"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ақша-кредит саясатын iске асыру шеңберінде аукциондар өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 167 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 26 шілдедегі № 127 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 9 тамызда № 19223 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы" 1995 жылғы 30 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ақша-кредит саясатын іске асыру шеңберінде аукциондар өткізу тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ақша-кредит саясатын іске асыру шеңберінде аукциондар өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 167 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17355 болып тіркелген, 2018 жылғы 19 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ақша-кредит саясатын іске асыру шеңберінде аукциондар өткізу қағидаларында:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Аукционға қатысушы бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционын өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 9.00 − 11.30 аралығында уәкілетті бөлімшеге бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционына қатысуға өтінімді аукциондық платформа арқылы электрондық түрде береді.
Бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционына қатысуға өтінімдерді аукциондық платформа арқылы электрондық түрде беруге техникалық себептер (аукциондық платформа жұмысында іркіліс болған жағдайда) бойынша мүмкін болмаған жағдайда, аукционға қатысушыларға бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционына қатысуға өтінімді Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта беруге рұқсат етіледі.";
26 және 27-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Уәкілетті бөлімше Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 12.00-ге қарай бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционына қатысуға өтінімдерді Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционына қатысуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына жинақтайды.
27. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған кезде оның орнындағы адам Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 12.00 – 13.00 аралығында бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционы туралы алынған деректер негізінде кесімді мөлшерлеме, өтінімдерді қанағаттандыру көлемі туралы шешім қабылдайды, одан кейін Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционына қатысуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына қол қояды.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 167 "Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан аукционов в рамках реализации денежно-кредитной политики"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 127. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2019 года № 19223
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 30 марта 1995 года "О Национальном Банке Республики Казахстан" в целях совершенствования порядка проведения Национальным Банком Республики Казахстан аукционов в рамках реализации денежно-кредитной политики Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 167 "Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан аукционов в рамках реализации денежно-кредитной политики" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17355, опубликовано 19 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в Правилах проведения Национальным Банком Республики Казахстан аукционов в рамках реализации денежно-кредитной политики, утвержденных указанным постановлением:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. В день проведения аукциона по покупке ценных бумаг с обратной продажей с 09.00 до 11.30 часов времени города Нур-Султан участник аукциона подает в уполномоченное подразделение заявку на участие в аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей в электронном виде через аукционную платформу.
В случае невозможности по техническим причинам (в случае сбоя работы аукционной платформы) подачи заявки на участие в аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей в электронном виде через аукционную платформу допускается подача участником аукциона заявки на участие в аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей по форме согласно приложению 2 к Правилам на бумажном носителе.";
пункты 26 и 27 изложить в следующей редакции:
"26. Уполномоченное подразделение к 12.00 часам времени города Нур-Султан обобщает заявки на участие в аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей в сводную ведомость поступивших заявок на участие в аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей по форме согласно приложению 3 к Правилам.
27. Руководитель уполномоченного подразделения либо, в случае его отсутствия, лицо, его замещающее, с 12.00 до 13.00 часов времени города Нур-Султан на основании полученных данных об аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей принимает решение о ставке отсечения, объеме удовлетворения заявок, после чего подписывает сводную ведомость поступивших заявок на участие в аукционе по покупке ценных бумаг с обратной продажей по форме согласно приложению 3 к Правилам.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:

"33. Уәкілетті бөлімше бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционын өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 18.30-дан кешіктірмей бағалы қағаздарды кері сата отырып сатып алу аукционының қорытындылары туралы ақпаратты Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсына орналастырады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Аукционға қатысушы бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционын өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 9.00 – 11.30 аралығында уәкілетті бөлімшеге бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционына қатысуға өтінімді аукциондық платформа арқылы электрондық түрде береді.
Бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционына қатысуға өтінімдерді аукциондық платформа арқылы электрондық түрде беруге техникалық себептер (аукциондық платформа жұмысында іркіліс болған жағдайда) бойынша мүмкін болмаған жағдайда, аукционға қатысушыларға бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционына қатысуға өтінімді Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта беруге рұқсат етіледі.";
58 және 59-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Уәкілетті бөлімше Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 12.00-ге қарай бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционына қатысуға өтінімдерді Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционына қатысуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына жинақтайды.
59. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның орнындағы адам Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 12.00 – 13.00 аралығында бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционы туралы алынған деректер негізінде кесімді мөлшерлеме, өтінімдерді қанағаттандыру көлемі туралы шешім қабылдайды, одан кейін Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционына қатысуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына қол қояды.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Уәкілетті бөлімше бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционын өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 18.30-дан кешіктірмей бағалы қағаздарды кері сатып ала отырып сату аукционының қорытындысы туралы ақпаратты Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсына орналастырады.";
83-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"83. Бастапқы агент электрондық аукционды өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат сағат 9.00 – 11.30 аралығында уәкілетті бөлімшеге Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға өтінімді аукциондық платформа арқылы электрондық түрде береді.
Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға өтінімді аукциондық платформа арқылы электрондық түрде беруге техникалық себептер (аукциондық платформа жұмысында іркіліс болған жағдайда) бойынша мүмкін болмаған жағдайда, Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға өтінімді Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта беруге рұқсат етіледі.";

"33. Уполномоченное подразделение не позднее 18.30 часов времени города Нур-Султан в день проведения аукциона по покупке ценных бумаг с обратной продажей размещает на официальном интернет-ресурсе Национального Банка информацию об итогах состоявшегося аукциона по покупке ценных бумаг с обратной продажей.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. В день проведения аукциона по продаже ценных бумаг с обратной покупкой с 9.00 до 11.30 часов времени города Нур-Султан участник аукциона подает в уполномоченное подразделение заявку на участие в аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой в электронном виде через аукционную платформу.
В случае невозможности по техническим причинам (в случае сбоя работы аукционной платформы) подачи заявки на участие в аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой в электронном виде через аукционную платформу допускается подача участником аукциона заявки на участие в аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой по форме согласно приложению 6 к Правилам на бумажном носителе.";
пункты 58 и 59 изложить в следующей редакции:
"58. Уполномоченное подразделение к 12.00 часам времени города Нур-Султан обобщает заявки на участие в аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой в сводную ведомость поступивших заявок на участие в аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой по форме согласно приложению 7 к Правилам.
59. Руководитель уполномоченного подразделения либо, в случае его отсутствия, лицо, его замещающее, с 12.00 до 13.00 часов времени города Нур-Султан на основании полученных данных об аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой принимает решение о ставке отсечения, объеме удовлетворения заявок, после чего подписывает сводную ведомость поступивших заявок на участие в аукционе по продаже ценных бумаг с обратной покупкой по форме согласно приложению 7 к Правилам.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Уполномоченное подразделение не позднее 18.30 часов времени города Нур-Султан в день проведения аукциона по продаже ценных бумаг с обратной покупкой размещает на официальном интернет-ресурсе Национального Банка информацию об итогах состоявшегося аукциона по продаже ценных бумаг с обратной покупкой.";
пункт 83 изложить в следующей редакции:
"83. В день проведения электронного аукциона с 9.00 до 11.30 часов времени города Нур-Султан первичный агент подает в уполномоченное подразделение заявку на покупку краткосрочных нот Национального Банка в электронном виде через аукционную платформу.
В случае невозможности по техническим причинам (в случае сбоя работы аукционной платформы) подачи заявки на покупку краткосрочных нот Национального Банка в электронном виде через аукционную платформу допускается подача первичным агентом заявки на покупку краткосрочных нот Национального Банка по форме согласно приложению 10 к Правилам на бумажном носителе.";

87 және 88-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Уәкілетті бөлімше электрондық аукцион шеңберінде Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 11.30-ға қарай бастапқы агенттердің Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға өтінімдерін Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына жинақтайды.
88. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның орнындағы адам Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 11.30 – 13.00 аралығында электрондық аукцион туралы алынған деректер негізінде баға талаптары, өтінімдерді қанағаттандыру көлемі және (немесе) Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын үстеме орналастыру туралы шешім қабылдайды, одан кейін Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына қол қояды.";
92-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"92. Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын үстеме орналастыру туралы шешім қабылданған жағдайда уәкілетті бөлімше электрондық аукционды өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 13.30-ға дейін бастапқы агенттерге Қағидалардың 79 және 80-тармақтарында көзделген тәртіпте Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын үстеме орналастыруды өткізу талаптарын жібереді.";
98 және 99-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Уәкілетті бөлімше Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын үстеме орналастыруға қанағаттандырылған өтінімдердің көлемі туралы ақпарат негізінде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын үстеме орналастыруды жүзеге асырады және Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын үстеме орналастыруды өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 17.00-ден кешіктірмей бастапқы агентті қағаз тасымалдағышта не аукциондық платформа арқылы электрондық түрде өтінімдердің қанағаттандырылған көлемі туралы хабардар етеді.
99. Уәкілетті бөлімше сату бойынша аукцион өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 13.00-ге дейін бастапқы агенттерге уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның орнындағы адам айқындаған дисконтталған бағалар шегінде бастапқы агенттермен Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын орналастырудың дисконтталған бағасы мен жарияланған көлемін келіскен соң Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының аукционын өткізуге байланысты ақпаратты жібереді.";
104 және 105-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"104. Уәкілетті бөлімше дисконтталған баға шегінде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын орналастыру көлемі туралы ақпарат негізінде сату аукционы шеңберінде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын орналастыруды жүзеге асырады және сату бойынша аукционды өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 17.00-ден кешіктірмей бастапқы агентті қағаз тасымалдағышта не аукциондық платформа арқылы электрондық түрде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының қанағаттандырылған көлемі туралы хабардар етеді.

пункты 87 и 88 изложить в следующей редакции:
"87. Уполномоченное подразделение в рамках электронного аукциона к 11.30 часам времени города Нур-Султан обобщает заявки на покупку краткосрочных нот Национального Банка первичных агентов в сводную ведомость поступивших заявок на покупку краткосрочных нот Национального Банка.
88. Руководитель уполномоченного подразделения либо, в случае его отсутствия, лицо, его замещающее, с 11.30 до 13.00 часов времени города Нур-Султан на основании полученных данных об электронном аукционе принимает решение о ценовых условиях, объеме удовлетворения заявок и (или) доразмещении краткосрочных нот Национального Банка, после чего подписывает сводную ведомость поступивших заявок на покупку краткосрочных нот Национального Банка.";
пункт 92 изложить в следующей редакции:
"92. В случае принятия решения о доразмещении краткосрочных нот Национального Банка уполномоченное подразделение в день проведения электронного аукциона до 13.30 часов времени города Нур-Султан направляет первичным агентам условия проведения доразмещения краткосрочных нот Национального Банка в порядке, предусмотренном пунктами 79 и 80 Правил.";
пункты 98 и 99 изложить в следующей редакции:
"98. Уполномоченное подразделение на основании информации об объеме удовлетворенных заявок на доразмещение краткосрочных нот Национального Банка осуществляет доразмещение краткосрочных нот Национального Банка и не позднее 17.00 времени города Нур-Султан дня проведения доразмещения краткосрочных нот Национального Банка уведомляет первичного агента об удовлетворенном объеме заявок на бумажном носителе либо в электронном виде через аукционную платформу.
99. В день проведения аукциона по продаже уполномоченное подразделение до 13.00 времени города Нур-Султан направляет первичным агентам информацию, связанную с проведением аукциона краткосрочных нот Национального Банка, после согласования с первичными агентами дисконтированных цен и объявленного объема размещения краткосрочных нот Национального Банка в пределах дисконтированных цен, определенных руководителем уполномоченного подразделения либо, в случае его отсутствия, лицом, его замещающим.";
пункты 104 и 105 изложить в следующей редакции:
"104. Уполномоченное подразделение в рамках аукциона по продаже на основании информации об объеме размещения краткосрочных нот Национального Банка в пределах дисконтированных цен осуществляет размещение краткосрочных нот Национального Банка и не позднее 17.00 часов города Нур-Султан дня проведения аукциона по продаже уведомляет первичного агента об удовлетворенном объеме краткосрочных нот Национального Банка на бумажном носителе либо в электронном виде через аукционную платформу.

105. Уәкілетті бөлімше жазылу нысанында аукционды өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 12.00-ге дейін бастапқы агенттерге Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының аукционын өткізуге байланысты ақпаратты, сондай-ақ уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның орнындағы адам айқындаған дисконтталған бағаны жібереді.";
111-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"111. Уәкілетті бөлімше жазылу нысанындағы аукцион шеңберінде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын орналастыру көлемі туралы ақпарат негізінде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын орналастыруды жүзеге асырады және жазылу нысанындағы аукционды өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 17.00-ден кешіктірмей бастапқы агентті қағаз тасымалдағышта не аукциондық платформа арқылы электрондық түрде Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын сатып алуға өтінімдердің қанағаттандырылған көлемі туралы хабардар етеді.";
115 және 116-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"115. Уәкілетті бөлімше Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттары аукционын өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 18.30-дан кешіктірмей Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының өткізілген аукционының қорытындылары туралы ақпаратты Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсына орналастырады.
116. Уәкілетті бөлімше және бастапқы агент Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын шығару және орналастыру талаптарында белгіленген ақы төленетін күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 17.00-ден кешіктірмей орталық депозитарийдің қағидалар жинағына сәйкес орталық депозитарийге бұйрықтарды береді.";
121, 122 және 123-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"121. Орталық депозитарий Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын өтеу күнінің алдындағы жұмыс күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 16.00-ден кешіктірмей, Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын өтеуден ақша алуға құқығы бар Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын ұстаушылардың тізімін қалыптастырады.
122. Ұлттық Банк Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын өтеу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 11.00-ге дейін Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын өтеу кезінде төленуге жататын Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының санын және орталық депозитарийдің деректемелерін көрсете отырып, Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарының алдағы өтелуі туралы мәліметтерге сәйкес орталық депозитарийдің позициясына ақша аударуды жүзеге асырады.
123. Орталық депозитарий Ұлттық Банктің қысқа мерзімді ноттарын өтеуге бастапқы агенттің позициясына ақша аударуды өтеу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 12.00-ге дейін олардың номиналдық құны бойынша жүзеге асырады.";
138-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

105. В день проведения аукциона в форме подписки уполномоченное подразделение до 12.00 времени города Нур-Султан направляет первичным агентам информацию, связанную с проведением аукциона краткосрочных нот Национального Банка, а также дисконтированную цену, определенную руководителем уполномоченного подразделения либо, в случае его отсутствия, лицом, его замещающим.";
пункт 111 изложить в следующей редакции:
"111. Уполномоченное подразделение в рамках аукциона в форме подписки на основании информации об объеме размещения краткосрочных нот Национального Банка осуществляет размещение краткосрочных нот Национального Банка и не позднее 17.00 часов города Нур-Султан дня проведения аукциона в форме подписки уведомляет первичного агента об удовлетворенном объеме заявок на покупку краткосрочных нот Национального Банка на бумажном носителе либо в электронном виде через аукционную платформу.";
пункты 115 и 116 изложить в следующей редакции:
"115. Уполномоченное подразделение не позднее 18.30 часов времени города Нур-Султан в день проведения аукциона краткосрочных нот Национального Банка размещает на официальном интернет-ресурсе Национального Банка информацию об итогах состоявшегося аукциона краткосрочных нот Национального Банка.
116. Уполномоченное подразделение и первичный агент не позднее 17.00 часов времени города Нур-Султан дня оплаты, установленного условиями выпуска и размещения краткосрочных нот Национального Банка, передают в центральный депозитарий приказы в соответствии со сводом правил центрального депозитария.";
пункты 121, 122 и 123 изложить в следующей редакции:
"121. Не позднее 16.00 часов времени города Нур-Султан рабочего дня, предшествующего дню погашения краткосрочных нот Национального Банка, центральный депозитарий формирует список держателей краткосрочных нот Национального Банка, имеющих право на получение денег от погашения краткосрочных нот Национального Банка.
122. В день погашения краткосрочных нот Национального Банка Национальный Банк до 11.00 часов времени города Нур-Султан осуществляет перевод денег на позицию центрального депозитария в соответствии со сведениями о предстоящем погашении краткосрочных нот Национального Банка с указанием количества краткосрочных нот Национального Банка, суммы, подлежащей выплате при погашении краткосрочных нот Национального Банка, и реквизитов центрального депозитария.
123. Перевод денег на позицию первичного агента в погашение краткосрочных нот Национального Банка осуществляется центральным депозитарием по их номинальной стоимости в день погашения до 12.00 часов времени города Нур-Султан.";
пункт 138 изложить в следующей редакции:

"138. Ұлттық Банк депозиттік аукционды өткізуге байланысты ақпаратты контрәріптестерге аукциондық платформа арқылы береді және онда мынадай мәліметтер қамтылады:
1) аукцион өткізетін күні;
2) аукционның нәтижелері бойынша есеп айырысу күні;
3) депозиттік аукционның жарияланған көлемі;
4) орналастыру тәсілі (бір бағамен немесе көп бағамен);
5) мәміле мерзімі.";
139-тармақ алып тасталсын;
140-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Депозиттік аукцион өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 9.00-ден 11.30-ға дейін контрәріптес аукциондық платформа арқылы депозиттік аукционға электрондық түрде қатысуға өтінім береді.
Депозиттік аукционға қатысуға өтінімдерді қабылдауға техникалық себептер (аукциондық платформа жұмысында іркіліс болған жағдайда) бойынша мүмкін болмаған жағдайда, уәкілетті бөлімше аукциондық платформа арқылы депозиттік аукционға қатысуға өтінімдерді қабылдау уақытын ұзартады.";
147 және 148-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"147. Уәкілетті бөлімше депозиттік аукционға қатысуға өтінімдерді қабылдау жабылғаннан кейін депозиттік аукционға қатысуға өтінімдерді депозиттік аукционға қатысуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына жинақтайды.
148. Уәкілетті бөлімшенің басшысы не ол болмаған жағдайда оның орнындағы адам Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 11.30-дан 13.00-ге дейін депозиттік аукцион туралы алынған деректердің негізінде кесімді мөлшерлеме, өтінімдерді қанағаттандыру көлемі не депозиттік аукционды өткен жоқ деп тану туралы шешім қабылдайды, одан кейін депозиттік аукционға қатысуға келіп түскен өтінімдердің жиынтық ведомосына қол қояды.";
153-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"153. Уәкілетті бөлімше кесімді мөлшерлеме және қанағаттандырылған өтінімдер көлемі туралы ақпараттың негізінде контрәріптесті өтінімдердің қанағаттандырылған көлемі туралы аукциондық платформа арқылы электрондық түрде хабардар етеді.
Депозиттік аукционның нәтижелері бойынша контрәріптестермен мәмілелер паспорттарын (трейд-тикеттер) ресімдей отырып депозиттік мәмілелер жасалады.";
154-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мәміле сомасы;";
155-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"155. Депозиттік аукционның нәтижелері бойынша Ұлттық Банк өтінімін қанағаттандырған контрәріптес депозиттік аукцион бойынша есеп айырысу күні ақшаны Ұлттық Банктің пайдасына аударады.";
160-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"160. Уәкілетті бөлімше депозиттік аукцион өткізу күні Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша сағат 18.30-дан кешіктірмей Ұлттық Банктің ресми интернет-ресурсында өткізілген депозиттік аукционның қорытындысы туралы ақпарат орналастырады.".

"138. Информация, связанная с проведением депозитного аукциона, передается Национальным Банком контрпартнерам через аукционную платформу и содержит следующие сведения:
1) дату проведения аукциона;
2) дату расчетов по результатам аукциона;
3) объявленный объем депозитного аукциона;
4) способ размещения (одноценовой или многоценовой);
5) срок сделки.";
пункт 139 исключить;
пункт 140 изложить в следующей редакции:
"140. В день проведения депозитного аукциона с 9.00 до 11.30 времени города Нур-Султан контрпартнер подает заявку на участие в депозитном аукционе в электронном виде через аукционную платформу.
В случае невозможности по техническим причинам (в случае сбоя работы аукционной платформы) приема заявок на участие в депозитном аукционе в электронном виде через аукционную платформу уполномоченное подразделение продлевает время приема заявок на участие в депозитном аукционе через аукционную платформу.";
пункты 147 и 148 изложить в следующей редакции:
"147. Уполномоченное подразделение после закрытия приема заявок на участие в депозитном аукционе обобщает заявки на участие в депозитном аукционе в сводную ведомость поступивших заявок на участие в депозитном аукционе.
148. Руководитель уполномоченного подразделения либо, в случае его отсутствия, лицо, его замещающее, с 11.30 до 13.00 часов времени города Нур-Султан на основании полученных данных о депозитном аукционе принимает решение о ставке отсечения, объеме удовлетворения заявок либо о признании депозитного аукциона несостоявшимся, после чего подписывает сводную ведомость поступивших заявок на участие в депозитном аукционе.";
пункт 153 изложить в следующей редакции:
"153. Уполномоченное подразделение на основании информации о ставке отсечения и объеме удовлетворенных заявок, уведомляет контрпартнера об удовлетворенном объеме заявок в электронном виде через аукционную платформу.
По результатам депозитного аукциона с контрпартнерами заключаются депозитные сделки с оформлением паспортов сделок (трейд-тикетов).";
подпункт 3) пункта 154 изложить в следующей редакции:
"3) сумму сделки;";
пункт 155 изложить в следующей редакции:
"155. Контрпартнер, заявка которого удовлетворена Национальным Банком по результатам депозитного аукциона, на дату расчетов по депозитному аукциону перечисляет деньги в пользу Национального Банка.";
пункт 160 изложить в следующей редакции:
"160. Уполномоченное подразделение не позднее 18.30 часов времени города Нур-Султан в день проведения депозитного аукциона размещает на официальном интернет-ресурсе Национального Банка информацию об итогах состоявшегося депозитного аукциона.".

2. Монетарлық операциялар департаменті (Молдабекова Ә.М.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Қасенов А.С.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының осы тармағының 2), 3) тармақшаларында және 3-тармағында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Сыртқы коммуникациялар департаменті – Ұлттық Банктің баспасөз қызметі (Адамбаева Ә.Р.) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Е.А. Біртановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Е. Досаев

2. Департаменту монетарных операций (Молдабекова А.М.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Касенов А.С.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления его направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта и пунктом 3 настоящего постановления.
3. Департаменту внешних коммуникаций – пресс-службе Национального Банка (Адамбаева А.Р) обеспечить в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Биртанова Е.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Е. Досаев