ______ бас қолдан ұрықтандырылғаны туралы осы актіні жасадық:
Р/с №
Шаруашылықтың атауы
Мал иесінің мекенжайы (елді мекен атауы)
Малдың бірдейлендіру нөмірі
Ұрықтандырылған күні
Ұрықтандырушы-техник
______________ _________________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Шаруашылық/кооператив басшысы
______________ _________________________________________________
(қолы)       (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Осы акт селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 6 маусымдағы
№ 228 бұйрығына
3-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
1-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Сатып алынған ірі қара малдың асыл тұқымды аналық басы (сүтті, сүтті-етті, етті және етті-сүтті тұқымдар), отандық етті бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқа, асыл тұқымды қойлар, өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғыр, асыл тұқымды тұқымдық түйе, шошқалардың асыл тұқымдық басы, ешкілердің асыл тұқымды аналық басы, етті бағыттағы ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапан және асыл тұқымды құстардан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:______________________
Өтінім қалыптастырылған күн:
______

6. Кастрация беспородных бычков общественного стада старше 6 месяцев.
Список участников схода жителей
по закреплению и использованию быков-производителей в общественном
стаде
____________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Подпись
Дата
1.
2.
3.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного пункта, приняли решения:
1) об использовании племенных быков-производителей в общественном стаде;
2) о кастрации всех беспородных быков данного общественного стада.
Идентификационный номер племенного быка-производителя
Порода
Регистрационный номер в информационной базе селекционной и племенной работы
Владелец быка
1.
2.
3.
Список маточного поголовья общественного стада
Идентификационный номер маточного поголовья
Порода
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и индивидуальный идентификационный номер владельца маточного поголовья
1.
2.
3.
Физическое/ юридическое лицо, предоставляющее в аренду племенного быка
_________ _____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Аким сельского округа       _________ _____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь схода жителей _________ ___________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Данный протокол подлежит размещению в информационной базе селекционной и племенной работы.
Приложение 2
к критериям
товаропроизводителей,
претендующих на получение
субсидий
форма 1
Акт
об осеменении и обследовании маточного поголовья крупного рогатого скота
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, техник-осеменатор ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) техника-осеменатора)
и руководитель хозяйства/кооператива
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
составили настоящий акт о том, что искусственно осеменено ______ голов
маточного поголовья, и по результатам обследования выявлено фактически
осемененными _____ голов маточного поголовья крупного рогатого скота,
согласно нижеследующей описи:
№ п/п
Наименование хозяйства/сельскохозяйственного кооператива
Адрес владельца (наименование населенного пункта)
Идентификационный номер скота
Дата осеменения
Дата обследования
Результат обследования
Техник-осеменатор
_______________ _____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель хозяйства/кооператива
____________________ ____________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Данный акт подлежит размещению в информационной базе селекционной
и племенной работы.
форма 2
Акт
об осеменении маточного поголовья овец
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, техник-осеменатор ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) техника-осеменатора)
и руководитель хозяйства/кооператива
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
составили настоящий акт о том, что искусственно осеменено ______ голов,
согласно нижеследующей описи:
№ п/п
Наименование хозяйства
Адрес владельца (наименование населенного пункта)
Идентификационный номер скота
Дата осеменения
Техник-осеменатор
_______________ _____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель хозяйства/кооператива
____________________ ____________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Данный акт подлежит размещению в информационной базе селекционной
и племенной работы.
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 июня 2019 года № 228
Приложение 3
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 1
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий за приобретенное племенное маточное
поголовье крупного рогатого скота (молочных, молочно-мясных, мясных и
мясо-молочных пород), отечественных племенных быков-производителей
мясных пород, племенных овец, племенного жеребца-производителя
продуктивного направления, племенного верблюда-производителя,
племенного поголовья свиней, племенного маточного поголовья коз,
племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы
мясного направления птиц и суточного молодняка финальной формы
яичного направления, полученного от племенной птицы
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________

1. Тауар өндірушінің атауы:
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы:___________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН:
_______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. 20__ жылы нақты сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал):
1) түрі: ______________________________________________________
(ірі қара мал/қой/ешкі/айғыр/шошқа/түйе/тәуліктік балапандар)
2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты: ___________________________
________________________________________________________________
3) жыныстық-жас тобы, жасы (отандық малдар үшін – сату сәтіндегі,
шетелдік мал үшін – оларды сатушыда карантинге қою сәтіндегі):
_______________________________________________________________
4) сатушы туралы деректер (елі, сатушының атауы, орналасқан жері,
ЖСН/БСН (отандық тауар өндірушілерден сатып алған кезде):
______________________________________________________________
Сатып алынған асыл тұқымды өнімдер тізімі
Ауыл шаруашылығы жануарының бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы және сатып алынған ел,
Иесі
1.
2.
3.
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) бойынша статистика
Мал шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Сүтті және сүтті-етті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Отандық мал басы, барлығы
Аустралия, АҚШ, Канада және Еуропа елдерінен әкелінгені
ТМД елдерінен әкелінгені
Етті және етті - сүтті тұқымдардың асыл тұқымды аналық басы
Шетелдік және отандық мал басы, барлығы
Етті тұқымның асыл тұқымды тұқымдық бұқасы
Отандық мал басы, барлығы
ЖИЫНЫ:
Қой шаруашылығы/ешкі шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымдық қойлар
Асыл тұқымды ешкілердің аналық басы
ЖИЫНЫ:
Жылқы шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Өнімді бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық айғырлар
ЖИЫНЫ:
Түйе шаруашылығы
Сатып алынған мал басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Тұқымдық түйелер
ЖИЫНЫ:
Шошқа шаруашылығы
Сатып алынған жануар басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды шошқалар
Шығу тегі шетелдік және отандық мал басы, барлығы
ЖИЫНЫ:
Құс шаруашылығы
Сатып алынған құс басы
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Етті құс шаруашылығы
Ата-енелік/ата-тектік нысанды етті бағыттағы асыл тұқымды тәуліктік балапан сатып алу
Жұмыртқалы құс шаруашылығы
Асыл тұқымды құстардан алынған финалдық нысанды жұмыртқа бағытындағы тәуліктік балапан сатып алу
ЖИЫНЫ:
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды жануарларды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату/лизинг шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күн
Бас саны
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Асыл тұқымды жануарларды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасалғанын және/немесе төлемнің кейінге қалдырылғанын растайтын төлем құжаттары
Құжат (тар) атауы
Барлық төленген сома, теңге
3.
Асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу-сату/лизинг шарты (субсидиялар арнайы шотқа аударылған жағдайда )
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күн
Бас саны
Шарт бойынша сомасы, теңге
4.
Асыл тұқымды жануарлардың, асыл тұқымды тәуліктік балапандардың асыл тұқымдық куәлігі (сертификаттар)
Куәлік (тер) нөмірі
ЖБН/партия нөмірі
Берілген күні
5.
Жануарларды және/немесе құстарды қабылдау-беру актісі
Акт нөмірі
Күні
Бас саны
6.
Сатып алушыда карантинге қою және карантиннен алу актісі (шетелден сатып алынған жағдайда)
Акт (лер) нөмірі
Карантинге қою күн (дер) і
Карантиннен алу күн (дер) і
Бас саны
7.
Құсты торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
8.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚШ – Америка Құрама Штаттары;
ТМД – Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН –жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
2-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Табынның өсімін молайтуға пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:____________
Өтінім қалыптастырылған күн:
______
1 Тауар өндірушінің атауы___________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________
___________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Фактически приобретено племенной продукции (материала) в 20___ году:
1) вид: _______________________________________________________
(крупный рогатый скот/баран/коза/жеребец/свинья/верблюд, суточные цыплята)
2) порода (кросс), направление продуктивности: _________________________
____________________________________________________________________
3) половозрастная группа, возраст (для отечественного скота - на момент даты продажи,
для зарубежного скота – на момент постановки их на карантинирование у продавца):
4) данные о продавце (страна, наименование продавца, месторасположение,
ИИН/БИН (при приобретении у отечественных товаропроизводителей):
__________________________________________________
Список приобретенной племенной продукции:
Идентификационный номер сельскохозяйственного животного
Порода и страна приобретения
Владелец
1.
2.
3.
Статистика по приобретенной племенной продукции (материала):
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенное маточное поголовье молочных и молочно-мясных пород
Всего голов отечественного происхождения
Австралия, США, Канада и стран Европы
стран СНГ
Племенное маточное поголовье мясных и мясо-молочных пород
Всего голов зарубежного и отечественного происхождения
Племенной бык-производитель мясной породы
Всего голов отечественного происхождения
ИТОГО:
Овцеводство/козоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных овец
Племенное маточное поголовье коз
ИТОГО:
Коневодство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных жеребцов- производителей продуктивного направления
ИТОГО:
Верблюдоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Верблюдов-производителей
ИТОГО:
Свиноводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенных свиней
ИТОГО:
Птицеводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Мясное птицеводство
Племенной суточный молодняк мясного направления родительской/прародительской формы
Яичное птицеводство
Суточный молодняк финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы
ИТОГО:
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Наименование документа (ов)
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Договор купли-продажи/лизинга племенного крупного рогатого скота (в случае перечисления субсидий на специальный счет)
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
4.
Племенное свидетельство (сертификат) племенного животного, племенных суточных цыплят
Номер свидетельства (в)
ИНЖ/ номер партии,
Дата выдачи
5.
Акт приема-передачи животных и/или птицы
Номер акта
Дата
Количество, голов
6.
Акт постановки и снятия с карантинирования у продавца (в случае приобретения из-за рубежа)
Номер акта (ов)
Дата (ы) постановки на карантинирование
Дата (ы) снятия с карантинирования
Количество, голов
7.
Документы, подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
8.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
США – Соединенные штаты Америки;
СНГ – Содружество независимых государств;
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 2
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий за содержание племенных быков-
производителей,
используемых для воспроизводства стада
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
_________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:_____________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН:
____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың саны _______________________бас
5.Субсидиялау нормативі _______теңге
6. Өтелетін сома ______________ теңге
Тауарлық/қоғамдық табындарда шағылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
ЖБН
түгендеу нөмірі (бар болса)
жасы, (айы)
тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен/шаруа
шылық
Табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған қоғамдық табынға асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану бойынша елді мекеннің тұрғындары жиынының шешімі (әр табын бойынша тек қоғамдық табындар үшін толтырылады)
Елді мекен атауы
Жиын өткізілген күн
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірлері
Тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
Бұқа (лар) иесінің атауы
2.
1000 мал орнынан басталатын бордақылау алаңы мен шаруашылық арасындағы етті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқаларын бекітіп беру және пайдалану (жалға алу) жөніндегі шарт (тек тауарлық табындар үшін толтырылады)
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірі
Асыл тұқымды тұқымдық бұқа тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері: Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН –жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
3-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Тауарлық отардың өсімін молайтуға пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды күтіп-бағу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:____________
Өтінім қалыптастырылған күн:
______
1. Тауар өндірушінің атауы
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя: __________________________________________
_____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН ___________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Количество племенных быков-производителей _________голов
5. Норматив субсидирования - _______ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
Быки-производители, используемые для случки в товарных/общественных стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
ИНЖ
инвентарный номер (при наличии)
возраст (месяцев)
порода
регистрационный номер в Республиканской палате
начало, дата
населенный пункт/хозяйство
Наименование
стада
1
2
3
4
5
6
7
8
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств (заполняется по каждому стаду, только для общественных стад)
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья, планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационные номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в Республиканской палате
Наименование владельца быка (ов)
2.
Договор между откормочной площадкой от 1000 скотомест и хозяйством по закреплению и использованию (аренде) племенных быков-производителей мясных пород (заполняется только для товарных стад)
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество маточного поголовья, планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номер (а) племенных быков-производителей
Порода племенного быка-производителя
Регистрационный номер в Республиканской палате
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ______20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 3
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий за содержание племенных баранов-
производителей, используемых для воспроизводства товарной отары
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:______________________________________
__________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН: ______________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың саны ____________________ бас
5. Субсидиялау нормативі _______теңге
6. Өтелетін сома ______________ теңге
Тауарлық отардың өсімін молайту үшін пайдаланылатын тұқымдық қошқарлар
Тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
Тұқымдық қошқарларды пайдалану
ЖБН
түгендеу нөмірі (бар болса)
жасы, (айы)
тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен
Табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Оператор мен шаруашылық арасындағы асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды отарға бекітіп беру және пайдалану (жалдау) шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Еркін шағылыстыруға/ қолдан ұрықтандыруға қатыстыруға жоспарланған аналық бас саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар саны, бас
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың бірдейлендіру нөмір(лер)і
Асыл тұқымды тұқымдық қошқардың тұқымы
Республикалық палатадағы тіркеу нөмірі
2.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН –жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
4-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Шаруа (фермер) қожалықтары мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде ірі қара малдың аналық басын, сондай-ақ шаруашылықтар мен ауыл шаруашылығы кооперативтерінде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілген қызметтер үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі
___________________
Өтінім қалыптастырылған күн
________
1. Асыл тұқымдық немесе дистрибьютерлік орталықтың атауы
__________________________________________________________________

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Количество племенных баранов-производителей _________голов
5. Норматив субсидирования - __________ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
Бараны-производители, используемые для воспроизводства товарных отар
Сведения о баране-производителе
ИНЖ
инвентарный номер (при наличии)
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер в Республиканской палате
начало, дата
населенный пункт
Наименование отары
1
2
3
4
5
6
7
8
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор между оператором и хозяйством по закреплению и использованию (аренде) племенных баранов-производителей в отаре
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество маточного поголовья, планируемого к участию в вольной случке/искусственном осеменении, голов
Количество племенных баранов-производителей, голов
Идентификационный номер (а) племенных баранов-производителей
Порода племенного барана-производителя
Регистрационный номер в Республиканской палате
2.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 4
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий за услуги по искусственному осеменению
маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских)
хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах, а также маточного
поголовья овец в хозяйствах и сельскохозяйственных кооперативах
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование племенного или дистрибьютерного центра:
____________________________________________________________________

2. БСН ____________________________________________________________
3. Заңды мекенжайы: ____________________________________
__________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
4. Жануар түрі____________
5. Ұрықтандырылған аналық бас саны __________ бас
6. Субсидиялау нормативі ______________________ теңге
7. Өтелетін сома _______________________ теңге
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ірі қара малдың/қойдың аналық басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасалған күні
2.
Қойдың аналық басын ұрықтандыру актісі
Акт нөмірі және күні
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және техник-ұрықтандырушының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
3.
Ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын ұрықтандыру және буаздыққа зерттеп-қарау актісі
Акт нөмірі және күні
Ұрықтандырылған мал басының саны, бас
Ұрықтандырылған буаз мал басының саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандырушы-техниктің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
4.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
5-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Ірі қара малдың тауарлық аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:__________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы
____________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. БИН______________________________________________________________
3. Юридический адрес: _______________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
4. Вид животного _________
5. Количество осемененного маточного поголовья _____________ голов
6. Норматив субсидирования ________________ тенге
7. Сумма возмещения _______________ тенге
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец
Номер договора
Дата заключения
2.
Акт осеменения маточного поголовья овец
Номер и дата акта
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при его наличии) техника-осеменатора
3.
Акт осеменения и обследования на стельность осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Количество осемененного поголовья, голов
Количество стельного осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и фамилия, имя, отчества (при его наличии) техника-осеменатора
4.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 5
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с товарным маточным поголовьем крупного рогатого скота
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
_________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы: __________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3.ЖСН/БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
1) Аналық бас:_________________ бас
2) Етті тұқымдардың асыл тұқымды бұқалары:_____________
3) Тұқымдық бұқаға жүктеме: ______________ бас
4) Субсидиялауға жататын барлық аналық бас: ___________ бас

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Статистика по ведению породного преобразования:
1) Маточное поголовье, голов: __________
2) Племенные быки мясных пород: _________
3) Нагрузка на быка-производителя, голов: ____________________
4) Всего маточного поголовья, подлежащего субсидированию, голов: ________

5) Субсидиялау нормативі ________________ теңге
6) Өтелетін сомасы _______________ теңге
Тұқымдық түрлендіруде пайдаланылатын тұқымдық бұқалар:
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
Сатып алу/жалға беру туралы мәліметтер
ЖБН
жасы, ай
тұқымы
Республикалық палата тіркелген нөмірі
басталуы, күні
кезең, маусым
түскен күні
сатушының/ жалға берушінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық мал басы
ЖБН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жайылымдардың барын растайтын құжат - тауарлық шаруашылықтар үшін
Мемлекеттік жерді пайдалану актісінің № мен берілген күні, оның ішінде бірлесіп пайдалану шарты бойынша
Жайылым алаңы, гектар
2.
Жайылымдардың барын растайтын құжат - ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін
Аудандық мәслихат шешімінің қабылданған күні және № немесе Мемлекеттік жерді пайдалану актісінің №, оның ішінде бірлесіп пайдалану шарты бойынша
Табынды жаюға бөлінген жайылым алаңы, гектар
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН – жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
6-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Етті тұқымды асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:__________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

5) Норматив субсидирования ________________ тенге
6) Сумма возмещения _______________ тенге
Быки-производители, используемые в породном преобразовании:
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении/об аренде
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в Республиканской палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца/арендодателе
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, охваченное породным преобразованием:
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документ, подтверждающий наличие пастбищ – для товарных хозяйств
№ и дата выдачи государственного акта землепользования, в том числе по договору совместного пользования
Площадь пастбищ, гектар
2.
Документ, подтверждающий наличие пастбищ – для сельскохозяйственных кооперативов
№ и дата принятия решения районного маслихата или № государственного акта на землепользование, в том числе по договору совместного пользования
Площадь отведенных пастбищ для выпаса стада, гектар
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 6
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и
племенной работы с племенным маточным поголовьем крупного рогатого
скота
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
_________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

4. Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу бойынша статистика:
Бағыттың атауы
Еркін шағылыстырғанда
Қолдан ұрықтандырғанда
Қойлардың асыл тұқымды аналық
басымен селекциялық-асыл тұқымдық жұмыс
Барлық аналық бас (12 айдан бастап), бас
Қанағаттандыратын аналық бас (12 айдан бастап), бас
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар, бас
Тұқымдық қошқарларға арналған жүктеме, бас:
Субсидиялау нормативі ________________ теңге
Өтелетін сома _______________ теңге
Асыл тұқымды аналық мал басымен бірге пайдалану кезіндегі асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
ЖБН
жасы, ай
тұқымы
1
2
3
Селекциялық және тұқымдық жұмысқа қатысатын қойлардың аналық басының тізімі*
ЖБН
ЖБН
ЖБН
ЖБН
ЖБН
1
2
3
4
5
* кесте тек жануарлардың сәйкестендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты қамтиды; кестеде келтірілген қойлар селекциялық және асыл тұқымдық жұмысқа өтінімді қалыптастыру күнінде қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібімен сұрыпталған
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН – жануардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
8-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Қойлардың тауарлық аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:_______________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы ______________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: _________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН ____________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)

4. Статистика по ведению селекционной и племенной работы:
Наименование направления
При вольной случке
При искусственном осеменении
Селекционно-племенная работа с племенным маточным поголовьем овец
Всего маточного поголовья (от 12 месяцев), голов:
Удовлетворяющее маточное поголовье (от 12 месяцев), голов:
Племенных баранов-производителей, голов:
Нагрузка на барана-производителя, голов:
Норматив субсидирования ________________ тенге
Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о племенных баранах-производителях при использовании с племенным маточным поголовьем:
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
1
2
3
Список маточного поголовья овец, участвующего в селекционной и племенной работе*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных; овцы, приведенные в таблице, участвуют в селекционной и племенной работе на дату формирования заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 8
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с товарным маточным поголовьем овец
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:_________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН (жеке/заңды тұлға үшін) _______________________________
4. Мал басы бойынша статистика:
1) Барлық аналық бастың саны, бас_______________________
2) Қанағаттандырылатын аналық бастың саны, бас:__________________
3) Асыл тұқымды тұқымдық аталықтардың саны, бас:___________________
4) Тұқымдық аталыққа жүктеме, бас_________________________

2. Адрес товаропроизводителя: ________________________________________
___________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Статистика по поголовью:
1) Количество всего маточного поголовья, голов:
2) Количество удовлетворяющего маточного поголовья, голов:
3) Количество племенных самцов-производителей, голов:
4) Нагрузка на самца-производителя, голов:

2. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы: ___________________
______________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Аналық бас, _________________ бас
5. Қажеттілік нормасы (бір басқа екі доза есебімен),__________ доза
6. Нақты сатып алынған тұқымдар: ____ доза
1) тұқымы ___________
2) облыс, шығарған ел: ___________________
3) сатушы туралы мәлімет (ел, жеткізуші компанияның атауы):
_____________________________________________________________
7. Субсидиялауға жататыны, _____________________ доза
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) бойынша статистика:
Тұқымның түрі
Сатып алынған дозалар
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
бір жынысты
қос жынысты
Жиыны:
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ұрық сатып алу-сату шарты
Сатушының атауы
Сатушының ЖСН-сы/БСН-сы (бар болса)
Шарттың (тардың ) нөмірі
Жасалған күні
Дозалар саны
Шарт бойынша сома, теңге
2.
Асыл тұқымды материалға берілген асыл тұқымды куәлік (сертификат)
Куәліктің (тердің) нөмірі
Берілген күні
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
13-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Эмбриондарды телу бойынша көрсетілетін қызметтерді арзандатуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:______________
Өтінім қалыптастырылған
күн:________
1. Тауар өндірушінің атауы:__________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Маточное поголовье, голов: ______________________
5. Норма потребности (из расчета две дозы на одну голову), доз: ________
6. Фактически приобретено семени: ____ доз
1) порода _______________
2) область, страна происхождения: _____________________________
3) данные о продавце (страна, наименование компании - поставщика):
_________________________________________________________
7. Подлежит субсидированию, доз: ________________
Статистика по приобретенной племенной продукции (материала):
Вид семени
Приобретено доз
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
однополое
двуполое
ИТОГО:
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи семени
Наименование продавца
ИИН/БИН продавца (при наличии)
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество доз
Сумма по договору, тенге
2.
Племенное свидетельство (сертификат) на племенной материал
Номер свидетельства (в)
Дата выдачи
3.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 13
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на субсидирование услуг по трансплантации эмбрионов
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
_________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. Тауар өндірушінің мекенжайы:
____________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН _______________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Аналық бас:_________________ бас
5. Ұрықтандырылған аналық бас саны _____________ бас
Эмбриондарды телу нәтижесінде алынған бұзаулар туралы ақпарат:
Эмбриондарды телу нәтижесінде алынған бұзаулар саны
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома, теңге
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ірі қара малдың аналық басына эмбриондарды телу бойынша қызмет көрсету шарты
Көрсетілген қызметті берушінің атауы
Көрсетілген қызметті берушінің ЖСН-сы/БСН-сы
Шарт нөмірі
Жасалған күні
2.
Телу және ірі қара малдың аналық басын буаздыққа зерттеп-қарау актісі
Акт нөмірі және күні
Эмбриондар енгізілген мал басының саны
Буаз мал саны
3.
Генетикалық бағалау сертификаты
Сертификаттың № және берілген күні
4.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
14-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Құс етін (бройлер тауығының етін, күркетауық, суда жүзетін құс етін), тағамдық жұмыртқа (тауық жұмыртқасы), сүт (сиыр, бие, түйе сүті), биязы және жартылай биязы жүн өндіру, сондай-ақ, ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:__________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1. Тауар өндірушінің атауы
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. Адрес товаропроизводителя: _____________________________
___________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН______________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Маточное поголовье, голов: ______________________
5. Количество осемененного маточного поголовья _____________ голов
Сведения о телятах, полученных в результате трансплантации эмбрионов:
Количество телят, полученных в результате трансплантации эмбрионов
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по трансплантации эмбрионов маточного поголовья крупного рогатого скота
Наименование услугодателя
ИИН/БИН услугодателя
Номер договора
Дата заключения
2.
Акт трансплантации и обследования стельности маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Количество поголовья, которому вживлены эмбрионы
Количество стельного поголовья
3.
Сертификат генетической оценки
№ сертификатов и даты выдачи
4.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__"________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 14
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на удешевление стоимости производства мяса
птицы (мясо бройлерной птицы, мясо индейки, водоплавающей птицы),
пищевого яйца (куриное яйцо), молока (коровье, кобылье, верблюжье),
тонкорунной и полутонкорунной шерсти, а также заготовки говядины
мясоперерабатывающими предприятиями, занимающиеся забоем и
первичной переработкой мяса крупного рогатого скота
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
_________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

2. ЖСН/БСН _________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3.Тауар өндірушінің мекенжайы ________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі (бар болса) _________________
5. Өткізілген көлем (қажеттісі толтырылады) ____________________
Өнім түрі
Союмен/өңдеумен айналысатын
кәсіпорынның есепке алу нөмірі
Өнімді сатып алушы, БСН
Өлшем бірлігі
Өндірілген/
дайындалған және өткізілген көлем, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидиялар жиыны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
Бройлер құсының еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Суда жүзетін құстың еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сиыр сүті:
килограмм
бағымдағы сиырлары 600-ден басталатын шаруашылықтар үшін
бағымдағы сиырлары 400-ден басталатын шаруашылықтар үшін
бағымдағы сиырлары 50-ден басталатын шаруашылықтар үшін
ауыл шаруашылығы кооперативі үшін
Бие сүті
килограмм
Түйе сүті
килограмм
Биязы және жартылай биязы жүн
килограмм
Сиыр еті
килограмм
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді өзінің өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсырған жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер)і (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Өткізілген өнімге толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар (өнімді өзінің өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсырған жағдайда ұсынылмайды)
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер)і (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
Төленген сома, теңге
3.
Өнімді өткізуге арналған тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді өзінің өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтарына тапсырған жағдайда толтырылады)
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
4.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
5.
Жүннің сапасын бағалауды жүзеге асыратын зертхана беретін анықтама
Анықтаманың нөмірі және берілген күні
Анықтама берген ұйымның атауы
Жүннің сапасы
6.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Мыналар:
-ірі қара малды союмен және оның етін өңдеумен айналысатын ет өңдейтін кәсіпорындарды және ауыл шаруашылығы кооперативтерді қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардан одан әрі сату және/немесе өңдеу үшін сатып алынған;
-ірі қара малды союмен және оның етін алғашқы өңдеумен айналысатын ет өңдейтін кәсіпорындар сатып алатын бұрын субсидияланған мал шаруашылығының өнімін қоспағанда, өзара есеп айырысу бойынша айырбастау арқылы өткізілген немесе бұрын субсидияланған;
-аулаларда сойылған, сондай-ақ сою цехтарында (пункттерінде) және ет өңдейтін кәсіпорындарда алғашқы өңдеуден өтпеген өнімдер;
-жануарларды мәжбүрлі санитариялық сою нәтижесінде, сондай-ақ жануарлардың белгілі бір түрі бойынша аса қауіпті және инфекциялық аурулары бойынша карантиндеуді жүзеге асыру кезеңінде алынған ауыл шаруашылығы жануарларының өнімі және басы;
-етті құс шаруашылығының жанама өнімдері (аяқтары, бастары, ішкі органдары);
-жұмыртқа ұнтағын өндіру үшін өткізілген және (немесе) тапсырылған;
-орамасыз өткізілген өңделген сүт мал шаруашылығы өнімі болып табылмайды.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТСФ – тауарлық сүт фермасы;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
15-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдары үшін бұқашықтарды бордақылау шығындарын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:____________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:________
1. Тауар өндірушінің атауы
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)

2. ИИН/БИН______________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя: _______________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) _____________________________
5. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, БИН
Единица измерения
Произведенный/заготовленный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий,тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
Мясо бройлерной птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Мясо водоплавающей птицы
килограмм
Пищевое яйцо
штук
Коровье молоко:
килограмм
для хозяйства с фуражным поголовьем коров от 600 голов
для хозяйства с фуражным поголовьем коров от 400 голов
для хозяйства с фуражным поголовьем коров от 50 голов
для сельскохозяйственного кооператива
Кобылье молоко
килограмм
Верблюжье молоко
килограмм
Тонкая и полутонкая шерсть
килограмм
Мясо говядины
килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Сумма по договору, тенге
2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованную продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
Оплаченная сумма, тенге
3.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (заполняется в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
4.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
5.
Справка, выданная лабораторией, осуществляющей оценку качества шерсти
Номер и дата справки
Наименование организации, выдавшей справку
Качество шерсти
6.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Продукцией животноводства не является:
- приобретенная у других физических и юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки, за исключением мясоперерабатывающих предприятий, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота и сельскохозяйственных кооперативов;
- реализованная по бартеру, в счет взаиморасчетов или ранее просубсидированной, за исключением ранее просубсидированной продукции животноводства, закупаемой мясоперерабатывающими предприятиями, занимающихся забоем и первичной переработкой мяса крупного рогатого скота;
- продукция подворного забоя, а также не прошедшая первичную переработку в убойных цехах (пунктах) и мясоперерабатывающих предприятиях;
- полученная в результате вынужденного санитарного забоя животных, а также продукцией и поголовье сельскохозяйственных животных в период осуществления карантинирования по особо опасным и инфекционным заболеваниям по определенному виду животных;
- побочная продукция мясного птицеводства (лапки, головы, внутренние органы);
- реализованная и (или) переданной для производства яичного порошка;
- переработанное молоко, реализованная без упаковки.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года.
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МТФ – молочно-товарная ферма;
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 15
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на удешевление затрат откорма бычков для
откормочных площадок вместимостью не менее 1000 голов единовременно
Номер заявки: ___________
Дата формирования заявки:
_________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)

5. Бордақылау алаңының атауы, БСН, есепке алу нөмірі
6. Субсидиялау нормативі 1 килограмм тірі салмақ үшін __________ теңге
7. Өтелетін сома _______________ теңге
Бордақылау алаңына өткізілген немесе ауыстырылған бұқашықтар туралы мәліметтер
ЖБН
Бұқашықтың туған күні
Өткізген кездегі жасы, ай
Өткізген немесе орнын ауыстырған кездегі тірі салмағы, килограмм
Сатылған немесе орны ауыстырылған күн
1
2
3
4
5
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1. Бұқашықтарды өткізген кезде
1.1.
Бордақылау алаңына бұқашықтарды сатып алу-сату шарты
Бордақылау алаңының атауы
Бордақылау алаңының есепке алу нөмірі
Шарттың (тардың ) нөмірі және күні
Өткізілген бұқашықтар саны, бас
1 килограмм тірі салмақтың құны, теңге
Шарт бойынша барлық сома, теңге
1.2.
Өткізілген бұқашықтарға толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген бұқашық саны
Төленген сома, теңге
1.3.
Бұқаны бордақылау алаңына қабылдау-тапсыру актісі
Акті нөмірі және күні
Бұқашықтар саны, бас
2. Бұқашықтардың орнын ауыстыру кезінде
2.1.
Орны ауыстырылған бұқашыққа арналған тауарлық-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі
Тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Орны ауыстырылған бұқашық саны, (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
2.2.
Бұқашықтарды бордақылау алаңына ауыстыру актісі
Акті нөмірі және күні
Бұқашықтар саны, бас
Өлшеу ведомосіне сәйкес бұқашықтардың тірі салмағы
3.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН– жануарлардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
17-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Сыйымдылығы бір уақытта кемінде 1000 бас болатын бордақылау алаңдарына бордақылауға өткізілген бұқашықтар құнын арзандату үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:_________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:______
1. Бордақылау алаңының атауы:
______________________________________________________________
2. Мекенжайы: ___________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің №)
3.ЖСН/БСН_____________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Барлық сатып алынған бұқашықтар_________________ бас

5. Наименование откормочной площадки, БИН, учетный номер
6. Норматив субсидирования ________________ тенге за килограмм живого веса
7. Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о бычках, реализованных или перемещенных на откормочную площадку:
ИНЖ
Дата рождения бычка
Возраст при продаже, месяцев
Живая масса при продаже или перемещении, килограмм
Дата продажи или перемещения
1
2
3
4
5
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1. При реализации бычков
1.1.
Договор купли-продажи бычков на откормочную площадку
Наименование откормочной площадки
Учетный номер откормочной площадки
Номер и дата заключения
Количество реализованных бычков, голов
Стоимость килограмма живого веса, тенге
Всего сумма по договору, тенге
1.2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованных бычков
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Количество реализованных бычков
Оплаченная сумма, тенге
1.3.
Акт приема-передачи бычков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков, голов
2.При перемещении бычков
2.1.
Реестр товарно-транспортных накладных на перемещенных бычков
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Количество перемещенных бычков (указывается по каждой накладной)
2.2.
Акт перевода бычков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков, голов
Живой вес бычков согласно ведомости взвешивания
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 17
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на удешевление стоимости бычков,
реализованных на откорм в откормочные площадки вместимостью не
менее 1000 голов единовременно
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование откормочной площадки:
____________________________________________________________________
2. Адрес: ________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН_________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
4. Всего закуплено бычков____________ голов

5. Субсидиялау нормативі ________________ теңге
6. Өтелетін сома _______________ теңге
Өткізілген қозылар туралы мәліметтер:
ЖБН
Сатылу кезіндегі жасы, ай
Сатылған күні
Өнімді сатып алушы, БСН (бар болса)
Ветеринариялық сертификат нөмірі
Сатып алушы туралы мәліметтер (ет комбинатына немесе бордақылау алаңына өткізілген жағдайда толтырылады)
Ет комбинатының/бордақылау алаңының, қуаты ауысымына 200 бас сою алаңының атауы
Есепке алу нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Қозыларды сатып алу-сату шарты
Сатып алушының атауы
Сатып алушының ЖСН-сы/БСН-сы
Шарт нөмірі
Жасалған күні
Сатып алынған қозылар саны, бас
1 килограмм тірі салмақтың құны, теңге
Шарт бойынша барлық сома, теңге
2.
Өткізілген қозыларға толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар
Құжатта (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжатта (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген қозы саны
Төленген сома, теңге
3.
Қозыларды қабылдау-тапсыру актісі
Акті нөмірі және күні
Қозылар саны, бас
4.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН– жануарлардың бірдейлендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
19-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басының және толықтыратын мал басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:____________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:______
1. Тауар өндірушінің атауы ______________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы: ________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үйдің №)
3. БСН ________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
4. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі_________________

5. Норматив субсидирования ________________ тенге
6. Сумма возмещения _______________ тенге
Сведения о реализованных ягнятах:
ИНЖ
Возраст при продаже, месяцев
Дата продажи
Покупатель продукции, БИН (при наличии)
Номер ветеринарного сертификата
Сведения о покупателе (заполняется в случае реализации на мясокомбинат или откормочную площадку)
Наименование мясокомбината/откормочной площадки, убойный пункт с мощностью 200 голов в смену
Учетный
номер
1
2
3
4
5
6
7
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
Договор купли-продажи ягнят
Наименование покупателя
ИИН/БИН покупателя
Номер договора
Дата заключения
Количество приобретенных ягнят, голов
Стоимость килограмма живого веса, тенге
Всего сумма по договору, тенге
2.
Документы, подтверждающие полную оплату за реализованных ягнят
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата, указанная в документе (ах)
Количество реализованных ягнят
Оплаченная сумма, тенге
3.
Акт приема-передачи ягнят
Номер и дата акта
Количество ягнят, голов
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 19
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на получение субсидий на удешевление стоимости затрат на корма
маточному и ремонтному поголовью молочного и молочно-мясного
направления
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: _________________________________________
____________________________________________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. БИН ______________________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства ____________________________________

5. Аналық бас_________________ бас
Сүтті бағыттағы аналық басының және толықтыратын мал басының тізімі:
Ауыл шаруашылығы жануарының бірдейлендіру нөмірі
Тұқымы
Иесі
1.
2.
3.
6. Субсидиялау нормативі ________________ теңге
7. Өтелетін сома _______________ теңге
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Азықтық дақылдарға жер учаскелерін және (немесе) шабындық (жайылымдық) алқаптарды (егістікті, шабындықты, түбегейлі жақсартылған жайылымдарды) бөлу туралы акті және (немесе) азықтарды сатып алуға арналған шарт
Актінің/шарттың нөмірі
Актінің берілген күні/шарттың қорытындысы берілген күн
Алаң, гектар/көлем, тонна
2.
Азықтық дақылдардың егіс алаңы
Азықтық дақылдар себілген, оның ішінде түрлері бойынша алаң
3.
Азық шығындарына анықтама-есептеме
Жасалған күні
Азық түрі
Шығын атауы
Барлық құны, теңге
4.
Екінші деңгейдегі банктің немесе Ұлттық почта операторының ағымдағы шоттың бар-жоғы туралы анықтамасы
ЖСН/БСН
ЖСК
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00: 00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
20-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Арнайы шотқа субсидия аударуға арналған өтінім
Өтінім нөмірі:________________
Өтінім қалыптастырылған
күн:_______
1.Қаржы институтының атауы:
___________________________________________________________
2. Қаржы институтының БСН-сы_________________________________
3.Тауар өндірушінің (қарыз алушының) атауы:
____________________________________________________________
4.Тауар өндірушінің (қарыз алушының) ЖСН-сы/БСН-сы
__________________________________
5.Тауар өндірушінің (қарыз алушының) мекенжайы _________________
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) бойынша статистика
Мал шаруашылығы/қой шаруашылығы
Сатып алынған бас саны
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды аналық бас
Шетелдік және отандық мал басы
Етті бағыттың асыл тұқымды тұқымдық бұқасы/асыл тұқымды қошқар
Отандық мал басы
ЖИЫНЫ:
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды ірі қара малды сатып алуға арналған төлемді немесе кредитті кейінге қалдыра отырып (ішінара төлеп) жасалған шарт
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Бас саны
Шарт бойынша сома, теңге
2.
Қаржы институтының кредиттік комитетінің шешімі
Шешім нөмірі
Шешім күні
3.
Екінші деңгейлі банкте арнайы шоттың бары туралы қаржы
институтының анықтамасы
Банктің атауы
ЖСН/БСН
ЖСК
БСК
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеуге және пайдалануға келісім беремін.
Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
Кбе – бенефициар коды;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
21-нысан
Нұр-Сұлтан қаласының
инвестициялар және
кәсіпкерлікті дамыту
басқармасы, Алматы қаласының
кәсіпкерлік және инвестициялар
басқармасы, Шымкент
қаласының ауыл шаруашылығы
және ветеринария басқармасы
_____________________
облысының ауыл шаруашылығы
басқармасы
Асыл тұқымды ірі қара мал сатып алғаны үшін тиесілі субсидияларға арналған өтінім
Өтінім
нөмірі:___________________
Өтінім қалыптастырылған күн:
_______
1. Тауар өндірушінің (сатып алушының) атауы:
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы:__________________
(облыс, аудан, қала/ауыл/көше, үйдің №)
3. ЖСН/БСН _______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)

5. Наличие маточного поголовья _____________ голов
Список маточного и ремонтного поголовья молочного направления:
Идентификационный номер сельскохозяйственного животного
Порода
Владелец
1.
2.
3.
6. Норматив субсидирования ________________ тенге
7. Сумма возмещения ______________________ тенге
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения) и/или договор на покупку кормов
№ акта/договора
Дата выдачи акта/дата заключения договора
Площадь, гектар/объем, тонн
2.
Площадь сева кормовых культур (при наличии)
Площадь засеянных под кормовые культуры, в том числе по видам
3.
Справка-расчет затрат на корма
Дата составления
Вид корма
Наименование затрат
Всего стоимость, тенге
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
ИИК
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 20
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на перечисление субсидий на специальный счет
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование финансового института ___________________________.
2. БИН финансового института ____________________________________
3. Наименование товаропроизводителя (заемщика) ___________________
4. ИИН/БИН товаропроизводителя (заемщика) ______________________
4. Адрес товаропроизводителя (заемщика) ___________________
Статистика по приобретаемой племенной продукции (материала):
Скотоводство/овцеводство
Количество приобретаемого поголовья
Норматив субсидирования, тенге
Сумма к возмещению
Племенное маточное поголовье
зарубежного и отечественного происхождения
Племенной бык-производитель мясной породы/племенной баран
отечественного
происхождения
ИТОГО:
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) или кредита на приобретение племенного крупного рогатого скота
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
2.
Решение кредитного комитета финансового института
Номер решения
Дата решения
3.
Справка финансового института о наличии специального счета в банке второго уровня
Наименование банка
ИИН/БИН
ИИК
БИК
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.
Подписано и отправлено финансовым институтом в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
Кбе - код бенефициара;
БИК – банковский идентификационный код.
форма 21
Управление по инвестициям и
развитию предпринимательства
города Нур-Султан, Управление
предпринимательства и
инвестиций города Алматы,
Управление сельского хозяйства
и ветеринарии города Шымкент,
Управление сельского
хозяйства ______________
области
Заявка на причитающиеся субсидии за приобретение племенного крупного
рогатого скота
Номер заявки:___________
Дата формирования
заявки:___________
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: _______________________________________
(область, район, город/село/улица, № дома)
3. ИИН/БИН_______________________________________________________
(для физического/юридического лица)

4. 20__ жылы нақты сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал):
______________________________________________________ бас
1) жыныстық-жас тобы, жасы (отандық малдар үшін – сату сәтіндегі,
шетелдік мал үшін – оларды сатушыда карантинге қою сәтіндегі):
_______________________________________________________________
2) сатушы туралы деректер (елі, сатушының атауы, орналасқан жері):
______________________________________________________________
Осымен мен ______________________________________________________
(қаржы институтының атауы)
саны ______ бас ________________________________________ сатып алуға
асыл тұқымды аналық мал/асыл тұқымды бұқалар
кредиттік шартты жасасқанымды және маған тиесілі __________ теңге
мөлшеріндегі субсидия өтеу есебіне ___________________________________
(қаржы институтының атауы)
арнайы шотына аударылғанын растаймын.
Нақты сатып алынған асыл тұқымды ірі қара мал тізімі:
ЖБН
Туған күні
Жасы, айы
Шаруашылықта тіркелген /сатушыда карантинге қойылған күні
Жынысы, тұқымы мен сатып алынған елі
1.
2
3
4
5
Сатып алынған асыл тұқымды өнім (материал) бойынша статистика:
Мал шаруашылығы
Сатып алынған бас
Субсидиялау нормативі, теңге
Өтеуге жататын сома
Асыл тұқымды аналық бас
Шетелдік және отандық мал басы
Етті бағыттың асыл тұқымды тұқымдық бұқасы/асыл тұқымды қошқар
Отандық мал басы
ЖИЫНЫ:
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды жануарларды сатып алу-сату шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күн
Бас саны
Шарт бойынша сомасы, теңге
2.
Сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасалғанын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Барлық төленген сома, теңге
3.
Асыл тұқымды ірі қара малды сатып алуға арналған төлемді немесе кредитті кейінге қалдыра отырып (ішінара төлеп) жасалған шарт
Шарт (тар) нөмірі
Жасалған күні
Бас саны
Шарт бойынша сомасы, теңге
4.
Асыл тұқымды жануарлардың асыл тұқымдық куәлігі (сертификат)
Куәлік (тер) нөмірі
ЖБН
Берілген күні
5.
Жануарларды қабылдау-беру актісі (отандық асыл тұқымды мал басын сатып алған жағдайда)
Акт нөмірі
Күні
Бас саны
6.
Сатып алушыда карантинге қою және карантиннен алу актісі (асыл тұқымды ірі қара малдың аналық басын шетелден сатып алған жағдайда)
Акт (лер) нөмірі
Карантинге қою күн (дер) і
Карантиннен алу күн (дер) і
Бас саны
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді, сондай-ақ, дербес деректерді және өзге де ақпаратты сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға келісім беремін.

4. Фактически приобретено племенного крупного рогатого скота в 20___ году:
___________________________________, голов
1) половозрастная группа, возраст (для отечественного скота - на момент даты
продажи, для зарубежного скота – на момент постановки их на
карантинирование у продавца):
2) данные о продавце (страна, наименование продавца,
месторасположение):__________________________________________________
Настоящим подтверждаю, что мною заключен кредитный договор с
________________________________________________________
(наименование финансового института)
на приобретение _______________________________________________
племенное маточное поголовье/племенные быки
в количестве ______ голов и причитающиеся мне субсидии, в размере
__________ тенге перечислены на специальный счет
___________________________________________________ в счет погашения.
(наименование финансового института)
Список фактически приобретенного племенного крупного рогатого скота:
ИНЖ
Дата рождения
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве/ постановки на карантинирование у продавца
Пол, порода и страна приобретения
1
2
3
4
5
Статистика по приобретенной племенной продукции (материала):
Скотоводство
Приобретено голов
Норматив субсидирования, тенге
Причитающаяся сумма субсидий
Племенное маточное поголовье
зарубежного и отечественного происхождения
Племенной бык-производитель мясной породы/племенной баран
отечественного
происхождения
ИТОГО:
п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи племенных животных
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату по договору купли-продажи
Наименование документа (ов)
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Договор с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) или кредита на приобретение племенного крупного рогатого скота
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Сумма по договору, тенге
4.
Племенное свидетельство (сертификат) племенного животного
Номер свидетельства (в)
ИНЖ
Дата выдачи
5.
Акт приема-передачи животных (в случае приобретения отечественного племенного поголовья)
Номер акта
Дата
Количество, голов
6.
Акт постановки и снятия с карантинирования у продавца (в случае завоза из-за рубежа племенного маточного поголовья крупного рогатого скота)
Номер акта (ов)
Дата (ы) постановки на карантинирование
Дата (ы) снятия с карантинирования
Количество, голов
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также хранение, выгрузку и использование персональных данных.

Өтінім беруші 20___жылғы "__" __________ сағат 00:00-де қол қойып, жіберді.
Өтінім беруші туралы ЭЦҚ-дан алынған деректер.
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба;
ЖБН – жануарлардың бірдейлендіру нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 6 маусымдағы
№ 228 бұйрығына
4-қосымша
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Арнайы комиссияның субсидиялар алуға үміткер тауар өндірушінің инфрақұрылымының сәйкестігі туралы қорытындысы
20 ___ жылғы "___" _______
1. Тауар өндіруші: _______________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі/ заңды тұлғаның атауы)
2. Тауар өндірушінің мекенжайы:____________________________________
3. Шаруашылықтың есепке алу нөмірі _______________________________
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 болып тіркелген) Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларына сәйкес шаруашылықтың коды және қызмет түрі: _____________________
5. Субсидиялау бағыты___________________________________________
6. Өткен жылғы нақты өндіріс (24-СХ нысаны бойынша жылдық статистикалық деректердің негізінде, қызметін 12 айдан аз жүзеге асырып келе жатқан тауар өндірушілер үшін нақты өндіріс көлемі айлардағы қызмет кезеңіне бөлініп, 12 айға көбейтілген өндірілген өнімнің нақты мәлімделген көлеміне сүйене отырып айқындалады)_______________________________
Аталған шаруашылықтарды қарап-тексеру және деректерді салыстырып-тексеру нәтижелері бойынша арнайы комиссия мынадай шешім қабылдайды:
Өлшемшарттар және талаптар
сәйкес келеді
сәйкес келмейді
Инфрақұрылымның сипаттамасы
Ескертпе: қарап-тексеру нәтижелері бойынша тиісті бағанға әрбір өлшемшарт пен инфрақұрылым бойынша жеке-жеке қанат белгісі қойылады.
Арнайы комиссияның қорытындысы:
_________________________________________________________________
Арнайы комиссияның құрамы:
___________________________________________________________ ______
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, (ұйымның атауы және лауазымы) (қолы)
_________________________________________ __________________ ______
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, (ұйымның атауы және лауазымы) (қолы)
Тауар өндірушінің қолы_____________________________________
Осы қорытынды субсидиялаудың ақпараттық жұйесінде және селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың ақпараттық қорында орналастырылуы тиіс.

Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ________20__ года:
Сведения о заявителе из ЭЦП.
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ЭЦП - электронная цифровая подпись;
ИНЖ – идентификационный номер животного.
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 6 июня 2019 года
№ 228
Приложение 4
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма
Заключение специальной комиссии
на соответствие инфраструктуры товаропроизводителя, претендующего на
получение субсидий
"___" ____________ 20___ года
1. Наименование товаропроизводителя
___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического лица)
2. Адрес товаропроизводителя: _______________________________________
3. Учетный номер хозяйства: _____________________________
4. Код и вид деятельности хозяйства согласно Правилам присвоения
учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание
животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных,
продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по
производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 (зарегистрирован в
Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под
№ 10466): _____________________
5. Направление субсидирования _____________________________
6. Фактическое производство за прошедший год (на основании годовых
статистических данных по форме 24-сх, для товаропроизводителей,
осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, фактический объем
производства определяется исходя из фактически заявленного объема
произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и
умноженный на 12 месяцев) ____________________________
По результатам осмотра и сверки данных хозяйства специальная комиссия принимает решение:
Критерий и требования
соответствует
не соответствует
Описание инфраструктуры
Примечание: по результатам осмотра ставится галочка на соответствующую графу по
каждому критерию инфраструктуры отдельно.
Заключение специальной комиссии _______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Состав специальной комиссии:
_________________________________       __________________________________       _______
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (наименование организации и должность) (подпись)
_________________________________       _________________________________       _______
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (наименование организации и должность) (подпись)
Подпись товаропроизводителя: _____________________________
Данное заключение подлежит размещению в информационной системе субсидирования и в
информационной базе селекционной и племенной работы.