Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының прокуратура органдарында әскери қызмет өткеру мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2019 жылғы 21 маусымдағы № 55 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 27 маусымда № 18910 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының прокуратура органдарында әскери қызмет өткеру мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне келісімшарт бойынша әскери қызметке кіру үшін азаматтар ішінен кандидаттарды іріктеу жөніндегі кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 57 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11236 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 19 маусымда жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37 бабының 6) тармақшасын, "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы Заңының 38, 40 баптарын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 25 мамырдағы № 124 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында әскери қызмет өткеру ережелерінің 22, 27 тармақтарын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:";
2) "Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясының қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 25 тамыздағы № 89 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 15754 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілер эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2017 жылғы 10 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының тұрғын үй комиссиясының қызметі қағидаларында 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) мемлекеттік тұрғын үй қорынан, ведомстволық тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үй беру не мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйлерді жекешелендіру туралы шешім қабылдау;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 ақпандағы № 49 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғынжаймен қамтамасыз ету, тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 673 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру қағидаларының 4, 5, 6 және 7-тармақтарына сәйкес әскери қызметшілердің және қызметкерлердің өтініштері мен құжаттарын тексеруді және қарауды қамтамасыз ету;

О внесении изменений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам прохождения воинской службы в органах прокуратуры
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 июня 2019 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2019 года № 18910
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам прохождения воинской службы в органах прокуратуры следующие изменения:
1) в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 апреля 2015 года № 57 "О некоторых вопросах отбора кандидатов из числа граждан для поступления на воинскую службу по контракту в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11236, опубликован 19 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"Руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре"", статьями 38, 40 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", в целях реализации пунктов 22, 27 Правил прохождения воинской службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 25 мая 2006 года № 124, ПРИКАЗЫВАЮ:";
2) в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 89 "Об утверждении Правил деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15754, опубликован 10 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов):
в Правилах деятельности жилищной комиссии органов военной прокуратуры Республики Казахстан, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основными задачами Комиссии являются:
1) принятие решения о предоставлении жилища из государственного жилищного фонда, ведомственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, либо приватизации жилищ из государственного жилищного фонда;
2) обеспечение проверки и рассмотрения заявлений и документов военнослужащих и служащих, рассмотрение которых проводится в соответствии с Правилами обеспечения служебным жилищем военнослужащих, исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан 12 февраля 2018 года № 49, а также пунктами 4, 5, 6 и 7 Правил приватизации жилищ из государственного жилищного фонда, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 673;

3) тұрғынжайды жалдау шарты бойынша алу, жекешелендіру тәртібінда меншігіне сатып алу не бұдан бұрын жалдау шарты бойынша берілген тұрғынжайды ауыстыру үшін өтініш білдірген әскери қызметшілердің баянаттарын уақытылы қарауды қамтамасыз ету;
4) әскери қызметшілердің тұрғынжайға мұқтаж қызметкерлер тізіміне қосу, сондай-ақ қызметтік тұрғынжай алу және (немесе) тұрғынжайларын жақсарту туралы өтініштерін қарау;
5) әскери қызметшілер мен қызметкерлердің баянаттары мен өтініштерін қанағаттандыру не оларға тұрғынжай беруден дәлелді бас тарту, не оларды тұрғынжайға мұқтаждар тізімінен шығару, қызметтік тұрғынжайды жалдау шартын жасасу және ұзарту туралы хаттамалық шешім қабылдау;
6) әскери қызметшілер мен қызметкерлердің баянаттары мен өтініштерін, сондай-ақ оларға қоса берілетін құжаттарды сақтау және жүргізу.".
3. Бас әскери прокуратура Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықпен әскери прокуратура органдарының жеке құрамы таныстырылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас әскери прокурорға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ғ. Нұрдәулетов

3) обеспечение своевременного рассмотрения рапортов военнослужащих, обратившихся для получения по договору найма, приобретения в собственность жилища в порядке приватизации либо обмен ранее представленного по договору найма жилища;
4) рассмотрение рапортов о включении военнослужащих в список, нуждающихся в жилье, а также для получения жилища и (или) улучшения жилищных условий;
5) принятие протокольного решения об удовлетворении рапортов и заявлений военнослужащих и служащих, либо вынесения мотивированного отказа о предоставлении им жилища, либо исключения их из списка нуждающихся в жилье, заключения и продления договора найма служебного жилища;
6) хранение и ведение рапортов и заявлений, а также прилагаемых к ним документов военнослужащих и служащих.".
3. Главной военной прокуратуре в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. С настоящим приказом ознакомить личный состав органов военной прокуратуры.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главного военного прокурора.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов