"Астана қаласының мүгедектер қатарындағы мүмкіндігі шектеулі балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тәртібі мен мөлшері туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 115/17-VI шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Астана қаласы мәслихатының 2019 жылғы 6 наурыздағы № 360/45-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2019 жылғы 5 сәуірде № 1216 болып тіркелді
"Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 16-бабы 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңның 29-бабы 6-тармағына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Астана қаласының мүгедектер қатарындағы мүмкіндігі шектеулі балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тәртібі мен мөлшері туралы" Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 17 наурыздағы № 115/17-VI шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1098 тіркелген, 2017 жылдың 20 сәуірінде "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) өтініш беруші "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына немесе www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталына "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) қарастырылған тізбеге сәйкес құжаттарды ұсынады;";
1-тармақтың 4) тармақшасындағы "6,5" деген сандар "10" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Шығындарды өтеу әкімшісі "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі болып табылатын "Мүгедектерді әлеуметтік қолдау" бюджеттік бағдарламасына сәйкес тиісті қаржы жылына Астана қаласының бюджетінде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.".
2. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы Қ. Әбден
Астана қаласы
маслихатының хатшысы Ж. Нурпейісов

О внесении изменений и дополнения в решение маслихата города Астаны от 17 марта 2017 № 115/17-VI "О порядке и размерах возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов города Астаны"
Решение маслихата города Астаны от 6 марта 2019 года № 360/45-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 5 апреля 2019 года № 1216
В соответствии с подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", пунктом 6 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Астаны от 17 марта 2017 года № 115/17-VI "О порядке и размерах возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов города Астаны" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1098, опубликовано 20 апреля 2017 года в газетах "Астана ақшамы", "Вечерняя Астана") следующие изменения и дополнение:
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) заявитель предоставляет документы в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" либо через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz по перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов", утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342);";
в подпункте 4) пункта 1 цифры "6,5" заменить цифрами "10";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Возмещение затрат осуществляется в пределах средств, предусмотренных в бюджете города Астаны на данные цели на соответствующий финансовый год согласно бюджетной программе "Социальная поддержка инвалидов", администратором которой является Государственное учреждение "Управление занятости и социальной защиты города Астаны".".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
Қ. Абден
Секретарь маслихата
города Астаны
Ж. Нурпиисов