"Бiлiм туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжаттардың бланкiлерiне тапсырыс берудi ұйымдастыру, оларды сақтау, есепке алу мен беру және олармен негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық және кәсіптік, орта бiлiмнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарын, ведомстволық бағынысты бiлiм беру ұйымдарын қамтамасыз ету, сондай-ақ олардың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 519 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 393 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 4 қыркүйекте № 19336 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың бланкілеріне тапсырыс беруді ұйымдастыру, оларды сақтау, есепке алу мен беру және олармен негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарын, ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдарын қамтамасыз ету, сондай-ақ олардың пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 519 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 10079 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 183 (28661) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 22) тармақшасын және "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 3 тармағының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген қағидаларға 1, 2, 3, 6, 7, және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Техникалық және кәсіптік білім департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 519 "Об утверждении Правил по организации заказа, хранению, учету и выдаче бланков документов государственного образца об образовании и обеспечению ими организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, подведомственных организаций образования и осуществлении контроля за их использованием"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 393. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 сентября 2019 года № 19336
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 519 "Об утверждении Правил по организации заказа, хранению, учету и выдаче бланков документов государственного образца об образовании и обеспечению ими организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования и образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования, подведомственных организаций образования и осуществлении контроля за их использованием" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10079, опубликован 24 сентября 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 183 (28059)) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 22) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании" и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложения 1, 2, 3, 6, 7 и 8 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему приказу.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Ф. Н. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
1-қосымша
Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттардың
бланкілеріне тапсырыс беруді
ұйымдастыру, оларды сақтау,
есепке алу мен беру және
олармен негізгі орта, жалпы орта
білімнің жалпы білім беретін
оқу бағдарламаларын және
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарын,
ведомстволық бағынысты білім
беру ұйымдарын қамтамасыз
ету, сондай-ақ олардың
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру жөніндегі
қағидаларға
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бекітемін
Басшы лауазымының атауы
Білім беру ұйымының атауы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ___________
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
және Білім басқармасына ұсынылады
_______________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) ____________________оқу жылындағы білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің пайдаланылуы туралы есебі
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 1 – ПП.
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___ - 20___ оқу жылы.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ақпарат білім беру ұйымдарының жауапты лауазымды тұлғаларымен ұсынылады.
1. Бланкілерді беру
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
А
1
2

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Жакыпову Ф. Н.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского
хозяйства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и
спорта Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних
дел Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 393
Приложение 1
к Правилам по организации заказа, хранению,
учету и выдаче бланков документов
государственного образца об образовании и
обеспечению ими организаций образования,
реализующих общеобразовательные учебные
программы основного среднего, общего
среднего образования и образовательные
программы технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского
образования, подведомственных организаций
образования, и осуществлению контроля за их
использованием
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Утверждаю
Наименование должности
руководителя Наименование
организации образования
______________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ___________20__ года
Представляется в Управление образования
и в РГКП "Национальный центр тестирования"
Отчет об использовании бланков документов государственного образца об образовании
____________________________________________________________________
(наименование организации образования)
в __________________________учебном году
Индекс формы административных данных: 1 – ПП.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__ - 20___ учебный год.
Круг лиц, представляющих информацию: Информацию представляют ответственные должностные лица организаций образования.
1. Выдача бланков
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
А
1
2

2. Телнұсқаларды беру
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
А
1
2
3. Қосымшалар бланкілерінің бүлінуі
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
А
1
2
4. Қосымшалар бланкілерінің қалғаны
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
А
1
2
5. Анықтамалар беру
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
А
1
2
6. Анықтама бланкілерінің қалғаны
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
А
1
2
Білім беру ұйымының
атауы_______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электорндық почта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
адам________________________________________________________________
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттар бланкілерінің
пайдаланылуы туралы есеп"
нысанына
қосымша
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түісініктеме
1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің пайдаланылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай тәртібін анықтайды.
2. Нысанның 1, 2, 3, 4, 5, 6-кестелерінің А бағанында бланкінің атауы көрсетіледі (сериясы және тіркеу нөмірі).
3. Нысанның 1, 2, 3, 4, 5, 6 кестелерінің 1-бағанында бланкінің алынған жылы көрсетіледі.
4. Нысанның 1, 2, 3, 4, 5, 6 кестелерінің 2-бағанында бланкілер саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
2-қосымша
Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттардың
бланкілеріне тапсырыс беруді
ұйымдастыру, оларды сақтау,
есепке алу мен беру және
олармен негізгі орта, жалпы орта
білімнің жалпы білім беретін
оқу бағдарламаларын және
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарын,
ведомстволық бағынысты білім
беру ұйымдарын қамтамасыз
ету, сондай-ақ олардың
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру жөніндегі
қағидаларға
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бекітемін
Басшы лауазымының атауы
Білім беру ұйымының атауы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ___________
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК ұсынылады
________________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) _________________оқу жылындағы білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің қозғалысы туралы есебі
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 1 – ПП.
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___ - 20___ оқу жылы.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ақпарат білім беру ұйымдарының жауапты лауазымды тұлғаларымен ұсынылады.
Бланкілер атауы
Шығару
Тапсырыс берілген бланкілер саны
ҰТО РМҚК барлық алынғаны
Қозғалысы туралы мәлімет
саны
Сериясы мен нөмірі
берілгені
бүлінгені
қалғаны
А
1
2
3
4
Білім беру ұйымының
атауы_______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электорндық почта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
адам________________________________________________________________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттар бланкілерінің
қозғалысы туралы есеп"
нысанына
қосымша
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің қозғалысы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түісініктеме

2. Выдача дубликатов
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
А
1
2
3. Порча бланков приложений (вкладышей)
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
А
1
2
4. Остаток бланков приложений (вкладышей)
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
А
1
2
5. Выдача справок
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
А
1
2
6. Остаток бланков справок
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
А
1
2
Наименование организации
образования__________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности_____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме "Отчет об
использовании бланков
документов государственного
образца об образовании
Пояснение по заполнению формы "Отчет об использовании бланков документов государственного образца об образовании"
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об использовании бланков документов государственного образца об образовании" (далее – Форма).
2. В графе А таблиц 1, 2, 3, 4, 5, 6 формы указывается наименование бланков (серии и регистрационные номера).
3. В графе 1 таблиц 1, 2, 3, 4, 5, 6 формы указывается год поступления бланков.
4. В графе 2 таблиц 1, 2, 3, 4, 5, 6 формы указывается количество бланков.
Приложение 2
к приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 393
Приложение 2
к Правилам по организации заказа, хранению,
учету и выдаче бланков документов
государственного образца об образовании и
обеспечению ими организаций образования,
реализующих общеобразовательные учебные
программы основного среднего, общего
среднего образования и образовательные
программы технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского
образования, подведомственных организаций
образования, и осуществлению контроля за их
использованием
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Утверждаю
Наименование должности
руководителя Наименование
организации образования
______________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ___________20__ года
Представляется в РГКП "Национальный центр тестирования"
Отчет о движении бланков документов государственного образца об образовании
____________________________________________________________________
(наименование организации образования)
в __________________________учебном году
Индекс формы административных данных: 1 – ПП.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__ - 20___ учебный год.
Круг лиц, представляющих информацию: Информацию представляет ответственные должностные лица организаций образования.
Наименование бланков
Выпуск
Количество заказанных бланков
Всего получено в РГКП НЦТ
Сведения о движении
Кол-во
Серии и номера
выдано
испорчено
остаток
А
1
2
3
4
Наименование организации
образования__________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности_____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме "Отчет о движении бланков документов
государственного образца об образовании"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о движении бланков документов государственного образца об образовании"

1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарын анықтайды.
2. Нысанның А-бағанында бағанның атауы көрсетіледі.
3. Нысанның 1-бағанында бланкілердің шығарылғаны көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында тапсырыс берілген бланкілер саны көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында бланкілердің ҰТО барлық алынғаны көрсетіледі (саны және сериясы мен нөмірі).
6. Нысанның 4-бағанында бланкілердің қозғалысы туралы мәлімет (берілгені, бүлінгені, қалғаны) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
3-қосымша
Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттардың
бланкілеріне тапсырыс беруді
ұйымдастыру, оларды сақтау,
есепке алу мен беру және
олармен негізгі орта, жалпы орта
білімнің жалпы білім беретін
оқу бағдарламаларын және
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарын,
ведомстволық бағынысты білім
беру ұйымдарын қамтамасыз
ету, сондай-ақ олардың
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру жөніндегі
қағидаларға
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Бекітемін
Басшы лауазымының атауы
Білім беру ұйымының атауы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ___________
Білім басқармасына ұсынылады
____________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) ______________________оқу жылындағы білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің қозғалысы есебі;
Әкімшілік дереккөздер нысанның индексі: 1 – ПП.
Кезеңділік: жыл сайын.
Есепті кезең: 20___ - 20___ оқу жылы.
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: ақпаратты білім беру ұйымдарының жауапты лауазымды тұлғалары ұсынады.
Бланкілер атауы
Шығару
Тапсырыс берілген бланкілер саны
Білім басқармаларында барлық алынғаны
Қозғалысы туралы мәлімет
саны
сериясы мен номері
берілгені
бүлінгені
қалғаны
А
1
2
3
4
Білім беру ұйымының
атауы_______________________________________________________________
Мекенжайы__________________________________________________________
Телефоны____________________________________________________________
Электорндық почта мекенжайы_________________________________________
Орындаушы__________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
адам________________________________________________________________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда)
"Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттар бланкілерінің
қозғалысы туралы есеп"
нысанына
қосымша
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің қозғалысы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түісініктеме

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о движении бланков документов государственного образца об образовании" (далее – Форма).
2. В графе А формы указывается наименование бланков.
3. В графе 1 формы указывается выпуск бланков.
4. В графе 2 формы указывается количество заказанных бланков.
5. В графе 3 формы указывается всего получено в НЦТ из них количество, серии и номера бланков.
6. В графе 4 формы указывается сведения о движении бланков, из них указывается сколько выдано, испорчено и остаток.
Приложение 3
к Приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 2 сентября 2019года № 393
Приложение 3
к Правилам по организации заказа, хранению,
учету и выдаче бланков документов
государственного образца об образовании и
обеспечению ими организаций образования,
реализующих общеобразовательные учебные
программы основного среднего, общего
среднего образования и образовательные
программы технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского
образования, подведомственных организаций
образования, и осуществлению контроля за их
использованием
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Утверждаю
Наименование должности
руководителя Наименование
организации образования
______________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ___________20__ года
Представляется в Управление образования
Отчет о движении бланков документов государственного образца об образовании
___________________________________________________________________
(наименование организации образования)
в __________________________учебном году
Индекс формы административных данных: 1 – ПП.
Периодичность: ежегодная.
Отчетный период: 20__ - 20___ учебный год.
Круг лиц, представляющих информацию: Информацию представляют ответственные должностные лица организаций образования.
Наименование бланков
Выпуск
Количество заказанных бланков
Всего получено в Управлении образования
Сведения о движении
Кол-во
Серии и номера
выдано
испорчено
остаток
А
1
2
3
4
Наименование организации
образования__________________________________________________________
Адрес_______________________________________________________________
Телефон_____________________________________________________________
Адрес электронной почты______________________________________________
Исполнитель_________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности_____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии), подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме "Отчет о движении бланков документов
государственного образца об образовании"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о движении бланков документов государственного образца об образовании"

1. Осы түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерінің пайдаланылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) бірыңғай талаптарын анықтайды.
2. Нысанның А-бағанында бағанның атауы көрсетіледі.
3. Нысанның 1-бағанында бланкілердің шығарылғаны көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында тапсырыс берілген бланкілер саны көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында бланкілердің Білім басқармасында барлық алынғаны көрсетіледі (саны және сериясы мен нөмірі).
6. Нысанның 4-бағанында бланкілердің қозғалысы туралы мәлімет (берілгені, бүлінгені, қалғаны) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
4-қосымша
Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттардың
бланкілеріне тапсырыс беруді
ұйымдастыру, оларды сақтау,
есепке алу мен беру және
олармен негізгі орта, жалпы орта
білімнің жалпы білім беретін
оқу бағдарламаларын және
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарын,
ведомстволық бағынысты білім
беру ұйымдарын қамтамасыз
ету, сондай-ақ олардың
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру жөніндегі
қағидаларға
6-қосымша
Нысан
Бекітемін
Басшы лауазымының атауы
Білім беру ұйымының атауы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ___________
Жұмыста пайдалану кезінде білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланклерінің бүлінгені туралы 20__ жылғы "___" ___________ №_____акт
Біз, төменде қол қоюшылар,
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда) – білім беру ұйымының бланкілер есебін жүргізу, сақтау
және беру жұмыстарын жүргізуге жауапты лауазымды тұлғалардың лауазымы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда) – білім беру ұйымдарында бланкілерді қабылдап алу,
сақтау, беру және жоюды ұйымдастыруға бақылау жүргізетін тұрақты түрде
жұмыс істейтін комиссия мүшелерінің лауазымдары) бланкілерді толтыру
барысында төмендегі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжат бланкілерінің
бүлінгені туралы осы актіні жасадық:
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Бүлінген бланкілердің барлығы
Анықтамалар
Анықтама бланкілерінің сериясы мен нөмірлері
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Бүлінген бланкілердің барлығы
Бланкіге қосымшалар
Қосымша бланкісінің тілі
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Қазақша
Барлығы
Орысша
Барлығы
Бүлінген бланкілердің барлығы
Комиссия мүшелері:
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
5-қосымша
Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттардың
бланкілеріне тапсырыс беруді
ұйымдастыру, оларды сақтау,
есепке алу мен беру және
олармен негізгі орта, жалпы орта
білімнің жалпы білім беретін
оқу бағдарламаларын және
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарын,
ведомстволық бағынысты білім
беру ұйымдарын қамтамасыз
ету, сондай-ақ олардың
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру жөніндегі
қағидаларға
7-қосымша
Нысан
Бекітемін
Басшы лауазымының атауы
Білім беру ұйымының атауы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ___________
Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерін жою туралы 20__ жылғы "___" ___________ №_____ акт
Біз, төменде қол қоюшылар,
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда) – білім беру ұйымының бланкілер есебін жүргізу, сақтау
және беру жұмыстарын жүргізуге жауапты лауазымды тұлғалардың лауазымы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда) – білім беру ұйымдарында бланкілерді қабылдап алу, сақтау,
беру және жоюды ұйымдастыруға бақылау жүргізетін тұрақты түрде жұмыс істейтін
комиссия мүшелерінің лауазымдары) жұмыс барысында мемлекеттік үлгідегі
құжаттарының төмендегі бланкілерін толтыру барысында төмендегі мемлекеттік
үлгідегі бүлінген бланкілерінің жойылғаны туралы осы актіні жасадық:
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Жойылған бланкілердің барлығы
1
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
2
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
3
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
4
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
Анықтамалар
Анықтаманың сериясы мен номері
Бланкінің алынған жылы
Бланкілер саны
Жойылған бланкілердің барлығы
1
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
2
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
3
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
4
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
Бланкіге қосымшалар
Куәлікке қосымшаның тілі
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Қазақша
Барлығы
Орысша
Барлығы
Жойылған бланкілердің барлығы
Комиссия мүшелері:
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы ______________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2019 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
6-қосымша
Білім туралы мемлекеттік
үлгідегі құжаттардың
бланкілеріне тапсырыс беруді
ұйымдастыру, оларды сақтау,
есепке алу мен беру және
олармен негізгі орта, жалпы орта
білімнің жалпы білім беретін
оқу бағдарламаларын және
техникалық және кәсіптік, орта
білімнен кейінгі, жоғары және
жоғары оқу орнынан кейінгі
білімнің білім беру
бағдарламаларын іске асыратын
білім беру ұйымдарын,
ведомстволық бағынысты білім
беру ұйымдарын қамтамасыз
ету, сондай-ақ олардың
пайдаланылуын бақылауды
жүзеге асыру жөніндегі
қағидаларға
8-қосымша
Нысан
Бекітемін
Басшы лауазымының атауы
Білім беру ұйымының атауы
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда))
20__ жылғы "___" ___________
Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттар бланкілерін жою туралы 20__ жылғы "___" ___________ №_____ акт
Біз, төменде қол қоюшылар,
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда) – білім беру ұйымының бланкілер есебін жүргізу, сақтау
және беру жұмыстарын жүргізуге жауапты лауазымды тұлғалардың лауазымы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда) – білім беру ұйымдарында бланкілерді қабылдап алу, сақтау,
беру және жоюды ұйымдастыруға бақылау жүргізетін тұрақты түрде жұмыс істейтін
комиссия мүшелерінің лауазымдары) жұмыс барысында мемлекеттік үлгідегі
құжаттарының төмендегі бланкілерін толтыру барысында төмендегі мемлекеттік
үлгідегі бүлінген бланкілерінің жойылғаны туралы осы актіні жасадық:
Бланкілердің атауы (сериялары және тіркеу нөмірлері)
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Жойылған бланкілердің барлығы
1
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
2
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
3
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
4
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
Анықтамалар
Анықтаманың сериясы мен номері
Бланкінің алынған жылы
Бланкілер саны
Жойылған бланкілердің барлығы
1
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
2
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
3
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
4
Қиып алынған мемлекеттік нөмірі мен сериясын желімдеуге арналған бүлінген бланкідегі орын
Бланкіге қосымшалар
Куәлікке қосымшаның тілі
Бланкілердің алынған жылы
Бланкілер саны
Қазақша
Барлығы
Орысша
Барлығы
Ағылшын
Барлығы
Жойылған бланкілердің барлығы
Комиссия мүшелері:
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы _____________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы ______________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

1. Настоящее пояснение определяет порядок заполнения формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о движении бланков документов государственного образца об образовании" (далее – Форма).
2. В графе А формы указывается наименование бланков.
3. В графе 1 формы указывается выпуск бланков.
4. В графе 2 формы указывается количество заказанных бланков.
5. В графе 3 формы указывается всего получено в Управлении образования из них количество, серии и номера бланков.
6. В графе 4 формы указывается сведения о движении бланков, из них указывается сколько выдано, испорчено и остаток.
Приложение 4
к Приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 393
Приложение 6
к Правилам по организации заказа, хранению,
учету и выдаче бланков документов
государственного образца об образовании и
обеспечению ими организаций образования,
реализующих общеобразовательные учебные
программы основного среднего, общего
среднего образования и образовательные
программы технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского
образования, подведомственных организаций
образования, и осуществлению контроля за их
использованием
Форма
Утверждаю
Наименование должности
руководителя Наименование
организации образования
______________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ___________20__ года
Акт №_____ от "___" ___________20__ года
порчи бланков документов государственного образца
об образовании при использовании их в работе
Мы, нижеподписавшиеся,
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. – должность ответственного должностного лица от организации образования
за осуществление работы по учету, хранению и выдаче бланков)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) – должности членов постоянно действующей комиссии по
осуществлению контроля организации приема, хранения, выдачи и списания бланков
в организациях образования) составили настоящий акт в том, что при заполнении
бланков документов государственного образца в ходе работы были испорчены
нижеследующие бланки документов государственного образца об образовании:
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
Итого испорчено бланков
Справки
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
Итого испорчено бланков
Приложения к бланку
Язык бланка приложения
Год поступления бланков
Количество бланков
Казахский
Итого
Русский
Итого
Итого испорчено бланков
Члены комиссии:
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии
Приложение 5
к Приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 393
Приложение 7
к Правилам по организации заказа, хранению,
учету и выдаче бланков документов
государственного образца об образовании и
обеспечению ими организаций образования,
реализующих общеобразовательные учебные
программы основного среднего, общего
среднего образования и образовательные
программы технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского
образования, подведомственных организаций
образования, и осуществлению контроля за их
использованием
Форма
Утверждаю
Наименование должности
руководителя Наименование
организации образования
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ___________20__ года
Акт №_____ от "___" ___________20__ года уничтожения бланков документов
государственного образца об образовании
Мы, нижеподписавшиеся,
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) – должность ответственного должностного
лица от организации образования за осуществление работы
по учету, хранению и выдаче бланков)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) – должности членов постоянно действующей комиссии
по осуществлению контроля организации приема, хранения, выдачи и списания
бланков в организациях образования) составили настоящий акт в том, что при
заполнении бланков документов государственного образца в ходе работы были
уничтожены нижеследующие испорченные бланки документов
государственного образца об образовании:
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
Итого уничтожено бланков
1
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
2
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
3
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
4
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
Справки
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
Итого уничтожено бланков
1
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
2
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
3
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
4
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
Приложения к бланку
Язык бланка приложения
Год поступления бланков
Количество бланков
Казахский
Итого
Русский
Итого
Итого уничтожено бланков
Члены комиссии:
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к Приказу Министра образования
и науки Республики Казахстан
от 2 сентября 2019 года № 393
Приложение 8
к Правилам по организации заказа, хранению,
учету и выдаче бланков документов
государственного образца об образовании и
обеспечению ими организаций образования,
реализующих общеобразовательные учебные
программы основного среднего, общего
среднего образования и образовательные
программы технического и профессионального,
послесреднего, высшего и послевузовского
образования, подведомственных организаций
образования, и осуществлению контроля за их
использованием
Форма
Утверждаю
Наименование должности
руководителя Наименование
организации образования
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
"___" ___________20__ года
Акт №_____ от "___" ___________20__ года уничтожения бланков документов
государственного образца об образовании
Мы, нижеподписавшиеся,
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) – должность ответственного должностного лица от организации
образования за осуществление работы по учету, хранению и выдаче бланков)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) – должности членов действующей комиссии по осуществлению
контроля организации приема, хранения, выдачи и списания бланков в организациях
образования) составили настоящий акт в том, что при заполнении бланков документов
государственного образца в ходе работы были уничтожены нижеследующие испорченные
бланки документов государственного образца об образовании:
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
Итого уничтожено бланков
1
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
2
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
3
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
4
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
Справки
Наименование бланков (серии и регистрационные номера)
Год поступления бланков
Количество бланков
Итого уничтожено бланков
1
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
2
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
3
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
4
Место для наклейки вырезанного государственного номера и серии испорченного бланка
Приложения к бланку
Язык бланка приложения
Год поступления бланков
Количество бланков
Казахский
Итого
Русский
Итого
Английский
Итого
Итого уничтожено бланков
Члены комиссии:
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность _____________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)