Жеңімпаздары дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат етілетін халықаралық және республикалық спорттық жарыстардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі № 194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 12 шілдеде № 19022 болып тіркелді
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі Заңының 7-бабының 50-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған жеңімпаздары дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат етілетін халықаралық және республикалық спорттық жарыстардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет - ресурсында орналастыруды;
4) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Райымқұлова
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2019 жылғы 10 шілдедегі
№ 194 бұйрығымен бекітілген
Жеңімпаздары дене шынықтыру және спорт мамандықтары бойынша техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат етілетін халықаралық және республикалық спорттық жарыстардың тізбесі
Халықаралық спорттық жарыстар:

Об утверждении перечня международных и республиканских спортивных соревнований, победители которых допускаются к обучению в форме экстерната в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям физической культуры и спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2019 года № 19022
В соответствии с подпунктом 50-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень международных и республиканских спортивных соревнований, победители которых допускаются к обучению в форме экстерната в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям физической культуры и спорта.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
Утвержден
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 10 июля 2019 года № 194
Перечень международных и республиканских спортивных соревнований, победители которых допускаются к обучению в форме экстерната в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям физической культуры и спорта
Международные спортивные соревнования:

1. Олимпиада ойындары.
2. Азия ойындары.
3. Дүниежүзілік Универсиада.
4. Жасөспірімдердің Олимпиада ойындары.
5. Жасөспірімдердің Азия ойындары.
6. Спорт түрлерінен әлем чемпионаты.
7. Студенттер арасындағы әлем чемпионаты.
8. Азия чемпионаты.
9. Әлем кубогы.
10. Азия кубогы.
Республикалық спорттық жарыстар:
1. Қазақстан Республикасының Спартакиадасы.
2. Қазақстан Республикасының Жастар спорт ойындары.
3. Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының чемпионаты.

1. Олимпийские игры.
2. Азиатские игры.
3. Всемирная Универсиада.
4. Юношеские Олимпийские игры.
5. Юношеские Азиатские игры.
6. Чемпионат мира по видам спорта.
7. Чемпионат мира среди студентов.
8. Чемпионат Азии.
9. Кубок мира.
10. Кубок Азии.
Республиканские спортивные соревнования:
1. Спартакиада Республики Казахстан.
2. Молодежные спортивные игры Республики Казахстан.
3. Чемпионат Республики Казахстан по видам спорта.