"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 3 қазандағы № 361 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 10 қазанда № 19464 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген, 2018 жылғы 6 қыркүйекте Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Инвестициялық саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр С. Омаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2019 жылғы 3 қазандағы
№ 361 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 317 бұйрығымен
бекітілген
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 октября 2019 года № 361. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2019 года № 19464
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320, опубликован 6 сентября 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующее изменение:
Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту инвестиционной политики Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 октября 2019 года № 361
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 317
Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Глава 1. Общие положения

1. Осы Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен (бұдан әрі – АӨК) субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялаудың негізгі мақсаты капиталды көп қажет етуді төмендету және салынған инвестициялардың өзін-өзі ақтауын арттыру жолымен АӨК-нің басым бағыттарында (секторларында) инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру болып табылады.
Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен айқындамалар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) ақпараттық жүйенің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналастырылған, субсидиялау жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
3) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
4) АӨК-дегі инвестор (бұдан әрі – инвестор) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;

1. Настоящие Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – Закон), а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и определяют порядок субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса (далее – АПК), при инвестиционных вложениях.
2. Основной целью субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, является повышение доступности товаров, работ и услуг в рамках реализации инвестиционных проектов в приоритетных направлениях (секторах) АПК путем снижения капиталоемкости и повышения окупаемости вложенных инвестиций.
В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;
2) веб-портал информационной системы (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к системе субсидирования;
3) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционной проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
4) инвестор в АПК (далее – инвестор) – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения;

5) арнайы шот – осы Қағидалардың 6-тарауының шарттарына сәйкес инвестициялық субсидиялардың сомалары аударылатын қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі шоты;
6) бос бюджет – тиісті жылға арналған облыстар, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының бюджеттерінде көзделген, инвестор өтінім берген сәтке міндеттемелерден бос бюджеттік қаражаттар;
7) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
8) жеке шот – тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
9) жобаның паспорты – осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген инвестициялық субсидиялауға жататын құрылыс-монтаждау жұмыстары, техника, жабдық және басқа негізгі құралдар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер түріндегі инвестициялық салымдар тізбесі және оларды өтеу үлесі;
10) жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды кеңейту – жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды жетіспейтін немесе қажетті жабдықпен (техникамен) жарақтандыруды немесе өндірістік қуаттылықтарды ұлғайтуды және өндіріс көлемін ұлғайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің өзіндік құнын төмендетуге және (немесе) өндірілетін өнімнің сапасын арттыруға, оның орамасын өзгертуге және (немесе) ассортиментін кеңейтуге бағытталған өзге де іс-қимылдарды көздейтін іс-шаралар, сондай-ақ, мақсаты нарықта жаңа тауарлық тауашаға орнығу, өткізу нарықтарын кеңейту және басқалар болып табылатын басқа да іс-шаралар;
11) инвестициялық салымдар – жобалар паспорттарында көрсетілген жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға және (немесе) жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге, жаңа, бұрын пайдаланылмаған техника мен жабдықты сатып алуға бағытталған шығындар;
12) инвестициялық субсидиялау – инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
13) инвестициялық субсидиялау мәселелері бойынша жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) – инвесторлардың өтінімдерін қарастыруға және инвестициялық субсидияларды беруде төлеу/ бас тарту туралы шешім қабылдауға өкілетті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органы;
14) инвестициялық субсидиялау шарты – жұмыс органы мен инвестор арасында жасалатын, инвестициялық субсидиялар қаражатын аударудың тәртібі мен шарттарын, мониторинг барысын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін электрондық/қағаз түрінде келісім;

5) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий в соответствии с условиями Главы 6 настоящих Правил;
6) свободный бюджет – бюджетные средства, предусмотренные на соответствующий год бюджетом местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы, свободные от обязательств на момент подачи заявки инвестора;
7) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
8) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в реестре, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций по ним;
9) паспорт проекта – перечень и доля возмещения инвестиционных вложений в виде строительно-монтажных работ, техники, оборудования и других основных средств, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам;
10) расширение действующих производственных мощностей – мероприятия, предусматривающие оснащение действующих производственных мощностей недостающим или необходимым оборудованием (техникой) или увеличение производственных мощностей и иные действия, направленные на увеличение объемов производства и (или) уменьшение себестоимости производимой продукции и (или) повышение качества производимой продукции, изменение ее упаковки и (или) расширение ассортимента, а также другие мероприятия, целью которых является занятие новой товарной ниши на рынке, расширение рынков сбыта и другое;
11) инвестиционные вложения – затраты, направленные на создание новых и (или) расширение действующих производственных мощностей, на приобретение новой, ранее неиспользованной техники и оборудования, указанные в паспортах проектов;
12) инвестиционное субсидирование − возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК при инвестиционных вложениях;
13) рабочий орган по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий орган) – местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы в области сельского хозяйства, уполномоченный на рассмотрение заявок инвесторов и принятия решений о выплате/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;
14) договор инвестиционного субсидирования – соглашение, заключаемое между рабочим органом и инвестором, предусматривающее порядок и условия перечисления средств инвестиционных субсидий, хода мониторинга, ответственности сторон и иные условия;

15) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжеткізуді және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жұмыс органы айқындайтын адам;
16) қаржы институттары – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар микроқаржылық ұйымдар, кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
17) өндірістік кешен – ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіруге, өңдеуге, сақтауға, буып-түюге бағытталған өзара байланысты өндірістік қуаттылықтар (ғимараттар, құрылысжайлар, монтаждалатын жабдық, инженерлік желілер және басқалары) жиынтығы;
18) өтінім – осы Қағидаларға 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша инвесторлардың инвестициялық салымдар кезінде инвестициялық субсидиялар алуға арналған электрондық/қағаз түрінде өтінім;
19) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған, субсидиялар алуға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімді субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персонал мен техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;
20) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
21) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.
3. Құрылыс-монтаждау жұмыстарына арналған шығындарды субсидиялау жобаның бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу көлемдері және (немесе) өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді көздейтін инвестициялық жобалар бойынша жүзеге асырылады.
4. Жұмыс органы жыл сайын тиісті жылғы 1 ақпанға дейін жұмыс органы мамандарынан және қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын басқа ұйымдардың қатарынан мамандар тобын (бұдан әрі – мамандар тобы) құрады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркейді.
Мамандар тобы № 1 жоба паспортын қоспағанда, барлық жобалардың паспорттары бойынша құжаттарды тексеруді, инвестордың объектісін, сатып алынған жабдықты жобалардың паспорттарында көзделген шарттарға сәйкестігіне қарап–тексеруді жүзеге асырады, сондай-ақ өндірістік қуаттылықтар жүктемесіне қол жеткізуді тексереді, осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес инвестициялық субсидиялар есептемесін жүргізеді.
Әрбір объектіге жұмыс органы айқындайтын кемінде 2 (екі) маман жіберіледі.
Қарап–тексеру инвестордың немесе оның сенім білдірген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және оның нәтижесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестордың объектісін қарап – тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктемелеріне жеткендігіне көз жеткізу актісімен (бұдан әрі – қарап–тексеру актісі) ресімделеді.
Егер инвестициялық жоба техниканы сатып алу ғана көзделсе, онда мамандар тобының инвестордың объектісін қарап–тексеруі талап етілмейді.

15) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, определяемое рабочим органом в соответствии с законодательством о государственных закупках;
16) финансовые институты – банки второго уровня, микрофинансовые организации, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
17) производственный комплекс – совокупность взаимосвязанных производственных мощностей (зданий, сооружений, монтируемого оборудования, инженерных сетей и другое), направленных на производство, переработку, хранение, упаковку сельскохозяйственной продукции;
18) заявка – электронная/бумажная заявка на получение инвесторами инвестиционных субсидий при инвестиционных вложениях, по форме, согласно приложениям 3, 4, 5 к настоящим Правилам;
19) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие условиям субсидирования;
20) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
21) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Субсидирование затрат на строительно-монтажные работы осуществляется по инвестиционным проектам, предусматривающим достижение показателей по производительности и/или продуктивности и/или объемов сбыта продукции и (или) загрузке производственных мощностей в соответствии с бизнес-планом проекта.
4. Ежегодно до 1 февраля соответствующего года рабочий орган создает и регистрирует в информационной системе субсидирования группу специалистов (далее – группа специалистов) из числа сотрудников рабочего органа и других организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций.
Группа специалистов по всем паспортам проектов, за исключением паспорта проекта №1, осуществляет проверку документов, осмотр объекта инвестора, приобретенного оборудования на соответствие условиям, предусмотренным в паспортах проектов, также проверяет достижение загруженности производственных мощностей, в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил производит расчет инвестиционных субсидий.
На каждый объект направляется не менее 2 (двух) специалистов, которые будут определяться рабочим органом.
Осмотр осуществляется в присутствии инвестора или его доверенного лица и его результат оформляется актом осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – акт осмотра объекта).
Если инвестиционным проектом предполагается только приобретение техники, то осмотр объекта инвестора группой специалистов не требуется.

5. Инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тиісті қаржы жылына арналған мемлекеттік бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
6. Инвестициялық субсидиялау Заңының 6-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген ауыл шаруашылығы өнімінің нақты түрлерін өндіру үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын оңтайлы пайдалану бойынша өңірлерді мамандандырудың ұсынылатын схемасына сәйкес жүзеге асырылады.
7. Инвестициялық субсидиялар сомасы 500 (бес жүз) миллион және одан артық теңгені құрайтын өтінімдер әкімшімен келісіледі.
8. Инвестициялық салымдар кезіндегі шығындарды өтеуді көздейтін шараларды қоспағанда, инвестициялық субсидиялау басқа мемлекеттік қолдау шараларымен қатар жүргізіледі.
9. Инвестициялық субсидиялар оларға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталған, сондай-ақ жеделдетілген оңалту рәсімдерін қоспағанда, "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметтері тоқтатылған инвесторларға берілмейді.
2-тарау. Инвестициялық субсидиялаудың негізгі шарттары
10. Инвестициялық субсидиялау осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттары бойынша жүзеге асырылады және инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша жүргізіледі.
11. Инвестициялық субсидия электрондық/қағаз түрінде өтінім берілген жылға дейін екі жылдан ерте емес пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша ұсынылады. Субсидиялауға:
1) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 24 (жиырма төрт) айдан ерте емес сатып алынған;
2) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 36 (отыз алты) айдан ерте емес шығарылған техника және/немесе жабдық жатады.
12. Егер жобалардың паспорттары бойынша тек жабдықты және/немесе техниканы сатып алу көзделсе, онда өтінім берілетін жылға дейін үш жылдан ерте емес шығарылған, екі жылдан ерте емес сатып алынған жабдық және (немесе) техника субсидиялауға жатады.
13. № 5, № 6, № 9 жобалардың паспорттары үшін инвесторда ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының тиісті санының (ірі қара мал бойынша 15 (он бес) айдан жоғары, ұсақ мал бйынша12 (он екі) айдан жоғары) болуы субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру бойынша дерекқорлардың ақпараттық өзара іс-қимыл жасауы нәтижесінде расталады.
Өтінім ауыл шаруашылығы кооперативінен берілген жағдайда ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелерінде тіркелген ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының жиынтық саны ескеріледі.
Жобалар паспорттарында көрсетілген ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенттері осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жүзеге асырылады.

5. Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете на соответствующий финансовый год.
6. Инвестиционное субсидирование осуществляется в соответствии с рекомендуемой схемой специализации регионов по оптимальному использованию сельскохозяйственных угодий для производства конкретных видов сельскохозяйственной продукции, предусмотренной подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона.
7. Заявки, по которым сумма инвестиционных субсидий составляет 500 (пятьсот) миллионов тенге и более, согласуются с администратором.
8. Инвестиционное субсидирование совмещается с другими мерами государственной поддержки, за исключением мер, предусматривающих возмещение затрат при инвестиционных вложениях.
9. Инвестиционные субсидии не предоставляются инвесторам, в отношении которых начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также деятельность, которых приостановлена в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве", за исключением случаев ускоренной реабилитационной процедуры.
Глава 2. Основные условия инвестиционного субсидирования
10. Инвестиционное субсидирование осуществляется по паспортам проектов, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам и производится по месту реализации инвестиционного проекта.
11. Инвестиционные субсидии предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее двух лет до года подачи электронной/бумажной заявки. Субсидированию подлежат техника и (или) оборудование:
1) приобретенные не ранее 24 (двадцати четырех) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) годом выпуска не ранее 36 (тридцати шести) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
12. Если по паспортам проекта предполагается приобретение только оборудования и/или техники, то субсидированию подлежат оборудование и (или) техника, годом выпуска не ранее трех лет, приобретенные не ранее двух лет до года подачи заявки.
13. Для паспортов проектов № 5, № 6, № 9 наличие у инвестора соответствующей численности маточного поголовья сельскохозяйственных животных (по крупному рогатому скоту свыше 15 месяцев, по мелкому рогатому скоту свыше 12 месяцев), подтверждается в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных.
В случае подачи заявки от сельскохозяйственного кооператива учитывается совокупная численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных, зарегистрированных у членов сельскохозяйственного кооператива.
Коэффициенты перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота, которые указаны в паспортах проектов, осуществляются согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

14. Өтінім осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттарына, сондай-ақ осы Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда инвестициялық субсидиялау жүзеге асырылады.
15. Сатып алынған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді электрондық шот-фактуралармен растау электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады. 2020 жылғы 1 қаңтарға дейін жүзеге асырылған шығыстар қағаз түріндегі шот-фактуралармен расталады. Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде техниканы, жабдықтарды сатып алу кезінде шеккен шығыстар Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органы куәландырған кедендік жүк декларациясымен және инвойспен расталады.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік өндірушіден тікелей техникаларды және/немесе жабдықтарды сатып алған кезде, сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациядан алынған мәліметтермен (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден) немесе Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органы берген, тауардың Еуразиялық экономикалық одақтан әкелінгенін растайтын құжаттың мәліметтерімен расталады.
16. Инвестициялық субсидиялар осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жаңа өндірістік қуаттылықтар пайдалануға берілгеннен және/немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейткеннен және/немесе техника мен жабдықтарды сатып алынғаннан кейін төленеді. Инвестициялық жобаны кезегін немесе қосу кешенін пайдалануға беру жолымен іске асырған жағдайда кезегі немесе қосу кешені субсидияланады.
17. Инвестициялық субсидияларды есептеу іс жүзінде салынған инвестициялар бойынша жүзеге асырылады. Шығындарды өтеу пайызы жобалар паспорттарында көзделген өтеу үлесіне сәйкес белгіленеді. Өтеу үлесі осы Қағидалардың 18-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, өзгертуге жатпайды.
№ 11, № 12, № 25, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39 жобалардың паспорттары бойынша инвестициялық субсидиялар жаңа өндірістік қуаттылықты құрған кезде екі траншпен:
1) бірінші транш объектіні пайдалануға бергеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасынан 50 % мөлшерінде;
2) екінші транш бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде өнім өндіру көлемі кемінде 30 %-ға жеткеннен кейін инвестициялық субсидиялардың жалпы сомасынан 50 %-ы мөлшерінде төленеді.
Өтінім берген кезде инвестициялық жобаның өнім өндіру көлемі 30 %-ға және одан да көп қол жеткізген жағдайда, инвестициялық субсидиялар бір траншпен төленеді.

14. Инвестиционное субсидирование осуществляется при соответствии заявки паспортам проектов, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, а также требованиям настоящих Правил.
15. Подтверждение приобретенных товаров, работ и услуг электронными счет-фактурами осуществляется посредством информационной системы электронных счет-фактур. Расходы, осуществленные до 1 января 2020 года, подтверждаются бумажными счет-фактурами. Расходы, понесенные при приобретении техники, оборудования за пределами Республики Казахстан подтверждаются грузовой таможенной декларацией, заверенной органом государственных доходов Республики Казахстан и инвойсом.
При приобретении сельскохозяйственным товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) техники и/или оборудования напрямую у иностранного производителя, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение подтверждаются сведениями из таможенной декларации на товары (из стран, не входящих в Евразийский экономический союз) или сведениями документа, выданного органом государственных доходов Республики Казахстан, подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического союза.
16. Инвестиционные субсидии выплачиваются после ввода в эксплуатацию новых и/или расширения действующих производственных мощностей и/или приобретения техники и оборудования, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил. В случае реализации инвестиционного проекта, путем введения очереди или пускового комплекса, осуществляется субсидирование очереди или пускового комплекса.
17. Расчет инвестиционных субсидий осуществляется по фактически вложенным инвестициям. Процент возмещения затрат устанавливается в соответствии с долей возмещения, предусмотренной в паспортах проектов. Доля возмещения изменению не подлежит, за исключением случаев, указанных в пункте 18 настоящих Правил.
По паспортам проектов № 11, № 12, № 25, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39, при создании новых производственных мощностей, инвестиционные субсидии выплачиваются двумя траншами:
1) первый транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после ввода объекта в эксплуатацию;
2) второй транш в размере 50 % от общей суммы инвестиционных субсидий после достижения объемов производства продукции не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
В случае достижения инвестиционным проектом на момент подачи заявки объемов производства продукции 30 % и более, инвестиционные субсидии выплачиваются одним траншем.

18. Жергілікті бюджеттен қосымша бөлінетін субсидиялар есебінен мынадай жобалардың паспорттары бойынша өтеу үлесін 35%-ға дейін арттыруға болады:
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" - негіздемелерін көрсете отырып, облыстардың аумақтарын дамыту бағдарламаларында көзделген техникалардың басым түрлері мен жабдықтар бойынша;
№ 7 "Ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту" – жаңа технологияларды және/немесе цифрландыру элементтерін қолданатын инвестициялық жобалар бойынша;
№ 10 "Сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған қуаттылығы 400 бас аналық мал басынан басталатын объектілерді құру және кеңейту" - жаңа технологияларды және/немесе цифрландыру элементтерін қолданатын инвестициялық жобалар бойынша.
19. Инвестициялық субсидиялардың мөлшері мынадай формула бойынша айқындалады:
А = Б х В, мұнда:
А – инвестициялық субсидиялардың сомасы;
Б – іс жүзінде салынған инвестициялар сомасы немесе жобалардың паспорттарында көрсетілген субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құн (егер іс жүзінде салынған инвестициялар субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құннан артық болса);
В – жобалардың паспорттарында көрсетілген пайыздық мәндегі инвестициялық салымдарды өтеу үлесі.
Өлшем бірлігіне субсидиялауды көздейтін жобалардың паспорттары бойынша субсидиялардың мөлшері мынадай формула бойынша айқындалады:
А = (Б х В) х Г, мұнда:
А – инвестициялық субсидиялардың сомасы;
Б – іс жүзінде салынған инвестициялар сомасы немесе жобалардың паспорттарында көрсетілген субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құн (егер іс жүзінде салынған инвестициялар субсидияларды есептеуге арналған ең жоғары жол берілетін құннан артық болса);
В – жобалардың паспорттарында көрсетілген пайыздық мәндегі инвестициялық салымдарды өтеу үлесі;
Г – жобалардың паспорттарында көрсетілген өлшем бірлігі.
20. Өтінімдерді қабылдау инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша тиісті жылдың 1 ақпанынан бастап 1 желтоқсанға дейін (қоса алғанда) тиісті жылы инвестициялық субсидиялауға арналған міндеттемелерден бос қаражаттың (бұдан әрі – Бос бюджет) болуына байланысты жүзеге асырылады.
Тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін Бос бюджеттің 60 (алпыс) %-ы № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, №6, № 7, № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14, № 15, № 16, № 17, № 18, № 19, № 20, № 21, № 22 жобалардың паспорттарын субсидиялауға пайдаланылады.
Егер тиісті жылдың 1 шілдесіне дейін резервке қойылған лимит игерілмесе, онда өтінімдерді қабылдау көрсетілген лимитті қолданбастан жалғасады.

18. Увеличение доли возмещения возможно до 35 % за счет дополнительно выделяемых субсидий из местного бюджета по следующим паспортам проектов:
№ 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники" - по приоритетным видам техники и оборудованию, предусмотренным в программах развития территорий областей с указанием обоснования;
№ 7 "Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота" - по инвестиционным проектам, применяющим новые технологии и/или элементы цифровизации;
№ 10 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления мощностью от 400 голов маточного поголовья" - по инвестиционным проектам, применяющим новые технологии и/или элементы цифровизации.
19. Размер инвестиционной субсидии определяется по следующей формуле:
А = Б х В, где:
А – сумма инвестиционных субсидий;
Б – сумма фактически вложенных инвестиций или максимально допустимая стоимость для расчета субсидий, указанная в паспортах проектов (если фактически вложенные инвестиции превышают максимальную допустимую стоимость для расчета субсидий);
В – доля возмещения инвестиционных вложений в процентном выражении, указанная в паспортах проектов.
По паспортам проектов, предусматривающим субсидирование на единицу измерения, размер субсидий определятся по следующей формуле:
А = (Б х В) х Г, где:
А – сумма инвестиционных субсидий;
Б – сумма фактически вложенных инвестиций или максимально допустимая стоимость для расчета субсидий, указанная в паспортах проектов (если фактически вложенные инвестиции превышают максимальную допустимую стоимость для расчета субсидий);
В – доля возмещения инвестиционных вложений в процентном выражении, указанная в паспортах проектов;
Г – единица измерения, указанная в паспортах проектов.
20. Прием заявок осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта с 1 февраля по 1 декабря (включительно) соответствующего года, при наличии свободных от обязательств средств на инвестиционное субсидирование в соответствующем году (далее – Свободный бюджет).
До 1 июля соответствующего года 60 (шестьдесят) % от Свободного бюджета используется на субсидирование паспортов проектов № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 6, № 7, № 8, № 9, № 10, № 11, № 12, № 13, № 14, № 15, № 16, № 17, № 18, № 19, № 20, № 21, № 22.
В случае если 1 июля соответствующего года зарезервированный лимит не освоен, то прием заявок продолжается без применения указанного лимита.

21. Пайдалануға берілмеген инвестициялық жобалар бойынша инвестор өз қалауымен өтінімді екі кезеңмен бере алады. Бірінші кезеңде жұмыс органы инвестордың осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды. Екінші кезеңде жұмыс органы инвестициялық субсидияларды төлеу/төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ нақты сатып алынған техника мен жабдықтар бойынша өтінімдер екі кезеңді рәсімдерді қолданбай қаралады.
23. Инвестор өз қаражатын пайдаланған жағдайда инвестициялық субсидиялар сомасын жұмыс органы инвестордың есеп айырысу шотына аударады.
Техниканы, жабдықтарды және басқа да объектілерді кредитке/лизингке сатып алу кезінде инвестордың келісімі бойынша инвестициялық субсидиялар қаржы институтына инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне не инвестордың есеп айырысу шотына аударылады.
3-тарау. Инвестициялық субсидиялауға электрондық түрінде өтінім қабылдау және қарастыру тәртібі
24. Инвестициялық субсидиялауға өтінім беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру саласындағы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Инвесторда субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шоттың болуы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорлармен ақпараттық өзара іс-қимыл нәтижесінде расталады.
25. Бірінші кезең бойынша жұмыс органының шешімін алу үшін инвестор осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы инвестициялық субсидиялауға бірінші кезеңнің электрондық өтінімін береді, оған инвестордың ЭЦҚ-сы қойылып, өтінімде көрсетілген қажетті құжаттар "PDF (Portable Document Format)" форматында (инвестор қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның сканерленген көшірмесі) қоса беріледі.
Бұл ретте, жұмыс органы өтінім тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.
26. Екінші кезеңде (жұмыстар аяқталғаннан кейін) инвестор "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (инвестор қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның сканерлеген көшірмесі) мынадай растау, құқық белгілеу және/немесе тіркеу құжаттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға екінші кезеңге өтінім береді:

21. По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, инвестор по своему усмотрению может подать заявку в два этапа. На первом этапе рабочий орган принимает решение о соответствии/несоответствии инвестора условиям настоящих Правил. На втором этапе рабочий орган принимает решение о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий.
22. Заявки по инвестиционным проектам, уже введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике и оборудованию, рассматриваются без применения двухэтапных процедур.
23. В случае использования инвестором собственных средств сумма инвестиционных субсидий перечисляется рабочим органом на расчетный счет инвестора.
При приобретении техники, оборудования и других объектов в кредит/лизинг инвестиционные субсидии по согласованию с инвестором перечисляются в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора либо на расчетный счет инвестора.
Глава 3. Порядок приема и рассмотрения заявок на инвестиционное субсидирование в электронном виде
24. Подача заявки на инвестиционное субсидирование осуществляется в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" и регистрируется в информационной системе субсидирования.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере информатизации.
Наличие у инвестора лицевого счета в информационной системе субсидирования подтверждается в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
25. Для получения решения рабочего органа по первому этапу инвестор подает электронную заявку первого этапа на инвестиционное субсидирование посредством веб-портала "электронного правительства" по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП инвестора, с прикреплением к ней необходимых документов указанных в заявке в формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора бумажного варианта).
При этом, рабочий орган принимает решение о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявки.
26. На втором этапе (после завершения работ) инвестор подает заявку второго этапа на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с прикреплением к ней следующих подтверждающих, правоустанавливающих и/или регистрационных документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора бумажного варианта):

1) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 2-тармағына сәйкес "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген нысан (бұдан әрі – объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысаны) бойынша инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның қосу кешенін немесе кезегін пайдалануға беру актісінің (Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі (жабдықтар сатып алу кезінде);
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және/немесе қағаз түріндегі шот-фактуралардың, төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалық-сметалық құжаттама көшірмелері (олар бойынша жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша);
5) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;
7) инвестор осы Қағидалардың 17-тармақтың 2) тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берген жағдайда "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының сканерленген көшірмесі) растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу бойынша электрондық шот-фактуралар) қоса тіркейді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 5 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17979 болып тіркелген) бекітілген "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру туралы есебі" (коды 151103128, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының негізінде дайындалатын өндірілген өнім көлемі кемінде 30 %-ға жеткені туралы тексеру актісін жасайды;

1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 16 Правил) по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" (далее - форма акта приемки объекта в эксплуатацию) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, электронные и/или бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 17 настоящих Правил инвестор прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (сканированная копия бумажного варианта) подтверждающие документы (бизнес-план, электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30% объема произведенной продукции, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве продукции (товаров, услуг)" (код 151103128, индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 5 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17979), инвестора за квартал, предшествующий моменту подачи заявки инвестора на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей.

27. Тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдарды субсидиялау үшін қаржы институты инвестор ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қою жолымен ақпараттық жүйесіне кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелерін растайды.
28. Инвестордың техниканы және/немесе автомобильдерді сатып алғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімімен және/немесе "Автомобиль" дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимыл жасауы арқылы растау жүзеге асырылады.
29. Жұмыс органы инвестор өтінімін тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып тиісті хабарламаға қол қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Аталған хабарлама инвестордың жеке кабинетінде қолжетімді болады.
Өтінімге қоса берілген құжаттар не онда қамтылған қажетті мәліметтер толық емес болған жағдайда, жұмыс органы орган 1 (бір) жұмыс күні ішінде негіздемені егжей-тегжейлі сипаттай отырып, өтінімді тіркеуден бас тартады.
30. Өтінім екінші кезеңде берілген және тіркелген кезде өтінім жұмыс органның немесе мамандар тобының жеке кабинеттеріне түседі.
Жұмыс орган инвестордан өтінім түскенде 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес жұмыстарды жүргізеді және жобаның осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы өзінің электрондық қорытындысын (бұдан әрі – қорытынды) дайындайды және оған өз ЭЦҚ-сын қояды.
31. Субсидия беруден бас тарту "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабында көзделген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
Инвестициялық субсидияларды беруден бас тарту туралы шешімді жұмыс органы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде мамандар тобының қарап-тексеру актысының негізінде немесе инвестициялық жобаның және/немесе ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі анықталған кезде қорытынды алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
32. Өтінімді қарастырудың нәтижелері туралы мәліметтер инвестордың жеке кабинетіне жолданады және веб-порталда көрсетіледі.
Жұмыс органы оң шешім қабылдаған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жұмыс органы мен инвестор арасында осы Қағидаларға 8, 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ЭЦҚ қойылған, субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда жасалған инвестициялық субсидиялау шартына және сатып алынатын жабдықты, техниканы мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы шартқа қол қойылады.
4-тарау. Инвестициялық субсидиялауға қағаз түрінде өтінім қабылдау және қарастыру тәртібі

27. Для субсидирования инвестиционных вложений за счет привлеченных средств, финансовый институт подтверждает копии кредитных/лизинговых договоров, представленных инвестором в информационной системе путем подписания с использованием ЭЦП.
28. Подтверждение приобретения инвестором техники и/или автомобилей осуществляется посредством информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственным реестром сельскохозяйственной техники и/или базой данных "Автомобиль".
29. Рабочий орган в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации инвестором заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в личном кабинете инвестора.
В случае неполноты прикрепленных к заявке документов либо неполноты необходимых сведений содержащихся в них, рабочий орган в течение 1 (одного) рабочего дня отказывает в регистрации заявки с подробным описанием оснований.
30. При подаче и регистрации заявки на втором этапе, заявка поступает в личные кабинеты рабочего органа или группе специалистов.
Рабочий орган при поступлении заявки от инвестора в течение 10 (десяти) рабочих дней проводит работы в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил, и готовит свое электронное заключение о соответствии/несоответствии проекта требованиям настоящих Правил (далее заключение), подписываемое своим ЭЦП.
31. Отказ в выдаче субсидий осуществляется по основаниям, предусмотренным статьей 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
Решение об отказе в предоставлении инвестиционных субсидий принимается рабочим органом в информационной системе субсидирования на основании акта осмотра группой специалистов или при выявлении несоответствия инвестиционного проекта и/или представленных материалов, объектов, данных и сведений, требованиям, установленные настоящими Правилами, в течение 1 (одного) рабочего дня со дня получения заключения.
32. Сведения о результатах рассмотрения заявки направляются в личный кабинет инвестора и отражаются на веб-портале.
В течение 1 (одного) рабочего дня, со дня принятия положительного решения рабочим органом, между рабочим органом и инвестором подписываются договор инвестиционного субсидирования и соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, техники по формам, согласно приложениям 8, 9 к настоящим Правилам, заключенные в информационной системе субсидирования в электронной форме, подписываемые ЭЦП.
Глава 4. Порядок приема и рассмотрения заявок на инвестиционное субсидирование в бумажном виде

33. Өтінімді қағаз түрінде беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
34. Бірінші кезең бойынша жұмыс органының шешімін алу үшін инвестор Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша инвестициялық субсидиялауға бірінші кезеңнің өтінімін береді.
Бұл ретте, жұмыс органы инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешімді өтінім келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
35. Екінші кезеңде (жұмыстар аяқталғаннан кейін) инвестор Мемлекеттік корпорацияға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық субсидиялауға екінші кезеңнің өтінімін береді:
1) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 2-тармағына сәйкес "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген нысан (бұдан әрі – объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысаны) бойынша инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) немесе инвестициялық жобаның қосу кешенін немесе кезегін пайдалануға беру актісінің (Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген жағдайлар бойынша) көшірмелері;
2) сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісінің көшірмесі (жабдықтар сатып алу кезінде);
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, қағаз шот-фактуралардың, төленген төлемді растайтын құжаттардың көшірмелері;
4) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалық-сметалық құжаттама көшірмелері (олар бойынша жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша);
5) ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің көшірмелері;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттар көшірмелері;

33. Подача заявки в бумажном виде осуществляется через Государственную корпорацию.
34. Для получения решения рабочего органа по первому этапу инвестор подает в Государственную корпорацию заявку первого этапа на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При этом, рабочий орган принимает решение о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления заявки.
35. На втором этапе (после завершения работ) инвестор подает в Государственную корпорацию заявку второго этапа на инвестиционное субсидирование по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам:
1) копии акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) или акта ввода в эксплуатацию пускового комплекса или очереди инвестиционного проекта (по случаям, указанным в пункте 16 Правил) по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" (далее - форма акта приемки объекта в эксплуатацию) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан";
2) копии акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) копии договоров купли-продажи, бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) копии проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) копии актов приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования;
6) копии кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;

7) инвестор осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берген жағдайда растайтын құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу бойынша қағаз түріндегі шот-фактуралар) қоса береді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 5 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17979 болып тіркелген) бекітілген "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру туралы есебі" (коды 151103128, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының негізінде дайындалатын өндірістік өндірілген өнім көлемі кемінде 30 %-ға жеткені туралы тексеру актісін жасайды;
Инвестор жоғарыда аталған құжаттардың түп нұсқаларын Мемлекеттік корпорацияға ұсынылған көшірмелерді салыстыру үшін ұсынады.
36. Мемлекеттік корпорация инвестордан келіп түскен өтінімдерді 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жұмыс органына береді. Жұмыс органы келіп түскен өтінімдерді 1 (бір) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде инвестициялық бағыттар топтары бойынша өтінімдерді тіркеу журналына тіркейді. Журналдар нөмірленеді, тігіледі және жұмыс органының мөрімен бекемделеді.
Жұмыс органы 10 (он) жұмыс күні ішінде инвесторлар ұсынған құжаттарды тексереді, олардың осы Қағидаларға сәйкестігін қарайды, субсидиялар есептемелерін жүргізеді, осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген жағдайларда инвестордың объектісін қарап–тексеру үшін жұмыс органы, басқа да ұйымдар мамандарының шығуын ұйымдастырады және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның инвестициялық субсидиялауға сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы өзінің шешімін (бұдан әрі – шешім) шығарады.
Жұмыс органының мөрімен бекемделген шешім кейінен инвесторға беру үшін қол қойылғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күн ішінде Мемлекеттік корпорацияға жолданады.
Жұмыс органы инвестордың өтінімі бойынша шешім шығарылған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ақпараттық жүйеге жоба паспортына сәйкес шығындар тізбесін көрсете отырып, растайтын құжаттардың деректемелерін (құжаттың күні мен нөмірін) көрсете отырып, субсидиялау сомасы мен шарттарын көрсете отырып, "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында өз шешімінің сканерленген көшірмелерін, осы Қағидаларға 8, 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша қол қойылған инвестициялық субсидиялау шартын және сатып алынатын техниканы, жабдықты мақсатты пайдалану және иеліктен айыру туралы келісімді қоса бере отырып, инвестордың өтінімі туралы жұмыс органының қолы қойылған және мөрімен расталған деректі ақпараттық жүйеге енгізеді.

7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил инвестор представляет подтверждающие документы (бизнес-план, бумажные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30% объема произведенной продукции, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем подпункте, а также статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве продукции (товаров, услуг)" (код 151103128, индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 13 декабря 2018 года № 5 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17979), инвестора за квартал, предшествующий моменту подачи заявки инвестора на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей;
Инвестор представляет оригиналы вышеуказанных документов в Государственную корпорацию для сверки представленных копий с оригиналом.
36. Государственная корпорация передает в срок не более 1 (одного) рабочего дня поступившие заявки от инвестора рабочему органу. Рабочий орган в срок не более 1 (одного) рабочего дня регистрирует поступившие заявки в журнале регистрации заявок по группам инвестиционных направлений. Журналы пронумеровываются, прошнуровываются и скрепляются печатью рабочего органа.
Рабочий орган в течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет представленные инвесторами документы, рассматривает их на соответствие настоящим Правилам, производит расчет субсидий, организовывает выезд специалистов рабочего органа, других организаций для осмотра объекта инвестора в случаях, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, и выносит свое решение о соответствии/несоответствии проекта инвестиционному субсидированию по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее - решение).
Решение, заверенное печатью рабочего органа направляется в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания в Государственную корпорацию для последующего предоставления инвестору.
Рабочий орган в течение 2 (двух рабочих дней) с момента вынесения решения по заявке инвестора вносит в информационную систему данные о заявке инвестора с указанием перечня затрат согласно паспорту проекта, указанием реквизитов подтверждающих документов (дата и номер документа), указанием суммы и условий субсидирования, с прикреплением в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" сканированных копий своего решения, подписанных договора инвестиционного субсидирования и соглашения о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, техники по формам согласно приложениям 8, 9 к настоящим Правилам, подписанных и заверенных печатью рабочего органа.

37. Инвестор жұмыс органның оң шешімін алған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде жұмыс органы мен инвестор арасында осы Қағидаларға 8, 9-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша инвестициялық субсидиялау шартына және сатып алынатын жабдықты, техниканы мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісімге қол қойылады.
38. Инвестициялық субсидиялау шарты инвесторға қаражат аудару тәртібі мен талаптарын, жұмыс органының инвестор қызметіне мониторинг жүргізу талаптарын және осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес инвестициялық субсидиялау шартында көзделген өзге де талаптарды көздейді.
5-тарау. Тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар бойынша инвестициялық субсидиялаудың жекелеген шарттары
39. Инвестор жабдықты/техниканы кредитке/лизингке сатып алуды жоспарлаған жағдайда инвестициялық субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару жүзеге асырылады.
Субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдануға арналған өтінімді жұмыс органы екі кезеңді рәсімді қолданбай қарайды.
Бұл ретте, № 1, № 2, № 3, № 4, № 6, № 9, № 13, № 14, № 18, № 19 жобалардың паспорттары шеңберінде қаралатын өтінімдер бойынша инвестициялық субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдану орындылығын инвестор айқындайды, бұл инвестициялық субсидиялауға арналған өтінімде көрсетіледі.
№ 5, № 7, № 8, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30, № 31, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39 жобалардың паспорттары шеңберінде қаралатын өтінімдер бойынша инвестициялық субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдану орындылығын жұмыс органы айқындайды.
40. Инвестициялық субсидияларды арнайы шотына алу үшін инвестор осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық/қағаз түрінде өтінім береді және қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты растаған көшірмесін қосымша береді.
Жұмыс органы инвестордың өтінімін мақұлдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы, қаржы институты және инвестор арасында осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша үшжақты шарт және қаржы институтының арнайы шоттағы инвестициялық субсидияларды пайдаланбауы туралы келісім жасалады.
Бұл ретте қаржы институты арнайы шотқа алынған инвестициялық субсидиялардың қаражатын осы Қағидалардың 35-тармағында немесе 36-тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген шарттар уақытылы орындалғанға дейін пайдаланбайды.

37. В течение 1 (одного) рабочего дня, со дня получения инвестором положительного решения рабочего органа, между рабочим органом и инвестором подписываются договор инвестиционного субсидирования и соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, техники по формам согласно приложениям 8, 9 к настоящим Правилам.
38. Договор инвестиционного субсидирования предусматривает порядок и условия перечисления средств инвестору, условия мониторинга деятельности инвестора рабочим органом и иные условия, предусмотренные договором инвестиционного субсидирования согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
Глава 5. Отдельные условия инвестиционного субсидирования по инвестиционным вложениям за счет привлеченных средств
39. В случае планируемого приобретения инвестором оборудования/техники в кредит/лизинг осуществляется перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет.
Заявки для применения механизма перечисления субсидий на специальный счет финансового института авансовым платежом рассматриваются рабочим органом без применения двухэтапных процедур.
При этом, по заявкам, рассматриваемым в рамках паспортов проектов № 1, № 2, № 3, № 4, № 6, № 9, № 13, № 14, № 18, № 19 целесообразность применения механизма перечисления инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет определяется инвестором, что отражается в заявке на инвестиционное субсидирование.
По заявкам, рассматриваемым в рамках паспортов проектов № 5, № 7, № 8, № 10, № 11, № 12, № 15, № 16, № 17, № 20, № 21, № 22, № 23, № 24, № 25, № 26, № 27, № 28, № 29, № 30, № 31, №32, №33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39 целесообразность применения механизма перечисления инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет определяется рабочим органом.
40. Для получения инвестиционных субсидий на специальный счет, инвестор подает электронную/бумажную заявку по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и дополнительно прикрепляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института.
В течение 3 (трех) рабочих дней с даты одобрения рабочим органом заявки инвестора, между рабочим органом, финансовым институтом и инвестором заключается трехсторонний договор и соглашение о неиспользовании финансовым институтом инвестиционных субсидий на специальном счете по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
При этом финансовый институт не использует средства инвестиционных субсидий, полученных на специальный счет, до своевременного исполнения условий, указанных в пункте 35 или в части первой пункта 36 настоящих Правил.

41. Қаржы институты кредит беру жолымен инвесторды қаржыландырған жағдайда, арнайы шотқа инвестициялық субсидияларды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде инвесторға кредит беруді жүзеге асырады және растайтын құжаттарды, кредит шартының көшірмесін жұмыс органына ұсынады.
42. Қаржы институты техниканы және (немесе) жабдықты лизингке беру жолымен инвесторды қаржыландырған жағдайда, жұмыс органының оң шешімі мен арнайы шотқа қаражат алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаржылық лизинг шартында көзделген қаражатты, инвестор мен қаржы институты арасындағы шартында басқасы қарастырылмаған болса, инвестордың шотына аударады және растайтын құжаттарды, сондай-ақ кредит шартының көшірмесін жұмыс органына ұсынады.
Қаржы институты үшжақты шартқа және қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы келісімге қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 180 (жүз сексен) күннен артық емес мерзімде жұмыс органына лизинг нысанасын қабылдап алу-беру актісін және лизинг нысанасының түпкілікті құнын айқындау жөніндегі лизинг шартына қосымша келісім туралы жазбаша хабарлама жолдайды.
Бұл ретте, осы Қағидалардың осы тармағының 2-бөлігінде қарастырылған талаптарды орындағанға дейін қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты пайдаланбайды.
Инвесторлардың өтінімдері бойынша, егер лизинг нысанасының нақты құны оның субсидиялау шартындағы құнынан аз болса жұмыс органы субсидияларды қайта есептеуді жүзеге асырады, айырмашылық сомасын (арнайы шотқа аударылған артық қаражатты) анықтайды және 3 (үш) жұмыс күннен артық емес мерзімде қаржы институтына айырмашылық сомасын (арнайы шотқа аударылған артық қаражатты) жұмыс органының есеп шотына қайтару туралы хабарлама жолдайды.
Қаржы институты жұмыс органынан хабарлама алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен артық емес мерзімде жұмыс органының есеп шотына қаражатты хабарламада көрсетілген мөлшерде қалпына келтіреді.
Лизинг нысанасының нақты құны субсидияларды есептеу үшін бастапқы құнынан асатын инвесторлардың өтінімдері бойынша субсидияларды қайта есептеу жүзеге асырылмайды.
43. Қаржы институты 41-тармақта (кредит беру жолымен инвесторды қаржыландырған жағдайда) немесе 42-тармақта (техниканы және (немесе) жабдықты лизингке беру жолымен инвесторды қаржыландырған жағдайда) көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы арнайы шотқа аударған қаражатты толық көлемде қалпына келтіреді. Бұл ретте, ағымдағы қаржы жылы жүргізілген төлемдерді қайтару орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптауышының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырылады. Өткен жылдардағы төлемдер қайтарылған жағдайда қайтару сомасы төлемақы жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.

41. В случае финансирования инвестора путем представления кредита финансовый институт в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения инвестиционных субсидий на специальный счет осуществляет выдачу кредита инвестору, и представляет подтверждающие документы, копию кредитного договора рабочему органу.
42. В случае финансирования инвестора путем предоставления техники и (или) оборудования в лизинг финансовый институт в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения копии положительного решения рабочего органа и средств на специальный счет перечисляет предусмотренные договором финансового лизинга средства на счет инвестора, если иное не предусмотрено договором между инвестором и финансовым институтом, и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу, а также копию договора финансового лизинга.
Финансовый институт в срок не более 180 календарных дней со дня подписания трехстороннего договора и соглашения о неиспользовании финансовым институтом денег на специальном счете направляет в рабочий орган письменное уведомление о завершении поставки техники и оборудованию инвестору с приложением акта приема-передачи предмета лизинга и дополнительного соглашения к договору лизинга по определению окончательной стоимости предмета лизинга.
При этом финансовый институт не может использовать средства, находящиеся на специальном счете, до исполнения требований, предусмотренных частью 2 настоящего пункта настоящих Правил.
По заявкам инвесторов, по которым окончательная стоимость предмета лизинга фактически оказалась меньше указанной в договоре субсидирования, рабочий орган осуществляет перерасчет субсидий, выявляет сумму разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) и в срок не более 3 (трех) рабочих дней направляет уведомление в финансовый институт о необходимости восстановления суммы разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) на расчетный счет рабочего органа.
Финансовый институт в срок не более 3 (трех) рабочих дней со дня получения уведомления от рабочего органа восстанавливает средства на расчетный счет рабочего органа в размере, указанном в уведомлении.
По заявкам инвесторов, по которым окончательная стоимость предмета лизинга фактически превышает максимально допустимую стоимость для расчета субсидий, перерасчет субсидий не осуществляется.
43. В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные пунктом 41 (при финансировании инвестора путем представления кредита) или пунктом 42 (при финансировании инвестора путем представления техники и (или) оборудования в лизинг), то финансовый институт в течение 3 (трех) рабочих дней восстанавливает средства, перечисленные рабочим органом на специальный счет в полном объеме. При этом, возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.

44. Арнайы шотқа аударылған қаражатты қаржы институты инвесторға инвестициялық субсидия беру туралы жұмыс органының оң хаттамалық шешімінің негізінде, инвестициялық жоба шеңберінде жабдықтар мен техниканы сатып алуға пайдаланылған кредит/лизинг бойынша инвестордың негізгі борышын өтеу есебіне есептейді.
6-тарау. Қорытынды ережелер
45. Инвестициялық субсидиялау мониторингін жұмыс органы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың сатып алынған техника мен жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) Жобалар паспорттары тізбесінің № 11, № 12, № 25, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39 жобаларының паспорттары бойынша инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істеуі/істемеуі, инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30% мөлшеріндегі жобалық қуатқа шығуға қол жеткізуі/қол жеткізбеуі тұрғысынан;
3) осы Қағидалардың 4-тармағының 4-бөлігіне сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобалар бойынша бизнес-жоспарға сәйкес өндіргіштігі және/немесе өнімділігі және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді орындау тұрғысынан;
4) субсидияларды аванстық төлеммен арнайы шотқа аудару жөніндегі тетік шеңберінде субсидияланған объектілерді пайдалануға беру (бизнес-жоспарда көрсетілген мерзімдерде), иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы тұрғысынан.
46. Мониторинг функцияларын жүзеге асыру үшін жұмыс органы инвестордан мониторинг шарттарын орындау үшін қажетті, осы Қағидалардың 45-тармағында көрсетілген ақпаратты сұратады, оның ішінде осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті қалыптастыру үшін қажетті ақпаратты сұратады.
Инвестор 10 (он) жұмыс күні ішінде жұмыс органына сұратылған ақпаратты ұсынады.
47. Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған мониторинг деректері негізіндегі талдауды жұмыс органы тексереді және келіседі.
Инвестор ол бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобаның бизнес жоспарына сәйкес өндіргіштік және/немесе өнімділік және/немесе өнімді өткізу және/немесе өндірістік қуаттылықтарды жүктеу бойынша көрсеткіштерге қол жеткізбеген жағдайда жұмыс органы фактіні анықтаған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы тармақта көзделген іс-қимылдарды қабылдайды. Бұл ретте, төленген субсидияларды қайтармау туралы шешім орын алған форс-мажорлық мән-жайлар (оларды инвестор болжай алмайтын және алдын ала алмайтын еңсерілмес күш мән-жайлары) салдарларының объективті факторларының негізінде қабылданады.

44. Средства, перечисленные на специальный счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора по кредиту/лизингу, использованного на приобретение оборудования и техники в рамках инвестиционного проекта на основании положительного решения рабочего органа о предоставлении инвестору инвестиционной субсидии.
Глава 6. Заключительные положения
45. Мониторинг инвестиционного субсидирования осуществляется рабочим органом, в информационной системе субсидирования по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники и оборудования в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования;
2) по паспортам проектов № 11, № 12, № 25, № 32, № 33, № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39 Перечня паспортов проектов на предмет: действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию, достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом;
3) на предмет исполнения достижения показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционных проектов, по которым осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ в соответствии с частью 4 пункта 4 настоящих Правил;
4) на предмет ввода в эксплуатацию (в сроки указанные в бизнес плане), действия/бездействия, не отчуждения, целевого использования объектов, просубсидированных в рамках механизма по перечислению субсидий авансовым платежом на специальный счет.
46. Для осуществления функций мониторинга рабочий орган запрашивает у инвестора необходимую информацию для исполнения условий мониторинга, указанных в пункте 45 настоящих Правил, в том числе необходимую информацию для формирования отчетности согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Инвестор в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет запрашиваемую информацию рабочему органу.
47. Анализ на основании данных мониторинга, сформированный информационной системой субсидирования проверяется и согласуется рабочим органом.
В случае недостижения инвестором показателей по производительности и/или продуктивности и/или сбыта продукции и/или загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционного проекта, по которому осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ, рабочий орган в течение 2 (двух) рабочих дней со дня выявления факта, принимает действия, предусмотренные настоящим пунктом. При этом решение о невозврате выплаченных субсидий принимается на основании объективных факторов вследствие наступления форс-мажорных обстоятельств (обстоятельств непреодолимой силы, которые инвестор не в силах предвидеть и предотвратить).

Инвестор сатып алынған техниканы және/немесе жабдықтарды иеліктен шығарған және/немесе мақсатты пайдаланбаған, өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істемеген немесе объект бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30% мөлшеріндегі жобалық қуатқа шықпаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвесторға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық, инвестордың қызметін тоқтата тұру рәсімінің фактісі белгіленген жағдайда, жұмыс органы инвестициялық субсидияларды қайтару туралы шешім қабылданған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде сот талқылауына және қаражаттың қайтарылуына бастамашылық жасайды.
Жұмыс органы инвестициялық субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешімнің себебін көрсете отырып, инвесторды жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте, жұмыс органы ағымдағы қаржы жылында жүргізілген төлемдерді қайтаруды орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптаушының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтарылған сома төлем жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.

В случае отчуждения и/или нецелевого использования инвестором приобретенной техники и/или оборудования, бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, а также установления факта процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства в отношении инвестора, приостановления деятельности инвестора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, рабочий орган в течение 30 (тридцати) календарных дней, с момента принятия решения о возврате инвестиционных субсидий, инициирует судебное разбирательство и возврат денежных средств.
Рабочий орган в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента принятия решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора с указанием причины принятого решения.
При этом рабочим органом возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.

48. Жұмыс органы тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, әкімшіге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидияларды игеру туралы есепті ұсынады.
Жұмыс органының инвестициялық салымдар кезінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидияларды игеру туралы жылдық есебі әкімшіге есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады. Сондай-ақ жұмыс органы осы Қағидалардың 45-тармағында көзделген шарттар мониторингі туралы есеп ұсынады.

48. Рабочий орган ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Годовой отчет рабочего органа об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК, при инвестиционных вложениях, предоставляется администратору не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам. Также рабочим органом предоставляется отчет о мониторинге условий указанных в пункте 45 настоящих Правил.

49. Жұмыс органы тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, өзінің ресми интернет-ресурсында жобалардың паспорттарын, алынған субсидиялар сомасын көрсете отырып, инвестициялық субсидия алған инвесторлардың тізбесін орналастырады, сондай-ақ жыл сайын мониторинг бойынша есепті орналастырады.
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Жобалар паспорттарының тізбесі
1.
Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу
2.
Селекциялық-тұқым шаруашылығы техникасы мен жабдығын сатып алу
3.
Тұқым тазарту-сұрыптау жабдықтарын сатып алу
4.
Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)
5.
Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдындарын (тоғандарын) құру
6.
Етті бағыттағы ауыл шаруашылығы жануарларын өсіруге арналған техника мен жабдықтарды сатып алу (етті мал шаруашылығы, жылқы шаруашылығы, қой шаруашылығы, түйе шаруашылығы)
7.
Ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту
8.
Бір мезгілде 20 000 бастан бастап ұсақ мал бордақылауға арналған объектілер салу және кеңейту және бір мезгілде 1 000 бастан бастап ұсақ мал ұстауға арналған сервистік-дайындау алаңдарын құру және кеңейту
9.
50 аналық бастан басталатын тауарлық сүт фермасын құру және кеңейту
10.
Қуаттылығы 400 аналық бастан басталатын сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
11.
Мал союға және етті өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту
12.
Өндірістік қуаты тәулігіне 50 тоннадан басталатын сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту
13.
Сүт өңдеу кәсіпорындары және дайындау ұйымдары базасында сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен басталатын сүт қабылдау пункттерін құру
14.
Сүт өңдеу кәсіпорындары мен дайындау ұйымдарының сүт тасуы үшін көлік құралын сатып алу
15.
Жүн дайындау пунктіне арналған жабдық сатып алу
16.
Суару жүйелерін құру және кеңейту және тамшылатып суару
17.
Жылыжай кешенін салу және кеңейту
18.
5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу
19.
5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу
20.
Қуаты жылына 20 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
21.
Қуаты жылына 20 000 мың тоннадан басталатын күрке тауық етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
22.
Қуаты 1200 бас аналық шошқадан басталатын селекциялық-гибридтік орталық құру
23.
Қуаты 50000 бастан басталатын шошқаларды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту
24.
Құрамажем зауытын салу
25.
Тәулігіне 150 тонна тауық саңғырығын өндеуге арналған техника мен жабдықтар сатып алу
26.
Құс шаруашылығындағы асыл тұқымды репродуктор құру
27.
Қуаттылығы жылына 1 миллион дана шабақтан басталатын балық питомниктерінің жабдық пен техника сатып алуы
28.
Алаңы кемінде 50 гектар көлдік-тауарлы балық шаруашылығына арналған жабдық пен техника сатып алу
29.

49. Рабочий орган ежеквартально, не позднее 5 числа, следующего за отчетным, размещает на своем официальном интернет-ресурсе перечень инвесторов получивших инвестиционные субсидии, с указанием паспорта проекта, полученной суммы субсидий, а также ежегодно размещает отчет по мониторингу.
Приложение 1
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов
1.
Приобретение сельскохозяйственной техники
2.
Приобретение селекционно-семеноводческой техники и оборудования
3.
Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования
4.
Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)
5.
Создание искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод
6.
Приобретение техники и оборудования для выращивания сельскохозяйственных животных мясного направления (мясное скотоводство, коневодство, овцеводство, верблюдоводство)
7.
Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота
8.
Создание и расширение объектов для откорма мелкого рогатого скота от 20 000 голов единовременного содержания, создание сервисно-заготовительных площадок от 1000 голов мелкого рогатого скота единовременного содержания
9.
Создание и расширение молочно-товарной фермы от 50 маточного поголовья
10.
Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления мощностью от 400 голов маточного поголовья
11.
Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса
12.
Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта производственной мощностью от 50 тонн в сутки
13.
Создание молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки на базе молокоперерабатывающих предприятий и заготовительных организаций
14.
Приобретение транспортного средства для перевозки молока молокоперерабатывающими предприятиями и заготовительными организациями
15.
Приобретение оборудования для пункта заготовки шерсти
16.
Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения
17.
Строительство и расширение тепличного комплекса
18.
Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров
19.
Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров
20.
Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год
21.
Создание и расширение объектов для производства мяса индейки мощностью от 20 000 тонн в год
22.
Создание селекционно-гибридного центра мощностью от 1200 голов основных свиноматок
23.
Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 50000 голов
24.
Создание комбикормового завода
25.
Приобретение техники и оборудования для переработки куриного помета от 150 тонн в сутки
26.
Создание племенного репродуктора в птицеводстве
27.
Приобретение оборудования и техники рыбопитомниками мощностью от 1 миллиона штук сеголеток
28.
Приобретение оборудования и техники для озерно-товарного рыбоводного хозяйства с площадью не менее 50 гектаров
29.

5 000 тоннадан басталатын майлы дақылдарға арналған астық сақтау қоймаларын салу және кеңейту
30.
1 000 тоннадан басталатын картоп сақтау қоймаларын салу, кеңейту
31.
1 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау қоймаларын салу және кеңейту
32.
Қуаты шикізат бойынша сағатына 1 тоннадан басталатын жемістерді/көкөністерді өңдеу жөніндегі қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту және (немесе) салу
33.
Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу
34.
Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту
35.
Өңдеу қуаты тәулігіне 170 тонна шикізаттан басталатын дәнді дақылдарды тереңдете қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейтуге арналған жабдық сатып алу
36.
Қуаты шикізат бойынша сағатына 2 тоннадан басталатын жарма өндіру жөніндегі қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту және (немесе) құру
37.
Қуаты шикізат бойынша сағатына 1 тоннадан басталатын макарон өнімдерін өндіру жөніндегі қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту және (немесе) құру
38.
Қуаты шикізат бойынша тәулігіне 1600 тоннадан басталатын қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту
39.
Қуаты жылына 2 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнімдерді өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту үшін жабдықты сатып алу
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын жобалар паспорттарының тізбесі
№ 1 "Ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Р/с №
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Техниканың бір бірлігіне арналған ең төменгі норматив, гектар/бас
Техника мен жабдықтың бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін ең жоғарғы рұқсат етілетін құн, теңге
1.
тракторлар (доңғалақты/шынжыр табанды):
1.1.
қуаты 60 ат күшіне дейін
50-ге дейін
4 200 000
1.2.
қуаты 61-89 ат күші
100-ге дейін
6 800 000
1.2.
қуаты 90-130 ат күші
1.2.1
Қазақстан Республикасы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қытай Халық Республикасы өндірістерінің модельдері
9 800 000
1.2.2
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің модельдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қытай Халық Республикасында өндірілген)
13 200 000
1.3.
қуаты 131 - 210 ат күші
1.3.1.
Қазақстан Республикасы, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қытай Халық Республикасы өндірістерінің моделдері
-
18 200 000
1.3.2.
Азия, Еуропа, Америка өндірістерінің модельдері (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағында, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері, Қытай Халық Республикасында өндірілген)
-
41 700 000
1.4.

Строительство и расширение зернохранилищ для масличных культур от 5 000 тонн
30.
Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн
31.
Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн
32.
Создание и (или) расширение действующего предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 1 тонны сырья в час
33.
Строительство предприятия по переработке картофеля
34.
Создание и (или) расширение предприятия по производству масложировой продукции
35.
Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур мощностью переработки от 170 тонн сырья в сутки
36.
Создание и (или) расширение действующего предприятия по производству крупы мощностью от 2 тонн сырья в час
37.
Создание и (или) расширение действующего предприятия по производству макаронных изделий мощностью от 1 тонны сырья в час
38.
Расширение предприятия по производству сахара мощностью от 1600 тонн сырья в сутки
39.
Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 тысяч тонн продукции в год
Приложение 2
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов, подлежащих субсидированию
Паспорт проекта № 1 "Приобретение сельскохозяйственной техники"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 %
№ п/п
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Минимальный норматив на одну единицу техники, гектар/голов
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу техники/оборудования, тенге
1.
трактор (колесный/гусеничный):
1.1.
мощностью до 60 лошадиных сил
до 50
4 200 000
1.2.
мощностью 61- 89 лошадиных сил
до 100
6 800 000
1.2.
мощностью 90 - 130 лошадиных сил
1.2.1
модели производства Республики Казахстан, стран Содружества Независимых Государств, Китайской Народной Республики
-
9 800 000
1.2.2
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран Содружества Независимых Государств, Китайской Народной Республики)
-
13 200 000
1.3.
мощностью 131 - 210 лошадиных сил
1.3.1.
модели производства Республики Казахстан, стран Содружества Независимых Государств, Китайской Народной Республики
-
18 200 000
1.3.2.
модели производства Азии, Европы, Америки (в том числе произведенные на территории Республики Казахстан, стран Содружества Независимых Государств, Китайской Народной Республики)
-
41 700 000
1.4.

8 849 310
3.6
біршүлдікті тіркемедегі бензин қозғалтқышы бар байламдық бастырғыш
10 602 100
3.7
2 барабанастылық байламдық бастырғыш
9 700 000
3.8
астық сынамаларын 6 бөлікке бөлуге арналған сынама бөлгіш
4 078 850
3.9
тұқымды зертханалық есептегіш
8 520 480
3.10
зертханалық ұсақтағыш
10 798 040
Ескертпе:
* "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады.
** Селекциялық техника аттестатталған бірегей тұқым өндірушілерде және элиталық тұқым шаруашылықтарында бар ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктерінің алаңын ескере отырып субсидияланады.
Селекциялық техниканың бір бірлігі ұрпақтарын сынау питомниктері мен көбейту питомниктері алаңының әр 20 гектарына есептеледі.
Бір түрдегі техниканың келесі бірлігі алаң белгіленген нормативтен 50 %-дан асып кеткен жағдайда субсидияланады.
№ 3 "Тұқым тазарту-сұрыптау жабдықтарын сатып алу" жобасының паспорты*
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің модельдері).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) және басқаларын қамтиды.
182 800 000
2
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5,1 тоннадан 10 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар бастапқы сепаратор**, жоғарғы тор жазықтығын қырғыш транспортермен тазалауы бар екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, тұқым мен қалдықтарды тасымалдауды** (норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырларды**, аспирациялық құбырларды**, циклондарды**, кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) және басқаларын қамтиды.

8 849 310
3.6
пучковая молотилка с бензиновым двигателем на одноосном прицепе
10 602 100
3.7
пучковая молотилка с 2 подбарабаньями
9 700 000
3.8
делитель проб для раздела проб зерна на 6 частей
4 078 850
3.9
лабораторный счетчик семян
8 520 480
3.10
лабораторный измельчитель
10 798 040
Примечание:
* Субсидируется техника и оборудование, приобретенные аттестованными производителями оригинальных семян и элитно-семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве".
** Селекционная техника субсидируется с учетом площади питомников испытания потомств и питомников размножения, имеющихся у аттестованных производителей оригинальных семян и элитно-семеноводческих хозяйств.
Одна единица селекционной техники рассчитывается на каждые 20 гектаров площади питомников испытания потомств и питомников размножения.
Следующая единица техники одного вида субсидируется при превышении площади на 50 процентов от установленного норматива.
Паспорт проекта № 3 "Приобретение семяочистительно-сортировального оборудования"*
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу техники/оборудования, (тенге)*
1
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке до 5 тонн в час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны**, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал) и другое.
182 800 000
2
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5,1 до 10 тонн в час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки семян (первичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером**, вторичный сепаратор с очисткой верхней решетной плоскости скребковым транспортером, триерный блок, пневмостол), протравливатель, транспортировку семян и отходов** (нории, цепные и ленточные транспортеры), комплект самотечных труб**, аспирационные трубы**, циклоны*, автоматизацию комплекса (шкаф управления и кабельный материал) и другое.

251 000 000
3
Шеф-монтаж және іске қосу-ретке келтіру жұмыстарын қоса алғанда, тұқым тазалау кезінде өнімділігі сағатына 5 тоннадан 15 тоннаға дейін болатын тұқым тазалау-сұрыптау жабдығы (Еуропа өндірісінің моделдері).
Желі тұқымдарды қабылдауға, бастапқы тазалау мен сұрыптауға арналған жабдықты (бастапқы сепаратор, торлы стан, екінші сепаратор, триерлі блок, пневмоүстел), улағышты, торлардың жұмыс жазықтықтарын тазалауды, тасымалдауды (транспортерлер, норилер, шынжырлы және таспалы транспортерлер), өздігінен ағатын құбырлар жиынтығын, аспирациялық құбырларды, аукыстыру клапандары, автотиеуге арналған таратқыш**), улағышты**, қаптарға салуды** кешенді автоматтандыруды (басқару шкафы және кабельді материал) және басқаларын қамтиды.
254 571 080
Ескертпе:
* "Тұқым шаруашылығы туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қызметін жүзеге асыратын, аттестатталған бірегей тұқым өндірушілер мен элиталық тұқым шаруашылықтары сатып алған техника мен жабдықтар субсидияланады.
** жабдықты қажет болған жағдайда сатып алу.
№ 4 "Жайылымдарды суландыру инфрақұрылымын құру және мал өсіруші шаруашылықтарды сумен қамтамасыз ету (құдықтар, ұңғымалар)" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 80 %
Объектінің, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Барынша рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
1
Суат пунктінің құрылысы (төмендегілердің бірі):
қума метр
1.1
шахталы құдық (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 20 метрден аспайды)

251 000 000
3
Семяочистительно-сортировальное оборудование производительностью при семенной очистке от 5 до 15 тонн в час, включая шеф-монтаж и пуско-наладочные работы (модели производства Европы).
Линия включает оборудование для приемки, первичной очистки и сортировки (первичный сепаратор, решетный стан, вторичный сепаратор, триерный блок, пневмостол), очистки рабочей поверхности решет, транспортировки (транспортеры, нории, цепные и ленточные транспортеры, комплект самотечных труб, аспирационные трубы, перекидные клапана, распределитель для автоотгрузки), протравливатель**, затаривания в мешки**, автоматизации комплекса (пульт управления и кабельный материал) и другое.
254 571 080
Примечание:
* Субсидируется оборудование, приобретенное аттестованными производителями оригинальных семян, элитно-семеноводческими и семеноводческими хозяйствами, осуществляющими деятельность в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года "О семеноводстве";
** приобретение оборудования при необходимости.
Паспорт проекта № 4 "Создание инфраструктуры обводнения пастбищ и обеспечение водой животноводческих хозяйств (колодцы, скважины)"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 80%
Наименование и техническая характеристика объекта, техники и оборудования
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
1
Строительство водопойного пункта (один из нижеследующих):
погонный метр
1.1
шахтный колодец, (вне зависимости от глубины колодца предельная глубина для субсидирования составляет не более 20 метров)

50 000
1.2
құбырлы құдық (ұңғыма) (құдық тереңдігіне қарамастан субсидиялауға арналған шекті тереңдік 50 метрден, аридтік аймақтар үшін 100 метрден аспайды)
40 000
2
Жел сорғысы (суды механикалық көтеру)
бірлік
2 000 000
3
Электр станциясы (бензинді немесе дизелдік генератор)
400 000
4
Су көтеретін сорғы
200 000
5
Аккумуляторлы батареясы, инверторы, контроллері бар, қуаты 2 кВт-тан басталатын күн панельдері
2 500 000
6
Су сақтауға арналған резервуар (сыйымдылығы кемінде 10 текше метр)
500 000
6
Персонал (шопан) үшін инфрақұрылым, төмендегілердің бірі:
бірлік (бір өтініш берушіге)
6.1
Шопанға арналған тіркемелі шассилі жылжымалы вагон
2 000 000
6.2
Шопанға арналған киіз үй (киізден жабыны бар ағаш, пластик немесе темір қаңқа)
300 000
7
Тұщыландырғыш қондырғы *
бірлік
4 000 000
Ескертпе:
* Тұщыландырғыш қондырғы тұздылық деңгейі бір литр суда 7 грамнан жоғары екені расталса жергілікті бюджеттен қосымша бөлінген қаржы есебінен аридтік зоналарда салынған құдықтар үшін ғана субсидияланады.
Бір құдықтың суландыру алаңы жайылымдардың 2000 гектарына дейін құрайды.
Қызмет көрсету шартындағы міндетті түрде орындалатын тармақта мердігердің бір жыл бойы тиісті су дебетін қамтамасыз ету бойынша кепілдігі көрсетіледі.
№ 5 "Еріген қар суларын жинау үшін жасанды су айдындарын (тоғандарын) құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 %
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Барынша рұқсат етілетін құн, теңге/өлшем бірлігі
Бір реттік толтыру кезінде пайдалы көлемі кемінде 4000 текше метр болатын еріген қар суын жинауға арналған қолдан жасалған су қоймасын (тоған) салу
Пайдалы көлемнің 1 текше метрі
2400
Ескертпе: Жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес анықталады. Қолдан жасалған су айдынының (тоғанның) су жинау көлемі булану нормасын ескеріп, жаз мезгіліндегі ауыл шаруашылығы жануарларын суаруға арналған судың жарты жылдық тұтыну көлеміне тең. Бір шаруашылықтың суға деген жалпы қажеттілігін қамтамасыз ету қажет болған кезде бірнеше су айдыны субсидияланады.
№ 6 "Етті бағыттағы ауыл шаруашылығы жануарларын өсіруге арналған техника мен жабдықтарды сатып алу (етті мал шаруашылығы, жылқы шаруашылығы, қой шаруашылығы, түйе шаруашылығы)" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 %
Техниканың, жабдықтың және жануарлардың атауы мен техникалық сипаттамасы
Техника мен жабдықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Техника:
1.
Қуаты 89 ат күшіне дейінгі доңғалақты трактор

50 000
1.2
трубчатый колодец (скважина) (вне зависимости от глубины колодца предельная глубина для субсидирования составляет не более 50 метров, для аридных зон – не более 100 метров)
40 000
2
Ветряной насос (механический подъем воды)
единица
2 000 000
3
Электростанция (бензиновый или дизельный генератор)
400 000
4
Насос для подъема воды
200 000
4
Солнечные панели с аккумуляторной батареей, инвертором, контроллером мощностью от 2 киловатт
2 500 000
5
Резервуар для хранения воды (емкостью не менее 10 кубических метров)
500 000
6
Инфраструктура для персонала (чабана), один из ниже следующих:
единица (на одного заявителя)
6.1
Передвижной вагончик на шасси прицепа для чабана
2 000 000
6.2
Юрта (деревянный, пластиковый или железный каркас с войлочным покрытием) для чабана
300 000
7
Опреснительная установка*
единица
4 000 000
Примечание:
*Опреснительная установка субсидируется только для колодцев, построенных в аридных зонах за счет дополнительно выделяемых средств из местного бюджета при подтверждении уровня засоленности выше 7 грамм на литр воды.
Площадь обводнения одного колодца составляет до 2000 гектаров пастбищ. Обязательным пунктом в договоре оказания услуг указывается гарантия подрядчика по обеспечению соответствующего дебета воды в течение года.
Паспорт проекта № 5 "Создание искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ
Единица измерения
Максимально допустимая стоимость, тенге/единицу измерения
Строительство искусственного водоема (прудокопани) для сбора талых вод с полезным объемом при разовом наполнении не менее 4000 кубических метров
1 кубический метр полезного объема
2400
Примечание: Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации. Объем сбора воды искусственного водоема (прудокопани) равен к объему полугодового потребления воды для водопоя сельскохозяйственных животных в летний период с учетом нормы испарения. При необходимости обеспечения общей потребности воды одного хозяйства субсидируется несколько водоемов.
Паспорт проекта № 6 "Приобретение техники и оборудования для выращивания сельскохозяйственных животных мясного направления (мясное скотоводство, коневодство, овцеводство, верблюдоводство)"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники, оборудования и животных
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на одну единицу техники/оборудования, тенге
Техника:
1.
Колесный трактор мощностью до 89 лошадиных сил

700 000
Ескертпе: Техника мен жабдықтың бір бірлігі мынадай шаруашылықтар үшін субсидияланады:
етті мал шаруашылығында – аналық басы 50 бастан басталатын шаруашылықтар;
қой шаруашылығында және ешкі шаруашылығында – аналық басы 300 бастан басталатын шаруашылықтар;
жылқы шаруашылығында және түйе шаруашылығында – аналық басы 100 бастан басталатын шаруашылықтар.
27 айға дейінгі жастағы ірі қара малдардың аналық мал бастарын субсидиялауға экспорттаушы елдің берген, экспорттық сертификаты немесе бонитирлеу ведомосі болған кезде рұқсат етіледі.
Бір түрдегі техниканың келесі бірлігін субсидиялауға жануарлардың жалпы саны 250 шартты басқа артқан кезде рұқсат етіледі. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының саны субсидиялауға өтінім берген сәттегі ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор арқылы айқындалады. Жұмыс органы куәландырған ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді-көшірме инвестордың өтініміне қоса беріледі.
№ 7 "Ірі қара малды бордақылауға арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Мал ұстауға арналған қашалары, ені кемінде 3 метр бетон алаңдары бар науалары (1 басқа 50 сантиметр азық үстелі есебінен), сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ірі қара малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (бекіткіші бар), азық цехы бар алаң кем дегенде 5000 тонна құнарлы азық сақтауға арналған сыйымдылықтардың немесе үй-жайлардың болуы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтың болуы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
малды бордақылауға арналған орын
- жаңа құрылыста
200 000
- кеңейту кезінде
100 000
2
Жартылай тіркеме – мал тасығыш мың басқа біреу
дана

700 000
Примечание:
Одна единица техники и оборудования субсидируется для хозяйств:
в мясном скотоводстве - хозяйства от 50 голов маточного поголовья;
в овцеводстве и козоводстве - хозяйства от 300 голов маточного поголовья;
в коневодстве и верблюдоводстве – хозяйства от 100 голов маточного поголовья.
Маточное поголовье крупного рогатого скота возрастом до 27 месяцев субсидируется при наличии экспортного сертификата или бонитировочной ведомости, выданного страной-экспортерем.
Следующая единица техники одного вида субсидируется при превышении общего числа животных в 250 условных голов. Численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных определяется рабочим органом посредством базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки на субсидирование. Заверенная рабочим органом выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных прикладывается рабочим органом к заявке инвестора.
Паспорт проекта № 7 "Создание и расширение объектов для откорма крупного рогатого скота"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Площадка с загонами для содержания скота, кормушками с бетонными площадками шириной не менее 3 метров (из расчета на 1 голову от 50 сантиметров кормового стола), автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы со скотом (с фиксатором), кормоцехом, наличие емкостей или помещений для хранения от 5 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для откорма скота
- при новом строительстве*
200 000
- при расширении**
100 000
2
Полуприцеп-скотовоз, один на тысячу голов
единица

32 000 000
3
Мал тасығышқа арналған тартқыш, мың басқа біреу
25 000 000
Ескертпе:
* Қуаттылығы 5000 мал орнынан басталатын бордақылау алаңдарын салу жөніндегі жобалар.
** 3000 мал орнынан басталатын ең аз қуаттылық қосымша кем дегенде 2000 мал орнына кеңейген жағдайда, жұмыс істеп тұрған қуаттарды кеңейту жөніндегі жобалар.
№ 8 "Бір мезгілде 20 000 бастан бастап ұсақ мал бордақылауға арналған объектілер салу және кеңейту және бір мезгілде 1 000 бастан бастап ұсақ мал ұстауға арналған сервистік-дайындау алаңдарын құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Ұсақ малды ұстауға арналған қашалары, науалары, қатты алаңдары (1 басқа кемінде 10 сантиметр есебінен азық үстелі) сумен жабдықтаудың автосуаттары бар автоматтандырылған жүйесі, ұсақ малмен жұмыс жасауға арналған жабдықталған ветеринариялық пункті (өткелек, бекіткіш), малды түсіруге және жүктеуге арналған сатысы, азық цехы не дәнді уатқыш/жаныштағышы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникасы мен жабдықтар бар кем дегенде 1000 тонна құнарлы азық сақтауға арналған сыйымдылығы немесе үй-жайы бар алаң.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 бас ұсақ малды күтіп-бағуға арналған орын
- жаңа құрылыс кезінде

32 000 000
3
Тягач для скотовоза, один на тысячу голов
25 000 000
Примечание:
* Проекты по строительству откормочных площадок мощностью от 5000 скотомест.
** Проекты по расширению действующих мощностей в случае расширения от минимальной мощности от 3000 скотомест дополнительно на не менее чем 2000 скотомест.
Паспорт проекта № 8 "Создание и расширение объектов для откорма мелкого рогатого скота от 20 000 голов единовременного содержания, создание сервисно-заготовительных площадок от 1 000 голов мелкого рогатого скота единовременного содержания"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Площадка с загонами для содержания мелкого рогатого скота, кормушками, твердыми площадками (из расчета на 1 голову – не менее 10 сантиметров кормового стола) автоматизированной системой водоснабжения с автопоилками, ветеринарным пунктом с оборудованием для работы с мелким рогатым скотом (раскол, фиксатор), трапом для разгрузки и погрузки скота, кормоцехом либо дробилкой/плющилкой зерна, емкостями или помещениями для хранения от 1 000 тонн концентрированных кормов, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для содержания 1 головы мелкого рогатого скота
- при новом строительстве

1 400 000
Ескертпе: Бір түрдегі техниканың келесі бірлігі жануарлардың жалпы саны 250 шартты басқа артқан кезде субсидияланады. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басының саны субсидиялауға өтінім берген сәттегі ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқор арқылы айқындалады. Жұмыс органы куәландырған ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқордан үзінді-көшірме инвестордың өтініміне қоса беріледі.

1 400 000
Примечание: Следующая единица техники одного вида субсидируется при превышении общего числа животных в 250 условных голов.
Численность маточного поголовья сельскохозяйственных животных определяется рабочим органом посредством базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных на момент подачи заявки на субсидирование. Заверенная рабочим органом выписка из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных прикладывается рабочим органом к заявке инвестора.

№ 10 "Қуаттылығы 400 аналық бастан басталатын сүтті бағыттағы ірі қара малды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Сиыр қорасы, бұзау қорасы, сауын залы, азық цехы, емдеу-сауықтыру орындары бар төлдеу үй-жайлары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдықтары және серуендейтін алаңдары, көң сақтау қоймасы бар тауарлық сүт фермасы.
Мынадай жабдықпен жарақталған сиыр қорасының ғимараты: сиырларға арналған бокстар, бекітілетін азықтық үстелдер, ішкі өтетін жерлердің қоршаулары, сиырлар қасынуға арналған қондырғылар, желдету, сумен қамту жабдығы, сұйық көңді бөлу жүйесі, емдеу-санитариялық пункт; автоматтандырылған сауу қондырғысымен (карусель, параллель, елочка, тандем, роботталған сауын құрылғысы), сүт құбырымен, сүт салқындатқыш танкерімен, сиырлардың физикалық жай-күйін бақылау жүйесімен жарақталған сауын залы: бұзауды ұстауға арналған торлармен жарақталған бұзау қора, сүрлем траншеялары.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бағымдағы сиырға арналған орын
- жаңа құрылыста

Паспорт проекта № 10 "Создание и расширение объектов для выращивания крупного рогатого скота молочного направления мощностью от 400 голов маточного поголовья"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Молочно-товарная ферма со зданиями коровника, телятника, доильного зала, кормоцеха, родильного помещения с профилакторием, выгульными площадками с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта, навозохранилищем.
Здание коровника, оснащенного оборудованием: боксы для коров, кормовые столы с фиксацией, ограждения внутренних проходов, приспособления для чесания коров, оборудования вентиляции, водоснабжения, система для сепарации жидкого навоза, лечебно-санитарным пунктом; доильный зал, оснащенный автоматизированной доильной установкой (карусель, параллель, елочка, тандем, роботизированная доильная установка), молокопроводом, танкером охладителем молока, системой контроля физического состояния коров; телятник, оснащенный клетками для содержания телят; силосные траншеи.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для фуражной коровы
- при новом строительстве

1 900 000
- кеңейту кезінде
950 000
№ 11 "Мал союға және етті өңдеуге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Мал союға арналған автоматтандырылған технологиялық желісі, етті жетілдіруге арналған салқындатқыш камералары, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, субөнімдерді және теріні өңдеу цехы, етті тез мұздату, дайын өнімді буып-түю цехы, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, қалдықтарды өңдеу цехы, тазалау құрылысжайлары, тіршілікке қажетті жабдықтар мен инфрақұрылымы, ветсансараптама зертханасы бар өндірістік қуаты сағатына 8 шартты мал басынан басталатын ет өңдеу комбинаты
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
бір ауысымға шартты бас
- құрылыс кезінде

1 900 000
- при расширении
950 000
Паспорт проекта № 11 "Создание и расширение объектов для убоя скота и переработки мяса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Мясоперерабатывающий комбинат производственной мощностью от 8 условных голов в час с автоматизированной технологической линией для убоя скота, холодильными камерами созревания мяса, цехом обвалки и жиловки, цехом обработки субпродуктов и шкур, шоковой заморозки мяса, цехом упаковки готовой продукции, холодильными камерами для хранения готовой продукции, цехом переработки отходов, очистными сооружениями, инфраструктурой и оборудованием систем жизнедеятельности, лабораторией ветсанэкспертизы
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
условная голова в одну смену
- строительство

8 000 000
- кеңейту кезінде
4 000 000
2
Шикізатты сақтауға арналған тоңазытқыш камерасы, етті сүйегінен сылу және бөлу цехы, вакуумді және (немесе) газды орамада шұжық өнімдерін және ет өнімдерін және (немесе) консервілер және (немесе) жартылай фабрикаттар өндіру желісі, дайын өнімді сақтауға арналған тоңазытқыщ камералары бар ауысымына 5 тоннадан бастап шұжық өнімдерін және (немесе) жартылай фабрикаттар және (немесе) консервілер өндіретін ет өңдеу комбинаты (цехы)
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна дайын өнім
- құрылысы
100 000 000
-кеңейту
50 000 000
3
Ершікті тартқыш *
бірлік
25 000 000
4
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап*
20 000 000
5
Жартылай тіркеме-рефрижератор 20 тоннадан бастап ілгіш жолдарымен*
30 000 000
6
Рефрижератор (ет және ет өнімдерін тасымалдауға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)**:
6.1
жүк көтергіштігі 1,5 тоннадан 5 тоннаға дейін
9 239 000
6.2
жүк көтергіштігі 5 тонна және одан жоғары

8 000 000
- расширение
4 000 000
2
Мясоперерабатывающий комбинат (цех) по производству колбасных изделий и (или) полуфабрикатов и (или) консервов от 5 тонн в смену с холодильными камерами для хранения сырья, цехом обвалки и жиловки, линией по производству колбасных изделий и мясных продуктов и (или) консервов и (или) полуфабрикатов в вакуумной и (или) газовой упаковке, холодильными камерами для хранения готовой продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна готовой продукции
- строительство
100 000 000
- расширение
50 000 000
3
Седельный тягач*
единица
25 000 000
4
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн*
20 000 000
5
Полуприцеп-рефрижератор от 20 тонн с подвесными путями*
30 000 000
6
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки мяса и мясопродуктов)**:
6.1
грузоподъемность от 1,5 тонн до 5 тонн
9 239 000
6.2
грузоподъемность от 5 тонн и выше

19 713 000
6.3
секцияға бөлінген, малды тиеу/түсіру сатысы бар жартылай тіркемелі мал тасығыш ***
32 000 000
6.4.
Мал тасуға арналған тартқыш ***
25 000 000
Ескертпе:
* - 1 ет комбинатына 2 бірліктен артық емес;
** - 1 ет комбинатына автомашина базасындағы 2 рефрижератордан артық емес;
*** - 1 ет комбинатына бір мал тасығыштан/тартқыштан артық емес.
Егер инвестициялық жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.

19 713 000
6.3
Полуприцеп-скотовоз, разделенный на секции, с трапом для погрузки/разгрузки скота***
32 000 000
6.4.
Тягач для скотовоза***
25 000 000
Примечание:
*- на 1 мясокомбинат не более 2-х единиц;
** - на 1 мясокомбинат не более 2-х рефрижераторов на базе автомашины;
*** - не более одного скотовоза/тягача на 1 мясокомбинат.
В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.

№ 12 "Өндірістік қуаты тәулігіне 50 тоннадан басталатын сүт өңдеу объектісін құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі– 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Сүтті өңдеу, сүт өнімдерін буып-түю және сақтау үшін технологиялық жабдықталған сүт өңдеу зауыты
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
тәулігіне 1 тонна
- құрылыс

Паспорт проекта № 12 "Создание и расширение молокоперерабатывающего объекта производственной мощностью от 50 тонн в сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Молокоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для переработки молока, фасовки и хранения молочных продуктов
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна в сутки
- строительство

25 730 000
- кеңейту
12 865 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.
№ 13 "Сүт өңдеу кәсіпорындары және дайындау ұйымдары базасында сыйымдылығы тәулігіне 1 тонна сүттен басталатын сүт қабылдау пункттерін құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі– 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеуге ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге
1.
Іші көмкерілген, жылытылатын инженерия жүйесі, монтаждалатын жабдығы бар блок контейнер: сүт салқытдатқыш, тот баспайтын болаттан жасалған қол жуғышы бар үстел, сүт сорғы, электрлі су жылытқыш, сүт есептеуіштер, сүт талдағыш, сүзгілер.

25 730 000
- расширение
12 865 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.
Паспорт проекта № 13 "Создание молокоприемных пунктов емкостью от 1 тонны молока в сутки на базе молокоперерабатывающих предприятий и заготовительных организаций"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1.
Блок контейнер с отделкой, отоплением, системой инженерии, монтажом оборудования: охладитель молока, стол с раковиной из нержавеющей стали, насос молочный, электрический водонагреватель, счетчики молока, анализатор молока, фильтры.

5 000 000
2.
Сүт салқындатқыш
2 235 000
№ 14 "Сүт өңдеу кәсіпорындары және дайындау ұйымдарының сүт тасуы үшін көлік құралын сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеуге ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге
1.
Сүт тасуға арналған көлік құралы (сүт тасуға арналған цистернасы бар автомашина) және (немесе) сұйықтық температурасының өзгеруіне жол бермеу үшін жылу оқшаулағышы бар жартылай тіркеме сүт тасығыш:
1.1
сыйымдылығы 1 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
8 000 000
1.2
сыйымдылығы 4 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
13 000 000
1.3
сыйымдылығы 7 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
25 000 000
1.4
сыйымдылығы 12 тоннадан басталатын автомашина базасындағы сүт тасығыш
32 000 000
1.5.
сыйымдылығы 12 тоннадан басталатын жартылай тіркеме базасындағы сүт тасығыш
32 000 000
№ 15 "Жүн дайындау пунктіне арналған жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеуге ең жоғары рұқсат етілетін құн, теңге
1.
Қырқу пункті:
1.1.
Қойларды электрлі-механикалық қырқуға арналған құрал (40 бірлік)
2 400 000
1.2.
Пресс
500 000
1.3.
Жүн қалдықтарына арналған қопсытқыш-тазартқыш жабдық
(1 жиынтықтан артық емес)

5 000 000
2.
Охладитель молока
2 235 000
Паспорт проекта № 14 "Приобретение транспортного средства для перевозки молока молокоперерабатывающими предприятиями и заготовительными организациями"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1.
Транспортное средство для перевозки молока (автомашина с цистерной, предназначенной для перевозки молока) и (или) полуприцеп молоковоз с теплоизоляцией для недопущения изменения температуры жидкости:
1.1
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 1 тонны
8 000 000
1.2
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 4 тонн
13 000 000
1.3
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 7 тонн
25 000 000
1.4
молоковоз на базе автомашины с емкостью от 12 тонн
32 000 000
1.5.
молоковоз на базе полуприцепа с емкостью от 12 тонн
32 000 000
Паспорт проекта № 15 "Приобретение оборудования для пункта заготовки шерсти"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1.
Стригальный пункт:
1.1.
Инструмент для электромеханической стрижки овец (40 единиц)
2 400 000
1.2.
Пресс
500 000
1.3.
Оборудование разрыхлительно-очистительное для шерстяных угаров (не более 1 комплекта)

1 500 000
2.
Жылжымалы қырқу пункті (электрлі машинкалардың
10 жиынтығы, шанақ, қойларға арналған тоғыту қондырғысы, сұрыптау торы, пресс)
7 800 000
№ 16 "Суару жүйелерін құру және кеңейту және тамшылатып суару" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 50%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Суды жинау және суару жүйесіне дейін беру инфрақұрылымы
Жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады
гектар
350 000
Фронтальді әрекет ететін жаңбырлатқыш машина
350 000
Айналмалы әрекет ететін жаңбырлатқыш машина
350 000
Барабандық типті жаңбырлатқыш машина
350 000
Тамшылатып суару жүйесі
350 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.
№ 17 "Жылыжай кешенін салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жылыжай кешенінде мыналар болуы тиіс: жылу энергиясының автономды көздері (қажет болған жағдайда), термоаккумулятор, жылыту және климаттық бақылау жүйесі, ауаны автоматты ылғалдандыру, жарық беру, көмір қышқыл газын өндіру, перделеу жүйесі, жасанды субстратта топырақсыз өсіру технологиясы, дақылдарды аз көлемде өсірудің автоматты жүйесі (тамшылатып суару, қоректік ерітінділерді дайындау тораптары, су дайындау). Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 гектар
1. Үлдірден/поликорбанаттан жасалған жабын:
1.1. құрылыс.
266 500 000 (құрылысқа)
1.2. кеңейту
133 250 000 (кеңейтуге)
2. Шыныдан жасалған жабын:
2.1. құрылыс.
433 800 000 (құрылысқа)
2.2. кеңейту
216 900 000 (кеңейтуге)
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.

1 500 000
2.
Передвижной стригальный пункт (10 комплектов электрических машинок, кузов, купочная установка для овец, сортировочная сетка, пресс)
7 800 000
Паспорт проекта № 16 "Создание и расширение оросительных систем и капельного орошения"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 50%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, оборудования
Единица измерения
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу измерения, тенге
Инфраструктура для забора и подачи воды до оросительной системы
Стоимость проекта определяется согласно проектно-сметной документации
гектар
350 000
Дождевальная машина фронтального действия
350 000
Дождевальная машина кругового действия
350 000
Дождевальная машина барабанного типа
350 000
Оросительная система капельного орошения
350 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.
Паспорт проекта № 17 "Строительство и расширение тепличного комплекса"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Тепличный комплекс включает: автономные источники тепловой энергии (при необходимости), термоаккумулятор, систему обогрева и климатического контроля, систему автоматического доувлажнения воздуха, досветки, производства углекислого газа, зашторивания, технологию беспочвенного выращивания на искусственном субстрате, автоматические системы малообъемного выращивания культур (капельное орошение, узлы подготовки питательных растворов, водоподготовка).
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 гектар
1. Покрытие из пленки/поликарбоната:
1.1. Строительство.
266 500 000 (при строительстве)
1.2. Расширение.
133 250 000 (при расширении)
2. Покрытие из стекла:
2.1.строительство
433 800 000 (при строительстве)
2.2. расширение
216 900 000 (при расширении)
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.

№ 18 "5 гектардан бастап қарқынды алма бағын отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Қарқынды алма бағын отырғызу мынадай технология бойынша жүзеге асырылады:
- аласа бойлы және жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерін, оның ішінде книп-баум көшеттерін пайдалана отырып, отырғызатын материал аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс;
- 1 гектарға көшеттер саны 2000 данадан 5714 данаға дейін***;
- тіреуіш бағаналы мырышталған сымды пайдалана отырып, тартатын (негізгі) бағаналардан, аралық бағаналардан (биіктігі топырақтың бетінен кемінде 2,0 м) тұратын тіреуіш бағаналарды (тіреуішті), тіреуіш бағанаға көшетті бекіту элементтерін, керме құрылғыларды, зәкір немесе тірек конструкцияларды қолдана отырып;
- тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып;
- құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып*
1 гектар
13 113 927
Техника және жабдық**
трактор (қуаты 100 ат күшіне дейін) ***
бірлік
7 250 000
мамандандырылған бақ бүріккіші (бак сыйымдылығы 500 литрден кем емес)
1 282 000
трактор тіркемесі (жүк көтергіштігі 3 тоннадан кем емес)
908 000
аспалы бақ культиваторы
800 000
бақ шөп шапқышы
1 317 000
тыңайытқыш енгізуге арналған машина
2 137 000
жеміс жинауға арналған машина
32 090 000
Ескертпе:
* қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) субсидиялау бақ отырғызудың төрт жылында нақты орнатылуы бойынша жүзеге асырылады, бұл жағдай бойынша бақты салудың бастапқы уақытында қорғаныш торын орнату қажет емес;
** ауыл шаруашылығы техникасын және жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда);
*** бірінші техниканың бір бірлігін субсидиялау кезінде арналған қарқынды алма бағы, жеміс-жидек дақылдары мен жүзім өсірілетін жерлердің ең төменгі нормативі 5 гектардан бастап 20 гектарға дейін құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялауға 20 гектар ең төменгі нормативтен 50%-ға және одан артық асқан жағдайда жол беріледі. Ең төменгі нормативке сәйкес келетін қарқынды алма баққа, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жерлер алаңдарының болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актімен расталады;
Егер инвестор бұрын салған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің алаңы 5 гектардан кем болмаса, екпелерді кеңіткен кезде 5 гектардан кем отырғызылған алма бағын субсидиялауға жол беріледі.

Паспорт проекта № 18 "Закладка интенсивного яблоневого сада от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка интенсивного яблоневого сада осуществляется по следующей технологии:
- с использованием саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум, посадочный материал должен свободным от болезней и вредителей;
- с количеством саженцев от 2000 до 5714 штук на 1 гектар***;
- с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций;
- с применением системы капельного орошения;
- с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов *
1 гектар
13 113 927
Техника и оборудование**
трактор (мощностью до 100 лошадиных сил) ***
единица
7 250 000
опрыскиватель специализированный садовый (емкость бака не менее 500 литров)
1 282 000
прицеп тракторный (грузоподъемностью не менее 3 тонн)
908 000
культиватор садовый навесной
800 000
косилка садовая
1 317 000
машина для внесения удобрений
2 137 000
машина для сбора фруктов
32 090 000
Примечание:
* субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течении четырех лет закладки сада, поданному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада;
** приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости).
*** минимальный норматив земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу площадей земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором яблоневого сада составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка яблоневого сада менее 5 гектар.

Осы Қағидалардың шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген) бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі - Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалардың шеңберінде субсидияланбайды.
№ 19 "5 гектардан бастап жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Жеміс-жидек дақылдарын және жүзімді отырғызу былайша жүзеге асырылады:
- орта бойлы және ұзын бойлы телітушілердегі көшеттерді пайдалана отырып, отырғызу материалы аурулар мен зиянкестерден таза болуы тиіс, керме (негізгі) бағаналарды, аралық бағаналарды (биіктігі топырақ деңгейінен кемінде 2,0м) қамтитын тіреуіш бағананы (тіректі) қолдана отырып, тіреуіш бағаналы мырышталған сымды, көшетті тіреуіш бағанаға бекіту элементтерін, керме құрылғылары, зәкір немесе тірек конструкциясын (жеміс-жидектерді қоспағанда) пайдалана отырып, тамшылатып суару жүйесін қолдана отырып (Апорт сортты алма ағашын қоспағанда) 1 гектарға мынадай көшеттер санымен***:
шекілдеуікті жеміс дақылдары – 500 данадан 2000 данаға дейін;
сүйекті жеміс дақылдары – 500 данадан
2000 данаға дейін;
жаңғақ жемісті дақылдар – 100 данадан
500 данаға дейін;
жүзім – 1667 данадан 2667 данаға дейін;
жидек дақылдары – 1 гектарға 40 000 данаға дейін.
1 гектар
4 407 000
- отандық көшеттерді пайдалана отырып:
-1 535 000 (шекілдеуікті жеміс дақылдары);
- 1 767 000 (сүйекті жеміс дақылдары);
- 1 847 000 (жүзім);
- 4 500 000 (жидек дақылдары).
- импорттық көшеттерді пайдалана отырып
- 4 887 000 (шекілдеуікті жеміс дақылдары);
- 4 803 000 (сүйекті жеміс дақылдары);
- 1 841 000 (жаңғақ жемісті дақылдар);
- 3 945 000 (жүзім);
- 4 622 000 (жидек дақылдары);
құрамында уытты элементтері жоқ материалдан жасалған қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) пайдалана отырып (жаңғақ жемісті және жидекті дақылдарды қоспағанда) *
1 гектар
2 157 000
Техника және жабдық**
трактор (қуаты 100 ат күші) ***
бірлік
7 250 000
мамандандырылған бақ бүріккіші (бак сыйымдылығы 500 литрден кем емес)
1 282 000
трактор тіркемесі (жүк көтергіштігі 3 тоннадан кем емес)

Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования развития семеноводства (далее – Правила субсидирования развития семеноводства), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования развития семеноводства не субсидируются в рамках настоящих Правил.
Паспорт проекта № 19 "Закладка плодово-ягодных культур и винограда от 5 гектаров"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Закладка плодово-ягодных культур и винограда осуществляется с использованием саженцев на средне- и высокорослых подвоях, посадочный материал должен быть свободным от болезней и вредителей, с применением шпалер (опор), включающих натяжные (основные) столбы, промежуточные столбы (высотой не менее 2,0 метров над уровнем почвы), с использованием шпалерной оцинкованной проволоки, элементов крепления саженца к шпалере, натяжных устройств, якорных или упорных конструкций (за исключением плодово-ягодных культур), с применением системы капельного орошения (за исключением яблони сорта Апорт) с количеством саженцев на 1 гектар***:
плодовых семечковых культур – от 500 до 2000 штук;
плодовых косточковых культур – от 500 до 2000 штук;
орехоплодных культур от 100 до 500 штук;
виноград – от 1667 до 2667 штук;
ягодных культур – до 40 000 штук на 1 гектар.
1 гектар
4 407 000
- с применением отечественных саженцев:
- 1 535 000 (плодовых семечковых культур);
- 1 767 000 (плодовых косточковых культур);
- 1 847 000 (винограда);
- 4 500 000 (ягодных культур).
- с использованием импортных саженцев
- 4 887 000 (плодовых семечковых культур);
- 4 803 000 (плодовых косточковых культур);
- 1 841 000 (орехоплодных культур);
- 3 945 000 (виноград);
- 4 622 000 (ягодных культур);
с использованием защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) из материала, не содержащего токсичных элементов (за исключением орехоплодных и ягодных культур) *
1 гектар
2 157 000
Техника и оборудование**
трактор (мощностью до 100 лошадиных сил) ***
единица
7 250 000
опрыскиватель специализированный садовый (емкость бака не менее 500 литров)
1 282 000
прицеп тракторный (грузоподъемностью не менее 3 тонн)

908 000
аспалы бақ культиваторы
800 000
бақ шөп шапқышы
1 317 000
тыңайытқыш енгізуге арналған машина
2 137 000
жеміс жинауға арналған машина
32 090 000
Ескертпе:
* қорғаныш торды (бұршаққа қарсы, күн сәулесінен қорғайтын) субсидиялау бақ отырғызудың төрт жылында нақты орнатылуы бойынша жүзеге асырылады, бұл жағдай бойынша бақты салудың бастапқы уақытында қорғаныш торын орнату қажет емес;
** ауыл шаруашылығы техникасын және жабдығын сатып алу (қажет болған жағдайда);

908 000
культиватор садовый навесной
800 000
косилка садовая
1 317 000
машина для внесения удобрений
2 137 000
машина для сбора фруктов
32 090 000
Примечание:
* субсидирование защитной сетки (противоградовая, солнцезащитная) осуществляется по факту установки в течение четырех лет закладки сада, по данному условию не требуется установка защитной сетки в начале закладки сада;
**приобретение сельскохозяйственной техники и оборудования (при необходимости).

*** бірінші техниканың бір бірлігін субсидиялау кезінде арналған қарқынды алма бағы, жеміс-жидек дақылдары мен жүзім өсірілетін жерлердің ең төменгі нормативі 5 гектардан бастап 20 гектарға дейін құрайды. Бір түрдегі техниканың екінші бірлігін субсидиялауға 20 гектар ең төменгі нормативтен 50%-ға және одан артық асқан жағдайда жол беріледі. Ең төменгі нормативке сәйкес келетін қарқынды алма баққа, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімге арналған жерлердің болуы жер учаскесіне меншік құқығына арналған актімен және (немесе) уақытша (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына арналған актімен расталады;
Егер инвестор бұрын салған жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің алаңы 5 гектардан кем болмаса, екпелерді кеңіткен кезде 5 гектардан кем отырғызылған алма бағын субсидиялауға жол беріледі.
Осы Қағидалардың шеңберінде субсидияланған көшеттер Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 4-2/664 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10190 болып тіркелген) бекітілген Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі - Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидалары) шеңберінде субсидияланбайды, сол сияқты Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау қағидаларының шеңберінде субсидияланған көшеттер осы Қағидалардың шеңберінде субсидияланбайды.
№ 20 "Қуаты жылына 20 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25 %
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Техникалық жабдығы, ғимараттары және құрылысжайлары бар құс фабрикасы: құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру, суару, микроклимат, сумен жабдықтау, желдету мен жылыту, жарықтандыру желісі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, азық цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті технологиялық жабдығы мен ғимараттары бар.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- құрылыс кезінде
- кеңейту кезінде
Жылына
1 тонна
құс еті
520 000
260 000
Ескертпе: Кезең-кезеңмен іске асыру кезінде бастапқы қуаттылығы жылына 5 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құруға және кеңейтуге арналған жобалар субсидияланады.
№ 21 "Қуаты жылына 20 000 мың тоннадан басталатын күрке тауық етін өндіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Техникалық жабдығы, ғимараттары және құрылыс жайлары бар құс фабрикасы: құстарды ұстауға арналған еденді/торлы жабдықтары, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, желдету мен жылыту, жарықтандыру желісі, сою цехы, ветеринариялық блогы, инкубатор, азық цехы, терең өңдеу цехы, тоңазытқыш жабдығы, қалдықтарды өңдеу жүйесі, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті технологиялық жабдығы мен ғимараттары бар.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- құрылыс кезінде
- кеңейту кезінде
Жылына күрке тауық еті тоннасы

*** минимальный норматив земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград при субсидировании первой единицы техники составляет от 5 до 20 гектаров. Субсидирование второй единицы техники одного вида осуществляется при превышении на 50% и более минимального норматива в 20 гектаров. Наличие соответствующих минимальному нормативу земель под интенсивный яблоневый сад, плодово-ягодные культуры и виноград, подтверждается актом на право собственности на земельный участок и (или) актом на право временного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
При расширении насаждений, если площадь ранее заложенного инвестором под плодово-ягодных культуры и виноград составляет не менее 5 гектар субсидируется закладка плодово-ягодных культур и винограда менее 5 гектар.
Саженцы, просубсидированные в рамках настоящих Правил, не субсидируются в рамках Правил субсидирования развития семеноводства (далее – Правила субсидирования развития семеноводства), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 4-2/664 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10190), равно как саженцы, просубсидированные в рамках Правил субсидирования развития семеноводства не субсидируются в рамках настоящих Правил.
Паспорт проекта № 20 "Создание и расширение объектов для производства мяса птицы мощностью от 20 тысяч тонн в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, зданиями и сооружениями: напольное/клеточное оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, поения, микроклимата, водоснабжения, вентиляции и отопления, освещения, убойный цех, ветеринарный блок, инкубатор, кормоцех, холодильное оборудование, система переработки отходов, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна мяса птицы в год
- при строительстве
520 000
- при расширении
260 000
Примечание: При этапной реализации субсидируются проекты на создание и расширение объектов для производства мяса птицы с первоначальным этапом мощности от 5 тысяч тонн в год
Паспорт проекта № 21 "Создание и расширение объектов для производства мяса индейки мощностью от 20 000 тонн в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Птицефабрика с технологическим оборудованием, зданиями и сооружениями: напольное/клеточное оборудование для содержания птиц, автоматизированная система кормления, водоснабжения, вентиляции и отопления, убойный цех, ветеринарный блок, инкубатор, кормоцех, цех глубокой переработки, холодильное оборудование, система переработки отходов, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна мяса индейки в год
- при строительстве

705 000
350 500
Ескертпе: Кезең-кезеңмен іске асыру кезінде бастапқы қуаттылығы жылына 10 мың тоннадан басталатын құс етін өндіруге арналған объектілерді құруға және кеңейтуге арналған жобалар субсидияланады.
№ 22 "Қуаты 1200 бас аналық шошқадан басталатын селекциялық-гибридтік орталық құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық-санитариялық блогы, сою цехы, таразысы, тоңазытқыш жабдығы, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, генетикалық зертханасы, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар селекциялық-гибридтік орталық.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады.
мегежінге арналған орын
2 500 000
№ 23 "Қуаты жылына 50 000 бастан басталатын шошқаларды өсіруге арналған объектілерді құру және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шошқа басын ұстауға арналған жабдықталған ғимараттары, ветеринариялық пункті, автоматты азықтандыру, сумен жабдықтау, көң шығару, желдету және жылыту жүйелері, сою цехы және қалдықтарды өңдеу жүйесі, таразысы, тоңазытқыш жабдықтары, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техника және жабдығы бар шошқа өсіру кешені.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- жаңа құрылыс кезінде
- кеңейту кезінде
мегежінге арналған орын

705 000
- при расширении
350 500
Примечание: При этапной реализации субсидируются проекты на создание и расширение объектов для производства мяса птицы с первоначальным этапом мощности от 10 тысяч тонн в год.
Паспорт проекта № 22 "Создание селекционно-гибридного центра с мощностью получения и выращивания от 1200 гибридных свиноматок"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Селекционно-гибридный центр с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарно-санитарным блоком, убойным цехом, весовая, холодильное оборудование, автоматизированной системой кормления, водоснабжения, вентиляции, отопления и навозоудаления, генетической лабораторией, наличие необходимой техники и оборудования для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
место свиноматки
2 500 000
Паспорт проекта № 23 "Создание и расширение объектов для выращивания свиней мощностью от 50 000 голов в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Свиноводческий комплекс с оборудованными зданиями для содержания свинопоголовья, ветеринарным пунктом, системой автоматизированного кормления, водоснабжения, навозоудаления, вентиляции и отопления, убойным цехом и системой переработки отходов, весовая, холодильное оборудование, с необходимой техникой и оборудованием для обслуживания объекта.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
место для свиноматки
- при строительстве

1 700 000
850 000
№ 24 "Құрамажем зауытын салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1.
Құрамажем зауытының (цехының) ғимаратын, астық сақтау сыйымдылықтарын (сүрлемдік корпустар), өндірістік блокты, авто және теміржол көлігіне тиелімдері бар шикізат және дайын өнімдерге арналған қоймаларды, құрамажем зауытына, қоймаларға және сүрлемдерге арналған технологиялық жабдықты, қоймалар мен сүрлемдерді, қажетті техника мен көлікті қамтитын қуаты сағатына 5 тоннадан басталатын құрамажем зауыты (цехы),
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
сағатына 1 тонна
- жаңа құрылыс кезінде

1 700 000
- при расширении
850 000
Паспорт проекта № 24 "Создание комбикормового завода"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1.
Комбикормовый завод (цех) мощностью от 5 тонн комбикормов в час, включая здание комбикормового завода (цеха), емкости для хранения зерна (силосные корпуса), производственный блок, склады для сырья и готовой продукции с отгрузкой на авто и ж/д транспорт, технологическое оборудование для комбикормового завода, складов и силосов, необходимая техника и транспорт.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна в час
- при строительстве

270 000 000
- кеңейту кезінде
135 000 000
2
Сору жапқышын, балғалы пневмо ұсақтағышты, дәнтүйгішті, роторлы компрессорды, салмақтық араластырғышты, аспирацияны, сорғыш штуцерді, түсіргіш иірмекті, бұрылмалы иірмекті, құрамалы шлюзді, тиеу құйғышын, тиегіш иірмекті, ауа көмегімен түсіру желісін, азықтық майға арналған мөлшерлегіш сыйымдылықты қамтитын қуаты сағатына 15 тоннадан бастайтын мобилді құрама жем зауыты.
бірлік

270 000 000
- при расширении
135 000 000
2
Мобильный комбикормовый заводов мощностью от 15 тонн в час, включающая всасывающую заслонку, молотковую пневмодробилку, зерноплющилку, роторный компрессор, смеситель весовой, аспирацию, всасывающий штуцер, выгрузной шнек, поворотный шнек, комбинированный шлюз, загрузочную воронку, загрузочный шнек, линию для разгрузки при помощи воздуха, дозировочную емкость для кормового масла.
единица

100 000 000
2.1
Құрамажем зауытын қозғалтуға арналған тартқыш
23 000 000
№ 25 "Тәулігіне 150 тонна тауық саңғырығын өндеуге арналған техника мен жабдықтар сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Саңғырықты қордалау:
қопсытқыш
бірлік
108 200 000
фронтальді тиегіш
5 600 000
Саңғырықты кептіру:
Тыңайтқыштарды кептіруге арналған жабдық
тәулігіне
1 тонна саңғырықты өндеу

100 000 000
2.1
Тягач для передвижения комбикормового завода
23 000 000
Паспорт проекта № 25 "Приобретение техники и оборудования для переработки куриного помета, мощностью 150 тонн/сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений- 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Компостирование помета:
ворошитель
единица
108 200 000
фронтальный погрузчик
5 600 000
Сушка помета:
Оборудование для сушки удобрений
1 тонна переработки помета/сутки

380 000
5.
Тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина **
10 100 000
5.1.
Тірі балық контейнері **
3 228 000
Ескертпе: Техника мен жабдық әр 50 гектарға бір бірлік есебімен субсидияланады.
Бір түрдегі техника мен жабдықтың екінші және одан кейінгі бірліктерін субсидиялау көл-тауарлық балық шаруашылығының алаңы 50 пайызға артқан кезде жүзеге асырылады.
* Таңдау бойынша не тірі балық контейнері, не тірі балық тасуға арналған автомашина субсидияланады.

380 000
5.
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы *
10 100 000
5.1
Живорыбный контейнер *
3 228 000
Примечание: Одна единица техники и оборудования субсидируется из расчета на каждые 50 гектаров.
Субсидирование второй и последующей единицы техники и оборудования одного вида осуществляется при превышении площади озерно-товарного рыбоводного хозяйства на 50 процентов.
* Субсидируется либо живорыбный контейнер, либо автомашина для перевозки живой рыбы на выбор.

№ 29 "5 000 тоннадан басталатын майлы дақылдарға арналған астық сақтау қоймаларын салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Астықпен келесі операцияларды қамтамасыз ететін жабдығы бар астық сақтау қоймасы: қабылдау, тазарту, тазалау, өндеу, кептіру, сақтау, ішкі орнын ауыстыру және тиеп-жөнелту. Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
- құрылыс
40 274
- кеңейту
20 137
№ 30 "1 000 тоннадан басталатын картоп-көкөніс сақтау қоймаларын салу, кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Картоп-көкөніс сақтау қоймасында мыналар болуы тиіс: тоңазыту жабдығы (қажет болған жағдайда), желдету жабдығы, қойма техникасы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
- құрылыс
85 225
- кеңейту
42 613
№ 31 "1 000 тоннадан басталатын жеміс сақтау қоймаларын салу және кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Реттелетін газды ортасы жоқ жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: желдету жабдығы, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы, іріктеу-буып-түю жабдығы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
- құрылыс
73 422
- кеңейту
36 711
Реттелетін газды ортасы бар жеміс қоймасында мыналар болуы тиіс: реттелетін газды орта, тоңазыту жабдығы, қойма техникасы, іріктеу-буып-түю жабдығы.
Инвестициялық жобаның құны жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
1 тонна
- құрылыс
257 270
- кеңейту
128 635
Рефрижератор (жеміс-көкөніс өнімін тасуға арналған тоңазытқыш жабдығы бар автомашина)*
1 бірлік
жүккөтергіштігі 1,5 тоннадан бастап
5 тоннаға дейін
9 239 000
жүккөтергіштігі 5 тоннадан бастап
10 тоннаға дейні
19 713 000
жүккөтергіштігі 10 тоннадан бастап
27 283 000
Ескертпе:
* 1000 тонна сақтауға 6 рефрижератордан артық емес субсидияланады
№ 32 "Қуаты шикізат бойынша сағатына 1 тоннадан басталатын жемістерді/көкөністерді өңдеу жөніндегі қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту және (немесе) салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шырын және (немесе) жеміс-көкөніс өнімдерінің бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдығы бар жаңа піскен жемістер мен көкөністерді өңдеу кәсіпорны.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- құрылыс
сағатына 1 тонна

Паспорт проекта № 29 "Строительство и расширение зернохранилищ для масличных культур от 5 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Зернохранилище с оборудованием, обеспечивающим следующие операции с зерном: приемка, подработка, очистка, обработка, сушка, хранение, внутреннее перемещение и отгрузка.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна
- строительство
40 274
- расширение
20 137
Паспорт проекта № 30 "Строительство, расширение картофеле-овощехранилищ от 1 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Картофеле-овощехранилище должно включать: холодильное оборудование (в случае необходимости), вентиляционное оборудование, складскую технику.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
1 тонна
- строительство
85 225
- расширение
42 613
Паспорт проекта № 31 "Строительство и расширение фруктохранилищ от 1 000 тонн"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Фруктохранилище без регулируемой газовой среды включает: вентиляционное оборудование, холодильное оборудование, складскую технику, сортировочно-упаковочное оборудование.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
1 тонна
- строительство
73 422
- расширение
36 711
Фруктохранилище с регулируемой газовой средой включает: регулируемую газовую среду, холодильное оборудование, складскую технику, сортировочно-упаковочное оборудование.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации.
1 тонна
- строительство
257 270
- расширение
128 635
Рефрижератор (автомашина с холодильным оборудованием для перевозки плодоовощной продукции) *
1 единица
грузоподъемностью от 1,5 до 5 тонн
9 239 000
грузоподъемностью от 5 до 10 тонн
19 713 000
грузоподъемностью от 10 тонн
27 283 000
Примечание: * субсидируется не более 6 рефрижераторов на 1000 тонн хранения
Паспорт проекта № 32 "Создание и (или) расширение действующего предприятия по переработке фруктов/овощей мощностью от 1 тонны сырья
в час"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности , тенге
Предприятие по переработке свежих плодов и овощей с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов соковой и (или) плодоовощной продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
1 тонна в час

188 333 300
- кеңейту
53 333 300
№ 33 "Картоп өңдеу жөніндегі кәсіпорынды салу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Картопты өңдеу жөніндегі кәсіпорын картопты, қайта өңдеу өнімдерінің (картоп чипсілері, фри картобы, жартылай фабрикат) бір және (немесе) бірнеше түрін өндіруге қажетті жабдықтары бар өндірістік кешенді қамтиды.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- құрылыс жылына 140 мың тонна шикізаттан бастап
бір кәсіпорынға

188 333 300
- расширение
53 333 300
Паспорт проекта № 33 "Строительство предприятия по переработке картофеля"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке картофеля включает производственный комплекс с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продуктов переработки картофеля (картофельные чипсы, картофель фри, полуфабрикаты и другое).
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство от 140 000 тонн в год по сырью
на одно предприятие

10 588 666 600
№ 34 "Май-тоңмай өнімдерін өндіру жөніндегі кәсіпорынды салу және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Майлы дақылдарды өңдеуге және (немесе) май-тоңмай өнімдерін өндіруге қажетті жабдығы бар кәсіпорын.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
құрылыс тәулігіне 1000 тонна шикізаттан бастап
тәулігіне 1 тонна

10 588 666 600
Паспорт проекта № 34 "Создание и (или) расширение предприятия по производству масложировой продукции"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие с необходимым оборудованием для переработки масличных культур и (или) производства масложировой продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
строительство от 1000 тонн в сутки по сырью
1 тонна в сутки

8 313 471
кеңейту тәулігіне 100 тонна шикізаттан бастап:
-өсімдік майын өндіру үшін майлы дақылдарды өңдеу бойынша;
3 902 360
-өсімдік майын қоспағанда, тағамдық май-тоңмай өнімдерін өндіру бойынша
18 764 052
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.
№ 35 "Өңдеу қуаты тәулігіне 170 тонна шикізаттан басталатын дәнді дақылдарды тереңдете қайта өңдеу жөніндегі кәсіпорынды кеңейтуге арналған жабдық сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеуге арналған барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Дәнді дақылдарды тереңдете қайта өңдеу өнімдерін өндіру жөніндегі жабдық
1.1
Бидай маңызын ажырату жөніндегі жабдық
196 600 000
1.2
Крахмал тазарту жөніндегі жабдық
626 600 000
1.3
Крахмалды қалпына келтіру жөніндегі жабдық
130 000 000
1.4
Бидай маңызын кептіру жөніндегі жабдық
526 600 000
1.5
Крахмалды кептіру жөніндегі жабдық
713 300 000
1.6
Азық кептіру жөніндегі жабдық
330 000 000
1.7
Процестер мен басқару жүйесін автоматтандыру
330 000 000
1.8
Астықты өңдеудің сарқынды суларын тазарту жүйесі

8 313 471
расширение от 100 тонн в сутки:
- по переработке масличных культур для производства масла растительного;
3 902 360
-по производству пищевых масложировых продуктов, за исключением масла растительного
18 764 052
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.
Паспорт проекта № 35 "Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур мощностью переработки от 170 тонн сырья в сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Оборудование по производству продуктов глубокой переработки зерновых культур
1.1
Оборудование по отделению пшеничной клейковины
196 600 000
1.2
Оборудование по очистке крахмала
626 600 000
1.3
Оборудование по восстановлению крахмала
130 000 000
1.4
Оборудование по сушке пшеничной клейковины
526 600 000
1.5
Оборудование по сушке крахмала
713 300 000
1.6
Оборудование по сушке кормов
330 000 000
1.7
Автоматизация процессов и системы управления
330 000 000
1.8
Система очистки сточных вод переработки зерна

990 000 000
1.9
Шикі крахмал цехының өнімділігін арттыруға арналған жабдық
746 600 000
2
Фруктоза шәрбатын өндіруге арналған кешен
460 000 000
№ 36 "Қуаты сағатына 2 тонна шикізаттан басталатын жарма өндіру жөніндегі қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту және (немесе) құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Бір және (немесе) бірнеше өнім түрін өндіруге қажетті жабдығы бар, жарма өндіруге арналған астық өндеу кәсіпорны.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- құрылыс
сағатына 1 тонна

990 000 000
1.9
Оборудование для увеличения производительности цеха сырого крахмала
746 600 000
2
Комплекс для производства фруктозного сиропа
460 000 000
Паспорт проекта № 36 "Создание и (или) расширение действующего предприятия по производству крупы мощностью от 2 тонн сырья в час"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке зерна для производства крупы с необходимым оборудованием для производства одного и (или) более видов продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
1 тонна в час

№ 37 "Қуаты сағатына 1 тонна шикізаттан басталатын макарон өнімдерін өндіру жөніндегі қолданыстағы кәсіпорынды кеңейту және (немесе) құру" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Бір және (немесе) бірнеше өнім түрін өндіруге қажетті жабдығы бар, макарон өнімдерін өндіруге арналған ұн өңдеу кәсіпорны.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- құрылыс
сағатына 1 тонна
600 000 000
- кеңейту
512 244 000
Ескертпе: Егер инвестициялық жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алынған жабдықты сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.
№ 38 "Қуаты тәулігіне 1600 тонна шикізаттан басталатын қант өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуаттылықтың бір бірлігіне арналған субсидияларды есептеу үшін барынша рұқсат етілетін құн, теңге
Шикізатты қабылдауға және өңдеуге қажетті жабдығы бар қант өндіру кәсіпорны.
Инвестициялық жобаның құны жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- кеңейту
1 тонна тәулігіне
849 909
Ескертпе: Егер жоба жобалық-сметалық құжаттама әзірлемей жабдықтың жекелеген түрлерін сатып алуды және монтаждауды ғана көздесе, сатып алу-сату шарттары (лизинг), жабдықтарды жеткізу және (немесе) монтаждау шарттары, сондай-ақ ілеспе құжаттар (кедендік жүк декларациясы, шот-фактуралар, төлемді растайтын құжаттар) бойынша жабдықтардың құнынан белгіленген өтеу пайызы шегінде сатып алынған жабдықты субсидиялауға жатады.
Бұл ретте, инвестор осыған ұқсас жабдықтың құнын растайтын кем дегенде 3 (үш) прайс-парақ ұсынады.
№ 39 "Қуаты жылына 2 мың тонна өнімнен басталатын кондитерлік өнідерді өндіру жөніндегі кәсіпорынды кеңейту үшін жабдықты сатып алу" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25%
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Субсидияларды есептеуге арналған барынша рұқсат етілетін құн, теңге
1
Ұннан жасалған кондитерлік өнімдерді өндіруге арналған желі

Паспорт проекта № 37 "Создание и (или) расширение действующего предприятия по производству макаронных изделий мощностью от 1 тонны сырья в час"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по переработке муки для производства макаронных изделий с необходимым оборудованием для производства одного и более видов продукции
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
1 тонна в час
600 000 000
- расширение
512 244 000
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.
Паспорт проекта № 38 "Расширение предприятия по производству сахара мощностью от 1600 тонн сырья в сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Предприятие по производству сахара с необходимым оборудованием для приемки и переработки сырья
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- расширение
1 тонна в сутки
849 909
Примечание: В случае, если инвестиционный проект предусматривает только приобретение и монтаж отдельных видов оборудования без разработки проектно-сметной документации, субсидированию подлежит приобретенное оборудование в пределах установленного процента возмещения от стоимости оборудования по договорам купли-продажи (лизинга), договорам поставки и (или) монтажа оборудования, а также сопутствующим документам (грузовая-таможенная декларация, счета-фактуры, документы, подтверждающие оплату).
При этом инвестор представляет не менее 3 (трех) прайс-листов, подтверждающих стоимость аналогичного оборудования.
Паспорт проекта № 39 "Приобретение оборудования для расширения предприятия по производству кондитерских изделий мощностью от 2 000 тонн продукции в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий, тенге
1
Линия для производства мучных кондитерских изделий

710 000 000
2
Қантты кондитерлік өнімдерді өндіруге арналған желі
720 000 000
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған бірінші кезең өтінімі
Кімге:__________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
кімнен: ___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
№ ___ "_______________________________________________________"
(жоба паспортының толық атауы)
жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкестігі/сәйкес еместігі тұрғысынан қарастыруды сұраймын.
1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы __________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)_______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі___________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-ЖСН)_________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _______________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________

710 000 000
2
Линия для производства сахаристых кондитерских изделий
720 000 000
Приложение 3
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка первого этапа на инвестиционное субсидирование
В _____________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта № __
"__________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
на предмет соответствия/несоответствия условиям Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).
1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/филиала, представительства:
наименование____________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) _____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона __________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) ____________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано______________________________________________________
дата выдачи______________________________________________________
адрес ___________________________________________________________
номер телефона (факса) ___________________________________________.

2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері _________________________________________________
хабардар еткен күн ______________________________________________
3. Ауыл шаруашылығы кооперативінің мүшелері (инвестор ауыл шаруашылығы кооперативі болған жағдайда) туралы мәліметтер:
Р/с №
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4. Жер учаскелері туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің болуы туралы талаптар болған жағдайда):
Р/с №
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6

2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________.
3. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива (в случае если инвестор является сельскохозяйственным кооперативом):
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива
1
2
3
4. Сведения о земельных участках (в случае наличия требований в паспорте проекта по наличию земель сельскохозяйственного назначения):
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование и БИН/ИИН собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6

5. Ауыл шаруашылығы жануарларының бар-жоғы туралы мәліметтер (жобалардың паспорттарында ауыл шаруашылығы жануарларының болуы туралы талаптар болған жағдайда):
Р/с №
Сәйкестендіру нөмірі
Ауыл шаруашылығы жануарының түрі
Жынысы
Жыныстық-жас тобы
Ауыл шаруашылығы жануары иесінің атауы және
БСН/ЖСН-сы
1
2
3
4
5
6
6. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы________________________________________________________
инвестициялар сомасы_______________________________________________
соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі ___________________
субсидиялардың есептік сомасы_______________________________________
инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы___________________________

5. Сведения о наличии сельскохозяйственных животных (в случае наличия требований в паспорте проекта сельскохозяйственных животных):
№ п/п
Идентификационный номер
Вид сельскохозяйственного животного
Пол
Половозрастная группа
Наименование и БИН/ИИН собственника сельскохозяйственного животного
1
2
3
4
5
6
6. Сведения об инвестиционном проекте:
описание ______________________________________________________
сумма инвестиций ______________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется проект ____
______________________________________________________________
расчетная сумма субсидий _______________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _________________________.

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________
8. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері, бизнес-жоспар (өңдеуші өнеркәсіпті дамыту бағыттары бойынша жобаларды іске асыру кезінде ғана талап етіледі), шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат _____________________
9. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтының хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) ______________________________________________________.
10. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдердің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруға міндеттенемін/міндеттенеміз.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде:
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат ____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы ____________
_______________________________________________________________
Өтінімді қабылдаған Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және телефон нөмірі __________________
Өтінімді қабылдау күні
20__ жылғы "____"_____________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Инвестициялық субсидиялауға арналған екінші кезең өтінімі
Кімге:______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкес ___ "______________________________"
жобасының (жоба паспортының толық атауы)
паспорты бойынша
____________________________ теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия
(сома санмен және жазбаша)
сомасын төлеуді сұраймын.

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
8. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, бизнес-план (требуется только при реализации проектов по направлениям развития перерабатывающей промышленности), договоров или коммерческих предложений ___________________________________________.
9. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий (при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга)) __________________________________________________.
10. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
При подаче заявки через веб-портал "электронного правительства":
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
При подаче заявки через Государственную корпорацию:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись инвестора _____
____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и номер телефона работника Государственной корпорации принявшего заявку _______________________
Дата принятия заявки
"___" _________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка второго этапа на инвестиционное субсидирование
В _____________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу выплатить мне сумму инвестиционного субсидирования в размере ___________________________________ тенге по паспорту проекта № ____
(сумма цифрами и прописью)
"__________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
в соответствии с Правилами субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).

1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы __________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН)_______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі___________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі-ЖСН)_________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _______________________________________________________
берілген күні ___________________________________________________
мекенжайы:_____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:____________________________________________

1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование___________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее - БИН) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя_______________
адрес __________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) ___________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес __________________________________________________________
номер телефона ________________________________________________.

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________.
8. Инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі туралы жұмыс органының шешімі (бұдан бұрын инвестор бірінші кезеңде өтінім берген жағдайда) __________________________________.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) _______________________.
10. Сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісі (жабдықтар сатып алу кезінде)_______________________________.
11. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттары, шот-фактуралар _____________________________________ төлемді растайтын құжаттар.
12. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалық-сметалық құжаттама
(жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша) __________________________________________.
13. Ауыл шаруашылығы техникасын, арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілері_____________________________
14. Кредиттік/лизингтік шарттар (қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда) _____________________________________
15. Растаушы құжаттар: бизнес-жоспар, дайын өнімдерді өткізу туралы электрондық шот-фактуралар (екінші транш алуға өтінім берілген жағдайда)________________________________________________________
16. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге міндеттенемін/міндеттенеміз.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде:
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы ____________
_______________________________________________________________
Өтінімді қабылдаған Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және телефон нөмірі ______________
Өтінімді қабылдау күні
20__ жылғы "____"_____________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Арнайы шотқа аванстық төлем тетігін қолдана отырып инвестициялық субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:__________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
кімнен: ________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
№ ___ "_______________________________________________________"
(жоба паспортының толық атауы)

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий _______________.
8. Решение рабочего органа о соответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил (в случае, если инвестором ранее подавалась заявка на первом этапе) __________________________________________.
9. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) в соответствии с законодательством Республики Казахстан __________________.
10. Акт ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования) __________________________.
11. Договора купли-продажи, счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату __________________________________.
12. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией) ________________________.
13. Акты приема-передачи сельскохозяйственной, специальной техники и технологического оборудования _______________________________________.
14. Кредитные/лизинговые договора (в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах) ________________________________________________________.
15. Подтверждающие документы: бизнес-план, электронные счета-фактуры реализации готовой продукции (в случае подачи заявки на получение второго транша) ____________________________________________________.
16. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
При подаче заявки через веб-портал "электронного правительства":
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
При подаче заявки через Государственную корпорацию:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись инвестора ____
___________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и номер телефона работника Государственной корпорации принявшего заявку _______________________
Дата принятия заявки
"___" _________ 20__ года
Приложение 5
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на инвестиционное субсидирование с применением механизма
авансового платежа на специальный счет
В _____________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта № __
"__________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)

7. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі _______________________.
8. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері, бизнес-жоспар (өңдеуші өнеркәсіпті дамыту бағыттары бойынша жобаларды іске асыру кезінде ғана талап етіледі), шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат____________________________________________.
9. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтынан хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) ______________________________________________________.
10. Қаржы институтын кредиттік комитетінің оң шешімі ______________.
11. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім(-із) Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын/растаймыз.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге міндеттенемін/міндеттенеміз.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат ____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Мемлекеттік корпорация арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестордың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және қолы ____________
_______________________________________________________________
Өтінімді қабылдаған Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі және телефон нөмірі ______________
Өтінімді қабылдау күні
20__ жылғы "____"_____________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
20__ жылғы "___" __________ № ___ инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгендігіне көз жеткізу актісі
____________________________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Инвестордың атауы: __________________________________________
Жоба паспортының атауы: ___________________________________
Объектінің орналасқан жері: __________________________________________
Мынадай құрамдағы:
1._________________________________
2._________________________________
20__ жылғы _______ № ________ негізінде құрылған мамандар тобы объектіні қарап-тексеруі барысында мыналарды анықтады:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қарап-тексерудің тұжырымдары:________________________________________
____________________________________________________________________
Қарап-тексеруді жүзеге асырған адамдардың қолтаңбалары:
1.________________________________ ________________
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
2.________________________________
Инвестордың (инвестор өкілінің) қолтаңбасы: _________________________
(________ № ___ сенімхат)
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларының басын ірі қара малдың шартты басына ауыстыру коэффициенті
Жануарлар түрлері
Ауыстыру коэффициенттері
Ірі қара мал
1
Шошқалар
0,3
Қойлар және ешкілер
Жылқылар
Түйелер
0,1
1
1
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
№__ инвестициялық субсидиялау шарты
_______ қаласы
20___ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "______________________" мемлекеттік мекемесінің атынан "_____________________________" мемлекеттік мекемесі туралы ереже негізінде әрекет ететін басқарма басшысы ________________ бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын, ______________ атынан _____________________ негізінде әрекет ететін _____________________, бірге Тараптар, ал жеке-жеке Тарап деп жоғарыда көрсетілгендей аталатындар төмендегілер туралы осы Инвестициялық субсидиялау шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты.

7. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
8. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение действующих производственных мощностей и сроках их реализации, бизнес-план (требуется только при реализации проектов по направлениям развития перерабатывающей промышленности), договоров или коммерческих предложений ___________________________________________.
9. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий (при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга)) __________________________________________________.
10. Положительное решение кредитного комитета финансового института __________________________________________________________________.
11. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений, обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных денежных средств.
При подаче заявки через веб-портал "электронного правительства":
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
При подаче заявки через Государственную корпорацию:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись инвестора _____
____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и номер телефона работника государственной корпорации принявшего заявку ____________________
Дата принятия заявки
"___" _________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Форма
Акт осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности
производственных мощностей от __________ 20__ года №___
____________________________________________________________________
Наименование области (города республиканского значения, столицы)
Наименование инвестора: ___________________________________________________
Наименование паспорта проекта: _____________________________________________
Местоположение объекта: ___________________________________________________
Группой специалистов, созданной на основании __________________________ от ____20__ года №___________, в составе:
1._________________________________
2._________________________________
в ходе осмотра объекта выявлено следующее:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Выводы осмотра: ________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Подписи лиц, осуществляющих осмотр:
1._________________________________ _________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
2._________________________________
Подпись инвестора (представителя инвестора ): _________________
(доверенность №___от_________)
Приложение 7
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Коэффициенты перевода поголовья сельскохозяйственных животных в условную голову крупного рогатого скота
Виды животных
Коэффициенты перевода
Крупный рогатый скот
1
Свиньи
0,3
Овцы и козы
0,1
Лошади
1
Верблюды
1
Приложение 8
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Форма
Договор инвестиционного субсидирования № __
город _________
"___" 20__ года
Государственное учреждение "__________________________________", в лице руководителя управления ______________________, действующего на основании Положения о государственном учреждении "_____________________________________________, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и
__________________________ в лице _____________________, действующего на основании ___________, именуемый в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящий Договор инвестиционного субсидирования (далее - Договор) о нижеследующем.

1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Шартты жасауға мыналар негіз болып табылады:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығымен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары);
2) Жұмыс органының 20 __ жылғы ______________ №___ шешімі.
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
1) арнайы шот – осы Қағидалардың 5-тарауының шарттарына сәйкес инвестициялық субсидиялар сомасы аударылатын қаржы институтының екінші деңгейлі банктегі шоты;
2) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
3) АӨК-дегі инвестициялық салымдар (бұдан әрі – инвестициялық салымдар) – жер учаскелерін сатып алуға арналған шығындарды қоспағанда, инвестициялық жоба шеңберінде жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге, оның ішінде техника мен жабдық сатып алуға бағытталған шығындар;
4) АӨК-дегі инвестициялық субсидиялар (бұдан әрі – инвестициялық субсидиялар) – инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
5) жоба паспорты – осы Қағидаларға 1-2-қосымшаларда көрсетілген инвестициялық субсидиялауға жататын құрылыс-монтаждау жұмыстары, техника, жабдық және басқа да негізгі құралдар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер түріндегі инвестициялық салымдардың тізбесі және өтеу үлесі;
6) қаржы институттары – банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, микроқаржы ұйымдары, кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер.
3-тарау. Шарттың мәні
3.1. Осы Шарттың талаптары бойынша Жұмыс органы Инвестор шығыстарының бір бөлігін инвестициялық субсидиялауды мынадай шарттармен жүзеге асырады:
Жобаның паспорты (Субсидиялау қағидаларына сәйкес)
Инвестициялық жоба жөніндегі инвестордың инвестициялық салымдарының жалпы мөлшері
Инвестициялық субсидиялардың мөлшері
Жұмыс органы шешімінің нөмірі
Жұмыс органы шешімінің күні
3.2. Инвестициялық субсидиялау тиісті қаржы жылына _______ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) нысаналы ағымдағы бюджет трансферті ретіндегі мемлекеттік бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүргізіледі.

Глава 1. Общие положения
Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) (далее - Правила субсидирования);
2) Решение рабочего органа № ___ от ______ 20__ года.
Глава 2. Термины и определения
1) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий в соответствии с условиями Главы 5 настоящих Правил;
2) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционный проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
3) инвестиционные вложения в АПК (далее – инвестиционные вложения) – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей, в том числе приобретение техники и оборудования в рамках инвестиционного проекта, за исключением затрат на приобретение земельных участков;
4) инвестиционные субсидии в АПК (далее – инвестиционные субсидии) - возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК в рамках реализации инвестиционных проектов;
5) паспорт проекта – перечень и доля возмещения инвестиционных вложений в виде строительно-монтажных работ, техники, оборудования и других основных средств, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам;
6) финансовые институты – банки второго уровня, микрофинансовые организации, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества.
Глава 3. Предмет Договора
3.1. По условиям настоящего Договора Рабочий орган осуществляет инвестиционное субсидирование части расходов Инвестора на следующих условиях:
Паспорт проекта
(согласно Правилам субсидирования)
Общий размер инвестиционных вложений Инвестора по инвестиционному проекту
Размер инвестиционных субсидий
Номер решение рабочего органа
Дата решения рабочего органа
3.2. Инвестиционное субсидирование производится за счет и в пределах средств, предусмотренных в государственном бюджете в качестве целевого текущего трансферта бюджета _______________ области (города республиканского значения, столицы) на соответствующий финансовый год.

4-тарау. Инвесторға қаражат аудару тәртібі мен шарттары
4.1. ________ (_______) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидия сомасын Жұмыс органы Инвестордың есептік шотына аударады.
4.2. Инвестициялық субсидиялау мерзімін санау осы Шарттың күшіне енген сәтінен бастап басталады.
4.3. Тараптар осы Шарт шеңберінде, егер төлем күні жұмыс емес күнге немесе мереке күнге сәйкес келсе, төлем олардан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі деп келісті.
4.4. Инвестициялық субсидия Инвесторға Субсидиялау қағидаларында көрсетілген жобалар паспорттарына сәйкес төленеді.
4.5. Инвестициялық субсидиялар жаңа, бұрын қолданылмаған техниканы сатып алуға арналған Инвестордың инвестициялық салымдары бойынша төленеді.
4.6. Барлық операциялар ұлттық валюта – теңгемен жүргізіледі.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1. Инвестор:
- жабдық пен техниканы Жұмыс органын алдын ала жазбаша хабардар ету шартымен маусымдық жұмыссыз тұру жағдайында қызметтердің басқа түрлері үшін пайдалануға құқылы.
5.2. Инвестор:
- Субсидиялау қағидаларының шарттарын уақтылы және толық көлемде орындауға;
- Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
- осы Шартты орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты Жұмыс органының сұратуы бойынша уақтылы ұсынуға;
- Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгеніне көз жеткізу үшін рұқсат беруге;
- өзіне қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсім басталған жағдайда, сондай-ақ, егер Инвестордың қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылған жағдайда, Жұмыс органын жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
- осы Шарттың талаптары мен оны іске асыру жөніндегі ақпаратты үшінші тұлғаларға Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз бермеуге және ашпауға;
- Жұмыс органын осы Шарттың талаптарын орындауға әсер ететін барлық мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуге міндетті.
5.3. Жұмыс органы:
- Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Шартты іске асыру барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
5.4. Жұмыс органы:
- Шарттың 3.1-тармағында көрсетілген инвестициялық субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуға;
- Инвестор сатып алған техника мен жабдықты субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде иеліктен шығарылмауына және мақсатты пайдаланылуына мониторинг жүргізуге;
- инвестициялық субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істегеніне/жұмыссыз тұрғанына мониторинг жүргізуге;
- инвестициялық субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30% мөлшеріндегі жобалық қуатқа жеткеніне/жетпегеніне мониторинг жүргізуге міндетті.

Глава 4. Порядок и условия перечисления средств Инвестору
4.1. Сумма инвестиционных субсидий в размере _____ (______) тенге перечисляется Рабочим органом на расчетный счет Инвестора.
4.2. Отсчет срока инвестиционного субсидирования начинается с момента вступления настоящего Договора в силу.
4.3 Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
4.4. Инвестиционные субсидии выплачиваются Инвестору согласно паспортам проектов, указанным в Правилах субсидирования.
4.5. Инвестиционные субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям Инвестора на приобретение новой, ранее неиспользованной техники.
4.6. Все операции производятся в национальной валюте - тенге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1. Инвестор вправе:
- использовать оборудование и технику для других видов деятельности в случае сезонного простоя при условии предварительного письменного уведомления Рабочего органа.
5.2. Инвестор обязан:
- своевременно и в полном объеме исполнять условия Правил субсидирования;
- своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Договору;
- своевременно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Договора;
- предоставить Рабочему органу доступ для осмотра объекта Инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей;
- в случае начала процедуры своей ликвидации, реабилитации или банкротства, а также, если деятельность Инвестора приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан незамедлительно информировать в письменном виде Рабочий орган;
- не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Договора третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
- своевременно извещать Рабочий орган обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.
5.3. Рабочий орган вправе:
- запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Договора.
5.4. Рабочий орган обязан:
- перечислить средства, предусмотренные для инвестиционного субсидирования, указанные в п. 3.1 Договора;
- проводить мониторинг не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники и оборудования в течение 3 (три) лет с момента субсидирования;
- проводить мониторинг действия/бездействия объекта инвестиционного субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию;
- проводить мониторинг достижения/недостижения выхода объекта инвестиционного субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30% в сроки, предусмотренные бизнес-планом.

6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Осы Шарт бойынша Тараптар Шартқа, Субсидиялау қағидаларына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілік артады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1. Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін әрекет етеді.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1. Тараптар, егер орындай алмау еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан болса, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2 Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуынан Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындай алмаса, басталу сәтінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты осындай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3. Уақтылы хабарламаған жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламаудан келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуға алып келеді.
8.5. Егер осындай жағдайлар қатарынан үш ай бойы жалғасатын болса, онда кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1. Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.
9.2. Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1. Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез келген хат-хабарлары жазбаша түрде беріледі және қарау үшін тапсыру туралы белгісі бар хат-хабар Тараптар алған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаралады.
10.2. Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.

Глава 6. Ответственность Сторон
6.1. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с Договором, Правилами субсидирования и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2. При наступлении форс-мажорных обстоятельств, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3. При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
8.4. Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5. Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1. Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
9.2. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1. Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десяти) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.
10.2. Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.

11-тарау. Құпиялылық
11.1. Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және олар осы Шартты жасасу және орындау кезінде алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2. Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартпен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тікелей көзделген жағдайда ғана мүмкін болады.
11.3. Тараптар осы Шарттың болуы мен талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлері осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етпейді не үшінші тұлғаларға бермейді.
11.4. Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5. Инвестор осы Шартқа қол қоюмен Жұмыс органының бұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.
12-тарау. Мәлімдеулер, кепілдіктер және келісім берулер
12.1. Инвестор мыналарды мәлімдейді және кепілдік береді:
- Инвестор осы Шартта көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктер шынайы және шындыққа сәйкес келетінін растайды;
- Жұмыс органы көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктердің шынайылығын тексеруге міндетті емес.
12.2. Инвестор:
- Инвесторға оның бизнесіне, оның қаржылық жағдайына, активтері мен өзінің міндеттемелері бойынша жауап беру қабілетіне жағымсыз әсер етуі мүмкін қандай да болмасын мән-жайлардың мәлім емес екендігін мәлімдейді және оған кепілдік береді;
- сондай-ақ Инвестор оның құзыреті осы Шартқа қол қоятын адамға осы Шартты жасасуға мүмкіндік беретінін растайды.
12.3. Инвестор осы Шартты жасасу кезінде осы Шартты бұзуға себеп болатын, оны жарамсыз деп танитын негіздердің жоқтығын растайды.
12.4. Инвестор барлық ақпарат, сондай-ақ берілген (ұсынылған) барлық құжаттама дәл және шындыққа сай екенін мәлімдейді және растайды.

Глава 11. Конфиденциальность
11.1. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре, Правилах субсидирования и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2. Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностные лица и работники Сторон не разглашают либо не передают третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5. Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие Рабочему органу, на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.
Глава 12. Заявления, гарантии и согласия
12.1. Инвестор заявляет и гарантирует следующее:
- Инвестор подтверждает, что заверения и гарантии, указанные в настоящем Договоре, правдивы и соответствуют действительности.
12.2. Инвестор заверяет и гарантирует что:
- Инвестору неизвестно ни о каких обстоятельствах, которые могут оказать негативный эффект на его бизнес, его финансовое положение, активы и способность отвечать по своим обязательствам;
- Также Инвестор подтверждает, что его компетенция позволяет заключать настоящий Договор лицу, который подписывает настоящий Договор.
12.3. Инвестор подтверждает, что на момент заключения настоящего Договора отсутствуют основания, которые могут послужить причиной расторжения настоящего Договора, признания его не действительным.
12.4. Инвестор заявляет и подтверждает, что вся информация, а также вся документация переданная (предоставленная) точна и соответствует действительности.

13-тарау. Қорытынды ережелер
13.1. Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
13.2. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
13.3. Осы Шартта көзделмеген барлық өзге жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
14-тарау.Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Жұмыс органы
_____________
Инвестор
_________
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
№___ Сатып алынатын жабдықты, техниканы мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісім
______ қаласы
20__ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын Қазақстан Республикасы _______ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) (атауы) _______________________ басқармасы атынан ___________ №______ _________________ негізінде әрекет ететін _______________ бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын ___________ атынан ______________________ негізінде әрекет ететін ________________ екінші тараптан, бірлесіп Тараптар, ал жеке-жеке Тарап деп не жоғарыда көрсетілгендей аталатындар, субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде төмендегілер туралы осы Сатып алынатын жабдықты, техниканы мақсатты пайдалану және иеліктен шығармау туралы келісімді (бұдан әрі – Келісім) жасасты:
1-тарау. Осы Келісімнің Нысанасы мен Мақсаты
1.1. Осымен Инвестор өзіне жабдықты, техниканы қатаң түрде нысаналы мақсаты бойынша пайдалану және иеліктен шығармау, сондай-ақ субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде мақсатты пайдаланбағаны үшін жауапкершілікте болу міндеттемесін алады.
1.2. Осы Келісім шеңберінде қандай да бір қайшылықтар болған жағдайда "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы үлкен күшке ие болады.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
2.1. Инвестор:
- Келісім бойынша өз міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
- Жұмыс органының сұранымы бойынша осы Келісімді орындаумен байланысты құжаттар мен ақпаратты тез арада беруге;
- Жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру үшін рұқсат беруге;
- осы Келісімнің шарттары мен іске асырылуы туралы ақпаратты Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға бермеуге және ашпауға;

Глава 13. Заключительные положения
13.1. Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
13.2. Настоящий Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Рабочий орган
Инвестор
________________
________________
Приложение 9
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, техники № ___
город _____
"___" __________20___ года
Управление ________________________________(наименование) _________ области (города республиканского значения, столицы) Республики Казахстан, в лице _________________________ действующего на основании _____________от___ № ____, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с одной стороны, и
____________________ в лице ______________________, действующего на основании _______________________________ именуемое в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящее Соглашение о целевом использовании и не отчуждении приобретаемого оборудования, техники в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования (далее – Соглашение), о нижеследующем:
Глава 1. Предмет и Цель настоящего Соглашения
1.1. Настоящим Инвестор принимает на себя обязательства использовать строго по целевому назначению и не отчуждать оборудование, технику, а также нести ответственность за нецелевое использование в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования.
1.2. В случае какого-либо противоречий в рамках настоящего Соглашения большую силу имеет Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий".
Глава 2. Права и обязанности Сторон
2.1. Инвестор обязан:
- своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Соглашению;
- незамедлительно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Соглашения;
- предоставлять Рабочему органу доступ для осмотра объекта инвестора;
- не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Соглашения третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;

- Келісімнің 1.1-тармағында көрсетілген мерзім ішінде жабдықты, техниканы иеліктен шығармауға міндетті.
2.2. Жұмыс органы:
- Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Келісімді жүзеге асыру барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
3-тарау. Келісімнің қолданылу мерзімі
3.1. Осы Келісім Тараптардың қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және үш жыл бойы, ал орындалмаған міндеттемелер бөлігінде олар толық орындалғанға дейін қолданыста болады.
4-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
4.1. Тараптар еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан орындау мүмкін болмаған жағдайда, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
4.2. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде осы Келісім бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған Тарап олар туындаған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты мұндай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, қолданылу кезеңі, туындау фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
4.3. Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабардар етпеуден немесе уақтылы хабардар етпеуден келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
4.4. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындауы осы Келісімнің орындалу мерзімінің олардың әрекет ету кезеңіне ұлғайтылуына алып келеді.
4.5. Егер, мұндай мән-жайлар қатарынан үш айдан астам жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы Келісім бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
5-тарау. Қорытынды ережелер
5.1. Хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, қолма-қол табысталса, қатысушы Тараптың мекенжайына почтамен (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
5.2. Егер осы Келісімде өзгеше көзделмесе, осы Келісімнің шарттарын, оның ішінде осы Келісімнің қолданылу мерзімін кез келген өзгерту, тоқтату Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қоятын қосымша келісімдермен ресімделеді.
5.3. Осы Келісім бойынша Тараптар арасында туындайтын барлық келіспеушіліктер немесе даулар тікелей келіссөздер процесінде шешіледі. Егер осындай келіссөздерден кейін Тараптар осы Келісім бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешуді талап ете алады.

- не производить отчуждение оборудования, техники в течение срока указанного в п. 1.1. Соглашения.
2.2. Рабочий орган вправе:
- запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Соглашения и Правил субсидирования.
Глава 3. Срок действия Соглашения
3.1. Настоящее Соглашение вступает в силу с даты подписания его Сторонами и действует в течении трех лет, а в части неисполненных обязательств – до их полного исполнения.
Глава 4. Обстоятельства непреодолимой силы
4.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Соглашению, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
4.2. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Соглашению, должна своевременно в течение 10 (десять) рабочих дней с момента их наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
4.3. При отсутствии своевременного извещения, Сторона обязана возместить другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
4.4. Наступление обстоятельств непреодолимой силы влечет увеличение срока исполнения настоящего Соглашения на период их действия.
4.5. Если такие обстоятельства продолжаются более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Соглашению.
Глава 5. Заключительные положения
5.1. Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату, вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
5.2. Любое изменение, прекращение условий настоящего Соглашения, в том числе срока действия настоящего Соглашения, оформляются дополнительным соглашением Сторон, подписываемым уполномоченными представителями Сторон, если иное не предусмотрено настоящим Соглашением.
5.3. Все разногласия или споры, возникающие между Сторонами по настоящему Соглашению разрешаются в процессе прямых переговоров. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Соглашению, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.

5.4. Осы Келісіммен реттелмеген мәселелер 20___ жылғы ___________ №____ Инвестициялық субсидиялау шартымен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
5.5. Осы Келісім мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
6-тарау. Тараптардың мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Инвестор:
Жұмыс органы:
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Қаржы институтының арнайы шоттағы инвестициялық субсидияны пайдаланбауы туралы №___ шарт пен келісім
_______ қаласы
20___ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Қаржы институты" деп аталатын _______________________ бір тараптан,
бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "_____________ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың)_______________________________________ басқармасы"
(атауы)
мемлекеттік мекемесі атынан мемлекеттік мекеме туралы ереже негізінде әрекет ететін
басшысы _____________________ екінші тараптан, бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын
______________ атынан Жарғы негізінде әрекет ететін _____________________ үшінші
тараптан, бірлесіп Тараптар деп, ал жеке-жеке Тарап деп аталатындар төмендегілер туралы
осы Қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы осы Шарт пен
келісімді (бұдан әрі – Шарт) жасасты.
1-тарау. Жалпы ережелер
Осы Шартты жасасуға мыналар негіз болып табылады:
1) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Субсидиялау қағидалары);
3) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияның шешімі (20___ жылғы ______________ № ___).
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
1) АӨК-дегі инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
2) АӨК-дегі инвестициялық субсидиялар (бұдан әрі – инвестициялық субсидиялар) – инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде АӨК субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;

5.4. Вопросы, не отрегулированные настоящим Соглашением, регулируются Договором инвестиционного субсидирования от ____20___ года № __, а также законодательством Республики Казахстан.
5.5. Настоящее Соглашение составлено в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 6. Адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Инвестор:
Рабочий орган:
Приложение 10
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса,
при инвестиционных вложениях
Форма
Договор и соглашение № __ о неиспользовании финансовым институтом инвестиционных субсидий на специальном счете
город ______
" " _______ 20__ года
_________________________________ именуемое в дальнейшем "Финансовый институт", с одной стороны,
Государственное учреждение "___________________________ ___________области (города республиканского значения, столицы" (наименование), в лице руководителя __________________________, действующего на основании положения о государственном учреждении, именуемое в дальнейшем "Рабочий орган", с другой стороны,
_________________________, в лице________, действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем "Инвестор", с третьей стороны, совместно именуемые Стороны, а по отдельности Сторона, заключили настоящий Договор и соглашение о неиспользовании финансовым институтом денег на специальном счете (далее - Договор) о нижеследующем.
Глава 1. Общие положения
Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Закон Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий";
2) Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях, утвержденные приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320) (далее - Правила субсидирования);
3) Решение рабочего органа по вопросам инвестиционного субсидирования (№___ от __________20__года)
Глава 2. Термины и определения
1) инвестиционный проект в АПК (далее – инвестиционный проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции в создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
2) инвестиционные субсидии в АПК (далее – инвестиционные субсидии) - возмещение части расходов, понесенных субъектом АПК в рамках реализации инвестиционных проектов;

3) АӨК-дегі инвестор (бұдан әрі – инвестор) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес АӨК-нің басым бағыттарына (секторларына) инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын АӨК субъектісі;
4) арнайы шот – қаржы институтының екінші деңгейлі банктегі инвестициялық субсидиялар сомалары аударылатын шоты;
5) инвестициялық субсидиялау мәселелері жөніндегі комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органдары;
6) қаржы институттары – банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына арналған тиісті лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, микроқаржы ұйымдары, кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер.
3-тарау. Шарттың нысанасы
3.1. Қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты Жұмыс органы Субсидиялау қағидаларында көрсетілген шарттарға сәйкес инвестициялық субсидиялар төлеу (екінші кезең) туралы шешім қабылдағанға дейін пайдаланбайды.
3.2. Арнайы шотқа инвестициялық субсидиялар алу үшін инвестор Субсидиялау қағидаларында көрсетілген құжаттармен бірге, қаржы институты кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты куәландырған көшірмесін, қаржы институтымен жасалынған кредиттік шартты/лизинг шартын қосымша береді.
4-тарау. Инвестициялық субсидияларды аудару тәртібі мен шарттары
4.1. _________ (_____________) теңге мөлшеріндегі инвестициялық субсидиялар
сомасын Жұмыс органы аванстық төлеммен қаржы институтының арнайы шотына аударады.
Қаржы институтының арнайы шотының деректемелері:
____________________________________________________________________
4.2. Барлық операциялар ұлттық валюта – теңгемен жасалады.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5.1. Қаржы институты қаражаттың арнайы шотқа түскен күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде кредиттік шартта (Қаржы институты мен Инвестор арасында жасалған) көзделген қаражатты, егер, инвестор мен қаржы институты арасындағы шартта өзгеше көзделмесе, жабдық сатушының шотына аударады және Жұмыс органына растайтын құжаттарды береді.
5.2. Қаржы институты Субсидиялау қағидаларында көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, қаржы институты 3 (үш) жұмыс күні ішінде жұмыс органы арнайы шотқа аванстық төлеммен аударған қаражаттың орнын толық көлемде толтырады.
5.3. Бұл ретте, ағымдағы қаржы жылында жасалған төлемдерді қайтару орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және шығыстардың бюджеттік сыныптамасының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен Жұмыс органының кассалық шығыстарын қалпына келтіріп жүзеге асырылады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтару сомасы төлемдер жасалған тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.

3) инвестор в АПК (далее – инвестор) – субъект АПК в соответствии с законодательством Республики Казахстан, осуществляющий инвестиционные вложения в приоритетных направлениях (секторах) АПК;
4) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий;
5) рабочий орган по вопросам инвестиционного субсидирования (далее – рабочий орган) – местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы, в области сельского хозяйства;
6) финансовые институты – банки второго уровня, микрофинансовые организации, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества.
Глава 3. Предмет Договора
3.1. Финансовый институт не использует средства, находящиеся на специальном счете, до принятия Рабочим органом решения о выплате инвестиционных субсидий (второй этап), в соответствии с условиями, указанные в Правилах субсидирования.
3.2. Для получения инвестиционных субсидий на специальный счет, инвестор вместе с документами, указанными Правилах субсидирования, дополнительно предоставляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга с финансовым институтом.
Глава 4. Порядок и условия перечисления инвестиционных субсидий
4.1. Сумма инвестиционных субсидий в размере ______ (___________) тенге перечисляется Рабочим органом на специальный счет финансового института авансовым платежом.
Реквизиты специального счета финансового института: _____________
4.2. Все операции производятся в национальной валюте - тенге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
5.1. Финансовый институт в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения средств на специальный счет перечисляет предусмотренные кредитным договором (заключенного между Финансовым институтом и Инвестором) средства на счет продавца оборудования, если иное не предусмотрено договором между инвестором и финансовым институтом и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу.
5.2. В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные в Правилах субсидирования, то финансовый институт в течение 3 (трех) рабочих дней восстанавливает в полном объеме средства инвестиционных субсидий, перечисленных рабочим органом авансовым платежом на специальный счет.
5.3. При этом, возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.

5.4. Арнайы шотқа аударылған қаражатты қаржы институты Жұмыс органының инвесторға инвестициялық субсидиялар беру туралы оң шешімінің негізінде инвестициялық жоба шеңберінде жабдық пен техника сатып алуға пайдаланылған инвестордың кредит/лизинг бойынша негізгі борышын өтеу шотына аударады (екінші кезең).
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Тараптар Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін осы Шарт бойынша жауапкершілікте болады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
7.1. Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар Субсидиялау қағидаларына сәйкес өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін қолданыста болады.
8-тарау. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары
8.1. Тараптар еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан орындау мүмкін болмаған жағдайда, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
8.2. Еңсерілмейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау мүмкін болмаған Тарап олар туындаған сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты мұндай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, қолданылу кезеңі, туындау фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
8.3. Уақтылы хабардар етпеген жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабардар етпеуден немесе уақтылы хабардар етпеуден келтірілген зиянды өтеуге міндетті.
8.4. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының туындауы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімінің ұлғайтылуына алып келеді.
8.5. Егер, мұндай мән-жайлар қатарынан үш айдан астам жалғасатын болса, онда Тараптардың кез келгені осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тартуға құқылы.
9-тарау. Дауларды шешу
9.1. Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.
9.2. Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
10.1. Осы Шарт шеңберінде Тараптар бір-біріне жөнелтетін кез келген хат-хабар жазбаша нысанда ұсынылады және Тараптар тапсырылғаны туралы белгісі бар хат-хабарды алған сәттен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде қаралады.

5.4. Средства, перечисленные на специальный счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора по кредиту/лизингу, использованного на приобретение оборудования и техники в рамках инвестиционного проекта на основании положительного решения рабочего органа о предоставлении инвестору инвестиционной субсидии (второго этапа).
Глава 6. Ответственность Сторон
6.1. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с Договором и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
7.1. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до своевременного выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме, в соответствии с Правилами субсидирования.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
8.1. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
8.2. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления извещает другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
8.3. При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
8.4. Наступление обстоятельств непреодолимой силы вызывает увеличение срока исполнения настоящего Договора на период их действия.
8.5. Если такие обстоятельства продолжаются более трех месяцев подряд, то любая из Сторон вправе отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
9.1. Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
9.2. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
10.1. Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десяти) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.

10.2. Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
11-тарау. Құпиялылық
11.1. Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және осы Шартты жасасу және орындау кезінде олар алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта, Субсидиялау қағидаларында және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
11.2. Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартта және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда ғана мүмкін болады.
11.3. Тараптар осы Шарттың талаптар мен құпиялылығын сақтау үшін құқықтық сипаттағы шараларды қоса барлық қажетті шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлеріне осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етуге не үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.
11.4. Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделгендей жауапкершілікте болады.
11.5. Инвестор осы Шартқа қол қоюмен абұқаралық ақпарат құралдарында Инвестор туралы мәліметтерді орналастыруына, сондай-ақ, осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған кез келген мәліметті (оның ішінде банктік құпияны) Инвестордың алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуіне келісім береді.
12-тарау. Қорытынды ережелер
12.1. Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және/немесе толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
12.2. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 3 (үш) данада жасалды.
13. Тараптардың заңды мекенжайлар, банктік деректемелері және қолдары
Жұмыс органы:
Қаржы институты:
Инвестор:
Инвестициялық салымдар
кезінде агроөнеркәсіптік кешен
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп Есептік кезең: 20___ жылғы ___________ (тоқсан/жыл)
Индекс: № 1-ИС нысаны

10.2. Корреспонденция считается представленной или направленной, когда она оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
Глава 11. Конфиденциальность
11.1. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре и действующем законодательстве Республики Казахстан.
11.2. Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных настоящим Договором и законодательством Республики Казахстан.
11.3. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
11.4. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
11.5. Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие рабочему органу на размещение сведений об Инвесторе в средствах массовой информации, а также на разглашение любых сведений, (в том числе банковской тайны) полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора, третьим лицам без предварительного письменного согласия Инвестора.
Глава 12. Заключительные положения
12.1. Положения настоящего Договора подлежат изменению и/или дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
12.2. Настоящий Договор составлен в 3 (трех) экземплярах на русском языке, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 13. Юридические адреса и банковские реквизиты
Рабочий орган:
Финансовый институт:
Инвестор:
Приложение 11
к Правилам субсидирования по
возмещению части расходов,
понесенных субъектом
агропромышленного комплекса
при инвестиционных вложениях
Форма
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
Отчетный период: ___________ 20___ года (квартал/год)
Индекс: форма № 1-ИС

Нысанды бекіткен бұйрықтың (қаулының) күні мен нөмірі: "Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 17320 болып тіркелген).
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың ауыл шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органы
Қайда ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын - есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей.
20__ жылғы "___"_________________
Мемлекеттік органның атауы ______________________________________
Субсидиялар атауы ____________________________________________
Есеп кезеңі _____________________________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ________________
_______________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
_______________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с№
Инвестордың атауы
Инвестордың ЖСН/БСН
Жоба параметрлері
Тұрақты жұмыс орындарының саны
Жобаның жалпы құны, мың теңге
Жоба паспортының атауы
Өндірістік көрсеткіштер (өндірістік қуат)
барлығы
оның ішінде субсидиялауға жататыны
ағымдағы
жобалық қуатқа шыққан кездегі
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
Өтеу үлесі, %
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
Пайдалануға берілген күні, күні/айы/жылы
Жұмыс органы шешімінің күні және нөмірі, күні/айы/жылы
12
13
14
15
Әкім ___________________________________________ ________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Бірінші басшы – төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі ___________________________________________________ _________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Мөр (бар болса) орны
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Дата и номер приказа, (постановления), которым утверждена форма: приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320).
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Круг лиц представляющих: местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы в области сельского хозяйства
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартальная - не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
годовая - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
"____" ___________ 20__ года
Наименование государственного органа _______________________________________
Наименование субсидий ____________________________________________________
Период отчета ____________________________________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета __________________________
________________________________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
________________________________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
п/п
Наименование инвестора
ИИН/БИН инвестора
Параметры проекта
Количество постоянных рабочих мест
Общая стоимость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, %
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число/месяц/год
Дата и номер решения рабочего органа, число/месяц/год
Наименование паспорта проекта
Производственные показатели (производственная мощность)
всего
в том числе подлежало субсидированию
текущая
при выходе на проектную мощность
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Аким ________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))             (подпись)
Первый руководитель
администратора бюджетных
программ нижестоящего бюджета ______________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))       (подпись)
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"

1. Осы түсіндірме инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы есеп нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Есептің 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
3. 4-бағандағы деректер Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына 1, 2-қосымшаларға сәйкес толтырылады.
4. 2-бағанда инвестордың атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда инвестордың ЖСН/БСН көрсетіледі;
6. 5, 6, 7, 8-бағандарда инвестордың статистикалық есептілігі және заттай және құндық мәнде өндірілген өнімдерді түрлері бойынша өткізуді растайтын бастапқы құжаттар негізіндегі кәсіпорынның өндірістік қуаты көрсетіледі.
7. 9-бағанда тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
8. 10, 11-бағандарда жобаның жалпы құны, оның ішінде субсидиялауға жататыны көрсетіледі.
9. 12-бағанда инвестициялық жобаның паспортына сәйкес өтеу үлесі көрсетіледі.
10. 13-бағанда төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
11. 14-бағанда инвестициялық жобаны пайдалануға енгізу күні көрсетіледі.
12. 15-бағанда Жұмыс органы шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі

1. Настоящее пояснение детализирует заполнение формы по отчету об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
2. В графе1 отчета указывается порядковый номер.
3. Данные в графе 4 заполняются в соответствии с приложением 1, 2 к Правилам субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях.
4. В графе 2 указывается наименование инвестора.
5. В графе 3 указывается ИИН/БИН инвестора.
6. В графах 5, 6, 7, 8 указывается производственная мощность предприятия на основании статистической отчетности инвестора и первичных документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении.
7. В графе 9 указывается количество постоянных рабочих мест.
8. В графах 10,11 указывается общая стоимость проекта всего, в том числе подлежащая субсидированию.
9. В графе 12 указывается доля возмещения в соответствии с паспортом инвестиционного проекта.
10. В графе 13 указывается сумма выплаченных субсидий.
11. В графе 14 указывается дата ввода в эксплуатацию инвестиционного проекта.
12. В графе 15 указывается дата и номер решения рабочего органа.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИИН - индивидуальный идентификационный номер
БИН - бизнес-идентификационный номер