"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 25–03–02/120 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 238 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 17 маусымда № 18854 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында құрметті атақтар, төс белгілерін және құрмет грамоталарын беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 25-03-02/120 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық аткілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7602 болып тіркелген, 2012 жылғы 26 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінде № 269-273 (27347) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында құрметті атақтар, төсбелгілер және құрмет грамоталарын беру қағидасында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. "Аңшылық шаруашылығы саласында еңбек сіңірген қызметкер", "Балық шаруашылығы саласында еңбек сіңірген қызметкер" құрметті атақтары (бұдан әрі – құрметті атақтар), "Жануарлар дүниесін қорғаудағы мінсіз қызметі үшін", "Балық шаруашылығы саласындағы мінсіз қызметі үшін" төсбелгілері (бұдан әрі – төсбелгілер) және құрмет грамоталары:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мен оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлеріне;
2) Комитеттің қарамағындағы ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметкерлеріне;
3) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы жергілікті мемлекеттік басқару органдарының қызметкерлеріне;
4) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми қызметкерлерге;
5) аңшылық және балық шаруашылығы субъектілерінің қызметкерлеріне;
6) аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің республикалық қауымдастықтарының, сондай-ақ балықшылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің қызметкерлеріне;
7) аңшылық және балық шаруашылығының дамуына қомақты үлес қосқан басқа да адамдарға, оның ішінде зейнеткерлік жасқа толуына байланысты құрметті демалысқа шыққан адамдарға беріледі.";
"12. Құрметті атақтар, төсбелгілерін және құрмет грамоталарын беруге ұсынымдарды Комитетке:

О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 25-03-02/120 "Об утверждении Правил присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области охраны, воспроизводства и использования животного мира"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2019 года № 18854.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 25-03-02/120 "Об утверждении Правил присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области охраны, воспроизводства и использования животного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7602, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 26 мая 2012 года № 154-156 (26973-26975)) следующие изменения:
в Правилах присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Почетные звания "Аңшылық шаруашылығы саласында еңбек сіңірген қызметкер", "Балық шаруашылығы саласында еңбек сіңірген қызметкер" (далее ‒ почетные звания), нагрудные знаки "Жануарлар дүниесін қорғаудағы мінсіз қызметі үшін", "Балық шаруашылығы саласындағы мінсіз кызметі үшін" (далее ‒ нагрудные знаки) и почетные грамоты присваиваются:
1) сотрудникам Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальных подразделений;
2) работникам подведомственных организаций, находящихся в ведении Комитета;
3) работникам органов местного государственного управления в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
4) научным работникам в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
5) работникам субъектов охотничьих и рыбных хозяйств;
6) работникам республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства;
7) иным лицам, внҰсшим весомый вклад в развитие охотничьего и рыбного хозяйства, в том числе лицам, находящимся на заслуженном отдыхе в связи с достижением пенсионного возраста.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Представления к присвоению почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот направляются в Комитет руководителями:

1) Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің;
2) жергілікті мемлекеттік басқару органдарының;
3) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және тұрақты пайдалануды қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік мекемелері мен республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының;
4) жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми ұйымдарының;
5) аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерінің;
6) аңшылардың және аңшылық шаруашылық субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балықшылардың және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің басшылары ұсынады.";
13-тармақ алып тасталсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Құрметті атақтар, төсбелгілер және құрмет грамоталарын беруге ұсыным осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.";
көрсетілген Қағидаға 8-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 17 маусымдағы
№ 238 бұйрығына
қосымша
Жануарлар дүниесін қорғау,
өсімін молайту және пайдалану
саласында құрметті атақтар,
төсбелгілер және құрмет
грамоталарын беру қағидасында
8-қосымша
Үлгі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
____________________________
_____________________________
______________________________
М А Р А П А Т Т А Л А Д Ы
Министр
Нұр-Сұлтан 20__жыл
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
Н А Г Р А Ж Д А Е Т С Я
_______________________________
_______________________________
_______________________________
Министр
Нур-Султан 20__ год

1) территориальных подразделений Комитета;
2) органов местного государственного управления;
3) государственных учреждений и республиканских государственных предприятий по обеспечению охраны, воспроизводства и устойчивого использования животного мира;
4) научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
5) субъектов охотничьего и рыбного хозяйств;
6) республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.";
пункт 13 исключить;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Представления к присвоению почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот оформляются по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.";
приложение 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
Приложение
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 17 июня 2019 года № 238
Приложение 8
к Правилам присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот в области
охраны, воспроизводства и
использования животного мира
Образец
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
______________________________________
______________________________________
______________________________________
М А Р А П А Т Т А Л А Д Ы
Министр
Нұр-Сұлтан 20__жыл
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
Н А Г Р А Ж Д А Е Т С Я
________________________________________
________________________________________
________________________________________
Министр
Нур-Султан 20__ год