"Зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 1510 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 455 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 5 қыркүйекте № 19349 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 19 мамырдағы № 41 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 19.05.2020 № 41 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес және "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының 7-бабының 2-тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Зияткерлік меншік құқықтарын сақтау және қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 1510 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17667 болып тіркеліп, 2018 жылғы 14 қарашада нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
Осы бұйрықтың 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшалары аталған бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Зияткерлік меншік құқығы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ҚР ӘМ Министрі М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 тамыздағы
№ 455 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
3-қосымша
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 1510 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны и защиты прав интеллектуальной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 455. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 сентября 2019 года № 19349. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 41.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 19.05.2020 № 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", а также руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 1510 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны и защиты прав интеллектуальной собственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17667, опубликован 14 ноября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов), внести следующие изменения:
приложения 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему приказу.
2. Департаменту по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2019 года № 455
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности"
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.

2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу туралы хабарламаны жіберу немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу басқармасының басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу (бұдан әрі – басқарма);
2) басқарма сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басқарма сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысы орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) басқарма сарапшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) басқарма басшысы;
2) басқарма сарапшысы;
3) департамент басшысы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) басқарма басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оларды басқарма сарапшысына бөледі;

2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - направление уведомления о регистрации предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – управление);
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – начальник департамента) и начальником управления;
5) подписание результата оказания государственной услуги заместителем руководителя услугодателя;
6) направление экспертом управления результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления;
2) эксперт управления;
3) начальник департамента;
4) заместитель руководителя услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту управления в течение одного рабочего дня с момента поступления документов;

2) басқарма сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап алты жұмыс күні ішінде төлем мен құжаттардың қойылатын талаптарға сәйкестігін тексереді. Өнеркәсіптік меншік объектісіне құқық беру туралы шартты тіркеуге кедергі келтіретін негіздер болған жағдайда, басқармасының сарапшысы көрсетілетін қызметті алушыға жіберілген күннен бастап үш ай мерзімде жетпеген немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу ұсынысымен сұрау салу жібереді. Бұл жағдайда құжаттарға тексеру жүргізу мерзімі жетпеген немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі. Төлем мен құжаттарды тексеру нәтижелері бойынша басқарма сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындайды және басқарма басшысына келісуге жолдайды;
3) басқарма басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі және департамент басшысына келісуге жолдайды;
4) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бекітеді және қол қояды және басқарма сарапшысына жолдайды;
6) басқарма сарапшысы бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.

2) эксперт управления в течение шести рабочих дней с момента поступления к нему документов проверяет оплату и документы на соответствие предъявляемым требованиям. При наличии оснований, препятствующих регистрации договора о распоряжении права на объект промышленной собственности, эксперт управления направляет запрос услугополучателю с предложением в трехмесячный срок с даты его направления представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и (или) дополнения. В этом случае срок проведения проверки документов исчисляется с даты представления отсутствующих или исправленных документов. По результатам проверки оплаты и документов эксперт управления подготавливает уведомление об оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, и направляет начальнику управления на согласование;
3) начальник управления в течение четырех часов согласовывает уведомление об оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику департамента на согласование;
4) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает уведомление об оказании государственной услуги либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя;
5) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня утверждает и подписывает результат оказания государственной услуги и направляет эксперту управления;
6) эксперт управления в течение одного рабочего дня направляет результат оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.

10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың қалқымалы терезелерінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті толтырады, төлем жүргізеді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық нысанда тіркейді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің дайындығына байланысты көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық қолтаңбасымен куәландырылған электронды құжат нысанында хабарлама жіберу арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін береді.
"Тауар таңбасын, селекциялық
жетiстiктердi және өнеркәсiптiк
меншiк объектiсiн пайдалану
құқығын беруді тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тауар таңбасын, селекциялық жетiстiктердi және өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн пайдалану құқығын беруді тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 тамыздағы
№ 455 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
4-қосымша
"Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, производит оплату и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления уведомления в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация
предоставления права на
использование товарного знака,
селекционного достижения и
объекта промышленной собственности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности"
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2019 года № 455
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности"

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға тауар таңбасына, селекциялық жетістікке және өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқықты беруді тіркеу туралы хабарламаны жіберу немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) Өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу басқармасының басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу (бұдан әрі – басқарма);
2) басқарма сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) басқарма сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен (бұдан әрі –департамент басшысы) және басқарма басшысымен келісу;

Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги - направление уведомления о регистрации передачи исключительного права на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 cтандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – управление);
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – начальник департамента) и начальником управления;

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) тауар таңбасын тіркеу кезінде: тауар таңбасын тауар таңбаларының мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі – мемлекеттік тізілім) енгізу, тауар таңбасына куәлік беру және берілгені туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) тауар таңбасының куәлігіне телнұсқа беру кезінде: тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);

Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация товарного знака" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация товарного знака", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) при регистрация товарного знака - внесение товарного знака в Государственный реестр товарных знаков (далее – Государственный реестр), выдача свидетельства на товарный знак и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта;
2) при выдаче дубликата свидетельства на товарный знак - выдача дубликата свидетельства на товарный знак либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления подготовки патентной документации и публикации и начальником управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления подготовки патентной документации и публикации и экспертом управления государственных реестров;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности и начальником управления государственных реестров (далее –департамент);

5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе басшысы орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы;
3) төлемдерді есепке алу басқармасының басшысы;
4) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
7) департамент басшысы;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оларды сарапшыға бөледі; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да төлем құжатын қабылдауды жүзеге асырады және оны сарапшыға бөледі;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады; бір мезгілде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы жүргізген төлемді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді "ҰЗМИ" ААЖ тексереді, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасына бір жұмыс күні ішінде жолдайды;
4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізеді және электрондық нысанда тауар таңбасына куәлікті не куәліктің телнұсқасын дайындайды және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысына жолдайды;

5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем или заместителем руководителя услугодателя;
6) направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации;
2) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации;
3) начальник управления учета оплат;
4) эксперт управления учета оплат;
5) начальник управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров;
7) начальник департамента;
8) заместитель руководителя услугодателя;
9) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту в течение одного рабочего дня с момента поступления документов; одновременно начальник управления учета оплат осуществляет прием платежного документа в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту;
2) эксперт управление подготовки патентной документации и публикации в течение четырех рабочих дней с момента поступления к нему документов осуществляет проверку документов для подготовки результата оказания государственной услуги; одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты, произведенной услугополучателем за оказание государственной услуги;
3) при отсутствии оснований для отказа по результатам проверки документов услугополучателя и оплаты эксперт управления учета оплат зачитывает оплату в "АИС НИИС", а эксперт управления подготовки патентной документации и публикации направляет документы в управление государственных реестров в течение одного рабочего дня;
4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о регистрации товарного знака либо о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак в Государственный реестр и подготавливает свидетельство либо дубликат свидетельства на товарный знак в электронной форме, и направляет начальнику управления государственных реестров;

6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды;
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағат ішінде тауар таңбасына куәлікке не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасына электрондық нысанда қол қояды, одан кейін мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде тауар таңбасына куәлікті не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді; тауар таңбасына куәлікке не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасына қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде тауар таңбасын тіркеу туралы не тауар таңбасына куәліктің телнұсқасын беру туралы мәліметтерді жариялайды;
9) стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына келісуге жолдайды;
10) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі, одан кейін департамент басшысы төрт сағат ішінде келіседі және қызмет беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны бекітеді және қол қояды, қол қойылған соң, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента,
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю усугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает свидетельство на товарный знак либо дубликат свидетельства на товарный знак в электронной форме в течение четырех часов, после чего эксперт управления государственных реестров в течение двух часов, направляет свидетельство на товарный знак либо дубликат свидетельства на товарный знак в электронной форме в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания свидетельство на товарный знак либо дубликат свидетельства на товарный знак эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о регистрации товарного знака либо о выдаче дубликата свидетельства на товарный знак;
9) в случае отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение трех рабочих дней после проверки документов подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику управления на согласование;
10) начальник управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов согласовывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги, после чего начальник департамента в течение четырех часов согласовывает и направляет его на подписание заместителю руководителя усугодателя;
11) заместитель руководителя услугодателя в течение четырех часов утверждает и подписывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги; по факту подписания уведомление об отказе в оказании государственной услуги эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов направляет в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді тауар шығарылған жер атауларының мемлекеттік тізіліміне (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) енгізу, тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын растайтын үзінді көшірме беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);

Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является - внесение сведений о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара в Государственный реестр наименований мест происхождения товаров (далее – Государственный реестр), выдача выписки, подтверждающей право пользования наименованием места происхождения товара и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления подготовки патентной документации и публикации и начальником управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления подготовки патентной документации и публикации и экспертом управления государственных реестров;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности и начальником управления государственных реестров (далее –департамент);

5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе басшысы орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы;
3) төлемдерді есепке алу басқармасының басшысы;
4) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
7) департамент басшысы;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде оларды сарапшыға бөледі; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да төлем құжатын қабылдауды жүзеге асырады, оны сарапшыға бөледі;
2) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап төрт жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау үшін құжаттарды тексеруді жүзеге асырады; бір мезгілде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін көрсетілетін қызметті алушы жүргізген төлемді тексеруді жүзеге асырады;
3) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тексеру және ақы төлеу нәтижелері бойынша бас тарту үшін негіздер болмаған кезде төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді "ҰЗМИ" ААЖ тексереді, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасына бір жұмыс күні ішінде жолдайды;
4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде электрондық нысанда тауар шығарылған жер атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді енгізеді және басқарма басшысына келісуге жолдайды;

5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем или заместителем руководителя;
6) направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации;
2) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации;
3) начальник управления учета оплат;
4) эксперт управления учета оплат;
5) начальник управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров;
7) начальник департамента;
8) заместитель руководителя услугодателя;
9) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления подготовки патентной документации и публикации осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту в течение одного рабочего дня с момента поступления документов; одновременно начальник управления учета оплат осуществляет прием платежного документа в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту;
2) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех рабочих дней с момента поступления к нему документов осуществляет проверку документов для подготовки результата оказания государственной услуги, одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты, произведенной услугополучателем за оказание государственной услуги;
3) при отсутствии оснований для отказа по результатам проверки документов услугополучателя и оплаты эксперт управления учета оплат зачитывает оплату в "АИС НИИС", а эксперт управления подготовки патентной документации и публикации направляет документы в управление государственных реестров в течение одного рабочего дня;
4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о регистрации право пользования наименованием места происхождения товара в электронной форме и направляет на согласование начальнику управления;

6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды,
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төрт сағат ішінде электрондық нысанда тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын растайтын көшірмеге қол қояды, одан кейін мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді; үзінді көшірмеге қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды;
9) стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына келісуге жолдайды;
10) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі, одан кейін департамент басшысы төрт сағат ішінде келіседі және қызмет беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны бекітеді және қол қояды, қол қойылған соң, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента;
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю усугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает выписку, подтверждающую право пользования наименованием места происхождения товара в электронной форме в течение четырех часов, после чего эксперт государственных реестров в течение двух часов, направляет его в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания выписки право пользования наименованием места происхождения товара эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о регистрации права пользования наименованием места происхождения товара;
9) в случае отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение трех рабочих дней после проверки документов подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику управления подготовки патентной документации и публикации на согласование;
10) начальник управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов согласовывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги, после чего начальник департамента в течение четырех часов согласовывает его и направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя;
11) заместитель руководителя услугодателя в течении четырех часов утверждает и подписывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги, по факту подписания уведомление об отказе в оказании государственной услуги эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течении четырех часов направляет уведомление об отказе в оказании государственной услуги в личный кабинет услугополучателя;
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги.
Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушы порталдың қалқымалы терезелерінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті толтырады, төлем жүргізеді және стандарттың 9-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды электрондық нысанда тіркейді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тауар шығарылған жердің атауын пайдалану құқығын растайтын үзінді көшірмені немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу арқылы беруді жүзеге асырады.
"Тауар шығарылған жердiң
атауын пайдалану құқығын
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 тамыздағы
№ 455 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
7-қосымша
"Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, производит оплату и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления выписки, подтверждающей право пользования наименованием места происхождения товара, или уведомление об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Регистрация права пользования наименованием
места происхождения товара"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара"
Приложение 5
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2019 года № 455
Приложение 7
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности"

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру кезінде: қорғау құжатын (өнертабысқа, пайдалы модельге, өнеркәсіптік үлгіге) беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізу, қорғау құжатын беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде: қорғау құжатының телнұсқасын беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;

Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) при выдаче охранного документа: внесение сведений о выдаче охранного документа (на изобретение, полезную модель промышленный образец) в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 стандарта;
2) при выдаче дубликата охранного документа: выдача дубликата охранного документа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления подготовки патентной документации и публикации и начальником управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления подготовки патентной документации и публикации и экспертом управления государственных реестров;

4) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы оған құжаттар келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде қорғау құжатын беру туралы не өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы мәліметтерді мемлекеттік тізілімге енгізеді және қорғау құжатын немесе қорғау құжатының телнұсқасын электрондық нысанда дайындайды және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысына жолдайды;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және департамент басшысына жолдайды;
7) департамент басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін келіседі және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қорғау құжатына немесе қорғау құжатының электрондық нысандағы телнұсқасына төрт сағат ішінде қол қояды, мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде қорғау құжатын немесе қорғау құжатының телнұсқасын электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдайды; қорғау құжатына қол қою не қорғау құжатының телнұсқасына қол қойылған соң, патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының сарапшысы екі сағат ішінде қорғау құжатын беру не өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжатының телнұсқасын беру туралы мәліметтерді жариялайды;
9) стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылған жағдайда патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы құжаттарды тексергеннен кейін үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басқарма басшысына келісуге жолдайды;
10) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны келіседі, одан кейін департамент басшысы төрт сағат ішінде келіседі және қызмет беруші басшысының орынбасарына қол қоюға жолдайды;
11) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары төрт сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны бекітеді және қол қояды, қол қойылған соң, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.

4) начальник управления государственных реестров в течение одного рабочего дня распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
5) эксперт управления государственных реестров в течение одного рабочего дня с момента поступления к нему документов вносит сведения о выдаче охранного документа либо о выдаче дубликата охранного документа в сфере промышленной собственности в Государственный реестр и подготавливает охранный документ либо дубликат охранного документа в электронной форме и направляет начальнику управления государственных реестров;
6) начальник управления государственных реестров в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет начальнику департамента;
7) начальник департамента в течение четырех часов согласовывает результат оказания государственной услуги и направляет на подписание руководителю услугодателя;
8) руководитель услугодателя подписывает охранный документ либо дубликат охранного документа в электронной форме в течение четырех часов, эксперт управления государственных реестров в течение двух часов направляет охранный документ либо дубликат охранного документа в электронной форме в личный кабинет услугополучателя; по факту подписания охранного документа либо дубликата охранного документа эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение двух часов публикует сведения о выдаче охранного документа либо о выдаче дубликата охранного документа в сфере промышленной собственности;
9) в случае отказа в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение трех рабочих дней после проверки документов подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет начальнику управления подготовки патентной документации и публикации на согласование;
10) начальник управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов согласовывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги, после чего начальник департамента в течение четырех часов согласовывает его и направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя;
11) заместитель руководителя услугодателя в течение четырех часов утверждает и подписывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги; по факту подписания уведомления об отказе в оказании государственной услуги эксперт управления подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов направляет уведомление об отказе в оказании государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі:
1) қорғау құжатын беру кезінде: селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру туралы мәліметтерді Мемлекеттік тізілімге енгізу, қорғау құжатын беру және беру туралы мәліметтерді жариялау немесе стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап;
2) қорғау құжатының телнұсқасын беру кезінде: қорғау құжатының телнұсқасын беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);

Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача охранного документа на селекционное достижение" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача охранного документа на селекционное достижение", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) при выдаче охранного документа: внесение сведений о выдаче охранного документа на селекционное достижение в Государственный реестр, выдача охранного документа и публикация сведений о выдаче либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта;
2) при выдаче дубликата охранного документа: выдача дубликата охранного документа либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления подготовки патентной документации и публикации и начальником управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления подготовки патентной документации и публикации и экспертом управления государственных реестров;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности и начальником управления государственных реестров (далее –департамент);

1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – интегралдық микросхемалар топологияларын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.
2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) авторлық құқық басқармасының басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) авторлық құқық басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) сараптама жүргізу және авторлық құқық басқармасы сарапшысының Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындауы;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін авторлық құқық басқармасының басшысымен және/немесе мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаментінің басшысымен келісу;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе басшының орынбасарының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдау.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация топологий интегральных микросхем" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Регистрация топологий интегральных микросхем", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства о государственной регистрации топологий интегральных микросхем либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случае и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная.
Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления авторских прав;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления авторских прав;
3) проведение экспертизы и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления авторского права;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником управления авторских прав и/или начальник департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – департамент);
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем или заместителем руководителя услугодателя;
6) направление результата оказания государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) авторлық құқық басқармасының басшысы;
2) авторлық құқық басқармасының сарапшысы;
3) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының басшысы;
4) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы;
5) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
7) департамент басшысы;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары;
9) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) авторлық құқық басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және оларды авторлық құқық басқармасының сарапшысына құжаттар түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде бөледі және оларды авторлық құқық басқармасының сарапшысына бөледі;
2) авторлық құқық басқармасының сарапшысы бес жұмыс күні ішінде сараптама жүргізеді және интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы қорытынды дайындайды немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама дайындайды және авторлық құқық басқармасының басшысына келісуге жолдайды;
3) авторлық құқық басқармасының басшысы екі жұмыс күні ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы қорытындыны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны тексереді және келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары бір жұмыс күні ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы қорытындыны келіседі немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қояды;
5) стандарттың 10-тармағында көзделген бас тарту үшін негіздер болмаған жағдайда, бір жұмыс күні ішінде құжаттар мемлекеттік тізілімдер басшысына беріледі, ол құжаттарды мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысына бөледі;
6) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы үш жұмыс күні ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы мемлекеттік тізілімге мәліметтерді енгізеді, интегралдық микросхема топологиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің департамент басшысына келісуге жолдайды;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, одан кейін патенттік құжаттаманы дайындау және жариялау басқармасының басшысына жолдайды;

6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления авторских прав;
2) эксперт управления авторских прав;
3) начальник управления подготовки патентной документации и публикации;
4) эксперт управления подготовки патентной документации и публикации;
5) начальник управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров;
7) начальник департамента;
8) заместитель руководителя услугодателя;
9) руководитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления авторских прав осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет их эксперту управления авторских прав в течение одного рабочего дня с момента поступления документов и распределяет их эксперту управления авторских прав;
2) эксперт управления авторских прав в течение пяти рабочих дней проводит экспертизу и подготавливает заключение о регистрации топологии интегральной микросхемы либо подготавливает уведомление об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта, и направляет на согласование начальнику управления авторских прав;
3) начальник управления авторских прав в течение двух рабочих дней проверяет и согласовывает заключение о регистрации топологии интегральной микросхемы либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги и направляет заместителю руководителя услугодателя;
4) заместитель руководителя услугодателя в течение одного рабочего дня согласовывает заключение о регистрации топологии интегральной микросхемы либо подписывает уведомление об отказе в оказании государственной услуги;
5) при отсутствии оснований для отказа, предусмотренных пунктом 10 стандарта, в течение одного рабочего дня документы передаются начальнику государственных реестров, который распределяет документы эксперту управления государственных реестров;
6) эксперт управления государственных реестров в течение трех рабочих дней вносит сведения в Государственный реестр о регистрации топологии интегральной микросхемы, подготавливает свидетельство о государственной регистрации топологии интегральной микросхемы и направляет на согласование начальнику департамента;
7) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает результат оказания государственной услуги, после чего направляет начальнику управления подготовки патентной документации и публикации;

8) патенттік құжаттаманы және жарияланымдарды дайындау басқармасының сарапшысы төрт сағат ішінде интегралдық микросхема топологиясын тіркеу туралы мәліметтерді жариялайды;
9) мемлекеттік тізілімдердің сарапшысы төрт сағат ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне интегралдық микросхема топологиясын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті жолдайды;
10) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаға қол қойғаннан кейін авторлық құқық басқармасының сарапшысы бес жұмыс күні ішінде оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4-бөлім. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету кезінде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл жасамайды.
10. Құжаттарды портал арқылы электронды түрде тапсырған кезде құжаттар "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда "Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтерді автоматы түрде толтыра отырып, өтініштің алғашқы тапсыру қадамын құрайды.
Көрсетілетін қызметті алушысы электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландырылған электрондық нысандағы порталдың терезелерінде көрінген өтінішті толтырады және стандарттың 9-тармағында көрсетілген электронды түрдегі қажетті құжаттарды қоса енгізеді.
"Жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті алушыға портал арқылы өтінімді жіберген кезде, өтініш туралы ақпараттың қолжетімділігі көрсетілетін қызметті берушімен (тіркеу, орындау, жеткізілгені туралы белгі, қарастыру немесе қарастырудан бас тарту) өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отырады.
11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:

8) эксперт подготовки патентной документации и публикации в течение четырех часов публикует сведения о регистрации топологии интегральной микросхемы;
9) эксперт государственных реестров в течение четырех часов направляет свидетельство о государственной регистрации топологии интегральной микросхемы в электронной форме в личной кабинет услугополучателя;
10) после подписания заместителем руководителя услугодателя уведомления об отказе в оказании государственной услуги, эксперт управления авторских прав в течение пяти рабочих дней направляет его в личный кабинет услугополучателя.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению, к настоящему регламенту государственной услуги.
Раздел 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугодатель в процессе оказания государственной услуги не взаимодействует с некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями.
10. При подаче документов в электронной форме через портал документы поступают в АИС "НИИС".
Услугополучатель для получения государственной услуги на портале выбирает государственную услугу "Регистрация топологий интегральных микросхем".
Портал формирует первый шаг подачи заявления, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет в всплывающих окнах портала заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя и прикрепляет необходимые документы, указанные в пункте 9 стандарта, в электронной форме.
При отправке заявления через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о заявлении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің, күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу туралы куәлікті немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады.
"Интегралдық микросхемалар
топологияларын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 29 тамыздағы
№ 455 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 26 қазандағы
№ 1510 бұйрығына
10-қосымша
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен бекітілген "Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17557 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметттің нәтижесі "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы беріледі.
2. Қызмет көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тауар таңбаларының, тауар шығарылған жерлердің атауларының мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірме (бұдан әрі – мемлекеттік тізілім) беру немесе стандарттың 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық.

1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления свидетельство о регистрации топологий интегральных микросхем либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Регистрация топологий интегральных
микросхем"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация топологий интегральных микросхем"
Приложение 8
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 августа 2019 года № 455
Приложение 10
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 октября 2018 года № 1510
Регламент государственной услуги
"Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"
Раздел 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17557) (далее – стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительстваи" www.egov.kz.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
3. Результатом оказания государственной услуги является - выдача выписки из Государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров (далее – Государственный реестр) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.

2-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды электрондық нысанда алуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысымен және төлемдерді есепке алу басқармасы басшысымен "Ұлттық зияткерлік меншік институты" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "ҰЗМИ" ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және бөлу;
2) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысымен көрсетілген қызметтер үшін төлемдерді тексеру;
3) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысымен құжаттарды тексеру және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік тізілімдер, жарияланымдар және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды іске асыру туралы шарттарды тіркеу департаменті басшысымен және мемлекеттік тізілімдер басқарма басшысымен келісу (бұдан әрі –департамент);
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасарымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою;
6) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жолдауы.
3-бөлім. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету барысына қатысатын құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы;
2) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы;
3) төлемдерді есепке алу басқармасының басшысы;
4) төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысы;
5) департамент басшысы;
6) көрсетілетін қызметті беруші басшысының орынбасары.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) сабақтастығын сипаттау:
1) мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-да көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады және бір жұмыс күні ішінде құжаттарды сарапшыға бөледі; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының басшысы "ҰЗМИ" ААЖ-ға төлем құжаттары келіп түскен сәттен бастап оны төлемдерді есепке алу басқармасының сарапшысына бөледі;
2) мемлекеттік тізілімдер басқармасының сарапшысы екі жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді жүзеге асырады және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін дайындайды; бір мезгілде төлемді есепке алу басқармасының сарапшысы төлемді тексеруді жүзеге асырады және төлемді "ҰЗМИ" ААЖ-да есептейді және мемлекеттік тізілімдер басқармасының басшысы департамент басшысына келісуге жібереді;

Раздел 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 стандарта от услугополучателя в электронной форме.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием и распределение документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Национальный институт интеллектуальной собственности" (далее – АИС "НИИС") начальником управления государственных реестров и начальников управления учета оплат;
2) проверка оплаты за оказание государственной услуги экспертом управления учета оплат;
3) проверка документов и подготовка результата оказания государственной услуги экспертом управления государственных реестров;
4) согласование результата оказания государственной услуги начальником управления государственных реестров и начальником департамента государственных реестров, публикации и регистрации договоров о распоряжении прав на объекты промышленной собственности (далее – департамент);
5) подписание результата оказание государственной услуги заместителем руководителя услугодателя;
6) направление результата оказание государственной услуги в личный кабинет услугополучателя.
Раздел 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) начальник управления государственных реестров;
2) эксперт управления государственных реестров;
3) начальник управления учета оплат;
4) эксперт управления учета оплат;
5) начальник департамента;
6) заместитель руководителя услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями работниками услугодателя:
1) начальник управления государственных реестров осуществляет прием документов услугополучателя в АИС "НИИС" и распределяет документы эксперту в течение одного рабочего дня с момента поступления документов; одновременно начальник управления учета оплат осуществляет прием платежного документа в АИС "НИИС" и распределяет его эксперту управления учета оплат;
2) эксперт управления государственных реестров в течение двух рабочих дней осуществляет проверку документов и подготавливает результат оказания государственной услуги; одновременно эксперт управления учета оплат осуществляет проверку оплаты и зачитывает оплату в АИС "НИИС" и направляет на согласование начальнику управления государственных реестров и начальнику департамента;

11. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырылған өтініш "ҰЗМИ" ААЖ-не түседі, дерек кодын және күнін, тіркеу нөмірін жүйе енгізеді, содан кейін өтінім туралы нөмірдің күні мен уақытын көрсететін өтініш туралы мәліметті көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді;
2) кейінгі әрекеттер осы мемлекеттік қызмет регламентінің 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік тізілімнен үзінді көшірмені немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберу арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруді жүзеге асырады
"Тауар белгілері, тауар
шығарылған жерлердің
атаулары мемлекеттік
тізілімдерінен үзінді көшірмесін
ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Тауар белгілері, тауар шығарылған жерлердің атаулары мемлекеттік тізілімдерінен үзінді көшірмесін ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя при обращении услугополучателя через портал:
1) заявление, подписанное ЭЦП услугополучателя, и прилагаемые документы поступают в АИС "НИИС", система присваивает регистрационный номер, штрих-код и дату, после чего направляет в "личный кабинет" услугополучателя сведения о заявлении с указанием номера, даты и времени приема заявления;
2) последующая процедура осуществляется согласно пункту 7 настоящего регламента государственной услуги.
Услугодатель осуществляет выдачу результата оказания государственной услуги посредством направления выписки из государственного реестра или уведомления об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, в "личный кабинет" услугополучателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Предоставление выписки из государственных
реестров товарных знаков, наименований мест
происхождения товаров"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление выписки из государственных реестров товарных знаков, наименований мест происхождения товаров"