Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 14 қарашадағы № 917 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 20 қарашада № 19620 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 5) тармақшасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Әуе қорғанысы күштері бас қолбасшысының басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қорғаныс министрі Н. Ермекбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2019 жылғы 14 қарашадағы
№ 917 бұйрығымен
бекітілген
Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтардың тізбесі
1-тарау. Тыйым салынған аймақтар
1-кесте
Р/с
Аймақтың белгіленуі
Көлденең шекаралар (нүктелер
координаталары(WGS-84) нүкте/радиус)
Тік шекаралар
Жұмыс уақыты
(UTC уақыты)
Нақты биіктік (м)
Абсолюттік биіктік (FT, FL)
1.
UAP1
N 510642 E 0713936, R=2000 м
0-670 м
3300FT
Ұдайы
2.
UAP2
N520110 E0705007, R=5000 м
0-2000 м
8100FT
Ұдайы
3.
UAP3
N530005 E0702517, R=30000 м
0-2000 м
9600FT
Ұдайы
4.
UAP4
N 434154 E 0773505, R=8000 м
0-1000 м
5000FT
Ұдайы
5.
UAP5
N430912 E0765303, R=5000 м
0-2000 м
140FL
Ұдайы
6.
UAP6
N434053 E0510720, R=2000 м
0-2000 м
6700FT
Ұдайы
7.
UAP7
N433700 E0511700, R=5000 м
0-6000 м
200FL
Ұдайы
8.
UAP8
N504439 E0783224, R=5000 м
0-6000 м
210FL
Ұдайы
9.
UAP9
N501000 E0782324, R=5000 м
0-6000 м
210FL
Ұдайы
10.
UAP10
N503046 E0775927, R=5000 м

Об утверждении Перечня запретных зон и зон ограничения полетов
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 14 ноября 2019 года № 917. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 ноября 2019 года № 19620
На основании подпункта 5) статьи 15 Закона Республики Казахстан от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень запретных зон и зон ограничений полетов.
2. Управлению главнокомандующего Силами воздушной обороны Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны – начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны Н. Ермекбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 14 ноября 2019 года № 917
Перечень запретных зон и зон ограничения полетов
Глава 1. Запретные зоны
Таблица 1
№ п/п
Обозначение зоны
Горизонтальные границы
(координаты точек (WGS-84) точка/радиус)
Вертикальные границы
Время работы (время UTC)
Истинная высота (м)
Абсолютная высота (FT, FL)
1.
UAP1
N 510642 E 0713936, R=2000 м
0-670 м
3300FT
Постоянно
2.
UAP2
N520110 E0705007, R=5000 м
0-2000 м
8100FT
Постоянно
3.
UAP3
N530005 E0702517, R=30000 м
0-2000 м
9600FT
Постоянно
4.
UAP4
N 434154 E 0773505, R=8000 м
0-1000 м
5000FT
Постоянно
5.
UAP5
N430912 E0765303, R=5000 м
0-2000 м
140FL
Постоянно
6.
UAP6
N434053 E0510720, R=2000 м
0-2000 м
6700FT
Постоянно
7.
UAP7
N433700 E0511700, R=5000 м
0-6000 м
200FL
Постоянно
8.
UAP8
N504439 E0783224, R=5000 м
0-6000 м
210FL
Постоянно
9.
UAP9
N501000 E0782324, R=5000 м
0-6000 м
210FL
Постоянно
10.
UAP10
N503046 E0775927, R=5000 м

0-6000 м
210FL
Ұдайы
11.
UAP11
N510000 E0684200, R=20000 м
0-3000 м
120FL
Ұдайы
12.
UAP12
N503400 E0695300, R=30000 м
0-3000 м
120FL
Ұдайы
13.
UAP16
N460720 E0733428-N463834 E0732620-N464645 E0732540-N465337 E0731825-N465600 E0723945-N470043 E0720150-N470410 E0715200-N471233 E0711940-N471300 E0710200-N472200 E0702600-N471000 E0702333-N472345 E0693231-N473310 E0692019-N471915 E0691400-N471627 E0691240-N461019 E0691322-N460000 E0691620-N452800 E0703150-N452700 E0703600-N452500 E0705630-N452530 E0712720-N452325 E0713400-N451920 E0720342-N452012 E0721720-N445755 E0731723-N445526 E0731956-N445723 E0733030-N445926 E0733845-N450255 E0734623-N451041 E0734257-N451425 E0734440-N453013 E0732958-N453921 E0732115-N454025 E0731850-N454715 E0731955-N460720 E0733428
Барлық биіктіктерде
UNL
Ұдайы
14.
UAP23
N522256-E0765402 N522257-E0765528 N522117-E0765432 N522117-E0765405 N522256-E0765402
0-2000 м
7000FT
Ұдайы
15.
UAP24
N471552 E0522633, R=5000 м
0-2000 м
6600FT
Ұдайы
16.
UAP26
N520011 E0705400, R=1500 м
0-1500 м
6400FT
Ұдайы
17.
UAP27
N433037 E0770038, R=1500 м
0-500 м
3600FT
Ұдайы
18.
UAP28
N510732 E0712646, R=4500 м
0-1100 м
4800FT
Ұдайы
2-тарау. Ұшу шектелген аймақтар
2-кесте
Р/с
Аймақтың белгіленуі
Көлденең шекаралар (нүктелер
координаталары(WGS-84) нүкте/радиус)
Тік шекаралар
Жұмыс уақыты
(UTC уақыты)
Нақты биіктік (м)
Абсолюттік биіктік (FT, FL)
1.
UAR1
N433604-E0765618 N433835-E0765852 N434038-E0765710-N434203-E0765414 N433910-E0765014 N433604-E0765618
0-7000 м
260FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
2.
UAR2
N433030-E0764803 N433123-E0764743 N433156-E0764755 N433425-E0764813-N433525-E0765021 N433100-E0764956-N433030 E0764803
0-4000 м
160FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
3.
UAR3
N433044-E0764530 N433048-E0764745 N433408-E0764700 N433325-E0763710 N433044-E0764530
0-7000 м
260FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
4.
UAR4
N435335-E0765820 N435230-E0765830 N435230-E0765750 N435310-E0765625 N435335-E0765820
0-4500 м
170FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
5.
UAR6
N461041-E0804615 N461042-E0804935 N461133-E0804935 N461133-E0804615 N461041-E0804615
0-2000 м
7900FT
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
6.
UAR7
N442558 E0774900-N442900 E0775210-N442735 E0775540-N442525 E0775530-N442417 E0775115-N442558 E0774900
0-6500 м
260FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
7.
UAR9
N460600 E0804100-N460513 E0804431-N460342 E0804334-N460502 E0804102-N460600 E0804100
0-4000 м
150FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
8.
UAR11
N440640 E0765909-N440712 E0765828--N440749 E0765808-N440658 E0765849-N440640 E0765909
0-3000 м
120FL
НОТАМ бойынша қолданысқа енгізіледі
9.
UAR12
N460456 E0731825-N460243 E0732620-N455842 E0731612-N460153 E0731225-N460456 E0731825

0-6000 м
210FL
Постоянно
11.
UAP11
N510000 E0684200, R=20000 м
0-3000 м
120FL
Постоянно
12.
UAP12
N503400 E0695300, R=30000 м
0-3000 м
120FL
Постоянно
13.
UAP16
N460720 E0733428-N463834 E0732620-N464645 E0732540-N465337 E0731825-N465600 E0723945-N470043 E0720150-N470410 E0715200-N471233 E0711940-N471300 E0710200-N472200 E0702600-N471000 E0702333-N472345 E0693231-N473310 E0692019-N471915 E0691400-N471627 E0691240-N461019 E0691322-N460000 E0691620-N452800 E0703150-N452700 E0703600-N452500 E0705630-N452530 E0712720-N452325 E0713400-N451920 E0720342-N452012 E0721720-N445755 E0731723-N445526 E0731956-N445723 E0733030-N445926 E0733845-N450255 E0734623-N451041 E0734257-N451425 E0734440-N453013 E0732958-N453921 E0732115-N454025 E0731850-N454715 E0731955-N460720 E0733428
На всех высотах
UNL
Постоянно
14.
UAP23
N522256-E0765402 N522257-E0765528 N522117-E0765432 N522117-E0765405 N522256-E0765402
0-2000 м
7000FT
Постоянно
15.
UAP24
N471552 E0522633, R=5000 м
0-2000 м
6600FT
Постоянно
16.
UAP26
N520011 E0705400, R=1500 м
0-1500 м
6400FT
Постоянно
17.
UAP27
N433037 E0770038, R=1500 м
0-500 м
3600FT
Постоянно
18.
UAP28
N510732 E0712646, R=4500 м
0-1100 м
4800FT
Постоянно
Глава 2. Зоны ограничения полетов
Таблица 2
№ п/п
Обозначение зоны
Горизонтальные границы
(координаты точек (WGS-84) -точка/радиус)
Вертикальные границы
Время работы (время UTC)
Истинная высота (м)
Абсолютная высота (FT, FL)
1.
UAR1
N433604-E0765618 N433835-E0765852 N434038-E0765710-N434203-E0765414 N433910-E0765014 N433604-E0765618
0-7000 м
260FL
Вводится в действие по НОТАМ
2.
UAR2
N433030-E0764803 N433123-E0764743 N433156-E0764755 N433425-E0764813-N433525-E0765021 N433100-E0764956-N433030 E0764803
0-4000 м
160FL
Вводится в действие по НОТАМ
3.
UAR3
N433044-E0764530 N433048-E0764745 N433408-E0764700 N433325-E0763710 N433044-E0764530
0-7000 м
260FL
Вводится в действие по НОТАМ
4.
UAR4
N435335-E0765820 N435230-E0765830 N435230-E0765750 N435310-E0765625 N435335-E0765820
0-4500 м
170FL
Вводится в действие по НОТАМ
5.
UAR6
N461041-E0804615 N461042-E0804935 N461133-E0804935 N461133-E0804615 N461041-E0804615
0-2000 м
7900FT
Вводится в действие по НОТАМ
6.
UAR7
N442558 E0774900-N442900 E0775210-N442735 E0775540-N442525 E0775530-N442417 E0775115-N442558 E0774900
0-6500 м
260FL
Вводится в действие по НОТАМ
7.
UAR9
N460600 E0804100-N460513 E0804431-N460342 E0804334-N460502 E0804102-N460600 E0804100
0-4000 м
150FL
Вводится в действие по НОТАМ
8.
UAR11
N440640 E0765909-N440712 E0765828--N440749 E0765808-N440658 E0765849-N440640 E0765909
0-3000 м
120FL
Вводится в действие по НОТАМ
9.
UAR12
N460456 E0731825-N460243 E0732620-N455842 E0731612-N460153 E0731225-N460456 E0731825