"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 қазандағы № 781 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 21 қазанда № 19497 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 3 ақпандағы № 71 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10401 болып тіркелген, 2015 жылғы 20 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсету қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Инжинирингтік қызметтерді ұйымдастыру";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету";
10-тармақта:
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) пайдалануға беруге объектінің дайындығын растайды, "Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 235 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15150 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 235 Бұйрық) бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды береді;";
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау органдарына ай сайынғы негізде осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құрылыстың барысы туралы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы (фотоесептерді қоса бере отырып) ұдайы есептер ұсынады;";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Авторлық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді ұйымдастыру";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Жобаны авторлық қадағалау авторлық қадағалау жүргізуге құқығы бар тапсырыс беруші мен жобаның авторы және (немесе) әзірлеушінің не сарапшының арасында жасалған шарт негізінде жүзеге асырылады.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Жобаны басқару бойынша инжинирингтік қызметтер көрсету";

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 октября 2019 года № 781. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2019 года № 19497
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 февраля 2015 года № 71 "Об утверждении правил оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10401, опубликован 20 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Организация инжиниринговых услуг";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Оказание инжиниринговых услуг по осуществлению технического надзора";
в пункте 10:
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) подтверждает готовность объекта к сдаче в эксплуатацию, выдает заключение о качестве строительно-монтажных работ, по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 235 "Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15150) (далее – Приказ № 235);";
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) предоставляет регулярные отчеты на ежемесячной основе в органы государственного архитектурно-строительного контроля о ходе строительства и качестве выполняемых работ по форме, согласно приложению 4 к настоящим правилам (с приложением фотоотчета);";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Оказание инжиниринговых услуг по осуществлению авторского надзора";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Авторский надзор осуществляется на основании договора, заключенного между заказчиком и автором и (или) разработчиком проекта, либо экспертом, имеющим право на ведение авторского надзора.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Оказание инжиниринговых услуг по управлению проектом";

35-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35-1. Тапсырыс берушімен құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды беру туралы сауал жолдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жобаны басқару бойынша қызмет көрсететін ұйым және аталған ұйымның штаттық құрамындағы техникалық қадағалуды жүзеге асыратын тұлға тапсырыс берушіге № 235 Бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес қол қойылған құрылыс монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының нысанын ұсынады.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 16 қазандағы
№ 781 бұйрығына
қосымша
Сәулет, қала құрылысы және
құрылыс қызметі саласында
инжинирингтік қызметтер
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Құрылыстың барысы туралы және орындалған жұмыстардың сапасы туралы есеп
________ кезеңге
Объект: ___________________________________________________________________
атауы, орналасқан жері, жауапкершілік деңгейі
Тапсырыс беруші: __________________________________________________________
заңды/жеке тұлғаның атауы, мемлекеттік органдар, бизнес сәйкестендіру нөмірі
(бұдан әрі - БСН)/жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
Бас мердігер (мердігер): _____________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, БСН, мемлекеттік лицензияның нөмірі, лицензияның санаты
Бас жобалаушы (жобалаушы): ________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, БСН, мемлекеттік лицензияның нөмірі, лицензияның санаты
Авторлық қадағалаушы: _____________________________________________________
заңды тұлғаның атауы, БСН/ сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
ЖСН, аттестаттың нөмірі, жауапкершілік деңгейі
Техникалық қадағалаушы: ___________________________________________________
аккредиттелген заңды тұлғаның атауы, БСН/ сарапшының тегі, аты, әкесінің аты,
ЖСН,аттестаттың нөмірі, жауапкершілік деңгейі
Сарапшы: ________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН, аттестаттың нөмірі, мамандануы,
жауапкершілік деңгейі
Қызметті немесе белгілі бір іс-әрекеттерді жүзеге асыруды бастау немесе тоқтату
туралы xабарламаны қабылдау туралы талонның № және алынған күні
_________________
Р/с №
Объектіге келген күні
Объектінің жай-күйі %
Орындалған жұмыстардың сапасы
Орындалатын құрылыс-монтаждау жұмыстарының түрлері бойынша аттестатталған инженерлік-техникалық қызметкерлердің (бұдан әрі - ҚМЖ) болуы
Құрылымдық бөлім
Инженерлік желілер, жабдықтар
Әрлеу жұмыстары
Абаттандыру
кестенің жалғасы
Құрылыс процесінде жобалау-сметалық құжаттамаға енгізілетін өзгерістер
Атқарушылық-техникалық құжаттаманың жай-күйі
Құрылыс алаңын күтіп ұстау
Орындалған ҚМЖ күнтізбелік жоспарға сәйкестігі (иә,жоқ) себебін көрсете отырып, ҚМЖ тоқтатылған жағдайда консервациялау жөніндегі жұмыстарды жүргізу
Техникалық қадағалаушының беретін ескертулері
Қосымша: фотоесеп (ескертулер, ағымдағы жағдайы)
Сарапшының қолы ________ (________)       Жасалған және қол қойылған күні __________

пункт 35-1 изложить в следующей редакции:
"35-1. В течение трех рабочих дней со дня запроса заказчика о предоставлении заключения о качестве строительно-монтажных работ, организация оказывающая услуги по управлению проектом и лицом, осуществляющим технический надзор состоящий в штате данной организации предоставляют заказчику подписанную форму заключения о качестве строительно-монтажных работ согласно приложению 1 Приказа № 235.";
дополнить приложением 4 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 16 октября 2019 года № 781
Приложение 4
к Правилам осуществления
инжиниринговых услуг в сфере
архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности
Форма
Отчет о ходе строительства и качестве выполняемых работ
За период с ______ по _______
Объект: _________________________________________________________________________
наименование, месторасположение, уровень ответственности
Заказчик: _______________________________________________________________________
Наименование юридического/физические лица, государственные органы, бизнес
идентификационный номер (далее - БИН)/ индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН)
Генеральный подрядчик (подрядчик): _______________________________________________
Наименование юридического лица, БИН,
номер государственной лицензии, категория лицензии
Генеральный проектировщик (проектировщик): ______________________________________
Наименование юридического лица, БИН,
номер государственной лицензии, категория лицензии
Авторский надзор: _______________________________________________________________
Наименование юридического лица, БИН/ фамилия, имя, отчество
(при его наличии) эксперта, ИИН, номер аттестата, уровень ответственности
Технический надзор: _____________________________________________________________
Наименование аккредитованного юридического лица, БИН, номер свидетельства
об аккредитации, уровень ответственности, уровень ответственности
Эксперт: ________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН, номер аттестата, специализация,
уровень ответственности
№ и дата получения талона о приеме уведомления о начале или прекращении осуществления
деятельности или определенных действий ___________________________________________
№ п/п
Дата посещения объекта
Состояние объекта в %
Качество выполненных работ
Наличие аттестованных инженерно-технических сотрудников по подвидам выполняемых строи тельно-монтажным работам (далее - СМР)
Изменения вносимые в проект но-сметную документацию в процессе строительства
Состояние исполнительно-технической документации
Содержание строительной площадки
Соответствие выполненных СМР календарному плану (да,нет) с указанием причины, проведение работ по консервации в случае приостановления СМР
Замечания выдаваемые технадзором
Конструктивная часть
Инженерные сети, оборудования
Отделочные работы
Благоустройство
Приложение: фотоотчет (замечания, текущее состояние)
Подпись эксперта _____________ (_____________)       Дата составления и подписания __________________