Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің м.а. 2019 жылғы 25 қыркүйектегі № 315 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 1 қазанда № 19430 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ядролық материалдарды мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 44 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13470 болып тіркелген, 2016 жылғы 29 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ядролық материалдарды мемлекеттік есепке алу қағидаларында:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 14-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Иондандырушы сәулелену көздерін мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2016 жылғы 12 ақпандағы № 59 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13458 болып тіркелген, 2016 жылғы 29 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Иондандырушы сәулелену көздерін мемлекеттік есепке алу қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Уәкілетті органға жеке және заңды тұлғалар жіберетін есептер осы Қағидаларға 1-10 қосымшаларға сәйкес әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар түрінде ресімделеді (бұдан әрі - нысандар).
Нысандарды толтыру кезінде осы Қағидалардың 11-қосымшасында келтірілген операциялар коды пайдаланылады.
Жеке және заңды тұлғалармен қағаз және электронды тасымалдаушы нысандары мұқабалық хатпен бірге уәкілетті органға жіберіледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Есепті жылдан кейінгі 31 қаңтарға дейін (қоса алғанда) сәулелену кездерінің меншік иесі болып табылатын және (немесе) оларды пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар уәкілетті органға:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф1-ИСК нысаны) радионуклидті мәлімет және (немесе) радиоизотопты аспаптардың тізбесін; және (немесе);
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф2-ИГҚ нысаны) иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың тізбесін; және (немесе);

О внесении изменений в некоторые приказы Министерства энергетики Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра энергетики Республики Казахстан от 25 сентября 2019 года № 315. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 октября 2019 года № 19430
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 44 "Об утверждении Правил государственного учета ядерных материалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13470, опубликован 29 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующее изменение:
в Правилах государственного учета ядерных материалов, утвержденных указанным приказом:
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 14 к настоящему приказу.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 59 "Об утверждении Правил государственного учета источников ионизирующего излучения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13458, опубликован 29 марта 2016 года в информационно-правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет") следующие изменения:
в Правилах государственного учета источников ионизирующего излучения, утвержденных указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Отчеты, направляемые физическими и юридическими лицами в уполномоченный орган, оформляются в виде форм, предназначенных для сбора административных данных, согласно приложениям 1-10 к настоящим Правилам (далее - формы).
При заполнении форм используются коды операций, приведенные в приложении 11 к настоящим Правилам.
Формы на бумажном и электронном носителях вместе с сопроводительным письмом направляются физическими и юридическими лицами в уполномоченный орган.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. До 31 января (включительно) следующего за отчетным годом физические и юридические лица, являющиеся собственниками источников излучения и (или) осуществляющие их эксплуатацию, направляют в уполномоченный орган:
Перечень радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф1-ИИИ); и (или)
Перечень электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф2-УГИ); и (или)

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф3-НГ нысаны) нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің тізбесін жібереді.
Егер есепті кезеңде жеке және заңды тұлғалар сәулелену көздерін алса немесе берсе уәкілетті органға:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф4-ИСК нысаны) радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотопты аспаптардың орын ауыстыруы туралы есеп, және (немесе);
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф5-ИГҚ нысаны) иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың орын ауыстыруы туралы есеп; және (немесе);
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф6-НГ нысаны) нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің орын ауыстыруы туралы есеп жібереді.
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес (индекс: Ф2-ИГҚ нысаны) иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың тізбесін есеп беру кезеңінде егер бар саны туралы ақпарат жаңартылған жағдайда ұсынылады.".
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшалар осы бұйрыққа 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а. М. Досмухамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
1-қосымша
Ядролық материалдарды
мемлекеттік есепке алу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Уран өнімінің Қазақстан Республикасының аумағынан тыс алдағы орын ауыстыруы (экспорт немесе Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу) туралы алдын ала хабарлама*
1.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы, оның деректемелері (мекенжай, телефон, электронды пошта мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес сәйкестендіру нөмірі)
2.
Өнімнің атауы
3.
Жөнелтудің болжамды күні
4.
Партиядағы материалдың салмағы, килограмм
5.
Шарт нөмірі
6.
Шарттың күні
7.
Сатып алушы
8.
Сатып алушының елі
9.
Алушы
10.
Алушының елі
11.
Жөнелтуші
12.
Дайындаушы (мөлшері, килограмм)
13.
Қайта өңдеуші (мөлшері, килограмм)
Ескертпе: * - жөнелтілетін өнімнің әрбір партиясына бөлек хабарлама ресімделеді.
Жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
________________
Толтырылған күні 20___жылғы "___" __________
жеке тұлғаның басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
2-қосымша
Ядролық материалдарды
мемлекеттік есепке алу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Уран өнімінің Қазақстан Республикасының аумағынан тыс орын ауыстыруы (экспорт немесе Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеу) туралы хабарлама*
1.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы, оның деректемелері (мекенжай, телефон, электронды пошта мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес сәйкестендіру нөмірі)
2.
Өнімнің атауы
3.
Шарт нөмірі
4.
Шарттың күні
5.
Экспортқа лицензияның нөмірі (рұқсат**)
6.
Лицензияның (рұқсат) берілген күні
7.
Экспортқа лицензия (рұқсат) бойынша көлем
8.
Партияның / жеткізілімнің нөмірі
9.
Жөнелтілу күні
10.
Партиядағы материалдың салмағы, килограмм
11.
Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың нөмірі
12.
Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың күні
13.
Дайындаушы (мөлшері килограмм)
14.
Қайта өңдеуші (мөлшері килограмм)
15.
Жөнелтуші
16.
Сатып алушы
17.
Сатып алушының елі
18.
Алушы
19.
Алушының елі
20.
Қашан және қай жерде алушы ел уран өнімі үшін өзіне жауапкершілік алған орын (нүкте) және күн:
21.
Жүру жолы
Ескертпелер: * - жөнелтілген өнімнің әрбір партиясына бөлек хабарлама ресімделеді.
** - Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеуге рұқсат
Қосымша: экспортқа лицензияның немесе Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеуге рұқсаттың қосымшамен көшірмесі (егер қосымша бар болған жағдайда);
тауарға кедендік декларацияның (жүкқұжаттың) көшірмесі.
Жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
________________
Толтырылған күні 20___жылғы "___" __________
жеке тұлғаның басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
3-қосымша
Ядролық материалдарды
мемлекеттік есепке алу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Уран өнімінің Қазақстан Республикасының аумағына алдағы орын ауыстыруы (импорт немесе Қазақстан Республикасының кедендік аумағында қайта өңдеу) туралы алдын ала хабарлама*
1.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы, оның деректемелері (мекенжай, телефон, электронды пошта мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес сәйкестендіру нөмірі)
2.
Өнімнің атауы
3.
Алудың болжамды күні
4.
Партиядағы материалдың салмағы, килограмм
5.
Шарттың нөмірі
Шарттың күні
6.
Сатушы
Сатып алушының елі
7.
Жөнелтуші
Жөнелтушінің елі
8.
Қазақстан Республикасындағы сатып алушы
9.
Қазақстан Республикасындағы алушы
Ескертпе: * - жөнелтілген өнімнің әрбір партиясына бөлек хабарлама ресімделеді.
Жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
________________
Толтырылған күні 20___жылғы "___" __________
жеке тұлғаның басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
4-қосымша
Ядролық материалдарды
мемлекеттік есепке алу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Уран өнімінің Қазақстан Республикасының аумағына орын ауыстыру (импорт немесе Қазақстан Республикасының кедендік аумағында қайта өңдеу) туралы хабарлама*
1.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы, оның деректемелері (мекенжай, телефон, электронды пошта мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес сәйкестендіру нөмірі)
2.
Өнімнің атауы
3.
Шарттың нөмірі
4.
Шарттың күні
5.
Партияның / жеткізілімнің нөмірі
6.
Алу күні
7.
Партиядағы материалдың салмағы, килограмм
8.
Импортқа (рұқсат**) лицензияның нөмірі
Лицензияның (рұқсат) берілген күні
Лицензия (рұқсат) бойынша көлемі
9.
Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың нөмірі
Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың күні
10.
Сатушы
Сатушының елі
11.
Жөнелтуші
Жөнелтушінің елі
12.
Қазақстан Республикасындағы сатып алушы
13.
Қазақстан Республикасындағы алушы
14.
Қашан және қай жерде алушы уран өнімі үшін өзіне жауапкершілік алған орын (нүкте) және күн:
15.
Жүру жолы
Ескертпе: * - жөнелтілген өнімнің әрбір партиясына бөлек хабарлама ресімделеді.
** - Қазақстан Республикасының кедендік аумағында қайта өңдеуге рұқсат
Қосымша: импортқа лицензияның немесе Қазақстан Республикасының кедендік аумағында қайта өңдеуге рұқсаттың қосымшаменкөшірмесі (егер қосымша бар болған жағдайда);
тауарға кедендік декларацияның (жүкқұжаттың) көшірмесі.
Жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
________________
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
________________
Толтырылған күні 20___жылғы "___" __________
жеке тұлғаның басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
5-қосымша
Ядролық материалдарды
мемлекеттік есепке алу
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне жыл сайын есепті жылдан кейінгі айдың 10 күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынылады
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Қазақстан Республикасының аумағынан тыс орнын ауыстырған уран өнімі туралы есеп
Индекс: Ф1 нысан
Есептік кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
ядролық отынды дайындау үшін немесе U-235 изотопы бойынша уранды байыту үшін қажетті құрам мен тазалыққа жетпеген уран өнімін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге жеткізуді жүзеге асырған жеке немесе заңды тұлға.
Қазақстан Республикасының аумағынан тыс орнын ауыстырған уран өнімі туралы есеп
Ф1 нысан
Операция коды
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлганың атауы
Уран өнімнің атауы
Сатып алу-сату шартының нөмірі
Сатып алу-сату шартының күні
Экспортқа лицензияның (рұқсат*) нөмірі
Лицензияның (рұқсат) берілген күн
Лицензия (рұқсат) бойынша көлем
Жеткізілім партиясының нөмірі
Уран өнімін жөнелту күні
Уран өнімін дайындаушы
Уран өнімін қайта өңдеуші
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Уран өнімін жөнелтуші
Партиядағы материалдың салмағы, килограмм
Уран өнімін сатып алушының елі
Елдің коды
Уран өнімін сатып алушы
Уран өнімін алушының елі
Елдің коды
Уран өнімін алушы
Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың нөмірі
Уран өніміне жауапкершілікті беру күні және орны
Уран өнімін жеткізу маршруты
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
* - Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеуге рұқсат
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Қазақстан Республикасының аумағынан тыс орнын ауыстырған уран өнімі туралы есеп" (тоқсандық)

Перечень нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок, согласно приложению № 3 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф3-НГ);
Если за отчетный период физические и юридические лица получали или передавали источники излучения, в уполномоченный орган направляются:
Отчет о перемещении радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф4-ИИИ); и (или)
Отчет о перемещении электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф5-УГИ); и (или)
Отчет о перемещении нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф6-НГ).
Перечень электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (индекс: форма Ф2-УГИ) предоставляется в случае, если за отчетный период были обновления сведений о наличном количестве.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 изложить в новой редакции согласно приложениям 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 и 24 к настоящему приказу.
3. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. министра М. Досмухамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 1
к Правилам государственного учета
ядерных материалов
Форма
Предварительное уведомление* о предстоящем перемещении за территорию Республики Казахстан (экспорт или переработка вне таможенной территории Республики Казахстан) урановой продукции
1.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, его реквизиты (адрес, телефон, адрес электронной почты, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
2.
Наименование продукции
3.
Предполагаемая дата отгрузки
4.
Вес материала в партии в килограммах
5.
Номер договора
6.
Дата договора
7.
Покупатель
8.
Страна покупателя
9.
Получатель
10.
Страна получателя
11.
Отправитель
12.
Изготовитель (объем, килограмм)
13.
Переработчик (объем, килограмм)
Примечание: * - для каждой партии отгружаемой продукции оформляется отдельное уведомление.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя физического лица или юридического лица
________________
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________
Дата заполнения "___" _________ 20___ года
подпись руководителя физического лица
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 2
к Правилам государственного учета
ядерных материалов
Форма
Уведомление* о перемещении за территорию Республики Казахстан (экспорт или переработка вне таможенной территории Республики Казахстан) урановой продукции
1.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, его реквизиты (адрес, телефон, адрес электронной почты, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
2.
Наименование продукции
3.
Номер договора
4.
Дата договора
5.
Номер лицензии на экспорт (разрешения**)
6.
Дата выдачи лицензии (разрешения)
7.
Объем по лицензии на экспорт (разрешения)
8.
Номер партии / поставки
9.
Дата отгрузки
10.
Вес материала в партии в килограммах
11.
Номер декларации на товары или накладной
12.
Дата декларации на товары или накладной
13.
Изготовитель (объем, килограмм)
14.
Переработчик (объем, килограмм)
15.
Отправитель
16.
Покупатель
17.
Страна покупателя
18.
Получатель
19.
Страна получателя
20.
Пункт (точка) и дата, где и когда страна-получатель взяла на себя ответственность за урановую продукцию
21.
Путь следования
Примечания: * - для каждой партии отгружаемой продукции оформляется отдельное уведомление.
** - разрешение на переработку вне таможенной территории Республики Казахстан.
Приложение: копия лицензии на экспорт или разрешения на переработку вне таможенной территории Республики Казахстан с приложением (если есть приложение);
копия таможенной декларации на товары (накладной).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя физического лица или юридического лица
________________
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________
Дата заполнения "___" _________ 20___ года
подпись руководителя физического лица
Приложение 3 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 3
к Правилам государственного учета
ядерных материалов
Форма
Предварительное уведомление* о предстоящем перемещении на территорию Республики Казахстан (импорт или переработка на таможенной территории Республики Казахстан) урановой продукции
1.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, его реквизиты (адрес, телефон, адрес электронной почты, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
2.
Наименование продукции
3.
Предполагаемая дата получения
4.
Вес материала в партии в килограммах
5.
Номер договора
Дата договора
6.
Продавец
Страна продавца
7.
Отправитель
Страна отправителя
8.
Покупатель в Республике Казахстан
9.
Получатель в Республике Казахстан
Примечание: * - для каждой партии отгружаемой продукции оформляется отдельное уведомление.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя физического лица или юридического лица
________________
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________
Дата заполнения "___" _________ 20___ года
подпись руководителя физического лица
Приложение 4 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 4
к Правилам государственного учета
ядерных материалов
Форма
Уведомление* о перемещении на территорию Республики Казахстан (импорт или переработка на таможенной территории Республики Казахстан) урановой продукции
1.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, его реквизиты (адрес, телефон, адрес электронной почты, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер)
2.
Наименование продукции
3.
Номер договора
4.
Дата договора
5.
Номер партии / поставки
6.
Дата получения
7.
Вес материала в партии в килограммах
8.
Номер лицензии на импорт (разрешения**)
Дата выдачи лицензии (разрешения)
Объем по лицензии (разрешения)
9.
Номер декларации на товары или накладной
Дата декларации на товары или накладной
10.
Продавец
Страна продавца
11.
Отправитель
Страна отправителя
12.
Покупатель в Республике Казахстан
13.
Получатель в Республике Казахстан
14.
Пункт (точка) и дата, где и когда получатель взял на себя ответственность за урановую продукцию
15.
Путь следования
Примечания: * - для каждой партии отгружаемой продукции оформляется отдельное уведомление.
** - разрешение на переработку на таможенной территории Республики Казахстан.
Приложение: копия лицензии на экспорт или разрешения на переработку на таможенной территории Республики Казахстан с приложением (если есть приложение);
копия таможенной декларации на товары (накладной).
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя физического лица или юридического лица
________________
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
________________
Дата заполнения "___" _________ 20___ года
подпись руководителя физического лица
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 5
к Правилам государственного учета
ядерных материалов
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" ежеквартально, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о перемещенной за территорию Республики Казахстан урановой продукции
Индекс: форма Ф1
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Круг лиц представляющих информацию:
физическое или юридическое лицо, осуществившее поставки за пределы Республики Казахстан урановой продукции, не достигшей состава и чистоты, необходимых для изготовления ядерного топлива или для обогащения урана по изотопу U-235.
Отчет о перемещении за территорию Республики Казахстан урановой продукции
Форма-Ф1
Код операции
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Наименование продукции
Номер договора купли-продажи
Дата договора купли-продажи
Номер лицензии на экспорт (разрешения*)
Дата выдачи лицензии (разрешения)
Объем по лицензии (разрешению)
Номер партии поставки
Дата отправки урановой продукции
Изготовитель урановой продукции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Переработчик урановой продукции
Отправитель урановой продукции
Вес материала в партиив килограммах
Страна покупателя урановой продукции
Код страны
Покупатель урановой продукции
Страна получателя урановой продукции
Код страны
Получатель урановой продукции
Номер декларации на товары или накладной
Пункт и дата передачи ответственности за урановую продукцию
Маршрут поставки урановой продукции
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Примечание: * - разрешение на переработку вне таможенной территории Республики Казахстан
Наименование
____________________
____________________
Адрес
____________________
____________________
Телефоны
____________________
Адрес электронной почты
____________________
Исполнитель
_____________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о перемещенной за территорию Республики Казахстан урановой продукции" (квартальная)

1. Жалпы талаптар:
1) әрбір сипаттама жазбаның ұзындығына қарамастан кестенің бір бағанына (ұяшығына) енгізіледі;
2) бір жазбаны әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әрбір жолында тұрған ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
3) ұқсас ақпаратты ұяшықтарды бірнеше партияға біріктіруге немесе жалпы көпшілік қабылдаған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
4) ақпарат болмаған жағдайда тиісті бағанға мәлімет жоқ деген жазба енгізіледі;
5) егер ақпарат бағандарға сыймаған немесе аббревиатура пайдаланылған жағдайда нысанға қосымша рәсімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__ қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Көрсеткіштер есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1-күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
3. Әкімшілік дереккөздер нысанына орындаушы және жеке немесе заңды тұлғаның басшысы қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
4. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1) "Операцияның коды" деген 1-бағанда операция кодтарының бірі көрсетіледі:
ЭКС – экспорт бойынша жөнелтуге (жеткізуге) сәйкес келеді;
КТҚӨ - Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеуге жөнелтуге (жеткізуге) сәйкес келеді;
2). "Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы" деген 2-бағанда есеп беретін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
3). "Уран өнімнің атауы" деген 3-бағанда химиялық нысанын қоса алғанда, жөнелтілетін уран өнімінің атауы көрсетіледі.
4) "Сатып алу-сату шартының нөмірі" деген 4-бағанда негізінде уран өнімінің экспортына лицензия немесе рұқсат берілген сыртқы экономикалық шарттың (келісімшарттың) нөмірі көрсетіледі.
5) "Сатып алу-сату шартының күні" деген 5-бағанға 4-бағанда көрсетілген шарттың (келісімшарттың) күні енгізіледі.
6) "Экспортқа лицензияның (рұқсаттың) нөмірі" деген 6-бағанда уран өнімін жөнелту жүзеге асырылған экспортқа лицензияның немесе рұқсаттың нөмірі көрсетіледі.
7) "Лицензия (рұқсат) берілген күн" деген 7-бағанда 6-бағанда көрсетілген экспортқа лицензия немесе рұқсат берілген күн енгізіледі.
8) "Лицензия (рұқсат) бойынша көлем" деген 8-бағанға 6-бағанда көрсетілген экспортқа лицензияда немесе рұқсатта мәлімделген уран өнімінің көлемі енгізіледі.

1. Общие требования:
1) каждая характеристика вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи;
2) не допустимы разбитие и переносы одной записи в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
3) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких партий или использование общепринятых знаков (например, -"- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится идентичная информация предыдущей;
4) в случае отсутствия информации в соответствующих графах вносится запись – данных нет;
5) в случае, если информация не помещается в графах или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись "(смотреть приложение №___ на... листах)". В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Показатели формируются по фактическим данным на 1 число месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Форма административных данных подписывается исполнителем и руководителем физического или юридического лица и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
4. Пояснение по заполнению формы
1) В графе 1 "Код операции" указывается один из кодов операций:
ЭКС - соответствует отгрузке (поставке) по экспорту;
ПВТ - соответствует отгрузке (поставке) на переработку вне таможенной территории Республики Казахстан.
2) В графе 2 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, представляющего отчет;
3) В графе 3 "Наименование урановой продукции" указывается наименование отгружаемой урановой продукции, включая химическую форму.
4) В графе 4 "Номер договора купли-продажи" указывается номер внешнеэкономического договора (контракта), на основании которого была выдана лицензия на экспорт урановой продукции или разрешение.
5) В графу 5 "Дата договора купли-продажи" вносится дата договора (контракта), указанного в графе 4.
6) В графе 6 "Номер лицензии на экспорт (разрешения)" указывается номер лицензии на экспорт или разрешения, в соответствии с которой осуществлялась отгрузка урановой продукции.
7) В графу 7 "Дата выдачи лицензии (разрешения)" вносится дата выдачи лицензии на экспорт или разрешения, указанного в графе 6.
8) В графу 8 "Объем по лицензии (разрешению)" вносится количество урановой продукции, заявленной в лицензии на экспорт или разрешении, указанного в графе 6.

9) "Жеткізілім партиясының нөмірі" деген 9-бағанда уран өнімін әр жөнелтуді сәйкестендіру мақсаты үшін Жөнелтуші берген партияның нөмірі көрсетіледі.
Бір лицензия бойынша уран өнімінің бірнеше партиясын жөнелткен жағдайда оларды рет-ретімен нөмірлеуі сақталады.
10) "Уран өнімін жөнелту күні" деген 10-бағанда уран өнімін нақты жөнелткен күн көрсетіледі.
11) "Уран өнімін дайындаушы" деген 11-бағанда уран өндіретін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
12) "Уран өнімін қайта өңдеуші" деген 12-бағанда құрамында ураны бар шикізатты (кенді) қайта өңдеген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
13) "Уран өнімін жөнелтуші" деген 13-бағанға уран өнімінің партиясын жөнелтуді тікелей жүзеге асырған 9-бағанда көрсетілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі.
14) "Партиядағы материалдың салмағы, килограмм" деген 14-бағанда партиядағы уран өнімі концентратының нақты салмағы көрсетіледі.
15) "Уран өнімін сатып алушының елі" деген 15-бағанда сатып алушының елінің атауы көрсетіледі.
16) "Елдің коды" деген 16-бағанда Депозитариялық техникалық-экономикалық ақпараттың жіктеуішіне сәйкес "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім Елдер кодтары" сатып алушы елдің коды көрсетіледі.
17) "Уран өнімін сатып алушы" деген 17-бағанға 5-бағанда көрсетілген сыртқы экономикалық келісімшарт (шарт) жасалған шетелдік компанияның атауы енгізіледі.
18) "Уран өнімін алушының елі" деген 18-бағанда алушының елі көрсетіледі.
19) "Елдің коды" деген 19-бағанда Депозитариялық техникалық-экономикалық ақпараттың жіктеуішіне сәйкес "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім Елдер кодтары" алушы елдің коды көрсетіледі.
20) "Уран өнімін алушы" деген 19-бағанда уран өнімін одан әрі пайдалану немесе қайта өңдеу үшін тікелей алатын шетелдік компанияның атауы көрсетіледі.
21) "Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың нөмірі" деген 19-бағанда Қазақстан Республикасының шекарасын кесіп өткен кезде ресімделетін кедендік жүк декларациясының, жүкқұжаттың немесе басқа құжаттың нөмірі көрсетіледі.
22) "Уран өніміне жауапкершілікті беру күні және орны" деген 20-бағанда алушы алынған уран өнімі үшін өзіне жауапкершілік алатын күн және орын көрсетіледі.

9) В графу 9 "Номер партии поставки" указывается номер партии, присвоенный Отправителем для целей идентификации каждой отгрузки урановой продукции.
В случае отгрузки нескольких партий урановой продукции по одной лицензии сохраняется их сквозная нумерация.
10) В графе 10 "Дата отправки урановой продукции" указывается дата фактической отгрузки урановой продукции.
11) В графе 11 "Изготовитель урановой продукции" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, добывшего урановую продукцию.
12) В графе 12 "Переработчик урановой продукции" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, переработавшего ураносодержащее сырье (руду).
13) В графу 13 "Отправитель урановой продукции" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, которое непосредственно осуществило отгрузку партии урановой продукции, указанной в графе 9.
14) В графе 14 "Вес материала в партии, килограмм" указывается фактический вес концентрата урановой продукции в партии.
15) В графе 15 "Страна покупателя урановой продукции" указывается название страны покупателя.
16) В графе 16 "Код страны" указывается код страны покупателя согласно Депозитарию классификаторов технико-экономической информации "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
17) В графу 17 "Покупатель урановой продукции" вносится наименование иностранной компании, с которой был заключен внешнеэкономический контракт (договор), указанный в графе 5.
18) В графе 18 "Страна получателя урановой продукции" указывается страна получателя.
19) В графе 19 "Код страны" указывается код страны получателя согласно Депозитарию классификаторов технико-экономической информации "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
20) В графе 20 "Получатель урановой продукции" указывается наименование иностранной компании, которая непосредственно получает урановую продукцию для дальнейшего использования или на переработку.
21) В графе 21 "Номер декларации на товары или накладной" указывается номер грузовой таможенной декларации, накладной или иного документа, оформляемого при пересечении границы Республики Казахстан.
22) В графе 22 "Пункт и дата передачи ответственности за урановую продукцию" указывается пункт и дата, когда получатель берет на себя ответственность за полученную урановую продукцию.

23) "Уран өнімін жеткізу жолы" деген 21-бағанда жөнелту пунктінің, және Қазақстан Республикасының шекарасын қиып өткен пункттің және алушы уран өнімі үшін өзіне жауапкершілік алатын табыстау пунктінің атауы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
6-қосымша
Ядролық материалдарды
мемлекеттік есепке алу
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне жыл сайын есепті жылдан кейінгі айдың 10 күніне дейінгі (қоса алғанда) мерзімде ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Қазақстан Республикасының аумағына орнын ауыстырған (алынған) уран өнімі туралы есеп
Индекс: Ф2 нысан
Есептік кезең: 20___ жылғы ___ тоқсан
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
ядролық отынды дайындау үшін немесе U-235 изотопы бойынша уранды байыту үшін қажетті құрам мен тазалыққа жетпеген уран өнімін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерден алған жеке немесе заңды тұлға.
Қазақстан Республикасының аумағына орнын ауыстырған (алынған) уран өнімі туралы есеп
Ф2 нысан
Операция коды
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
Уран өнімінің атауы
Сатып алу-сату шартының нөмірі
Сатып алу-сату шартыңың күні
Лицензияның (рұқсат*) нөмірі
Лицензияның (рұқсат) берілген күні
Лицензия (рұқсат) бойынша көлем
Алу партиясының нөмірі
Уран өнімін алу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Уран өнімін жөнелтуші
Уран өнімін жөнелтушінің елі
Елдің коды
Уран өнімін сатып алушы
Партиядағы материалдың салмағы, килограмм
Уран өнімін алушы
Уран өнімін қайта өндеуші
Тауарға декларацияның немесе жүкқұжаттың нөмірі
Уран өніміне жауапкершілікті беру күні және орны
Уран өнімін алу жолы
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
* - Қазақстан Республикасының кедендік аумағынан тыс қайта өңдеуге рұқсат
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Қазақстан Республикасының аумағына орнын ауыстырған (алынған) уран өнімі туралы есеп"

23) В графе 23 "Маршрут поставки урановой продукции" указываются наименование пункта отправки, пункта пересечения границы Республики Казахстан и пункт передачи, в котором получатель берет на себя ответственность за урановую продукцию.
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 6
к Правилам государственного учета
ядерных материалов
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" ежеквартально, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о перемещенной на территорию Республики Казахстан урановой продукции
Индекс: форма Ф2
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ___ квартал 20___ года
Круг лиц представляющих информацию:
физическое или юридическое лицо, получившие из-за пределов Республики Казахстан урановую продукцию, не достигшую состава и чистоты, необходимых для изготовления ядерного топлива или для обогащения урана по изотопу U-235.
Код операции
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Наименование урановой продукции
Номер договора купли-продажи
Дата договора купли-продажи
Номер лицензии (разрешения*)
Дата выдачи лицензии (разрешения)
Объем по лицензии (разрешению)
Номер партии получения
Дата получения урановой продукции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Отправитель урановой продукции
Страна отправителя урановой продукции
Код страны
Покупатель урановой продукции
Вес материала в партии в килограммах
Получатель урановой продукции
Переработчик урановой продукции
Номер декларации на товары или накладной
Пункт и дата передачи ответственности за урановую продукцию
Маршрут получения урановой продукции
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Примечание: * - разрешение на переработку на таможенной территории Республики Казахстан
Отчет о перемещении на территорию Республики Казахстан урановой продукции
Форма- Ф2
Наименование
____________________
____________________
Адрес
____________________
____________________
Телефоны
____________________
Адрес электронной почты
____________________
Исполнитель
_____________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о перемещенной (полученной) на территорию Республики Казахстан урановой продукции"

1. Жалпы талаптар:
1) әрбір сипаттама жазбаның ұзындығына қарамастан кестенің бір бағанына (ұяшығына) енгізіледі;
2) бір жазбаны әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әр түрлі жолында тұрған ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
3) ұқсас ақпаратты ұяшықтарды бірнеше партияға біріктіруге немесе жалпы көпшілік қабылдаған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
4) ақпарат болмаған жағдайда тиісті бағанға мәлімет жоқ деген жазба енгізіледі;
егер ақпарат бағандарға сыймаған немесе аббревиатура пайдаланылған жағдайда нысанға қосымша рәсімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__ қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Көрсеткіштер есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1-күніндегі нақты деректер бойынша қалыптастырылады.
3. Әкімшілік дереккөздер нысанына орындаушы және жеке немесе заңды тұлғаның басшысы қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
4. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1) "Операцияның коды" деген 1-бағанда операция кодтарының бірі көрсетіледі:
ИМП – импорт бойынша қабылдауға (жеткізуге) сәйкес келеді;
КТҚӨ - Қазақстан Республикасының кедендік аумағында өңдеуге жөнелтуге (жеткізуге) сәйкес келеді;
2) "Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы" деген 2-бағанда есеп беретін жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
3) "Уран өнімінің атауы" деген 3-бағанда химиялық нысанын қос алғанда, алынған уран өнімінің атауы көрсетіледі;
4) "Сатып алу-сату шартының нөмірі" деген 4-бағанда негізінде уран өнімінің экспортына лицензия немесе рұқсат берілген сыртқы экономикалық шарттың (келісімшарттың) нөмірі көрсетіледі;
5) "Сатып алу-сату шартының күні" деген 5-бағанға 4-бағанда көрсетілген шарттың (келісімшарттың) күні енгізіледі;
6) "Лицензияның (рұқсат) нөмірі" деген 6-бағанда уран өнімі алынған импортқа лицензияның немесе рұқсаттың нөмірі көрсетіледі;
7) "Лицензияның (рұқсат) берілген күні" деген 7-бағанға 6-бағанда көрсетілген импортқа лицензияның немесе рұқсаттың берілген күні енгізіледі;
8) "Лицензия (рұқсат) бойынша көлем" деген 8-бағанға 6-бағанда көрсетілген импортқа лицензияда немесе рұқсатта мәлімделген уран өнімінің көлемі енгізіледі;
9) "Алу партиясының нөмірі" деген 9-бағанда уран өнімін әр жіберуді сәйкестендіру мақсаты үшін Жөнелтуші берген партияның нөмірі көрсетіледі (бар болса);
Бір лицензия бойынша уран өнімінің бірнеше партиясын жөнелткен жағдайда оларды рет-ретімен нөмірлеу сақталады;

1. Общие требования:
1) каждая характеристика вносится в одну графу (ячейку) таблицы не зависимо от длины записи;
2) не допустимы разбитие и переносы одной записи в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
3) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких партий или использование общепринятых знаков (например, -"- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
4) в случае отсутствия информации в соответствующих графах вносится запись – данных нет;
5) в случае, если информация не помещается в графах или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись "(смотреть приложение №___ на... листах)". В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Показатели формируются по фактическим данным на 1 число месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Форма административных данных, подписывается исполнителем и руководителем физического или юридического лица и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
4. Пояснение по заполнению формы
1) В графе 1 "Код операции" указывается один из кодов операций:
ИМП - соответствует отгрузке (поставке) по импорту.
ПНТ - соответствует отгрузке (поставке) на переработку на таможенной территории Республики Казахстан.
2) В графе 2 "Фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица" указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица, предоставляющего отчет.
3) В графе 3 "Наименование урановой продукции" указывается наименование полученной урановой продукции, включая химическую форму.
4) В графе 4 "Номер договора купли-продажи" указывается номер внешнеэкономического договора (контракта), на основании которого была выдана лицензия на импорт урановой продукции или разрешение.
5) В графу 5 "Дата договора купли-продажи" вносится дата договора (контракта), указанного в графе 4.
6) В графе 6 "Номер лицензии (разрешения)" указывается номер лицензии на импорт или разрешения, в соответствии с которыми была получена урановая продукция.
7) В графу 7 "Дата выдачи лицензии (разрешения)" вносится дата выдачи лицензии на импорт или разрешения, указанного в графе 6.
8) В графу 8 "Объем по лицензии (разрешению)" вносится количество урановой продукции, заявленной в лицензии на импорт или разрешении, указанной в графе 6.
9) В графе 9 "Номер партии получения" указывается номер партии, присвоенный Отправителем для целей идентификации каждой отгрузки урановой продукции (если имеется).
В случае отгрузки нескольких партий урановой продукции по одной лицензии сохраняется их сквозная нумерация.

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне жыл сайын есепті жылдан кейінгі 31 қаңтарға дейінгі (қоса алғанда) мерзімдежәне/немесе кезектен тыс түгендеу актісін ресімдегеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде ұсынылады
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың тізбесі
Индекс: Ф1-ИСК нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есептік кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың меншік иесі болып табылатын және (немесе) оларды пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар
есебінде дайындалған, бірақ өткізілмеген радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар бар жеке және заңды тұлғалар - дайындаушылар;
есебінде алынған, бірақ өткізілмеген радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар бар жеке және заңды тұлғалар - жеткізушілер.
Радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың тізбесі
Нысан Ф1-ИСК
р/н
Операцияның коды
Радионуклидті көздің нөмірі
Паспорттың нөмірі
Радионуклидті көздің түрі
Радионуклид
Белсенділік, Беккерель
(паспорт бойынша
Дайындалған күн
Қызмет мерзімі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Сәулелену түрі
Мөлшері, дана
Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі
Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының)* нөмірі
Мәртебесі
Мақсаты
Орналасқан орны
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың тізбесі" (Ф1-ИСК, жылдық)
1. Жалпы талаптар:
1) нысанға оның пайдаланылатынына немесе пайдаланылмайтынына қарамастан теңгерімде (есепте) тұрған барлық радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар туралы деректер енгізіледі.
Нысан радиоизотоптық аспапта радионуклидті көз болмаған жағдайда да толтырылады;
2) сәулелену көзінің әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан кестенің бір бағанына (ұяшыққа) енгізіледі;

Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" ежегодно, в срок до 31 января (включительно), следующего за отчетным годом и/или в течение 10 рабочих дней после оформления акта внеочередной инвентаризации.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Перечень радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Индекс: форма Ф1-ИИИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица, являющиеся собственниками радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов и (или) осуществляющие их эксплуатацию;
физические и юридические лица - изготовители, имеющие на учете изготовленные, но не реализованные радионуклидные источники и (или) радиоизотопные приборы;
физические и юридические лица - поставщики, имеющие на учете полученные, но не реализованные радионуклидные источники и (или) радиоизотопные приборы.
Перечень радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Форма Ф1-ИИИ
п/н
Код операции
Номер радионуклидного источника
Номер паспорта
Тип радионуклидного источника
Радионуклид
Активность, Беккерель (по паспорту)
Дата изготовления
Срок службы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Вид излучения
Количество, штука
Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)
Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)
Статус
Назначение
Местонахождение
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Перечень радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов" (Ф1-ИИИ, годовая)
1. Общие требования:
1) в форму вносятся данные обо всех радионуклидных источниках и (или) радиоизотопных приборах, стоящих на балансе (учете), независимо используются они или нет;
В случае отсутствия радионуклидного источника в радиоизотопном приборе форма также заполняется;
2) каждая характеристика источника излучения вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи;

3) сәулелену көзінің сипаттамасының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа бөлуге және ауыстыруға болмайды;
4) бірнеше сәулелену көздері үшін ұқсас ақпараты бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы, -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағанда рет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес "ИНВ" деген немесе "ВИНВ" деген операцияларының коды көрсетіледі;
3) "Радионуклидті көздің нөмірі" деген 3-бағанда дайындаушы зауыт берген паспортқа (сертификатқа) сәйкес радионуклидті көздің нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
4) "Паспорттың нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген, бірдей нөмірі бар радионуклидті көзге немесе радионуклидті көздердің жиынтығына (партиясына) паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі – Паспорт) нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
5) "Радионуклидті көздің түрі" деген 5-бағанда Паспортқа сәйкес бірдей нөмірі бар радионуклидті көздің немесе радионуклидті көздердің жиынтығының (партиясының) түрі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
6) "Радионуклид" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидтің атауы көрсетіледі.
Егер радионуклидті көзде изотоптардыңсаны екеуден аспаса, радионуклидтің толық атауы жазылады. Мысалы: Цезий-137, Стронций-90+Иттрий-90. Егер радионуклидті көздің (жинақтың) құрамына екеуден көп изотоп кіретін болса, былай жазуға рұқсат етіледі: Pu-238+U-233+Pu-239;
7) "Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)" деген 7-бағанда Паспортқа сәйкес Беккерельге қайта есептегенде, радионуклидті көздің белсенділігінің тек қана сандық мәні көрсетіледі. Жазба пішіні: 2,35Е+9.

3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики источника излучения в различные ячейки;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких источников излучения или использование общепринятых знаков (например, -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции ИНВ или ВИНВ согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графе 3 "Номер радионуклидного источника" указывается номер радионуклидного источника в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
4) в графе 4 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) на радионуклидный источник или набор (партию) радионуклидных источников, имеющих одинаковый номер, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт). Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
5) в графе 5 "Тип радионуклидного источника" указывается тип радионуклидного источника или набора (партии) радионуклидных источников, имеющих одинаковый номер, в соответствии с Паспортом. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
6) в графе 6 "Радионуклид указывается" наименование радионуклида в соответствии с Паспортом.
Если количество изотопов в радионуклидном источнике не превышает двух, пишется полное наименование радионуклида. Например: Цезий-137, Стронций-90+Иттрий-90. Если в состав радионуклидного источника (комплекта) входит более двух изотопов, допускается следующее написание: Pu-238+U-233+Pu-239;
7) в графе 7 "Активность, Беккерель (по Паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклидного источника в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.

Кюриде (Ки) көрсетілген радионуклидті көздің белсенділігінің мәні Бк = Ки×3,7×1010 формуласы бойынша қайта есептеледі.
Егер, радионуклидті көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаған жағдайда (мысалы, күрделі изотоптық құрам болған жағдайда) немесе дозаның қуаты мәлім болған жағдайда, оның мәні "Ескертпе" деген бағанға енгізіледі;
8) "Дайындалған күні" деген 8-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
9) "Қызмет мерзімі" деген 9-бағанға Паспортқа сәйкес белгіленген қызмет мерзімінің тек сандық мәніенгізіледі;
Қызмет мерзімі ұзартылған радионуклидті көздер үшін Паспортқа және ұзартылғаны туралы қорытынды (сертификат) бойынша қызмет мерзімінің жиынтығы көрсетіледі. "Ескертпе" деген бағанға мынадай: қызмет мерзімі ұзартылған деген жазба енгізіледі. Нысанға радионуклидті көздің қызмет мерзімі ұзартылғаны туралы актінің (сертификаттың) көшірмесі қоса беріледі.
10) "Сәулелену түрі" деген 10-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің сәулелену түрі көрсетіледі (мысалы, альфа, бета, гамма, нейтрондар). Егер радионуклидті көздің сәулелену спектрі күрделі сипатта болса, онда
a, b, g, h жазуға рұқсат етіледі;
11) "Мөлшері, дана" деген 11-бағанда радионуклидті көздердің мөлшерінің сандық мәні ғана көрсетіледі.
Егер данадан басқа өлшем бірлігі пайдаланылатын болса, мөлшері "Ескертпе" дегенбағанда көрсетіледі (мысалы,1 литр (л), 1 килограмм (кг));
12) "Радиоизотоптық аспаптыңатауы немесеқорғаныш контейнерінің (блогының) түрі" деген12-бағанда:
егер радионуклидтік көз оның ажырамас бөлігі болып табылса, радиоизотоптық аспаптың атауы (түрі, үлгісі); немесе
радиоизотоптық аспаптың өлшеу бөлігінен бөлек қолданылатын немесе одан алынатын және бөлек сақталатын радионуклидті көз тұрақты орналасқан қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі (маркасы, үлгісі); немесе
нысанды толтыру кезінде жұмыс аяқталғаннан кейін (мысалы, каротаж геофизикалық зерттеулер) радиоизотоптық аспаптан алынатын радионуклидті көз орналасқан қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі (маркасы, үлгісі).
13) "Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі" деген 13-бағанда 12-бағанда көрсетілген радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі көрсетіледі;
14) "Мәртебесі" деген 14-бағанға "қолданылады" немесе "қолданылмайды" деген жазулардың бірі енгізіледі.
"Пайдаланылмайды" деген мәртебе радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап ұзақ уақыт (1 айдан көп) қолданылмайтын жағдайда, мысалы, уақытша сақтауда, көмуге беруге дайындалған, резерв ретінде сақталса көрсетіледі;

Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание";
8) в графе 8 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом;
9) в графу 9 Срок службы вносится только численное значение назначенного срока службы в годах, всоответствии с Паспортом.
Для радионуклидных источников, срок службы которых был продлен указывается сумма срока службы по Паспорту и заключению (сертификату) о продлении. В графу "Примечание" вносится запись срок службы продлен. К форме прилагается копия акта (сертификата) о продлении срока службы радионуклидного источника;
10) в графе 10 "Вид излучения" указывается вид излучения радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом (например, альфа, бета, гамма, нейтроны). Если спектр излучения радионуклидного источника имеет сложный характер, то допускается написание:
a, b, g, h;
11) в графе 11 "Количество, штука" указывается только численное значение количества радионуклидных источников.
Если используется единица измерения, отличная от штуки, количество указывается в графе "Примечание" (например, 1 литр (л), 1 килограмм (кг));
12) в графе 12 "Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)" указывается:
наименование (тип, модель) радиоизотопного прибора, если радионуклидный источник является его неотъемлемой частью; или
тип (марка, модель) защитного контейнера (блока), в который постоянно помещен радионуклидный источник, и который используется отдельно от измерительной части радиоизотопного прибора или извлекается из него и храниться отдельно; или
тип (марка, модель) защитного контейнера (блока), в который на момент заполнения формы помещен радионуклидный источник, извлекаемый из радиоизотопного прибора после завершения работы (например, каротаж, геофизические исследования);
13) в графе 13 "Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)" указывается номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока), указанного в графе 12;
14) в графу 8 "Статус" вносится одна из следующих записей: используется или не используется.
Статус не используется указывается в случае, когда радионуклидный источник или радиоизотопный прибор не используется длительное время (более 1 месяца), например, находится на временном хранении, подготовлен для передачи на захоронение, хранится в качестве резерва;

15) "Мақсаты" деген 15-бағанда радионуклидті көздің немесе радиоизотоптық аспаптың (мысалы: дефектоскопия, каротаж, сәулелі терапия, қалыңдықты бақылау, деңгейді бақылау, тығыздықты бақылау) қолданылу саласы көрсетіледі;
16) "Орналасқан орны" деген 16-бағанда радионуклидті көздің немесе радиоизотоптық аспаптың нысанды толтыру сәтінде орналасқан орны көрсетіледі (мысалы: бөлімнің атауы, бөлменің нөмірі, цехтың нөмірі, сақтау орны, ұяшықтың №);
17) "Ескертпе" деген 17-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсіндірмелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
16-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне есепті жылдан кейінгі 31 қаңтарға дейінгі (қоса алғанда) мерзімде немесе кезектен тыс түгендеу актісін ресімдегеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде ұсынылады
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалыққондырғылардың тізбесі
Индекс: Ф2-ИГҚ нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың меншік иесі болып табылатын және (немесе) оларды пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар, егер есепті кезеңде рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың қолда бар саны туралы мәліметтер жаңарған болған жағдайда;
есебінде дайындалған, бірақ сатылмаған рентген аппараттарын және медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қос алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылары бар жеке және заңды тұлғалар-дайындаушылар;
есебінде алынған, бірақ сатылмаған рентген аппараттарын және медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылары бар жеке және заңды тұлғалар-жеткізушілер.
Иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың тізбесі
Нысан Ф2-ИГҚ
р/н
Операцияның коды
Қондырғының атауы
Зауыт нөмірі
Паспорттың нөмірі
Дайындалған күні
Ұтқырлығы
Мәртебесі
Мақсаты
Орналасқан орны
Түгендеу нөмірі (егер белгіленген болса)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың тізбесі" (Ф2-ИГҚ, жылдық)

15) в графе 15 "Назначение" указывается область применения радионуклидного источника или радиоизотопного прибора (например: дефектоскопия, каротаж, лучевая терапия, контроль толщины, контроль уровня, контроль плотности);
16) в графе 16 "Местонахождение" указывается местонахождение радионуклидного источника или радиоизотопного прибора на момент заполнения формы (например: наименование подразделения, Комната №, Цех №, хранилище, ячейка №);
17) в графу 17 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 16 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 2
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" ежегодно, в срок до 31 января (включительно), следующего за отчетным годом или в течение 10 рабочих дней после оформления акта внеочередной инвентаризации.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Перечень электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение
Индекс: форма Ф2-УГИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица, являющиеся собственниками электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения, и (или) осуществляющие их эксплуатацию, в случае если за отчетный период были обновления сведений о наличном количестве, электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения, и (или) осуществляющие их эксплуатацию;
физические и юридические лица - изготовители, имеющие на учете изготовленные, но не реализованные электрофизические установки, генерирующие ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения;
физические и юридические лица - поставщики, имеющие на учете полученные, но не реализованные электрофизические установки, генерирующие ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения.
Перечень электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение
Форма Ф2-УГИ
п/н
Код операции
Наименование установки
Заводской номер
Номер паспорта
Дата изготовления
Мобильность
Статус
Назначение
Местонахождение
Инвентарный номер (если установлен)
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Перечень электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение" (Ф2-УГИ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысанға пайдаланатынына немесе пайданылмайтынына қарамастан теңгерімде (есепте) тұрған барлық электрофизикалық қондырғылар туралы деректер енгізіледі;
Нысан электрофизикалық қондырғыда иондандырушы сәулелену генераторы (мысалы, рентген түтікшесі) болмаған жағдайда да толтырылады;
2) электрофизикалық қондырғының әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан кестенің бір бағанына (ұяшыққа) енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
3) электрофизикалық қондырғының сипаттамасының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа бөлуге және ауыстыруға, сол сияқты кестенің әртүрлі жолдарындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше электрофизикалық қондырғы үшін ұқсас ақпараты бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағанда рет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес "ИНВ" немесе "ВИНВ" операцияларының коды көрсетіледі;
3) "Қондырғының атауы" деген 3-бағанға электрофизикалық қондырғының атауы (моделі) (мысалы, 12Ф7, Alpha ST, RAPISСAN, Арина-02) ғана енгізіледі;
4) "Зауыт нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес электрофизикалық қондырғының нөмірі көрсетіледі;
5) "Паспорттың нөмірі" деген 5-бағанда электрофизикалық қондырғының дайындаушы зауыт берген паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі - Паспорт) нөмірі көрсетіледі;
6) "Дайындалған күн" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес электрофизикалық қондырғының дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
7) "Ұтқырлығы" деген 7-бағанда стационарлық, жазылмалы, тасымалды мәндерінің бірі көрсетіледі;
8) "Мәртебесі" деген 8-бағанда "қолданылады" немесе "қолданылмайды" деген жазулардың бірі көрсетіледі.
"Пайдаланылмайды" деген мәртебесі электрофизикалық қондырғы ұзақ уақыт (1 айдан астам) пайдаланылмаған жағдайда көрсетіледі, мысалы, уақытша сақтауда тұрған, есептен шығаруға және (немесе) бөлшектеуге дайындалған, резерв ретінде сақталатын;

1. Общие требования:
1) в форму вносятся данные обо всех электрофизических установках, стоящих на балансе (учете), независимо используются они или нет;
В случае отсутствия генератора ионизирующего излучения (например, рентгеновской трубки) в электрофизической установке форма также заполняется;
2) каждая характеристика электрофизической установки вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики электрофизической установки в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких электрофизических установок или использование общепринятых знаков (например -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции ИНВ или ВИНВ согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графу 3 "Наименование установки" вносится только наименование (модель) электрофизической установки (например, 12Ф7, Alpha ST, RAPISRAN, Арина-02);
4) в графе 4 "Заводской номер" указывается номер электрофизической установки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
5) в графе 5 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) электрофизической установки, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт);
6) в графе 6 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления электрофизической установки, в соответствии с Паспортом;
7) в графе 7 "Мобильность" указывается одно из значений: стационарная, передвижная, переносная;
8) в графу 8 "Статус" вносится одна из следующих записей: используется или не используется.
Статус "не используется" указывается в случае, когда электрофизическая установка не используется длительное время (более 1 месяца), например, находится на временном хранении, подготовлена на списание и (или) демонтаж, хранятся в качестве резерва;

9) "Мақсаты" деген 9-бағанда электрофизикалық қондырғының қолданылу саласы көрсетіледі (мысалы: дефектоскопия, каротаж, сәулелік терапия, қалыңдығын бақылау, деңгейін бақылау, тығыздығын бақылау);
10) "Орналасқан орны" деген 10-бағанда нысанды толтыру кезіндегі электрофизикалық қондырғының орналасқан орны көрсетіледі (мысалы, бөлімшенің атауы, бөлменің №, цехтың №, қойма);
11) "Түгендеу нөмірі" деген 11-бағанда бухгалтерия берген электрофизикалық қондырғының түгендеу нөмірі (егер белгілінген) көрсетіледі;
12) "Ескертпе" деген 12-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
17-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне есепті жылдан кейінгі 31 қаңтарға дейінгі (қоса алғанда) мерзімде немесе кезектен тыс түгендеу актісін ресімдегеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде ұсынылады
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Нейтрондық генераторлардың немесе (және) нейтрондық түтікшелердің тізбесі
Индекс: Ф3-ИГҚ нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
есебінде нейтрондық генераторлар және (немесе) нейтрондық түтікшелер бар және (немесе) оларды пайдалануды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
есебінде дайындалған, бірақ сатылмаған нейтрондық генераторлар бар жеке және заңды тұлғалар-дайындаушылар;
есебінде алынған, бірақ сатылмаған нейтрондық генераторлар бар жеке және заңды тұлғалар - жеткізушілер.
Нейтрондық генераторлардың немесе (және) нейтрондық түтікшелердің тізбесі
Нысан Ф3-НГ
р/н
Операцияның коды
Нейтрондық генератордың атауы (үлгісі, түрі)
Нейтрондық генератордың зауыт нөмірі
Паспорттың нөмірі
Нейтрондық генератордың дайындалған күні
Нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі, түрі)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Нейтрондық түтікшенің зауыт нөмірі
Нейтрондық түтікшенің дайындалған күні
Радионуклид
Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)
Мәртебесі
Орналасқан орны
Ескертпе
8
9
10
11
12
13
14
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Нейтрондық генераторлардың немесе (және) нейтрондық түтікшілердің тізбесі" (Ф3-НГ, жылдық)

9) в графе 9 "Назначение" указывается область применения электрофизической установки (например: дефектоскопия, каротаж, лучевая терапия, контроль толщины, контроль уровня, контроль плотности);
10) в графе 10 "Местонахождение" указывается местонахождение электрофизической установки на момент заполнения формы (например: наименование подразделения, Комната №, Цех №, хранилище);
11) в графе 11 "Инвентарный номер" указывается инвентарный номер электрофизической установки, присвоенный бухгалтерией (если установлен);
12) в графу 12 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 17 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 3
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в срок до 31 января (включительно), следующего за отчетным годом и/или в течение 10 рабочих дней после оформления акта внеочередной инвентаризации.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Перечень нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок
Индекс: форма Ф3-НГ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица, имеющие на учете нейтронные генераторы и (или) нейтронные трубки и (или) осуществляющие их эксплуатацию;
физические и юридические лица - изготовители, имеющие на учете изготовленные, но не реализованные нейтронные генераторы;
физические и юридические лица - поставщики, имеющие на учете полученные, но не реализованные нейтронные генераторы;
Перечень нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок
Форма Ф3-НГ
п/н
Код операции
Наименование (модель, тип) нейтронного генератора
Заводской номер нейтронного генератора
Номер паспорта
Дата изготовления нейтронного генератора
Наименование (модель, тип) нейтронной трубки
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Заводской номер нейтронной трубки
Дата изготовления нейтронной трубки
Радионуклид
Активность, Беккерель (по паспорту)
Статус
Местонахождение
Примечание
8
9
10
11
12
13
14
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Перечень нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок" (Ф3-НГ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысанға пайдаланылатына немесе пайдаланылмайтынына қарамастан теңгерімде (есепте) тұрған барлық нейтрондық генераторлар туралы деректер енгізіледі;
Нысан нейтрондық генераторда нейтрондық түтікшеболмаған жағдайда да толтырылады;
2) нейтрондық генератордың әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан бір кестеніңбағанына (ұяшығына) енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз пен артық аралықсыз жазылуы сақталады;
3) нейтрондық генератордың сипаттамасының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа бөлуге және ауыстыруға, сол сияқты кестенің әртүрлі тармақтарындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше нейтрондық генераторлар үшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағанда рет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес "ИНВ" немесе "ВИНВ" операцияларының коды көрсетіледі;
3) "Нейтрондық генератордың атауы (үлгісі, түрі)" деген 3-бағанға дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық генератордыңатауы (моделі) ғана енгізіледі. Сөздердің орфографиясы мен бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
4) "Нейтрондық генератордың зауыт нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық генератордың нөмірі көрсетіледі;
5) "Нейтрондық генератордың паспортының нөмірі" деген 5-бағанда дайындаушы зауыт берген паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі - Паспорт) нөмірі көрсетіледі;
6) "Нейтрондық генератордың дайындалған күні" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес нейтрондық генератордың дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;

1. Общие требования:
1) в форму вносятся данные о всех нейтронных генераторах, стоящих на балансе (учете), независимо используются они или нет;
В случае отсутствия нейтронной трубки в нейтронном генераторе форма также заполняется;
2) каждая характеристика нейтронного генератора вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики нейтронного генератора в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких нейтронных генераторов или использование общепринятых знаков (например -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции ИНВ или ВИНВ согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графу 3 "Наименование (модель, тип) нейтронного генератора" вносится только наименование (модель) нейтронного генератора в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
4) в графе 4 "Заводской номер нейтронного генератора" указывается номер нейтронного генератора в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
5) в графе 5 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) нейтронного генератора, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт);
6) в графе 6 "Дата изготовления нейтронного генератора" указывается численное значение даты изготовления нейтронного генератора, в соответствии с Паспортом;

7) "Нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі, түрі)" деген 7-бағанға дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық түтікшенің атауы (моделі) ғана енгізіледі. Сөздердің орфографиясы мен бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
8) "Нейтрондық түтікшенің зауыт нөмірі" деген 8-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық түтікшенің нөмірі көрсетіледі;
9) "Нейтрондық түтікшенің дайындалған күні" деген 9-бағанда Паспортқа сәйкес нейтрондық түтікшенің дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
10) "Радионуклид" деген 10-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидтің атауы көрсетіледі.
Егер радионуклидті көздегі изотоптардың саны екеуден аспаса радионуклидтің толық атауы жазылады. Мысалы, Тритий. Егер радионуклидті көздің (жиынтығының) құрамына екіден көп изотоптар кіретін болса, былайша жазуға болады: Pu-238+U-233+Pu-239;
11) "Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)" деген 11-бағанда Паспортқа сәйкес Беккерельге қайта есептегенде радионуклидтің белсенділігінің сандық мәні ғана көрсетіледі. Жазбаның пішімі: 2,35Е+9.
Кюриде (Ки) көрсетілген радионуклидті көздің белсенділігің мәні Бк = Ки×3,7×1010 формуласы бойынша қайта есептеледі.
Егер радионуклидті көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаған жағдайда (мысалы, күрделі изотоптық құрам) немесе мысалы дозаның қуаты белгілі болса, онда оның мәні "Ескертпе" дегенбағанға енгізіледі;
12) "Мәртебесі" деген 8-бағанға "қолданылады" немесе "қолданылмайды" деген жазулардың бірі енгізіледі.
"Пайдаланылмайды" деген мәртебесі нейтрондық генератор ұзақ уақыт (1 айдан астам) пайдаланылмаған жағдайда көрсетіледі, мысалы, уақытша сақтауда болған, көмуге тапсыруға дайындалған, резерв ретінде сақталған;
13) "Орналасқан орны" деген 13-бағанда нысанды толтыру кезіндегі нейтрондық генератордың орналасқан орны көрсетіледі (мысалы, бөлімшенің атауы, бөлменің №, цехтың №, қойма, ұяшықтың №);
14) "Ескертпе" деген 14-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
18-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды әрбір берген немесе алғаннан табыстағаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде және жылдық (радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың есептік кезеңде орын ауыстыруы туралы жиынтық деректер).
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың орын ауыстыруы туралы есеп
Индекс: Ф4- ИСК нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есептік кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
жеткізушілерді, дайындаушылары қоспағанда, радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды алған немесе берген, сондай-ақ пайдаланылмайтын радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды ұзақ уақыт сақтауды немесе көмуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар.
Радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың орын ауыстыруы туралы есеп
Нысан Ф4-ИСҚ
р/н
Операцияның коды
Радионуклидті көздің нөмірі
Паспорттың нөмірі
Радионуклидті көздің түрі
Радионуклид
Белсенділік, Беккерель
(паспорт бойынша
Дайындалған күні
Сәулелену түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Мөлшері, дана
Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі *
Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі
Алынған (берген) актісінің нөмірі
Берілген күні
Жөнелтуші (Алушы)
Импортқа (экспортқа лицензияның нөмірі
Лицензия берілген күн
Ескерту
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың орын ауыстыруы туралы есеп" (Ф4-ИСК, жылдық)

7) в графу 7 "Наименование (модель, тип) нейтронной трубки" вносится только наименование (модель) нейтронной трубки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
8) в графе 8 "Заводской номер нейтронной трубки" указывается номер нейтронной трубки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
9) в графе 9 "Дата изготовления нейтронной трубки" указывается численное значение даты изготовления нейтронной трубки, в соответствии с Паспортом;
10) в графе 10 "Радионуклид" указывается наименование радионуклида в соответствии с Паспортом.
Если количество изотопов в радионуклидном источнике не превышает двух, пишется полное наименование радионуклида. Например: Тритий. Если в состав радионуклидного источника (комплекта) входят более двух изотопов, допускается следующее написание: Pu-238+U-233+Pu-239;
11) в графе 11 "Активность, Беккерель (по паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклида в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.
Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание".
12) в графу 14 "Статус" вносится одна из следующих записей: используется или не используется.
Статус "не используется" указывается в случаях когда, нейтронный генератор не используется длительное время (более 1 месяца), например, находится на временном хранении, подготовлен для передачи на захоронение, хранится в качестве резерва;
13) в графе 13 "Местонахождение" указывается местонахождение нейтронного генератора на момент заполнения формы (например: наименование подразделения, Комната №, Цех №, хранилище, ячейка №);
14) в графу 14 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 18 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 4
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждой передачи или получения радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов и ежегодно (сводные данные о перемещении радионуклидных источников излучения и (или) радиоизотопных приборов за отчетный период).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о перемещении радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Индекс: форма Ф4-ИИИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица, получившие или передавшие радионуклидные источники и (или) радиоизотопные приборы, за исключением поставщиков, изготовителей, а также осуществляющих долговременное хранение или захоронение неиспользуемых радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов.
Отчет о перемещении радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Форма Ф4-ИИИ
п/н
Код операции
Номер радионуклидного источника
Номер паспорта
Тип радионуклидного источника
Радионуклид
Активность, Беккерель (по паспорту)
Дата изготовления
Вид излучения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Количество, штука
Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)
Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)
Номер акта получения (передачи)
Дата передачи
Отправитель (Получатель)
Номер лицензии на импорт (экспорт)
Дата выдачи лицензии
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о перемещении радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов" (Ф4-ИИИ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысан радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды алған немесе берген барлық жағдайда ұсынылады.
Нысан өндірістік мақсатта (мысалы, каротажды, дефектоскопты жұмыстарды жүргізу) жүзеге асырылатын радионуклидті көздердің және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың орын ауыстыруы жағдайында ұсынылмайды.
Нысан радионуклидті көздерді немесе радиоизотоптық аспаптарды филиалдар арасында 6 айдан көп мерзімге немесе тұрақты пайдалануға берген кезде ұсынылады;
2) нысан радиоизотоптық аспапта радионуклидті көз болмаған жағдайда толтырылады.
3) сәулелену көзінің әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан кестеніңбір бағанына (ұяшыққа) енгізіледі;
4) сипаттаманың бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әртүрлі жолындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
5) бірнеше сәулелену көздері үшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
6) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанда жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген1-бағандарет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес операцияның коды көрсетіледі;
3) "Радионуклидті көздің нөмірі" деген 3-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес радионуклидті көздің нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы мен бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
4) "Паспорттың нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген, бірдей нөмірі бар радионуклидті көзге немесе радионуклидті көздердің жинағына (партиясына) паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі –Паспорт) нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;

1. Общие требования:
1) форма предоставляется для всех случаев получения и передачи радионуклидных источников или радиоизотопных приборов.
Форма не предоставляется в случае перемещения радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов, осуществляемого в производственных целях (например, проведение каротажных, дефектоскопических работ).
Форма предоставляется при передаче радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов излучения между филиалами на срок более 6 месяцев или на постоянное использование;
2) В случае отсутствия радионуклидного источника в радиоизотопном приборе форма также заполняется;
3) каждая характеристика источника излучения вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи;
4) не допустимы разбитие и переносы одной записи характеристики в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
5) не допустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких источников излучения или использование общепринятых знаков (например, -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
6) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графе 3 "Номер радионуклидного источника" указывается номер радионуклидного источника в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
4) в графе 4 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) на радионуклидный источник или набор (партию) радионуклидных источников, имеющих одинаковый номер, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт). Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;

5) "Радионуклидті көздің түрі" деген 5-бағанда Паспортқа сәйкес бірдей нөмірі бар радионуклидті көздің немесе радионуклидті көздердің жинағының (партиясының) түрі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
6) "Радионуклид" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидтің атауы көрсетіледі.
Егер радионуклидті көзде изотоптардың саны екеуден аспаса, радионуклидтің толық атауы жазылады. Мысалы: Цезий-137, Стронций-90+Иттрий-90. Егер радионуклидті көздің (жинақтың) құрамына екеуден көп изотоп кіретін болса, былайша жазуға болады: Pu-238+U-233+Pu-239;
7) "Белсенділік, Бк (паспорт бойынша)" деген 7-бағанда Паспортқа сәйкес Беккерельге қайта есептегенде, көздің белсенділігінің сандық мәні ғана көрсетіледі. Жазба пішіні: 2,35Е+9.
Кюриде (Ки) көрсетілген көздің белсенділігінің мәні Бк = Ки×3,7×1010 формуласы бойынша қайта есептеледі.
Егер, радионуклидті көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаған жағдайда (мысалы, күрделі изотоптық құрам кезінде) немесе мысалы, дозаның қуаты мәлім болған жағдайда, оның мәні "Ескертпе" деген бағанға енгізіледі;
8) "Дайындалған күні" деген 8-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
9) "Сәулелену түрі" деген 9-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің сәулелену түрі көрсетіледі (мысалы, альфа, бета, гамма, нейтрондар). Егер радионуклидті көздің сәулелену спектрі күрделі сипатта болса, онда
a, b, g, h жазуға болады;
10) "Мөлшері, дана" деген 10-бағанда радионуклидті көздердің мөлшерінің сандық мәні ғана көрсетіледі.
Егер данадан бөлек өлшем бірлігі қолданылатын болса, онда мөлшер өлшем бірлігімен бірге "Ескертпе" деген бағанда көрсетіледі мысалы, (1 литр (л), 1 килограмм (кг));
11) "Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі" деген 11-бағанда алу немесе беру кезінде радиоизотоптық аспаптың атауы (түрі, үлгісі) немесе радионуклидті көз орналасқан қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі (маркасы, үлгісі) көрсетіледі.
12) "Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі" деген 11-бағанда көрсетілген радиоизотоптық аспаптың немесе контейнерінің (блогының) нөмірі көрсетіледі;
13) "Алу (беру) актісінің нөмірі" деген 13-бағанда негізінде радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап алынған немесе берілген құжаттың нөмірі және күні көрсетіледі;

5) в графе 5 "Тип радионуклидного источника" указывается тип радионуклидного источника или набора (партии) радионуклидных источников, имеющих одинаковый номер, в соответствии с Паспортом. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
6) в графе 6 "Радионуклид" указывается наименование радионуклида в соответствии с Паспортом.
Если количество изотопов в радионуклидном источнике не превышает двух, пишется полное наименование радионуклида. Например: Цезий-137, Стронций-90+Иттрий-90. Если в состав радионуклидного источника (комплекта) входит более двух изотопов, допускается следующее написание: Pu-238+U-233+Pu-239;
7) в графе 7 "Активность, Беккерель(по паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклидного источника в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.
Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание";
8) в графе 8 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом;
9) в графе 9 "Вид излучения" указывается вид излучения радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом (например, альфа, бета, гамма, нейтроны). Если спектр излучения радионуклидного источника имеет сложный характер, то допускается написание:
a, b, g, h;
10) в графе 10 "Количество, штука" указывается только численное значение количества радионуклидных источников.
Если используется единица измерения, отличная от штука, количество с единицей измерения указывается в графе "Примечание" (например, 1 литр (л), 1 килограмм (кг));
11) в графе 11 "Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)" указывается наименование (тип, модель) радиоизотопного прибора или тип (марка, модель) защитного контейнера (блока), в который был помещен радионуклидный источник, при получении или передаче;
12) в графе 12 "Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)" указывается номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока), указанного в графе 11;
13) в графе 13 "Номер акта получения (передачи)" указывается номер и дата документа, на основании которого был получен или передан радионуклидный источник и (или) радиоизотопный прибор;

14) "Берілген күні" деген 14-бағанда ралионуклидті көзді және (немесе) радиоизотоптық аспапты нақты берген күні көрсетіледі;
15) "Жөнелтуші (Алушы)" деген 15-бағанға радионуклидті көзі немесе радиоизотоптық аспап алынған немесе берілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
16) "Импортқа (экспортқа) лицензияның нөмірі" деген 16-бағанда негізінде радионуклидті аспап немесе радиоизотоптық аспап сәулелену көзі Қазақстан Республикасынан әкетілген немесе Қазақстан Республикасына әкелінген импортқа немесе экспортқа лицензияның нөмірі көрсетіледі;
17) "Лицензия берілген күн" деген 17-бағанда 16-бағанда көрсетілген импортқа немесе экспортқа лицензияның күні көрсетіледі;
18) "Ескертпе" деген 18-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
19-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды әрбір бергеннен немесе алғаннан кейін 10 жұмыс күнінің ішінде және жыл сайын (есепті кезеңде рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың орын ауыстыруы туралы жиынтық деректер) ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың орын ауыстыруы туралы есеп
Индекс: Ф5-ИГҚ нысаны.
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
жеткізушілерді және дайындаушыларды қоспағанда, рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды алған немесе берген жеке және заңды тұлғалар.
Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың орын ауыстыруы туралы есеп
Нысан Ф5-ИГҚ
р/н
Операцияның коды
Қондырғының атауы
Зауыт нөмірі
Паспорт тың нөмірі
Дайындалған күні
Ұтқырлығы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Мақсаты
Алу (беру) актісінің нөмірі
Берілген күні
Жөнелтуші (Алушы)
Импортқа (экспортқа) лицензияның нөмірі
Лицензия берілген күн
Ескретпе
8
9
10
11
12
13
14
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалық қондырғылардың орын ауыстыруы туралы есеп" (Ф5-ИГҚ, жылдық)

14) в графе 14 "Дата передачи" указывается дата фактической передачи радионуклидного источника и (или) радиоизотопного прибора;
15) в графу 15 "Отправитель (Получатель)" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого получен или которому передан радионуклидный источник и (или) радиоизотопный прибор;
16) в графе 16 "Номер лицензии на импорт (экспорт)" указывается номер лицензии на импорт или экспорт, на основании которой радионуклидный источник или радиоизотопный прибор был вывезен из Республики Казахстан или ввезен в Республику Казахстан;
17) в графе 17 "Дата выдачи лицензии" указывается дата лицензии на импорт или экспорт, указанной в графе 16;
18) в графу 18 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 19 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 5
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждой передачи или получения электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения и ежегодно (сводные данные о перемещении электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения, за отчетный период).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о перемещении электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение
Индекс: форма Ф5-УГИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица, получившие или передавшие электрофизические установки, генерирующие ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения за исключением, поставщиков и изготовителей.
Отчет о перемещении электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение
Форма Ф5-УГИ
п/н
Код операции
Наименование установки
Заводской номер
Номер паспорта
Дата изготовления
Мобильность
Назначение
Номер акта получения (передачи)
Дата передачи
Отправитель (Получатель)
Номер лицензии на импорт (экспорт)
Дата выдачи лицензии
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о перемещении электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение" (Ф5-УГИ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысан электрофизикалық қондырғылар алынған және берілген барлық жағдайда толтырылады;
Нысан электрофизикалық қондырғыда иондандырушы сәулелену генераторы (мысалы, рентген түтікшесі) болмаған жағдайда да толтырылады;
2) электрофизикалық қондырғыларда әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан бір бағанға (ұяшыққа) енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
3) электрофизикалық қондырғы сипаттамасының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әртүрлі жолдарындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше сәулелену көзі үшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағандарет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес операцияларының коды көрсетіледі;
3) "Қондырғының атауы" деген 3-бағанда электрофизикалық қондырғының атауы (үлгісі) (мысалы, 12Ф7, Alpha ST, RAPISСAN, Арина-02) ғана енгізіледі;
4) "Зауыт нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген паспортқа (сертификатқа) сәйкес электрофизикалық қондырғының нөмірі көрсетіледі;
5) "Паспорттың нөмірі" деген 5-бағанда дайындаушы зауыт берген паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі - Паспорт) нөмірі көрсетіледі;
6) "Дайындалған күні" деген 6-бағанда паспортқа сәйкес электрофизикалық қондырғының дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
7) "Ұтқырлығы" деген 7-бағанда стационарлық, жазылмалы, тасымалды мәндерінің бірі көрсетіледі;
8) "Мақсаты" деген 8-бағанда электрофизикалық қондырғының қолданылу саласы көрсетіледі (мысалы, дефектоскопия, каротаж, сәулелік; терапиясы, қалыңдығын бақылау, деңгейін бақылау, тығыздығын бақылау);

1. Общие требования:
1) форма заполняется для всех случаев получения и передачи электрофизических установок;
В случае отсутствия генератора ионизирующего излучения (например, рентгеновской трубки) в электрофизической установке форма заполняется также;
2) каждая характеристика электрофизической установки вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов ;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики электрофизической установки в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких электрофизических установок или использование общепринятых знаков (например, -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графу 3 "Наименование установки" вносится только наименование (модель) электрофизической установки (например, 12Ф7, Alpha ST, RAPISCAN, Арина-02);
4) в графе 4 "Заводской номер" указывается номер электрофизической установки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
5) в графе 5 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) электрофизической установки, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт);
6) в графе 6 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления электрофизической установки, в соответствии с Паспортом;
7) в графе 7 "Мобильность" указывается одно из значений: стационарная, передвижная, переносная;
8) в графе 8 "Назначение" указывается область применения электрофизической установки (например: дефектоскопия, каротаж, лучевая терапия, контроль толщины, контроль уровня, контроль плотности);

9) "Алу (беру) актісінің нөмірі" деген 9-бағанда негізінде электрофизикалық қондырғы алынған немесе берілген құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
10) "Берілген күні" деген 10-бағанда электрофизикалық қондырғаның нақты берілген күні көрсетіледі;
11) "Жөнелтуші (Алушы)" деген 11-бағанға электрофизикалық қондырғы алынған немесе берілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның немесе атауы енгізіледі;
12) "Импортқа (экспортқа) арналған лицензияның нөмірі" деген 12-бағанда негізінде Қазақстан Республикасынан әкетілген немесе Қазақстан Республикасына әкелген импортқа немесе экспортқа лицензияның нөмірі көрсетіледі;
13) "Лицензия берілген күн" деген 12-бағанда импортқа (экспортқа) арналған лицензияның берілген күні көрсетіледі;
14) "Ескертпе" деген 14-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315бұйрығына
20-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне нейтрондық генераторларды және (немесе) нейтрондық түтікшелерді әрбір бергеннен немесе алғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде және жылдық (есепті кезеңде нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің орын ауыстыруы туралы жиынтық дерек) ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің орын ауыстыруы туралы есеп
Индекс: Ф6-НГ нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
жеткізушілерді және дайындаушыларды қоспағанда, нейтрондық генераторларды және (немесе) нейтрондық түтікшелерді алған немесе берген жеке және заңды тұлғалар.
Нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің орын ауыстыруы туралы есеп
Нысан Ф6-НГ
р/н
Операцияның коды
Нейтрондық генератордың атауы (үлгісі, түрі)
Нейтрондық генератордың зауыттық нөмірі
Паспорттың нөмірі
Нейтрондық генератордың дайындалған күні
Нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі, түрі)
Нейтрондық түтікшенің зауыттық нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Нейтрондық түтікшенің дайындалған күн
Радионуклид
Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)
Алу (беру) актісінің нөмірі
Берілген күн
Жөнелтуші (Алушы)
Импортқа (экспортқа) лицензияның нөмірі
Лицензия берілген күн
Ескертпе
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің орын ауыстыруы туралы есеп" (Ф6-НГ, жылдық)

9) в графе 9 "Номер акта получения (передачи)" указывается номер и дата документа, на основании которого была получена или передана электрофизическая установка;
10) в графе 10 "Дата передачи" указывается дата фактической передачи электрофизической установки;
11) в графе 11 "Отправитель (Получатель)" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого получена или которому передана электрофизическая установка;
12) в графе 12 "Номер лицензии на импорт (экспорт)" указывается номер лицензии на импорт или экспорт, на основании которой электрофизическая установка была вывезена из Республики Казахстан или была ввезена в Республику Казахстан;
13) в графе 13 "Дата выдачи лицензии" указывается дата лицензии на импорт или экспорт, указанной в графе 12;
14) в графу 14 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 20 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 6
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждой передачи или получения нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок и ежегодно (сводные данные о перемещении нейтронных генераторов или нейтронных трубок, за отчетный период).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о перемещении нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок
Индекс: форма Ф6-НГ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица, получившие или передавшие нейтронные генераторы и (или) нейтронные трубки за исключением, поставщиков и изготовителей.
Отчет о перемещении нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок
Форма Ф6-НГ
п/н
Код операции
Наименование (модель, тип) нейтронного генератора
Заводской номер нейтронного генератора
Номер паспорта
Дата изготовления нейтронного генератора
Наименование (модель, тип) нейтронной трубки
Заводской номер нейтронной трубки
Дата изготовления нейтронной трубки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Радионуклид
Активность, Беккерель (по паспорту)
Номер акта получения (передачи)
Дата передачи
Отправитель (Получатель)
Номер лицензии на импорт (экспорт)
Дата выдачи лицензии
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о перемещении нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок"

1. Жалпы талаптар:
1) нысан нейтрондық генераторларды және (немесе) нейтрондық түтікшелерді әрбір берген және алған барлық жағдайда толтырылады;
2) нейтрондық генератордың және (немесе) нейтрондық түтікшенің әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан бір бағанға (ұяшыққа) енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
3) нейтрондық генератордың және (немесе) нейтрондық түтікшенің сипаттамаларының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа ауыстыруғажәне бөлуге, сол сияқты кестенің әртүрлі жолдарындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше нейтрондық генераторларүшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағандарет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес операцияның коды көрсетіледі;
3) "Нейтрондық генератордың атауы (үлгісі, түрі)" деген 3-бағанға зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық генератордың атауы (үлгісі) ғана енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
4) "Нейтрондық генератордың зауыттық нөмірі" деген 4-бағанға дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық генератордың нөмірі көрсетіледі;
5) "Паспорттың нөмірі" деген 5-бағанда дайындаушы зауыт берген нейтрондық генератордың паспортының (сертификаттың) (бұдан әрі - Паспорт) нөмірі көрсетіледі;
6) "Нейтрондық генератордың дайындалған күні" деген 6-бағанда паспортқа сәйкес нейтрондық генератордың дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
7) "Нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі, түрі)" деген 7-бағанға дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі) ғана енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;

1. Общие требования:
1) форма заполняется для всех случаев получения и передачи нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок.
2) каждая характеристика нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок или использование общепринятых знаков (например, -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графу 3 "Наименование (модель, тип) нейтронного генератора" вносится только наименование (модель) нейтронного генератора в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
4) в графе 4 "Заводской номер нейтронного генератора" указывается номер нейтронного генератора в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
5) в графе 5 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) нейтронного генератора, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт);
6) в графе 6 "Дата изготовления нейтронного генератора" указывается численное значение даты изготовления нейтронного генератора, в соответствии с Паспортом;
7) в графу 7 "Наименование (модель, тип) нейтронной трубки" вносится только наименование (модель) нейтронной трубки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;

8) "Нейтрондық түтікшенің зауыттық нөмірі" деген 8-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық түтікшенің нөмірі көрсетіледі;
9) "Нейтрондық түтікшенің дайындалған күні" деген 9-бағанда Паспортқа сәйкес нейтрондық түтікше дайындалған күннің сандық мәні көрсетіледі;
10) "Радионуклид" деген 10-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидтің атауы көрсетіледі.
Егер көздегі изотоптардың саны екеуден аспаса, радионуклидтің толық атауы жазылады. Мысалы, Тритий. Егер көздің (жиынтықтың) құрамына екіден көп изотоптар кіретін болса, былай жазуға рұқсат етіледі: Pu-238+U-233+Pu-239;
11) "Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)" деген 11-бағанда Беккерельге (Бк) қайта есептегенде Паспортқа сәйкес радионуклид белсенділігінің сандық мәні ғана көрсетіледі. Жазбаның пішімі: 2,35Е+9. "Бк".
Кюриде (Ки) көрсетілген радионуклидті көздің белсенділігінің мәні Бк = Ки×3,7×1010формуласы бойынша қайтадан есептеледі.
Егер радионуклидті көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаған жағдайда (мысалы, күрделі изотоптық құрам кезінде) немесе мысалы дозаның қуаты белгілі болса, онда оның мәні "Ескертпе" деген бағанға енгізіледі;
12) "Алу (беру) актісінің нөмірі" деген 12-бағанда оның негізінде нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше алынған немесе берілген құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
13) "Берілген күн" деген 13-бағанда нейтрондық генератордың және (немесе) нейтрондық түтікшенің нақты берілген күні көрсетіледі;
14) "Жөнелтуші (Алушы)" деген 14-бағанда нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше алынған немесе берілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
15) "Импортқа (экспортқа) лицензияның нөмірі" деген 15-бағанда негізінде нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше Қазақстан Республикасынан әкетілген немесе Қазақстан Республикасына әкелінген импортқа немесе экспортқа арналған лицензияның нөмірі көрсетіледі;
16) "Лицензия берілген күн" деген 16-бағанда 15-бағанда көрсетілген импортқа немесе экспортқа арналған лицензияның күні көрсетіледі;
17) "Ескертпе" деген 17-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
21-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды әрбір жеткізгеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде және жылдық (есептік кезеңде радионуклидті көздерді және радиоизотоптық аспаптарды жеткізуі туралы жиынтық деректер) ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды жеткізу туралы есеп
Индекс: Ф7- ИСК нысаны.
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
жеке және заңды тұлғалар радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды жеткізушілер.
Радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды жеткізу туралы есеп
Нысан Ф7- ИСК
р/н
Операцияның коды
Радионуклидті көздің нөмірі
Паспорттың нөмірі
Радионуклидті көздің түрі
Радионуклид
Белсенділік, Беккерель
(паспорт бойынша
Дайындалған күн
Сәулелену түрі
Мөлшері, дана
Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі *
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының)* нөмірі
Алу актісінің нөмірі
Алынған күн
Жөнелтуші
Табыстау актісінің нөмірі
Берілген күні
Алушы
Импортқа (экспортқа)арналған лицензияның нөмірі
Лицензия берілген күн
Ескертпе
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды жеткізу туралы есеп" (Ф7-ИСҚ, жылдық)

8) в графе 8 "Заводской номер нейтронной трубки" указывается номер нейтронной трубки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
9) в графе 9 "Дата изготовления нейтронной трубки" указывается численное значение даты изготовления нейтронной трубки, в соответствии с Паспортом;
10) в графе 10 "Радионуклид" указывается наименование радионуклида в соответствии с Паспортом.
Если количество изотопов в радионуклидном источнике не превышает двух, пишется полное наименование радионуклида. Например: Тритий. Если в состав радионуклидного источника (комплекта) входят более двух изотопов, допускается следующее написание: Pu-238+U-233+Pu-239;
11) в графе 11 "Активность, Беккерель (по паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклида в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.
Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание";
12) в графе 12 "Номер акта получения (передачи)" указывается номер и дата документа, на основании которого была получен или передан нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка;
13) в графе 13 "Дата передачи" указывается дата фактической передачи нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки;
14) в графе 14 "Отправитель (Получатель)" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого был получен или которому был передан нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка;
15) в графе 15 "Номер лицензии на импорт (экспорт)" указывается номер лицензии на импорт или экспорт, на основании которой нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка были вывезены из Казахстана или были ввезены в Казахстан;
16) в графе 16 "Дата выдачи лицензии" указывается дата лицензии на импорт или экспорт, указанной в графе 15;
17) в графу 17 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 21 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 7
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждой поставки радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов и ежегодно (сводные данные о поставке радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов излучения за отчетный период).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о поставках радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Индекс: форма Ф7-ИИИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию:
физические и юридические лица - поставщики радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов.
Отчет о поставках радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Форма Ф7-ИИИ
п/н
Код операции
Номер радионуклидного источника
Номер паспорта
Тип радионуклидного источника
Радионуклид
Активность, Беккерель (по паспорту)
Дата изготовления
Вид излучения
Количество, штука
Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)
Номер акта получения
Дата получения
Отправитель
Номер акта передачи
Дата передачи
Получатель
Номер лицензии на импорт (экспорт)
Дата выдачи лицензии
Примечание
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о поставках радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов" (Ф7-ИИИ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысан радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды жеткізудің немесе орын ауыстырудың (тасымалдаудың) барлық жағдайында ұсынылады;
2) сәулелену көзінің әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан бір бағанға (ұяшыққа) енгізіледі;
3) сипаттаманың бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әрбір жолында тұрған ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше сәулелену көзі үшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген1-бағанда рет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес операцияның коды көрсетіледі;
3) "Радионуклидті көздің нөмірі" деген 3-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес радионуклидті көздің нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
4) "Паспорттың нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген, бірдей нөмірі бар радионуклидті көзге немесе радионуклидті көздердің жиынтығына (партиясына) Паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі – Паспорт) нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
5) "Радионуклидті көздің түрі" деген 5-бағанда Паспортқа сәйкес бірдей нөмірі бар радионуклидті көздің немесе радионуклидті көздердің жинағының (партиясының) түрі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
6) "Радионуклид" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидтің атауы көрсетіледі.
Егер радионуклидті көзде изотоптардың саны екеуден аспаса, радионуклидтің толық атауы жазылады. Мысалы: Цезий-137, Стронций-90+Иттрий-90. Егеррадионуклидті көздің (жинақтың) құрамына екеуден көп изотоп кіретін болса, былай жазуға болады: Pu-238+U-233+Pu-239;

1. Общие требования:
1) форма предоставляется для всех случаев поставок или перемещений (транспортировки) радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов;
2) каждая характеристика источника излучения вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких источников излучения или использование общепринятых знаков (например, -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графе 3 "Номер радионуклидного источника" указывается номер радионуклидного источника в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
4) в графе 4 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) на радионуклидный источник или набор (партию) радионуклидных источников, имеющих одинаковый номер, выданного заводом-изготовителем (далее – паспорт). Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
5) в графе 5 "Тип радионуклидного источника" указывается тип радионуклидного источника или набора (партии) радионуклидных источников, имеющих одинаковый номер, в соответствии с Паспортом. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
6) в графе 6 "Радионуклид" указывается наименование радионуклида в соответствии с Паспортом.
Если количество изотопов в радионуклидном источнике не превышает двух, пишется полное наименование радионуклида. Например: Цезий-137, Стронций-90+Иттрий-90. Если в состав радионуклидного источника (комплекта) входит более двух изотопов, допускается следующее написание: Pu-238+U-233+Pu-239;

7) "Белсенділік, Бк (паспорт бойынша)" деген 7-бағанда Паспортқа сәйкес Беккерельге қайта есептегенде, радионуклидті көздің белсенділігінің тек қана сандық мәні көрсетіледі. Жазба пішіні: 2,35Е+9.
Кюриде (Ки) көрсетілген радионуклидті көздің белсенділігінің мәні Бк = Ки×3,7×1010 формуласы бойынша есептеледі.
Егер, радионуклидті көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаса (мысалы, күрделі изотоптық құрам болған жағдайда) немесе дозаның қуаты мәлім болған жағдайда, онда оның мәні "Ескертпе" деген бағанға енгізіледі;
8) "Дайындалған күн" деген 8-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
9) "Сәулелену түрі" деген 9-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің сәулеленутүрі көрсетіледі (мысалы, альфа, бета, гамма, нейтрондар). Егер радионуклидті көздің сәулелену спектрі қиын сипатта болса, онда
a, b, g, h жазуға болады;
10) "Мөлшері, дана" деген 10-бағанда радионуклидті көздердің мөлшерінің сандық мәні ғана көрсетіледі.
Егер данадан бөлек өлшем бірлігі қолданылатын болса, онда мөлшер өлшем бірлігімен бірге "Ескертпе" деген бағанда көрсетіледі (1 литр (л), 1 килограмм (кг));
11) "Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі" деген 11-бағанда радиоизотоптық аспаптың атауы (түрі, үлгісі) жеткізу немесе тасымалдау кезінде радионуклидті көз орналасқан немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі (маркасы, үлгісі) көрсетіледі.
12) "Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі" деген 12-бағанда 11-бағанда көрсетілген радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі көрсетіледі;
13) "Алу актісінің нөмірі" деген 13-бағанда негізінде радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап алынған құжаттың нөмірі және күні көрсетіледі;
14) "Алынған күн" деген 14-бағанда радионуклидті көздің немесе радиоизотоптық аспаптың нақты алынған күні көрсетіледі;
15) "Жөнелтуші" деген 15-бағанда сәулелену көзі немесе радиоизотоптық аспап алынған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
16) "Табыстау актісінің нөмірі" деген 16-бағанда негізінде радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап берілген құжаттың нөмірі және күні көрсетіледі;
17) "Берілген күні" деген 17-бағанда радионуклидті көздің немесе радиоизотоптық аспаптың нақты берілген күні көрсетіледі;
18) "Алушы" деген 18-бағанға радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап берілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;

7) в графе 7 "Активность, Беккерель (по паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклидного источника в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.
Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание";
8) в графе 8 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом;
9) в графе 9 "Вид излучения" указывается вид излучения радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом (например, альфа, бета, гамма, нейтроны). Если спектр излучения радионуклидного источника имеет сложный характер, то допускается написание:
a, b, g, h ;
10) в графе 10 "Количество, штука" указывается только численное значение количества радионуклидных источников.
Если используется единица измерения, отличная от штука, количество с единицей измерения указывается в графе "Примечание" (например, 1 литр (л), 1 килограмм (кг));
11) в графе 11 "Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)" указывается: наименование (тип, модель) и радиоизотопного прибора или тип (марка, модель) защитного контейнера (блока), в который был помещен радионуклидный источник, при поставке или транспортировке;
12) в графе 12 "Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)" указывается номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока), указанного в графе 11;
13) в графе 13 "Номер акта получения" указывается номер и дата документа, на основании которого был получен радионуклидный источник или радиоизотопный прибор;
14) в графе 14 "Дата получения" указывается дата фактического получения радионуклидного источника или радиоизотопного прибора;
15) в графе 15 "Отправитель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого получен радионуклидный источник или радиоизотопный прибор;
16) в графе 16 "Номер акта передачи" указывается номер и дата документа, на основании которого был передан радионуклидный источник или радиоизотопный прибор;
17) в графе 17 "Дата передачи" указывается дата фактической передачи радионуклидного источника или радиоизотопного прибора;
18) в графе 18 "Получатель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, которому передан радионуклидный источник или радиоизотопный прибор;

19) "Импортқа (экспортқа) арналған лицензияның нөмірі" деген 19-бағанда негізінде радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап Қазақстан Республикасынан әкетілген немесе Қазақстан Республикасына енгізілген импортқа немесе экспортқа арналған лицензияның нөмірі көрсетіледі;
20) "Лицензия берілген күн" деген 20-бағанда 19-бағанда көрсетілген импорт немесе экспортқа арналған лицензияның күні көрсетіледі;
21) "Ескертпе" деген 21-бағанда ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсіндірмелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
22-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды әрбір жеткізгеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде және жыл сайын (рентген аппараттары мен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды жеткізу туралы жиынтық деректер) ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалыққондырғыларды жеткізу туралы есеп
Индекс: Ф8-ИГҚ нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
жеке және заңды тұлғалар - рентген аппараттарымен медициналық және медициналық емес мақсаттағы үдеткіштерді қоса алғанда, иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды жеткізушілер.
Иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды жеткізу туралы есеп
Нысан Ф8-ИГҚ
р/н
Операцияның коды
Қондырғының атауы
Зауыт нөмірі
Паспорттың нөмірі
Дайындалған күн
Ұтқырлығы
Мақсаты
Алу актісінің нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Берілген күн
Жөнелтуші
Табыстау актісінің нөмірі
Берілген күні
Алушы
Импортқа (экспортқа) арналған лицензияның нөмірі
Лицензия берілген күн
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын электрофизикалық қондырғыларды жеткізу туралы есеп" (Ф8-ИГҚ, жылдық)

19) в графе 19 "Номер лицензии на импорт (экспорт)" указывается номер лицензии на импорт или экспорт, на основании которой радионуклидный источник или радиоизотопный прибор был вывезен из Республики Казахстана или был ввезен в Республику Казахстан;
20) в графе 20 "Дата выдачи лицензии" указывается дата лицензии на импорт или экспорт, указанной в графе 19;
21) в графу 21 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 22 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 8
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждой поставки электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения и ежегодно (сводные данные о поставках электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о поставках электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение
Индекс: форма Ф8-УГИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию: физические и юридические лица - поставщики электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение, включая рентгеновские аппараты и ускорители медицинского и не медицинского назначения.
Отчет о поставках электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение
Форма Ф8-УГИ
п/н
Код операции
Наименование установки
Заводской номер
Номер паспорта
Дата изготовления
Мобильность
Назначение
Номер акта получения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Дата получения
Отправитель
Номер акта передачи
Дата передачи
Получатель
Номер лицензии на импорт (экспорт)
Дата выдачи лицензии
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о поставках электрофизических установок, генерирующих ионизирующее излучение" (Ф8-УГИ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысан электрофизикалық қондырғыларды жеткізу немесе тасымалдаудың барлық жағдайында толтырылады;
Нысан иондандырушы сәулелену генераторы (мысалы, рентген түтікшесі) болмаған жағдайда да толтырылады;
2) электрофизикалық қондырғының әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан бір бағанға (ұяшыққа) енгізіледі;
3) электрофизикалық қондырғының сипаттамасының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әртүрлі жолдарындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше электрофизикалық қондырғы үшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағанда рет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес операцияның коды көрсетіледі;
3) "Қондырғының атауы" деген 3-бағанға электрофизикалық қондырғының атауы (үлгісі) (мысалы, 12Ф7, Alpha ST, RAPISСAN, Арина-02) ғана енгізіледі;
4) "Зауыт нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес электрофизикалық қондырғының нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
5) "Паспорттың нөмірі" деген 5-бағанда электрофизикалық қондырғының дайындаушы зауыт берген паспорттың (сертификаттың) (бұдан әрі - Паспорт) нөмірі көрсетіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
6) "Дайындалған күні" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес электрофизикалық қондырғы дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
7) "Ұтқырлығы" деген 7-бағанда мына мәндердің бірі: стационарлық, жазылмалы, тасымалдық көрсетіледі;

1. Общие требования:
1) форма заполняется для всех случаев поставок или транспортировок электрофизических установок;
В случае отсутствия генератора ионизирующего излучения (например, рентгеновской трубки) в электрофизической установке форма также заполняется;
2) каждая характеристика электрофизической установки вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики электрофизической установки в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких электрофизических установок или использование общепринятых знаков (например -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графу 3 "Наименование установки" вносится только наименование (модель) электрофизической установки (например, 12Ф7, Alpha ST, RAPISCAN, Арина-02);
4) в графе 4 "Заводской номер" указывается номер электрофизической установки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
5) в графе 5 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) электрофизической установки, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт). Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
6) в графе 6 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления электрофизической установки, в соответствии с Паспортом;
7) в графе 7 "Мобильность" указывается одно из значений: стационарная, передвижная, переносная;

8) "Мақсаты" деген 8-бағанда электрофизикалық қондырғының қолданылу саласы көрсетіледі (мысалы, дефектоскопия, каротаж, сәулелік терапия, қалыңдығын бақылау, деңгейін бақылау, тығыздығын бақылау);
9) "Алу актісінің нөмірі" деген 9-бағанда негізінде электрофизикалық қондырғы алынған құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
10) "Алынған күні" деген 10-бағанда электрофизикалық қондырғының нақты алынған күні көрсетіледі;
11) "Жөнелтуші" деген 11-бағанға электрофизикалық қондырғы алынған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
12) "Табыстау актісінің нөмірі" деген 12-бағанда негізінде электрофизикалық қондырғы берілген құжаттың нөмірі және күні көрсетіледі;
13) "Берілген күні" деген 13-бағанда электрофизикалық қондырғының нақты берілген күні көрсетіледі
14) "Алушы" деген 14-бағанға электрофизикалық қондырғы берілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
15) "Импортқа (экспортқа) арналған лицензияның нөмірі" деген 15-бағанда негізінде электрофизикалық қондырғы Қазақстан Республикасынан әкетілген немесе Қазақстан Республикасына әкелінген импортқа немесе экспортқа берген лицензияның нөмірі көрсетіледі;
16) "Лицензия берген күн" деген 16 бағанда импортқа (экспортқа) арналған лицензияның күні көрсетіледі;
17) "Ескертпе" деген 17-бағанға ақпараттын ақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
23-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне нейтрондық генераторды және (немесе) нейтрондық түтікшені әрбір жеткізілімінен кейін 10 жұмыс күні ішінде және жыл сайын (нейтрондық генераторларды және (немесе) нейтрондық түтікшелердің жеткізілімі туралы жиынтық деректер) ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің жеткізілімі туралы есеп
Индекс: Ф9-НГ нысаны
Мерзімділігі: жылдық
Есепті кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
жеке және заңды тұлғалар -нейтрондық генераторларды және (немесе) нейтрондық түтікшелерді жеткізушілер.
Нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің жеткізілімі туралы есеп
Нысан Ф9-НГ
р/н
Операцияның коды
Нейтрондық генератордың атауы (үлгісі, түрі)
Нейтрондық генератордың зауыттық нөмірі
Паспорттың нөмірі
Нейтрондық генератордың дайындалған күн
Нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі, түрі)
Нейтрондық түтікшенің зауыттық нөмірі
Нейтрондық түтікшенің дайындалған күн
Радионуклид
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)
Алу актісінің нөмірі
Берілген күн
Жөнелтуші
Табыстау актісінің нөмірі
Берілген күн
Алушы
Импортқа (экспортқа) арналған лицензияның нөмірі
Лицензия берілген күн
Ескертпе
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелердің жеткізілімі туралы есеп" (Ф9-НГ, жылдық)

8) в графе 8 "Назначение" указывается область применения электрофизической установки (например: дефектоскопия, каротаж, лучевая терапия, контроль толщины, контроль уровня, контроль плотности);
9) в графе 9 "Номер акта получения" указывается номер и дата документа, на основании которого была получена электрофизическая установка;
10) в графе 10 "Дата получения" указывается дата фактического получения электрофизической установки;
11) в графе 11 "Отправитель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого была получена электрофизическая установка;
12) в графе 12 "Номер акта передачи" указывается номер и дата документа, на основании которого была передана электрофизическая установка;
13) в графе 13 "Дата передачи" указывается дата фактической передачи электрофизической установки;
14) в графе 14 "Получатель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, которому передана электрофизическая установка;
15) в графе 15 "Номер лицензии на импорт (экспорт)" указывается номер лицензии на импорт или экспорт, на основании которой электрофизическая установка была вывезена из Республики Казахстан или была ввезена в Республику Казахстан;
16) в графе 16 "Дата выдачи лицензии" указывается дата лицензии на импорт или экспорт, указанной в графе 15;
17) в графу 17 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 23 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 9
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждой поставки нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки и ежегодно (сводные данные о поставках нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок).
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о поставках нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок
Индекс: форма Ф9-НГ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию: физические и юридические лица - поставщики нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок.
Отчет о поставках нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок
Форма Ф9-НГ
п/н
Код операции*
Наименование (модель, тип) нейтронного генератора
Заводской номер нейтронного генератора
Номер паспорта
Дата изготовления нейтронного генератора
Наименование (модель, тип) нейтронной трубки
Заводской номер нейтронной трубки
Дата изготовления нейтронной трубки
Радионуклид
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Активность, Беккерель (по паспорту)
Номер акта получения
Дата передачи
Отправитель
Номер акта передачи
Дата передачи
Получатель
Номер лицензии на импорт (экспорт)
Дата выдачи лицензии
Примечание
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о поставках нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок" (Ф9-НГ, годовая)

1. Жалпы талаптар:
1) нысан нейтрондық генераторлардың және (немесе) нейтрондық түтікшелерді жеткізілімінің немесе тасымалының барлық жағдайында толтырылады;
2) нысан нейтрондық генератордың және (немесе) нейтрондық түтікшенің әрбір сипаттамасы жазбаның ұзындығына қарамастан бір бағанға (ұяшыққа) енгізіледі;
3) нейтрондық генератордың және (немесе) нейтрондық түтікшенің сипаттамасының бір жазбасын әртүрлі ұяшыққа ауыстыруға және бөлуге, сол сияқты кестенің әр түрлі жолдарындағы ұяшықтарды біріктіруге болмайды;
4) бірнеше нейтрондық генераторлар және (немесе) нейтрондық түтікшелер үшін ұқсас ақпарат бар ұяшықтарды біріктіруге немесе жалпы қабылданған белгілерді (мысалы -"- немесе -----) келесі ұяшықта алдындағымен бірдей ақпарат бар екендігін көрсету үшін қолдануға болмайды;
5) егер ақпарат бағанға сыймаған немесе аббревиатура қолданылған жағдайда нысанға қосымша ресімделеді, ал тиісті бағанға жазба жасалады (№__қосымшаны қара... парақта). Қосымшаға толық ақпарат енгізіледі немесе аббревиатураның толық мағынасы беріледі.
2. Жеке тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам) қол қояды;
заңды тұлға толтырған қағаз жеткізгіштегі нысанға орындаушы (сәулелену көздерін есепке алуға жауапты адам), бірінші басшы (ол болмаған кезеңде оның орнындағы адам) қол қояды және мөрмен куәландырады (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда).
3. Нысан былайша толтырылады:
1) "р/н" деген 1-бағанда рет бойынша жазбаның нөмірі көрсетіледі;
2) "Операцияның коды" деген 2-бағанда осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес операцияның коды көрсетіледі;
3) "Нейтрондық генератордың атауы (үлгісі, түрі)" деген 3-бағанға дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық генераторлардың атауы (үлгісі) ғана енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсыз жазылуы сақталады;
4) "Зауыт нөмірі" деген 4-бағанда дайындаушы зауыт берген Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық генератордың нөмірі көрсетіледі;
5) "Паспорттың нөмірі" деген 5-бағанда дайындаушы зауыт берген нейтрондық генератордың паспортының (сертификатының) (бұдан әрі - Паспорт) нөмірі көрсетіледі;
6) "Нейтрондық генератордың дайындалған күні" деген 6-бағанда Паспортқа сәйкес нейтрондық генератордың дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
7) "Нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі, түрі)" деген 7-бағанға дайындаушы зауыт берген паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық түтікшенің атауы (үлгісі) ғана енгізіледі. Сөздердің орфографиясы және бас әріптердің қысқартусыз және артық аралықсызжазылуы сақталады;

1. Общие требования:
1) форма заполняется для всех случаев поставок или транспортировок нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок;
2) каждая характеристика нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки вносится в одну графу (ячейку) таблицы независимо от длины записи;
3) недопустимы разбитие и переносы одной записи характеристики нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки в различные ячейки, равно как и объединение ячеек, находящихся в различных строках таблицы;
4) недопустимо объединение ячеек с однотипной информацией для нескольких нейтронных генераторов и (или) нейтронных трубок или использование общепринятых знаков (например, -- или -----) для обозначения того, что в последующей ячейке содержится информация идентичная предыдущей;
5) в случае, если информация не помещается в графе или используется аббревиатура, оформляется приложение к форме, а в соответствующей графе делается запись (смотреть приложение №___ на... листах). В приложение вносится полная информация или дается расшифровка аббревиатуры.
2. Форма на бумажном носителе, заполненная:
физическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения);
юридическим лицом подписывается исполнителем (ответственным за учет источников излучения), первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и заверяется печатью (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства).
3. Форма заполняется следующим образом:
1) в графе 1 "п/н" указывается номер записи по порядку;
2) в графе 2 "Код операции" указывается код операции согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) в графу 3 "Наименование (модель, тип) нейтронного генератора" вносится только наименование (модель) нейтронного генератора в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;
4) в графе 4 "Заводской номер" указывается номер нейтронного генератора в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
5) в графе 5 "Номер паспорта" указывается номер паспорта (сертификата) нейтронного генератора, выданного заводом-изготовителем (далее – Паспорт;
6) в графе 6 "Дата изготовления нейтронного генератора" указывается численное значение даты изготовления нейтронного генератора, в соответствии с Паспортом;
7) в графу 7 "Наименование (модель, тип) нейтронной трубки" вносится только наименование (модель) нейтронной трубки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем. Соблюдаются орфография слов и написание прописных и заглавных букв без сокращений и лишних пробелов;

8) "Нейтрондық түтікшенің зауыттық нөмірі" деген 8-бағанда Паспортқа (сертификатқа) сәйкес нейтрондық түтікшенің нөмірі көрсетіледі;
9) "Нейтрондық түтікшенің дайындалған күні" деген 9-бағанда Паспортқа сәйкес нейтрондық түтікшенің дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
10) "Радионуклид" деген 10-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидтің атауы көрсетіледі.
Егер радионуклидті көздегі изотоптардың саны екеуден аспаса, радионуклидтің толық атауы жазылады. Мысалы, Тритий. Егер радионуклидті көздің (жиынтықтың) құрамына екіден көп изотоптар кіретін болса, былай жазуға рұқсат етіледі Pu-238+U-233+Pu-239;
11) "Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)" деген 11-бағанда Беккерельге (Бк) қайта есептегенде Паспортына сәйкес радионуклид белсенділігінің сандық мәні ғана көрсетіледі. Жазбаның пішімі: 2,35Е+9.
Кюриде (Ки) көрсетілген радионуклидті көздің белсенділігінің мәні Бк = Ки×3,7×1010 формуласы бойынша қайтадан есептеледі.
Егер радионуклидтік көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаған жағдайда (мысалы, күрделі изотоптық құрамы кезінде) немесе мысалы дозасының қуаты белгілі болса, онда оның мәні "Ескертпе" деген бағанға енгізіледі;
12) "Алу актісінің нөмірі" деген 12-бағанда негізінде нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше алынған құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
13) "Алынған күн" деген 13-бағанда сәулелену көзінің нақты берілген күні көрсетіледі;
14) "Жөнелтуші" деген 14-бағанға нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше алынған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
15) "Табыстау актісінің нөмірі" деген 15-бағанда негізінде нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікшенің берілген құжаттың нөмірі және күні көрсетіледі;
16) "Берілген күні" деген 16-бағанда нейтрондық генератордың және (немесе) нейтрондық түтікшенің нақты берілген күн көрсетіледі;
17) "Алушы" деген 17-бағанға нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше берілген жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
18) "Импортқа (экспортқа) арналған лицензияның нөмірі" деген 18-бағанда негізінде нейтрондық генератор және (немесе) нейтрондық түтікше Қазақстаннан әкетілген немесе Қазақстанға әкелінген импортқа немесе экспортқа арналған лицензияның нөмірі көрсетіледі;
19) "Лицензия берілген күн" деген 19 бағанда импортқа (экспортқа) арналған лицензияның күні көрсетіледі;
20) "Ескертпе" деген 20-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсініктемелер енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
міндетін атқарушының
2019 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 315 бұйрығына
24-қосымша
Иондандырушы сәулелену
көздерін мемлекеттікесепке алу
Қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік дереккөздер нысаны
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті" мемлекеттік мекемесіне радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар әрбір алынғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде және жыл сайын (есептік кезеңде радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптардың алынғаны туралы жиынтық деректер) ұсынылады.
Әкімшілік дереккөздер нысаны www.kaenk.energo.gov.kz интернет-ресурсына орналастырылған
Ұзақ уақыт сақтауға немесе көмуге алынған пайдаланылмайтын радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар туралы есеп
Индекс: Ф10-ИСК нысаны.
Мерзімділігі: жылдық
Есептік кезең: 20___ жыл
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы:
пайданылмайтын радионуклидті көздерді және (немесе) радиоизотоптық аспаптарды ұзақ уақыт сақтауды немесе көмуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар.
Ұзақ уақыт сақтауға немесе көмуге алынған пайдаланылмайтын радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар туралы есеп
Нысан Ф10-ИСҚ
р/н
Операцияның коды
Радионуклидті көздің нөмірі
Паспорттың нөмірі
Радионуклидті көздің түрі
Радионуклид
Белсенділік, Беккерель
(паспорт бойынша
Дайындалған күн
Сәулелену түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Мөлшері, дана
Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі *
Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі*
Алу актісінің нөмірі
Алынған күн
Жөнелтуші
Сақтау орны
Көму паспортының нөмірі
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы
________________
________________
Мекенжайы
________________
________________
Телефондар
________________
Электронды поштаның мекенжайы
________________
Орындаушы
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы, телефондар
Басшысы немесе оның
міндеттерін атқаратын тұлға
_____________________________
________________
тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Әкімшілік дереккөздер нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Ұзақ уақыт сақтауға немесе көмуге алынған пайдаланылмайтын радионуклидті көздер және (немесе) радиоизотоптық аспаптар туралы есеп" (Ф10-ИСК, жылдық)

8) в графе 8 "Заводской номер нейтронной трубки" указывается номер нейтронной трубки в соответствии с Паспортом (сертификатом), выданным заводом-изготовителем;
9) в графе 9 "Дата изготовления нейтронной трубки" указывается численное значение даты изготовления нейтронной трубки, в соответствии с Паспортом;
10) в графе 10 "Радионуклид" указывается наименование радионуклида в соответствии с Паспортом.
Если количество изотопов в радионуклидном источнике не превышает двух, пишется полное наименование радионуклида. Например: Тритий. Если в состав радионуклидного источника (комплекта) входят более двух изотопов, допускается следующее написание: Pu-238+U-233+Pu-239;
11) в графе 11 "Активность, Беккерель (по паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклида в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.
Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание";
12) в графе 12 "Номер акта получения" указывается номер и дата документа, на основании которого была получен нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка;
13) в графе 13 "Дата получения" указывается дата фактической передачи источника излучения;
14) в графе 14 "Отправитель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого получен нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка;
15) в графе 15 "Номер акта передачи" указывается номер и дата документа, на основании которого был передан нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка;
16) в графе 16 "Дата передачи" указывается дата фактической передачи нейтронного генератора и (или) нейтронной трубки;
17) в графе 17 "Получатель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, которому передан нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка;
18) в графе 18 "Номер лицензии на импорт (экспорт)" указывается номер лицензии на импорт или экспорт, на основании которой нейтронный генератор и (или) нейтронная трубка были вывезены из Республики Казахстан или были ввезены в Республику Казахстан;
19) в графе 19 "Дата выдачи лицензии" указывается дата лицензии на импорт или экспорт, указанной в графе 18;
20) в графу 20 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.
Приложение 24 к приказу
исполняющего обязанности
Министра энергетики
Республики Казахстан,
от 25 сентября 2019 года № 315
Приложение 10
к Правилам государственного учета
источников ионизирующего излучения
Форма административных данных
Предоставляется в государственное учреждение "Комитет атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан" в течение 10 рабочих дней после каждого получения радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов и ежегодно (сводные данные о получении радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов за отчетный период.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе www.kaenk.energo.gov.kz
Отчет о неиспользуемых радионуклидных источниках и (или) радиоизотопных приборах, полученных на долговременное хранение или захоронение
Индекс: форма Ф10-ИИИ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20___ год
Круг лиц представляющих информацию: физические и юридические лица, осуществляющие долговременное хранение или захоронение неиспользуемых радионуклидных источников и (или) радиоизотопных приборов
Отчет о неиспользуемых радионуклидных источниках и (или) радиоизотопных приборах, полученных на долговременное хранение или захоронение
Форма Ф10-ИИИ
п/н
Код операции
Номер радионуклидного источника
Номер паспорта
Тип радионуклидного источника
Радионуклид
Активность, Беккерель
(по паспорту)
Дата изготовления
Вид излучения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Количество, штука
Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)
Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)
Номер акта получения
Дата получения
Отправитель
Место хранения
Номер паспорта захоронения
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование
________________
________________
Адрес
________________
________________
Телефоны
________________
Адрес электронной почты
________________
Исполнитель
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________
________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)
подпись
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы административных данных "Отчет о неиспользуемых радионуклидных источниках и (или) радиоизотопных приборах, полученных на долговременное хранение или захоронение" (Ф10-ИИИ, годовая)

7) "Белсенділік, Беккерель (паспорт бойынша)" деген 7-бағанда Беккерельге қайта есептегенде Паспортқа сәйкес радионуклидті көздің белсенділігінің сандық мәні ғана көрсетіледі. Жазба пішіні: 2,35Е+9.
Кюриде (Ки) көрсетілген көздің белсенділігінің мәні Бк = Ки×3,7×1010 формуласы бойынша есептеледі.
Егер, радионуклидті көздің белсенділігін анықтау мүмкін болмаған (мысалы, күрделі изотоптық құрам кезінде) немесе мысалы дозаның қуаты мәлім болған жағдайда, онда оның мәні "Ескертпе" деген бағанға енгізіледі;
8) "Дайындалған күн" деген 8-бағанда Паспортқа сәйкес көздің дайындалған күнінің сандық мәні көрсетіледі;
9) "Сәулелену түрі" деген 9-бағанда Паспортқа сәйкес радионуклидті көзінің сәулелену түрі көрсетіледі (мысалы, альфа, бета, гамма, нейтрондар). Егер радионуклидті көздің сәулелену спектрі қиын сипатта болса,
a, b, g, h жазуға болады;
10) "Мөлшері, дана" деген 10-бағанда радионуклидті көздердің мөлшерінің сандық мәні ғана көрсетіледі.
Егер данадан бөлек өлшем бірлігі қолданылатын болса, мөлшер өлшем бірлігімен бірге "Ескертпе" деген бағанда көрсетіледі (мысалы, 1 литр (л), 1 килограмм (кг));
11) "Радиоизотоптық аспаптың атауы немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі" деген 11-бағанда радиоизотоптық аспаптың атауы (түрі, үлгісі) немесе ұзақ уақыт сақтауға немесе көмуге түскен кезінде радионуклидті көз орналасқан қорғаныш контейнерінің (блогының) түрі (маркасы, үлгісі) көрсетіледі.
12) "Радиоизотоптық аспаптың немесе қорғаныш контейнерінің (блогының) нөмірі" деген 12-бағанда 11-бағанда көрсетілген радиоизотоптық аспаптың (контейнердің) нөмірі көрсетіледі;
13) "Алу актісінің нөмірі" деген 13-бағанда негізінде радионуклидті көз немесе радиоизотоптық аспап алынған құжаттың нөмірі және күні көрсетіледі
14) "Алынған күн" деген 14-бағанда радиоизотоптық аспаптың немесе радионуклидті көздің нақты алынған күні көрсетіледі;
15) "Жөнелтуші" деген 15-бағанға радиоизотоптық аспап немесе радионуклидті көз алынған жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы енгізіледі;
16) "Сақтау орны" деген 16-бағанда радионуклидті көз немесе жұтаңданған ураннан қорғанышы бар радиоизотоптық аспап (контейнер) орналасқан жер (мысалы, қойма № құдық, № ұяшық), туралы мәліметтер көрсетіледі;
17) "Көму паспортының нөмірі" деген 17-бағанда көму паспортының нөмірі және күні көрсетіледі;
18) "Ескертпе" деген 18-бағанға ақпаратты нақтылау үшін қажетті барлық түсіндірмелер енгізіледі.

7) в графе 7 "Активность, Беккерель(по паспорту)" указывается только численное значение активности радионуклидного источника в соответствии с Паспортом, в пересчете в Беккерель (Бк). Формат записи: 2,35Е+9.
Значение активности радионуклидного источника, указанное в Кюри (Ки) пересчитывается по формуле Бк = Ки×3,7×1010.
В случае, если активность радионуклидного источника определить не представляется возможным (например, при сложном изотопном составе) или известна, например, мощность дозы, то ее значение вносится в графу "Примечание";
8) в графе 8 "Дата изготовления" указывается численное значение даты изготовления радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом;
9) в графе 9 "Вид излучения" указывается вид излучения радионуклидного источника, в соответствии с Паспортом (например, альфа, бета, гамма, нейтроны). Если спектр излучения радионуклидного источника имеет сложный характер, то допускается написание:
a, b, g, h ;
10) в графе 10 "Количество, штука" указывается только численное значение количества радионуклидных источников;
Если используется единица измерения, отличная от штука, количество с единицей измерения указывается в графе "Примечание" (например, 1 литр (л), 1 килограмм (кг));
11) в графе 11 "Наименование радиоизотопного прибора или тип защитного контейнера (блока)" указывается: наименование (тип, модель) радиоизотопного прибора или тип (марка, модель) защитного контейнера (блока), в который был помещен радионуклидный источник, при поступлении на долговременное хранение или захоронение;
12) в графе 12 "Номер радиоизотопного прибора или защитного контейнера (блока)" указывается номер радиоизотопного прибора (контейнера), указанного в графе 11;
13) в графе 13 "Номер акта получения" указывается номер и дата документа, на основании которого был получен радионуклидный источник или радиоизотопный прибор;
14) в графе 14 "Дата получения" указывается дата фактического получения радионуклидного источника или радиоизотопного прибора;
15) в графе 15 "Отправитель" вносится фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического или наименование юридического лица, от которого получен радионуклидный источник или радиоизотопный прибор;
16) в графе 16 "Место хранения" указываются сведения о месте, в которое помещен радионуклидный источник или радиоизотопный прибор (контейнер) с защитой из обедненного урана (например, хранилище, колодец №, ячейка №);
17) в графе 17 "Номер паспорта захоронения" указывается номер и дата паспорта захоронения;
18) в графу 18 "Примечание" вносятся все пояснения, которые необходимы для уточнения информации.