Динамикалық байқау жүргізілетін науқастардың созылмалы аурулар тізбесін, медициналық-әлеуметтік көмек көрсетілетін әлеуметтік мәні бар аурулар тізбесін, диагностикалық қызметтер, оның ішінде зертханалық диагностика тізбесін, инфекциялық аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар тізбесін, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде динамикалық байқауға жатпайтын аурулар мен шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың жекелеген санаттары тізбесін, алғашқы медициналық-санитариялық көмек маманының немесе медициналық ұйымның жолдамасы бойынша медициналық оңалту және қалпына келтіру еміне жататын аурулар (жай-күйлер) тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2019 жылғы 17 қазандағы № ҚР ДСМ-136 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 18 қазанда № 19484 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № ҚР ДСМ-109/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 23.09.2020 № ҚР ДСМ-109/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 34-бабына және "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" 2015 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес динамикалық байқау жүргізілетін науқастардың созылмалы аурулар тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес медициналық-әлеуметтік көмек көрсетілетін әлеуметтік мәні бар аурулар тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес диагностикалық қызметтер, оның ішінде зертханалық диагностика тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес инфекциялық аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар тізбесі;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде динамикалық байқауға жатпайтын аурулар тізбесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес шұғыл және жоспарлы стоматологиялық көмек алуға жататын халықтың жекелеген санаттарының тізбесі;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес алғашқы медициналық-санитариялық көмек маманының немесе медициналық ұйымның жолдамасы бойынша медициналық оңалту және қалпына келтіру еміне жататын аурулар (жай-күйлер) тізбесі бекітілсін.

Об утверждении перечня хронических заболеваний, при котором проводится динамическое наблюдение больных, перечня социально-значимых заболеваний при которых оказывается медико-социальная помощь, перечня диагностических услуг, в том числе лабораторной диагностики, перечня инфекционных заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих, перечня заболеваний, не подлежащих динамическому наблюдению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, перечня отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи, перечня заболеваний (состояний), подлежащих медицинской реабилитации и восстановительному лечению по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или медицинской организации
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 октября 2019 года № ҚР ДСМ-136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2019 года № 19484. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № ҚР ДСМ-109/2020.
Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 23.09.2020 № ҚР ДСМ-109/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и статьей 7 Закона Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года "Об обязательном социальном медицинском страховании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) перечень хронических заболеваний, при котором проводится динамическое наблюдение больных согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень социально-значимых заболеваний, при которых оказывается медико-социальная помощь согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень диагностических услуг, в том числе лабораторной диагностики согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) перечень инфекционных заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) перечень заболеваний, не подлежащих динамическому наблюдению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) перечень отдельных категорий населения, подлежащих экстренной и плановой стоматологической помощи согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) перечень заболеваний (состояний), подлежащих медицинской реабилитации и восстановительному лечению по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или медицинской организации согласно приложению 7 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр Е. Биртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 17 қазандағы
№ ҚР ДСМ-136 бұйрығына
1-қосымша
Динамикалық байқау жүргізілетін науқастардың созылмалы аурулар тізбесі
Cозылмалы аурулар тізбесі
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша кодтар
Инфекциялық және паразитарлық аурулар
1.
В және С және Д вирусты созылмалы гепатит, бауырдың циррозынсыз
B18, В18.0, B18.1. B18.2, B18.8 қоса алғанда
Қанайналым жүйесінің аурулары
2.
Артериялық гипертензия:
1.1.Эссенциалды (алғашқы) гипертензия
I10
1.2.Жүректің гипертензиялық ауруы (жүректі басымырақ зақымдайтын гипертониялық ауру)
I11
1.3.Бүйректерді басымырақ зақымдайтын гипертензиялық (гипертониялық) ауру
I12
1.4.Жүрек пен бүйректі басымырақ зақымдайтын гипертензиялық (гипертониялық) ауру
I13
1.5.Салдарлық гипертензия
I15
3.
Жүректің ишемиялық ауруы:
3.1. Жүрек қыспасы
I20.0**
3.2. Жүрек қыспасының басқа түрлері
I20.8
3.3. Жүректің созылмалы ишемиялық ауруы
I25
3.4. Жүрек функциясының жеткіліксіздігі
I 50
4.
Брахиоцефалдық артерияның экстракраниялдық аурулары:
4.1.Цереброваскулярлық аурулар
I65-I69***
4.2.Ми инфаргін тудырмайтын прецеребралдық артерияның бітелуі мен тарылуы
I65
4.3.Ми инфаргіне əкелмейтін ми артерияларының бітелуі мен тарылуы
I66
4.4.Ми-тамырлық басқа аурулар
I67
4.5.Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысында ми тамырлырының зақымданулары
I68
4.6.Ми-тамырлық аурулардың салдарлары
I69
4.7.Қол артерияларының эмболиясы мен тромбозы
I74.2
4.8.Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы қолқаның қабынуы

2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр Е. Биртанов
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2019 года
№ ҚР ДСМ-136
Перечень хронических заболеваний, при котором проводится динамическое наблюдение больных
Перечень хронических заболеваний
Коды по международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
Инфекционные и паразитарные заболевания
1.
Хронический вирусный гепатит В, С и D, без цирроза печени
B18, включая В18.0, B18.1. B18.2, B18.8
Болезни системы кровообращения
2.
Артериальная гипертензия:
2.1. Эссенциальная (первичная) гипертензия
I10
2.2. Гипертензивная болезнь сердца (гипертоническая болезнь с преимущественным поражением сердца)
I11
2.3. Гипертензивная (гипертоническая) болезнь с преимущественным поражением почек
I12
2.4. Гипертензивная (гипертоническая) болезнь с преимущественным поражением сердца и почек
I13
2.5. Вторичная гипертензия
I15
3.
Ишемическая болезнь сердца:
3.1. Нестабильная стенокардия
I20.0
3.2. Другие формы стенокардии
I20.8
3.3. Хроническая ишемическая болезнь сердца
I25
3.4. Сердечная недостаточность
I 50
4.
Экстракраниальные заболевания брахиоцефальных артерий:
4.1. Цереброваскулярные болезни
I65-I69
4.2. Закупорка и стеноз прецеребральных артерий, не приводящие к инфаркту мозга
I65
4.3. Закупорка и стеноз церебральных артерий, не приводящие к инфаркту мозга
I66
4.4. Другие цереброваскулярные болезни
I67
4.5. Поражения сосудов мозга при болезнях, классифицированных в других рубриках
I68
4.6. Последствия цереброваскулярных болезней
I69
4.7. Эмболия и тромбоз артерии верхних конечностей
I74.2
4.8. Аорит при болезнях, классифицированных в других рубриках

I79.1
4.9.Мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Мидың ішіне қан құйылу
Бас сүйек ішіне жарақаттық емес басқа қан құйылу
Ми инфаргі
Қан құйылу немесе инфаркт ретінде анықталмаған миға қан құйылу
I 60
I 61
I 62
I 63
I 64
5.
5.1.Жүрек қақпақшасының зақымдануы:
Жүректің ревматикалық созылмалы ауруы
Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық аурулары
Қолқа қақпақшасының ревматикалық аурулары
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық аурулары
Бірнеше қақпақшалардың зақымдалуы
Жүректің ревматикалық басқа аурулары
I05-I09
I05
I06
I07
I08
I09
5.2.Жүрек қақпақшаларының ревматикалық емес зақымданулары:
Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық емес зақымданулары
Қолқа қақпақшасының ревматикалық емес зақымданулары
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес зақымданулары
Өкпе артериясы қақпақшасының зақымданулары
Эндокардит, қақпақша анықталмаған
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы эндокардит пен қақпақшалардың зақымданулары
I34-I39
I34
I35
I36
I37
I38
I39
6.
Ұстамалық тахикардия
Жүрекшелердің фибрилляциясы мен лупілдеуі
I47
I48
Қан және қан шығарушы ағзалардың аурулары
7.
7.1. VIII фактордың тұқым қуалайтын тапшылығы
D66
7.2. IX фактордың тұқым қуалайтын тапшылығы
D67
7.3. Виллебранд ауруы
D68.0
7.4. Ұюдың басқа факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы
D68.2
Тыныс алу жүйесінің аурулары
8.
Төменгі тыныс алу жолдарының созылмалы ауруы:
8.1.Өкпенің созылмалы басқа обструкциялық ауруы
J44
8.2.Демікпе
J45
Ас қорыту жүйесінің ауруы
9.
Жоғарғы асқазан-ішек жолдарының ауруы:
9.1.Эзофагит қабаттасқан асқазан-өңеш рефлюксі
K21.0
9.2.Асқазанның және ұлтабардың ұлпасы
Асқазанның ойық жарасы
Он екі елі ішектің ойық жарасы
Орналасуы анықталмаған пептикалық ойық жара
K25-К27
К25
К26
К27
9.3.9.3. Атрофиялық созылмалы гастрит
K29.4
9.4.9.4. Асқазанның полипозы
K31.7
10.
Инфекциялық емес энтерит және колит:
10.1. Крон ауруы
К50
10.2. Ойық жаралы колит
К51
10.3. Жұқпалы емес гастроэнтериттер мен колиттер
K52
11.
Бауыр аурулары
Бауырдың уыттық зақымдануы
Бауыр қызметінің басқа айдарларда жіктелмеген жеткіліксіздігі
Басқа айдарларда жіктелмеген созылмалы гепатит
Бауыр фиброзы мен циррозы
Бауырдың басқа қабынба аурулары
Бауырдың басқа аурулары
К70-К76
К71
К72
К73
К74
К75
К76
Сүйек-бұлшық ет жүйесі мен дәнекер тіннің ауруы
12.
Артропатиялар, дорсопатиялар:
12.1. Ревматоидты артрит
М 05-М 06
12.2. Басқа псориаздық артропатиялар
М 07.3
12.3. Жасөспірімдердің (ювенилдік) артриті
М08
12.4. Анкилоздаушы спондилит
М45
13.
Дәнекер тінінің жүйелі түрде зақымдануы:
13.1.Түйінді полиартерит пен сол тектес жағдайлар
М30
13.2.Басқа өлі еттендіруші васкулопатиялар
М 31
13.3.Жүйелі қызыл жегі
М32-М32.9
13.4.Дерматополимиозит
M33-М33.9

I79.1
4.9. Субарахноидальное кровоизлияние
Внутримозговое кровоизлияние
Другое нетравматическое внутричерепное кровоизлияние
Ишемический инсульт
Инсульт, неуточненный как кровоизлияние или инфаркт
I 60
I 61
I 62
I 63
I 64
5.
5.1. Поражения клапанов сердца:
Хронические ревматические болезни сердца
Ревматические болезни митрального клапана
Ревматические болезни аортального клапана
Ревматические болезни трехстворчатого клапана
Поражения нескольких клапанов
Другие ревматические болезни сердца
I05-I09
I05
I06
I07
I08
I09
5.2. Неревматические поражения клапанов сердца:
Неревматическое поражение митрального клапана
Неревматическое поражения аортального клапана
Неревматические поражения трехстворчатого клапана
Поражение клапана легочной артерии
Эндокардит, клапан не уточнен
Эндокардит и поражения клапанов сердца при болезнях, классифицированных в других рубриках
I34-I39
I34
I35
I36
I37
I38
I39
6.
Аритмии
Фибрилляция и трепетания предсердий
I47
I48
Болезни крови и кроветворных органов
7.
7.1. Наследственный дефицит фактора VIII
D66
7.2. Наследственный дефицит фактора IX
D67
7.3. Болезнь Виллебранда
D68.0
7.4. Наследственный дефицит других факторов свертывания
D68.2
Болезни органов дыхания
8.
Хронические заболевания нижних дыхательных путей:
8.1. Другая хроническая обструктивная легочная болезнь
J44
8.2. Астма
J45
Болезни органов пищеварения
9.
Заболевания верхних отделов желудочно-кишечного тракта:
9.1. Гастроэзофагеальный рефлюкс с эзофагитом
K21.0
9.2. Язва желудка и двенадцатиперстной кишки
Язва желудка
Язва двенадцатиперстной кишки
Пептическая язва неуточненной локализации
K25-К27
К25
К26
К27
9.3. Хронический атрофический гастрит
K29.4
9.4. Полипы (полипоз) желудка
K31.7
10.
Неинфекционный энтерит и колит:
10.1. Болезнь Крона (регионарный энтерит)
К50
10.2. Язвенный колит
К51
10.3. Другие неинфекционные гастроэнтериты и колиты
K52
11.
Цирроз печени
Токсическое поражение печени
Печоночная недостаточность, не классифицированная в других рубриках
Хронический гепатит, не классифицированный в других рубриках
Фиброз и цирроз печени
Другие воспалительные болезни печени
Другие болезни печени
К70- К76
К71
К72
К73
К74
К75
К76
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
12.
Артропатии, дорсопатии:
12.1. Ревматоидный артрит,
М 05-М 06
12.2. Псориатические артропатии
М 07.3
12.3. Юношеский (ювенильный) артрит
М08
12.4. Анкилозирующий спондилит
М45
13.
Системные поражения соединительной ткани:
13.1. Узелковый полиартериит
М30
13.2. Другие некротизирующие васкулопатии
М 31
13.3. Системная красная волчанка
М32-М32.9
13.4. Дерматополимиозит
M33-М33.9

13.5. Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
М34-М34.9
13.6.Дəнекер тіннің басқа жүйелі зақымдануы
М35
Эндокриндік жүйенің ауруы, тамақтану бұзылыстары және зат алмасы бұзылулары
14.
14.1. Инсулинтәуелді қант диабет
Е 10
14.2. Инсулинтәуелсіз қант диабет
Е11 - Е11.9
15.
Қалқанша безі аурулары:
Гипотиреоз
Е02
Тиреотоксикоз
Е05 - Е05.9
Жүйке жүйесінің ауруы
16.
16.1. Эпилепсия
G 40
16.2. Балалардың церебралдық параличі
G 80
Несеп-жыныс жолдарының аурулары
17.
Гломерулярлық аурулар:
17.1. Бүйректің созылмалы қабыну синдромы
N03
17.2. Нефроздық синдром
N04
17.3. Бүйрек қызметінің созылмалы жеткіліксіздігі
N18
18.
Бүйректің созылмалы түтік-интерстициалдық қабынуы
N11
19.
Қуық асты безінің гиперплазиясы
N40
20.
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
N60
21.
Əйелдер жыныс ағзаларының қабынба емес аурулары:
21.1. Эндометриоз
N80
21.2. Əйелдер жыныс ағзаларының түймешігі
N84
21.3. Жатыр денесінің сілемейлі қабығының без тінді гиперплазиясы
N85.0
21.4. Жатыр денесінің сілемейлі қабығының без тінді гиперплазиясы
N 85.1
21.5. Жатыр мойнының жалақ жарасы мен эктропионы
N86
21.6.Жатыр мойны сілемейлі қабықтарындағы ақшыл дақтар
N88.0
22.
Анабездің қатерсіз өспесі
D27
23.
Перинаталдық кезеңде пайда болатын жеке жағдайлар:
Бронх-өкпенің перинаталдық кезеңде пайда болған дисплазиясы
Р27.1
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері), деформациялар мен хромосомалық бұзылулар (балалар)
24.
Операциядан кейінгі туа біткен жүрек ақаулары:
24.1. Жүрек камералары мен қосылыстарының туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q20
24.2. Жүрек қалқасының туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q21
24.3. Өкпе жəне үш жармалы қақпақшалардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q22
24.4. Қолқа жəне қос жармалы қақпақшалардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q23
24.5. Жүректің туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q24
24.6. Ірі артериялардың туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q25
25.
Туа біткен ақаулары:
25.1. Өңештің туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q39
25.2. Тоқ ішектің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Q42
25.3. Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа айдарларда жіктелмеген туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
Q79
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 17 қазандағы
№ ҚР ДСМ-136 бұйрығына
2-қосымша
Медициналық-әлеуметтік көмек көрсетілетін әлеуметтік мәні бар аурулар тізбесі
Әлеуметтік мәні бар аурулар тізбесі
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша кодтар
1.
Туберкулез

13.5. Системный склероз (системная склеродермия)
М.34-М34.9
13.6. Другие системные поражения соединительной ткани
М35
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
14.
14.1. Сахарный диабет 1 тип у детей и у взрослых
Е 10
14.2. Сахарный диабет
Е11 - Е11.9
15.
Болезни щитовидной железы:
15.1. Гипотиреоз
Е02
15.2. Диффузный токсический зоб. Тиреотоксикоз
Е05 - Е05.9
Болезни нервной системы
16.
16.1. Эпилепсия
G 40
16.2. Детский церебральный паралич
G 80
Болезни мочеполовой системы
17.
Гломерулярные болезни:
17.1. Хронический нефритический синдром
N03
17.2. Нефротический синдром
N04
17.3. Хроническая почечная недостаточность
N18
18.
Хронический интерстициальный нефрит
N11
19.
Гиперплазия предстательной железы
N40
20.
Доброкачественная дисплазия молочной железы
N60
21.
Невоспалительные болезни женских половых органов:
21.1. Эндометриоз
N80
21.2. Полип женских половых органов
N84
21.3. Железистая гиперплазия эндометрия
N85.0
21.4. Аденоматозная гиперплазия эндометрия
N 85.1
21.5. Эрозия и эктропион шейки матки
N86
21.6. Лейкоплакия шейки матки
N88.0
22.
Доброкачественное новообразование яичника
D27
23.
Отдельные состояния, возникающие в перинатальном периоде:
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Р27.1
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения (дети):
24.
Врожденные пороки сердца в послеоперационном периоде:
24.1. Врожденные аномалии (пороки развития) сердечных камер и соединений
Q20
24.2. Врожденные аномалии (пороки развития) сердечной перегородки
Q21
24.3. Врожденные аномалии (пороки развития) легочного и трехстворчатого клапанов
Q22
24.4. Врожденные аномалии (пороки развития) аортального и митрального клапанов
Q23
24.5. Другие врожденные аномалии (пороки развития) сердца
Q24
24.6. Врожденные аномалии (пороки развития) крупных артерий
Q25
25.
Врожденные пороки развития:
25.1. Врожденные пороки пищевода
Q39
25.2. Аноректальные пороки развития
Q42
25.3. Врожденная диафрагмальная грыжа
Q79
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2019 года
№ ҚР ДСМ-136
Перечень социально-значимых заболеваний, при которых оказывается медико-социальная помощь
Перечень социально-значимых заболеваний
Коды по международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
1.
Туберкулез

M30-M36
11.
Нерв жүйесінің басқа дегенерациялық аурулары
G30-G32
12.
Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары
G35-G37
13.
Орфандық аурулар
В55, D56, D56.0-D56.2, D56.4, D57, D57.0-D57.2, D59.5, D61.9, D69.3, D76.0, D80-D84, Е53.1, E74.0, E75.2, E76.0-E76.2, E80.2, E83.0, Е84.8, E85.0, Е88.0, G12.2, G35, G40.4, G93.4, J84, J84.0, J84.1, J84.8, J84.9, I27.0, K50, K51, L10, L13.0, M08.2, М30.3, М31.3, M31.4, М 31.8, М32.1, М33, М33.2, M35.2, Q78.0, Q80, Q81
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 17 қазандағы
№ ҚР ДСМ-136 бұйрығына
3-қосымша
Диагностикалық қызметтер, оның ішінде зертханалық диагностика тізбесі
Диагностикалық қызметтер тізбесі
Қызметтердің толық коды
Зертханалық диагностика (дәрігерге дейінгі көмек)
1.
Экспресс әдісімен несептің көрсеткіштерін (pH, лейкоциттер, эритроциттер, уробилиноген, нитриттер, ақуыз) анықтау

M30-M36
11.
Дегенеративные болезни нервной системы
G30-G32
12.
Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы
G35-G37
13.
Орфанные заболевания
В55, D56, D56.0-D56.2, D56.4, D57, D57.0-D57.2, D59.5, D61.9, D69.3, D76.0, D80-D84, Е53.1, E74.0, E75.2, E76.0-E76.2, E80.2, E83.0, Е84.8, E85.0, Е88.0, G12.2, G35, G40.4, G93.4, J84, J84.0, J84.1, J84.8, J84.9, I27.0, K50, K51, L10, L13.0, M08.2, М30.3, М31.3, M31.4, М 31.8, М32.1, М33, М33.2, M35.2, Q78.0, Q80, Q81
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2019 года
№ ҚР ДСМ-136
Перечень диагностических услуг, в том числе лабораторной диагностики
Перечень диагностических услуг
Полный код уcлуги
Лабораторная диагностика (доврачебная помощь)
1.
Определение показателей мочи (pH, лейкоциты, эритроциты, уробилиноген, нитриты, белок) экспресс методом

C02.054.000
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 17 қазандағы
№ ҚР ДСМ-136 бұйрығына
4-қосымша
Инфекциялық аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар тізбесі
Инфекциялық аурулар мен айналадағыларға қауіп төндіретін аурулар тізбесі
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша кодтар
Инфекциялық аурулар
1.
Ішек жұқпалары

C02.054.000
Приложение 4
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2019 года
№ ҚР ДСМ-136
Перечень инфекционных заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих
Перечень инфекционных заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих
Коды по международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
Инфекционные заболевания
1.
Кишечные инфекции

В50-54
9.
Күйдіргі
А22
10.
Туляремия
А21
11.
Туберкулез
A15-A19
12.
Тырысқақ
А00
13.
Оба
А20
14.
Іш сүзегі
A01.0
15.
Жіті вирустық гепатиттер
В15; 16; 17
16.
Психикалық бұзылулар және мінез-құлықтың бұзылуы
F06.0-F06.3, F06.8-F07.9, F10.2-F10.8, F11.2-F11.8, F12.2-F12.8, F13.2-F13.8, F14.2-F14.8, F15.2-F15.8, F16.2-F16.8, F18.2-F18.8, F19.2-F19.8, F20.0-F20.2, F22, F30.2, F31.2, F31.4-F31.5, F32.2-F32.3, F33.2-F33.3, F60.0-F60.3, F70-F79, F91.1-F91.3;
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2019 жылғы 17 қазандағы
№ ҚР ДСМ-136 бұйрығына
5-қосымша
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде динамикалық байқауға жатпайтын аурулар тізбесі*
Аурулардың тізбесі
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша кодтар
Ауырған инфекциялық және паразиттік аурулардың салдары
1.
Полиомиелиттің салдары
B91
2.
Эхинококкозға байланысты операциядан кейінгі жағдай
B67
3.
Туберкулездің салдарлары
В90
Қан және қан шығару органдарының аурулары
4.
Темір тапшылықты анемия
D50
5.
Тұқым қуалайтын басқа гемолиздік анемиялар
D58
6.
Жүре пайда болған гемолиздік анемия
D59, D 59.5 басқа
7.
Жүре пайда болған таза қызыл жасушалы аплазия (эритробластопения)
D60
Басқа аплазиялық анемиялар
D61
Постгеморрагиялық жіті анемия
D62
Басқа айдарларда жіктелген, созылмалы аурулар барысында болатын анемиялар
D63
Эндокриндік жүйенің аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасуының бұзылуы
8.
Гипотиреоздың басқа пішіндері
Уытты емес зобтың басқа пішіндері
E03
Е04
9.
Гипопаратиреоз
E20
10.
Гипофиз гиперфункциясы
Е22
11.
Қантсыз диабет

В50-В54
9.
Сибирская язва
А22
10.
Туляремия
А21
11.
Туберкулез
А15.0-А19
12.
Холера
А00
13.
Чума
А20
14.
Брюшной тиф
A01.0
15.
Острый вирусный гепатит
В15; 16; 17
16.
Психические расстройства и расстройства поведения
F06.0-F 06.3, F06.8-F07.9, F 10.2-F10.8, F11.2-F11.8, F12.2-F12.8, F13.2-F13.8, F14.2-F14.8, F15.2-F15.8, F16.2-F16.8, F18.2-F18.8, F19.2-F19.8, F20.0-F20.2, F22, F30.2, F31.2, F31.4-F31.5, F32.2-F32.3, F33.2-F33.3, F60.0-F60.3, F70-F79, F91.1-F91.3.
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 октября 2019 года
№ ҚР ДСМ-136
Перечень заболеваний, не подлежащих динамическому наблюдению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Перечень заболеваний
Коды по международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
Последствия перенесенных инфекционных и паразитарных заболеваний
1.
Последствия перенесенного полиомиелита
B91
2.
Состояние после операции по поводу эхинококкоза
В67
3.
Последствия перенесенного туберкулеза
В90
Заболевания крови и кроветворных органов
4.
Железодефицитная анемия
D50
5.
Другие наследственные гемолитические анемии
D58
6.
Приобретенная гемолитическая анемия
D59 (за исключением D 59.5)
7.
Приобретенная чистая красноклеточная аплазия (эритробластопения)
D60
Другие апластические анемии
D61
Острая постгеморрагическая анемия
D62
Анемия при новообразованиях
D63
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
8.
Другие формы гипотиреоза
E03
Другие формы нетоксического зоба (Узловой и смешанный эутиреоидный зоб после операции)
Е04
9.
Гипопаратиреоз
E20
10.
Гиперфункция гипофиза
Е22
11.
Гипофункция и другие нарушения гипофиза. Несахарный диабет

2019 жылғы 17 қазандағы
№ ҚР ДСМ-136 бұйрығына
7-қосымша
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек маманының немесе медициналық ұйымның жолдамасы бойынша медициналық оңалту және қалпына келтіру еміне жататын аурулар (жай-күйлер) тізбесі
Аурулар (жай-күйлер) тізбесі
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша негізгі аурудың коды
Аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктелуі, 10 қайта қарау бойынша диагноздың коды
Нейрохирургиялық емдеуді бастан өткерген пациенттерді нейро оңалту, нақтылайтын диагноз Z50.8 оңалту емшараларының басқа түрлерін қамтитын ем
1.
Бас ми қабықтарының қатерлі ісігі
Z50.8
C70.0
2.
Жұлын қабықтарының қатерлі ісігі
Z50.8
C70.1
3.
Ми қабықтарының анықталмаған қатерлі ісігі
Z50.8
C70.9
4.
Үлестері мен қарыншаларынан басқа, мидың қатерлі ісігі
Z50.8
C71.0
5.
Маңдай бөлігінің қатерлі ісігі
Z50.8
C71.1
6.
Самай бөлігінің қатерлі ісігі
Z50.8
C71.2
7.
Шеке бөлігінің қатерлі ісігі
Z50.8
C71.3
8.
Қарақұс бөлігінің қатерлі ісігі
Z50.8
C71.4
9.
Ми қарыншаларының қатерлі ісігі
Z50.8
C71.5
10.
Мишықтың қатерлі ісігі
Z50.8
C71.6
11.
Ми сабауының қатерлі ісігі
Z50.8
C71.7
12.
Мидың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z50.8
C71.8
13.
Мидың, орналасу орны анықталмаған қатерлі ісігі
Z50.8
C71.9
14.
Жұлынның қатерлі ісігі
Z50.8
C72.0
15.
Жылқы құйрығының қатерлі ісігі
Z50.8
C72.1
16.
Иіс сезу нервісінің қатерлі ісігі
Z50.8
C72.2
17.
Көру нервісінің қатерлі ісігі
Z50.8
C72.3
18.
Есту нервісінің қатерлі ісігі
Z50.8
C72.4
19.
Басқа және анықталмаған бас сүйек нервілерінің қатерлі ісігі
Z50.8
C72.5
20.
Ми мен орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z50.8
C72.8
21.
Орталық нерв жүйесінің анықталмаған бөлімінің қатерлі ісігі
Z50.8
C72.9
22.
Гипофиздің қатерлі ісігі
Z50.8
C75.1
23.
Краниофарингиалдық (бас-көмей) түтіктің қатерлі ісігі
Z50.8
C75.2
24.
Томпақ бездің қатерлі ісігі
Z50.8
C75.3
25.
Нерв жүйесі бөлімдерінің басқа және анықталмаған салдарлық қатерлі ісігі
Z50.8
C79.4
26.
Сүйектер мен сүйек кемігінің салдарлық қатерлі ісігі

от 17 октября 2019 года
№ ҚР ДСМ-136
Перечень заболеваний (состояний), подлежащих медицинской реабилитации и восстановительному лечению по направлению специалиста первичной медико-санитарной помощи или медицинской организации
Перечень заболеваний (состояний)
Код основного диагноза по международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
Код уточняющего диагноза по международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10 пересмотра
Нейрореабилитация пациентов, перенесших нейрохирургическое лечение. Основной диагноз Z50.8 Лечение, включающее другие виды реабилитационных процедур
1.
Злокачественное новообразование оболочек головного мозга
Z50.8
C70.0
2.
Злокачественное новообразование оболочек спинного мозга
Z50.8
C70.1
3.
Злокачественное новообразование мозговых оболочек неуточненных
Z50.8
C70.9
4.
Злокачественное новообразование большого мозга, кроме долей и желудочков
Z50.8
C71.0
5.
Злокачественное новообразование лобной доли
Z50.8
C71.1
6.
Злокачественное новообразование височной доли
Z50.8
C71.2
7.
Злокачественное новообразование теменной доли
Z50.8
C71.3
8.
Злокачественное новообразование затылочной доли
Z50.8
C71.4
9.
Злокачественное новообразование желудочка мозга
Z50.8
C71.5
10.
Злокачественное новообразование мозжечка
Z50.8
C71.6
11.
Злокачественное новообразование ствола мозга
Z50.8
C71.7
12.
Злокачественное поражение, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций головного мозга
Z50.8
C71.8
13.
Злокачественное новообразование головного мозга неуточненной локализации
Z50.8
C71.9
14.
Злокачественное новообразование спинного мозга
Z50.8
C72.0
15.
Злокачественное новообразование конского хвоста
Z50.8
C72.1
16.
Злокачественное новообразование обонятельного нерва
Z50.8
C72.2
17.
Злокачественное новообразование зрительного нерва
Z50.8
C72.3
18.
Злокачественное новообразование слухового нерва
Z50.8
C72.4
19.
Злокачественное новообразование других и неуточненных черепных нервов
Z50.8
C72.5
20.
Злокачественное поражение головного мозга и других отделов центральной нервной системы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z50.8
C72.8
21.
Злокачественное новообразование центральной нервной системы неуточненного отдела
Z50.8
C72.9
22.
Злокачественное новообразование гипофиза
Z50.8
C75.1
23.
Злокачественное новообразование краниофарингеального протока
Z50.8
C75.2
24.
Злокачественное новообразование шишковидной железы
Z50.8
C75.3
25.
Вторичное злокачественное новообразование других и неуточненных отделов нервной системы
Z50.8
C79.4
26.
Вторичное злокачественное новообразование костей и костного мозга

Z50.8
C79.5
27.
Ми қабықтарының қатерсіз өспесі
Z50.8
D32.0
28.
Жұлын қабықтарының қатерсіз өспесі
Z50.8
D32.1
29.
Ми қабықтарының анықталмаған қатерсіз өспесі
Z50.8
D32.9
30.
Ми шатырының үстіндегі мидың қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.0
31.
Ми шатырының астындағы мидың қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.1
32.
Мидың анықталмаған қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.2
33.
Бас сүйек нервілерінің қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.3
34.
Жұлынның қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.4
35.
Орталық нерв жүйесінің басқа анықталмаған бөлімдерінің қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.7
36.
Орталық нерв жүйесінің орналасуы анықталмаған қатерсіз өспесі
Z50.8
D33.9
37.
Гипофиздің қатерсіз өспесі
Z50.8
D35.2
38.
Краниофарингалық (бас-жұтқыншақ) түтіктің қатерсіз өспесі
Z50.8
D35.3
39.
Томпақ бездің қатерсіз өспесі
Z50.8
D35.4
40.
Echinococcus multilocularis тудырылған, басқа орында орналасқан инвазия мен көптеген эхинококкоз
Z50.8
B67.6
41.
Орталық нерв жүйесінің цистицеркозы
Z50.8
B69.0
42.
Бас сүйек пен бет сүйектерінің қатерсіз өспесі
Z50.8
D16.4
43.
Кез келген орында орналасқан гемангиома
Z50.8
D18.0
44.
Бас сүйек ішіндегі іріңдік пен гранулема
Z50.8
G06.0
45.
Омыртқа ішіндегі іріңдік пен гранулема
Z50.8
G06.1
46.
Экстрадуралдық және субдуралдық анықталмаған іріңдік
Z50.8
G06.2
47.
Паркинсон ауруы
Z50.8
G20
48.
Спастикалық церебралдық паралич
Z50.8
G80.0
49.
Ұштасқан гидроцефалия
Z50.8
G91.0
50.
Обструкциялық гидроцефалия
Z50.8
G91.1
51.
Қалыпты қысымды гидроцефалия
Z50.8
G91.2
52.
Жарақаттан кейінгі анықталмаған гидроцефалия
Z50.8
G91.3
53.
Гидроцефалияның басқа түрлері
Z50.8
G91.8
54.
Ми жылауығы
Z50.8
G93.0
55.
Сирингомиелия мен сирингобульбия
Z50.8
G95.0
56.
Каротидтік қойнау мен ашадан мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Z50.8
I60.0
57.
Милық ортаңғы артериядан мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Z50.8
I60.1
58.
Алдыңғы дәнекерлік артериядан мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Z50.8
I60.2
59.
Артқы дәнекерлік артериядан мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Z50.8
I60.3
60.
Негіздік артериядан мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Z50.8
I60.4
61.
Бас сүйек ішілік басқа артериялардан мидың торлы қабығының астына қан құйылу
Z50.8
I60.6
62.
Мидың торлы қабығының астына басқа қан құйылу
Z50.8
I60.8
63.
Ми сыңарының қыртысына қан құйылу
Z50.8
I61.1
64.
Мишық ішіне қан құйылу
Z50.8
I61.4
65.
Ми қарыншасы ішіне қан құйылу
Z50.8
I61.5
66.
Ми ішіне басқаша қан құйылу
Z50.8
I61.8
67.
Церебралдық жарылмаған аневризма
Z50.8

Z50.8
C79.5
27.
Доброкачественное новообразование оболочек головного мозга
Z50.8
D32.0
28.
Доброкачественное новообразование оболочек спинного мозга
Z50.8
D32.1
29.
Доброкачественное новообразование мозговых оболочек неуточненных
Z50.8
D32.9
30.
Доброкачественное новообразование головного мозга над мозговым наметом
Z50.8
D33.0
31.
Доброкачественное новообразование головного мозга под мозговым наметом
Z50.8
D33.1
32.
Доброкачественное новообразование головного мозга неуточненное
Z50.8
D33.2
33.
Доброкачественное новообразование черепных нервов
Z50.8
D33.3
34.
Доброкачественное новообразование спинного мозга
Z50.8
D33.4
35.
Доброкачественное новообразование других уточненных частей центральной нервной системы
Z50.8
D33.7
36.
Доброкачественное новообразование центральной нервной системы неуточненной локализации
Z50.8
D33.9
37.
Доброкачественное новообразование гипофиза
Z50.8
D35.2
38.
Доброкачественное новообразование краниофарингеального протока
Z50.8
D35.3
39.
Доброкачественное новообразование шишковидной железы
Z50.8
D35.4
40.
Инвазия другой локализации и множественный эхинококкоз
Z50.8
B67.6
41.
Цистицеркоз центральной нервной системы
Z50.8
B69.0
42.
Доброкачественное новообразование костей черепа и лица
Z50.8
D16.4
43.
Гемангиома любой локализации
Z50.8
D18.0
44.
Внутричерепной абсцесс и гранулема
Z50.8
G06.0
45.
Внутрипозвоночный абсцесс и гранулема
Z50.8
G06.1
46.
Экстрадуральный и субдуральный абсцесс неуточненный
Z50.8
G06.2
47.
Болезнь Паркинсона
Z50.8
G20
48.
Спастический церебральный паралич
Z50.8
G80.0
49.
Сообщающаяся гидроцефалия
Z50.8
G91.0
50.
Обструктивная гидроцефалия
Z50.8
G91.1
51.
Гидроцефалия нормального давления
Z50.8
G91.2
52.
Посттравматическая гидроцефалия неуточненная
Z50.8
G91.3
53.
Другие виды гидроцефалии
Z50.8
G91.8
54.
Церебральная киста
Z50.8
G93.0
55.
Сирингомиелия и сирингобульбия
Z50.8
G95.0
56.
Субарахноидальное кровоизлияние из каротидного синуса и бифуркации
Z50.8
I60.0
57.
Субарахноидальное кровоизлияние из средней мозговой артерии
Z50.8
I60.1
58.
Субарахноидальное кровоизлияние из передней соединительной артерии
Z50.8
I60.2
59.
Субарахноидальное кровоизлияние из задней соединительной артерии
Z50.8
I60.3
60.
Субарахноидальное кровоизлияние из базилярной артерии
Z50.8
I60.4
61.
Субарахноидальное кровоизлияние из других внутричерепных артерий
Z50.8
I60.6
62.
Другое субарахноидальное кровоизлияние
Z50.8
I60.8
63.
Внутримозговое кровоизлияние в полушарие кортикальное
Z50.8
I61.1
64.
Внутримозговое кровоизлияние в мозжечок
Z50.8
I61.4
65.
Внутримозговое кровоизлияние внутрижелудочковое
Z50.8
I61.5
66.
Другое внутримозговое кровоизлияние
Z50.8
I61.8
67.
Аневризма мозга без разрыва
Z50.8

I67.1
68.
Мидың торлы қабығының астына қан құйылуының салдарлары
Z50.8
I69.0
69.
Ұйқы артериясының аневризмасы
Z50.8
I72.0
70.
Артерия-веналық жүре пайда болған жыланкөз
Z50.8
I77.0
71.
Спондилолистез
Z50.8
М43.1
72.
Жұлынның тарылуы
Z50.8
М48.0
73.
Мойын бөлімінің омыртқа аралық дискісінің жұлын дерті қабаттасқан зақымдануы (G99.2*)
Z50.8
M50.0
74.
Мойын бөлімінің омыртқа аралық дискісінің нерв түбірінің дерті қабаттасқан зақымдануы
Z50.8
M50.1
75.
Бел және басқа бөлімдердің омыртқа аралық дискілерінің жұлын дерті қабаттасқан зақымдануы (G99.2*)
Z50.8
M51.0
76.
Бел және басқа бөлімдердің омыртқа аралық дискілерінің нерв түбірінің дерті қабаттасқан зақымдануы
Z50.8
M51.1
77.
Жұлындық тұрақсыздық
Z50.8
М53.2
Миокард инфарткін бастан өткерген пациенттерді оңалту. Негізгі диагноз Z86.7 қанайналымы жүйесінің ауруларының жеке анамнезінде
78.
Жүректің алдыңғы қабырғасының жіті трансмуральдық инфаргі
Z86.7
I21.0
79.
Жүректің төменгі қабырғасының жіті трансмуральдық инфаргі
Z86.7
I21.1
80.
Жүректің басқа, орналасу орны анықталған жіті
Z86.7
I21.2
81.
Жүректің орналасу орны анықталмаған жіті трансмуральдық инфаргі
Z86.7
I21.3
82.
Миокардтың жіті эндокард асты инфаргі
Z86.7
I21.4
83.
Жүректің анықталмаған жіті инфаргі
Z86.7
I21.9
84.
Жүректің алдыңғы қабырғасының қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.0
85.
Жүректің астыңғы қабырғасының қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.1
86.
Жүректің басқа, орналасу орны анықталған, қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.8
87.
Жүректің орналасу орны анықталмаған, қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.9
Церебралдық васкулярлық ауруларды бастан өткерген пациенттерді оңалту, негізгі диагноз Z92.5 оңалту емшараларының жеке анамнезінде
88.
Мидың торлы қабығының астына қан құйылуының салдарлары
Z92.5
I69.0
89.
Бас сүйек ішіне қан құйылудың салдарлары
Z92.5
I69.1
90.
Басқа, жарақаттық емес бас сүйек ішіне қан құйылудың салдарлары
Z92.5
I69.2
91.
Ми инфаргінің салдарлары
Z92.5
I69.3
92.
Қан құйылу немесе ми инфаргі ретінде миға қан құйылудың анықталмаған салдарлары
Z92.5
I69.4
93.
Бас сүйек ішіне қан құйылудың салдарлары
Z92.5
I69.8
Жарақат салдарынан оңалту. Z54.0 хирургиялық араласудан кейінгі сауығу жағдайы негізгі диагнозы
94.
Бас сүйек ішілік жарақаттың салдары
Z54.0
T90.5
95.
Басқа анықталған бас жарақаттарының салдары
Z54.0
T90.6
96.
Омыртқа сынуының салдары
Z54.0
T91.1
97.
Кеуде торы мен жамбастың басқа сынуларының салдары
Z54.0
T91.2
98.
Жұлын жарақатының салдары
Z54.0
T91.3
99.
Қолдың ашық жарақатының салдары
Z54.0
Т92.0
100.
Білезік пен қол ұшынан басқа, қол сынуының салдары
Z54.0
Т92.1
101.
Қол нервінің жарақатының салдары
Z54.0
Т92.4
102.
Қолдың басқа да нақтыланған жарақаттарының салдары
Z54.0
T92.8

I67.1
68.
Последствия субарахноидального кровоизлияния
Z50.8
I69.0
69.
Аневризма сонной артерии
Z50.8
I72.0
70.
Артериовенозный свищ приобретенный
Z50.8
I77.0
71.
Спондилолистез
Z50.8
М43.1
72.
Спинальный стеноз
Z50.8
М48.0
73.
Поражение межпозвоночного диска шейного отдела с миелопатией
Z50.8
M50.0
74.
Поражение межпозвоночного диска шейного отдела с радикулопатией
Z50.8
M50.1
75.
Поражения межпозвоночных дисков поясничного и других отделов с миелопатией
Z50.8
M51.0
76.
Поражения межпозвоночных дисков поясничного и других отделов с радикулопатией
Z50.8
M51.1
77.
Спинальная нестабильность
Z50.8
М53.2
Реабилитация пациентов, перенесших инфаркт миокарда. Основной диагноз: Z86.7 В личном анамнезе болезни системы кровообращения
78.
Острый трансмуральный инфаркт передней стенки миокарда
Z86.7
I21.0
79.
Острый трансмуральный инфаркт нижней стенки миокарда
Z86.7
I21.1
80.
Острый трансмуральный инфаркт миокарда других уточненных локализаций
Z86.7
I21.2
81.
Острый трансмуральный инфаркт миокарда неуточненной локализации
Z86.7
I21.3
82.
Острый субэндокардиальный инфаркт миокарда
Z86.7
I21.4
83.
Острый инфаркт миокарда неуточненный
Z86.7
I21.9
84.
Повторный инфаркт передней стенки миокарда
Z86.7
I22.0
85.
Повторный инфаркт нижней стенки миокарда
Z86.7
I22.1
86.
Повторный инфаркт миокарда другой уточненной локализации
Z86.7
I22.8
87.
Повторный инфаркт миокарда неуточненной локализации
Z86.7
I22.9
Реабилитация пациентов, перенесших цереброваскулярные заболевания. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
88.
Последствия субарахноидального кровоизлияния
Z92.5
I69.0
89.
Последствия внутричерепного кровоизлияния
Z92.5
I69.1
90.
Последствия другого нетравматического внутричерепного кровоизлияния
Z92.5
I69.2
91.
Последствия инфаркта мозга
Z92.5
I69.3
92.
Последствия инсульта, не уточненные как кровоизлияние или инфаркт мозга
Z92.5
I69.4
93.
Последствия других и неуточненных цереброваскулярных болезней
Z92.5
I69.8
Реабилитация последствий травм. Основной диагноз Z54.0.  Состояние выздоровления после хирургического вмешательства
94.
Последствия внутричерепной травмы
Z54.0
T90.5
95.
Последствия других уточненных травм головы
Z54.0
T90.6
96.
Последствия перелома позвоночника
Z54.0
T91.1
97.
Последствия других переломов грудной клетки и таза
Z54.0
T91.2
98.
Последствия травмы спинного мозга
Z54.0
T91.3
99.
Последствия открытого ранения верхней конечности
Z54.0
Т92.0
100.
Последствия перелома верхней конечности, исключая запястье и кисть
Z54.0
Т92.1
101.
Последствия травмы нерва верхней конечности
Z54.0
Т92.4
102.
Последствия других уточненных травм верхней конечности
Z54.0
T92.8

103.
Сан сынуының салдары
Z54.0
Т93.1
104.
Аяқтың басқа сынуларының салдары
Z54.0
Т93.2
105.
Аяқ нервінің жарақатының салдары
Z54.0
Т93.4
106.
Аяқтың басқа анықталған жарақаттарының салдары
Z54.0
T93.8
107.
Дененің бірнеше аймағын қамтитын жарақаттардың салдарлары
Z54.0
T94.0
Кардиохирургиялық операциядан кейінгі оңалту, негізгі диагноз Z86.7
Хирургиялық араласулардан кейінгі сауықтыру жағдайы
108.
Қос жармалы қақпақшаның тарылуы
Z86.7
I05.0
109.
Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық жеткіліксіздігі
Z86.7
I05.1
110.
Қос жармалы қақпақшаның жеткіліксіздік қабаттасқан тарылуы
Z86.7
I05.2
111.
Қос жармалы қақпақшаның басқа аурулары
Z86.7
I05.8
112.
Қос жармалы қақпақшаның анықталмаған ауруы
Z86.7
I05.9
113.
Қолқаның ревматикалық тарылуы
Z86.7
I06.0
114.
Қолқа қақпақшасының ревматикалық жеткіліксіздігі
Z86.7
I06.1
115.
Қолқа қақпақшасының ревматикалық жеткіліксіздік қабаттасқан тарылуы
Z86.7
I06.2
116.
Қолқа қақпақшасының ревматикалық басқа аурулары
Z86.7
I06.8
117.
Қолқа қақпақшасының ревматикалық анықталмаған ауруы
Z86.7
I06.9
118.
Үш жармалы қақпақшаның тарылуы
Z86.7
I07.0
119.
Үш жармалы қақпақшаның жеткіліксіздігі
Z86.7
I07.1
120.
Үш жармалы қақпақшаның жеткіліксіздік қабаттасқан тарылуы
Z86.7
I07.2
121.
Үш жармалы қақпақшаның басқа аурулары
Z86.7
I07.8
122.
Үш жармалы қақпақшаның анықталмаған ауруы
Z86.7
I07.9
123.
Қос жармалы және қолқа қақпақшаларының тіркескен зақымданулары
Z86.7
I08.0
124.
Қос жармалы және үш жармалы қақпақшалардың тіркескен зақымданулары
Z86.7
I08.1
125.
Қолқа және үш жармалы қақпақшалардың тіркескен зақымданулары
Z86.7
I08.2
126.
Қос жармалы, қолқа және үш жармалы қақпақшалардың тіркескен зақымданулары
Z86.7
I08.3
127.
Қақпақшалардың басқа көптеген аурулары
Z86.7
I08.8
128.
Жүректің тұрақсыз қыспасы
Z86.7
I20.0
129.
Жүрек қыспасының басқа түрлері
Z86.7
I20.8
130.
Жүректің алдыңғы қабырғасының жіті трансмуральдық инфаргі
Z86.7
I21.0
131.
Жүректің төменгі қабырғасының жіті трансмуральдық инфаргі
Z86.7
I21.1
132.
Жүректің басқа, орналасу орны анықталған жіті
Z86.7
I21.2
133.
Жүректің орналасу орны анықталмаған жіті трансмуральдық инфаргі
Z86.7
I21.3
134.
Миокардтың жіті эндокард асты инфаргі
Z86.7
I21.4
135.
Жүректің анықталмаған жіті инфаргі
Z86.7
I21.9
136.
Жүректің алдыңғы қабырғасының қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.0
137.
Жүректің астыңғы қабырғасының қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.1
138.
Жүректің басқа, орналасу орны анықталған, қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.8
139.
Жүректің орналасу орны анықталмаған, қайталанған инфаргі
Z86.7
I22.9
140.
Гемоперикард миокард жіті инфаргінің ең жақын асқынуы ретінде
Z86.7
I23.0
141.
Жүрекше аралық қалқаның ақауы миокард жіті инфаргінің өтпелі асқынуы ретінде

103.
Последствия перелома бедра
Z54.0
Т93.1
104.
Последствия других переломов нижней конечности
Z54.0
Т93.2
105.
Последствия травмы нерва нижней конечности
Z54.0
Т93.4
106.
Последствия других уточненных травм нижней конечности
Z54.0
T93.8
107.
Последствия травм, захватывающих несколько областей тела, и травм неуточненной локализации
Z54.0
T94.0
Реабилитация после кардиохирургических операций. Основной диагноз Z86.7 Состояние выздоровления после хирургического вмешательства
108.
Митральный стеноз
Z86.7
I05.0
109.
Ревматическая недостаточность митрального клапана
Z86.7
I05.1
110.
Митральный стеноз с недостаточностью
Z86.7
I05.2
111.
Другие болезни (пороки) митрального клапана
Z86.7
I05.8
112.
Болезнь (порок) митрального клапана неуточненная
Z86.7
I05.9
113.
Ревматический аортальный стеноз
Z86.7
I06.0
114.
Ревматическая недостаточность аортального клапана
Z86.7
I06.1
115.
Ревматический аортальный стеноз с недостаточностью
Z86.7
I06.2
116.
Другие ревматические болезни (пороки) аортального клапана
Z86.7
I06.8
117.
Ревматическая болезнь (порок) аортального клапана неуточненная
Z86.7
I06.9
118.
Трикуспидальный стеноз
Z86.7
I07.0
119.
Трикуспидальная недостаточность
Z86.7
I07.1
120.
Трикуспидальный стеноз с недостаточностью
Z86.7
I07.2
121.
Другие ревматические болезни (пороки) трехстворчатого клапана
Z86.7
I07.8
122.
Ревматическая болезнь (порок) трехстворчатого клапана неуточненная
Z86.7
I07.9
123.
Сочетанное поражение митрального и аортального клапанов
Z86.7
I08.0
124.
Сочетанное поражение митрального и трехстворчатого клапанов
Z86.7
I08.1
125.
Сочетанное поражение аортального и трехстворчатого клапанов
Z86.7
I08.2
126.
Сочетанное поражение митрального, аортального и трехстворчатого клапанов
Z86.7
I08.3
127.
Другие множественные болезни клапанов
Z86.7
I08.8
128.
Нестабильная стенокардия
Z86.7
I20.0
129.
Другие формы стенокардии
Z86.7
I20.8
130.
Острый трансмуральный инфаркт передней стенки миокарда
Z86.7
I21.0
131.
Острый трансмуральный инфаркт нижней стенки миокарда
Z86.7
I21.1
132.
Острый трансмуральный инфаркт миокарда других уточненных локализаций
Z86.7
I21.2
133.
Острый трансмуральный инфаркт миокарда неуточненной локализации
Z86.7
I21.3
134.
Острый субэндокардиальный инфаркт миокарда
Z86.7
I21.4
135.
Острый инфаркт миокарда неуточненный
Z86.7
I21.9
136.
Повторный инфаркт передней стенки миокарда
Z86.7
I22.0
137.
Повторный инфаркт нижней стенки миокарда
Z86.7
I22.1
138.
Повторный инфаркт миокарда другой уточненной локализации
Z86.7
I22.8
139.
Повторный инфаркт миокарда неуточненной локализации
Z86.7
I22.9
140.
Гемоперикард как ближайшее осложнение острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.0
141.
Дефект межпредсердной перегородки как текущее осложнение острого инфаркта миокарда

Z86.7
I23.1
142.
Қарынша аралық қалқаның ақауы миокард жіті инфаргінің өтпелі асқынуы ретінде
Z86.7
I23.2
143.
Жүрек қабырғасының гемоперикардсыз жарылуы миокард жіті инфаргінің өтпелі асқынуы ретінде
Z86.7
I23.3
144.
Сіңірлік жіпшенің (хорданың) үзілуі миокард жіті инфаргінің өтпелі асқынуы ретінде
Z86.7
I23.4
145.
Бүртікті бұлшық еттің жыртылуы миокард жіті инфаргінің өтпелі асқынуы ретінде
Z86.7
I23.5
146.
Жүрекшенің, жүрекше құлақшасының және жүрек қарыншасының тромбозы миокард жіті инфаргінің өтпелі асқынуы ретінде
Z86.7
I23.6
147.
Миокард жіті инфаргінің басқа өтпелі асқынулары
Z86.7
I23.8
148.
Жүректің беріштену ауруы
Z86.7
I25.1
149.
Бұрын болған миокард инфаргі
Z86.7
I25.2
150.
Жүрек аневризмасы
Z86.7
I25.3
151.
Ишемиялық кардиомиопатия
Z86.7
I25.5
152.
Миокардтың симптомсыз ишемиясы
Z86.7
I25.6
153.
Жүректің созылмалы ишемиялық ауруының басқа түрлері
Z86.7
I25.8
154.
Жабысқақ созылмалы перикардит
Z86.7
I31.0
155.
Созылмалы қысқыш перикардит
Z86.7
I31.1
156.
Жіті және жітілеу жұқпалы эндокардит
Z86.7
I33.0
157.
Анықталмаған жіті эндокардит
Z86.7
I33.9
158.
Қос жармалық (қақпақшалық) функция жеткіліксіздігі
Z86.7
I34.0
159.
Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық емес тарылуы
Z86.7
I34.2
160.
Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық емес басқа зақымданулары
Z86.7
I34.8
161.
Қос жармалы қақпақшаның ревматикалық емес анықталмаған зақымданулары
Z86.7
I34.9
162.
Қолқалық (қақпақшалық) тарылу
Z86.7
I35.0
163.
Қолқалық (қақпақшалық) функция жеткіліксіздігі
Z86.7
I35.1
164.
Қолқалық (қақпақшалық) функция жеткіліксіздігі қабаттасқан тарылу
Z86.7
I35.2
165.
Қолқа қақпақшасының басқа зақымданулары
Z86.7
I35.8
166.
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес тарылуы
Z86.7
I36.0
167.
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес функциясының жеткіліксіздігі
Z86.7
I36.1
168.
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес функция жеткіліксіздігі қабаттасқан тарылуы
Z86.7
I36.2
169.
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес басқа зақымданулары
Z86.7
I36.8
170.
Үш жармалы қақпақшаның ревматикалық емес анықталмаған зақымданулары
Z86.7
I36.9
171.
Өкпе артериясы қақпақшасының тарылуы
Z86.7
I37.0
172.
Өкпе артериясы қақпақшасы функциясының жеткіліксіздігі
Z86.7
I37.1
173.
Өкпе артериясы қақпақшасының функция жеткіліксіздігі қабаттасқан тарылуы
Z86.7
I37.2
174.
Өкпе артериясы қақпақшасының басқа зақымданулары
Z86.7
I37.8
175.
Кеңейткіш кардиомиопатия
Z86.7
I42.0
176.
Жүрек етінің құрылымын бұзатын гипертрофиялық кардиомиопатия
Z86.7
I42.1
177.
Басқа гипертрофиялық кардиомиопатия
Z86.7
I42.2
178.
Эндомиокардтық (эозинофилдік) ауру
Z86.7
I42.3
179.
Эндокард фиброэластозы
Z86.7
I42.4
180.
Рестрикциялық (шектелу) басқа кардиомиопатия
Z86.7
I42.5
181.
Алкогольдік кардиомиопатия

Z86.7
I23.1
142.
Дефект межжелудочковой перегородки как текущее осложнение острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.2
143.
Разрыв сердечной стенки без гемоперикарда как текущее осложнение острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.3
144.
Разрыв сухожильной хорды как текущее осложнение острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.4
145.
Разрыв сосочковой мышцы как текущее осложнение острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.5
146.
Тромбоз предсердия, ушка предсердия и желудочка как текущее осложнение острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.6
147.
Другие текущие осложнения острого инфаркта миокарда
Z86.7
I23.8
148.
Атеросклеротическая болезнь сердца
Z86.7
I25.1
149.
Перенесенный в прошлом инфаркт миокарда
Z86.7
I25.2
150.
Аневризма сердца
Z86.7
I25.3
151.
Ишемическая кардиомиопатия
Z86.7
I25.5
152.
Бессимптомная ишемия миокарда
Z86.7
I25.6
153.
Другие формы хронической ишемической болезни сердца
Z86.7
I25.8
154.
Хронический адгезивный перикардит
Z86.7
I31.0
155.
Хронический констриктивный перикардит
Z86.7
I31.1
156.
Острый и подострый инфекционный эндокардит
Z86.7
I33.0
157.
Острый эндокардит неуточненный
Z86.7
I33.9
158.
Митральная (клапанная) недостаточность (неревматическая)
Z86.7
I34.0
159.
Неревматический стеноз митрального клапана
Z86.7
I34.2
160.
Другие неревматические поражения митрального клапана
Z86.7
I34.8
161.
Неревматическое поражение митрального клапана неуточненное
Z86.7
I34.9
162.
Аортальный (клапанный) стеноз (неревматический)
Z86.7
I35.0
163.
Аортальная (клапанная) недостаточность (неревматическая)
Z86.7
I35.1
164.
Аортальный (клапанный) стеноз с недостаточностью (неревматические)
Z86.7
I35.2
165.
Другие поражения аортального клапана (неревматические)
Z86.7
I35.8
166.
Неревматический стеноз трехстворчатого клапана
Z86.7
I36.0
167.
Неревматическая недостаточность трехстворчатого клапана
Z86.7
I36.1
168.
Неревматический стеноз трехстворчатого клапана с недостаточностью
Z86.7
I36.2
169.
Другие неревматические поражения трехстворчатого клапана
Z86.7
I36.8
170.
Неревматическое поражение трехстворчатого клапана неуточненное
Z86.7
I36.9
171.
Стеноз клапана легочной артерии
Z86.7
I37.0
172.
Недостаточность клапана легочной артерии
Z86.7
I37.1
173.
Стеноз клапана легочной артерии с недостаточностью
Z86.7
I37.2
174.
Другие поражения клапана легочной артерии
Z86.7
I37.8
175.
Дилатационная кардиомиопатия
Z86.7
I42.0
176.
Обструктивная гипертрофическая кардиомиопатия
Z86.7
I42.1
177.
Другая гипертрофическая кардиомиопатия
Z86.7
I42.2
178.
Эндомиокардиальная (эозинофильная) болезнь
Z86.7
I42.3
179.
Эндокардиальный фиброэластоз
Z86.7
I42.4
180.
Другая рестриктивная кардиомиопатия
Z86.7
I42.5
181.
Алкогольная кардиомиопатия

Z86.7
I42.6
182.
Дәрілік заттар мен басқа сыртқы факторлардың әсерімен шартталған кардиомиопатия
Z86.7
I42.7
183.
Басқа кардиомиопатиялар
Z86.7
I42.8
184.
Анықталмаған кардиомиопатия
Z86.7
I42.9
185.
Екінші дәрежелі жүрекше-қарыншалық бөгеуі
Z86.7
I44.1
186.
Жүрекше-қарыншалық толық бөгеу
Z86.7
I44.2
187.
Басқа және анықталмаған жүрекше-қарынша бөгеуі
Z86.7
I44.3
188.
Буданың сол аяғының алдыңғы тармағының бөгеуі
Z86.7
I44.4
189.
Буданың сол аяғының артқы тармағыныәң бөгеуі
Z86.7
I44.5
190.
Буданың оң аяғының бөгеуі
Z86.7
I45.0
191.
Екі будалық бөгеу
Z86.7
I45.2
192.
Үш будалық бөгеу
Z86.7
I45.3
193.
Тән емес қарынша ішілік бөгеу
Z86.7
I45.4
194.
Жүректің басқа анықталған бөгеуі
Z86.7
I45.5
195.
Ерте қозу синдромы [атриовентрикулярлы қозу ауытқуы]
Z86.7
I456
196.
Өткізгіштіктің анықталмаған бұзылулары
Z86.7
I45.9
197.
Қайта оралатын қарынша ырғақсыздығы
Z86.7
I47.0
198.
Қарынша үстілік тахикардия
Z86.7
I47.1
199.
Қарыншалық тахикардия
Z86.7
I47.2
200.
Анықталмаған ұстамалы тахикардия
Z86.7
I47.9
201.
Жүрекшелердің фибрилляциясы мен лүпілдеуі
Z86.7
I48
202.
Жүрекшелердің фибрилляциясы мен лүпілдеуі
Z86.7
I49.0
203.
Жүрекшелердің уақытынан бұрын полюссізденуі
Z86.7
I49.1
204.
Қосылудан шығатын, уақытынан бұрын полюссіздену
Z86.7
I49.2
205.
Қарыншалардың уақытынан бұрын полюссізденуі
Z86.7
I49.3
206.
Басқа және анықталмаған уақытынан бұрын полюссіздену
Z86.7
I49.4
207.
Қойнау түйінінің әлсіздігі синдромы
Z86.7
I49.5
208.
Жүрек ырғағының анықталған басқа бұзылулары
Z86.7
I49.8
209.
Жүрек ырғағының анықталмаған бұзылуы
Z86.7
I49.9
210.
Жүрек функциясының іркілістік жеткіліксіздігі
Z86.7
I50.0
211.
Сол жақ қарынша функциясының жеткіліксіздігі
Z86.7
I50.1
212.
Жүрек функциясының анықталмаған жеткіліксіздігі
Z86.7
I50.9
213.
Арнольд-Киари синдромы
Z86.7
Q07.0
214.
Нерв жүйесінің анықталған басқа даму кемістіктері
Z86.7
Q07.8
215.
Ортақ артериялық ұңғы
Z86.7
Q20.0
216.
Оң жақ қарыншаның шығар тесігінің қосарлануы
Z86.7
Q20.1
217.
Дискорданттық қарынша-артериялық қосылыс
Z86.7
Q20.3
218.
Қарыншаның кірер тесігінің қосарлануы
Z86.7
Q20.4
219.
Дискорданттық жүрекше-артериялық қосылыс
Z86.7
Q20.5
220.
Жүрек камералары мен қосылыстарының туа біткен басқа ауытқулары
Z86.7
Q20.8
221.
Жүрек камералары мен қосылыстарының туа біткен анықталмаған ауытқуы
Z86.7
Q20.9
222.
Қарынша аралық қалқаның ақауы
Z86.7
Q21.0
223.
Жүрекше қалқасының ақауы
Z86.7
Q21.1
224.
Жүрекше-қарынша аралық қалқаның ақауы
Z86.7
Q21.2
225.
Фалло төрттігі

Z86.7
I42.6
182.
Кардиомиопатия, обусловленная воздействием лекарственных средств и других внешних факторов
Z86.7
I42.7
183.
Другие кардиомиопатии
Z86.7
I42.8
184.
Кардиомиопатия неуточненная
Z86.7
I42.9
185.
Предсердно-желудочковая [атриовентрикулярная] блокада второй степени
Z86.7
I44.1
186.
Предсердно-желудочковая [атриовентрикулярная] блокада полная
Z86.7
I44.2
187.
Другая и неуточненная предсердно-желудочковая [атриовентрикулярная] блокада
Z86.7
I44.3
188.
Блокада передней ветви левой ножки пучка
Z86.7
I44.4
189.
Блокада задней ветви левой ножки пучка
Z86.7
I44.5
190.
Блокада правой ножки пучка
Z86.7
I45.0
191.
Двухпучковая блокада
Z86.7
I45.2
192.
Трехпучковая блокада
Z86.7
I45.3
193.
Неспецифическая внутрижелудочковая блокада
Z86.7
I45.4
194.
Другая уточненная блокада сердца
Z86.7
I45.5
195.
Синдром преждевременного возбуждения [аномалии атриовентрикулярного возбуждения]
Z86.7
I456
196.
Нарушение проводимости неуточненное
Z86.7
I45.9
197.
Возвратная желудочковая аритмия
Z86.7
I47.0
198.
Наджелудочковая тахикардия
Z86.7
I47.1
199.
Желудочковая тахикардия
Z86.7
I47.2
200.
Пароксизмальная тахикардия неуточненная
Z86.7
I47.9
201.
Фибрилляция и трепетание предсердий
Z86.7
I48
202.
Фибрилляция и трепетание желудочков
Z86.7
I49.0
203.
Преждевременная деполяризация предсердий
Z86.7
I49.1
204.
Преждевременная деполяризация, исходящая из соединения
Z86.7
I49.2
205.
Преждевременная деполяризация желудочков
Z86.7
I49.3
206.
Другая и неуточненная преждевременная деполяризация
Z86.7
I49.4
207.
Синдром слабости синусового узла [синдром тахикардии-брадикардии]
Z86.7
I49.5
208.
Другие уточненные нарушения сердечного ритма
Z86.7
I49.8
209.
Нарушение сердечного ритма неуточненное
Z86.7
I49.9
210.
Застойная сердечная недостаточность
Z86.7
I50.0
211.
Левожелудочковая недостаточность
Z86.7
I50.1
212.
Сердечная недостаточность неуточненная
Z86.7
I50.9
213.
Синдром Арнольда-Киари
Z86.7
Q07.0
214.
Артериовенозный порок развития церебральных сосудов
Z86.7
Q07.8
215.
Врожденный общий артериальный ствол
Z86.7
Q20.0
216.
Врожденное удвоение выходного отверстия правого желудочка
Z86.7
Q20.1
217.
Врожденное дискордантное желудочково-артериальное соединение
Z86.7
Q20.3
218.
Врожденное удвоение входного отверстия желудочка
Z86.7
Q20.4
219.
Врожденное дискордантное предсердно-желудочковое соединение
Z86.7
Q20.5
220.
Другие врожденные аномалии сердечных камер и соединений
Z86.7
Q20.8
221.
Врожденная аномалия сердечных камер и соединений неуточненная
Z86.7
Q20.9
222.
Врожденный дефект межжелудочковой перегородки
Z86.7
Q21.0
223.
Врожденный дефект предсердной перегородки
Z86.7
Q21.1
224.
Врожденный дефект предсердно-желудочковой перегородки
Z86.7
Q21.2
225.
Тетрада фалло

Z86.7
Q21.3
226.
Қолқа мен өкпе артериясы аралық қалқаның ақауы
Z86.7
Q21.4
227.
Жүрек қалқасының туа біткен басқа ауытқулары
Z86.7
Q21.8
228.
Жүрек қалқасының туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z86.7
Q21.9
229.
Өкпе артериясы қақпақшасының бітеу тууы
Z86.7
Q22.0
230.
Өкпе артериясы қақпақшасының туа біткен тарылуы
Z86.7
Q22.1
231.
Өкпе артериясы қақпақшасының туа біткен жеткіліксіздігі
Z86.7
Q22.2
232.
Өкпе артериясы қақпақшасының туа біткен басқа кемістіктері
Z86.7
Q22.3
233.
Үш жармалы қақпақшаның туа біткен тарылуы
Z86.7
Q22.4
234.
Эбштейн ауытқуы
Z86.7
Q22.5
235.
Жүректің оң жақ гипоплазиясы синдромы
Z86.7
Q22.6
236.
Үш жармалы қақпақшаның туа біткен басқа ауытқулары
Z86.7
Q22.8
237.
Үш жармалы қақпақшаның туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z86.7
Q22.9
238.
Қолқа қақпақшасының туа біткен тарылуы
Z86.7
Q23.0
239.
Қолқа қақпақшасының туа біткен жеткіліксіздігі
Z86.7
Q23.1
240.
Қос жармалы қақпақшаның туа біткен тарылуы
Z86.7
Q23.2
241.
Қос жармалы қақпақшаның туа біткен жеткіліксіздігі
Z86.7
Q23.3
242.
Жүректің сол жақ гипоплазиясы синдромы
Z86.7
Q23.4
243.
Қолқа астылық туа біткен тарылу
Z86.7
Q24.4
244.
Корнарлық (тәж) тамырлар дамуының ауытқуы
Z86.7
Q24.5
245.
Жүректің туа біткен анықталған басқа ауытқулары
Z86.7
Q24.8
246.
Ашық артериялық түтік
Z86.7
Q25.0
247.
Қолқа коарктациясы
Z86.7
Q25.1
248.
Қолқаның бітеу болып тууы
Z86.7
Q25.2
249.
Өкпе артериясының туғаннан бітеу болуы
Z86.7
Q25.5
250.
Өкпе артериясының тарылуы
Z86.7
Q25.6
251.
Өкпе артериясының туа біткен басқа ауытқулары
Z86.7
Q25.7
252.
Ірі артериялардың туа біткен басқа ауытқулары
Z86.7
Q25.8
253.
Ірі артериялардың туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z86.7
Q25.9
254.
Өкпе веналары қосылыстарының жаппай ауытқулары
Z86.7
Q26.2
255.
Өкпе веналары қосылыстарының бірлі-жарым ауытқуы
Z86.7
Q26.3
256.
Өкпе веналары қосылыстарының анықталмаған ауытқуы
Z86.7
Q26.4
257.
Ірі веналардың туа біткен басқа ауытқулары
Z86.7
Q26.8
258.
Ми тамырларының артерия-веналық даму кемістігі
Z86.7
Q28.2
259.
Ми тамырларының басқа даму кемістіктері / Другие пороки развития церебральных сосудов
Z86.7
Q28.3
Жүректің транплантациясынан кейін оңалту. Негізгі диагноз Z94.1 трансплантацияланған жүректің болуы
260.
Жүрек функциясының іркілістік жеткіліксіздігі
Z94.1
I50.0
Имплантацияланатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу. Негізгі диагноз Z97. 8 басқа нақтыланған құрылғының болуы
261.
Жүрек функциясының іркілістік жеткіліксіздігі
Z97.8
I50.0
Реабилитация после транплантации легкого. Основной диагноз Z94.2 Наличие трансплантированного легкого
262.
Өкпе-жүрек функцияларының анықталмаған жеткіліксіздігі
Z94.2
I27.9
Ортопедиялық операциялардан кейін оңалту. Негізгі диагноз Z96. 6 буындардың ортопедиялық имплантаттарының болуы.

Z86.7
Q21.3
226.
Врожденный дефект перегородки между аортой и легочной артерией
Z86.7
Q21.4
227.
Другие врожденные аномалии сердечной перегородки
Z86.7
Q21.8
228.
Врожденная аномалия сердечной перегородки неуточненная
Z86.7
Q21.9
229.
Врожденная атрезия клапана легочной артерии
Z86.7
Q22.0
230.
Врожденный стеноз клапана легочной артерии
Z86.7
Q22.1
231.
Врожденная недостаточность клапана легочной артерии
Z86.7
Q22.2
232.
Другие врожденные пороки развития клапана легочной артерии
Z86.7
Q22.3
233.
Врожденный стеноз трехстворчатого клапана
Z86.7
Q22.4
234.
Аномалия эбштейна
Z86.7
Q22.5
235.
Синдром правосторонней гипоплазии сердца
Z86.7
Q22.6
236.
Другие врожденные аномалии трехстворчатого клапана
Z86.7
Q22.8
237.
Врожденная аномалия трехстворчатого клапана неуточненная
Z86.7
Q22.9
238.
Врожденный стеноз аортального клапана
Z86.7
Q23.0
239.
Врожденная недостаточность аортального клапана
Z86.7
Q23.1
240.
Врожденный митральный стеноз
Z86.7
Q23.2
241.
Врожденная митральная недостаточность
Z86.7
Q23.3
242.
Синдром левосторонней гипоплазии сердца
Z86.7
Q23.4
243.
Врожденный субаортальный стеноз
Z86.7
Q24.4
244.
Аномалия развития коронарных сосудов
Z86.7
Q24.5
245.
Другие уточненные врожденные аномалии сердца
Z86.7
Q24.8
246.
Врожденный открытый артериальный проток
Z86.7
Q25.0
247.
Врожденная коарктация аорты
Z86.7
Q25.1
248.
Атрезия аорты
Z86.7
Q25.2
249.
Атрезия легочной артерии
Z86.7
Q25.5
250.
Стеноз легочной артерии
Z86.7
Q25.6
251.
Другие врожденные аномалии легочной артерии
Z86.7
Q25.7
252.
Другие врожденные аномалии крупных артерий
Z86.7
Q25.8
253.
Врожденная аномалия крупных артерий неуточненная
Z86.7
Q25.9
254.
Тотальная аномалия соединения легочных вен
Z86.7
Q26.2
255.
Частичная аномалия соединения легочных вен
Z86.7
Q26.3
256.
Аномалия соединения легочных вен неуточненная
Z86.7
Q26.4
257.
Другие врожденные аномалии крупных вен
Z86.7
Q26.8
258.
Артериовенозный порок развития церебральных сосудов
Z86.7
Q28.2
259.
Другие порок развития церебральных сосудов
Z86.7
Q28.3
Реабилитация после трансплантации сердца. Основной диагноз Z94.1 Наличие трансплантированного сердца
260.
Застойная сердечная недостаточность
Z94.1
I50.0
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы. Основной диагноз Z97.8 Наличие другого уточненного устройства
261.
Застойная сердечная недостаточность
Z97.8
I50.0
Реабилитация после трансплантации легкого. Основной диагноз Z94.2 Наличие трансплантированного легкого
262.
Легочно-сердечная недостаточность неуточненная
Z94.2
I27.9
Реабилитация после ортопедических операций. Основной диагноз Z96.6 Наличие ортопедических имплантатов суставов

263.
Жауырын мен қолдың ұзын сүйектерінің қатерлі ісігі
Z96.6
C40.0
264.
Аяқтың ұзын сүйектерінің қатерлі ісігі
Z96.6
C40.2
265.
Сүйектер мен аяқ-қолдың буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z96.6
C40.8
266.
Жамбас астауы, сегізкөз бен құйымшақ сүйектерінің қатерлі ісігі
Z96.6
C41.4
267.
Жауырын мен қолдың ұзын сүйектерінің қатерсіз өспесі
Z96.6
D16.0
268.
Аяқтың ұзын сүйектерінің қатерсіз өспесі
Z96.6
D16.2
269.
Жамбас сүйектерінің, сегізкөз бен құйымшақтың қатерсіз өспесі
Z96.6
D16.8
270.
Сүйектер мен буын шеміршектерінің анықталмаған қатерсіз өспесі
Z96.6
D16.9
271.
Алғашқы екі жақты коксартроз
Z96.6
M16.0
272.
Басқа алғашқы коксартроз
Z96.6
M16.1
273.
Дисплазия нәтижесіндегі екі жақты коксартроз
Z96.6
M16.2
274.
Басқа дисплазиялық коксартроздар
Z96.6
M16.3
275.
Жарақаттан кейін, екі жақты коксартроз
Z96.6
M16.4
276.
Жарақаттан кейінгі басқа коксартроздар
Z96.6
M16.5
277.
Жарақаттан кейінгі,салдарлық, екі жақты коксартроздар
Z96.6
M16.6
278.
Жарақаттан кейінгі, салдарлық коксартроздар
Z96.6
M16.7
279.
Анықталмаған коксартроз
Z96.6
M16.9
280.
Алғашқы, екі жақты гонартроз
Z96.6
M17.0
281.
Басқа алғашқы гонартроз
Z96.6
M17.1
282.
Жарақаттан кейінгі, екі жақты гонартроз
Z96.6
M17.2
283.
Жарақаттан кейінгі, басқа гонартроздар
Z96.6
M17.3
284.
Басқа салдарлық, екі жақты гонартроздар
Z96.6
M17.4
285.
Басқа, салдарлық гонартроздар
Z96.6
M17.5
286.
Буынның қайталанатын шығуы мен шала таюы
Z96.6
M24.4
287.
Буын контрактурасы
Z96.6
M24.5
288.
Буын шорбуыны
Z96.6
M24.6
289.
Бұрын болған жарақат тудырған остеонекроз
Z96.6
M87.2
290.
Тоқпан жіліктің жоғарғы шетінің сынуы
Z96.6
S42.2
291.
Ортан жілік мойнының сынуы
Z96.6
S72.0
292.
Дененің бірнеше аймағын қамтитын сынықтардың басқа тіркесімдері
Z96.6
T02.8
293.
Дененің бірнеше аймағы қатыстырылған басқа, анықталған жарақаттар
Z96.6
T06.8
294.
Буын іші протезімен байланысты механикалық текті асқыну
Z96.6
T84.0
295.
Эндопротездеумен шартталған жұқпа мен қабыну серпілісі
Z96.6
T84.5
296.
Басқа ішкі ортопедиялық протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
Z96.6
T84.7
Балаларды медициналық оңалтудың АХЖ-10 кодтарының тізбесі
Орталық нерв жүйесінің аурулары бар балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 оңалту емшараларының жеке анамнезінде
1.
Орталық нерв жүйесінің қабынба ауруларының салдарлары
Z92.5
G09
2.
Гийен-Барре синдромы
Z92.5
G61.0
3.
Қабынба невропатия
Z92.5
G61
4.
Басқа қабынба невропатиялар
Z92.5

263.
Злокачественное новообразование лопатки и длинных костей верхней конечности
Z96.6
C40.0
264.
Злокачественное новообразование длинных костей нижней конечности
Z96.6
C40.2
265.
Злокачественное поражение костей и суставных хрящей конечностей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z96.6
C40.8
266.
Злокачественное новообразование костей таза, крестца и копчика
Z96.6
C41.4
267.
Доброкачественное новообразование лопатки и длинных костей верхней конечности
Z96.6
D16.0
268.
Доброкачественное новообразование длинных костей нижней конечности
Z96.6
D16.2
269.
Доброкачественное новообразование костей таза, крестца и копчика
Z96.6
D16.8
270.
Доброкачественное новообразование костей и суставных хрящей неуточненных
Z96.6
D16.9
271.
Первичный коксартроз двусторонний
Z96.6
M16.0
272.
Другой первичный коксартроз
Z96.6
M16.1
273.
Коксартроз в результате дисплазии двусторонний
Z96.6
M16.2
274.
Другие диспластические коксартрозы
Z96.6
M16.3
275.
Посттравматический коксартроз двусторонний
Z96.6
M16.4
276.
Другие посттравматические коксартрозы
Z96.6
M16.5
277.
Другие вторичные коксартрозы двусторонние
Z96.6
M16.6
278.
Другие вторичные коксартрозы
Z96.6
M16.7
279.
Коксартроз неуточненный
Z96.6
M16.9
280.
Первичный гонартроз двусторонний
Z96.6
M17.0
281.
Другой первичный гонартроз
Z96.6
M17.1
282.
Посттравматический гонартроз двусторонний
Z96.6
M17.2
283.
Другие посттравматические гонартрозы
Z96.6
M17.3
284.
Другие вторичные гонартрозы двусторонние
Z96.6
M17.4
285.
Другие вторичные гонартрозы
Z96.6
M17.5
286.
Повторяющиеся вывихи и подвывихи сустава
Z96.6
M24.4
287.
Контрактура сустава
Z96.6
M24.5
288.
Анкилоз сустава
Z96.6
M24.6
289.
Остеонекроз, обусловленный перенесенной травмой
Z96.6
M87.2
290.
Перелом верхнего конца плечевой кости
Z96.6
S42.2
291.
Перелом шейки бедра
Z96.6
S72.0
292.
Другие сочетания переломов, захватывающих несколько областей тела
Z96.6
T02.8
293.
Другие уточненные травмы с вовлечением нескольких областей тела
Z96.6
T06.8
294.
Осложнение механического происхождения, связанное с внутренним суставным протезом
Z96.6
T84.0
295.
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные эндопротезированием
Z96.6
T84.5
296.
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные другими внутренними ортопедическими протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
Z96.6
T84.7
Перечни диагнозов по кодам МКБ-10 для медицинской реабилитации детей
Медицинская реабилитация детей с заболеваниями центральной нервной системы. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
1.
Последствия воспалительных болезней центральной нервной системы
Z92.5
G09
2.
Синдром Гийена-Барре
Z92.5
G61.0
3.
Воспалительная полиневропатия
Z92.5
G61
4.
Другие воспалительные полиневропатии
Z92.5

G61.8
5.
Анықталмаған қабынба невропатия
Z92.5
G61.9
6.
Басқа полиневропатиялар
Z92.5
G62
7.
Бас сүйекішілік жарақат салдары
Z92.5
T90.5
8.
Бастың басқа анықталған жарақаттарының салдары
Z92.5
T90.8
9.
Бастың анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T90.9
10.
Қол нервісі жарақатының салдары
Z92.5
T92.4
11.
Жұлын жарақатының салдары
Z92.5
T91.3
12.
Ми-тамыр ауруларының салдарлары
Z92.5
I69
13.
Жұлынның анықталмаған деңгейдегі жарақаты
Z92.5
T09.3
14.
Басқа айдарларда жіктелмеген, дененің бірнеше аймағын қамтитын басқа жарақаттар
Z92.5
T06
15.
Мойын деңгейіндегі, жұлын мен басқа нервілердің жарақаттарымен тіркескен, ми және бас сүйек нервілерінің жарақаттары
Z92.5
T06.0
16.
Дененің бірнеше басқа аймағы қатыстырылған нервілер мен жұлынның жарақаттары
Z92.5
T06.1
17.
Дененің бірнеше аймағы қатыстырылған нервілердің жарақаттары
Z92.5
T06.2
18.
Балалардың церебралдық паралич ауруы
Z92.5
G80
19.
Спастикалық церебралдық паралич
Z92.5
G80.0
20.
Спастикалық диплегия
Z92.5
G80.1
21.
Балалар гемиплегиясы
Z92.5
G80.2
22.
Дискинезиялық церебралдық паралич ауруы
Z92.5
G80.3
23.
Атаксиялық церебралдық паралич ауруы
Z92.5
G80.4
24.
Балалардың церебралдық паралич ауруының басқа түрі
Z92.5
G80.8
25.
Балалардың анықталмаған церебралдық паралич ауруы
Z92.5
G80.9
26.
Гемиплегия
Z92.5
G81
27.
Сылбыр гемиплегия
Z92.5
G81.0
28.
Спастикалық гемиплегия
Z92.5
G81.1
29.
Анықталмаған гемиплегия
Z92.5
G81.9
30.
Параплегия мен тетраплегия
Z92.5
G82
31.
Сылбыр параплегия
Z92.5
G82.0
32.
Спастикалық параплегия
Z92.5
G82.1
33.
Анықталмаған параплегия
Z92.5
G82.2
34.
Сылбыр тетраплегия
Z92.5
G82.3
35.
Спастикалық тетраплегия
Z92.5
G82.4
36.
Анықталмаған тетраплегия
Z92.5
G82.5
37.
Басқа параличтік синдромдар
Z92.5
G83
38.
Қолдар диплегиясы
Z92.5
G83.0
39.
Аяқ моноплегиясы
Z92.5
G83.1
40.
Қол моноплегиясы
Z92.5
G83.2
41.
Анықталмаған моноплегия
Z92.5
G83.3
Соматикалық аурулары бар балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 Оңалту емшараларының жеке анамнезінде
42.
Қарапайым және сілемейлі-іріңді созылмалы бронхит
Z92.5
J41
43.
Созылмалы қарапайым бронхит
Z92.5
J41.0
44.
Сілемейлі-іріңді созылмалы бронхит
Z92.5
J41.1
45.
Аралас, қарапайым және сілемейлі-іріңді созылмалы бронхит
Z92.5
J41.8
46.
Өкпенің созылмалы басқа обструкциялық ауруы
Z92.5
J44
47.
Төменгі тыныс жолдарының респираторлық жіті жұқпасы қабаттасқан өкпенің созылмалы обструкциялық ауруы
Z92.5
J44.0
48.
Өкпенің созылмалы, анықталған басқа обструкциялық ауруы
Z92.5
J44.8
49.
Демікпе
Z92.5
J45
50.
Аллергиялық құрам бөлігі басым демікпе
Z92.5
J45.0
51.
Аллергиялық емес демікпе
Z92.5
J45.1
52.
Аралас демікпе
Z92.5
J45.8
53.
Мидың торлы қабығының астына қан құйылуының салдарлары

G61.8
5.
Воспалительная полиневропатия неуточненная
Z92.5
G61.9
6.
Другие полиневропатии
Z92.5
G62
7.
Последствия внутричерепной травмы
Z92.5
T90.5
8.
Последствия других уточненных травм головы
Z92.5
T90.8
9.
Последствия неуточненной травмы головы
Z92.5
T90.9
10.
Последствия травмы нерва верхней конечности
Z92.5
T92.4
11.
Последствия травмы спинного мозга
Z92.5
T91.3
12.
Последствия цереброваскулярных болезней
Z92.5
I69
13.
Травма спинного мозга на неуточненном уровне
Z92.5
T09.3
14.
Другие травмы, охватывающие несколько областей тела, не классифицированные в других рубриках
Z92.5
T06
15.
Травмы головного мозга и черепных нервов в сочетании с травмами спинного мозга и других нервов на уровне шеи
Z92.5
T06.0
16.
Травмы нервов и спинного мозга с вовлечением нескольких областей тела
Z92.5
T06.1
17.
Травмы нервов с вовлечением нескольких областей тела
Z92.5
T06.2
18.
Детский церебральный паралич
Z92.5
G80
19.
Спастический церебральный паралич
Z92.5
G80.0
20.
Спастическая диплегия
Z92.5
G80.1
21.
Детская гемиплегия
Z92.5
G80.2
22.
Дискинетический церебральный паралич
Z92.5
G80.3
23.
Атактический церебральный паралич
Z92.5
G80.4
24.
Другой вид детского церебрального паралича
Z92.5
G80.8
25.
Детский церебральный паралич неуточненный
Z92.5
G80.9
26.
Гемиплегия
Z92.5
G81
27.
Вялая гемиплегия
Z92.5
G81.0
28.
Спастическая параплегия
Z92.5
G81.1
29.
Гемиплегия неуточненная
Z92.5
G81.9
30.
Параплегия и тетраплегия
Z92.5
G82
31.
Вялая параплегия
Z92.5
G82.0
32.
Спастическая параплегия
Z92.5
G82.1
33.
Параплегия неуточненная
Z92.5
G82.2
34.
Вялая тетраплегия
Z92.5
G82.3
35.
Спастическая тетраплегия
Z92.5
G82.4
36.
Тетраплегия неуточненная
Z92.5
G82.5
37.
Другие паралитические синдромы
Z92.5
G83
38.
Диплегия верхних конечностей
Z92.5
G83.0
39.
Моноплегия нижней конечности
Z92.5
G83.1
40.
Моноплегия верхней конечности
Z92.5
G83.2
41.
Моноплегия неуточненная
Z92.5
G83.3
Медицинская реабилитация детей с соматическими заболеваниями. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
42.
Простой и слизисто-гнойный хронический бронхит
Z92.5
J41
43.
Простой хронический бронхит
Z92.5
J41.0
44.
Слизисто-гнойный хронический бронхит
Z92.5
J41.1
45.
Смешанный, простой и слизисто-гнойный хронический бронхит
Z92.5
J41.8
46.
Другая хроническая обструктивная легочная болезнь
Z92.5
J44
47.
Хроническая обструктивная легочная болезнь с острой респираторной инфекцией нижних дыхательных путей
Z92.5
J44.0
48.
Другая уточненная хроническая обструктивная легочная болезнь
Z92.5
J44.8
49.
Астма
Z92.5
J45
50.
Астма с преобладанием аллергического компонента
Z92.5
J45.0
51.
Неаллергическая астма
Z92.5
J45.1
52.
Смешанная астма
Z92.5
J45.8
53.
Последствия субарахноидального кровоизлияния

Z92.5
I69.0
54.
Бас сүйек ішіне қан құйылудың салдарлары
Z92.5
I69.1
55.
Басқа, жарақаттық емес бас сүйек ішіне қан құйылудың салдарлары
Z92.5
I69.2
56.
Ми инфаргінің салдарлары
Z92.5
I69.3
57.
Қан құйылу немесе ми инфаргі ретінде миға қан құйылудың анықталмаған салдарлары
Z92.5
I69.4
58.
АИТВ тудырған, анықталған басқа жағдайлар көріністі ауру
Z92.5
B23.8
Жүректің транплантациясынан кейін оңалту. Негізгі диагноз Z94.1 трансплантацияланған жүректің болуы
59.
Тоқырау жүрек жеткіліксіздігі
Z94.1
I50.0
Имплантацияланатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу. Негізгі диагноз Z97. 8 басқа нақтыланған құрылғының болуы
60.
Тоқырау жүрек жеткіліксіздігі
Z97.8
I50.0
Өкпені транплантациядан кейін оңалту. Негізгі диагноз Z94.2 трансплантацияланған өкпенің болуы
61.
Анықталмаған өкпе-жүрек жеткіліксіздігі
Z94.2
I27.9
Тірек-қимыл аппаратының және перифериялық нервтік жүйе аурулары бар балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 Оңалту емшараларының жеке анамнезінде
62.
Мойын мен дене жарақаттарының салдарлары
Z92.5
T91
63.
Мойын мен дененің үстіртін жарақаты мен ашық жарасының салдарлары
Z92.5
T91.0
64.
Омыртқа бағаны сынуының салдары
Z92.5
T91.1
65.
Кеуде торы мен жамбастың басқа сынуларының салдары
Z92.5
T91.2
66.
Кеудеіші ағзалары жарақаттарының салдары
Z92.5
T91.4
67.
Құрсақіші және жамбас ағзалары жарақаттарының салдары
Z92.5
T91.5
68.
Мойын мен дененің басқа анықталған жарақаттарының салдары
Z92.5
T91.8
69.
Мойын мен дененің анықталмаған жарақатының
Z92.5
T91.9
70.
Қолдың ашық жарақатының салдары
Z92.5
T92.0
71.
Білезік пен қол ұшынан басқа, қол сынуының салдары
Z92.5
T92.1
72.
Білезік пен қол ұшы деңгейіндегі сынудың салдары
Z92.5
T92.2
73.
Қолдың мылжалануы мен жарақаттық ампутациясының салдары
Z92.5
T92.6
74.
Қолдың басқа анықталған жарақаттарының салдары
Z92.5
T92.8
75.
Қолдың анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T92.9
76.
Аяқтың ашық жарасының салдары
Z92.5
T93.0
77.
Сан сынуының салдары
Z92.5
T93.1
78.
Аяқтың басқа сынуларының салдары
Z92.5
T93.2
79.
Аяқтың шығуы, созылуы мен пішіні өзгеруінің салдары
Z92.5
T93.3
80.
Аяқ нервісі жарақатының салдары
Z92.5
T93.4
81.
Аяқ бұлшық еті мен сіңірі жарақатының салдары
Z92.5
T93.5
82.
Аяқтың мылжалануы мен жарақаттық ампутациясының салдары
Z92.5
T93.6
83.
Аяқтың басқа анықталған жарақаттарының салдары
Z92.5
T93.8
84.
Аяқтың анықталмаған жарақатының салдары
Z92.5
T93.9
85.
Дененің бірнеше аймағын қамтитын жарақаттардың салдарлары

Z92.5
I69.0
54.
Последствия внутричерепного кровоизлияния
Z92.5
I69.1
55.
Последствия другого нетравматического внутричерепного кровоизлияния
Z92.5
I69.2
56.
Последствия инфаркта мозга
Z92.5
I69.3
57.
Последствия инсульта, не уточненного как кровоизлияние или инфаркт мозга
Z92.5
I69.4
58.
Болезнь, вызванная ВИЧ, с проявлениями других уточненных состояний
Z92.5
B23.8
Реабилитация после трансплантации сердца. Основной диагноз Z94.1 Наличие трансплантированного сердца
59.
Застойная сердечная недостаточность
Z94.1
I50.0
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы. Основной диагноз Z97.8 Наличие другого уточненного устройства
60.
Застойная сердечная недостаточность
Z97.8
I50.0
Реабилитация после трансплантации легкого. Основной диагноз Z94.2 Наличие трансплантированного легкого
61.
Легочно-сердечная недостаточность неуточненная
Z94.2
I27.9
Медицинская реабилитация детей с заболеваниями опорно-двигательного аппарата и периферической нервной системы. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
62.
Последствия травм шеи и туловища
Z92.5
T91
63.
Последствия поверхностной травмы и открытого ранения шеи и туловища
Z92.5
T91.0
64.
Последствия перелома позвоночника
Z92.5
T91.1
65.
Последствия других переломов грудной клетки и таза
Z92.5
T91.2
66.
Последствия травмы внутригрудных органов
Z92.5
T91.4
67.
Последствия травмы внутрибрюшинных и тазовых органов
Z92.5
T91.5
68.
Последствия других уточненных травм шеи и туловища
Z92.5
T91.8
69.
Последствия неуточненной травмы шеи и туловища
Z92.5
T91.9
70.
Последствия открытого ранения верхней конечности
Z92.5
T92.0
71.
Последствия перелома верхней конечности, исключая запястье и кисть
Z92.5
T92.1
72.
Последствия перелома на уровне запястья и кисти
Z92.5
T92.2
73.
Последствия размозжения и травматической ампутации верхней конечности
Z92.5
T92.6
74.
Последствия других уточненных травм верхней конечности
Z92.5
T92.8
75.
Последствия неуточненной травмы верхней конечности
Z92.5
T92.9
76.
Последствия открытого ранения нижней конечности
Z92.5
T93.0
77.
Последствия перелома бедра
Z92.5
T93.1
78.
Последствия других переломов нижней конечности
Z92.5
T93.2
79.
Последствия вывиха, растяжения и деформации нижней конечности
Z92.5
T93.3
80.
Последствия травмы нерва нижней конечности
Z92.5
T93.4
81.
Последствия травмы мышцы и сухожилия нижней конечности
Z92.5
T93.5
82.
Последствия размозжения и травматической ампутации нижней конечности
Z92.5
T93.6
83.
Последствия других уточненных травм нижней конечности
Z92.5
T93.8
84.
Последствия неуточнененной травмы нижней конечности
Z92.5
T93.9
85.
Последствия травм, захватывающих несколько областей тела

Z92.5
T94.0
86.
Орналасуы бойынша анықталмаған жарақаттардың салдарлары
Z92.5
T94.1
87.
Серопозитивті ревматоидтық артрит
Z92.5
M05
88.
Фелти синдромы
Z92.5
M05.0
89.
Серонегативті ревматоидты артрит
Z92.5
M06.0
90.
Ревматоидтық бурсит
Z92.5
M06.2
91.
Қабынба полиартропатия
Z92.5
M06.4
92.
Ревматоидты анықталған басқа артритер
Z92.5
M06.8
93.
Ревматоидты анықталмаған артрит
Z92.5
M06.9
94.
Дисталды бунақаралық псориаздық артропатия (L40.5†)
Z92.5
M07.0
95.
Мутиляциялаушы артрит (L40.5†)
Z92.5
M07.1
96.
Псориаздық спондилит (L40.5†)
Z92.5
M07.2
97.
Басқа псориаздық артропатиялар (L40.5†)
Z92.5
M07.3
98.
Жасөспірімдердің ревматоид артриті
Z92.5
M08.0
99.
Жасөспірімдердің шорбуындатқыш спондилиті
Z92.5
M08.1
100.
Жасөаспірімдердің жүйелік бастамалы артриті
Z92.5
M08.2
101.
Жасөспірімдер полиартриті(серонегативті)
Z92.5
M08.3
102.
Жасөспірімдердің басқа артриттері
Z92.5
M08.8
103.
Жасөспірімдердің анықталмаған артриті
Z92.5
M08.9
104.
Идиопатиялық жетілмеулік сколиоз
Z92.5
M41.0
105.
Басқа идиопатиялық сколиоздар
Z92.5
M41.2
106.
Кеуде сколиозы
Z92.5
M41.3
107.
Нервілік-бұлшық ет сколиозы
Z92.5
M41.4
108.
Шорбуындатушы спондилит
Z92.5
M45
109.
Басқа анықталған қабынба спондилопатиялар
Z92.5
M46.8
110.
Патологиялық сынық қабаттасқан остеопороз
Z92.5
M80
111.
Ортан жілік басының жасөспірімдік остеохондрозы [Легг-Кальве-Пертестің]
Z92.5
M91.1
112.
Ұршық буыны мен жамбас белдеуінің қапшық-байламдық аппаратының шығуы, созылуы мен зақымдануы
Z92.5
S73
Перинаталдық кезеңнің ауруларының бастан өткерген балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 Оңалту емшараларының жеке анамнезінде
113.
Басқа айдарларда жіктелмеген ми қабықтарының зақымданулары
Z92.5
G96.1
114.
Орталық нерв жүйесінің анықталған басқа бұзылулары
Z92.5
G96.8
115.
Анықталмаған энцефалопатия
Z92.5
G93.4
116.
Жылқы құйрығы синдромы
Z92.5
G83.4
Электрлік-магнитті есту аппаратының имплантациясы бар балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 Оңалту емшараларының жеке анамнезінде
117.
Кондукциялық, екі жақты есту қабылетінен айырылу
Z92.5
H90.0
118.
Екінші жақтағы құлақтың естуі қалыпты, кондукциялық бір жақты есту қабілетінен айырылу
Z92.5
H90.1
119.
Нейросенсорлық, екі жақты есту қабылетінен айырылу
Z92.5
H90.3
120.
Аралас, кондуциялық және нейросенсорлық екі жақты құлақ мүкістігі
Z92.5
H90.6
121.
Басқа айдарларда жіктелмеген мутациялық кереңдік
Z92.5
H91.3
Жалғастырушы емдеудің күрделі нысандарда онкологиялық, гематологиялық және иммунологиялық аурулары бар балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 Оңалту емшараларының жеке анамнезінде

Z92.5
T94.0
86.
Последствия травм, не уточненных по локализации
Z92.5
T94.1
87.
Серопозитивный ревматоидный артрит
Z92.5
M05
88.
Синдром Фелти
Z92.5
M05.0
89.
Серонегативный ревматоидный артрит
Z92.5
M06.0
90.
Ревматоидный бурсит
Z92.5
M06.2
91.
Воспалительная полиартропатия
Z92.5
M06.4
92.
Другие уточненные ревматоидные артриты
Z92.5
M06.8
93.
Ревматоидный артрит неуточненный
Z92.5
M06.9
94.
Дистальная межфаланговая псориатическая артропатия (l40.5+)
Z92.5
M07.0
95.
Мутилирующий артрит (l40.5+)
Z92.5
M07.1
96.
Псориатический спондилит (l40.5+)
Z92.5
M07.2
97.
Др. псориатические артропатии (l40.5+)
Z92.5
M07.3
98.
Юношеский ревматоидный артрит
Z92.5
M08.0
99.
Юношеский анкилозирующий спондилит
Z92.5
M08.1
100.
Юношеский артрит с системным началом
Z92.5
M08.2
101.
Юношеский полиартрит (серонегативный)
Z92.5
M08.3
102.
Пауртикулярный юношеский артрит
Z92.5
M08.8
103.
Юношеский артрит неуточненный
Z92.5
M08.9
104.
Инфантильный идиопатический сколиоз
Z92.5
M41.0
105.
Другие идиопатические сколиозы
Z92.5
M41.2
106.
Торакогенный сколиоз
Z92.5
M41.3
107.
Нервно-мышечный сколиоз
Z92.5
M41.4
108.
Анкилозирующий спондилит
Z92.5
M45
109.
Другие уточненные воспалительные спондилопатии
Z92.5
M46.8
110.
Остеопороз с патологическим переломом
Z92.5
M80
111.
Юношеский остеохондроз головки бедренной кости [Легга-Кальве-Пертеса]
Z92.5
M91.1
112.
Вывих, растяжение и перенапряжение капсульно-связочного аппарата тазобедренного сустава и тазового пояса
Z92.5
S73
Медицинская реабилитация детей, перенесших заболевания перинатального периода. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
113.
Поражения оболочек головного мозга, не классифицированные в других рубриках
Z92.5
G96.1
114.
Другие уточненные поражения центральной нервной системы
Z92.5
G96.8
115.
Энцефалопатия неуточненная
Z92.5
G93.4
116.
Синдром конского хвоста
Z92.5
G83.4
Медицинская реабилитация детей с имплантацией электромагнитного слухового аппарата, с имплантацией слухового аппарата костной проводимости. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
117.
Кондуктивная потеря слуха двусторонняя
Z92.5
H90.0
118.
Кондуктивная потеря слуха односторонняя с нормальным слухом на противоположном ухе
Z92.5
H90.1
119.
Нейросенсорная потеря слуха двусторонняя
Z92.5
H90.3
120.
Смешанная кондуктивная и нейросенсорная тугоухость двусторонняя
Z92.5
H90.6
121.
Мутационная глухота, не классифицированная в других рубриках
Z92.5
H91.3
Медицинская реабилитация детей с онкологическими, гематологическими и иммунологическими заболеваниями в тяжелых формах продолжительного течения. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры

122.
Ходжкин ауруы кезіндегі лимфалық басымдылық
Z92.5
C81.0
123.
Мұрын-жұтқыншақтың қатерлі ісігі
Z92.5
C11
124.
Мұрын-жұтқыншақтың жоғарғы қабырғасының қатерлі ісігі
Z92.5
C11.0
125.
Мұрын-жұтқыншақтың артқы қабырғасының қатерлі ісігі
Z92.5
C11.1
126.
Мұрын-жұтқыншақтың бүйірлік қабырғасының қатерлі ісігі
Z92.5
C11.2
127.
Мұрын-жұтқыншақтың алдыңғы қабырғасының қатерлі ісігі
Z92.5
C11.3
128.
Мұрын-жұтқыншақтың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C11.8
129.
Мұрын-жұтқыншақтың анықталмаған қатерлі ісігі
Z92.5
C11.9
130.
Жүректің, көкірек аралығының және өкпеқаптың қатерлі ісігі
Z92.5
C38
131.
Жүректің қатерлі ісігі
Z92.5
C38.0
132.
Алдыңғы көкірекортаның қатерлі ісігі
Z92.5
C38.1
133.
Артқы көкірекортаның қатерлі ісігі
Z92.5
C38.2
134.
Көкірекортаның анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C38.3
135.
Өкпеқаптың қатерлі ісігі
Z92.5
C38.4
136.
Жүректің, көкірекортаның, өкпеқаптың жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымданулары
Z92.5
C38.8
137.
Сүйектер мен аяқ-қол шеміршектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C40
138.
Жауырын мен қолдың ұзын сүйектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C40.0
139.
Қолдың қысқа сүйектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C40.1
140.
Аяқтың ұзын сүйектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C40.2
141.
Аяқтың қысқа сүйектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C40.3
142.
Сүйектер мен аяқ-қолдың буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C40.8
143.
Орналасу орны анықталмаған аяқ-қол сүйектері мен буын шеміршектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C40.9
144.
Сүйектер мен буын шеміршектерінің басқа және орналасу орны анықталмаған қатерлі ісігі
Z92.5
C41
145.
Бас сүйек пен бет сүйектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C41.0
146.
Төменгі жақ сүйектің қатерлі ісігі
Z92.5
C41.1
147.
Омыртқа бағанасының қатерлі ісігі
Z92.5
C41.2
148.
Қабырғалардың, төстің және бұғананың қатерлі ісігі
Z92.5
C41.3
149.
Жамбас астауы, сегізкөз бен құйымшақ сүйектерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C41.4
150.
Сүйектер мен буын шеміршектерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C41.8
151.
Сүйектер мен буын шеміршектерінің анықталмаған қатерлі ісігі
Z92.5
C41.9
152.
Шеткі нервілер мен вегетативтік нерв жүйесінің қатерлі ісігі

122.
Лимфоидное преобладание при болезни Ходжкина
Z92.5
C81.0
123.
Злокачественное новообразование носоглотки
Z92.5
C11
124.
Злокачественное новообразование верхней стенки носоглотки
Z92.5
C11.0
125.
Злокачественное новообразование задней стенки носоглотки
Z92.5
C11.1
126.
Злокачественное новообразование боковой стенки носоглотки
Z92.5
C11.2
127.
Злокачественное новообразование передней стенки носоглотки
Z92.5
C11.3
128.
Злокачественное новообразование носоглотки, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C11.8
129.
Злокачественное новообразование носоглотки неуточненное
Z92.5
C11.9
130.
Злокачественное новообразование сердца, средостения и плевры
Z92.5
C38
131.
Злокачественное новообразование сердца
Z92.5
C38.0
132.
Злокачественное новообразование переднего средостения
Z92.5
C38.1
133.
Злокачественное новообразование заднего средостения
Z92.5
C38.2
134.
Злокачественное новообразование средостения неуточненной части
Z92.5
C38.3
135.
Злокачественное новообразование плевры
Z92.5
C38.4
136.
Злокачественное новообразование сердца, средостения и плевры, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C38.8
137.
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей конечностей
Z92.5
C40
138.
Злокачественное новообразование лопатки и длинных костей верхней конечности
Z92.5
C40.0
139.
Злокачественное новообразование коротких костей верхней конечности
Z92.5
C40.1
140.
Злокачественное новообразование длинных костей нижней конечности
Z92.5
C40.2
141.
Злокачественное новообразование коротких костей нижней конечности
Z92.5
C40.3
142.
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей конечностей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C40.8
143.
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей конечности неуточненной локализации
Z92.5
C40.9
144.
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей других и неуточненных локализаций
Z92.5
C41
145.
Злокачественное новообразование костей черепа и лица
Z92.5
C41.0
146.
Злокачественное новообразование нижней челюсти
Z92.5
C41.1
147.
Злокачественное новообразование позвоночного столба
Z92.5
C41.2
148.
Злокачественное новообразование ребер, грудины и ключицы
Z92.5
C41.3
149.
Злокачественное новообразование костей таза, крестца и копчика
Z92.5
C41.4
150.
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей других и неуточненных локализаций, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C41.8
151.
Злокачественное новообразование костей и суставных хрящей неуточненное
Z92.5
C41.9
152.
Злокачественное новообразование периферических нервов и вегетативной нервной системы

Z92.5
C47
153.
Бастың, беттің және мойынның шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.0
154.
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қолдың шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.1
155.
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқтың шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.2
156.
Кеуде торы шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.3
157.
Іштің шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.4
158.
Жамбастың шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.5
159.
Дененің анықталмаған шеткі нервілерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.6
160.
Шеткі нервілер мен вегетаттивтік нерв жүйесінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C47.8
161.
Орналасуы анықталмаған шеткі нервілер мен вегетативтік нерв жүйесінің қатерлі ісігі
Z92.5
C47.9
162.
Ішперде арты кеңістігі мен ішперденің қатерлі ісігі
Z92.5
C48
163.
Ішперде арты кеңістігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C48.0
164.
Ішперденің анықталған бөліктерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C48.1
165.
Ішперденің анықталмаған бөліктерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C48.2
166.
Ішперде арты кеңістігі мен ішперденің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C48.8
167.
Дәнекер және жұмсақ тіндердің басқа типті қатерлі ісіктері
Z92.5
C49
168.
Бастың, беттің және мойынның дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.0
169.
Иық белдеуі аймағын қоса алғандағы қолдың дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.1
170.
Ұршық аймағын қоса алғандағы аяқтың дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.2
171.
Кеуде торының дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.3
172.
Іштің дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.4
173.
Жамбастың дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.5
174.
Орналасу орны анықталмаған дененің дәнекер және жұмсақ тіндерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.6
175.
Дәнекер және жұмсақ тіндердің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C49.8
176.
Орналасу орны анықталмаған дәнекер және жұмсақ тіндердің қатерлі ісігі
Z92.5
C49.9
177.
Аналық бездің қатерлі ісігі
Z92.5
C56
178.
Аталық бездің қатерлі ісігі
Z92.5
C62

Z92.5
C47
153.
Злокачественное новообразование периферических нервов головы, лица и шеи
Z92.5
C47.0
154.
Злокачественное новообразование периферических нервов верхней конечности, включая область плечевого пояса
Z92.5
C47.1
155.
Злокачественное новообразование периферических нервов нижней конечности, включая тазобедренную область
Z92.5
C47.2
156.
Злокачественное новообразование периферических нервов грудной клетки
Z92.5
C47.3
157.
Злокачественное новообразование периферических нервов живота
Z92.5
C47.4
158.
Злокачественное новообразование периферических нервов таза
Z92.5
C47.5
159.
Злокачественное новообразование периферических нервов туловища неуточненное
Z92.5
C47.6
160.
Злокачественное новообразование периферических нервов и вегетативной нервной системы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C47.8
161.
Злокачественное новообразование периферических нервов и вегетативной нервной системы неуточненной локализации
Z92.5
C47.9
162.
Злокачественное новообразование забрюшинного пространства и брюшины
Z92.5
C48
163.
Злокачественное новообразование забрюшинного пространства
Z92.5
C48.0
164.
Злокачественное новообразование уточненных частей брюшины
Z92.5
C48.1
165.
Злокачественное новообразование брюшины неуточненной части
Z92.5
C48.2
166.
Злокачественное новообразование забрюшинного пространства и брюшины, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C48.8
167.
Злокачественное новообразование других типов соединительной и мягких тканей
Z92.5
C49
168.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей головы, лица и шеи
Z92.5
C49.0
169.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей верхней конечности, включая область плечевого пояса
Z92.5
C49.1
170.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей нижней конечности, включая тазобедренную область
Z92.5
C49.2
171.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей грудной клетки
Z92.5
C49.3
172.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей живота
Z92.5
C49.4
173.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей таза
Z92.5
C49.5
174.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей туловища неуточненной локализации
Z92.5
C49.6
175.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C49.8
176.
Злокачественное новообразование соединительной и мягких тканей неуточненной локализации
Z92.5
C49.9
177.
Злокачественное новообразование яичника
Z92.5
C56
178.
Злокачественное новообразование яичка
Z92.5
C62

179.
Орнына дейін түспеген аталық бездің қатерлі ісігі
Z92.5
C62.0
180.
Төмен түскен атабездің қатерлі ісігі
Z92.5
C62.1
181.
Атабездің, анықталмаған қатерлі ісігі
Z92.5
C62.9
182.
Бүйрек түбегінен басқа, бүйректің қатерлі ісігі
Z92.5
C64
183.
Көз бен оның қосалқы аппаратының қатерлі ісігі
Z92.5
C69
184.
Конъюктиваның қатерлі ісігі
Z92.5
C69.0
185.
Мөлдір қабықтың қатерлі ісігі
Z92.5
C69.1
186.
Торқабықтың қатерлі ісігі
Z92.5
C69.2
187.
Көздің тамырлы қабығының қатерлі ісігі
Z92.5
C69.3
188.
Кірпікті [цилиарлық] дененің қатерлі ісігі
Z92.5
C69.4
189.
Көз жас безі мен түтігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C69.5
190.
Көз шарасының қатерлі ісігі
Z92.5
C69.6
191.
Көз бен оның қосалқы аппаратының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C69.8
192.
Көздің анықталмаған бөлігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C69.9
193.
Ми қабықтарының қатерлі ісігі
Z92.5
C70
194.
Бас ми қабықтарының қатерлі ісігі
Z92.5
C70.0
195.
Жұлын қабықтарының қатерлі ісігі
Z92.5
C70.1
196.
Ми қабықтарының анықталмаған қатерлі ісігі
Z92.5
C70.9
197.
Мидың қатерлі ісігі
Z92.5
C71
198.
Үлестері мен қарыншаларынан басқа, мидың қатерлі ісігі
Z92.5
C71.0
199.
Маңдай бөлігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C71.1
200.
Самай бөлігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C71.2
201.
Шеке бөлігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C71.3
202.
Қарақұс бөлігінің қатерлі ісігі
Z92.5
C71.4
203.
Ми қарыншаларының қатерлі ісігі
Z92.5
C71.5
204.
Мишықтың қатерлі ісігі
Z92.5
C71.6
205.
Ми діңгегінің қатерлі ісігі
Z92.5
C71.7
206.
Бас миының жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C71.8
207.
Мидың, орналасу орны анықталмаған қатерлі ісігі
Z92.5
C71.9
208.
Жұлынның, бас сүйек нервілерінің және орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің қатерлі ісігі
Z92.5
C72
209.
Жұлынның қатерлі ісігі
Z92.5
C72.0
210.
Жылқы құйрығының қатерлі ісігі
Z92.5
C72.1
211.
Иіс сезу нервісінің қатерлі ісігі
Z92.5
C72.2
212.
Көру нервісінің қатерлі ісігі
Z92.5
C72.3
213.
Есту нервісінің қатерлі ісігі
Z92.5
C72.4
214.
Басқа және анықталмаған бас сүйек нервілерінің қатерлі ісігі

179.
Злокачественное новообразование неопустившегося яичка
Z92.5
C62.0
180.
Злокачественное новообразование опущенного яичка
Z92.5
C62.1
181.
Злокачественное новообразование яичка неуточненное
Z92.5
C62.9
182.
Злокачественное новообразование почки, кроме почечной лоханки
Z92.5
C64
183.
Злокачественное новообразование глаза и его придаточного аппарата
Z92.5
C69
184.
Злокачественное новообразование конъюнктивы
Z92.5
C69.0
185.
Злокачественное новообразование роговицы
Z92.5
C69.1
186.
Злокачественное новообразование сетчатки
Z92.5
C69.2
187.
Злокачественное новообразование сосудистой оболочки
Z92.5
C69.3
188.
Злокачественное новообразование ресничного [цилиарного] тела
Z92.5
C69.4
189.
Злокачественное новообразование слезной железы и протока
Z92.5
C69.5
190.
Злокачественное новообразование глазницы
Z92.5
C69.6
191.
Злокачественное новообразование глаза и его придаточного аппарата, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C69.8
192.
Злокачественное новообразование глаза неуточненной части
Z92.5
C69.9
193.
Злокачественное новообразование мозговых оболочек
Z92.5
C70
194.
Злокачественное новообразование оболочек головного мозга
Z92.5
C70.0
195.
Злокачественное новообразование оболочек спинного мозга
Z92.5
C70.1
196.
Злокачественное новообразование мозговых оболочек неуточненных
Z92.5
C70.9
197.
Злокачественное новообразование головного мозга
Z92.5
C71
198.
Злокачественное новообразование большого мозга, кроме долей и желудочков
Z92.5
C71.0
199.
Злокачественное новообразование лобной доли
Z92.5
C71.1
200.
Злокачественное новообразование височной доли
Z92.5
C71.2
201.
Злокачественное новообразование теменной доли
Z92.5
C71.3
202.
Злокачественное новообразование затылочной доли
Z92.5
C71.4
203.
Злокачественное новообразование желудочка мозга
Z92.5
C71.5
204.
Злокачественное новообразование мозжечка
Z92.5
C71.6
205.
Злокачественное новообразование ствола мозга
Z92.5
C71.7
206.
Злокачественное новообразование головного мозга, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C71.8
207.
Злокачественное новообразование головного мозга неуточненной локализации
Z92.5
C71.9
208.
Злокачественное новообразование спинного мозга, черепных нервов и других отделов центральной нервной системы
Z92.5
C72
209.
Злокачественное новообразование спинного мозга
Z92.5
C72.0
210.
Злокачественное новообразование конского хвоста
Z92.5
C72.1
211.
Злокачественное новообразование обонятельного нерва
Z92.5
C72.2
212.
Злокачественное новообразование зрительного нерва
Z92.5
C72.3
213.
Злокачественное новообразование слухового нерва
Z92.5
C72.4
214.
Злокачественное новообразование других и неуточненных черепных нервов

Z92.5
C72.5
215.
Ми мен орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің жоғарыда көрсетілген бір немесе одан көп орын алу шегінен шығып жатқан қатерлі зақымдануы
Z92.5
C72.8
216.
Орталық нерв жүйесінің анықталмаған бөлімінің қатерлі ісігі
Z92.5
C72.9
217.
Басқа эндокриндік бездер мен солар тектес құрылымдардың қатерлі ісігі
Z92.5
C75
218.
Қалқасерік [қалқанша маңы] бездің қатерлі ісігі
Z92.5
C75.0
219.
Гипофиздің қатерлі ісігі
Z92.5
C75.1
220.
Краниофарингиалдық (бас-көмей) түтіктің қатерлі ісігі
Z92.5
C75.2
221.
Томпақ бездің қатерлі ісігі
Z92.5
C75.3
222.
Каротидтік гломустың қатерлі ісігі
Z92.5
C75.4
223.
Қолқалық гломус пен басқа параганглийлердің қатерлі ісігі
Z92.5
C75.5
224.
Бірден артық эндокриндік бездің анықталмаған қатерлі зақымдануы
Z92.5
C75.8
225.
Анықталмаған эндокриндік бездің қатерлі ісігі
Z92.5
C75.9
226.
Ходжкин ауруы кезіндегі нодулдық беріштену
Z92.5
C81.1
227.
Ходжкин ауруы кезіндегі аралас жасушалы нұсқа
Z92.5
C81.2
228.
Ходжкин ауруы кезіндегі лимфалық жүдеу
Z92.5
C81.3
229.
Классикалық Ходжкин ауруы кезіндегі лимфалық артылу
Z92.5
C81.4
230.
Ходжкин ауруының басқа түрлері
Z92.5
C81.7
231.
Анықталмаған Ходжкин ауруы
Z92.5
C81.9
232.
Фолликулалық [нодулалық] ходжкиндік емес лимфома
Z92.5
C82
233.
Ядролары ыдыраған, ұсақ жасушалы, фолликулалық ходжкиндік емес лимфома
Z92.5
C82.0
234.
Аралас, ядролары ыдыраған және ірі жасушалы фолликулалық ходжкиндік емес лимфома
Z92.5
C82.1
235.
Ірі жасушалы, фолликулалық ходжкиндік емес лимфома
Z92.5
C82.2
236.
IIIа деңгейлі фолликулалық лимфома
Z92.5
C82.3
237.
IIIб деңгейлі фолликулалық лимфома
Z92.5
C82.4
238.
Фолликулалық орталықтан диффузиялық лимфома
Z92.5
C82.5
239.
Фолликулалық орталықтан бастапқы тері лимфома
Z92.5
C82.6
240.
Ходжкиндік емес фолликулалық лимфоманың басқа түрлері
Z92.5
C82.7
241.
Анықталмаған ходжкиндік емес фолликулалық лимфома
Z92.5
C82.9
242.
Таралған ходжкиндік емес лимфома
Z92.5
C83
243.
Ұсақ жасушалы В-жасушалы лимфома
Z92.5
C83.0
244.
Ядролары ыдыраған ұсақ жасушалы (таралған)
Z92.5
C83.1
245.
Аралас ұсақ және ірі жасушалы (таралған)
Z92.5
C83.2
246.
Ірі жасушалы В-жасушалы диффузиялық лимфома
Z92.5
C83.3
247.
Иммунобластылы (таралған)
Z92.5
C83.4
248.
Лимфобластылы (таралған)
Z92.5
C83.5
249.
Нақтыланбаған (таралған)
Z92.5
C83.6
250.
Беркитт ісігі
Z92.5
C83.7
251.
Ходжкиндік емес таралған лимфомалардың басқа түрлері

Z92.5
C72.5
215.
Злокачественное новообразование головного мозга и других отделов центральной нервной системы, выходящее за пределы одной и более вышеуказанных локализаций
Z92.5
C72.8
216.
Злокачественное новообразование центральной нервной системы неуточненного отдела
Z92.5
C72.9
217.
Злокачественное новообразование других эндокринных желез и родственных структур
Z92.5
C75
218.
Злокачественное новообразование паращитовидной [околощитовидной] железы
Z92.5
C75.0
219.
Злокачественное новообразование гипофиза
Z92.5
C75.1
220.
Злокачественное новообразование краниофарингеального протока
Z92.5
C75.2
221.
Злокачественное новообразование шишковидной железы
Z92.5
C75.3
222.
Злокачественное новообразование каротидного гломуса
Z92.5
C75.4
223.
Злокачественное новообразование аортального гломуса и других параганглиев
Z92.5
C75.5
224.
Злокачественное новообразование более чем одной эндокринной железы неуточненное
Z92.5
C75.8
225.
Злокачественное новообразование эндокринной железы неуточненной
Z92.5
C75.9
226.
Нодулярный склероз при болезни Ходжкина
Z92.5
C81.1
227.
Смешанно-клеточный вариант болезни Ходжкина
Z92.5
C81.2
228.
Лимфоидное истощение при болезни Ходжкина
Z92.5
C81.3
229.
Классическая лимфома Ходжкина богатая лимфоцитами
Z92.5
C81.4
230.
Другие формы болезни Ходжкина
Z92.5
C81.7
231.
Болезнь Ходжкина неуточненная
Z92.5
C81.9
232.
Фолликулярная [нодулярная] неходжкинская лимфома
Z92.5
C82
233.
Мелкоклеточная с расщепленными ядрами, фолликулярная неходжкинская лимфома
Z92.5
C82.0
234.
Смешанная, мелкоклеточная с расщепленными ядрами и крупноклеточная, фолликулярная неходжкинская лимфома
Z92.5
C82.1
235.
Крупноклеточная, фолликулярная неходжкинская лимфома
Z92.5
C82.2
236.
Фолликулярная лимфома IIIa степени
Z92.5
C82.3
237.
Фолликулярная лимфома IIIb степени
Z92.5
C82.4
238.
Диффузная центрофолликулярная лимфома
Z92.5
C82.5
239.
Кожная центрофолликулярная лимфома
Z92.5
C82.6
240.
Другие типы фолликулярной неходжкинской лимфомы
Z92.5
C82.7
241.
Фолликулярная неходжкинская лимфома неуточненная
Z92.5
C82.9
242.
Диффузная неходжкинская лимфома
Z92.5
C83
243.
Мелкоклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.0
244.
Мелкоклеточная с расщепленными ядрами (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.1
245.
Смешанная мелко- и крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.2
246.
Крупноклеточная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.3
247.
Иммунобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.4
248.
Лимфобластная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.5
249.
Недифференцированная (диффузная) неходжкинская лимфома
Z92.5
C83.6
250.
Опухоль Беркитта
Z92.5
C83.7
251.
Другие типы диффузных неходжкинских лимфом

Z92.5
C83.8
252.
Анықталмаған, фолликулалық емес (диффузиялық) лимфома
Z92.5
C83.9
253.
Шеткі және терілік Т- жасушалы лимфомалар
Z92.5
C84
254.
Уақ саңырауқұлақ түрлі микоз
Z92.5
C84.0
255.
Сезари ауруы
Z92.5
C84.1
256.
Т-аймағының лимфомасы
Z92.5
C84.2
257.
Лимфоэпителиоидтық лимфома
Z92.5
C84.3
258.
Шеткі Т- жасушалы лимфома
Z92.5
C84.4
259.
Басқа және анықталмаған Т/NK- жасушалы лимфомалар
Z92.5
C84.5
260.
Анапластикалық ірі жасушалы лимфома, ALK-оң
Z92.5
C84.6
261.
Анапластикалық ірі жасушалы лимфома, ALK-теріс
Z92.5
C84.7
262.
Т- жасушалы анықталмаған тері лимфомалар
Z92.5
C84.8
263.
Піскен T/NK-жасушалық лимфома, анықталмаған
Z92.5
C84.9
264.
Ходжкиндік емес лимфоманың басқа және анықталмаған түрлері
Z92.5
C85
265.
Лимфосаркома
Z92.5
C85.0
266.
Анықталмаған В- жасушалы саркома
Z92.5
C85.1
267.
Медиастиналдық (тимиялық) ірі жасушалы B-жасушалық лимфома
Z92.5
C85.2
268.
Ходжкиндік емес лимфоманың басқа анықталған түрлері
Z92.5
C85.7
269.
Ходжкиндік емес лимфоманың анықталмаған түрі
Z92.5
C85.9
270.
Созылмалы миелоидты лейкоз Х [CML], BCR/ABL-оң
Z92.5
C92.1
271.
Атипиялық созылмалы миелоидты лейкоз, BCR/ABL- теріс
Z92.5
C92.2
272.
Ми қабықтарының қатерсіз өспесі
Z92.5
D32
273.
Ми қабықтарының қатерсіз өспесі
Z92.5
D32.0
274.
Жұлын қабықтарының қатерсіз өспесі
Z92.5
D32.1
275.
Ми қабықтарының анықталмаған қатерсіз өспесі
Z92.5
D32.9
276.
Ми мен орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің қатерсіз өспесі
Z92.5
D33
277.
Ми бүдірінің үстіндегі мидың қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.0
278.
Ми бүдірінің астындағы мидың қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.1
279.
Мидың анықталмаған қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.2
280.
Бас сүйек нервілерінің қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.3
281.
Жұлынның қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.4
282.
Орталық нерв жүйесінің басқа анықталаған бөлімдерінің қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.7
283.
Орталық нерв жүйесінің орналасуы анықталмаған қатерсіз өспесі
Z92.5
D33.9
284.
Ми қабықтарының анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D42
285.
Ми қабықтарының анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D42.0
286.
Жұлын қабықтарының анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D42.1
287.
Анықталмаған ми қабықтарының анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D42.9
288.
Ми мен орталық нерв жүйесінің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43
289.
Ми бүдірі үстіндегі мидың анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43.0
290.
Ми бүдірі астындағы мидың анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43.1
291.
Бас сүйектің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43.2
292.
Бас сүйек нервілерінің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43.3
293.
Жұлынның анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі

Z92.5
C83.8
252.
Диффузная неходжкинская лимфома неуточненная
Z92.5
C83.9
253.
Периферические и кожные T-клеточные лимфомы
Z92.5
C84
254.
Грибовидный микоз
Z92.5
C84.0
255.
Болезнь Сезари
Z92.5
C84.1
256.
Лимфома T-зоны
Z92.5
C84.2
257.
Лимфоэпителиоидная лимфома
Z92.5
C84.3
258.
Периферическая T-клеточная лимфома
Z92.5
C84.4
259.
Другие и неуточненные T-клеточные лимфомы
Z92.5
C84.5
260.
Анапластическая крупноклеточная лимфома, ALK-позитивная
Z92.5
C84.6
261.
Анапластическая крупноклеточная лимфома, ALK-негативная
Z92.5
C84.7
262.
Кожная T-клеточная лимфома неуточненная
Z92.5
C84.8
263.
Зрелая T/NK-клеточная лимфома неуточненная
Z92.5
C84.9
264.
Другие и неуточненные типы неходжкинской лимфомы
Z92.5
C85
265.
Лимфосаркома
Z92.5
C85.0
266.
B-клеточная лимфома неуточненная
Z92.5
C85.1
267.
Средостенная (тимусная) большая B-клеточная лимфома
Z92.5
C85.2
268.
Другие уточненные типы неходжкинской лимфомы
Z92.5
C85.7
269.
Неходжкинская лимфома неуточненного типа
Z92.5
C85.9
270.
Хронический миелоидный лейкоз
Z92.5
C92.1
271.
Подострый миелоидный лейкоз
Z92.5
C92.2
272.
Доброкачественное новообразование мозговых оболочек
Z92.5
D32
273.
Оболочек головного мозга
Z92.5
D32.0
274.
Оболочек спинного мозга
Z92.5
D32.1
275.
Оболочек мозга неуточненных
Z92.5
D32.9
276.
Доброкачественное новообразование головного мозга и других отделов центральной нервной системы
Z92.5
D33
277.
Головного мозга над мозговым наметом
Z92.5
D33.0
278.
Головного мозга под мозговым наметом
Z92.5
D33.1
279.
Головного мозга неуточненное
Z92.5
D33.2
280.
Черепных нервов
Z92.5
D33.3
281.
Спинного мозга
Z92.5
D33.4
282.
Других уточненных отделов центральной нервной системы
Z92.5
D33.7
283.
Центральной нервной системы неуточненной локализации
Z92.5
D33.9
284.
Новообразование неопределенного или неизвестного характера мозговых оболочек
Z92.5
D42
285.
Оболочек головного мозга
Z92.5
D42.0
286.
Оболочек спинного мозга
Z92.5
D42.1
287.
Мозговых оболочек неуточненных
Z92.5
D42.9
288.
Новообразование неопределенного или неизвестного характера головного мозга и центральной нервной системы
Z92.5
D43
289.
Головного мозга над мозговым наметом
Z92.5
D43.0
290.
Головного мозга под мозговым наметом
Z92.5
D43.1
291.
Головного мозга неуточненное
Z92.5
D43.2
292.
Черепных нервов
Z92.5
D43.3
293.
Спинного мозга

Z92.5
D43.4
294.
Орталық нерв жүйесінің басқа бөлімдерінің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43.7
295.
Орталық нерв жүйесінің анықталмаған бөлімінің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D43.9
296.
Гипофиздің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D44.3
297.
Томпақ бездің анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D44.5
298.
Лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің басқа анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспелері
Z92.5
D47
299.
Анықталмаған немесе сипаты белгісіз өспелері гистоциттік және семіз жасушалық ісіктер
Z92.5
D47.0
300.
Созылмалы миелопролиферациялық ауру
Z92.5
D47.1
301.
Моноклондық гаммапатия
Z92.5
D47.2
302.
Эссенциалдық (геморрагиялық) тромбоцитемия
Z92.5
D47.3
303.
Остемиелофиброз
Z92.5
D47.4
304.
Созылмалы эозинофилдық лейкоз [гиперэозинофилдық синдром]
Z92.5
D47.5
305.
Лимфа, қан өндіру және солар тектес тіндердің басқа анықталған сипаты анық емес немесе сипаты белгісіз өспелері
Z92.5
D47.7
306.
Лимфа, қан өндіру және солар тектес тіндердің анықталмаған дүдәмал және сипаты белгісіз өспесі
Z92.5
D47.9
307.
Тамақтанумен байланысты, анықталмаған анемия
Z92.5
D53.9
308.
Ферменттік бұзылулар салдарынан болған анемия
Z92.5
D55
309.
Глюкоза-6-фосфатдегидрогеназа жеткіліксіздігі салдарлы анемия [Г-6-ФД] Фавизм
Z92.5
D55.0
310.
Глутатион алмасуының басқа бұзылуы салдарлы анемия
Z92.5
D55.1
311.
Гликолиздік ферменттердің бұзылуы салдарлы анемия
Z92.5
D55.2
312.
Нуклеотидтер метаболизмінің бұзылуы салдарлы анемия
Z92.5
D55.3
313.
Ферменттік бұзылулар салдарлы басқа анемиялар
Z92.5
D55.8
314.
Анықталмаған, ферменттік бұзылу салдарлы анемия
Z92.5
D55.9
315.
Талассемия
Z92.5
D56
316.
Альфа-талассемия
Z92.5
D56.0
317.
Бета-талассемия
Z92.5
D56.1
318.
Дельта-бета-талассемия
Z92.5
D56.2
319.
Талассемия белгісін тасымалдаушылық
Z92.5
D56.3
320.
Ұрықтық гемоглобиннің тұқым қуалайтын қайталануы [ТҰГҚ]
Z92.5
D56.4
321.
Басқа талассемиялар
Z92.5
D56.8
322.
Анықталмаған талассемия
Z92.5
D56.9
323.
Орақ жасушалы бұзылулар
Z92.5
D57
324.
Күрт асқынулы орақ жасушалы анемия
Z92.5
D57.0
325.
Күрт асқынусыз орақ жасушалы анемия
Z92.5
D57.1
326.
Қос гетерозиготалы орақ жасушалы бұзылулар
Z92.5
D57.2
327.
Орақ жасушалық белгілерін тасымалдаушылық
Z92.5
D57.3
328.
Орақ жасушалы басқа бұзылулар
Z92.5
D57.8
329.
Тұқым қуалайтын басқа гемолиздік анемиялар
Z92.5
D58
330.
Тұқым қуалайтын сфероцитоз
Z92.5
D58.0
331.
Тұқым қуалайтын эллиптоцитоз
Z92.5
D58.1
332.
Гемоглобиннің басқа дерттері
Z92.5
D58.2
333.
Басқа анықталған тұқым қуалайтын гемолиздік анемиялар
Z92.5
D58.8
334.
Анықталмаған тұқым қуалайтын гемолиздік анемия
Z92.5
D58.9
335.
Жүре пайда болған гемолиздік анемия
Z92.5
D59
336.
Дәрілік аутоиммундық гемолиздік анемия

Z92.5
D43.4
294.
Других отделов центральной нервной системы
Z92.5
D43.7
295.
Центральной нервной системы неуточненного отдела
Z92.5
D43.9
296.
Гипофиза
Z92.5
D44.3
297.
Шишковидной железы
Z92.5
D44.5
298.
Другие новообразования неопределенного или неизвестного характера лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей
Z92.5
D47
299.
Гистиоцитарные и тучноклеточные опухоли неопределенного или неизвестного характера
Z92.5
D47.0
300.
Хроническая миелопролиферативная болезнь
Z92.5
D47.1
301.
Моноклональная гаммапатия
Z92.5
D47.2
302.
Эссенциальная (геморрагическая) тромбоцитемия
Z92.5
D47.3
303.
Остеомиелофиброз
Z92.5
D47.4
304.
Хроническая эозинофильная лейкемия (гиперэозинофильный синдром)
Z92.5
D47.5
305.
Другие уточненные новообразования неопределенного или неизвестного характера лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей
Z92.5
D47.7
306.
Новообразование неопределенного или неизвестного характера лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей неуточненное
Z92.5
D47.9
307.
Анемия, связанная с питанием, неуточненная
Z92.5
D53.9
308.
Анемия вследствие ферментных нарушений
Z92.5
D55
309.
Анемия вследствие недостаточности глюкозо-6-фосфатдегидрогеназы [Г-6-ФД]
Z92.5
D55.0
310.
Анемия вследствие других нарушений глутатионового обмена
Z92.5
D55.1
311.
Анемия вследствие нарушений гликолитических ферментов
Z92.5
D55.2
312.
Анемия вследствие нарушений метаболизма нуклеотидов
Z92.5
D55.3
313.
Другие анемии вследствие ферментных нарушений
Z92.5
D55.8
314.
Анемия вследствие ферментного нарушения неуточненная
Z92.5
D55.9
315.
Талассемия
Z92.5
D56
316.
Альфа-талассемия
Z92.5
D56.0
317.
Бета-талассемия
Z92.5
D56.1
318.
Дельта-бета-талассемия
Z92.5
D56.2
319.
Носительство признака талассемии
Z92.5
D56.3
320.
Наследственное персистирование фетального гемоглобина [НПФГ]
Z92.5
D56.4
321.
Другие талассемии
Z92.5
D56.8
322.
Талассемия неуточненная
Z92.5
D56.9
323.
Серповидно-клеточные нарушения
Z92.5
D57
324.
Серповидно-клеточная анемия с кризом
Z92.5
D57.0
325.
Серповидно-клеточная анемия без криза
Z92.5
D57.1
326.
Двойные гетерозиготные серповидно-клеточные нарушения
Z92.5
D57.2
327.
Носительство признака серповидно-клеточности
Z92.5
D57.3
328.
Другие серповидно-клеточные нарушения
Z92.5
D57.8
329.
Другие наследственные гемолитические анемии
Z92.5
D58
330.
Наследственный сфероцитоз
Z92.5
D58.0
331.
Наследственный эллиптоцитоз
Z92.5
D58.1
332.
Другие гемоглобинопатии
Z92.5
D58.2
333.
Другие уточненные наследственные гемолитические анемии
Z92.5
D58.8
334.
Наследственная гемолитическая анемия неуточненная
Z92.5
D58.9
335.
Приобретенная гемолитическая анемия
Z92.5
D59
336.
Медикаментозная аутоиммунная гемолитическая анемия (при необходимости идентифицировать лекарственный препарат используют дополнительный код внешних причин (класс XX))

Z92.5
D59.0
337.
Аутоиммундық гемолиздік басқа анемиялар
Z92.5
D59.1
338.
Дәрі-дәрмектік аутоиммундық емес гемолиздік анемия
Z92.5
D59.2
339.
Гемолиздік-уремиялық синдром
Z92.5
D59.3
340.
Аутоиммундық емес гемолиздік басқа анемиялар
Z92.5
D59.4
341.
Түнгі ұстамалы гемоглобинурия [Маркиафаваның-Микельдің]
Z92.5
D59.5
342.
Басқа сыртқы себептер тудырған гемолиз салдарынан болған
Z92.5
D59.6
343.
Жүре пайда болған гемолиздік басқа анемиялар
Z92.5
D59.8
344.
Лимфоретикулалық тін мен ретикулогистиоциттік жүйенің қатыстырылуымен жүретін жеке аурулар
Z92.5
D76
345.
Басқа айдарларда жіктелмеген Лангерганс жасушаларынан пайда болған гистиоцитоз
Z92.5
D76.0
346.
Гемофагоциттік лимфогистиоцитоз
Z92.5
D76.1
347.
Жұқпамен байланысты гемофагоцитарлық синдром
Z92.5
D76.2
348.
Басқа гистиоцитоздық синдромдар
Z92.5
D76.3
349.
Басқа айдарларда жіктелген аурулар барысындағы, қан мен қан өндіру ағзаларының басқа бұзылулары
Z92.5
D77
350.
Тұқым қуалайтын гипогаммаглобулинемия
Z92.5
D80.0
351.
Отбасылық емес гипогаммаглобулинемия
Z92.5
D80.1
352.
А иммуноглобулиннің [IgA] таңдалған тапшылығы
Z92.5
D80.2
353.
G иммуноглобулині [IgG] кіші табының таңдалған тапшылығы
Z92.5
D80.3
354.
М иммуноглобулиннің [IgМ] таңдалған тапшылығы
Z92.5
D80.4
355.
M иммуноглобулиннің [IgM] көбеюімен байланысты иммунитет тапшылығы
Z92.5
D80.5
356.
Балалардың өтпелі гипогаммаглобулинемиясы
Z92.5
D80.7
357.
Антиденелер ақауы басымдылықты, анықталмаған иммунитет тапшылығы
Z92.5
D80.9
358.
Құрамалы иммунитет тапшылықтары
Z92.5
D81
359.
Ретикулалық дисгенезді ауыр, құрамалы иммунитет тапшылығы
Z92.5
D81.0
360.
Т- және В-клеткалары санының азаюымен байланысты ауыр құрамалы иммунитет тапшылығы
Z92.5
D81.1
361.
В-клеткалараның саны азайғанда немесе қалыпты болған кездегі ауыр құрамаласқан иммунитет тапшылығы
Z92.5
D81.2
362.
Аденозиндезаминаза тапшылығы
Z92.5
D81.3
363.
Незелоф синдромы
Z92.5
D81.4
364.
Пуриннуклеозидфосфорилаза тапшылығы
Z92.5
D81.5
365.
Гистологиялық үйлесім бас кешенінің I кл молекулаларының тапшылығы
Z92.5
D81.6
366.
Гистологиялық үйлесім бас кешенінің ІI класы молекулаларының тапшылығы
Z92.5
D81.7
367.
Басқа құрамалы иммунитет тапшылықтары
Z92.5
D81.8
368.
Анықталмаған иммунитет тапшылығы
Z92.5
D81.9
369.
Ди Георг синдромы
Z92.5
D82.1
370.
Қарапайым, ауытқымалы иммунитет тапшылығы
Z92.5
D83
371.
В клеткаларының саны мен қызметтік белсенділігі ауытқуларының басымдылығымен байланысты жалпы ауытқымалы иммунитет тапшылығы
Z92.5
D83.0
372.
Иммунитетті реттеуші Т-клеткалардың бұзылулары басымдылығымен байланысты жалпы ауытқымалы иммунитет тапшылығы

Z92.5
D59.0
337.
Другие аутоиммунные гемолитические анемии
Z92.5
D59.1
338.
Медикаментозная не аутоиммунная гемолитическая анемия
Z92.5
D59.2
339.
Гемолитико-уремический синдром
Z92.5
D59.3
340.
Другие не аутоиммунные гемолитические анемии (при необходимости идентифицировать причину используют дополнительный код внешних причин (класс XX))
Z92.5
D59.4
341.
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия [Маркиафавы-Микели]
Z92.5
D59.5
342.
Гемоглобинурия вследствие гемолиза, вызванного другими внешними причинами
Z92.5
D59.6
343.
Другие приобретенные гемолитические анемии
Z92.5
D59.8
344.
Отдельные болезни, протекающие с вовлечением лимфоретикулярной ткани и ретикулогистиоцитарной системы
Z92.5
D76
345.
Гистиоцитоз из клеток Лангерганса, не классифицированный в других рубриках
Z92.5
D76.0
346.
Гемофагоцитарный лимфогистиоцитоз
Z92.5
D76.1
347.
Гемофагоцитарный синдром, связанный с инфекцией (при необходимости идентифицировать инфекционный возбудитель или болезнь используют дополнительный код)
Z92.5
D76.2
348.
Другие гистиоцитозные синдромы
Z92.5
D76.3
349.
Другие нарушения крови и кроветворных органов при болезнях, классифицированных в других рубриках
Z92.5
D77
350.
Наследственная гипогаммаглобулинемия
Z92.5
D80.0
351.
Несемейная гипогаммаглобулинемия
Z92.5
D80.1
352.
Избирательный дефицит иммуноглобулина A [IgA]
Z92.5
D80.2
353.
Избирательный дефицит подклассов иммуноглобулина G [IgG]
Z92.5
D80.3
354.
Избирательный дефицит иммуноглобулина M [IgM]
Z92.5
D80.4
355.
Иммунодефицит с повышенным содержанием иммуноглобулина M [IgM]
Z92.5
D80.5
356.
Преходящая гипогаммаглобулинемия детей
Z92.5
D80.7
357.
Иммунодефицит с преимущественным дефектом антител неуточненный
Z92.5
D80.9
358.
Комбинированные иммунодефициты
Z92.5
D81
359.
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с ретикулярным дисгенезом
Z92.5
D81.0
360.
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким содержанием T- и B-клеток
Z92.5
D81.1
361.
Тяжелый комбинированный иммунодефицит с низким или нормальным содержанием B-клеток
Z92.5
D81.2
362.
Дефицит аденозиндезаминазы
Z92.5
D81.3
363.
Синдром Незелофа
Z92.5
D81.4
364.
Дефицит пуриннуклеозидфосфорилазы
Z92.5
D81.5
365.
Дефицит молекул класса I главного комплекса гистосовместимости
Z92.5
D81.6
366.
Дефицит молекул класса II главного комплекса гистосовместимости
Z92.5
D81.7
367.
Другие комбинированные иммунодефициты
Z92.5
D81.8
368.
Комбинированный иммунодефицит неуточненный
Z92.5
D81.9
369.
Синдром Ди Георга
Z92.5
D82.1
370.
Обычный вариабельный иммунодефицит
Z92.5
D83
371.
Общий вариабельный иммунодефицит с преобладающими отклонениями в количестве и функциональной активности B-клеток
Z92.5
D83.0
372.
Общий вариабельный иммунодефицит с преобладанием нарушений иммунорегуляторных T-клеток

Z92.5
D83.1
373.
В және Т-клеткаларға аутоантиденелер болуымен байланысты жалпы ауытқымалы иммунитет тапшылығы
Z92.5
D83.2
374.
Жалпы ауытқымалы басқа иммунитет тапшылықтары
Z92.5
D83.8
375.
Анықталмаған, жалпы ауытқымалы иммунитет тапшылығ
Z92.5
D83.9
376.
Анықталған басқа иммунитет тапшылықты бұзылулар
Z92.5
D84.8
377.
Созылмалы миелоидты лейкоз Х [CML], BCR/ABL-оң
Z92.5
C92.1
378.
Атипиялық созылмалы миелоидты лейкоз, BCR/ABL- теріс
Z92.5
C92.2
379.
Сүйектер мен буын шеміршектерінің қатерсіз өспелері
Z92.5
D16
380.
Бастапқы тромбофилия
Z92.5
D68.5
381.
Басқа тромбофилия
Z92.5
D68.6
382.
Ұйығыштықтың басқа анықталған бұзылулары
Z92.5
D68.8
383.
Ұйығыштықтың анықталмаған бұзылулары
Z92.5
D68.9
384.
Краниофарингалық (бас-жұтқыншақ) түтіктің қатерсіз өспесі
Z92.5
D35.3
385.
Томпақ бездің қатерсіз өспесі
Z92.5
D35.4
386.
Басқа анықталған эндокриндік бездердің қатерсіз өспесі
Z92.5
D35.7
Ағзалар мен жүйелердің туа біткен ақауларын хирургиялық түзетуден кейінгі балаларды медициналық оңалту. Негізгі диагноз Z92.5 Оңалту емшараларының жеке анамнезінде
387.
Гидроцефалиямен қабаттасқан мойын бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q25.0
388.
Гидроцефалиямен қабаттасқан көкірек бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q25.1
389.
Гидроцефалиямен қабаттасқан бел бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q25.3
390.
Гидроцефалиямен қабаттасқан сегізкөз бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q25.5
391.
Гидроцефалия қабаттасқан анықталмаған spina bifida
Z92.5
Q25.6
392.
Гидроцефалия қабаттаспаған мойын бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q25.7
393.
Spinabifida в грудном отделе без гидроцефалии
Z92.5
Q20
394.
Гидроцефалия қабаттаспаған бел бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q20.1
395.
Гидроцефалия қабаттаспаған сегізкөз бөлігіндегі spina bifida
Z92.5
Q21.3
396.
Өкпе артериясының тарылуы
Z92.5
Q22
397.
Өкпе артериясының туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q22.0
398.
Жүрек камералары мен қосылыстарының туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q22.1
399.
Оң жақ қарыншаның шығар тесігінің қосарлануы
Z92.5
Q22.2
400.
Фалло төрттігі
Z92.5
Q22.5
401.
Өкпе және үш жармалы қақпақшалардың туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q22.6
402.
Өкпе артериясы қақпақшасының бітеу тууы
Z92.5
Q21
403.
Өкпе артериясы қақпақшасының туа біткен тарылуы
Z92.5
Q23
404.
Өкпе артериясы қақпақшасының туа біткен жеткіліксіздігі
Z92.5
Q23.1
405.
Эбштейн ауытқуы
Z92.5
Q23.2
406.
Жүректің оң жақ гипоплазиясы синдромы
Z92.5
Q23.3
407.
Жүрек қалқасының туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q23.4
408.
Қолқа және қос жармалы қақпақшалардың туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q24
409.
Қолқа қақпақшасының туа біткен жеткіліксіздігі
Z92.5
Q24.8
410.
Қос жармалы қақпақшаның туа біткен тарылуы

Z92.5
D83.1
373.
Общий вариабельный иммунодефицит с аутоантителами к B- или T-клеткам
Z92.5
D83.2
374.
Другие общие вариабельные иммунодефициты
Z92.5
D83.8
375.
Общий вариабельный иммунодефицит неуточненный
Z92.5
D83.9
376.
Другие уточненные иммунодефицитные нарушения
Z92.5
D84.8
377.
Хронический миелоидный лейкоз
Z92.5
C92.1
378.
Подострый миелоидный лейкоз
Z92.5
C92.2
379.
Доброкачественное новообразование костей и суставных хрящей
Z92.5
D16
380.
Первичная тромбофилия
Z92.5
D68.5
381.
Другая тромбофилия
Z92.5
D68.6
382.
Другие уточненные нарушения свертываемости
Z92.5
D68.8
383.
Нарушение свертываемости неуточненное
Z92.5
D68.9
384.
Краниофарингеального протока
Z92.5
D35.3
385.
Шишковидной железы
Z92.5
D35.4
386.
Других уточненных эндокринных желез
Z92.5
D35.7
Медицинская реабилитация детей, после хирургической коррекции врожденных пороков развития органов и систем. Основной диагноз Z92.5 В личном анамнезе реабилитационные процедуры
387.
Открытый артериальный проток
Z92.5
Q25.0
388.
Коарктация аорты
Z92.5
Q25.1
389.
Стеноз аорты
Z92.5
Q25.3
390.
Атрезия легочной артерии
Z92.5
Q25.5
391.
Стеноз легочной артерии
Z92.5
Q25.6
392.
Другие врожденные аномалии легочной артерии
Z92.5
Q25.7
393.
Врожденные аномалии [пороки развития] сердечных камер и соединений
Z92.5
Q20
394.
Удвоение выходного отверстия правого желудочка
Z92.5
Q20.1
395.
Тетрада Фалло
Z92.5
Q21.3
396.
Врожденные аномалии [пороки развития] легочного и трехстворчатого клапанов
Z92.5
Q22
397.
Атрезия клапана легочной артерии
Z92.5
Q22.0
398.
Врожденный стеноз клапана легочной артерии
Z92.5
Q22.1
399.
Врожденная недостаточность клапана легочной артерии
Z92.5
Q22.2
400.
Аномалия Эбштейна
Z92.5
Q22.5
401.
Синдром правосторонней гипоплазии сердца
Z92.5
Q22.6
402.
Врожденные аномалии [пороки развития] сердечной перегородки
Z92.5
Q21
403.
Врожденные аномалии [пороки развития] аортального и митрального клапанов
Z92.5
Q23
404.
Врожденный стеноз клапана легочной артерии
Z92.5
Q23.1
405.
Врожденная недостаточность клапана легочной артерии
Z92.5
Q23.2
406.
Другие врожденные пороки клапана легочной артерии
Z92.5
Q23.3
407.
Врожденный стеноз трехстворчатого клапана
Z92.5
Q23.4
408.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] сердца
Z92.5
Q24
409.
Другие уточненные врожденные аномалии сердца
Z92.5
Q24.8
410.
Тотальная аномалия соединения легочных вен

Z92.5
Q26.2
411.
Қос жармалы қақпақшаның туа біткен жеткіліксіздігі
Z92.5
Q26.3
412.
Жүректің сол жақ гипоплазиясы синдромы
Z92.5
Q21.0
413.
Жүректің туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері
Z92.5
Q21.1
414.
Жүректің туа біткен анықталған басқа ауытқулары
Z92.5
Q21.8
415.
Өкпе веналары қосылыстарының жаппай ауытқулары
Z92.5
Q22.8
416.
Өкпе веналары қосылыстарының бірлі-жарым ауытқуы
Z92.5
Q23.8
417.
Қарынша аралық қалқаның ақауы
Z92.5
Q03
418.
Жүрекше қалқасының ақауы
Z92.5
Q03.0
419.
Жүрек қалқасының туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q03.1
420.
Үш жармалы қақпақшаның туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q03.8
421.
Қолқа және қос жармалы қақпақшалардың туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q03.9
422.
Туа біткен гидроцефалия
Z92.5
Q18.4
423.
Сильви су түтігінің туа біткен кемістігі
Z92.5
Q18.5
424.
Мажанди мен Лушки тесігінің бітеу болып тууы
Z92.5
Q30
425.
Басқа туа біткен гидроцефалия
Z92.5
Q30.0
426.
Туа біткен анықталмаған гидроцефалия
Z92.5
Q30.1
427.
Макростомия
Z92.5
Q30.2
428.
Микростомия
Z92.5
Q30.3
429.
Мұрынның туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q30.8
430.
Хоаналардың туғаннан бітеу болуы
Z92.5
Q30.9
431.
Мұрынның болмауы мен дамуының шалалығы
Z92.5
Q33
432.
Жарылған, ішке кірген, айыр мұрын
Z92.5
Q33.0
433.
Мұрын қалқасының туа біткен тесігі
Z92.5
Q33.1
434.
Мұрынның туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q33.2
435.
Мұрынның туа біткен анықталмаған ауытқуы
Z92.5
Q33.3
436.
Өкпенің туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q33.4
437.
Өкпенің туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q33.5
438.
Өкпенің туа біткен жылауығы
Z92.5
Q33.6
439.
Өкпенің қосалқы бөлігі
Z92.5
Q33.8
440.
Өкпе секвестрациясы
Z92.5
Q33.9
441.
Өкпесіз туу
Z92.5
Q34.0
442.
Туа біткен бронхоэктаз
Z92.5
Q34.1
443.
Өкпе ішіндегі эктопия
Z92.5
Q34.8
444.
Өкпе гипоплазиясы мен дисплазиясы
Z92.5
Q35
445.
Өкпенің басқа туа біткен ауытқулары
Z92.5
Q35.1
446.
Тыныс алу ағзаларының туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q35.3
447.
Өкпеқап ауытқуы
Z92.5
Q35.5
448.
Көкірекаралықтың туа біткен жылауығы
Z92.5
Q35.7
449.
Тыныс алу ағзаларының туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z92.5
Q35.9
450.
Қатты таңдайдың бір жақты жырығы
Z92.5
Q36.9
451.
Жұмсақ таңдайдың бір жақты жырығы
Z92.5
Q37.0
452.
Қатты және жұмсақ таңдайдың бір жақты жырығы
Z92.5
Q37.1
453.
Бөбешік жырығы
Z92.5
Q37.2
454.
Бір жақты, анықталмаған жырық таңдай [жарық таңдай]
Z92.5
Q37.3
455.
Еріннің бір жақты жырығы
Z92.5
Q37.4
456.
Қатты таңдай мен еріннің екі жақты жырығы
Z92.5
Q37.5
457.
Қатты таңдай мен еріннің бір жақты жырығы
Z92.5
Q39.0
458.
Жұмсақ таңдай мен еріннің екі жақты жырығы
Z92.5
Q39.1
459.
Жұмсақ таңдай мен еріннің бір жақты жырығы
Z92.5
Q39.2
460.
Қатты және жұмсақ таңдай мен еріннің екі жақты жырығы

Z92.5
Q26.2
411.
Частичная аномалия соединения легочных вен
Z92.5
Q26.3
412.
Дефект межжелудочковой перегородки
Z92.5
Q21.0
413.
Дефект предсердной перегородки
Z92.5
Q21.1
414.
Другие врожденные аномалии сердечной перегородки
Z92.5
Q21.8
415.
Другие врожденные аномалии трехстворчатого клапана
Z92.5
Q22.8
416.
Другие врожденные аномалии аортального и митрального клапана неуточненные
Z92.5
Q23.8
417.
Врожденная гидроцефалия
Z92.5
Q03
418.
Врожденный порок сильвиева водопровода
Z92.5
Q03.0
419.
Атрезия отверстий мажанди и лушки
Z92.5
Q03.1
420.
Другая врожденная гидроцефалия
Z92.5
Q03.8
421.
Врожденная гидроцефалия неуточненная
Z92.5
Q03.9
422.
Макростомия
Z92.5
Q18.4
423.
Микростомия
Z92.5
Q18.5
424.
Врожденные аномалии [пороки развития] носа
Z92.5
Q30
425.
Атрезия хоан
Z92.5
Q30.0
426.
Агенезия и недоразвитие носа
Z92.5
Q30.1
427.
Треснутый, вдавленный, расщепленный нос
Z92.5
Q30.2
428.
Врожденная перфорация носовой перегородки
Z92.5
Q30.3
429.
Другие врожденные аномалии носа
Z92.5
Q30.8
430.
Врожденная аномалия носа неуточненная
Z92.5
Q30.9
431.
Врожденные аномалии [пороки развития]: легкого
Z92.5
Q33
432.
Врожденная киста легкого
Z92.5
Q33.0
433.
Добавочная доля легкого
Z92.5
Q33.1
434.
Секвестрация легкого
Z92.5
Q33.2
435.
Агенезия легкого
Z92.5
Q33.3
436.
Врожденная бронхоэктазия
Z92.5
Q33.4
437.
Эктопия ткани в легком
Z92.5
Q33.5
438.
Гипоплазия и дисплазия легкого
Z92.5
Q33.6
439.
Другие врожденные аномалии легкого
Z92.5
Q33.8
440.
Врожденная аномалия легкого неуточненная
Z92.5
Q33.9
441.
Аномалия плевры
Z92.5
Q34.0
442.
Врожденная киста средостения
Z92.5
Q34.1
443.
Другие уточненные врожденные аномалии органов дыхания
Z92.5
Q34.8
444.
Расщелина неба [волчья пасть]
Z92.5
Q35
445.
Расщелина твердого неба односторонняя
Z92.5
Q35.1
446.
Расщелина мягкого неба односторонняя
Z92.5
Q35.3
447.
Расщелина твердого и мягкого неба односторонняя
Z92.5
Q35.5
448.
Расщелина языка
Z92.5
Q35.7
449.
Расщелина неба [волчья пасть] неуточненная односторонняя
Z92.5
Q35.9
450.
Расщелина губы односторонняя
Z92.5
Q36.9
451.
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
Z92.5
Q37.0
452.
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
Z92.5
Q37.1
453.
Расщелина мягкого неба и губы двусторонняя
Z92.5
Q37.2
454.
Расщелина мягкого неба и губы односторонняя
Z92.5
Q37.3
455.
Расщелина твердого неба и губы двусторонняя
Z92.5
Q37.4
456.
Расщелина твердого неба и губы односторонняя
Z92.5
Q37.5
457.
Атрезия пищевода без свища
Z92.5
Q39.0
458.
Атрезия пищевода с трахеально-пищеводным свищом
Z92.5
Q39.1
459.
Врожденный трахеально-пищеводный свищ без атрезии
Z92.5
Q39.2
460.
Врожденные стеноз и стриктура пищевода

Z92.5
Q39.3
461.
Қатты және жұмсақ таңдай мен еріннің бір жақты жырығы
Z92.5
Q39.4
462.
Өңештің жыланкөзсіз атрезиясы
Z92.5
Q39.5
463.
Өңештің кеңірдек-өңеш жыланкөзді атрезиясы
Z92.5
Q39.6
464.
Туа біткен атрезиясыз кеңірдек-өңеш жыланкөзі
Z92.5
Q39.8
465.
Өңештің туа біткен тарылуы мен бітелуі
Z92.5
Q39.9
466.
Өңеш жарғағы
Z92.5
Q40
467.
Өңештің туа біткен кеңеюі
Z92.5
Q40.0
468.
Өңеш бүйірқалтасы
Z92.5
Q40.1
469.
Өңештің туа біткен басқа ауытқулары болмауы
Z92.5
Q40.2
470.
Өңештің туа біткен анықталмаған ауытқуы
Z92.5
Q40.3
471.
Ас қорыту жолының жоғарғы бөлігінің туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q40.8
472.
Қарын қақпасының туа біткен гипертрофиялық тарылуы
Z92.5
Q40.9
473.
Көкеттің өңештік тесігінің туа біткен жарығы
Z92.5
Q41
474.
Он екі елі ішектің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q41.0
475.
Аш ішектің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q41.1
476.
Мықын ішектің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q41.2
477.
Жіңішке ішектің анықталған басқа бөліктерінің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q41.8
478.
Жіңішке ішектің анықталмаған бөлігінің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q41.9
479.
Тоқ ішектің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42
480.
Тік ішектің жыланкөз қабаттасқан туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42.0
481.
Тік ішектің жыланкөзсіз туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42.1
482.
Артқы өтістің жыланкөз қабаттасқан туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42.2
483.
Артқы өтістің жыланкөзсіз туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42.3
484.
Тоқ ішектің басқа бөліктерінің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42.8
485.
Тоқ ішектің анықталмаған бөлігінің туа біткен жоқтығы, атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q42.9
486.
Ішектің туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q43
487.
Меккель бүйірқалтасы
Z92.5
Q43.0
488.
Гиршпрунг ауруы
Z92.5
Q43.1
489.
Жиек ішектің туа біткен қызметтік басқа ауытқулары
Z92.5
Q43.2
490.
Ішектің бекітілуінің туа біткен ауытқулары
Z92.5
Q43.3
491.
Ішектің қосарлануы
Z92.5
Q43.4
492.
Орнынан ығысқан артқы өтіс
Z92.5
Q43.5
493.
Тік ішек пен артқы өтістің туа біткен жыланкөзі
Z92.5
Q43.6
494.
Сақталған клоака
Z92.5
Q43.7
495.
Ішектің туа біткен анықталған басқа ауытқулары
Z92.5
Q43.8
496.
Ішектің туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z92.5
Q43.9
497.
Өтқуықтың, өт түтіктері мен бауырдың туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q44
498.
Өтқуықтың туғаннан болмауы, аплазиясы мен гипоплазиясы
Z92.5
Q44.0
499.
Өтқуықтың туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q44.1
500.
Өт түтіктерінің бітеу болуы
Z92.5
Q44.2

Z92.5
Q39.3
461.
Пищеводная перепонка
Z92.5
Q39.4
462.
Врожденное расширение пищевода
Z92.5
Q39.5
463.
Дивертикул пищевода
Z92.5
Q39.6
464.
Другие врожденные аномалии пищевода
Z92.5
Q39.8
465.
Врожденная аномалия пищевода неуточненная
Z92.5
Q39.9
466.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] верхней части пищеварительного тракта
Z92.5
Q40
467.
Врожденный гипертрофический пилоростеноз
Z92.5
Q40.0
468.
Врожденная грыжа пищеводного отверстия диафрагмы
Z92.5
Q40.1
469.
Другие уточненные пороки развития желудка
Z92.5
Q40.2
470.
Порок развития желудка неуточненный
Z92.5
Q40.3
471.
Другие уточненные пороки развития верхней части пищеварительного тракта
Z92.5
Q40.8
472.
Пороки развития верхней части пищеварительного тракта неуточненные
Z92.5
Q40.9
473.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз тонкого кишечника
Z92.5
Q41
474.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз двенадцатиперстной кишки
Z92.5
Q41.0
475.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз тощей кишки
Z92.5
Q41.1
476.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз других подвздошной кишки
Z92.5
Q41.2
477.
Врожденные отсутствие атрезия и стеноз других уточненных частей тонкого кишечника
Z92.5
Q41.8
478.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз кишечника неуточненной части
Z92.5
Q41.9
479.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз толстого кишечника
Z92.5
Q42
480.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз прямой кишки со свищом
Z92.5
Q42.0
481.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз прямой кишки без свища
Z92.5
Q42.1
482.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз заднего прохода без свища
Z92.5
Q42.2
483.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз заднего прохода без свища
Z92.5
Q42.3
484.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз других частей толстого кишечника
Z92.5
Q42.8
485.
Врожденные отсутствие, атрезия и стеноз толстого кишечника неуточненной части
Z92.5
Q42.9
486.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] кишечника
Z92.5
Q43
487.
Дивертикул Меккеля
Z92.5
Q43.0
488.
Болезнь Гиршпрунга
Z92.5
Q43.1
489.
Другие врожденные функциональные аномалии ободочной кишки
Z92.5
Q43.2
490.
Врожденные аномалии фиксации кишечника
Z92.5
Q43.3
491.
Удвоение кишечника
Z92.5
Q43.4
492.
Эктопический задний проход
Z92.5
Q43.5
493.
Врожденный свищ прямой кишки и ануса
Z92.5
Q43.6
494.
Сохранившаяся клоака
Z92.5
Q43.7
495.
Другие уточненные врожденные аномалии кишечника
Z92.5
Q43.8
496.
Врожденная аномалия кишечника неуточненная
Z92.5
Q43.9
497.
Врожденные аномалии [пороки развития] желчного пузыря, желчных протоков и печени
Z92.5
Q44
498.
Агенезия, аплазия и гипоплазия желчного пузыря
Z92.5
Q44.0
499.
Другие врожденные аномалии желчного пузыря
Z92.5
Q44.1
500.
Атрезия желчных протоков
Z92.5
Q44.2

501.
Өт түтіктерінің туа біткен тарылуы мен бітелуі
Z92.5
Q44.3
502.
Өт түтігінің жылауығы
Z92.5
Q44.4
503.
Өт түтіктерінің туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q44.5
504.
Бауырдың жылауықтық ауруы
Z92.5
Q44.6
505.
Бауырдың туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q44.7
506.
Ас қорыту ағзаларының туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q45
507.
Ұйқыбездің туғаннан болмауы, аплазиясы мен гипоплазиясы
Z92.5
Q45.0
508.
Сақина тәрізді ұйқыбез
Z92.5
Q45.1
509.
Ұйқыбездің туа біткен жылауығы
Z92.5
Q45.2
510.
Ұйқыбез бен оның түтіктерінің туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q45.3
511.
Ас қорыту ағзаларының туа біткен анықталған басқа ауытқулары
Z92.5
Q45.8
512.
Ас қорыту ағзаларының анықталмаған даму кемістігі
Z92.5
Q45.9
513.
Аналық бездердің, фаллопи түтіктері мен жалпақ байламдардың туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q50
514.
Аналық бездің туғаннан болмауы
Z92.5
Q50.0
515.
Аналық без дамуының жылауықтық ауытқуы
Z92.5
Q50.1
516.
Аналық бездің туғаннан бұралып қалуы
Z92.5
Q50.2
517.
Аналық бездің туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q50.3
518.
Фаллопи түтігінің эмбрионалдық жылауығы
Z92.5
Q50.4
519.
Жалпақ байламның эмбрионалдық жылауығы
Z92.5
Q50.5
520.
Фаллопи түтігі мен жалпақ байламның туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q50.6
521.
Жатыр денесі мен мойнының туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q51
522.
Жатырдың туғаннан болмауы мен аплазиясы
Z92.5
Q51.0
523.
Жатыр мойны мен қынаптың қосарлануы қабаттасқан жатыр денесінің қосарлануы
Z92.5
Q51.1
524.
Жатырдың басқа қосарланулары
Z92.5
Q51.2
525.
Екі мүйізді жатыр
Z92.5
Q51.3
526.
Бір мүйізді жатыр
Z92.5
Q51.4
527.
Жатыр мойнының туғаннан болмауы мен аплазиясы
Z92.5
Q51.5
528.
Жатыр мойнының эмбрионалдық жылауығы
Z92.5
Q51.6
529.
Жатыр мен ас қорыту және несеп шығару жолдары арасындағы туа біткен жыланкөз
Z92.5
Q51.7
530.
Жатыр денесі мен мойнының туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q51.8
531.
Жатыр денесі мен мойнының туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z92.5
Q51.9
532.
Бүйрек көп жылауықтылығы, балалар типі
Z92.5
Q61.1
533.
Бүйрек көп жылауықтылығы, ересектер типі
Z92.5
Q61.2
534.
Бүйрек дисплазиясы
Z92.5
Q61.4
535.
Бүйректің медуллалық жылауықтануы
Z92.5
Q61.5
536.
Бүйректің басқа жылауықты аурулары
Z92.5
Q61.8
537.
Бүйректің анықталмаған жылауықты ауруы
Z92.5
Q61.9
538.
Туа біткен гидронефроз
Z92.5
Q62.0
539.
Несепағардың атрезиясы мен тарылуы
Z92.5
Q62.1
540.
Несепағардың туа біткен кеңеюі [туа біткен мегалоуретер]
Z92.5
Q62.2
541.
Бүйрек түбегі мен несепағар өткізгіштігінің туа біткен басқа бұзылулары
Z92.5
Q62.3
542.
Несепағардың туғаннан болмауы
Z92.5
Q62.4
543.
Несепағардың қосарлануы
Z92.5
Q62.5
544.
Несепағардың дұрыс орналаспауы
Z92.5
Q62.6
545.
Туа біткен несепқуық-несепағар-бүйрек рефлюксі

501.
Врожденный стеноз и стриктура желчных протоков
Z92.5
Q44.3
502.
Киста желчного протока
Z92.5
Q44.4
503.
Другие врожденные аномалии желчных протоков
Z92.5
Q44.5
504.
Кистозная болезнь печени
Z92.5
Q44.6
505.
Другие врожденные аномалии печени
Z92.5
Q44.7
506.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] органов пищеварения
Z92.5
Q45
507.
Агенезия, аплазия и гипоплазия поджелудочной железы
Z92.5
Q45.0
508.
Кольцевидная поджелудочная железа
Z92.5
Q45.1
509.
Врожденная киста поджелудочной железы
Z92.5
Q45.2
510.
Другие врожденные аномалии поджелудочной железы и протока поджелудочной железы
Z92.5
Q45.3
511.
Другие уточненные врожденные аномалии органов пищеварения
Z92.5
Q45.8
512.
Порок развития органов пищеварения неуточненный
Z92.5
Q45.9
513.
Врожденные аномалии [пороки развития] яичников, фаллопиевых труб и широких связок
Z92.5
Q50
514.
Врожденное отсутствие яичника
Z92.5
Q50.0
515.
Кистозная аномалия развития яичника
Z92.5
Q50.1
516.
Врожденный перекрут яичника
Z92.5
Q50.2
517.
Другие врожденные аномалии яичника
Z92.5
Q50.3
518.
Эмбриональная киста фаллопиевой трубы
Z92.5
Q50.4
519.
Эмбриональная киста широкой связки
Z92.5
Q50.5
520.
Другие врожденные аномалии фаллопиевой трубы и широкой связки
Z92.5
Q50.6
521.
Врожденные аномалии [пороки развития] тела и шейки матки
Z92.5
Q51
522.
Агенезия и аплазия матки
Z92.5
Q51.0
523.
Удвоение тела матки с удвоением шейки матки и влагалища
Z92.5
Q51.1
524.
Другие удвоения матки
Z92.5
Q51.2
525.
Двурогая матка
Z92.5
Q51.3
526.
Однорогая матка
Z92.5
Q51.4
527.
Агенезия и аплазия шейки матки
Z92.5
Q51.5
528.
Эмбриональная киста шейки матки
Z92.5
Q51.6
529.
Врожденный свищ между маткой и пищеварительным и мочевым трактами
Z92.5
Q51.7
530.
Другие врожденные аномалии тела и шейки матки
Z92.5
Q51.8
531.
Врожденная аномалия тела и шейки матки неуточненная
Z92.5
Q51.9
532.
Поликистоз почки, детский тип
Z92.5
Q61.1
533.
Поликистоз почки, взрослый тип
Z92.5
Q61.2
534.
Дисплазия почки
Z92.5
Q61.4
535.
Медуллярный кистоз почки
Z92.5
Q61.5
536.
Другие кистозные болезни почки
Z92.5
Q61.8
537.
Кистозная болезнь почек неуточненная
Z92.5
Q61.9
538.
Врожденный гидронефроз
Z92.5
Q62.0
539.
Атрезия и стеноз мочеточника
Z92.5
Q62.1
540.
Врожденное расширение мочеточника [врожденный мегалоуретер]
Z92.5
Q62.2
541.
Другие врожденные нарушения проходимости почечной лоханки и мочеточника
Z92.5
Q62.3
542.
Агенезия мочеточника
Z92.5
Q62.4
543.
Удвоение мочеточника
Z92.5
Q62.5
544.
Неправильное расположение мочеточника
Z92.5
Q62.6
545.
Врожденный пузырно-мочеточниково-почечный рефлюкс

Z92.5
Q62.7
546.
Несепағардың туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q62.8
547.
Бүйректің туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q63
548.
Қосымша бүйрек
Z92.5
Q63.0
549.
Қосылған, бөлікті және таға тәрізді бүйрек
Z92.5
Q63.1
550.
Орнынан ығысқан бүйрек
Z92.5
Q63.2
551.
Гиперпластикалық және алып бүйрек
Z92.5
Q63.3
552.
Бүйректің туа біткен анықталған басқа ауытқулары
Z92.5
Q63.8
553.
Бүйректің туа біткен анықталмаған ауытқуы
Z92.5
Q63.9
554.
Эписпадия
Z92.5
Q64.0
555.
Несепқуық экстрофиясы
Z92.5
Q64.1
556.
Еркек несеп шығаратын өзегінің туа біткен артқы қақпақшалары
Z92.5
Q64.2
557.
Еркек несеп шығаратын өзегі мен несепқуық мойны атрезиясы мен тарылуының басқа түрлері
Z92.5
Q64.3
558.
Несеп түтігінің ауытқуы [урахус]
Z92.5
Q64.4
559.
Несепқуық пен еркек несеп шығаратын өзегінің туғаннан болмауы
Z92.5
Q64.5
560.
Несепқуықтың туа біткен бүйірқалтасы
Z92.5
Q64.6
561.
Несепқуық пен еркек несеп шығаратын өзегінің туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q64.7
562.
Несеп шығару жүйесінің туа біткен анықталған басқа ауытқулары
Z92.5
Q64.8
563.
Несеп шығару жүйесінің туа біткен анықталмаған ауытқулары
Z92.5
Q64.9
564.
Сан пішінінің туа біткен өзгерулері
Z92.5
Q65
565.
Аяқ ұшының пішінінің туа біткен өзгерулері
Z92.5
Q66
566.
Бас, бет, омыртқа бағаны және кеуде торы пішінінің сүйек-бұлшық еттік туа біткен өзгеруі
Z92.5
Q67
567.
Сүйек-бұлшық еттік пішіндердің туа біткен басқа өзгерулері
Z92.5
Q68
568.
Полидактилия
Z92.5
Q69
569.
Синдактилия
Z92.5
Q70
570.
Қолды қысқартатын ақаулар
Z92.5
Q71
571.
Аяқты қысқартатын ақаулар
Z92.5
Q72
572.
Қол-аяқты қысқартушы ақаулар
Z92.5
Q73
573.
Қолдың туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q74
574.
Бас сүйек пен бетсүйектерінің туа біткен басқа ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q75
575.
Омыртқа бағаны мен кеуде торы сүйектерінің туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері
Z92.5
Q76
576.
Түтік тәрізді сүйектер мен омыртқа дамуының ақаулары қабаттасқан остеохондродисплазия
Z92.5
Q77
577.
Басқа остеохондродисплазиялар
Z92.5
Q78
578.
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің басқа айдарларда жіктелмеген туа біткен ауытқулары [даму кемістіктері]
Z92.5
Q79
579.
Көкеттің туа біткен жарығы
Z92.5
Q79.0
580.
Көкет дамуының басқа кемістіктері
Z92.5
Q79.1
581.
Экзомфалоз
Z92.5
Q79.2
582.
Гастрошиз
Z92.5
Q79.3
583.
Өрік тәрізді кіндік синдромы
Z92.5
Q79.4
584.
Құрсақ қабырғасының туа біткен басқа ауытқулары
Z92.5
Q79.5
585.
Туа біткен глаукома
Z92.5
Q15.0
586.
Туа біткен катаракта
Z92.5
Q12.0

Z92.5
Q62.7
546.
Другие врожденные аномалии мочеточника
Z92.5
Q62.8
547.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] почки
Z92.5
Q63
548.
Добавочная почка
Z92.5
Q63.0
549.
Слившаяся, дольчатая и подковообразная почка
Z92.5
Q63.1
550.
Эктопическая почка
Z92.5
Q63.2
551.
Гиперпластическая и гигантская почка
Z92.5
Q63.3
552.
Другие уточненные врожденные аномалии почки
Z92.5
Q63.8
553.
Врожденная аномалия почки неуточненная
Z92.5
Q63.9
554.
Эписпадия
Z92.5
Q64.0
555.
Экстрофия мочевого пузыря
Z92.5
Q64.1
556.
Врожденные задние уретральные клапаны
Z92.5
Q64.2
557.
Другие виды атрезии и стеноза уретры и шейки мочевого пузыря
Z92.5
Q64.3
558.
Аномалия мочевого протока [урахуса]
Z92.5
Q64.4
559.
Врожденное отсутствие мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
Z92.5
Q64.5
560.
Врожденный дивертикул мочевого пузыря
Z92.5
Q64.6
561.
Другие врожденные аномалии мочевого пузыря и мочеиспускательного канала
Z92.5
Q64.7
562.
Другие уточненные врожденные аномалии мочевыделительной системы
Z92.5
Q64.8
563.
Врожденная аномалия мочевыделительной системы неуточненная
Z92.5
Q64.9
564.
Врожденные аномалии костно-мышечной системы
Z92.5
Q65
565.
Врожденные деформации стопы
Z92.5
Q66
566.
Врожденные костно-мышечные деформации головы, лица, позвоночника и грудной клетки
Z92.5
Q67
567.
Другие врожденные костно-мышечные деформации
Z92.5
Q68
568.
Полидактилия
Z92.5
Q69
569.
Синдактилия
Z92.5
Q70
570.
Дефекты, укорачивающие верхнюю конечность
Z92.5
Q71
571.
Дефекты, укорачивающие нижнюю конечность
Z92.5
Q72
572.
Дефекты, укорачивающие конечность неуточненную
Z92.5
Q73
573.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] конечности(ей)
Z92.5
Q74
574.
Другие врожденные аномалии [пороки развития] костей черепа и лица
Z92.5
Q75
575.
Врожденные аномалии [пороки развития] позвоночника и костей грудной клетки
Z92.5
Q76
576.
Остеохондродисплазия с дефектами роста трубчатых костей и позвоночника
Z92.5
Q77
577.
Другие остеохондродисплазии
Z92.5
Q78
578.
Врожденные аномалии [пороки развития] костно-мышечной системы, не классифицированные в других рубриках
Z92.5
Q79
579.
Врожденная диафрагмальная грыжа
Z92.5
Q79.0
580.
Другие пороки развития диафрагмы
Z92.5
Q79.1
581.
Экзомфалоз
Z92.5
Q79.2
582.
Гастрошизис
Z92.5
Q79.3
583.
Синдром сливообразного живота
Z92.5
Q79.4
584.
Другие врожденные аномалии брюшной стенки
Z92.5
Q79.5
585.
Врожденная глаукома
Z92.5
Q15.0
586.
Врожденная катаракта
Z92.5
Q12.0