"Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 және "Шетел тасымалдаушыларының және әуе кеңістігін пайдалану қызметтері саласында мемлекеттік көрсетілген қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 530 бұйрықтарға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 25 қазандағы № 805 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 30 қазанда № 19524 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15386 болып тіркелген, 2017 жылғы 7 тамызда Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Шетелдік тасымалдаушы аккредиттеу үшін www.egov.kz, www.elisense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiшті және келесі құжаттарды ұсынады:
1) шетелдік тасымалдаушы жарғысының электронды көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасындағы шетелдік тасымалдаушының өкілдігі, немесе филиалы туралы ереженің немесе бас агент жарғысының электронды көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасында тиiстi қаржылық жылға жасалған әуежайлық қызмет көрсету шартының, агенттiк шарттардың электронды көшiрмелерi;
4) шетелдік тасымалдаушы өкілдігінің, немесе филиалының басшысына немесе бас агентке сенімхаттың электронды көшірмесі;
5) азаматтық әуе кемесін шетел пайдаланушының авиациялық қауіпсіздік бағдарламасының электронды көшірмесі;
6) уәкілетті органдарға Қазақстан Республикасына/нан ұшуларды орындайтын авиажолаушылардың ресімделген және (немесе) брондалған билеттер туралы мәліметтерді ұсыну туралы кепілхаттың электронды көшірмесі;
7) шетел пайдаланушы куәлігінің және оған байланысты пайдалану ерекшеліктерінің электронды көшірмесі;
8) Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланып отырған барлық әуе кемелерінің тіркеу туралы куәліктерінің электронды көшірмесі. Әуе кемесін экипажбен жалға алу кезінде әуе кемесінің ұшуларына басшылықты жүзеге асыратын пайдаланушыны көрсете отырып пайдаланушы мемлекеттің азаматтық авиация саласындағы уәкiлеттi органның келісуі;

О внесении изменений и дополнения в приказы Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 "Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 530 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах деятельности иностранных перевозчиков и использования воздушного пространства"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 25 октября 2019 года № 805. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 октября 2019 года № 19524.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 "Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15386, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 7 августа 2017 года), следующие изменения:
в Правилах аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Для аккредитации иностранный перевозчик посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz в уполномоченный орган в сфере гражданской авиации представляет заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам исследующие документы:
1) электронную копию устава иностранного перевозчика;
2) электронную копию положения о представительстве, либо о филиале иностранного перевозчика в Республике Казахстан, либо устава генерального агента;
3) электронные копии заключенного на соответствующий финансовый год договора на аэропортовое обслуживание, агентских договоров в Республике Казахстан;
4) электронную копию доверенности на главу представительства, либо филиала иностранного перевозчика, либо на генерального агента;
5) электронную копию программы авиационной безопасности иностранного эксплуатанта гражданского воздушного судна;
6) электронную копию гарантийного письма о передаче сведений в уполномоченные органы об оформленных и (или) забронированных билетах авиапассажиров осуществляющих полеты в/из Республики Казахстан;
7) электронную копию свидетельства иностранного эксплуатанта и связанных с ним эксплуатационных спецификаций;
8) электронные копии свидетельств о регистрации всех воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов в Республику Казахстан. При аренде воздушного судна с экипажем согласование уполномоченного органа в сфере гражданской авиации государства эксплуатанта с указанием эксплуатанта, который осуществляет руководство полетами воздушного судна;

9) Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланып отырған барлық ұшақтарының ұшу жарамдылық сертификатының электронды көшірмесі;
10) шетел тасымалдаушының жолаушылар және үшінші тұлғалар алдындағы азаматтық жауаптылығының сақтандыру полисінің электронды көшірмесі;
11) Қазақстан Республикасына тұрақты рейстерді орындауға шетелдік тасымалдаушыны тағайындалғанын растайтын хаттың электронды көшірмесі.
Өкілдікті, филиалды есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе бас агентті мемлекеттік тіркеу (қайта тiркеу) туралы мәліметті уәкілетті орган "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымша осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 13.10.2020 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
________________
2019 жылғы "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 805 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасында
шетелдік әуемен
тасымалдаушыларды
аккредиттеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
Сізді шетелдік әуемен тасымалдаушысының аккредиттелуін өткізуді сұраймын
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(ресми және коммерциялық атауы, ерекше болса)
Авиакомпания туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны __________________________________________
2. Құрылған жылы_______________________________________________
3. Заңды тұлғаны тіркеу туралы мәліметтер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілген)

9) электронную копию сертификата летной годности всех воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов в Республику Казахстан;
10) электронную копию страхового полиса гражданской ответственности иностранного перевозчика перед пассажирами и третьими лицами;
11) электронную копию письма, подтверждающего назначение иностранного перевозчика на выполнение регулярных рейсов в Республику Казахстан.
Сведения об учетной регистрации (перерегистрации) представительства, филиала или о государственной регистрации (перерегистрации) генерального агента, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.10.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от "____" ______________ 2019 год
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 25 октября 2019 года № 805
Приложение 1
к Правилам аккредитации
иностранных воздушных
перевозчиков в
Республике Казахстан
Форма
Заявление
Прошу Вас провести аккредитацию иностранного воздушного перевозчика
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(официальное наименование и коммерческое название, если отличается)
Сведения об авиакомпании:
1. Форма собственности _____________________________________________
2. Год создания ____________________________________________________
3. Сведения о регистрации юридического лица
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(номер, кем и когда выдано)

4. Банк деректемелері
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(№ есеп/шоты, қор/шоты, микрофинансты мекеме (МФО), банктің атауы
және орналасқан жері)
5. Заңды мекен жайы және басқа да деректемелер
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(почталық мекен жайы, телефон, телефакс, телекс, телетайп, телеграфтық
ж/е телефондықшарттышақырулары, ИКАО, ИАТА, СИТА, АФТН кодтары)
6._____________________________________________________________
(кәсіпорынның бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда)
(бұдан әрі - Т.А.Ә)
7. Қазақстан Республикасына ұшуларды орындауға жоспарланып отырған әуе кемелерінің тізбесі:
ӘК типі (үлгісі, сериялық номірі)
Тіркеу нөмірі
RVSM бекітуі (пайдаланушының мемлекетімен бекітуі)
EDTO (пайдаланушының мемлекетімен бекітуі)
1
2
3
4
5
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісім беремін.
Ескерту:
1) ИКАО – Халықаралық азаматтық авиация ұйымы;
2) ИАТА – Халықаралық әуе көлігі қауымдастығы;
3) СИТА – Халықаралық авиациялық электр байланыс қоғамы;
4) АФТН - авиациялық тіркелген телекоммуникациялық желісі;
5) ӘК – әуе кемесі;
6) RVSM - тік эшелондаудың қысқартылған минимумы;
7) EDTO – арттырылған уақытпен қосымша әуеайлаққа кетумен ұшуларды жүргізу.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 805 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасында
шетелдік әуемен
тасымалдаушыларды
аккредиттеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Азаматтық авиация комитеті
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы КУӘЛІК / СВИДЕТЕЛЬСТВО об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан № __________
1.______________________________________________________________
авиакомпанияның атауы/наименование авиакомпании
2. _____________________________________________________________
Заңды мекен жайы/юридический адрес
3.______________________________________________________________
Шетелдік тасымалдаушының орналасқан елі/страна местонахождения иностранного перевозчика

4. Банковские реквизиты
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(№ расчетный счет, корреспондентский счет, микрофинансовая организация (МФО), наименование и местонахождение банка)
5. Юридический адрес и другие реквизиты
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс, телетайп, телеграфные и телефонные условные позывные, коды ИКАО, ИАТА, СИТА, АФТН)
6. _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее - ФИО) первого руководителя предприятия)
7. Перечень воздушных судов, на которых планируется выполнение полетов в Республику Казахстан:
Тип ВС (модель, серийный номер)
Регистрационный номер
Утверждение RVSM (утверждение государством эксплуатанта)
EDTO (утверждение государством эксплуатанта)
1
2
3
4
5
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Примечание:
1) ИКАО – Международная организация гражданской авиации;
2) ИАТА – Международная ассоциация воздушного транспорта;
3) СИТА – Международное общество авиационной электросвязи;
4) АФТН – авиационная фиксированная телекоммуникационная сеть;
5) ВС – воздушное судно;
6) RVSM – сокращенный минимум вертикального эшелонирования;
7) EDTO – производство полетов с увеличенным временем ухода на запасной аэродром.
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 25 октября 2019 года № 805
Приложение 2
к Правилам аккредитации
иностранных воздушных
перевозчиков в
Республике Казахстан
Форма
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Азаматтық авиация комитеті
Комитет гражданской авиации Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдік
тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы
КУӘЛІК / СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою
деятельность на территории Республики Казахстан № __________
1.______________________________________________________________
авиакомпанияның атауы/наименование авиакомпании
2. ____________________________________________________________
заңды мекен-жайы/юридический адрес
3._____________________________________________________________
шетелдік тасымалдаушының орналасқан елі/страна местонахождения иностранного перевозчика

4. Куәлік 20 __ жылғы "___" __________ берілді
Свидетельство выдано "___" _____________ 20__
5. Куәлік 2 жылға дейін жарамды
Срок действия свидетельства 2 года
__________________________________________________
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның жауапты тұлғасы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) / ответственное лицо уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 805 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 530 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында өз қызметін жүзеге асыратын шетелдiк тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 13.10.2020 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрінің
2019 жылғы 25 қазандағы
№ 805 бұйрығына
4-қосымша
"Халықаралық тұрақты емес
ұшуларды орындауға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
Қосымша
Нысан
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат алуға өтінім
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 13.10.2020 № 527 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Куәлік 20 __ жылғы "___" __________ берілді
Свидетельство выдано "___" _____________ 20__
5. Куәлік 2 жылға дейін жарамды
Срок действия свидетельства 2 года
__________________________________________________
азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның жауапты тұлғасы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) / ответственное лицо уполномоченного органа в сфере гражданской авиации, фамилия, имя, отчество (при наличии)
Приложение 3
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 25 октября 2019 года № 805
Стандарт государственной услуги "Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.10.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 25 октября 2019 года № 805
Заявка на получение разрешения на выполнение международных
нерегулярных полетов
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 13.10.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).